לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-08-2009, 10:52
  כהניסט2 כהניסט2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.09
זיכרונות ילדות - מציק לי מאוד

אוקי אז שלום לכולם,

אני יודע שהטקסט קצת ארוך אבל אני מבקש לקרוא הכל, זה חשוב לי..

קוראים לי ע', בן 16 עוד מעט מרמת גן. יש לי משהו משמעותי שמציק לי ביום יום. אני אתחיל מהתחלה.

נולדתי וגדלתי בר"ג. מהגן ועד כיתה ו' למדתי בר"ג, באמצע כיתה ו' עברתי לדימונה כי ההורים שלי התגרשו.
למעשה אבא שלי עזב את הבית עוד ביולי 2004 ואנחנו עברנו דרומה בדצמבר 05. והבית שבו אני, 2 האחים שלי ואמא שלי גרנו בו היה נטל כבד מדי מבחינה כלכלית ומשכנתא (זה היה בית קרקע די מפואר),
נוסיף לזה את העובדה שאבא שלי בהתחלה לא שילם בכלל מזונות. אני יודע שאני אולי מפרט פה דברים
יותר מדי אישיים אבל אני שלם עם זה בתקווה שאנשים כאן יוכלו להבין ולעזור לי.
המשך:
במקרה, ממש במקרה, אמא שלי פגשה לפני שעזבנו דרומה חבר לשעבר שלה שהיה בצבא, והוא גר בדימונה. היחסים ביניהם התקרבו והם התחילו לדבר על חתונה וכו' ובגלל זה כמובן עברנו בסופו של דבר
אחרי אותו חבר שלה לדימונה. כשבתכלס? אם לא הוא, אני לא יודע לאיפה היינו עוברים (כמו שאמרתי - הבית כונס ע"י כונס נכסים בשלב מאוחר יותר). בכל מקרה, עברנו אני, אחים שלי ואמא שלי לדימונה בדצמבר 05 ולאחר בירוקרטיה מקומית קצרה התחלנו ללמוד בבית ספר יסודי (כיתה ו') בינואר 06.
בספטמבר 06 התחלתי כיתה ז', אחרי מלחמת לבנון ה2. ביוני 07 בסוף כיתה ז' אח שלי החליט לעזוב לאבא שלי (שגר בר"ג) ואני אחריו עזבתי באוקטובר 07. אחותי עזבה גם בדצמבר 07 שהיינו בכיתה ח'.
ומאז אנחנו גרים שלושתינו בר"ג אם האבא, אמא שלי ובעלה גרים לבד בדימונה. אני ואחים שלי עזבנו חזרה לר"ג כי למרות שהיו לנו שם המון חברים רצינו לחזור לר"ג, לעיר הילדות שבה גדלנו ולחברים
הישנים שלנו.

זה סיפור חיי הקצר של השנים האחרונות ויש כמה דברים שמציקים לי.

1. אני לא יכול לחשוב על זה שאמא שלי גרה לבד בלי הילדים שלה, אפילו שהיא אומרת לי שזה בסדר
והיא לא מדוכאת, כי אני יודע שהיא אומרת את זה כדי שאני ירגיש טוב עם זה. אפילו כשאני מדבר איתה
על צבא ועל קרבי היא מתחילה להילחץ ואומרת לי להחליף נושא או לא לדבר על זה עכשיו, וכמובן גם כשאני מדבר איתה על רשיון לאופנוע (למרות שאני בחור מאוד אחראי וזהיר).

2. ביום יום, במיוחד בלילה כשאני הולך לישון אני מתחיל לחשוב על המון דברים. יש לי כ3 חברי ילדות
שהם החברים הכי טובים שלי, אני ואחי וה3 האלה אנחנו חברי ילדות מכיתה א' ואנחנו "חבורה" כזאת
שעושה ועשתה הכל ביחד - שטויות, ללכת לשחק ביחד, לפוצץ נפצים ביחד בפורים, לזרוק רימון עשן לחדר של המנהלת בפורים, לשחק ביחד בקבוצת כדורגל (הכח ר"ג) ומה לא? אני בטוח שאתם יודעים למה אני מתכוון. הדברים שמציקים לי הם כשאני חושב על ילדים אחרים שראיתי בעבר. ר"ג ובמיוחד שכונת מרום נווה האזור שאני גדלתי בו הוא לא אזור גדול, במיוחד כשאתה ילד ואתה מכיר עוד ילדים.
אז עכשיו אני מתחיל לחשוב - איפה הילד הספציפי הזה שראיתי לפני 4 שנים בפעם האחרונה? מה איתו? בן כמה הוא? מה קורה/קרה איתו? וככה גם לגביי ילדים אחרים שראיתי/הכרתי במראה (או יותר אישית) בילדות.

3. עוד דבר שטיפה מציק לי הוא שכל השיכבה שלי, עד כיתה ח' ביסודי, שהייתי איתה עד כיתה ו' ובכיתה ח' התפרקה. אני עולה לי' עכשיו וכול השאר מהשיכבה התפזרו לתיכונים אחרים. כשאני מסתכל על אבא שלי שהוא לא שמר על קשר כמעט אם אף אחד מהשיכבה שלו (חוץ מבודדים טובים מהכיתה שלו) אני אומר לעצמי אם זה יהיה גם ככה איתי? אני יראה את האנשים האלו שוב (אלו שהיו איתי בשיכבה)? אני אראה את החברים שהיו לי מהשיכבה (לא ה3 הטובים שלי,השאר שפחות טובים אבל עדיין חברים)?
מה יהיה איתם בעתיד? אני יפגוש אותם שוב? אני מקווה שאתם מבינים למה אני מתכוון.

אני חושב שהבעיה שלי נובעת מזה שהמעבר הזה בגיל כ"כ צעיר (12) לעיר אחרת והריחוק מהחברים
הישנים שלי השאירה בי איזה משהו שבגללו אני מתייחס באופן מיוחד לזיכרונות ילדות.

זה הכל (בערך), ואני מקווה שתדעו איך לעודד/ לעזור בעניין..

תודה רבה.

נערך לאחרונה ע"י כהניסט2 בתאריך 03-08-2009 בשעה 10:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2009, 11:32
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי כהניסט2 שמתחילה ב "זיכרונות ילדות - מציק לי מאוד"

לפי הכל - אני מקווה שאתה באמת בוגר ואחראי (לנהיגה על אופנוע) כי אין שום דבר בוגר בלזרוק רימון עשן לחדר של המנהלת.

על הסעיף הראשון לא אוכל לענות לך מאחר ולא הייתי במצב שלך.

על הסעיף השלישי - יותר קל לי לענות לך.
היו אנשים שליוו אותי 12 שנה (יסודי, חטיבה, תיכון)... והיום אין לי איתם קשר אפילו לא קלוש. יש אנשים שאני אנשים שאני איתם בקשר רופף. ויש כאלה שאני איתם בקשר טוב.

כן, את חלק מהאנשים אתה בוודאות תאבד.
למה?
כי מה שמאחד בינכם עכשיו הם אותם הדברים שמאחדים אנשים בכל קבוצה כלשהי - תחומי עניין משותפים, חוויות משותפות, זמן ביחד ואהבה.

התהליך יתחיל עוד בצבא. חלק יילכו לקרבי וחלק לא. אלה שלא בקרבי לא יצליחו (שלא באשמתם) להבין עד הסוף על מה החבר'ה של הקרבי מדברים וההפך. אלה שבקרבי יצאו כל שבועיים הבייתה בזמן שאלה שלא בקרבי יכול להיות שיצאו כל יום. כלומר, אין חוויות משותפות, אין זמן ביחד ותחומי עניין זה דבר שמשתנה עם הזמן... אהבה? יכול להיות שתשאר - אבל גם היא דורשת תחזוקה.

לאחר הצבא - עוד פילוג. יש כאלה שישר יילכו לעבודה. יש כאלה שרוצים טיול בחו"ל לכמה חודשים. יש כאלה שיתחילו לימודים. זה נהיה עוד יותר מסובך כשלוקחים בחשבון שיש כאלה שישארו בצבא (קבע-קצונה) ובנות לרוב עושות שנתיים...

תרגום: בגיל 22 כמעט כל אחד יהיה בנקודת זמן אחרת בחייו.

אז, כן. את הרוב תאבד.

אבל.

אתה "תרוויח" חברים חדשים. בתיכון, בצבא, במכללה/אוניברסיטה, במקום העבודה... וכמובן, אלה שעוד איתך - אלה החברי האמת שלך. אלה האנשים ההאהבה נטו עוד שמרה עליהם איתך. ולזה - אין תחליף.

מקווה שזה ענה לך על תהייה אחת...

ישן 03-08-2009, 12:24
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי כהניסט2 שמתחילה ב "זיכרונות ילדות - מציק לי מאוד"

דבר ראשון, בעניין האופנוע, אני חושבת שאתה צריך לוותר על זה. אמא שלך רחוקה ממך ואין לה שליטה על מה שקורה איתך, ולכן אני משערת, שהיא לא רוצה שיהיה לך אופנוע. זה שאתה אומר שאתה מאוד אחראי זה טוב ויפה, השאלה היא מה קורה עם האנשים סביבך. אבא שלי תמיד אמר לאח שלי כשהוא התחיל לנהוג "אני סומך עליך, זה הנהגים האחרים שמדאיגים אותי".
דבר שני, בקשר לפסקה הראשונה... אני חושבת שזה די ברור שחבל לאמא שלך שאתה לא שם. האם זה אומר שאתה צריך לחזור אליה? לא. היא בחרה לעשות את הדברים בדרך שלה ואתה בחרת ללכת בדרך שלך. תאמין לי שאם אתה מרגיש יותר טוב ברמת גן היא מעדיפה שתהייה שם בלעדיה מאשר שתהיה עצוב בדימונה איתה. בסופו של דבר הורה רוצה את הכי טוב בשביל הילד שלו. אני אתן לך דוגמא, אחותי (שהיא לא בדיוק אחותי) גרה איתי באותו ישוב, אחרי גירושים של ההורים האבא עזב את הבית והאמא הכירה מישהו והיא החליטה לעבור לגור איתו במקום שהוא במרחק של שעה וחצי מהישוב שלנו. אחותי עברה לגור איתה וסבלה שם במשך שנה. בסוף הצענו לה לעבור לגור איתנו, כך שהיא תהייה קרובה לחברים שלה ותלמד בבית ספר שהיא רוצה ללמוד בו. היא עברה אלינו, ולמרות שזאת הייתה החלטה קשה בשבילה, אמא שלה הסכימה לזה. כי היא ידעה שזה הכי טוב בשביל הבת שלה.

בנוגע לשני הסעיפים האחרים, החיים ממשיכים ועם הזמן קשרים מתרופפים וקשרים נוצרים מחדש. זה אולי מעציב לחשוב על זה ככה, אבל אלה החיים. החברים הטובים באמת שכמו שנאמר, בנויים על אהבה, הם אלה שיחזיקו הכי הרבה זמן וישארו לאורך כל הדרך. זה לא אומר ששאר החברויות לא היו אמיתיות, זה רק אומר שהחיים הובילו אתכם למקומות אחרים ושהפערים בינכם לא הצליחו להצטמצם או שלא הצלחתם להתגבר על הפערים האלה.
ישן 03-08-2009, 13:38
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06

תראה, לאמא שלך יש עכשיו בעל, לבד היא עוד לא. אז נכון שזה קשה כשהילדים רחוקים, אבל כל עוד אתם שומרים על קשר הדוק, באים אליה מדי שבוע, מדברים בטלפון ולא מתנתקים לגמרי, אני חושבת שזה סביל. אמהות רוצות שלילדים שלהן יהיה טוב.. אם אתה מרגיש ככה, פשוט תתקשר יותר, תבקר יותר. זה אולי לא המצב האידאלי, אבל הוא אינו חמור או בלתי ניתן לשינוי

בעניין החברים. אני כרגע לפני צבא, עוד שבועיים וגם אני אצא פעם בשבועיים הביתה, לסופ"ש אחד.. החברות שלי מתגייסות ונראה אחת את השנייה הרבה פחות. אתה צריך לזכור שאנשים משתנים, זמנים משתנים, והשינוי הוא לאו דווקא לרעה. אז ברור לי כשמש שלאט לאט קשרים שפחות חזקים יתנתקו, אולי לגמרי. שאני כבר לא אוכל להפגש עם החברות שלי מתי שאני רוצה ושיהיו לי אנשים שאני מאד אוהבת, שפשוט יעלמו לי מהחיים. זה מעט עצוב לי, אבל זה לא רע. אתה גדל ומתפתח, אתה מכיר אנשים חדשים, במסגרות אחרות- בין אם זה צבא, לימודים או עבודה. חברים באים והולכים.. עם הקרובים באמת, אם באמת תרצה- תוכל לשמור על קשר, אבל זה יצטרך הבנה וסבלנות. ואני בטוחה שתעמוד בזה. אם תחליט ותתמיד- תוכל לעצב לעצמך את חייך. למה אני מתכוונת? אם חשוב לך לשמור על קשר, עשה שזה יצליח. לפעמים יצליח יותר לפעמים פחות (יש לזכור שלא תמיד הכל פועל כפי שאנחנו רוצים) אבל זה אפשרי.

בנתיים תהנה עם החברים שלך, יש לך שנתיים שלמות (ואולי מעט יותר?) להנות בחברתם.. החיים משתנים תמיד, קבל זאת כעובדה ועשה ממנה את המיטב

בהצלחה!

ישן 07-08-2009, 03:14
  -=Ohad=- -=Ohad=- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.06

קודם כל אתה במצב מאוד טוב יחסית לכל הטלטולים שעברת,
סיגלת לעצמך את היכולת להסתכל על המצב בעיניים חיצוניות, אובייקטיביות ומאוד בוגרות.
תהיה גאה בעצמך.

בנוגע למה שמטריד אותך, חוץ מהנקודה הראשון הכל פחות או יותר לא כל כך רלוונטי,
נראה כאילו אתה מייחס יותר מדי חשיבות לדברים שאם תסתכל עליהם בצורה פיקחת תגלה שלא באמת מזיזים לך.

בנוגע לבעיה עם אמא שלך,
במיוחד בנושאים כאלה,
משפחתיים ואישיים,
אני תמיד פועל לפי תחושת בטן.
האינטואיציה שלך יודעת בדיוק מה טוב בשבילך,
תשאל את עצמך לאן הנטייה שלך, איפה תשתלב יותר טוב, מי צריך אותך יותר..
אני בטוח שתגיע לתשובה מספקת,
וברגע שהיא תגיע, לך בעקבותיה, בלי ספקות, זה האני האמיתי שלך שבחר את הדרך בשבילך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:53

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר