לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2009, 11:45
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "מה השלב הבא? לווין "און דימאנד" לכל מפקד דיוויזיה? (שאלה רצינית)"

אני אתן לטל לענות רק אגיד שאני מניח שהרבה תלוי כאן בעלות. אני לא מכיר את העלויות של הלווינים שהוצגו כאן אבל לוויני ביון אמריקנים מתקדמים קיימים עולים מילארדי דולרים - מן הסתם הם אינם מתאימים לא לשיגור מיידי ולא לרמת האוגדה. האם שיגור לווין "זול" (במונחים אמריקניים) שעלותו נאמר 500 מליון דולר היא משהו שהיית "מבזבז" על אוגדה אחת בזמן מלחמה - אני בספק. אם המחיר הוא 50 מליון דולר אולי האמריקנים יכולים להרשות זאת לעצמם במצבי עימות מסוימים. אני מניח שאם היו מורידים את העלות ל-5 מליון דולר אולי יש סיכוי כלשהו שגם אנחנו היינו מסוגלים לשגר משהו כזה לטובת מפקד אוגדה בזמן מלחמה. מצד שני אני חושב שקודם כל כדי שלצבא כולו יהיה כסף לשיגור לווינים הן בזמן שיגרה והן לטובת הצבא כולו בזמן מלחמה לפני שיורדים לרמת האוגדה (שמן הסתם תהנה מהפירות אבל לא תשלוט בלווין בעצמה - לפחות לא ישירות).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2009, 12:52
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "מה השלב הבא? לווין "און דימאנד" לכל מפקד דיוויזיה? (שאלה רצינית)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
טל, האם לדעתך השלב הטכנולוגי הבא בתחום זה יאפשר לדיוויזיות לסחוב עמן מעין מערך שיגור לווין "אינסטנט" לשם קבלת תמונת מצב כוללת במתאר השטח בו הן פועלות?

ממש לא.

האם יכול להיות מצב בעתיד שלכל מפקד דיוויזיה יהיה לווין "פרטי" משלו?

חלק מהנושא של חלל טקטי ואופרטיבי הוא להקנות גישה מהירה מלוויינים לרמת האוגדה ובהמשך החטיבה. זה לא יהיה "לוויין לכל מח"ט", אבל בהינתן ציוד הקרקע לתקש"ל הקיים היום, והקצאת משאבי לוויינים שכבר בחלל (ובעתיד הרחוק יותר שישוגרו על פי דרישה) קבלת תוצרים לווייניים לא יהיה שונה בהרבה מקבלת מודיעין מכטב"מים גדולים כיום.

או שמא המל"טים הקיימים והעתידיים למעשה כבר ממלאים את הנישה הזו ולכן ללווינים המתוארים לעיל אין למעשה יתרון משמעותי על פניהם?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:25

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר