לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2009, 13:52
צלמית המשתמש של Fik TV
  משתמש זכר Fik TV Fik TV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Xenir שמתחילה ב "לא רק בערבון מוגבל , באיזשהו..."

הכל זה כסף.
הנה נתוני החשיפה של הארץ ע"פ google trends

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img25.imageshack.us/img25/1108/haarb.png]

אתה יכול לראות ירידה מתמדת באחוזים, למעט "peak"-ים בזמני מלחמה ומבצעים. מצא בגף הבא את מלחמת לבנון השניה, מבצע חורף חם, ומבצע עופרת יצוקה.
כן, זאת הנקודה, מה שמכניס רייטינג זה מלחמה, אנחנו יודעים את זה, עורכי הארץ יודעים את זה, ובעלי כל יתר העיתונים בעולם יודעים את זה.
וכמו כל דבר אחר בעולם, כולם רוצים נתח בתהילה, ואם לא בתהילה אז לפחות בייחוס. ובגלל זה אתרי חדשות לוקחים ידיעות אחד מהשני, כדי להתביע בנושא את חותמם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-08-2009, 04:20
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קפטן ווילארד שמתחילה ב ""הארץ": הפנטגון מעריך שצה"ל מתאמן לתקיפה נגד חיזבאללה לאורך הליטני"

האיום האמיתי הוא הסורי והאירני שישמידו לנו תוך דקות את כל המערכות האלקטרוניות למינהן.

כדאי שנתחיל להתכונן לדבר האמיתי בו נאלץ להקריב יחידות מודיעין כדי שהארטילריה תוכל לקבל מטרות,
(בגבעת התחמושת ניר שלח את איתן, ביוה"כ יצאו סיירת צנחנים בעור שיניהם ובעזרת טייס מסוק אמיץ בזמן פציעות מהעומק הסורי)
במלחמה הבאה כל חדירה לעומק תאותר במהרה ותושמד והמעט שיוכלו לעשות בזמן הקצר זה תמונת אמת ומטרות לטיווח.

נאלץ לגייס את כל המערכות הצבאיות והאזרחיות ולגרד את תחתית החבית.

חזרנו לטעמי מהר מדי לשחצאננות שטרום (יוה"כ) לבנון 2. עזה זה לא כוחות.

הסיבוב הבא בפתח - ואנחנו לא מוכנים !!!

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 07-08-2009, 14:42
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קפטן ווילארד שמתחילה ב ""הארץ": הפנטגון מעריך שצה"ל מתאמן לתקיפה נגד חיזבאללה לאורך הליטני"

כל התוקפים אותי

תרגיעו מזמין אתכם לגלידה.

כך אתם יוצרים קונספציה ורצים לנ"מ.

אז לא על נ.מ דיברתי דיברתי על הקרקע.

ברגע שתחל מלחמה - כל הקנים של הארטילריה והטק"ק ילכו בראש ובראשונה, לכל מה שקשור בגו"ז ומודיעין. ומה שלא יצליח להם בירי ראשוני הם יפשטו עליו עם כוחות קומדנו !!!

מציע לכל התותחנים להקשיב פעם - ליוס אלדר ולאורי מנוס. (במקרה שניהם היו קציני חינוך ראשיים)

אנחנו דולפים מידע מכל חור ומציגים בגאווה מערכות שליטה וגו"ז שיכזיבו ביום מבחן !!!
(אני מאמין קטן מאד בכל הכתבות הפלצניות של מז"י - העסק לא יספק את הסחורה)
בכוונת מכוון לא אפרט וארד ספציפית.

הסורים יודעים היכן המתקנים האלו יושבים ביום יום ואפילו עקבו אחר תרגילי עמדות חליפיות בגולן בעזרת תושבי גולן בלתי ציוניים. העירנות של חבריי ושלי הביאה למעצרם, למרות שרק הייתי בטיול אך ראיתי שעם כל שינוי מיקום של ה (****** - צונזר מראש) טנדר מקומיים באקרי מתמקם לו בחלקה סמוכה ומשים עצמו עובד. זה היה לפני למעלה משנתיים.

ואז שאלתי את עצמי למה שינוי עמדה עם הכלי שלא בשטח אש ? - שנו חבריא עמדה באימונים בשחי האימון ואת השטח תכירו ע"י ניווט, רצוי לילה ולא רק יום.

ואז עניתי למה להתאמץ הלא אלחנן טננבאום כבר בטח מסר להם הכל - הנחת העבודה שלי שהם יודעים הכל.

התקשורת חוזרת על הטעויות שלאחר ששת הימים וקושרת כתרים שלא מגיעים וזונחת את הביקורת.
זכרון קצר מידי ! כבר תוקנו כל ליקויי לבנון 2 ? לא !!!

עופרת יצוקה - מבצע טוב שהוכן כראוי מול אויב חלש מחיזבאללה - אל תזלזלו - הוא עוד ישתפר.
בשכונה אומרים זה לא כוחות.

ופתאום כבר יש לנו פתרונות אלקטרוניים להכל (רק מה הם עוד לא עובדים בשטח מעבדה ותצוגות זה לא נחשב) ופתאום השחצאננות חוזרת במיטבה. !!! והקשקשת בכלל חבל על הזמן.

אז לכל מי שלא זוכר או לא יודע.
יום כיפור היה העונש על חטא הגאווה.
התחלנו מנקודת פתיחה הכי רעה שבעולם !!!
אך מרגע שהבננו מה לפנינו - זה היה עם ישראל במיטבו !!!
כל בחור וטוב לנשק גויס וגרדו את קצה התחתית - כמעט ולא נראו בחורים ברחובות.
עם כל הפשלות והיו המלחמה נוהלה ע"י דדו בצורה טובה. בר לב עלה לצפון ראה שחופי מסתדר וירד לעשות סדר בדרום. גולדה קיבלה החלטות טובות בניגוד לעצת דיין ואבן גייס את האמריקאים.
גבורתם של המפקדים והלוחמים בשטח הלא היא כתובה בכל מקום - רק לקרוא.

תוך זמן קצר ממערכת לבנון 2 (33 או 34 ימי לחימה - אם מחשבים את היום הראשון או לא) 18 יום שזה כמעט 1/2 מהזמן היינו בק"מ ה 101 מקהיר לאחר חציית התעלה בקווי לוגיסטיקה ארוכים מבינת א ג'בייל. וישבנו בלג'ה בגולן בין תל חרא למסחרה טווח תותח מארמונו של אסד האב.

מה השגנו בלבנון 2 - עיתא א שעב 700 מ' מהגבול 20 חיילים נפגעו ואף אחד לא יכול להתקרב אליהם ? מה זה מה ניהיינו ?
הולכים על בינת א גבייל בלי להשתלט על הגבעות החולשות מסביב ? מה ישב בתל שעלבון ממערב נאדה כלום 16 לוחמי חיזבלהות?! במבצע ליטני עלתה לשם מחלקה של גולני !!! מה אי אפשר בסיוע נכון (ארטליריה + מסקרים) לתפוס את הגבעה החשופה הזאת ולשלוט באש ותצפית על מערב העיירה ועל כניסתה הצפונית?

דחיל ראבאק איפה ניתוח קרקע שלומד כל סג"מ מושתן בבהד 1 ?

ומה עם בטחון המידע הפרוץ שלנו - סוללות חת"מ חטפו - היב"א במירון חטפה וכתבינו עוד מראים את זה בטמבלוויזיה. תאמין לי התחרפנתי.......... הלו זה מלחמה !!! סתמו את הפה . הרוגי כפר גלעדי הם הרוגי התקשורת. תקשורת נכונה בשבילי זה יוסיפון בביקורת על גל הירש. אשכול שלם רץ פה על גל עם כותרת הוא מדבר !!! - בטח שידבר זה מה הוא יודע הכי טוב.

חזרתי למילואים אחרי שכבר הייתי משוחרר עם פטור בייד לאחר אי אלו שנים טובות של התנדבות כדי להקים מחד את היחידה.
אם יש מחר בבוקר מלחמה אני במצב מניח את הדעת - אבל רחוק מלהיות במצב טוב.
יש פער בין הכוונות הטובות ובין הביצוע וההקצאות. ואם אצלי ביחידת חרטא זה ככה אני פוחד לחשוב מה קורה ביחידות היותר חשובות.

ואני מודאג - אני חושש - אני יודע שבזמן שאנחנו מוחאים לעצמנו כפיים מישהו לומד אותנו לעומק ומכין לנו אחול שרמוטה התקלות / אולי גם הפתעות.

ואז יגיע רגע המבחן האמיתי ואני חושש - חושש מהסתמכות על תקשוב שלא יספק את הסחורה.
חושש מלוגיסטיקה שלא תגיע. חושש מירידה ברוח הלחימה בגלל מנהיגות שלא סומכים עליה.

אז אני נסחפתי - או אתם נרדמתם בשמירה ?

ואל תגידו לי לא חרפתי המפקד. - תפסתי אתכם על חם.

ישן 07-08-2009, 15:34
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
אני מסכים איתך בעיקר לגבי הזחיחות
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "כל התוקפים אותי תרגיעו ..."

מעדות בגוף ראשון אני יכול להעיד על אש רקטית שחטף כח צה"לי לאחר שדור טלוויזיוני בערוץ 10 - אני פשוט דברתי עם האנשים אחרי. הכתבה בערוץ 10 הראת איפה הכח, מה יש מסביב. כל מי שיש לו תצ"א של האזור יכול היה לעשות 1+1. האש הרקטית בנס החטיאה את הכח.

יגידו רבים שאני הסטרי, אבל אני מצפה שאם חלילה לחימה מול סוריה או משהו בסדר גודל הזה באותו היום כל ערוצי החדשות (ערוץ 2, 10, 1, רשת ב, גל"צ, ynet, nrg הארץ, ואללה, ....)מגיע צוות מטעם הממשלה. הצוות מפקיע את השדור. נותן דווח אמת אבל לא כל האמת. לא נותן להסטריה להשתולל. רק שארו בנפשיכם מה היה כאן אם לאחר כשלון מתקפת הנגד של ה-8 באוקטובר התקשורת הישראלית היתה מדווחת בקול מלא חשיבות עצמית: אני נמצא בסיני לפני אתם רואים את כשלון מתקפת הנגד (ברקע כתפאורה המוני פצועים מבולבלים וחלקם הסטריים). הנה אנו רואים פאנטוס שנפגע מטיל SA6 הטייס לא הצליח לנטוש (רק על מנת להרגיע - טרם הנפילה זיהיתי מספר זנב: 126). תארו לכם מה היה כאן אם התקשורת היתה נוהגת כמו במלחמת לבנון 2.

לגבי האופוריה, אל לנו לשכוח כי סוריה זה לא חמאס ברצועה קטנה. יש להם מסוקים ומטוסי קרב וארטילריה קנית בכמויות. גדודי קומנדו. גם אם הנשק לא החדש ביותר יקח זמן לדכה את כל הסוללות ואת כל גדודי הקומנדו שינוחתו בכל מיני מקומות.

הזלזול שאתם מקרינים יחזיר אותנו ליום בכפורים 1973.

דבר שלא הוזכר הוא נושא שיירות אספקה ובטחון פנים, אני לא רוצה להרחיב אבל יש לי צפי מה צפוי כאן אם חלילה 1973 חוזרת. אני כבר רואה מה הולך להיות על הכבישים הסתומים שחלקם בקרב אוכלוסיה לא יהודית.
ישן 07-08-2009, 16:04
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
מסכים עם הרוב - אבל [תמיד יש אבל]
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "כל התוקפים אותי תרגיעו ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
כל התוקפים אותי

תרגיעו מזמין אתכם לגלידה.

כך אתם יוצרים קונספציה ורצים לנ"מ.

אז לא על נ.מ דיברתי דיברתי על הקרקע.

ברגע שתחל מלחמה - כל הקנים של הארטילריה והטק"ק ילכו בראש ובראשונה, לכל מה שקשור בגו"ז ומודיעין. ומה שלא יצליח להם בירי ראשוני הם יפשטו עליו עם כוחות קומדנו !!!

מציע לכל התותחנים להקשיב פעם - ליוס אלדר ולאורי מנוס. (במקרה שניהם היו קציני חינוך ראשיים)

אנחנו דולפים מידע מכל חור ומציגים בגאווה מערכות שליטה וגו"ז שיכזיבו ביום מבחן !!!
(אני מאמין קטן מאד בכל הכתבות הפלצניות של מז"י - העסק לא יספק את הסחורה)
בכוונת מכוון לא אפרט וארד ספציפית.

נתון שאי אפשר לשנות אותו אלא דווקא ללכת איתו - זרימת המידע היא בלתי ניתנת לעצירה משני הכיוונים.

הסורים יודעים היכן המתקנים האלו יושבים ביום יום ואפילו עקבו אחר תרגילי עמדות חליפיות בגולן בעזרת תושבי גולן בלתי ציוניים. העירנות של חבריי ושלי הביאה למעצרם, למרות שרק הייתי בטיול אך ראיתי שעם כל שינוי מיקום של ה (****** - צונזר מראש) טנדר מקומיים באקרי מתמקם לו בחלקה סמוכה ומשים עצמו עובד. זה היה לפני למעלה משנתיים.

הגולן מקום קטן ואפשרויות בו מעטות.

ואז שאלתי את עצמי למה שינוי עמדה עם הכלי שלא בשטח אש ? - שנו חבריא עמדה באימונים בשחי האימון ואת השטח תכירו ע"י ניווט, רצוי לילה ולא רק יום.

ואז עניתי למה להתאמץ הלא אלחנן טננבאום כבר בטח מסר להם הכל - הנחת העבודה שלי שהם יודעים הכל.

עוד פעם אלחנן טננבאום? לפניו היו עוד כמה 'אורחים' ם ואחריו בטח יהיו עוד כמה. ברמות שונות ומגוונות. מאין לך שטננבאום לא היה הפוך-על-הפוך?

התקשורת חוזרת על הטעויות שלאחר ששת הימים וקושרת כתרים שלא מגיעים וזונחת את הביקורת.
זכרון קצר מידי ! כבר תוקנו כל ליקויי לבנון 2 ? לא !!!

עופרת יצוקה - מבצע טוב שהוכן כראוי מול אויב חלש מחיזבאללה - אל תזלזלו - הוא עוד ישתפר.
בשכונה אומרים זה לא כוחות.

עופרת יצוקה היה מבצע פוליטי לחלוטין וכמו המבצע בקיץ 2006 נוהל אך ורק לפי תכתיבים פוליטיים והנחתות מלמעלה. מלחמה אמיתית - זה לא היה.

ופתאום כבר יש לנו פתרונות אלקטרוניים להכל (רק מה הם עוד לא עובדים בשטח מעבדה ותצוגות זה לא נחשב) ופתאום השחצאננות חוזרת במיטבה. !!! והקשקשת בכלל חבל על הזמן.

אז לכל מי שלא זוכר או לא יודע.
יום כיפור היה העונש על חטא הגאווה.
התחלנו מנקודת פתיחה הכי רעה שבעולם !!!
אך מרגע שהבננו מה לפנינו - זה היה עם ישראל במיטבו !!!
כל בחור וטוב לנשק גויס וגרדו את קצה התחתית - כמעט ולא נראו בחורים ברחובות.
עם כל הפשלות והיו המלחמה נוהלה ע"י דדו בצורה טובה. בר לב עלה לצפון ראה שחופי מסתדר וירד לעשות סדר בדרום. גולדה קיבלה החלטות טובות בניגוד לעצת דיין ואבן גייס את האמריקאים.
גבורתם של המפקדים והלוחמים בשטח הלא היא כתובה בכל מקום - רק לקרוא.

יופ כיפור היה קרוב לקו האדום ורק לאחר איום סובייטי ולאחריו שינוי בלחימה הגענו למה שהגענו. זה לא היה מקרה. איך אתה בכלל משווה את זה לעקיצות של חולירות מעזה או מלבנון???

תוך זמן קצר ממערכת לבנון 2 (33 או 34 ימי לחימה - אם מחשבים את היום הראשון או לא) 18 יום שזה כמעט 1/2 מהזמן היינו בק"מ ה 101 מקהיר לאחר חציית התעלה בקווי לוגיסטיקה ארוכים מבינת א ג'בייל. וישבנו בלג'ה בגולן בין תל חרא למסחרה טווח תותח מארמונו של אסד האב.

מה השגנו בלבנון 2 - עיתא א שעב 700 מ' מהגבול 20 חיילים נפגעו ואף אחד לא יכול להתקרב אליהם ? מה זה מה ניהיינו ?
הולכים על בינת א גבייל בלי להשתלט על הגבעות החולשות מסביב ? מה ישב בתל שעלבון ממערב נאדה כלום 16 לוחמי חיזבלהות?! במבצע ליטני עלתה לשם מחלקה של גולני !!! מה אי אפשר בסיוע נכון (ארטליריה + מסקרים) לתפוס את הגבעה החשופה הזאת ולשלוט באש ותצפית על מערב העיירה ועל כניסתה הצפונית?

הלחימה בקיץ 2006 היתה פוליטית. ראה הערה למעלה. בפעם הבאה הכפרים שהזכרת ירוככו באופן כזה שקרובי המשפחה מביירות לא יזהו את הכביש הוביל פעם לכפר של הבן דוד שלהם. אין מקום להשוואה.

דחיל ראבאק איפה ניתוח קרקע שלומד כל סג"מ מושתן בבהד 1 ?

פה אתה כבר צודק. מה לעשות ששכבה שלמה למדה אצל נווה להתפלסף על מלחמה?מקווה שזה נגמר. כי זה היה פלצני וחובבני להחריד.

ומה עם בטחון המידע הפרוץ שלנו - סוללות חת"מ חטפו - היב"א במירון חטפה וכתבינו עוד מראים את זה בטמבלוויזיה. תאמין לי התחרפנתי.......... הלו זה מלחמה !!! סתמו את הפה . הרוגי כפר גלעדי הם הרוגי התקשורת. תקשורת נכונה בשבילי זה יוסיפון בביקורת על גל הירש. אשכול שלם רץ פה על גל עם כותרת הוא מדבר !!! - בטח שידבר זה מה הוא יודע הכי טוב.

חזרתי למילואים אחרי שכבר הייתי משוחרר עם פטור בייד לאחר אי אלו שנים טובות של התנדבות כדי להקים מחד את היחידה.
אם יש מחר בבוקר מלחמה אני במצב מניח את הדעת - אבל רחוק מלהיות במצב טוב.
יש פער בין הכוונות הטובות ובין הביצוע וההקצאות. ואם אצלי ביחידת חרטא זה ככה אני פוחד לחשוב מה קורה ביחידות היותר חשובות.

ואני מודאג - אני חושש - אני יודע שבזמן שאנחנו מוחאים לעצמנו כפיים מישהו לומד אותנו לעומק ומכין לנו אחול שרמוטה התקלות / אולי גם הפתעות.

ואז יגיע רגע המבחן האמיתי ואני חושש - חושש מהסתמכות על תקשוב שלא יספק את הסחורה.
חושש מלוגיסטיקה שלא תגיע. חושש מירידה ברוח הלחימה בגלל מנהיגות שלא סומכים עליה.

אז אני נסחפתי - או אתם נרדמתם בשמירה ?

ואל תגידו לי לא חרפתי המפקד. - תפסתי אתכם על חם.

ישן 07-08-2009, 17:17
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
יש פרה שלדעתי חייבים לשחוט עכשיו: עומק ההתקדמות לא אומר הכל על הלחימה.

למה כוונתי?
מלחמת יום הכיפורים, חוצים את התעלה, מתישהו מחליטים להכנס לעיר סואץ. מרחקה מהתעלה? אבא מספר לי שכמה מאות מטרים. כמות ההרוגים? כ-80, כך אבא. הוא היה שם, אגב.
אז זה מאוד יפה שהתקדמו בחולות של סיני, מצרים ובגולן המסולע בקצב מהיר, אבל זה לא חזות הכל.

והמצב השתנה בשטח מאז מבצע ליטני ומבצע של"ג, יתקנו אותי בוגרי המבצעים האלה אם אני טועה. אגב, גם אבא שלי (בוגר ששת הימים ואילך כאיש סיור במילואין) מזלזל במלחמה והמבצעים האחרונים.

על שאר הניתוח של כשלי הכיבוש וההשתלטות אני לא אחלוק כי אני חסר את הידע והכרת השטח.

לגבי המלחמה הבאה מול סוריה - אילן, אני לא בטוח שאתה מכיר את מה שהולך היום בתחום המודיעין החזותי. אמרו לך נ"מ, כי היום מערך המודיעין החזותי מתבסס בחלקו הדי גדול על כלים מוטסים, ושם המשוואה מאוד פשוטה: יש נ"מ חזק? אין כלי טיס.
לגבי מוד"ש, עוד נראה.....

ישן 10-08-2009, 18:37

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "ואיך, לדעתך, ניתן "להכריע" את..."

לדעתי, אני הקטן, חושב שככל שקרוב לגבול יבוצע ריכוך משמעותי הכולל ניתוק דרכי גישה.
ניתוק אד"ל מאזור הליטני וחציית לבנון לשניים.
ספיגה של רקטות וטילים תוך נסיון להכחידם מהר ככל האפשר [לא אפשרי אבל אם לונדון קיבלה V1 ו V2 מה לנו להלין?] הרי נלחמים על החיים כאן לא?
טיהור איטי הכולל הטלת מצור ממושך על אזורים נבחרים - נאמר אזור מרג' עיון, אזור החוף, ואזורים נבחרים במזרח אד"ל.
עד כאן - משך הזמן חודשיים עד מחצית השנה.
איך אני בתור הוגה צבאי? [אפשר גם להשתבלל, להתנחל, ולהסתולל באויבנו אבל זה כבר באקדמיה הצבאית בצרפת או לחילופין אצל שמעון נווה למי שרוצה].

נערך לאחרונה ע"י noamlaw בתאריך 10-08-2009 בשעה 18:40.
ישן 10-08-2009, 22:19
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "ואיך, לדעתך, ניתן "להכריע" את..."

יכול להיות שכדאי פעם אחת לשבת שם חודשים ולפרק את ארגון ההתנגדות של החיזבאללה, אם יהיה סיכוי שממשלת לבנון+ כוח בינ"ל יבססו אח"כ ריבונות אמיתית ויימנעו פעילות עצמאית של ההתנגדות. זה יחייב צירוף של נסיבות פוליטיות מיוחדות בלבנון, תמיכה בינ"ל ניכרת ופגיעה חמורה בהתנגדות. ב- 82', למשל, אש"פ גורש- אך התנגדות בינ"ל וחולשה של הפלנגות מנעו הישג דומה.

איך פוגעים פוליטית בחיזבאללה? קשה לי לומר- אני איני מבין כלל את אותם כפריים שיעים בדרום לבנון שמוכנים להפוך את כפריהם לזירת הקרב העיקרית נגד היישות הציונית, שלא עשתה להם כלום. ממילא אין לי מושג איך משנים את דעתם, אם בכלל.
ישן 11-08-2009, 10:21
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "יכול להיות שכדאי פעם אחת לשבת..."

קרן אור/noamlaw - בתור התחלה אני אגיד שאני מסכים לחלוטין עם שניכם.
הדרך היחידה היעילה שאני רואה, לאחר שאני משקלל את כלל הפרמטאים שאני מודע אליהם, היא בדיוק זו שאתם מציעים.

לנתק את העורף ע"ב מכשול פיזי (ליטאני או אפילו אוואלי), לבתר את השטח לתאים קטני, ולעבור אחד אחד.
בדיוק כמו שפולים קרציות מכלב, סורקים את העור שערה שערה עד שמוציאים כל אחת מהן, חרת הן עוד יחזרו.

הבעיה היא שתג המחיר בחייליל לא יהיה קטן, והעורף יצטרך לספוג בליץ בשקט מספר שבועות/חודשים עד שזה יגמר.
אני חושב שהתוצאה תהיה שווה את ההקרבה, אבל קשה לי להאמין שיקום מנהיג שיעז ללכת לכיוון הזה.

מה דעתכם?

ישן 11-08-2009, 10:31

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[font=Verdana]קרן אור/noamlaw..."

מסכים למעט העניין של הטיהור.
המצור וההחזקה בשטח יכולים להתבצע בדרך זהירה. כיסי ההתנגדות יוכלו להחזיק זמן מה אך לא יותר מכך.
ניתוק חשמל, מים ודרכי גישה יסמנו להם את הסוף.
אין שום סיבה להכנס לעיירה בטרם תרוכך, כך לימדו מלחמה מימים עברו ושום דבר לא השתנה.
פוליטית אני לא חושב שיש בעייה מפני שבסופו של דבר הבעייה הזו שעומדת לפתחנו תדרוש טיפול בדיוק כמו בעזה.
המזל שעזה מוקפת פחות או יותר ונמצאת כבר כמה שנים בשלב א' של מה שצריך להתבצע בלבנון.
השאלה היא לא אם זה יקרה - אלא מתי זה יקרה. זו השאלה לדעתי והתשובה תהיה מושפעת מאיראן, סוריה, ירדן ומצריים ודרך התנהגותן בנושא.

לגבי ספיגת העורף - מאז קום המדינה ואף לפני כן ספג העורף מכות קשות. זה יקרה גם הפעם.
צריך רק לפעול למזער נזקים.
אגב כמה שזה נשמע ציני - ככל שישראל תפגע יותר בעורף - כך מבחינת העולם מצבה יהיה טוב יותר.

ישן 11-08-2009, 13:48
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "מסכים למעט העניין של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי noamlaw
מסכים למעט העניין של הטיהור.
המצור וההחזקה בשטח יכולים להתבצע בדרך זהירה. כיסי ההתנגדות יוכלו להחזיק זמן מה אך לא יותר מכך.
ניתוק חשמל, מים ודרכי גישה יסמנו להם את הסוף..

אני מבין שאתה חולק על הערכות הזמנים שלי?
להבנתי עד שלא תוטבע טביעת רגל של חייל ישראלי על כל גבעה, ימצא כבר מי שיוציא רקטה ממחסן וישגר אותה, או קלאצ' מתחת למיטה וירה בפטרול לא זהיר.
יותר מזה, יהיו בתים שנסרוק פעם ופעמיים ושלוש עד שנמצא את הסליק, ופרדסים שנעבור בהם 20 פעם עד שנמצא את מחסן הנשק.

אבל יכול להיות שאני מחמיר, יש לי נטיה כזו.
במבצע שלום הגליל לקח לנו ימים בודדים להשאיר את דרום לבנון מאחורינו, נקיה ברובה.

ישן 11-08-2009, 20:00
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "כן, מסכים איתך לחלוטין שזה..."

חכה שניה.
האם פגיעה חמורה בלוחמי החיזבאללה בדרום ("סורקים את העור שערה שערה עד שמוציאים כל אחת מהן, אחרת הן עוד יחזרו") תביא לכך שהמערך לא ישוקם? איפה מוקד הכוח של החיזבאללה, שמרתיע את צל"ב ויוניפי"ל מלהתעסק איתו- בדרום לבנון, בביירות- או בכלל בסוריה ואירן? בירי החיזבאאלה רקטות 122 מ"מ שהן גם קלות להסוואה וגם בעלות טווח ניכר של כ- 40 ק"מ, מה שיחייב סריקות מדוקדקות בשטח גדול- חבל לעשות זאת בשביל הישג קצר טווח.
לכן, לדעתי, צריך לתכנן שניים או שלושה תרחישים שונים:
א. מבצע מוגבל להרתעת החיזבאללה (מקביל לפעולות צה"ל בלבנון בראשית שנות ה- 70'), פגיעה מסויימת ביכולות האויב
ב. מבצע נרחב לטיהור הדרום (מקביל למבצע ליטני), פגיעה גדולה ביכולות האויב לזמן מוגבל
ג. מבצע רחב לפגיעה בחיזבאללה בכל לבנון (מקביל לשל"ג), פגיעה ביכולות האויב לצמיתות
ישן 11-08-2009, 22:29
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Arial]חכה..."

עיקר כוחו של החיזבאללה באד"ל, בבקעה וקצת פחות ברכס הרי הלבנון.

אני מסכים איתך שהתוכנית שלך תביא תוצאות הרבה יותר יעילות מזו המוגבלת שלי, אבל אלא אם כן אתה רוצה להישאר ולשלוט על השטח, אתה חייב שממשלת לבנון תאכוף את הריבונות שלה על השטח.

רק גורם לבנוני יוכל לפרק את החיזבאללה סופית, בגלל שרק גורם כזה יוכל להיות גם בעד "האזרחים" וגם נגד "החיזבאללה".

בהינתן גורם כזה, לדעתי הרווח הנובע מהפעלת התוכנית המלאה שאתה מציע יהיה שולי לעומת זאת הנובעת מהתוכנית המצומצמת שאני הצעתי.

בהיעדר גורם כזה, התוכנית המורחבת תתן תוצאות שיניבו פירות יותר טובים, לאורך יותר זמן, אבל בסופו של דבר המצב יחזור לקדמותו.

לכן אני חושב שצריך להסתפק במבצע מצומצם יותר, שיאזן בין פגיעה מירבית בחיזבאללה לפגיעה מזערית בממשל המרכזי בלבנון.

ישן 10-08-2009, 22:09
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "אילן - צה"ל מתכונן גם לסוריה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amitsur333
עקוב אחר פרסומים גלויים של תרגילים שמתבצעים לאחרונה. בצה"ל שאני נמצא בו [עד רמת החטיבה עכ"פ] אין שום זחיחות בכל הנוגע לסורים נקודה! זה עוד לא אומר שמוכנים למלחמה עם סוריה אבל בשנים האחרונות בהחלט עושים מאמצים גדלים והולכים בכיוון.

מתכוננים למלחמה הקודדמת?

או מתכוננים כראוי ?

מעדיף מפקד שכל הזמן חושב היכן ניתן להיות מופתע ולהערך לקשת תרחישים. עדיף הגרועים ביותר.
בשיחות עם מפקדים יש לי תחושת שאננות יתר. וזה מדאיג אותי יותר מהסורי או החיזבאלון.

ונסכם במשפט הידוע של הפולניה.

"אין פתרון שאי אפשר למצוא לו בעיה"

ישן 11-08-2009, 06:29
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
לאילן
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=amitsur333]עקוב אחר..."

אני תמיד מסכים עם האזהרה מפני זחיחות וכבר כתבתי מספר רב של פעמים בפורום הזה את המשפט "לעולם אל תזלזל באויב שלך" אבל אתה מציג גישה הפוכה לחלוטין שלא רק שלא מזלזלת באויב אלא טוענת שאנחנו על פי תהום, אתה לא מזהיר מפני זלזול את קובע שקיים מצב כלשהו וכל זאת על פי הנחות אישיות שלך ועם ידע חלקי (כמו של כולנו) .

ציטוט:

העליונות הסורית בתחום הארטילריה ידועה ומוכרת כבר 30 שנה ואני לא חולק עליה, אני שואל מהיכן אתה יודע מה תוכניות צה"ל בנושא?
למרות המודעות ליכולות הארטירית הסורית ולאירוע מלחמת יוה"כ אני לא שותף להערכה של השמדה טוטאלית של מערך הארטילריה הצה"לי, הצורך בהשמדת הארטילריה הסורית ידוע ומוכר לצה"ל אשר מתאמן במתאר זה כבר שנים ואשר פותחו מס' שיטות להתמודדות עם הארטילריה הסורית , לא רק בעזרת חה"א.
ברור לי שתהיה פגיעה לא קטנה במערך הארטילרי הצה"לי-אבל לא השמדה.

בקשר למודיעין, הנושא הרבה יותר מסובך מבשנים עברו, כיום המודיעין לא מבוסס רק על יחידות קדמיות אלא גם על מערך מל"טים ומזל"טים הולך וגדל שמהווה כאב ראש לא קטן עבור הסורים, הן מבחינת היקפו והן מבחינת גודלם של חלק מכלי הטיס המהווה בעיה לאיתור, זאת בנוסף לאמצעים נוספים. משמע שיכולת השרידות של מערך איסוף המודיעין והעברת מידע מהחזית גדלה.

גם נושא פשיטות של כוחות קומנדו שהסד"כ שלהם גדל מאוד מוכר וידוע, במקרה זה מדובר על לוחמת חי"ר רגילה שצה"ל מתאמן לקראתה באימונים שוטפים.

ציטוט:
אנחנו דולפים מידע מכל חור

לא מכל חור, אבל בגדול אני מסכים שהגיע הזמן להטיל איפול כמו בשנים עברו על נושאים רבים יותר בצה"ל.

ציטוט:
הסורים יודעים היכן המתקנים האלו יושבים ביום יום ואפילו עקבו אחר תרגילי עמדות חליפיות בגולן בעזרת תושבי גולן בלתי ציוניים

שוב נושא מוכר וידוע שגם אני אישית הייתי עד לו, ידוע לכל שצה"ל עוקב אחרי כל תזוזה של הצבא הסורי והסורים עוקבים אחרי כל תזוזה של צה"ל. זה נכון לגבי כל אזור אשר יש בו סכסוך צבאי בעולם. איסוף מודיעין עליך הוא חלק מהמציאות היומיומית בכל צבא בעולם שמעורב בסכסוך, יש דברים שניתן להסתיר ויש דברים שאי אפשר להסתיר אלא אם מצאת דרך להסתיר אוגדה לדוגמא באזור בגודל רמה"ג.
הטענה שאוספים עליך מל"מ מקבילה לטענה על כל שהצבא הסורי קיים.
בשנים האחרונות בוצעו מספר מעצרים באשמת ריגול באזזור הרמה מה שמצביע על כך שמי שצריך להיות ער לנושא הזה אכן מודע לו.

ציטוט:
הנחת העבודה שלי שהם יודעים הכל

הנחת עבודה שאני שותף לה מתוך אמונה שצריך להתכונן לרע מכל, אבל אני לא מאמין שזה המצב (בניגוד לגישה שצריך להתכונן לכזה מצב), אלחנן טננבאום לא ידע הכל על כל יחידות ומערכי צה"ל, היה ברשותו מידע על מערך ספציפי בחת"מ, צה"ל ביצע מספר שינויים אחרי אירוע טננבאום ולא צריך לדון בנושא בהרחבה.
שוב, מל"מ על פריסה של יחידות שטח "רגילות" הוא הנחת עבודה של כל צבא, זה לא משהו שניתן להסתיר אותו.

אין עוררין על כך ההתנהלות במלחמת לבנון השניה היתה לקויה בלשון המעטה, אבל זה ממש לא נכון לומר שלא הופקו כלל לקחים שעופרת יצוקה היא בפירוש תוצאה של לקחים אלו, ברור שהאויב עוד ישתפר, זו דרכו של עולם וזה לא אמור להפתיע אף אחד אבל זה לא אומר שצה"ל לא ישתפר גם הוא, בטח שלאחר מלחמת לבנון השניה.

יש עוד מה לשפר בצה"ל אבל נעשתה עבודת הפקת לקחים נרחב מאוד שאני במו עיניי ראיתי את חלק מתוצריה בציוד ובאימונים.
נכון שצה"ל מבצע תרגילים נרחבים במתאר מלחמה כוללת מול סוריה שמפורסמים, אבל צה"ל מתאמן בצורה אינטנסיבית גם במתארים אחרים לחלוטים באופן שוטף- זה שאתה לא רואה לא אומר שזה לא קיים.

ציטוט:
סוללות חת"מ חטפו

אני לא מבין אתה מצפה שהאויב לא ירה עליהן, פתאום לחיזבאללה לא היו תצפינים??
ציטוט:
היב"א במירון חטפה

כל ילד יודע איפה המתקן הזה, אתה באמת חושב שלא יכונו אליו

אתה צודק בדבר אחד וזה השליטה בתקשורת ששוב, בעופרת יצוקה היה שיפור עצום בשליטה ובגישה של התקשורת לאזור הלחימה וזו דוגמה ללקח שטופל ממלחמת לבנון השניה.

כל נושא התקשורת לא נמצא באחריות צה"ל למרות שהוא בפירוש חלק מניהול מלחמה.

כל שאר האירועים שתיארת הם תקלות שנלמדות כיום בקורסים בצה"ל רובן נבעו מהעובדה שחיילים נרקבו בשטחים במקום להתאמן במתארי קרב של יחידתם-שוב הנושא הוא אחד הלקחים העיקריים אחרי מלחמת לבנון השניה, וגרף האימונים בצה"ל ,שגם אני הרגשתי אותו על בשרי, עלה לפתע מאוד.

ציטוט:
אבל רחוק מלהיות במצב טוב.יש פער בין הכוונות הטובות ובין הביצוע וההקצאות

ברוך בואך לצה"ל, זה מצב קיומי שנובע מסיבות רבות.

עם כל הכבוד, אתה כותב הרבה דברים שמבוססים על הערכה אישית שלך שלדעתי היא פסימית בצורה לא מציאותית, תוך התעלמות לדוגמא מעופרת יצוקה עצמה, דווקא המבצע שכן הראה הפקת לקחים ממלחמת לבנון ששניה אתה מתעלם. נכון שזה לא בדיוק אותו מתאר אבל אי אפשר לטעון שמבחינה הצבא היה שיפור עצום בכל פרמטר של פעילות ושהמבצע עצמו לא מראה יכולת עבודה בכפרים לדוגמא (וברור שאסור לעצור בתהליך השיפור והפקת הלקחים)

אני מסכים שאסור לזלזל וחייבים תמיד להתכונן למתארים הגרועים ביותר אבל אתה מציג פסימיות מוחלטת ושחורה שאני ממש לא שותף לה.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 11-08-2009 בשעה 06:39.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:17

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר