לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-11-2009, 06:29
  עמית 171 עמית 171 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.08
תודה, עם זאת אני יודע על כמה אתרים כאלה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי PW1 שמתחילה ב "יקירי:"

בקיבוץ אייל יש "גבעת המוצב" (ובצד השני של הקיבוץ יש עד היום בסיס מג"ב במחלף אייל).

בסקר שבוצע באזור יער שוהם מוזכרות תעלות קשר בחלק המזרחי של היער, ואם אינני טועה גם בח' דרדר בצור נתן יש שרידי ביצורים.

בצד השני של הקו הירוק - תחנות משטרה ירדניות באלקנה (כיום בניין המועצה המקומית), תחנת הדלק ליד רנתיס, מצודת דיר קדיס (שהוקמה ע"י הבריטים במתכונת טיגרט). בגבעה 389 ממערב למצודת דיר קדיס, מצאתי שרידי תעלות קשר. וכמובן המשטרה שפוצצה בח'רבת צופין במזרח קלקיליה.

בח'רבת כוריכור (כיום בפסגת היישוב כפר האורנים - צפונית למודיעין) גם יש אזכורים למוצב ירדני, וכידוע היה שם קרב קשה במלחמת העצמאות.

אז אולי לא היה קו ביצורים ומוצבים כמו אלו שהוקמו לאורך הגבולות בשנים מאוחרות יותר, אבל בטוח שהיה משהו.

השאלה באה כי תמונת המידע שבידיי חלקית, אני מניח שפיספסתי חלק מהמקומות ובפרט אין לי מידע לגבי אופי הכוחות שאיישו את המוצבים/תחנות משטרה בגזרה בתקופה זו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-11-2009, 07:03
  PW1 PW1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.09
יקירי:
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עמית 171 שמתחילה ב "תודה, עם זאת אני יודע על כמה אתרים כאלה"

כמובן שיחידות הצבא משני צידי הגבול ישבו במחנות. בחלק מן המקומות הרגישים ברור שהוקמו משלטים / מוצבים להגנה ושליטה. גם בצפון היה "קו" ותחנות משטרה (טיגרט) - אבל כמו שכתבת, לא הייתה תפיסה כוללת של "אחזקת קו" ופעילות בטחון שוטף במשמעה כך שיווצר מערך שלם של קוי הגנה והערכות לאורך הגבולות.
הנה מה שאמר משה דיין, הרמטכ"ל, בשנת 1955: "לא היה בידינו להבטיח כל צינור מים מפיצוץ וכל עץ מעקירה, למנוע רצח עובדים בפרדסים ומשפחות בשנתן. אולם היה בכוחנו לקבוע מחיר גבוה לדמינו, מחיר שלא יהיה כדאי ליישוב הערבי, לצבא הערבי ולממשלות הערביות לשלמו. יכולים היינו להבטיח שהכפרים הערביים ייתנגדו לכנופיות העוברות דרכם, במקום להושיט להן עזרה. שמפקדי הצבא הערבי יבכרו הגשמה קפדנית של התחייבויותיהם בשמירת הגבול, על פני כשלון בהתנגשות עם יחידותינו. שהממשלות הערביות תוותרנה על "מדיניות של כוח" כלפי ישראל, על-ידי הפיכתה להפגנה של חולשה."
בדיוק בגלל שהגבולות היו פרוצים לחלוטין, ללא אפשרות אמיתית למניעת חדירות מהמדינות השכנות, התפתחה דרך התגובה של פעולות התגמול.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:54

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר