לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2009, 15:00
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "יש שם קצין מאחורה, נראה כמו..."

לא ידעתי שאסור לצלם במטווח... צילמתי המון פעמים גם בסדיר וגם במילואים... אפילו במסלולי פרט-חוליה במילואים יש כמה חבר'ה חובבי צילום אצלנו שרצים אחרי אלה שמתאמנים (ליד קצין הבטיחות) ומצלמים...
מה שכן, אני מסכים עם צופה - הם נראים כמו פלנגות, אני בטוח שהם עשו את זה בלי להתלהב וכמובן שלא עשו פה משהו רע יוצא מגדר הרגיל, אבל לפחות שיתנהגו בקצת יותר אחריות אם הם מעלים את הסרטון לאינטרנט... לא חסר אנשים בעולם שאוהבים מאוד להציג אותנו (ואת צה"ל במיוחד) בצורה רעה, והם רק מספקים לאנשים כאלה תחמושת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-08-2009, 20:44
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Herbie
כמה עצות לקצינוס
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי meirc שמתחילה ב "תלונות על אמינות של נגב"

שיקח מאג..

וברצינות,
אם אין לצבא שלהם הסכם מסודר/רציני עם IWI לאספקת חלפים/תחליפים, אין יותר מידי מה להמליץ, חוץ מלנקות המון (שימון רציני כשמתאפשר, כשהשמן נשאר על הכלי לכמה שעות, וניקוי יום יומי!) ואף פעם לא להשתמש במחסנית, במיוחד לא על אוטומט - גורם לעיקום ושבירה של המחסנית, למעצורים (נוספים), בקיצור - לא, חוץ ממצבי חירום.

הנגבים החדשים יותר (לא בקיא בנושא, אבל בדר"כ אלו ששונה בהם מנגנון הפין בית מחסנית המעצבן - מסומנים עם חור קטן ליד הפין) יותר אמינים, אבל גם הם לא מתקרבים לאמינות של כלים כמו המאג.

כמו כן, לא לשמן את השרשיר (סרט) אלה רק את החוליות בעדינות.
אם הם צפויים לשרת באיזורים מדבריים ועוד לא התנסו בכך (לא אמרת איזה צבא, ובאיזה מתארים הם התנסו בשימוש בנגב), כדאי שייתיעצו שוב עם IWI לגבי נהלי וחומרי הניקוי והשימון.

עוד טיפ: בניקוי שבועי (אם הם לא מבצעים כיום) לנקות את ה"אמבטיות" שנמצאות מתחת למתפסים - נשק (הבחור מהנשקייה) צריך לדעת להראות להם איך לעשות זאת.

פֶּתִי יַאֲמִין לְכָל דָּבָר וְעָרוּם יָבִין לַאֲשֻׁרוֹ
משלי יד:טו

~

נערך לאחרונה ע"י Herbie בתאריך 23-08-2009 בשעה 21:01.
ישן 23-08-2009, 21:11
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי meirc שמתחילה ב "תודה על העצה. לשמן חוליות זה..."

כמובן שהמאג הוא לא פתרון.. הוא פשוט (ו)אמין, והרבה פעמים במהלך השירות שאלתי את עצמי למה לא שאבו מפתחי הנגב קצת יותר השראה מהמאג בתהליך הפיתוח - אבל אני מניח שזו תהיה של הדיוט שלא מבין יותר מידי בתהליכים אלו, אבל בהחלט צריך לאכול את הדרעק שנובע מהם.

את החוליות כדאי לשמן לאחר ניקוי השרשיר בצורה יבשה מאבק/חול, וכמובן כשהשרשיר מורכב - לא ריאלי לפרק שרשיר לצורך זה.
שישתמשו במברשת קטנה - זה נועד רק לשמור על החוליות מחלודה.
לעומת זאת שמן על הקליע עצמו יכול לפגוע בתהליך הירי, ומהווה פוטנציאל להתרחבות/עיוותים בקנה - כמו ירי עם קנה משומן.

פֶּתִי יַאֲמִין לְכָל דָּבָר וְעָרוּם יָבִין לַאֲשֻׁרוֹ
משלי יד:טו

~

ישן 24-08-2009, 08:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי meirc שמתחילה ב "[QUOTE]ד"א, למה להם לירות..."

תבהיר שהירי ממחסנית נועד למצב חירום ולא למצב רגיל. המכלול לא "אוכל" טוב מחסניות דו טוריות, והירי מהן גורם לנזק למחסנית עצמה מה שמגביר את המעצורים. שיחזרו לשרשירים לטוב ולרע.

מעבר לזה, צריך ללמוד לתחזק את הנשק נכון, ואם יש בעיה - שיקראו לנציגים של תע"ש ויבקשו שוב הדרכה על הצורה הנכונה לתחזק את הנשק ולהשתמש בו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-08-2009, 23:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי meirc שמתחילה ב "עוד שאלה מטפשת : האם מקובל..."

צריך לדעת לברור חוליות. חוליות של 5.56 הן רכות יחסית ומתכופפות בקלות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-08-2009, 23:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי meirc שמתחילה ב "מתוך הנחה שמנקים ומתחזקים את..."

אני לא יודע להשוות מספיק טוב למינימי מכיוון שלא יצא לי לירות בו מספיק, אבל נגב מתוחזק נכון לא עושה מעצורים, פשוט וקל. הטיפול לא מסובך, הוא פשוט צריך להעשות.

ישן 25-08-2009, 04:10
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני לא יודע להשוות מספיק טוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
נגב מתוחזק נכון לא עושה מעצורים

אני נאלץ לחלוק עליך בנידון, למרות שאני מעריך שניסיונך עם הכלי גדול משלי.
הרבה נגבים שהיו אצלי ובשאר הפלוגות ששירתתי בהן (גם נגבי גדוד וגם בא"ח/ביסלמ"ח),
ותוחזקו ברמה גבוהה (בדרג שלי כמובן, לא מכיר הסטוריה, ואת מדדי איכות האחזקה בנשקייה),
סבלו משחיקה גבוהה שגרמה למעצורים רבים ואפילו לשבירת שיניים.
זאת בעיקר כשנעשה שימוש אינטנסיבי בכלי, והפקליסט לעיתים נותר עם מקלע של 7 קילו שיורה בודדות (במקרה הטוב).

אבל הניסיון שלי הוא בעיקר עם המקלע הישן.
אני לא בטוח אם הם היו מהדור החדש, אבל המקלעים שהגיעו לקראת השחרור שלי (מאזור נוב 2008) ושופר בהם מנגנון פין בית המחסנית, הראו ביצועים טובים יותר.
ואולי רק בגלל שהם היו חדשים.

נערך לאחרונה ע"י Herbie בתאריך 25-08-2009 בשעה 04:14.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:26

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר