לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2009, 13:45
צלמית המשתמש של גראדיאנט
  גראדיאנט גראדיאנט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
מערכת "מעיל רוח" הופכת למבצעית

בעקבות הפגיעה בטנקי צה"ל במלחמת לבנון השנייה האיץ צה"ל את פיתוח מערכת "מעיל רוח" להגנה אקטיבית מפגיעת טילי נ"ט. השבוע, לאחר ניסוי מוצלח, החליט מפקד זרוע היבשה להפוך את המערכת למבצעית. תוך כמה חודשים תחל הצטיידות חטיבתית

אמיר בוחבוט | 6/8/2009 14:24
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_comment.gif]

פרסום ראשון: מפקדת זרוע היבשה (מז"י) בצה"ל הכריזה בשבוע האחרון על מערכת מעיל רוח להגנה מפני טיל נ"ט כמערכת מבצעית, זאת בעקבות ניסוי מוצלח בנוכחות קצינים בכירים זרים מצבאות רבים. תוך מספר חודשים יחל תהליך הצטיידות במערכת לחטיבה משוריינת שלמה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/081/186.jpg]
מעיל רוח על טנק מרכבה צילום:.

בשבוע האחרון ביצעו מפקד זרוע היבשה, החטיבה הטכנולוגית (חט"ל), ומפא"ת ממשרד הביטחון ניסוי במערכת ההגנה האקטיבית בשני מצבים: כשטנק המרכבה בתנועה וכשהוא במצב סטטי. בשני המצבים משוגר לעבר הטנק טיל נ"ט ובשני המקרים הצליח הטנק להשמיד אותם בהצלחה.

המערכת כוללת מכ"ם מתקדם שהותקן על הטנק הפועל בטווח של 360 מעלות ומאתר את טילי האויב. לאחר זיהוי של טיל אויב, משגרת מערכת "מעיל רוח" טיל במטרה להשמיד אותו.

"הניסוי שבוצע גבר על הציפיות והוכתר כמוצלח ביותר", אמר גורם ביטחוני למעריב. "המיגון האיכותי שיש לטנקי המרכבה של צה"ל בנוסף למערכת ההגנה האקטיבית מציבים את צה"ל במקום אחר לגמרי".

במהלך מלחמת לבנון השנייה, נפגעו עשרות טנקים מטילי נ"ט מתקדמים שהיו בידי החיזבאללה. בעקבות הלקחים, הוחלט להאיץ את פיתוח וייצור מערכת ההגנה האקטיבית של חברת רפאל במטרה להגן על הטנקים.

יצוין כי בעקבות הניסוי המוצלח ושביעות הרצון בזרוע היבשה משלבי הפיתוח של חברת רפאל, הוחלט לצייד חטיבה משוריינת שלמה במערכת מעיל רוח שהוכרזה השבוע כמבצעית.

מקור:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/...&loc=4&tmp=4469

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2009, 15:35
  avifresh avifresh מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 12.04.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "מטבע הדברים ההצטיידות במערכת..."

לפי פרסום מ 2007 "עלות מערכת "מעיל רוח" מתוצרת רפא"ל נאמדת בכ-300 אלף דולר לטנק" שהם מעל מיליון ש"ח!

אשמח אם יבהירו לי כמה דברים לגבי עלות המערכת:
מי מימן עד עכשיו את צוות הפיתוח ברפאל?
מה עלות חלקו של היצור מתוך המיליון?
נניח שמתכננים יצור של למעלה מ 1,000 יחי' (כולם {צהל ורפאל} ישמחו שלמרבית הטנקים ירכיבו מעיל רוח) -
האם גם לכמות כזאת המחיר מיליון ש"ח? (לא נראה לי...)
האם אין כאן ניצול ע"י רפאל לעשות הרבה כסף?
האם משהב"ט לא יכול לדרוש מרפאל להוזיל המחיר?
האם גם לצבאות זרים יגבו מחיר דומה? (זאת אומרת שירויחו פעמיים את מחיר הפיתוח שכבר משולם ע"י צה"ל, לחילופין, אם יגבו מחיר מופחת-מדוע על צה"ל לממן הפיתוח לטובת צבאות זרים?)
בקיצור, אני לא בקיא בעלויות הפיתוח , יצור וחלוקת הכמות, אבל על פניו נראה לי מוגזם שעבור כמות של לפחות מאות יחידות העלות למעלה ממיליון ש"ח!
אם מראש יתכננו רכישת מאות יחי', המחיר (כבר להתקנות הנוכחיות) יוזל.

ישן 06-08-2009, 18:32
צלמית המשתמש של Pashut Shiryoner
  Pashut Shiryoner Pashut Shiryoner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
אבי היקר
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "לפי פרסום מ 2007 "[i]עלות..."

לפי פרסום מ 2007 "עלות מערכת "מעיל רוח" מתוצרת רפא"ל נאמדת בכ-300 אלף דולר לטנק" שהם מעל מיליון ש"ח!

אתלה בארזים גבוהים ואצטט את יוסי (כמה תגובות למעלה): "מי סופר עיתון איזוטרי בהוצאת אירגון מילטנטי ופורום של חולי צבא מורעלים?"
אשמח אם יבהירו לי כמה דברים לגבי עלות המערכת:
מי מימן עד עכשיו את צוות הפיתוח ברפאל?

לא יודע. בדרך כלל במערכות מסוג זה (החשובות לצה"ל) משהב"ט והזרוע הרלוונטית מממנות במשותף את הפיתוח.

מה עלות חלקו של היצור מתוך המיליון?

אני מניח שהתכוונת לשאול מה אחוז הרווח מתוך מה שאתה מניח שהוא מחיר המערכת לצה"ל. אנשי הרכש במשהב"ט מנוסים מאד. אחוז הרווח די קבוע ונמוך...

נניח שמתכננים יצור של למעלה מ 1,000 יחי' (כולם {צהל ורפאל} ישמחו שלמרבית הטנקים ירכיבו מעיל רוח) -
האם גם לכמות כזאת המחיר מיליון ש"ח? (לא נראה לי...)

גם לי לא נראה. אני מוכן להתחייב (בלי שום סמכות או ידע) שאם יוזמנו 1000 מערכות המחיר ירד ב- 30%....

סתם חומר למחשבה: מחיר מטוס F-15 עפ"י הפרסומים נושק ל- 100M$ - יוצרו מאות מטוסים והמחיר רק עולה...מוזר...

האם אין כאן ניצול ע"י רפאל לעשות הרבה כסף?

רפאל חברה בבעלות מלאה של משהב"ט. הכסף עובר מכיס אחד לכיס אחר. לא?

האם משהב"ט לא יכול לדרוש מרפאל להוזיל המחיר?

כן. ודורש.

האם גם לצבאות זרים יגבו מחיר דומה? (זאת אומרת שירויחו פעמיים את מחיר הפיתוח שכבר משולם ע"י צה"ל, לחילופין, אם יגבו מחיר מופחת-מדוע על צה"ל לממן הפיתוח לטובת צבאות זרים?)

המחיר לצבאות זרים עוד לא הוחלט. בינתיים עוסקים במיון אלפי הבקשות שהתקבלו לרכש מערכות...

בקיצור, אני לא בקיא בעלויות הפיתוח , יצור וחלוקת הכמות, אבל על פניו נראה לי מוגזם שעבור כמות של לפחות מאות יחידות העלות למעלה ממיליון ש"ח!
אם מראש יתכננו רכישת מאות יחי', המחיר (כבר להתקנות הנוכחיות) יוזל.

נכון!

ישן 06-08-2009, 22:01
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
אנסה לעזור בשערוך
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Pashut Shiryoner שמתחילה ב "אבי היקר"

אין לי מושג כמה זמן עבדו על הפרויקט אבל בוא נניח כמה הנחות (למען הסר ספק, אין לי כל מידע, הכל ניחושים אחרת לא הייתי מעז לכתוב):
1) על הפרויקט עבדו כ3 שנים באופן אינטנסיבי.
2) אניח צוות פתוח של לפחות 100 אנשים.
3) הזמנה ראשונית בעבור 500 מערכות על פני 5 שנים.

המערכת משולבת מהמוני תת מערכות: מכ"מ, מיירט, שליטה ובקרה, קשר למערכות בשאר הכלים במחלקה, .....

המערכת חייבת לטפל בהצלחה בלפחות 95% מהירי אל עבר הכח. המערכת חייבת לעבוד אל טווח רחב של איומים. החל מטווח ירי, תוואי טופוגרפי, טילי נ"ט עקריים (נניח קריזנטמה, טאו 2, קורנט, גיל, ...), יכולת לחזות האם הטיל הולך לפגוע בכלי (כלומר האם לבצע ירוט.....),....

וכל זה נניח רק ל- 500 מערכות על פני 5 שנים. אין ודאות שיהיו הזמנות מצבאות זרים או שמשרד הבטחון יאשר יצוא, אין ודאות להזמנת המשך, אין ודאות להצלחת הפרויקט.

בוא נשערך כמה זה עלה לנו: 100 איש * 15,000 ש"ח לחודש בממוצע * 1.3 (עלות העסקה) * 3 שנים * 12 חודשים = רק שכר 70,000,000 ש"ח.

לא דברתי על רכיבים, קבלני משנה, צב"ד כללי, יועצים חצוניים אם היו, עלות שווק, ...
אפילו לא דברתי על המזגן בבנין או השניצל בחדר האוכל (באם קיים), עלות החלק היחסי במערך המזכירות, המחסן, כח אדם, איש הרכש או העו"ד של החברה וכמובן שיש עוד לכל ארגון מהסדר גודל הזה.

עוד לא נמכרה המערכת הראשונה וכבר יש להוסיף לה עלות של 70M / 500 = 140,000 ש"ח.
יש להוסיף עלות יצור, עלות תחזוקה, הכשרת לקוח, תיקון באגים שיתגלו עוד 3 שנים והצבא ידרוש לתקן ומהר. רק למען הסר ספק: גרסא חדשה של תוכנה, גלאי, מכ"מ או מה שלא יהיה מחייב קואליפיקציה מחדש.

הכסף יחזור על פני 5 שנים, אין ודאות שלאחר 200 מערכות ראשונות לא יגיעו פקידי האוצר ויחליטו שבהינתן שלא צפויה מלחמה ב- 5 שנים הקרובות (כמובן לאור ניסיונם הרב) אין צורך בהוצאה ותמיד יהיה ניתן לרכוש בהתראה קצרה. הרי הכסף דרוש למטרה חשוב יותר.

מקווה שעזרתי.
ישן 06-08-2009, 16:04
  megashock megashock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.06
זה מסביר הרבה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "מערכת "מעיל רוח" הופכת למבצעית"

לפני שבועיים עצרו בצד הדרך שני מובילים עם שני טנקים כאלה בחלק הצפוני של כביש 6 ליד עין תות.
הם היו מכוסים לגמרי בפודרה וכנראה שהם עברו הרבה בשביל להגיע למצב הזה. כשראיתי אותם אמרתי לחברה שלי שמדובר במרכבה 4 החדשה עם מיגון של מעיל רוח, היא צחקה עלי ואמרה שהם ממש לא נראים חדשים בגלל כל הפודרה.

בלי קשר. ביום חמישי אחה"צ לפני שבועיים כל כביש 6 היה פקוק לגמרי לכיוון צפון בגלל מובילי טנקים וכלים צהליים שנסעו בו, אין אילו שהם הגבלות על נסיעה של כמות כזאת של כלים צהליים בבת אחת באותו הכביש ?
הרבה נהגים משלמים הרבה כסף בשביל לנסוע בכביש מהיר, אבל בסוף נתקעים בו בפקקים בגלל שיירות של הצבא.
ישן 06-08-2009, 20:56
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
עכשו הבנתי
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אם הם החמיצו את פריסת כל סוללות ה"חץ" בגזרה מסויימת,"

סו"ס הבנתי למה קוראים ל-THREAD אשכול.

כי יש בו הרבה נושאים.... איזה יופי..
לגופו של מעיל רוח וכו'
  • טנק לא צריך יותר מכמה דקות בשיזפון או נבי מוסא בשביל להיות לבן.
  • כל הצטיידות, מכל סוג, מתחילה בכלי הראשון ומתמשכת.כך נוכל לראותת פלוגה ראשונה, גדוד ראשון שהצטייד, חטיבה ראשונה וכו'. מדובר בתהליך והלוואי שימשיך מעבר לאופק החזוי.
  • מז"י "חטפה" שינוי מגמות רציני בעת האחרונה בעיקבות מלחל"ה2 כמו הנמ"ר, מעיל רווח, חץ דורבן, אפודים, משקפי מגן, שכפודים, עוד זאבים, תחמושת, מנות קרב והרשימה ארוכה בין אם מדובר על במערכות חדשות ובין על "מלא מחדש".
  • ועדיין לא ציינתי את הקצאה הכוחות החדשה למשטרה צבאית בגין המעצרים של כל המתעללים בחיל האויר, השריון ו.... הרבנות.
מיכאל
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:53

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר