לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-08-2009, 19:52
  st379 st379 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.06
כל האמת על צה"ל ולמה לא כדאי להתגייס

לאחר שנתיים בצבא ויותר משנה באותו הקו באיזור רמת הגולן שזה הגדוד היחידי שלא משנה קו למשך יותר משנה ובזכות הקו כל חברי נפגשים עם קב"ן (קצין בריאות הנפש) באופן קבוע. למזלי אני בחור בריא (למרות כשאתה מגיע לצה"ל אתה מגלה שזה לצערך) לא הייתי בגימלים. 4 חודשים הייתה הטירונות שלי יומיים אחריה כבד דילגתי לאותו קו ארור שאותו לא אכתוב (מהפחד שהשם עצמו ישרוף לי את המסך=ביטחון מידע) טחנתי כשהייתי צעיר חס וחלילה שהוותיקים יתפסו שמירה או מטבח עדיף להכניס חייל עם שתי שמירות למטבח ב-2 בלילה. עכשיו כשאני פז"מניק הוחלט לבטל לגמרי את הפז"ם (פז"מ אומר שותיקים לא יעשו מטבח מהרגע שמקבלים סמל ושמירות אחרי שנתיים) ובעצם עקב ביטול הפז"ם יוצא שותיקים עושים שמירות ומטבחים עד הסוף המר (3 שנים).
אני עושה 2 שמירות ביום עם כיתת כוננות חודש אחרון נכנסתי פעמיים למטבח הדבר היחידי שהחזיק אותי עד עכשיו זו העובדה שכשאני אהיה שנתיים אני לא אעשה מטבח ובטח לא מטבחים עם אוג' 06 שבועיים לפני השיחרור שלהם, הדבר היחידי שהיה נורמלי בצבא הזה היה פז"ם, וגם זה בוטל לחלוטין, הצעירים מגיעים בלויים ופעורים כי הקלו את הטירונות אסור לתת לחיילים המתוקים עונשים פיזיים לא בטן ולא ידיים במזל הם עושים מתח אחד בסוף הטירונות ה"קרבית" שלהם כשאני סיימתי טירונות עשיתי 15 מתח, בגלל שהחיילים הצעירים מגיעים כאלה בכיינים ופטוריסטים יוצא שהפזמ"ניקים טוחנים ותופסים את כל המשימות והצעירים החמודים ישנים להם כל הכבוד לצה"ל שביטל את הפז"ם. כל הצבא הזה מתדרדר, ההשתמטות עולה והחיילים מספרים למשפחות שלהם ולחברים שלהם כמה הם "נהנים" בצבא אני מכיר לפחות 20 אנשים בגדוד שלי שממליצים לכל מי שהם יכולים בחום לא להתקרב לגדוד הזה. יש מחסור מטורף בקצינים, 2 חברים שלי סירבו לקצונה איימו עליהם והענישו אותם כדי שיצאו לקצונה, הגאונות הצה"לית אומרת אם מישהו מסרב לשרת עוד בצבא נעניש אותו ונתעלל בו כדי שירצה לשרת עוד ואחר כך עם כזה היגיון בריא צה"ל מתפלא שאין לו קצינים ואף אחד לא רוצה להתגייס (להבהרות נוספות על ההיגיון הצה"לי יש לקרוא את מלכוד 22), לכן בימינו אלו ניתן לראות קצינים שכאשר אתה מדבר איתם הם מביטים על המנורות (סימן למחלת נפש ככל הנראה) או עם קב"א כל כך נמוכה שבקושי מתאימה לגיוס אז מציעים לאותם אנשים קצונה, רעיון גאוני נוסף של צה"ל אם מישהו מפגר ולא יכול להתגייס נהפוך אותו לקצין.
ההורים שלי ועוד כמה מילואימניקים שהיכרתי במהלך שירותי הצבאי אמרו לי שהם סגרו שבתות בשביל להיות עם החברה (אל תתבלבלו אני מדבר על הצבא לפני 20 שנה), כן בטח לסגור שבתות בשביל הכיף כל חייל שאני מכיר לא יסגור שבתות לא בשביל הכיף ובטח לא כדי להיות עם החברה, בגדוד שלי יש מספיק חיילים שרק שומעים שהם יוצאים הביתה ירדפו אחרי האוטובוס עם תחתונים כדי לא לפספס אותו מרוב שהם אוהבים את הגדוד.
אני וכל הותיקים לא יכולים להיות יותר בקו הזה ולתפוס את אותם משימות שתפסנו עוד כשהיינו צעירים כשרוב הצעירים מגיעים בכיינים ועם פתורים בגלל הטירונות הביזיונית שהם עוברים ועוד מאיימים להתאבד אם יותר מדי קשה להם. שני חברי הותיקים נפגשים עם קב"ן באופן קבוע אחד מהם בזכות הצבא ובזכות הקו הנהדר והעמדה שבה בילה יותר מ-800 שעות בסה"כ ואני לא מגזים!!!!! סובל מבעיות שינה קשות וכעסים.
50% מהשירות שלי היה בקו הזה רק שהאנשים השתנו לרעה (לא סתם אתם שומעים מפי הוריכם על כך שכל דור נעשה יותר גרוע) והפז"ם התבטל.
אם תהיתם מאיזה גדוד אני תחסירו מהמספר 1000 את המספר של השטן (666) ותדעו באיזה גדוד שטני אני נמצא גדוד שהשטן לא רצה למטה אז הוא זרק אותו למעלה, והסיסמא של הגדוד הזה היא "זה לא יגמר אם לא תשתחרר".

זה רק חלקו הראשון של המאמר אני וחברי שוקדים ברגעים אלה על ההמשך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-08-2009, 20:16
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי st379 שמתחילה ב "למה לפרוק עצבים אני וחברי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי st379
למה לפרוק עצבים אני וחברי עבדנו על זה הרבה זמן אני לא היחידי שחושב ככה אני יכול להביא עוד הרבה מאד אנשים שיסכימו איתי לפחות 20 אז חבל סתם לתקוף מטרתי היא להביא לשינוי ולהביא לכם את האמת.
בעיקר שהאנשים הנכונים יקראו את זה ואולי הפז"ם יחזור.

להביא לנו את האמת ?
רובנו סיימנו צבא, חלקינו יודעים שהצבא, בעיקר בקרבי זה חרא.
אם רוב מה שאמרת אני מזדהה, גם אני היתי כמעט שנה באותו קו, גם לי ביטלו את הוותיקות לקראת הסוף ( חייל חכם יצא מהמחלקה שלו ויתפוס תפקיד פיקודי\מנהלתי בפלוגה )
אבל שתדע שזה לא רק בגדוד שלך, זה קורה בהרבה גדודים בצהל, רוב החיילים שורדים בזכות החברים, אותם חברים שאתה פוסל כחארות וחבל.
ישן 08-08-2009, 20:07
  משתמש זכר Yanky Yanky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Yanky שלח הודעה דרך MSN אל Yanky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי st379 שמתחילה ב "כל האמת על צה"ל ולמה לא כדאי להתגייס"

מה תגיד לחיילים שהגדוד שלהם ישב 10 שנים בלי להחליף גיזרה?
שאף פעם לא היה בו את המושג פז"ם בשום צורה או הטיה?
4 חודשים טירונות קרבית, ועל זה אתה מתלונן?.. מה על שמונה חודשים? ואני לא מדבר כבר על העלייה למסלול שבה ארבעה חודשים טוחנים 8-8.
מה לגבי חייל שהיה צריך לסגור כמעט יומיים ש.ג. ואחרי זה התנדב להיות תורן מטבח כי לא היה מישהו אחר?
לא רציתי להגיב על זה, זה לא ממש ראוי לתגובה, אבל שלא יהיו חבר'ה צעירים שנמצאים עכשיו בחופש, וישתו מהמים הרעים הללו.
אם אתה צריך, לך לראות קב"ן, לא צריך, תפסיק להתבכיין ותיהיה חזק.. הבכיינות הזאת מתאימה לחייל בשוק בשבוע השני של הטירונות.. לא מעבר.
ואגב, במקום שאני מדבר עליו, הרוב (כי כולם זה אף פעם לא יכול להיות) שמחים וגאים לשרת.

נערך לאחרונה ע"י Yanky בתאריך 08-08-2009 בשעה 20:09.
ישן 08-08-2009, 20:32
  עין טרמית עין טרמית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Yanky שמתחילה ב "מה תגיד לחיילים שהגדוד שלהם..."

מצטער..לא שכנעת אותי..לרוע מזלך ביטלו את הפז"ם. נו אז מה? אתה מתפרש על כל מני נקודות ולא ממוקד. מדבר על השתמטת מהצבא ועל היעדר מוטיבציה לצאת לקצונה בכל הצבא..עובר לגדוד שלך..חוזר למטבחים.

חייל שמתגייס לקרבי חייב להבין ששלוש שנים הוא נרתם למערכת. כל יום מהשלוש שנים האלו שאתה מקבל כחופש או מנוחה זה הצ'ופר האמיתי. אם התגייסת לשנתיים עם אופציה לשלוש אז אני מצטער בשבילך. יש יחידות בצבא שהיציאות בהן משתפרות עם הוותק ויש כאלו שעד סוף השרות עושים כל שבת שניה. זה אומר שהצבא גרוע? תתמודד ואחרי שתשחרר תסתכל אחורה ותיכנס לפרופורציות.

אגב התלונות שלך יחד עם כל מיני מרידות זוטא שמתרחשות בכל מיני יחידות בצבא מראות שהמהפכה התקשורתית שקיימת בצבא, גרמה לחיילים להיות מודעים למצבם באופן לא בריא יחסית לתפקיד שלהם. אני לא זוכר שאבא שלי דיבר עם המפקד משך כל השרות שלי.ווכשבבית שאלו איך הולך בצבא והתלוננתי אבא שלי חייך ואמר זה יעבור..זה יחשל אותך.

ישן 08-08-2009, 21:28
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
ידידי, אתה באמת רוצה לשמוע סיפורים מהחברים פה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי st379 שמתחילה ב "כל האמת על צה"ל ולמה לא כדאי להתגייס"

די אם אומר שיש פה אנשים שאיבדו חברים. חוו טראומות ופוסט טראומה.
וגם כאלו שנפצעו בפציעות קשות כמו הח"מ שעד היום משלמים מחיר השירות בצה"ל.
אני מקווה שלא יצא לך לחוות את זה.
ובכל זאת אני, שיש לי סיבה להיות לכאורה ממורמר וכועס, אומר לך במלוא הכנות: לשרת בצה"ל זאת זכות נעלה. יש לנו רק מדינה אחת. ורק צבא אחד. וזה הצבא שלנו. יום אחד תבין את זה. יום אחד תהיה גאה כמוני ששרתת בצה"ל.
אני מציע לך טריק שבמקרה שלי עבד לא רע: אל תחפש צדק בצבא. אל תחפש היגיון -כי ההיגיון הצבאי שונה משלך. כדי להחזיק מעמד ולשמור על שפיות תשתדל להתייחס לשירות שלך, לשגרת השירות השוחק, כאל מקום עבודה: אתה לא קם "לשמור" או "לטחון" או "להיקרע" או "לקרוע את התחת" - אלא אתה קם לעבוד.
זו אמנם עבודה עם תנאים לא משהו, והמשכורת ג"כ חרא- אבל זאת עבודה שאתה חייב לעשות.
ברגעים הקשים תזכור שאתה שם כדי שעם ישראל יוכל לנהל חיים נורמליים. ואתה תורם את חלקך הצנוע - כמו שתרמו אבותינו, סבינו, סבותינו בתנאים קשים פי כמה.
אם יש לך טענות - פנה למפקדים שלך. שלח מכתב לרמטכ"ל דרך השרשרת המקובלת. אם אתה חושב שיש להחזיר את מוסד הוותיקות (שאגב- עורר לא מעט בעיות) - נסה לשכנע בטיעונים טובים.

בינתיים -תכניס את הכתף מתחת לאלונקה ותסחב, כי אין מי שיעשה את זה במקומך.
ישן 08-08-2009, 22:44
  Devilito Devilito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.02

עם כל הכבוד- תפסיק לבכות.
הסיבה שביטלו את הפז"ם היא שאנשים לא ידעו איך לאכול אותו וניצלו לרעה "זכויות" פז"ם. היו הופכים לעציצים מפונקים, טחנו את הצעירים, התנהגו בצורה מכוערת, נתנו עונשים דבילים לצעירים וכו'...
כשלא יודעים לנצל סמכות בצורה נבונה- חובה לקחת אותה. רק שתדע במג"ב אין ולא היה פז"ם ושם טחנו וטוחנים עד הדקה האחרונה.

לגבי הטירונות "הקלה"- חרטא יפנית. אני מבין מההודעה שלך שאתה לא מ"כ ולא יצא לך לפקד (בטח שלא על טירונים). אז דע- הטירונות לא נהייתה קלה יותר. ולא רעה יותר. כסמ"פ העברתי טירונות טובה יותר וקשה יותר מזו שעברתי בתור טירון ועם הרבה יותר "איסורי" טיזוז כאלה ואחרים.
מ"כים טובים- בלי לחרוג אפילו מפקודה אחת הביאו את החיילים לרמה גבוהה. מצד שני, מ"כים גרועים- גם אם היו להם לטזז כל הלילה זה לא היה עוזר להם ולא היה מספיק להם.

צבא זה לא כיף. לשמור זה לא כיף. לסגור שבת זה לא כיף. לעשות מטבח/לפרוק מכולה/לעשות מעצר/לשפשף שירותים/להיות ער 8 שעות באמצע הלילה- לא כיף. כל הזין. נושכים שפתיים ולא בוכים. זה לא קייטנה, אחרי שהפכת ל"פזמנ"יק" אתה בטוח יודע את זה. עושים את זה לא בגלל הFUN אלה כי זה MUST. מישהו צריך לשמור על אמא/אבא/סבתא. אף אחד לא מבקש ממך לאהוב את הגדוד. גם לא את הצבא. דורשים שתעשה את העבודה 3 שנים+ חודש בשנה אחרי זה. שביזות? אין מה לעשות. פה זה ישראל.

אני מאמין שאתה לא נכלל בקבוצה, אך מהיכרות אישית עם חיילים שבפגשתי במהלך השירות- קבוצה לא מבוטלת של חיילים "שבוזים" מה"פז"ם" שבוטל, ושבוזים על הצבא החרא, או מהטירונים המפונקים הם חיילים בינונים במקרה הטוב שמחפשים על מה לבכות במקום להתעסק בדברים חשובים. שמעתי כמה פעמיים מפי חיילים גרועים כמה הם "השקיעו" כשהם היו "צעירים" כשהאמת היא שהם היו חפש"נים אז ולא השתנו הרבה. רק עכשיו יש להם צידוק.

נערך לאחרונה ע"י Devilito בתאריך 08-08-2009 בשעה 22:47.
ישן 08-08-2009, 23:25
  st379 st379 אינו מחובר  

לצערי למחרת אני חוזר לצבא לעוד שבועיים ואני לא מאמין שהכתבה הזאת תשרוד עד שאני אחזור לכן אנסה לכתוב ולענות על התגובות שראיתי עד עכשיו אין כזה דבר להתחלק בצבא זה למה צריך פז"ם ממה שאני ראיתי מהמחזורים האחרונים ואני מדבר על 08 אלו מחזורים גרועים ובכיינים והטירונות הקלה והעלובה זה האשם היחידי אני לא היחידי שיגיד שאוג' 08 ונוב 08 זה המחזורים הכי גרועים שהיו עד עכשיו הם מגיעים עם פטורים משמירות מטבחים עמידה בשמש וגם פטור מלקום בבוקר ואני לא צוחק יש כזה פטור לכן מה שקורה זה שהפז"מניקים טוחנים הרבה יותר מהצעירים והצעירים ישנים בחדר בזמן שאתה והוסט שלך הולכים לשמירה כמו איזה צעיר שרק התגייס!!!!!! מה ההיגיון בזה שבן אדם שעוד שבועיים משתחרר נכנס למטבח וכל הצעירים שלפני יומיים התגייסו ישנים בחדר עם פטור מטבח????
ישן 08-08-2009, 23:42
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
סימני פיסוק אתה מכיר? כדאי לך להשתמש בהם
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי st379 שמתחילה ב "לצערי למחרת אני חוזר לצבא..."

זה דבר ראשון.

אני לא כל כך קונה את התגובה הזאת. כל מחזור חושב שלמחזור שלו קרוע את הצורה, והמחזורים שאחריו רק נהיו מפונקים יותר ולא מקצועיים.
גם אני חשבתי ככה, וגם המחזורים שמעליי חשבו ככה.
אם אתה חושב שמי שהתגייס שנתיים אחריך הוא רכרוכי, מפונק, ולא יודע מה זה צבא אמיתי, מה אני צריך לחשוב עלייך?
אני גם שירתתי בתותחנים, והתגייסתי כמה שנים טובות לפניך (נובמבר 2000). אולי גם אתה מפונק ולא יודע מה זה צבא אמיתי?
ואולי אני הוא המפונק, ואני זה שלא היכר את הצבא האמיתי- כך יטענו החבר'ה שהתגייסו שנתיים לפניי והספיקו להיות בלבנון.

פז"ם יכול להיות דבר טוב, אם משתמשים בו נכון. כמו שזה נראה בתקופה האחרונה, וגם באשכול הזה, הפז"ם נהיה משהו שלילי, סוג של נשק של חיילים נגד חיילים אחרים, חיילים שקוראים לעצמם "מפלצות פז"ם" ובאים בדרישות כאילו שהשמש זורחת להם מהתחת.

אתה יודע שבסוללה שלי היה מה שנקרא "סגן תורן"?
אחרי שנתיים בצבא, החיילים הותיקים היו עוברים בוחן מסוים- מקצועיות, נהלים, היכרות עם מסורת הגדוד, וכן כן, גם מסע קצר.
לאחר מכן, רק מי שעמד במבחנים האלה, קיבלת את התואר "סגן".
הסגנים קיבלו זכויות מסוימות- יציאות מעט יותר משופרות, פטור ממטבחים, ושמירות מעטות, אבל היו להם חובות- תורנות "סגן תורן" למשל, שבה אחד הסגנים מסתובב בין עמדות השמירה כל הלילה, ומוודא שכל השומרים ערים וערנים. הסגנים היו מכינים לנו קפה, תה, טוסטים, יושבים איתנו בעמדות, ומעבירים איתנו את הזמן.
זאת דוגמא לפז"ם טוב.
אצלך בסוללה היה דבר כזה?

ישן 09-08-2009, 06:41
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "אל תגזימו"

על הקושי עוד אפשר להתווכח. יכול מאוד להיות שיש להם ביחידה המסוימת הזאת, בעיה קשה של מוטיבציה ודימוי עצמי נמוך, לא יודע. מה שאני יודע זה שהחיים בצבא ובמיוחד בשרות קרבי יכינו אותך הרבה יותר טוב לחיים בחוץ, כי אם אתה חושב שהחיים בתור אזרח סוגים בשושנים אז אתה טועה טעות קשה. אתה אולי לא תצטרך לשמור בלילות ולא יהיו לך תורנויות מטבח, אבל החיים יזמנו לכם קשיים שמה שאתם עוברים עכשיו יחשב כמשחק של ילדות קטנות. אז תתפסו את עצמכם ותפסיקו לילל ולרחם על עצמכם. כמו שכתבו מעליי אין מי שיעשה את העבודה במקומכם. כל אחד או כמעט כל אחד אכל חרא בתורו. עכשיו תורכם, ותפסיקו לרוץ לקב''ן על כל שטות. באזרחות אין קב''ן שיכול לשחרר אתכם ממטלות החיים. חיזקו ואימצו.

נערך לאחרונה ע"י מרקויס בתאריך 09-08-2009 בשעה 06:47.
ישן 09-08-2009, 06:33
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
אויייי, שניה אחת אני אתן לך חיבוקי

ילד בן 20-21 חושב שהוא היחיד בצבא שאכל חרא בכמויות מסחריות ודורש הטבות מסוימות עקב גילו ה"מופלג", הסיפור שלך לא כזה נדיר בצבא וגם אני כמט"ק בדרגת סמ"ר עזרתי לחיילים לשמור (זה די הגיע בצורה של פקודה), מתי בדיוק הבנת שבצבא עושים מה שאתה רוצה? מעולם לא ציפתי להטבות חריגות ועשיתי את מה שנדרש ממני בימים שבהם חיילים יצאו פעם בשבועיים או פעם ב 21 יום באופן קבוע.

בוא ואגיד לך את מה שמשום מה לא נאמר לך במפורש-תפסיק כבר להתבכיין הצבא זו לא תוכנית כבקשתך ואתה כולה ילד ב 20- צא מהסרט שלך!
נהיית פה, קב"ן ממוחה להערכת קצינים וחיילים פתאום.

ציטוט:
הדבר היחידי שהיה נורמלי בצבא הזה היה פז"מ

אחד בדברים המעוותים והלא נורמליים ביותר בצבא הזה זה ערך הפז"מ, חבורה של ילדים בכיינים בני 20+ מקבלים הטבות מפליגות ופטור ממשימות צבאיות לחלוטין כמו שמירות.
כבר כתבתי פה 1,000 פעם שצריך להפסיק עם הטבות פז"מ חריגות לחיילים זה לא נורמלי וגורם לחיילים לבוא בדרישות לקבל הטבות של חולים בבית חולים גריאטרי. שמירה זה חלק מהשירות הצבאי ואמור להיות ככה לאורך כל ה 3 שנים.
אם יש משהו שדופק את הצבא הזה זה מסורת הפז"מ המעוותת הזו.

מסכן, לא מבין למה צריך לשרת ולמה הוא צריך לשמור, לא נראה לי שיש טעם לדבר איתך על ערכים מעבר לפז"מ שלך.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 09-08-2009 בשעה 06:52.
ישן 09-08-2009, 07:17
  beatma beatma אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
כאשר הוא היה צעיר גם לא שאלו אותו וטחנו אותו בפקודה !
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "אויייי, שניה אחת אני אתן לך חיבוקי"

(בעצם לא כל כך נראה לי,כי כבר כשאני הייתי סמ"ר באותו גדוד הצעירים כבר נהנו,אולי הוא יוצא דופן)
ועכשיו הוא מתרעם על כך שהעולמות התהפכו ופתאום במקום שיעזבו אותו כפי שהיה לפניו,אז שום דבר לא משתנה וממשיכים לטחון אותו יותר חזק.
הבעיה שצעירים שהתגייסו לפני יומיים מקבלים תנאים של בית אבות והוא צריך לטחון במקומם.

הפז"ם הוא לא ערך עליון,ברור ולא סיבה לצאת מהצבא,אבל הוא משקף את חיי היום-יום של החפ"ש ומאוד מפריע אם שוללים את זכויותיו(אני מדבר על הבסיס ולא על "זכויות" יתר חצופות),זה בדיוק כאילו שוללים את הדרגות שלך,לחפ"ש אין יותר לאן להתקדם,הוא לא מפקד כמוך !!
ישן 09-08-2009, 07:28

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "כאשר הוא היה צעיר גם לא שאלו אותו וטחנו אותו בפקודה !"

בדיוק בגלל זה צריך להפסיק עם הטבות חריגות לפז"מ ואפילו לקבוע אותן בפקודות צה"ל מה מותר ומה אסור לתת לחייל וותיק אם עומס הפעילות מאפשר לתת הטבות.

המסורת המעוותת הזו של הפז"מ מביאה למצב שבו סדירניק בן 20 מסביר לכולם לא מה לא צריך להתגייס בגלל ש... הוא עדיין צריך לשמור!!!

המסורת המעוותת הזו של הפז"מ רק מביאה צרות שלפעמים עולות לכותרות.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 09-08-2009, 10:01

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "התנאים צריכים להיות בהתאם לדרגות"

ציטוט:
הקלות במטבחים\שמירות\תורנויות ועבודות

רק אם ניתן ורק למי שעבר פז"מ מסוים.

ציטוט:
כמו-כן,הותיקים צריכים לאייש תפקיד רציני יותר ואחראי יותר מלוחם פשוט וגם ע"י כך להימנע יותר מתורנויות

הוותיקים הם בעצמם בד"כ לוחמים כמו כל לוחם
מה זה תפקיד יותר רציני? שמירה זה יותר רציני ממטבח? אז יגידו שטוחנים אותם בשמירות.
אני מאסכולה הישנה שטוענת שחייל צריך לבצע את התפקיד שלו, כל השאר הם פריבילגיות וככאלו הן ניתנו כאשר הפעילות מאפשרת.

ציטוט:
כל השפלה\טחינה מעבר לפקודות מטכ"ל היא באמת עוברת את הגבול וצריך להפסיק עמה

נכון, אבל למעט מקרה אחד שמתואר בפוסט של החייל הזה אין פה מקרה של עבירה על פקודות.
שמירה ע"י ותיקים היא לא טחינה ולא השפלה, אלא אם מישהו הכניס להם לראש שזה משפיל לשמור אם אתה ותיק מדי.

בגלל זה אני חושב שצריך לקבוע סטנדרט אחרי בצבא לוותיקות,אילו הטבות היא מקנה ולהבהיר שניתן לאשר את ההטבות האלו רק כאשר הפעילות מאפשרת זאת!

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 09-08-2009, 09:52
  עדמתיעדמרץ09 עדמתיעדמרץ09 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.08
מידע אתה תמיד יכול לבחור

ובאמת שחבל שהתגובות פה מנסות להציג אותך כעצלן אגואיסטי זה מגוכך וזה קורה בצבא בכל ניסיון לדבר עם המפקדים על הבעייה של שמירות מטבחים וכו' שהחייל צריך להתמודד עימם. אני אפילו מנחש שאתה דווקא ממלא פקודות בצורה טובה.

יש לי רק פתרון אחד מהניסיון שלי בגדוד. הטעות שלי הייתה שלמרות הכל הייתי יעיל למערכת כלומר עשיתי דברים בצורה טובה כי ככה חונכתי בבית. בהסתכלות לאחור זה הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות. אני לא רומז שצריך לסרב או לא למלות פקודה, זה לא רק בעייתי זה לרוב נכשל ובדרך כלל לא פותר את הבעיה.

פשוט לעולם אבל לעולם לא להיות יעיל למערכת ותפנים את זה. עד היום אני לא מבין איך אנשים עשו את זה בדרכים כל כך יצירתיות. בכל מקרה לפחות אתה תסבול פחות וזה כבר יותר טוב.

נערך לאחרונה ע"י עדמתיעדמרץ09 בתאריך 09-08-2009 בשעה 10:00.
ישן 09-08-2009, 10:00
  משתמש זכר Yanky Yanky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Yanky שלח הודעה דרך MSN אל Yanky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי עדמתיעדמרץ09 שמתחילה ב "אתה תמיד יכול לבחור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עדמתיעדמרץ09
ובאמת שחבל שהתגובות פה מנסות להציג אותך כעצלן אגואיסטי זה מגוכך וזה קורה בצבא בכל ניסיון לדבר עם המפקדים על הבעייה של שמירות מטבחים וכו' שהחייל צריך להתמודד עימם. אני אפילו מנחש שאתה דווקא ממלא פקודות בצורה טובה.

יש לי רק פתרון אחד מהניסיון שלי בגדוד. הטעות שלי הייתה שלמרות הכל הייתי יעיל למערכת כלומר עשיתי דברים בצורה טובה כי ככה חונכתי בבית. בהסתכלות לאחור זה הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות. אני לא מתכוון שצריך לסרב או לא למלות פקודה, זה לא רק בעייתי זה גם לא יעיל ובדרך כלל לא עוזר. פשוט לעולם אבל לעולם לא להיות יעיל למערכת ותפנים את זה. עד היום אני לא מבין איך אנשים עשו את זה בדרכים כל כך יצירתיות. בכל מקרה לפחות אתה תסבול פחות וזה כבר יותר טוב.

בעיה של שמירות ומטבחים? אתה קולט כמה אווילי מה שאתה אומר? אתה קולט את הפרדוקס בכלל?
הניסיון שלך בגדוד? כמה זמן אתה בצבא? בן כמה אתה? על איזה ניסיון אתה מדבר בדיוק?..
אז הוא יעשה את אותם הדברים בכל אופן, והם לא יעזרו לאף אחד?

ישן 09-08-2009, 10:09

זו מגיפה ואחרת הבעיות הקשות ביותר כיום בצה"ל
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Yanky שמתחילה ב "[QUOTE=עדמתיעדמרץ09]ובאמת..."

ילדים בני 20-21 מקבלים את הרושם שהם "ותיקים" ובאים בדרישות לפריבלגיות שאמורות לפטור אותם מפעילות רגילה של חייל, והמערכת מצידה מרגילה אותם לצורת החשבה המטומטמת הזו.
רק להזכיר לכולם על מה היה המרד האחרון בכפיר ועוד אירועים בגולני וזה רק שליפה מהזיכרון.

ה"וותיקות" היא סיבה להתמרמרות על פריבלגיות שחיילים הורגלו לחשוב שמגיעות להם, סירובי פקודה ואף מרידות.
בנוסף ה"וותיקות" היא סיבה להתעללויות רבות של וותיקים בצעירים שרק הקשות שבהן מגיעות לתקשורת.

צבא זה צבא ויש פעולות שחייל צריך להבין שהוא צריך לעשות אותן כמו שמירה ומטבחים.
אני לא מבין בדיוק מתי חיילים קיבלו את הרושם ששמירות זה לחיילים צעירים בלבד וכשהם "מזדקנים" הם פטורים ממה שנחשב לפעילות צבאית סטנדרטית.

צריך להפסיק בצה"ל את המסורת המזיקה הזו, לקבוע בפקודות מי זה חייל וותיק, מה מגיע לו ומתי ושהפיקוד הבכיר יתערב בטירוף הותיקות הזה ששוטף את צה"ל.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 09-08-2009, 13:27
  beatma beatma אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
כנס רגע לנקודת מבט של חייל ותיק
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "זו מגיפה ואחרת הבעיות הקשות ביותר כיום בצה"ל"

אתה מסתכל מהצד כאילו אותו ותיק הוא בריון שהחליט שלא בז*ן שלו לעשות משהו והוא אוהב להתעלל בצעירים.
אבל אותו ותיק יכול להיות הבנאדם הכי טוב והגון בעולם שגוייס כמו כולנו לצבא,היה צעיר וטחנו אותו,הפזמ"ניקים באותו זמן נהנו מתנאי לוקסוס יחסית אליו וכל הפיקוד אפשר זאת והכל נעשה בהתאם לפקודות שלהם,זה לא שהתעללו בו בסתר.
ואז לאט לאט הזמן עובר,חיילים משתחררים,חיילים חדשים מגיעים,הדרגות עולות,אבל המצב לא משתנה הרבה והוא מרגיש שמה שאחרים בזמנו כבר לא עשו הוא ממשיך לעשות.
יותר גרוע כאשר הוא מקבל סמ"ר נותנים לו משימות של הכי צעירים וזה הכי לא הגיוני,המפקדים השתנו ב-180 מעלות וכרגע מכריחים אותו לעשות את זה.

זה נותן לך הרגשה של פראייריות,רמייה וכאילו הדרגות שלך והכבוד שהרווחת הוא בשביל היופי.
זה מאוד מרגיז ומשפיל,כל החפש"ים כמעט בכל מקום מאוד מתרגזים בגלל זה.
זה פשוט לא נכון לגרום לכמויות גדולות של חיילים להרגיש כך כלפי המערכת ולא הוגן מוסרית כלפיהם.
ישן 09-08-2009, 14:24

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "כנס רגע לנקודת מבט של חייל ותיק"

אני מסכים איתך, תחושת הקיפוח היא תחושה יחסית למה שהורגלת אליו או ראית. בדיוק בגלל זה אני חושב שחייבים להפסיק את מצעד הפריבילגיות של הוותיקים ולהגביל את הפריבלגיות האלו בפקודות, כך לא תיווצר אצל הדור הצעיר צפיה מוגזמת שהביאה את הבחור שפתח את השרשור הזה להצהיר "למה לא צריך להתגייס" בגלל שהכריחו אות לשמור ולעשות מטבחים. הוא כל כך סגור בעולם שלו שהוא באמת לא מבין מה לא בסדר אצלו בכל הסיפור הזה.

זה כבר הרבה מעבר לאבסורד, ואני בפירוש מסכים שגם המערכת אשמה בזה שהיא הרגילה את החייל לסוג כזה של חשיבה.

אם המערכת לא תטפח צפיות מוגזמות ותגביל את הפריבלגיות של הוותיקים בפקודות לא יווצרו כאלו מצבים.

ועוד דבר, על פי מה שהוא כתב אף אחד לא התעלל בו, אתה משתשמ במונח התעללות בצורה חופשית מדי, להורות לחייל לשמור ולעשות מטבחים זה רחוק שנות אור מהתעללות, זו פעילות רגילה בצבא גם אם מישהו הכניס לו לראש שבעתיד הוא לא יעשה את זה-זה באמת לא פייר אבל זה בטח לא התעללות.

ציטוט:
יותר גרוע כאשר הוא מקבל סמ"ר נותנים לו משימות של הכי צעירים וזה הכי לא הגיוני

הגיון זה דבר יחסי, ההגיון שלי אומר שחייל צריך לבצע משימות שמוטלות עליו (במגבלות חוק), זה שחייל קיבל סמ"ר עדיין לא אומר שהוא אמור לקבל פטור גורף משמירות ואפילו לא ממטבחים.
את הפתרון שלי למצב הזה כבר כתבתי כמה וכמה פעמים בשרשור הזה.
ו

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 09-08-2009 בשעה 14:34.
ישן 09-08-2009, 11:05
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי עדמתיעדמרץ09 שמתחילה ב "כן נכון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עדמתיעדמרץ09
עשיתי דברים כאלה... מתח מבצעי כאילו אתה בסיירת מטכל ובסוף כולנו יודעים מה קורה. המפקדים שלי היו חבורה של ליצנים לפעמים זה הצחיק אותי כמה הם לא מבינים כלום.

גם לי היו מפקדים ליצנים, אבל אצלנו נתנו לוותיקים מספיק כוח כדי שאם הם רואים מפקד צעיר טועה הם יכולים להאיר לו, הרי בסופו של דבר חייל וותיק הרבה יותר מנוסה ממפקד שסיום לפני שבועים קורס מכי"ם.

לדעתי זה כל הרעיון בוותיקות, לא צריך לתת פריבלגיות על סמך זמן אלה על סמך ביצועים, ואפילו ניסו להשריש את זה בפלוגה שלי.
לא נתנו לכל חייל את הפריבלגיות של הוותיקות, הסגל היה מחליט אם מגיע לך לקבל אותם.
אז אם תתנהג בחוסר אחריות בזמן הצעירות שלך אין שום סיבה שתקבל וותיקות שהזמן יגיע.
ישן 09-08-2009, 12:21

אוקי
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "[QUOTE=עדמתיעדמרץ09]עשיתי..."

op9090: אני לא מתכוון לפגוע בכך אישית במה שאני הולך לומר ואני לא מכיר אותך. אמנם, מההיכרות שלי עם הפז"ם אין שום קשר בין מקצועיות לפז"ם. שאמרתי שהמפקדים מצחיקים ואני לא יכול לפרט לך מקרים ספציפיים אני מתכוון לומר שאין להם את המקצועיות שהם מנסים להפגין מכוון שאני קודם כל משתמש בהגיון ובנוסף עברתי קורס מכים/משקים ויודע לפחות במה מדובר(הובלת חוליה וכו). מעבר לזה הסברתי שהם פשוט חיים בסרט וכל מה שמעניין אותן זה איזה איקס עלוב על הנשק(כמובן שלא כולם, אבל אתה בוודאי מבין) ושהם משוכנעים שמחבלים שורצים מאחורי כל אבן בשטחים ומדברים על מתח מבצעי כאילו לפחות הם בסיירת מטכל באיזה מבצע מיוחד מאחורי קווי אויב. אז מה כבר אפשר לצפות?. הם מרוקני ערכים בדיוק כמו כל חייל אחר ואין הבדל אמיתי בין החייל למפקד חוץ מהדרגות והתפקיד בהצגה.

שאתה טוען שחייל פזמניק יכול כביכול לחנך מפקד צעיר בדרך כלל(ואני שמעתי את זה הרבה) מדובר במפקד שעוד לא מכיר את הפולגה הוותיקה והדינמיקה החרבתית(בדגש על הפזם) שבה ואין שום קשר כלשהוא למקצועיות. ומכוון שמיליון שנה בפעילות גדודית(עמדות סטטיות, סיורים וכו וכו) לא ילמד אותך כלום על מקצועיות אין שום בסיס לטענה שאיכשהוא פזמניקים יותר מקצועיים. ואני מבטיח לך שתכף תשמע סיפורי גבורה. בדרך כלל מדובר בחבורה של עצלנים שלא שומרים בכלל על כושר ונכנסים לריבים עם המפקדים כל פעם שיש מבחן בראור.תראה לי פזמניק שביטל איזה אפטר פז"ם בשביל יזומה או כל משימה מבצעית . אז אני לחלוטין לא מסכים עם השטות הזאת. כל הידע הצבאי שאני מסכם בשלוש שנים(ואני לא מדבר על להסתדר עם אנשים, תקשורת וכו') אני יכול להעביר לבן אדם נורמלי בשבוע אחד ולבן אדם עם קצתה סקרנות וכישרון אפילו בפחות זמן.

מה זה להתנהג בחוסר אחריות? אתה חושב שהמפ שלי לא נרדם במשימה, זה קורה שמאד עייפים. מי בדיוק לא אחראי פה?
בדרך כלל לא אחראי זה לא קשור בכלל לדברים האלה. בדרך כלל זה נשפט לפי מי שפופולרי בקרב המפקדים(שזה לא בהרכח מישהוא שיעיל למערכת). או מנקה את הנשק עם הציפורן מהתוסיק של איזה חרגול או מי יודע איזה הנפצה מפגרת זה בסך הכל ילדים בני 19?
בשיא הרצינות צריך לשים לזה סוף. אחד מהקצינים בכלל היה איתי במסלול. ששמרנו ביחד הוא פשוט הוריד את האפוד והנשק. הוציא את החולצה מהמכנסים ופשוט נשכב לישון וצחק עליי שאני צהוב. אז אולי אחרי שנכנסו בו קצץ בקורס קצינים הוא לא עושה את זה יותר אבל הוא לא יותר אחראי מאיזה סרבן פינוי בבקום. ותגיד לי שאין דברים כאלה... בבקשה הרי אתה בטוח בוודאות יודע על מה אני מדבר אם שירתת בגדוד.

נערך לאחרונה ע"י עדמתיעדמרץ09 בתאריך 09-08-2009 בשעה 12:32.
ישן 09-08-2009, 14:58
  oplo oplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.04

ותיקות היא דבר חשוב מאוד, חס וחלילה לא אומר שעל זה עלינו לבסס את כל ההווי בפלוגות הלוחמות, אבל זהו חלק נכבד מהן, ח'ברה שמשרתים בצבא, לאחר שנתיים מן הראוי שלא יבצעו תורונת מטבח יותר, למה? כי זה נותן קצת מוטיבציה וכח להמשיך הלאה, עם כל הכבוד, שנתיים אולי בנקודת הזמן של חלק מכם נראים כבדיחה, אבל לבחור (ולא לילד, צופה רואה) בן 19-20 שטוחן שגרה נוראית באיזה גדוד באיזה מוצב מחורבן בשטחים, זה עוזר. כמובן שהכל צריך להתבצע במידה הנכונה, ובלי זובורים, וכל מיני דברים חשוכחים שעליהם שומעים בצבא הרוסי,, אך פז"ם זהו דבר חשוב מאוד.

@צופה רואה, הייתי ממליץ לך למתן את ההארותיך לגבי גילם ובגרותם של הלוחמים, זה שאתה מבוגר ב10 או 20 שנה מבחור שמשרת בצבא, לא הופך את רגשותיו למבוטלים.

ישן 09-08-2009, 17:54

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "ותיקות היא דבר חשוב מאוד, חס..."

זה לא הופך את רגשותיו למבוטלים וגם לא את דבריו לחכמים
מה שמפריע לי היא הגישה של "מגיע לי" והטון המאוד ילדותי, כבר ניהלתי שיחות פנים אל פנים עם חיילים שבאו בטענות דומות, הגעתי למסקנה שברוב המקרים מדובר על משחקי כבוד אינפנטיליים שלעיתים מביאים חיילים אף לסירובי פקודה.

כן, את חלק מהחיילים שפגשתי ניתן לתאר רק כילדים, ה"בחורים" מתנהגים כמו ילדים שלא תמיד מבינים את מהות הדרישות שלהם ולפעמים את חומרת מעשיהם ובאים בגישה של "מגיע לי" ו"אני רוצה ולא מעניין אותי".

בצה"ל פשתה נורמה פסולה של "פנסיה במהלך השירות" שחייבים להסדיר אותה בתקנות ולסיים את הבלאגן.

וותיקות ופריבלגיות יתר שנלוות אליה הפכו להיות דבר חשוב מאוד עם השנים כאשר חיילים הורגלו לחשיבה של כזו ובאים בדרישה לקבל תנאים של פנסיה במהלך השירות.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 09-08-2009, 20:55
צלמית המשתמש של big1981
  big1981 big1981 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.04
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "קצת מצחיקה אותי הכותרת"

אני חושב שחיילים קצת פיספסו את הנקודה אם הפז"מ. זה שחייל שנתיים פלוס בצבא לא נותן לו את הפרווילגיה לעשות מה שהוא רוצה., אחרי הכול הוא בצבא, זוהי נקודה משמעותית שצריך להשריש. מצד שני, מפקד טוב צריך לזהות מירמור בקרב חייליו ולהיות קשור עליהם, ולעשות משהו בעניין בכדי ליצור סביבת עבודה נכונה (זה יכול להיות דרך עונשים וכדו', אבל זה בד"כ יוצר יותר מירמור).
אני זוכר שבכדי לקבל את דרגת הסמל / סמ"ר היו בחנים בסיסים שחיילים היו צריכים לעבור (ירי, כושר, תוד"א וכדו') זה העמיד את הוותיקים יותר במצב שהם "סוחבים / מובלים" את הפלוגה ולא רק ניהיים פרזיטים שמחכים ליום שחרורם ונותנים מטלות לצעירים.
אני בעד מתן זכויות יתר לוותיקים, אבל אלו הם יחסי "קח ותן", ובסופו של דבר, אני חושב, מוסיפים לאיכותה של הפלוגה כאשר הוותיקים מראים דוגמא רצויה ומבילים. אבל בסופו של דבר, כשצריך לעשות משהו (שמירות...) גם ותיקים צריכים לעשות את המוטל עליהם!

נערך לאחרונה ע"י big1981 בתאריך 09-08-2009 בשעה 20:58. סיבה: הוספה
ישן 09-08-2009, 23:55

בעיית ניקיונות ומטלות

שום דרגה ושום כתפקיד חשוב ככל שיהיה לא ישכנע אותי(לפחות לא יותר) שחלק כן צריכים לנקות וחלק לא זה אוטומטית יוצר הבדלים חברתיים. בנוסף, שעושים את זה כמו שצריך זה לוקח בדיוק 10 דקות. חייל לא צריך להשקיע יותר מ20 דקות מאמץ בניקיונות ביום.

אין אף אחד פטור ממטלות! אין חיה כזאת. מצידי שהרמטכ"ל יראה דוגמה אישית ויבוא לעשות תשירותים. אני אומר את זה אחרי מי יודע כמה אלפי מסדרים ומסדרים חוזרים שעברתי. הסיבה שאנשים לא רוצים ומתחמקים מלנקות זה כי יש אנשים שפטורים מזה ללא שום סיבה. מצידי שהמג"ד סמג"ד והמ"פים לא יעשו שירותים. זה לא הנקודה, הנקודה היא שכל הסגל, כל המנהלה הפלוגתית והפזמניקים לא מתעסקים בזה בכלל והחיילים בפלוגה מקבלים יחס(לפעמים מוצהר) של צוות ניקיון.
הסיבה השנייה היא שהמפקדים מנצלים את מסדרי הניקיון כאילו היו מסדרי משמעמת בעוד הם עצמם פטורים מהמסדר. והחיילים שבוזים כי הם מרגישים כמו חבורת תאלינדים אחרי הכל אין דבר משמעותי שהם עושים כל היום ופתאום בגלל איזה שטות במסדר הם לא יוצאים מהמקום המחורבן הזה.
הבעייה השלישית זה המפקדים בצהל פחדנים. כן, שהרס"ג או הסמג"ד מגיע ומתחיל לנזוף בהם על לכלוך פה ושם הם ישר מאשימים את החיילים ומטרטרים אותם. הרי כל בעיה שיש נפתרת ככה... ישר לחיילים. קדימה כולם החוצה ל-ח'. איזה מפקד טיפש שהרספ חירבש לו תסכל מתחיל לספר לחיילים על כמה הם זורקים ושמסדרים עושה חיילים שפיצים כאילו הוא מדבר אל ילדים בני שלוש. ואז הוא מחלק אותם למשימות.. אתה לשם אתה לשם והוא נהנה מזה כאילו זה איזה סמכות לשלוח מישהוא לנקות שירותים. אצלי היו מפקדים שפשוט היו מגיעים למסדר וטוענים שהמקלחות או השירותים מלוכלכים והם לא יכולים להשתמש בהם. למה שמישהוא ינקה בשביל המפגרים האלה?
שהייתי מפקד, הרס"ג בא אלינו והתחיל להתעצבן שהש.ג. לא נקי והפחים לא מרוקנים. הוא אמר לנו שאם זה יקרה שוב הוא מעלה אותנו משפט. הלכתי וניקיתי בעצמי. שום חייל אפילו לא ננתי לחייל בש.ג. לעזור לי. והחיילים ראו את זה ואין לך מושג מה זה עושה בשבילם.

איך אתה לא רואה שזה בעיה? הדבר שהכי מטריד מפקדים(ואני גם הייתי סגל) זה שהם בעצמם יהיו שוב חיילים. כי חיילים זה חרא וזה מטבחים ובסיסיות וזה לקום למסדר כל בוקר. זה הסיבה מספר 1 שאנשים בכלל יוצאים לפיקוד. הדבר היחיד שמנחם את המפקדים המסכנים האלה זה שיש מישהוא שיפתור כל מטלה בשבילם בזמן שהם בחדר עושים לא יודע מה. אז נכון שיש ישיבות כמה פעמים בשבוע ומידי פעם צריך להכין כל מיני דברים שהמפקדים פתאום צריכים לעשות איזה לילה לבן. אבל זה הרבה הרבה הרבה יותר קל מאשר לסבול שעות כל יום בהנ"ל.

אפשר לגמור את כל הניקיונות ב20 דקות ואילו בדרך כלל זה נופל על מעט חיילים שעובדים כמה שעות טובות. לא צריך לייחס לזה בכלל חשיבות.

אבל ברור שכל זה בכיינות... מה זה קשה לזרוק תפח? זה קשה לנקות את הרצפה פעם ביום?
אני בוודאות בכיין נכון?

מי שהיה ביחד עם החיילים מספיק זמן מבין למה זה בעיה אבל זה קלי קלות פשוט לקרוא לכמה חיילים למשרד לשיחות ושהם לא יכולים להסביר לך בדיוק מה הבעיה הרי שבהכרח הם סתם שבוזים וזה יעבור אין מה לעשות.

צריך לעשות למפקדי צהל סדנא של חודש שלם רק נקיונות כל היום כדי שתיהיה להם היכולת להעריך עד כמה זה מסוגל לשגע.

נערך לאחרונה ע"י עדמתיעדמרץ09 בתאריך 10-08-2009 בשעה 00:07.
ישן 10-08-2009, 04:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי עדמתיעדמרץ09 שמתחילה ב "בעיית ניקיונות ומטלות"

הדבר היחיד שהפוסט שלך מראה לי הוא שיש בעיה קשה מאוד באיכות של הפיקוד הזוטר בצבא, זה הכל. מפקדים בסדיר שמרו, ועזרו בנקיונות ועשו הכל עם החיילים, גם כאשר הם עבדו במחזורי עבודה מטורפים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-08-2009, 10:02
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
אז אני אומר לך שהכל היום בשלט רחוק
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הדבר היחיד שהפוסט שלך מראה לי..."

כל איזה קצין זוטר,מקבל בומבה מהמ"פ שלו או המג"ד או הק.אג"מ,ואז זה טלפון לסמל או למ"כ ומתחילה ההפעלה במקום להיות נוכח במקום ולהוות דוגמה.אני מבין ומכיר את העובדה שאי אפשר להיות במקום,אבל אתה מקבל גם משימות בלתי הגיוניות ויותר מזה אם אתה מתחיל להגיד את דעתך או שקשה לך להאמין שזה יקרה כ"כ מהר אומרים שיקרה ומנתקים לך בפרצוף.
אני יכול להעיד שמעטות הפעמים שאשכרה הגיעו איתי למקום להראות לי את הבעיה,פשוט שלחו אותי.
יותר מזה היו לי וויכוחים מקצועיים כשבירור אני צודק ולא פעם הם היו קולניים והוכחתי את הטעות אבל אתה תקבל יום ביציאה כי הבכת את הקצין שלך מול איזה פלאפל והוא יצא "חומוס".
הכל עובד בהתקלות והעומס שנופל על חיילים,כמובן להוסיף את העובדה שאתה אשם בהכל ולא הקצינים מלמעלה ואם זה לא עמד גם אם הלוגי' הייתה סגורה או המתדלקת תקועה ואי אפשר לסיים את הטא"ת ולתדלק אכזרית,כשבטלפון אחד הפלאפל למעלה סוגר לך את הפינה.
יותר מזה ניתקלתי לא באחת בקצינים שדורשים שתתקשר אליהם למירס בגלל שנגמרו להם השיחות.
בסופו של דבר החייל מרגיש בסוף היום כאילו הוא עוד רובוט שנועד לשרת את מטרות הפלוגה,אם יש לו מצוקות ובעיות כאלו ואחרות המ"כ שלו לא יכול לשמוע אותו וגם הסמל כי הם במשימות,המ"מ מכין את הקפ"ק להיום בערב והמ"פ או הסמ"פ בישיבת מטה.
חיילים מגיעים למצב שהם לא בטוחים בשום דבר שהם עושים החל מאבטחת עבודות על הגדר ועד לצאת ללחימה עם אותו אדם שלא שמע אותם כשזעקו לעזרה.

ישן 10-08-2009, 09:06
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07

פז"ם זה דבר חשוב אבל הוא לא בא בחינם וופאזמיניקים שרוצים להנות מהפז:מ שלהם צריכים לתת משהו בתמורה והדבר הכי חשוב הוא דוגמא אישית וחניכה לצעירים.

נקודה שניה היא שחיילים וותיקים צריכים לדעת לראות תמונה גדולה- אני נהניתי מזכויות של וותיק כמו כל המחזור שלי, אבל כשהיה צריך, לא קיטרנו ונתנו כתף. כאשר היה חסר כוח אדם, אנחנו התנדבנו לעלות לעמדות (ברור לכולם היה שהמ"פ יכריח אותנו אם לא נתנדב אבל אף אחד לא חשב אפילו לדחוף אותו לפינה הזו).

כולם נהנו מהסידור הזה: הסגל כי תמיד היה להם על מי לסמוך, הוותיקים מסיבות ברורות, והצעירים כי היה להם למה לשאוף ועדיין הטחינה לא היתה נוראית והם תמיד ידעו שבסופו של דבר, תמיד הוותיקים נותנים יד שבאמת צריך.

הביטול של הנושא הזה במקום לעגן אותו בפז"ם או דרגה, עצוב מאוד ויותר מזיק ממועיל.

ישן 12-08-2009, 23:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "אל תשווה בין סדיר למילואים"

זה רק מראה כמה אתה לא יודע מה זה מילואים. לרוב המילואימניקים קשה פי כמה מלסדירניק הכי טוחן

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-08-2009, 14:23
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "גם במילואים יש הבדל בין..."

לא יודע איך דברים מתנהלים בפלוגות מילואים אחרות, אבל בפלוגה שלי כולם עושים אותו דבר.
אפילו הקצינים עוזרים בתורנויות מטבח אם ישנן, והעול לא נופל על הצעירים, אלא להפך, אפילו נותנים להם להנות
מ"נחיתה רכה".

היות ויש שם אנשים שמבוגרים ממני בעשור, זה אפילו מפתיע. כמו הקלישאה שעסקו בה פה, כל דור רואה את הדברים
אחרת ועבר במהלך שירותו דברים שונים. התנאים שהיו לחלקם היו קשים בהרבה מאלו שלי וקשים עוד יותר מאלו
שהתגייסו אחריי, ובכל זאת לא שמעתי (שמעתי, קצת) אנשים בוכים שיתנו לצעירים לטחון. מעבר לזה, יש גם כמות
גדולה יחסית של מתנדבים שממשיכים להגיע לשירות פעיל גם אחרי גיל הפרישה ממילואים קרביים.

אני נוטה להאמין שאנחנו לא יחידה מיוחדת בסה"כ וזה כך בהרבה מקומות.
ישן 14-08-2009, 14:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "לא יודע איך דברים מתנהלים..."

אני מדבר על אלה שבאים למילואים וחושבים שהוותיקות ממשיכה (בעיה קשה באימוני מסייעת, אגב). הבעיה היא בד"כ אצל הצעירים ולא הוותיקים.

ישן 14-08-2009, 15:12
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זהו, שיש אנשים שהסוויץ' לא..."

נו, ומה נגיד אצלנו בגדוד? אלינו לא מגיעים צעירים יותר לעולם - אנחנו גדוד של מג"חים, ומכיוון שאין יותר טנקים כאלה בסדיר אז אין דורות חדשים של חיילים שמגיעים לפלוגה... אנחנו דור הולך ונעלם

אגב, אצלנו בפלוגה כולם חולקים בנטל. זה לא קשה כי יש בד"כ 100% התייצבות למילואים בפלוגה, אפילו שזה לא קל לסטודנטים בינינו כי תקופות המילואים שלנו נופלות פק"ל על תקופות המבחנים בסוף הסמסטר...
המשמעת דיי דומה לסדיר, כולם חייבים להיות עם גומיות, אין הופעה מרושלת והנשקים חייבים להיות משופצרים, כולל אפודים וקסדות וכו'... מה לעשות, שיריונרים...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 14-08-2009, 13:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "אכן עוד לא יצא לי לעשות מילואים"

התיאום עם החיים האזרחיים, עומס העבודה קשה הרבה יותר (הצבא מתקמצן על ימ"מ). זה אולי "כולה" חודש, אבל זה חודש אינטנסיבי הרבה יותר ממה שעשית בצבא.

ישן 10-08-2009, 06:55
  צנף זקן צנף זקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.09
שלום

שלום לכולם
שנים (4) שאני רק קורא ונהנה מאוד מהאתר במיוחד מהתרחשים
לאחר 4 שנים שאני צופה מהצד החלטתי להרשם היום בעקבות אשכול חדש אתמול
" למה לא להתגייס לצה"ל "
יש לי רק בקשה אחת תורידו את האשכול שנים שלא מצאתי פה על מה להתעצבן ככה אני תא מסוגל להכנס לאתר יותר
יש אתרים של כול מיני זרמים שירשום שם את ההגיגים שלו אני בטוח שימצא גם הרבה .... שיסכימו איתו
אני יכול שעות לענות ולספר לו שמה שהוא עובר היום זה כלום לעומת נובמבר 1990 בצנחנים רק הנסיעה לסנור כול ראשון אחרי חודש בבסיס יותר מפחידה מכול מה שהוא רשם
בבקשה תורידו את האשכול הזה
בבקשה
בבקשה
ישן 10-08-2009, 07:03
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06

אני חושב שפז"ם וזכויות פז"ם הם דברים נכונים וראויים כל עוד לא נעשה בהם שימוש שחורג מעבר להגדרת משימות שונות לחיילים בעלי פז"ם שונה. הותק שאתה צובר במקום מסויים כן אמור להקנות לך הטבות מסוג כזה או אחר בהתאם כמובן לאיכות בה אתה מבצע את משימותיך. זה נכון בכל מקום עבודה שאני מכיר (דרגת שכר שעולה עם הותק, הטבות לחגים, התקדמות בסולם ההיררכיה וכו') וזה צריך להיות כך גם בצבא. נכון שהצבא זה צבא ולא עוד מקום עבודה, אבל כשאתה לוחם בגדוד חי"ר שעלייך מוטלת השגרה השוחקת של שמירות/פטרולים/סיורים/מחסומים מהפן המבצעי ועוד את התורנויות רס"פ/מטבח/מסדרי רס"ר מהפן הלוגיסטי, אני חושב שמן הראוי שלאחר תקופת זמן שנקבעת מראש כן יטבו זכויותיך. אני יכול להגיד שבשירות הסדיר שלי ההבדל בין ותיק לצעיר היה שותיק לא עושה עמדות (לא כולל מחסומים ופילבוקסים) ותורנויות (שירותים, מטבח, העברות וכו'). כתוצאה מכך המחלקות הוותיקות יכלו לשמור על יותר אורגניות במשימותיהן ולכן, בצירוף העובדה שכמחלקה ותיקה אתה יותר ממוקצע מאשר מחלקה צעירה, המחלקות הוותיקות גם קבלו יותר פעילות יזומה איכותית. נתינת הפריבילגיות של פטור משמירות ותורנויות אפשרה מרווח גדול יותר בלו"ז ליותר אימונים מחלקתיים, יותר מטווחים, יותר מד"סים והעלתה את רמת המקצועיות שלנו, שגם היא תרמה לכך שקיבלנו יותר משימות איכות. חבל מאוד שלקראת השחרור שלנו המצב החל להשתנות וכיום השוני היחיד בין ותיק לצעיר הוא שותיק לא עושה תורנויות (וגם זה כפי שאני קורא לא מובטח בחלק מהמקומות).

כמובן שאין מקום בצבא לכל מיני זובורים של ותיקים בצעירים. ותיק לא יכול לפקוד על צעיר לעשות כלום ואין שום סיבה שותיקים לא ינקו אחריהם, או שיתעמרו בצעירים (כל חימומי האסלות למיניהם), או שצעיר לא יוכל להיכנס לחדר של ותיק או משהו כזה - אלה משחקי פוזה שבאמת לוקחים לוחם עם אחריות ומחזירים אותו לבית הספר היסודי במקרה הטוב. בנוסף - אם מחלקה ותיקה רואה את עצמה ככזו שעכשיו הגיעה לסטטוס שבזכותו היא יכולה כל היום לשבת במועדון ולראות טלויזיה ותו לא - אין שום בעיה לשלול לה את הותיקות עד שהיא תתאפס על עצמה. ותיק זה יותר מפז"ם. לוחם ותיק צריך להיות דוגמא לחיילים הצעירים - הוא צריך להיות מקצועי יותר, מבין יותר, אחראי יותר. הוא צריך לעזור לצעירים בנושאים שיש לו יותר נסיון מהם ואין שום סיבה שהוא יהפוך להיות בטטת כורסא.

אנשים פה צריכים לזכור שבחי"ר (ובכל יחידה לוחמת אחרת שתופסת באופן קבוע קווים מתחלפים) השגרה היומיומית שלך היא מאוד אפורה ושוחקת. למרות הססמאות שקראתי כאן על זה שאין לנו ארץ אחרת, חיילים מסוכר, בזמני היה כך וכך, נגע הותיקות הפושה (?!) ועוד ועוד - כשאתה חי את השגרה הזו למעלה משנתיים אתה כן צריך תחנות לשאוף אליהן ולדעת שככל שתהיה ותיק יותר כך המשימות שתקבל יהיו יותר איכותיות ותוכל להתמקד יותר בפן המבצעי מאשר בפן הלוגיסטי. נכון, אפשר גם בלי - אבל אני משוכנע שעדיף עם, כל עוד לא מנצלים לרעה את כל נושא הוותיקות.
ישן 10-08-2009, 10:09
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
הכותרת אולי בומבסטית

אבל אתמול התפרסמה בעיתון חדשות היום כתבה מעניינת שמעט נוגעת לנושא על ההתפלגות הגיאוגרפית של המתגייסים בעבר ובהווה.
מבלי לגלוש לפוליטיקה של הנושא ולסיגנון לא מכובד, אתם מוזמנים לשפוט בעצמכם.
לפותח מהאשכול - קיבלת הרבה עצות ששוות זהב באשכול הזה (אע"פ שחלקן היו תוך כדי עקיצה ), הפיתרון לבעיות שהעלת הוא פשוט ביותר וכלול בשתי מילים "הכל מבפנים" כלומר הכל בראש שלך, איך שאתה מצליח להביא את עצמך לשלמות ואפילו לאהבה בצבא.
אתה נימצא בפורום של אנשים שאוהבים את הצבא, גאים בו וצועדים יחד איתו (כמו כל אירגון הוא לא חף מטעויות, אבל יחד עם זה תמיד ישנם ניסיונות לשפר גם ברמת הפרט וגם ברמת הכלל) וחלקם אף עבר מצבים הרבה יותר קשים ומורכבים ממה שאתה מתאר ובכל זאת הם פה (אני יכול לפחות להעיד על עצמי).
אני מאחל לך שתימצא את השלווה ואת ההבנה שמה שאתה עושה היום הוא מאד חשוב לך, לצבא ולמדינה - שיהיה לך בהצלחה.

ברחבי המדינה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

על תל אביב

והתגובות

ישן 10-08-2009, 23:43
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "הכותרת אולי בומבסטית"

ואני אומר, בתור תל אביב ותיק- תבדקו טוב טוב מי אלו התל אביבים שמלינים כנגדם- סביר מאוד להניח שתגלו כמה עובדות מפתיעות כמו:
* רוב ה-"תל אביבים" בגילאים 22-30 בכל לא נולדו וגדלו בת"א.
* בתיכונים התל אביבים יש הרבה מאוד תלמידים מערים שכנות.
* האוכלוסיה בת"א מזדקנת בקצב מבהיל
* אחוז גדול מאוד מהתל אביבים שגדלו ולמדו בתל אביב מגיע דווקא מדרום העיר- שם מן הסתם, יש בעיות סוציו אקונומיות די קשות וההשלכות שלה על שרות צבאי די ידועות. תיכון רוגוזין למשל כולל אחוז גבוה של ילדי עובדים זרים שלא מגוייס (למרות שהם דווקא מתים להתגייס ולקבל לגיטמציה מהחברה הישראלית, אבל זה נושא לפורום אחר)

בקיצור- הבנתם את הרעיון

ישן 10-08-2009, 18:10

אתה יודע מה הכי יפה?
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי Joseph2 שמתחילה ב "[QUOTE=st379] הצעירים מגיעים..."

שכל דור בצה"ל אומר בדיוק את אותו הדבר על הדור הצעיר יותר, למעשה זה נכון לגבי כל המין האנושי!!!
"בזמני היינו עושים.... ואף אחד לא ויתר לנו, ממש פתחו לנו את ה.....,"
"הצעירים האלה, לא מקצועיים, מפונקים... אתה יודע שהם לא יודעים איך עושים..."

בוא ואספר לך סוד קטנטן, זה ב ד י ו ק מה שאני ורבים מחבריי חושבים על הדור הנוכחי (או לפחות על רובו) והפוסט הזה רק מחזק את דעתי!

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 12-08-2009, 22:05
  REB REB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.07

איי איי איי... הגדוד הזה....... ממש רציתי להגיע לשם, בהמלצה של הרבה אנשים. אחד הגדודים עם ההקצאות הטובות בחייל, ולא רק, בזמנו...בתקופה שכבר התגייסתי, כיוון ששירתתי בגולן, רצו שמועות שזה גדוד שבוז ושהם טוחנים, ואני תמיד אמרתי שלי לא היה אכפת...
רק שתדע, חבר, אני הגעתי ליחידה שבה וותיקים-צעירים זה היה הציר מהרכזי של ההווי.
ואת הצעירים היו מ*יינים כל יום, יום יום... אני זוכר שבאו אליי ממחזור מעליי ואמרו - תשמע יא גב-גבר, אם אתה רוצה, אנחנו נושיט לכם עזרה, אבל אתם תושיטו עזרה לאלו שאחריכם.
אולי בדיעבד זה לא היה נכון, אבל אני אמרתי - סטופ, סטופ... אנשים אחרים עוברים את זה? אז תנו לי את החרא שלי בהתחלה ולנוח אח"כ. אל תעזרו לי, ואני לא אעזור לאף אחד.
בכך המשכתי את המסורת, אבל מה קרה? לא הרגתי אף אחד...
היו גם זובורים, ומה לא? מוצב נידח, הקווים בו מתחלפים כל 4 חודשים, חלק עושים שם תפקיד ייעודי - שנה וארבע, חלק קטן, ואני ביניהם, היו שם כל השלוש שנים!
ואנשים לא האמינו שאפשר להחזיק שם 3 שנים! זה היה בלתי נתפס - 3 שנים, במוצב הזה? בחור המרוחק הזה?
אבל אהבתי את המוצב הזה, אהבתי גם את החרא זה...
מטבח ושמירה שוברים אותך? אם רק היית יודע מה זה מכולה........ מכולה זה כשבגלל תנאים מסוימים לא ניתן לפנות את הזבל שבמוצב במשך תקופה מסויימת... אז אוגרים אותו בתוך מכולה.
ברגע מסוים, כשניתן לפנות את הזבל, אתה דופק צלילת ראש למכולה ומפנה אותה עד שהיא מבריקה, בידיים. ותאמין לי - זה לא כיף.
כשכבר הגיע הסמל, הוחלט גם אצלינו "לבטל" ותיקים וצעירים... לחלק מהסמלים יצא לעשות כמה מטבחים, אני עשיתי בעיקר שמירות... לא הרבה, אבל יותר ממה שהייתי אמור לעשות.
נכון, חלק יגידו - מגיע לו, גם לא רצה לקבל עזרה כדי לא לתת, ובסוף נתן אחרי שטחן את שלו.
חפיף... גם התקופה הזאת נגמרה...
אבל דבר אחד עדיין חשוב לי להבהיר... מאז שעזבתי שם, דברים השתנו... והיום צעירים טריים מהבקו"ם עושים את מה שהייתי עושה כשכבר הייתי סמל... אבל הם לא מוכנים לסיים שם שירות, הם בוכים, הם יוצאים על קב"ן ועושים בעיות. דברים שבתקופה שאצלינו היו משתינים אחד על השני, ככה בשביל הקטע, והזובורים היו דבר שבשיגרה.
היום המצב שם רע, ואני לא בעד ותיקים צעירים, לא בעד זובורים וכל התחום - אבל עובדה שאצלי ביחידה - ביטול המסורת גרם לירידה בכל התחומים - גם במורל, גם בביצועים המקצועיים, וכל תחום אחר..
ישן 01-08-2010, 22:47
  st379 st379 אינו מחובר  

השתחררתי מצה"לללל!!!

אז איך אני מסכם עכשיו כשסיימתי ודעתי צלולה ורגועה?
אני מצטער שהתגייסתי לצערי זו האמת המרה,
ושבועיים לפני השיחרור שלי הקצין האפס שלי החליט שזה יהיה מצחיק לקרוא לי
לעשות טופס טיולים, וכשהגעתי התברר לי שיש לי עוד שבועיים.
באמת שקצינים הם אנשים כל כך מסכנים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
והקצין הקודם שלי אהב לקרוא לחיילים צעירים שידליקו לו את המזגן במשרד בין
השמירות והמטבחים שלהם, אני ושאר החיילים הצעירים חשבנו שזה נורא!!!!!! מצחיק.
אמרו לי שזה דווקא מנוחה ממהחיים השגרתיים המילואים וזה בירות ועל האש ולפגוש את החברה אבל אני וצה"ל סיימנו!!!

עכשיו נשארו לי שני דברים לעשות:
1. להוציא פטור מילואים.
2. אל תתגייסו לגדוד 334 גם אם אתם לא מאמינים למילה ממה שכתבתי עד עכשיו תבדקו את העובדה הבאה - יקח לכם בין 3 חודשים לחצי שנה אם בכלל לעזוב את הגדוד.
ישן 02-08-2010, 01:04
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי st379 שמתחילה ב "השתחררתי מצה"לללל!!!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי st379

אם זאת דעתך הצלולה... מי שצריך להרגיש הקלה מן הניתוק, זה לר אתה...

כולנו נתקלנו במפקדים לא ראויים, בהיותי בקורס, המדריכים נהגו לזרוק ענבים על המאוורר... ואנחנו סיידנו את התוצאות אך לא, לא עלה על דעתי שהאידיוטים האלא הם צה"ל ובשבילם אני משרת.
במה שעשיתה - שפכתה את התינוק עם המים, ניתקתה את עצמך מן החברה ופגעתה בעתידך. לכל כיוון שתפנה, אחת מן השאלות הראשונות תהיה "ומה עשיתה בצבא?"...

מצטער, מצטער עליך, ומצטער על אלו שאכפת להם ממך...

ישן 02-08-2010, 02:35
  st379 st379 אינו מחובר  

המשך לתגובה הקודמת

השתחררתי מצה"לללל!!!
אני מצטער שהתגייסתי לצערי זו האמת המרה,
ושבועיים לפני השיחרור שלי הקצין האפס שלי החליט שזה יהיה מצחיק לקרוא לי
לעשות טופס טיולים, וכשהגעתי התברר לי שיש לי עוד שבועיים.
באמת שקצינים הם אנשים כל כך מסכנים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
והקצין הקודם שלי אהב לקרוא לחיילים צעירים שידליקו לו את המזגן במשרד בין
השמירות והמטבחים שלהם, אני ושאר החיילים הצעירים חשבנו שזה נורא!!!!!! מצחיק.
אמרו לי שזה דווקא מנוחה ממהחיים השגרתיים המילואים וזה בירות ועל האש ולפגוש את החברה אבל אני וצה"ל סיימנו!!!

עכשיו נשארו לי שני דברים לעשות:
1. להוציא פטור מילואים.
2. אל תתגייסו לגדוד 334 גם אם אתם לא מאמינים למילה ממה שכתבתי עד עכשיו תבדקו את העובדה הבאה - יקח לכם בין 3 חודשים לחצי שנה אם בכלל לעזוב את הגדוד.

לפי ה3 תגובות האחרונות שקיבלתי לתגובתי האחרונה אני
רוצה להבהיר מספר דברים
א. סיימתי שירות מלא עם 6 גימלים שגם עליהם נשפטתי כי הקצין התנכל לי.
ב.ולגאון שכתב "כמה מרמור" אם זה הייתי רק אני אז מילא אבל אני מבטיח לך
שרוב חברי בגדוד, ולא זה לא מכיוון שבחרתי את הכי ממורמרים, שנאו את
הגדוד. כך שהבעיה ככל הנראה בגדוד ולא בי ואל תזרוק משפטים לפני שתברר
בעצמך אם אני צודק או לא. אם יש לך חבר שם שהוא אינו קצין אתה מוזמן
לשאול אותו איך חלק נכבד מהחיילים בגדוד הזה מרגישים.
ג. אני לא אומר שהשירות בצה"ל אינו חשוב, הוא תרם לי הרבה, חישל אותי,
ונהניתי מהחברה ומהדברים שהיו שם אפילו מהקצין האפס שקרה לחיילים
להדליק לו את המזגן ועוד כל מיני דברים שהוא עשה, שאין לי כוח לפרט
כרגע נראים לי כמצחיקים אבל זה לא אומר שלא צריכים להיות שינויים
רציניים בגדוד הזה.
ד. אף אחד מהאנשים שאני מכיר לא נפגע בשום צורה שהיא מכך שלא
התגייס לצבא במיוחד לא מבחינה נפשית.
ישן 02-08-2010, 02:47
  st379 st379 אינו מחובר  

בהמשך להודעה שכתבתי מקודם

היא לא קשורה למה שכתבתי מקודם זה למה פתחתי תגובה חדשה כל ה"גאונים" שקוראים לי
ממורמר ההודעה המקורית נכתבה ממזמן, יש לי נימוקים והבהרות נוספות לכל מה
שכתבתי בכתבה המקורית, ולא באתי להתמרמר למה יש לי המון, ואני מדגיש את המילה,
המון!!! סיפורים לספר לכם על קצינים שמתעללים וזו לא הייתה המטרה שלי. מטרתי
היחידה היא להזהיר אנשים שלא יתגייסו לגדוד ובקשר לכתבה המקורית, אני לא חושב
שזה נכון לא להתגייס, אבל אני מבין ולא שופט את מי שבוחר לא לעשות זאת. לא
כמו לפני שהתגייסתי שמבחינתי כל מי שלא התגייס סתם אפס שבורח מחובתו, השירות
הצבאי במיוחד לקרביים מבחינה נפשית, גם בלי ההתנכלויות אף אחד לא נהנה לראות
את הבית פעמיים בחודש ולפעמים פחות. אז לפני שעוד איזה אחד שחושב שהוא מבין
גדול יכתוב הערה עוקצנית צטט אותי ואני אשמח להרחיב ולהסביר למה התכוונתי.
כי תאמינו לי שמאז הכתבה המקורית,רק מהחודש האחרון יש לי עוד הרבה להוסיף,
אבל זו לא המטרה שלי ללכלך על צה"ל אחרי שהשתחררתי ולהוסיף את הזוועות
החדשות שפקדו אותי, מטרתי העיקרית ההיא שאנשים לא התגייסו לגדוד הזה
ובתקווה שזה יביא לשינוי שם.
ישן 02-08-2010, 04:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי st379 שמתחילה ב "בהמשך להודעה שכתבתי מקודם"

אם באמת חשוב לך להביא לשינוי ולא סתם לקטר - תכתוב מכתב מפורט ובהיר ותשלח אותו למח"א, לשכת הרמטכ"ל, נציב פניות חיילים ואולי גם ועדת חוץ ובטחון.

ישן 02-08-2010, 06:20

אתה פשוט ילד שלא התבגר

ויותר חמור מזה, בכיין בצורה פתולוגית, עברו שנתיים !!! מאז שפתחת את השרשור הזה, התחלת עם הבכי בפז"מ של שנה! ואתה עדיין מתבכיין בדיוק באותה צורה על אירועים נקודתיים, ממש הקלטה שחוזרת על עצמה.
זה אומר משהו בראש ובראשונה עליך.

גם אם נתקלת באנשים/קצינים שלא התנהגו כמו שצריך זה עדיין לא אומר מאומה על שירות המילואים שלך.
ואם אתה לא מבין את הערך שבשירות מילואים אז אתה באמת ילד כמו שאפשר להתרשם מהבכי והקנטרנות הבלתי פוסקת שלך אחרי שלטענתך דעתך "צלולה ורגועה"
מה גם שלא ברור איך אתה שופט את כל ערך השירות הצבאי על פי התנהגות של מספר אנשים.

אם בטעות אתה תגיע למילואים תרשה לי להכין אותך:
1. אתה הולך לשמור.
2. אתה הולך לעשות מטבחים, גם כשתגיע לגיל פז"מ אמיתי (30+ ואף 40)
אבל זה כנראה מה שישבור אותך וימנע ממך מלתרום.

ודרך אגב, לאורך השנים גיליתי שדפוסים של התנהגות בצבא ממשיכים למקום העבודה, קוטרים ובכיינים נשארים כאלו גם באזרחות וטוענים שהמנהלים/עמיתים דופקים אותם כל הזמן.
אתה באמת חושב שבאזרחות לא תתקל במנהלים שעושים שטויות? אבל מוקדם לדבר על זה פה.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 02-08-2010 בשעה 06:42.
ישן 02-08-2010, 09:18
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
הכי קל יהיה לבטל אותו ולסווג אותו כקוטר ובכיין (ואגב הוא קוטר ובכיין)

הכי קל יהיה לבטל אותו ולסווג אותו כקוטר ובכיין (ואגב הוא קוטר ובכיין). הרוב הגדול של חברי הפורום אוהבים את הצבא ואת הקשור בו ונהנו משירותם (מי יותר מי פחות. אני בוודאי נהניתי מ95% ממנו). אבל הבחור עבר חוויה קשה עם מפקדים ואנשים שלא היו קשובים לו וחבל. איש גם לא טרח להבהיר לו את חשיבות השירות בצבא ושיש משמעות ל"טחינה" שהוא חווה. כל מי שהיה אי פעם בקרבי גילה שכשהגיעה שעתו חלק ניכר מן הזכויות המגיעות לו כוותיק בוטלו. אז בוטלו. לא בשביל זה מתגייסים ולא בשביל זה צריך לקום בבוקר.
אני מקווה שלא תוציא פטור ממילואים. הראש שם שונה מהגישה של הסדיר והאנשים בוגרים בהרבה. מילואים הם גם, מה לעשות, הצבא האמיתי ואי אפשר בלי המילואימניקים. צר לי שלא נהנית מהשירות ואני מאמין שזה לא רק בגלל שאתה (כן שוב) קוטר ובכיין, אלא גם בגלל הסובבים אותך (מפקדים רעים לנשק ובקיצור העולם). תנסה להניח לזה משום שלקטר על זה לא יחזיר את 3 השנים הללו אחורה. העתיד לפניך, אתה באמת רוצה לבלות אותו כמו איזה מורמר צה"ל שונא מערכת? המילואים מאפשרים לך לעשות סוג של תיקון. נסה ותהנה (באופן אישי אני נורא נהנה במילואים מהאנשים בעיקר אבל גם מהחוויות ומתחושת הסיפוק והשליחות. אבל שוב זה רק אני). אם לא תמיד תוכל לפתוח שרשור שכותרתו "למה מילואים זה מגעיל ולמה לא כדאי לעשות"
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 02-08-2010, 09:46
צלמית המשתמש של vlados
  vlados vlados אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.10
טוב שלא שירתתי איתך

אני עולה חדש יחסית,9 שנים בארץ,אחרי 11 חודשים התגייסתי למג''ב,בחיים לא חשבתי שאחרי שלום מוחלט באוזבקיסטן (TASHKENT) שעליתי ממנו אני אמצא את עצמי בין הלוחמים ברמאללה בפלוגה מ''ב סיוון שלא יוצאים ממנה גם עם קצין בריאות נפש ושום דבר אחר לא יעזור.ואתה יודע מה,ראיתי שם אנשים שלא היו בבית קרוב לחודשיים,התנאים היו מאוד קשים(אוכל חסר,ג'וקים וקרציות,חוסר מים חמים קבוע,יציאות פעם בשלושה שבועות,חוסר כוח אדם והמון המון עבודה ומשימות תוך כדי ירי כמה פעמים בשבוע שגם מאוד עזר להישאר מוכן לכל,אם מישהו שמע על פלוגת "סיוון" שהועברה לגזרה אחרת ב2004 והיה שם יכול להוסיף.אני נהניתי מכל רגע שהייתי בפלוגה,כי רק בצבא ישראלי אני ראיתי והבנתי את המושג אומץ וחברות.בזמנים הכי קשים הם היו לצידי ואני לצידם,חבר'ה נתנו לי את יד להמשך דרכי בחיי והבנה על "מה אני?",היו אנשים כמוך בפלוגה שלא החזיקו מעמד ומ''פ היה מעביר אותם להיות טבח או עובד רס''ר.אני הייתי רוצה שתיקח את עצמך בידיים ותבין שצבא זה דבר נפלא מלא קשיים ונותן להרגיש את הקצה בין חיים למוות וזה משהו שיגרום לך להעריך את החיים הרבה יותר ולעשות הרבה יותר ממה שהיית עושה ללא ההזדמנות הזאת,זה לא תמיד נכון אבל זאת הדעה שלי.היו הרבה מקרים שבהם היה לי ממש קשה,אבל ראיתי דוגמאות שפזמניקים ורציתי להיות כמוהם.

תהנה מהשרות,אין כזה צבא בעולם כולו יש אנשים שהוי מתים לשרת כאן והאנשים שבוכו זה דבר שלא קיים בשום מקום אחר.
ישן 02-08-2010, 10:55
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
בסופו של דבר במקום להתנסח כמו אדם בוגר

לבסס את התחושות שלך בצורה מוצדקת ולהציג אותן באור מעט יותר חיובי,בחרת להתבכיין ולנסות להראות שאתה הכי צודק בעולם.
נראה לך לרגע אחד שמישהו פה ליקק דבש?,יש פה אנשים שהיו בצבא בשנים שצעיר אכל כ"כ הרבה דברים רעים שהיום זה כבר היה יוצא לכרמלה מנשה,כי היום מ"כ שקצת מזחיל ומקדר זאת עילה לקבילה.
שאני אתבכיין ואספר לך על הימים הרקובים של גלדיולה,נחל שיאון והריבון?.על העובדה ש"חרא" זאת מילה טובה למה שאכלנו ואיך חיינו שם.הכל שאלה של איך אתה בוחר להסתכל על הדברים.אם תמשיך לגרור איתך את המרמור הזה לחיים האזרחיים שלך זה לא ייגמר טוב.גש לטיפול פסיכולוגי אין בזה שום בושה,אני מאמין שהמצב שלך ישתפר.
אני רק מאחל שתמצא את הדרך הנכונה ואת עצמך כי זה הופך להיות אשכול מה שבלב.

נערך לאחרונה ע"י agent_amos בתאריך 02-08-2010 בשעה 10:57.
ישן 02-08-2010, 16:47
  st379 st379 אינו מחובר  

אולי תלמדו לקרוא?

כנראה שחלקכם גדלתם במערה ואתם לא יודעים לקרוא,
אז בואו אני אסביר את זה הכי פשוט שאפשר. הכתבה המקורית
נכתבה לפני שנה ב2009, אני לא אגיד שהיא כבר לא רלוונטית אבל אם
כבר אתם מגיבים תגיבו לשתי התגובות האחרונות שלי.
מה שכן רלוונטי מהכתבה הוא שאני עדיין מאמין בפז"ם, כשאתה משרת
באותו מוצב במשך 3 שנים ואין לך למה לשאוף כמו לדוגמא, השאיפה שתפסיק לשמור
אתה מתבכיין וכל שמירה אחת יותר מהחברים שלך אתה מבקש שיורידו לך ובצדק,
ודופק את החברים שלך. אני לא מדבר על עצמי כי בי לא נגעו מסיבות כאלו ואחרות.
המצב היה ממש גרוע כשעזבתי אפילו החיילים הטובים דפקו את החברים שלהם
כל שמירה נוספת ישר רצו ובכו למפקדים, כי הם ידעו שהם ישמרו כל ה-3 שנים
אז כל 4 שעות פחות בעמדה משנות המון. כפי שאמרתי אני אחרי שנתיים הפסקתי לשמור
עם הרבה בעיות וסירובי פקודה למרות שלא נכנסתי לכלא, אבל שאר החיילים סבלו.
החיילים הצעירים כיבדו אותי וישבו איתי הרבה מאד פעמים כשהייתי בחדר ולא
הייתה לי שום בעיה של יחסי אנוש של צעירים ותיקים ואף אחד לא העז לשאול אותי למה
אני לא שומר למה הם ידעות שטחנתי יותר מהם ולמרות שלא עזרתי להם בשמירות
הם תמיד ישבו איתי ואמרו לי שמהחלקה לא תהיה אותו הדבר כשאני אעזוב, ולא במובן
הרע. וכנראה שאתם מממש קשיי תפיסה למה כתבתי איזה 15 פעם בכל השרשור הזה
שאני לא היחידי שמרגיש ככה. אז תפסיקו להתעלם ממה שנוח לכם ולהגיב למה שנוח לכם.
ורגע אני אכתוב את זה עוד פעם כי אני שם לב למוגבלויות שיש כאן - אני לא היחידי שמרגיש ככה.
פעם אחרונה לוודא שקלטתם אנננננננננניייייי לאאאאאאאא היחידייייייי שמרגיששששששששש
ככככככההההההה. יש הרבה מאד אנשים בגדוד הזה שמרגישים כמוני כפי שאמרתי אני
לא הולך להתחיל ללכלך על הקצין שחשב שזה יהיה מצחיק לקרוא לי לעשות פעמיים טופס
טיולים יוצא רק רציתי לסכם בכמה מילים את שירותי הצבאי ולכל אלה שמגיבים תשתדלו להגיב
לשתי התגובות האחרונות שכתבתי אחת אחרי השנייה לפני יום ולא לכתבה לפני שנה שאני מודה, שהייתי מאד ממורמר כשכתבתי אותה למה אני ועוד שני אוג' 06 שבועיים לפני השחרור שלהם
נכנסנו יחד למטבח בזמן שכל אוג' 08 ישנו בחדר עם פטורים. זה למה כתבתי את הכתבה המקורית
אז אני אודה לכל המגיבים אם יוכלו להגיב רק ל3 תגובות האחרונות שכתבתי ב-24 שעות לאחר שחרורי.
ישן 02-08-2010, 17:30
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי st379 שמתחילה ב "אולי תלמדו לקרוא?"

אתה יודע, משהו מצחיק בפורומים באינטרנט זה שאתה לא יכול להחליט למה ומתי יגיבו לך... ואולי, כדבריך, כככככככככככלללללללל החיילים "מרגישים כמוך" (ואני בטוח שבעזרת כישורי הטלפתיה שלך בדקת את רגשות כל החיילים האחרים), אבל אתה היחיד שבאת הנה לפורום באינטרנט והתחלת להתבכיין על זה.

בנוסף, עם כל ה"מוגבלויות שיש כאן", למה אתה חוזר וכותב פה? הרי מה עושה ירום הודו, כבוד הפז"מניק הטלפתי - מדבר עם פשוטי ומוגבלי העם?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 02-08-2010, 18:20

אתה שקוע כ"כ עמוק בעולם שלך שאתה לא מצליח להבין מה כ"כ מגוחך בעייני רוב האנשים פה בזה שאתה מתלונן שכחייל אתה צריך לשמור! לאחרונה כשבדקתי שירות שלך לא מסתיים כעבור שנתיים וגם לא החובות שלך. ואתה עוד מתיימר להסביר למה לא כדאי להתגייס כי אתה צריך לשמור????? אתה פשוט חי בעולם משלך.

אתה מתעקש שיגיבו למה שכתבת ב 24 שעות האחרונות כשלמעשה הרבה מהתגובות מלפני שנה לרוונטיות היום בדיוק כפי שהיו לפני שנה.

אתה באמת חושב שאתה מתכתב פה עם אנשים שלא שירותו בצבא? בקרבי? במוצבים? טחנו שמירות?
וחלק מ"אנשי המערות" פה (הרבה מערות אקדמאיות, מקצועיות, עסקים פרטיים ) עברו ועשו בחיים שלהם בצבא ובאזרחות דברים שאצלך אולי עדיין רק בתכנון.

אתה בפירוש חלק מתופעה מעווותת של חיילים שחושבים שבגיל 20 ה"מופלג" הם יוצאים לפנסיה.

אם היה חוסר שיוויון זה לא תקין אבל זה בפירוש לה המצב בכך צה"ל.

אין לי כח לחזור על כל הדברים שכתבתי לפני שנה שתקפים היום לגביך בדיוק באותה מידה כמו לפני שנה לגבי מוסד ה"וותיקות" המעוות בצה"ל ומתי אפשר להוריד משימות.

ההתיימרות שלך לטעון שאתה יודע מה חושבים כל החיילים היא לא פחות משגעון גדלות.

דרך אגב, אני מכיר עוד מקרים של מילוי טפסים כפול (ולא טיולים) לא יודע מי הקצין שלך אבל במקרה שאני מכיר זה נובע מבלגן בירוקרטי של פקידה שאיבדה טופס ורס"ר שהחליט שטופס חתימה על ציוד לא מולא כהלכה.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 02-08-2010 בשעה 18:30.
ישן 02-08-2010, 19:04
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07

אוקיי
אני אגיב ברשותך רק לתגובה האחרונה שלך
אתה קוטר בכיין
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 02-08-2010, 19:22
  st379 st379 אינו מחובר  

סוף שירות, סוף שרשור!!!!!!!!

נמאס לי להילחם באנשים שאינם מכירים או רואים את המצב בגדוד 334.
אני שופט מראייה של דברים ושיחות רבות עם אנשים על מנת להבין בגדוד
ששירתי בו את המצב לעומקו, אתם שופטים מבלי לראות, ורק ממה שאני כתבתי
כאן. מילים לא יכולים להחליף מראה עיינים ועם כל הכבוד לפחות על מישהו שאתם מכירים
מהגדוד ולא סתם תזרקו דברים באוויר. מבחינתי שכולם שם יעשו 4-8 מיום גיוסם עד
יום שחרורם כי זוהי המהות של תותחנים כלבי שמירות. עם כל הכבוד עוד לא ראיתי
משימה יתור משפילה ויותר קשה מלעשות ש.ג. במוצב שהוא גם תחנת דלק, ואיזה קצין
פוץ שיבוא וישאל "למה אתה לא מצדיע לי?". לא תפסתי משימות מסוכנות אך כל מארב או
סיור או מחסום שתפסתי לא היה קשה כמו לעשות ש.ג.. אם אתם חושבים שמישהו עם
יציאות גרועות צריך לעשות 4-8 מיום גיוסו עד יום שיחרורו שיהיה לכם הרבהבהצלחה עם הדיעה
הזאת מבחינתי זה יכול לקרות ואפילו אם אתם רוצים תילחמו שזה יקרה. שחייל מסויים יראה את אותה
עמדה 10,000 פעמים ממש לא איכפת לי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! אני וצה"ל סיימנו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ניסיתי לעזור לאננשים אחרים לא לעצמי יום טוב לכולם ותיהנו בהמשך חייכם על סמך דברים
שאפילו לא ראיתם והעיקר אתם משחקים אותה שופטים גדולים בניגוד למישהו שראה את המצב.
מבחינתי השירשור הזה נעול אין צורך בשום תגובה נוספת מצד אף אחד יותר.
מצידי שהחיילים הטובים יעשו 4-8 והסמרטוטים ישכבו בחדר עם הפטורים שלהם ועוד ברוב
חוצפתם יצחקו על אלו שטוחנים.
השירשור נעול אודה למנהלים הנכבדים אם יוכלו לעשות את זה רשמית.

תודה לכולם על תגובותיהם המשך אזרחות או חיי צבא מהנים.
אני עשיתי את בחירתי ואני מצפה שתכבדו אותה לא לשרת יותא את צה"ל לאחר 3 שנים של שירות
כמעט בלי גימלים וגם על הגימלים שהוצאתי נשפטתי ויצאתי זכאי כמובן רק בגלל התנכלות של
אותו קצין שדיברתי עליו מקודם בהצלחה לכולם.
מבחינתי השירשור נעול אודה למנהלים אשר יכבדו את בקשתי לנעול את השירשור כמה שיותר מהר.
אני לא רוצה שום ויכוחים על הצבא היו לי מספיק כאלה עם קציני החביבים עד לא מזמן בניסיון
להביא לשינוי, אני וצה"ל סיימנו. כל אדם ובחירותיו מי שרוצה לשרת עד גיל 60 שיבושם לו אני
לא מעוניין.
ישן 02-08-2010, 19:57
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
שמע קטע טוב
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי st379 שמתחילה ב "סוף שירות, סוף שרשור!!!!!!!!"

לפני חודשיים הייתי במילואים בחטמ"ר שומרון.
ת"פ הגדוד שלי היתה אחת הסוללות מהגדוד שלך (לא ניכנס לאיזו סוללה והיכן היא ישבה).
הסד"כ באותה סוללה היה כל כך טוב, שהחיילים עשו שם, תחזיק חזק: 2:22.
כן. שעתיים שמירה ביום.
אומנם, מלבד אותן שעתיים היה להם לו"ז רגיל, אבל עדיין, איפה נשמע כדבר הזה?
אני מנחש ניחוש מושכל, על סמך התגובות שלך כאן באשכול, שלפחות בחלק האחרון של השירות שלך שירתת או במפקדה או במבצעים. בסוללות לא.

אגב, אם יש משהו באמת ביזיוני בגדוד הרעם, זה הרס"ר מטבח שלכם. בושה וחרפה.
אני מקווה ששמעת מה הוא עשה באותו קו, ואם לא, אז כדאי שתשאל את החברים שלך.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 02-08-2010 בשעה 20:11.
ישן 02-08-2010, 20:08

בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי st379 שמתחילה ב "סוף שירות, סוף שרשור!!!!!!!!"

ציטוט:
אם אתם חושבים שמישהו עם
יציאות גרועות צריך לעשות 4-8 מיום גיוסו עד יום שיחרורו שיהיה לכם הרבהבהצלחה עם הדיעה הזאת

אני מנסה לחשוב איך לספר לך שבמשך שירות שלם שירתנו 14 או 21 יום שלאחריהם קיבלנו שישי שבת בבית ומדי פעם כצ'ופר קיבלנו חמשוש.
וזה לא היה כ"כ מזמן

בסדר מסכן שלי, שמרת בש"ג, ובגלל זה לא תשרת במילואים.
אני אפילו לא מנסה להבין את ההגיון ואת העובדה שאתה לא מצליח להבין מילואים זה לא סדיר או את הערך שבשירות הזה שלא קשור לקצין זה או אחר.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 02-08-2010, 20:28
  st379 st379 אינו מחובר  

חטמר שומרון

אני יודע על איזה סוללה אתה מדבר 2-22 זה נדיר אבל הם אלו שסיימו טירונות ויש להם את הסדכ הכי גבוה עד שיגיעו לווותיקות ובוותיקות גם מ.א. טחנו ושם אין סד"כ.
חכה כשהם יסיימו, חבל שלא היית בצפון שם המצב היה 12-12 8-8 ושמירות סד"כ מינימום אם בכלל
בסופשים, אמצע שבוע חלק מהמוצבים המצב השתפר אבל בטח לא ל2-22 שומרון לא קשורים לותיקות
או למפקדה בלי לפרט יותר מדי.
כפי שאמרתי מבחינתי השרשור נעול כל אחד ודעותיו.
יכול להיות שהמצב ישתפר לאחר ביטול הפז"ם שכולכם כל כך בעדו למרות שאני בספק אבל אם
זה יהיה כך ואין לי שום כוונה לבדוק זאת, אני אשמח ואפילו אודה שטעיתי.
למרות שאני בספק, אתם פשוט לא מבינים איך 8 חודשים שבהם הנוב' 5 לא עשו כלום גרם להם
להגיד שצה"ל זה המקום הכי טוב בעולם, הייתם צריכים לראות את זה במו עיניכם ולטענתם הם טחנו הרבה יותר ממני כולה 8 חודשים וכולם השתחררו עם חיוך כאילו שום דבר רע לא קרה להם בצבא.
ומה אי אפשר לסמוך על חייל ש4 חודשים לפני השיחרור לא יבוא עם זקן מטורף מבלי לקום למסדר בוקר? או כל הקלה כזו או אחרת בנוגע למטבחים ושמירות שיגרמו לו לשרת עוד שנים רבות וטובות???.
זה לא מדויק שהם לא תפסו כלום הם תפסו חמ"לים אבל הם בחרו את המשמרות שלהם.
טוב, בוא נסגור את זה שאני אשאר עם דעותיי אתם עם דעותיכם בנוגע לפז"ם או לצבא.
אני אשמח להודות שטעיתי והמצב ישתפר בגדוד אבל אין לי שום דרך לדעת ו2-22 אני מבטיח לך שזה
עדין לא המצב שם. אחוז המתגייסים לא עולה לפי מה שאני יודע כשהגעתי לבקו"ם ראיתי מספיק שהשתחררו בוא נגיד בעדינות לא לאחר 3 שנים.
ישן 03-08-2010, 13:52
  tommgrin tommgrin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.09
st379 די בטוח שלא מבינים אותו.
בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי st379 שמתחילה ב "חטמר שומרון"

הבחור הנ"ל מנבה להסביר סיטואציה\מועקה שלא קשורה אליו אישית, אלא סובבת אותו.
הוא לא היה מאושר בשירותו הצבאי, אבל עכשיו הוא שמח שהוא בחוץ.

ברצוני לאמר שאני מאוד שמח על תחושת הרווחה שלך.
יחד עם זאת, אני רואה קצר בתקשורת בינך לבין מרבית הכותבים.
אתה עדיין בטוח שלא מבינים אותך.

מרבית נושא האשכול מסתכם בבעיית אגו או חוסר תקשורת הבנתי לעיקר (חברי הפורום הנכבד, ניסו להאיר את פנייך, אבל בנקודת הזמן הנוכחית, אתה רואה חושך).

סיכום : הבחור הנחמד חיפש אוזן קשבת, הבנה ונסיון לפרוק תיסכול מצטבר ... הוא לא כל כך מצא.

מרבית המגיבים, ניסו להסביר לכותב את פשר הדברים, אך עיניו עדיין סגורות.
לאחר שהבחור יאוורר מהמערכת, אם ורק ירצה - ההבנה תגיע. רק צריך חופש (התנתקות), רגיעה, חברה טובה ... וגם לפתוח את האוזניים.

st379, אתה בחוץ... חופש ... תהנה. מרבית הכותבים כאן, נמצאים בנקודת זמן והשקפת עולם (זווית ראייה)השונה ממך.

תודה רבה על שיתוף כור מחצבתך.
תודה רבה על השתתפותך בפורום "צבא ומילואים".

בהצלחה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:10

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר