לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-08-2009, 17:18
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
היטלר והקומוניזם. לא ברור לי.

שלום..
משהו נורא לא ברור לי באדאולוגיה הנאצית. מצד אחד, מלמדים אותי בבית ספר שאחד מעקרונות האידאולוגיה הוא שלילת הקומוניזם.
אבל מצד שני, היטלר עצמו היה קומוניסט והנהיג מדינה קומוניסטית.
אבל הוא דאג לקלל ולהתסיס את העם כנגד הקומוניסטים. לכן מאוד לא ברור לי הנושא.

אני יודע שקומוניזם אומר שיש שוויון בין העמים, אבל מה שהיטלר למעשה עשה זה שהוא לקח את העיקרון הזה ועיוות אותו. כן היה מבחינתו שוויון, אבל לא שוויון בין-גזעי. לדוגמא, ברמה של הארים - כל הארים היו שווים, לא היה ארי יותר שווה מארי אחר. ואצל היהודים כל היהודים היו שווים ולא היה יהודי ששווה יותר מיהודי אחר. אבל הארים היו יותר שווים מהיהודים.

אז אני מעוניין לדעת, אחת ולתמיד אם היטלר היה קומוניסט או לא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-08-2009, 19:13
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "אני לא יודע הרבה בנושא. אני..."

הנאצים לא הלאימו אדמות או את אמצעי הייצור (פרקטיקה בסיסית של הקומוניזם) למעשה אחד הסיבות לטיהור שהיטלר ערך באנשי המפלגה בליל הסכינים הארוכות השנת 1934 היה לחסל את האגף ה"סוציאליסטי" במפלגה הנאצית שדרש מהפכה שנייה על בסיס כלכלי. זה נעשה כדי לזכות בתמיכתם של האצולה הפרוסית הישנה שלה הוא נזקק כדי לממש את תוכניותיו הצבאיות. הנאצים קיימו מדינת רווחה (שד"א מדינת הרווחה הגרמנית הנוכחית נשענת על זאת הנאצית) כדי לקבל תמיכה מהציבור.

היטלר עצמו היה חבר ב"מועצת חיילים" בזמן קיומה של הרפובליקה הסובייטית הבווארית (רפובליקה קומוניסטית קצרת ימים שהוקמה בבוואריה כתוצאה מהתבוסה במלחמת העולם הראשונה ונפילת המלוכה) אבל ההשתייכות הזאת לא סימלה מהפך אידיאולוגי אמיתי מבחינת היטלר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:32

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר