לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2009, 00:05
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dancity שמתחילה ב "עזרה אני מתכנן לקנות גג עוד שבועיים ולא יודע מה."

קפצת גבוה מדי.
בתקציב שלך, אם אתה רוצה להיות מרוצה מהתוצאות, הייתי יורד מ"עדשה רחבה עם זום גבוה" ומתחיל עם קיט.
ברור לי שאתה רוצה 'משהו כבד יותר' כי הקיט מעאפנה, אבל כך גם התקציב שלך.
קשה להתייחס ברצינות להמלצה על מצלמה שתספק הכל במחיר כל כך נמוך.

לדעתי, גוף שיספק אותך מאוד, במיוחד אם אתה עובד הרבה עם LIVE-VIEW, תהיה ה D5000 של ניקון.
המסך שלך מתפרק בדומה למצלמות דמוי-SLR שמסתובבות כבר שנים בשוק (עד כמה שזכור לי, היא ה DSLR הראשונה ואולי גם היחידה עם הפיצ'ר הזה).
לצערך, היא מחוץ לתקציב שלך.
ה 1000D של קנון תכנס לך בתקציב, אבל לא עם עדשה בעלת זום גדול, ובטח ובטח שלא אחת איכותית.
ואם כבר מצאת איזו משומשת שנדחפת בתקציב בכוח פיסי לא מבוטל, היא לא תרצה אותך בכלל במאקרו.

לכן, לדעתי כדאי לפרק את הבעיה שלך לגורמים ולטפל בכל אחד מהם בנפרד.
גוף - אם ה Live-View חשוב לך, בדוק גופים המסוגלים לתת לך Live-View. ראה אילו מהגופים נכנס בתקציב שלך, ומשם נמשיך.
עדשה - אוקי, אז הבהרת לחלוטין שאתה לא רוצה קיט. איזו עדשה אתה כן רוצה? למה דווקא עם זום גדול? למה דווקא עדשה רחבה? למה דווקא מאקרו? עד כמה שידוע לי, אין עדשה שבאמת עושה את כל הדברים הללו יחד ולכן זה יהיה בלתי נמנע שתאלץ לחלק את רכישת האופטיקה שלך למספר עדשות.
או
1. עדשת זום רגילה עם זוית רחבה ויכולת מאקרו עד רמת הגדלה של 1:2 (במקום 1:1 במאקרו יעודי) וגם עדשת טלה.
2. עדשה רחבה במיוחד לצילומי נופים - ללא יכולת מאקרו + עדשת קיט שתסגור את הקצה הצר עבור פורטרטים
3. עדשת זום גדולה + עדשת מאקרו יעודית.

אתה תחרוג מהתקציב בכל מקרה, אבל זה מה שאתה ביקשת.
אם אתה יכול כרגע לעזוב את אחד האלמנטים ולהמתקד - נניח - רק במאקרו או רק בפורטרטים או רק בצילומי נופים, נוכל להמליץ לך על ציוד שיכנס כרגע בתקציב שלך, ולכשזה יגדל - קנה את השאר (או חלקים ממנו).

בהצלחה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2009, 02:01
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Dancity שמתחילה ב "קודם כל תודה, טוב בעיקרון..."

היי,

הבעיה עם סוני ואולימפוס בארץ היא שקשה באמת למצוא להן עדשות.
היבואנים לא עושים עבודה מדהימה מדי (בלשון המעטה) ובאמת קשה לרכוש אותן בארץ, מה גם שהמבחן קטן.
מצד שני, הרבה חברה' מביאים ציוד מחו"ל (לרוב ארה"ב). שם אפשר למצוא כל דבר ולהביא לארץ. אני לא יודע איך אתה עם קניה בחו"ל, אבל להרבה חברה' זה עבד ממש טוב. שווה בדיקה.

בנוגע להבדל בין עינית של DSLR למצלמה קומפקטית (סטייל ה S5) הוא אדיר.
אדיר בגלל שב S5 יש לך למעשה מסך LCD בפנים שאתה רואה דרכו.
ב DSLR יש לך מראה שמראה לך בדיוק מה שהעדשה מכניסה לתוך גוף המצלמה.
להלן תרשים של מערכת המראות של DSLR בזמן צילום (כך, אגב, עובדת העינית של המצלמה הקומפקטית... החיישן מקבל את האור מהעדשה ומקרין את התמונה על מסך ה LCD הקטן שבתוך העינית:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וכאן תרשים של מערכת המראות בזמן רגיל. כפי שניתן לראות, האור נזרק מעלה ע"י המראות כך שאתה מקבל למעשה הקרנה של האור הנכנס למצלמה - כפי שהוא מתקבל באמת. ללא מניפולציות, ללא מסכים וללא סינוורים ממסכים מרצדים ולא חדים. זו הסיבה, אגב ש SLR נקראת SLR - בגלל מערכת המראות שלה (Single Lens Reflex):
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מצלמה DSLR בנויה בצורה כזו שאתה אמור להסתכל דרך העינית. היא כבדה ומגושמת ולהחזיק אותה במרחק של 30 ס"מ מהגוף, כפי שהיית נוהג לעשות עם מצלמות קומפקטיות, תהיה משימה בלתי אפשרית, במיוחד עם עדשות כבדות ואביזרים שונים המורכבים עליה (כמו פלאש חיצוני).
לכל מצלמות DSLR ישנו דיופטר בעינית אשר יעזור לך להתאים את הראיה שלך למצלמה כך שתראה דרך העינית בצורה חדה גם ללא משקפיים - אם כי אני לא יודע מה קורה למי שיש צילינדר וכל מיני בלאגנים (אני לא מרכיב משקפיים אז אני לא יודע) כך שאולי תאלץ לצלם כשאתה מרכיב משקפיים - אבל אני רואה הרבה חברה' שעושים את זה וזה לא נראה כמו מטרד גדול.

בפוטופילם ה 1000D עולה 2700 שקל. נראה לי שלהכניס עדשה בתקציב שלך בנוסף לגוף, תהיה משימת התאבדות.
המלצה שלי - הגמשת התקציב, או לנסות לחפש קיט של 1000D עם 18-55 במחיר שיתקרב לתקציב. אבל ללא ספק שעדשות נוספות / אחרות הן out of the question.

ישן 15-08-2009, 03:30
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Dancity שמתחילה ב "אוקיי אז במידה ואני לא יהיה..."

מבחינת ISO גבוה - כל מצלמה סובלת מרעשים ב ISO גבוה.
לא ראיתי השוואה של הרעשים של ה D60 ב ISO 3200 או 1600 ביחס ל D40 או 1000D או 450D...
אני מניח שכולן סובלות מאותם הרעשים ברמות דומות ברגישויות הללו.
ע"מ להקל על הרעשים צריך להוריד את צפיפות הקולטנים בחיישן.
כדי לעשות את זה, יש 2 אפשרויות... או הגדלת החיישן פיסית (מייקר מאוד את העלות הכללית של המצלמה, ובעקבות זה גם את העלות של העדשות שיתאימו למצלמה) או הקטנת כמות המגה-פיקסל.

על מה אני ממליץ?
תן לי רשימה רלוונטית של מצלמות שאתה מתלבט מתוכן, ואני אנסה להגיד לך מי מהן המומלצת ביותר.
בגדול, בתקציב שלך, מצלמות הכניסה של כל החברות די דומות... לא יהיה לך יתרון משמעותי לחברה מסויימת.
הייתי מנסה לבדוק רכישה של פנטקס K200D. היא דומה במחירהּ ל 1000D ויש לה מייצב מובנה בגוף המצלמה (מה שיתן ייצוב לכל עדשה שתרכיב עליה).
החסרונות של פנקטס הן כמו החסרונות של אולימפוס וסוני - היבואן לא עושה עבודה מדהימה וקשה למצוא עדשות... בד"כ זה אומר לקנות בחו"ל או להזמין במיוחד מחו"ל.

ישן 15-08-2009, 14:19
  Dancity Dancity אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מבחינת ISO גבוה - כל מצלמה..."

האמת שאני לא יודע..
אין לי בעיה עם שום חברה [למרות שיש לי טיפה העדפה לניקון לא יודע למה..]
ואני מעדיף לא להתעסק עם רכישות מחו"ל [אולי אם יצא לי להיות בחו"ל אז להביא איזה עדשה לא בעיה אבל מחו"ל זה בעיה עם אחריות וכרטיסי אשראי]
עשיתי קצת חיפוש בזאפ לפי מחירים מה שמצאתי זה

D60
D40
EOS 1000D
EOS 450D

הבדיקה הייתה באתר קאמרהמיה
זה בלי להתחשב בעדשות שצריך להוסיף, הכי יקר זה ה450D ב2600
בנוסף יש לי שאלה לגבי אחריות. קאמרה מיה נותנת בנוסף לשנה שלה אפשרות לעשות אחריות ל3/5 שנים מMACK
אני לא יודע מי אלה אני לא מבין בזה אבל זה משהו שכדאי לעשות לא?
בעיקרון הD40 יוצאת ממש זולה אתה חושב שהיא תספיק לי לפחות ל5 שנים הבאות?
עכשיו בקשר לעדשה אני לא יודע אם 7X זה מאקרו אבל אם לא אז עדשה רחבה עם כ-7X זום תספיק לי [או שזה גם מוגזם? חח]

בקשר לחנות היית ממליץ על קאמרהמיה או חנות אחרת?
ישן 15-08-2009, 19:29
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Dancity שמתחילה ב "האמת שאני לא יודע.. אין לי..."

האם ה D40 תספק אותך עוד 5 שנים?
וואו, קשה לענות על זה... שמע, אני הייתי עם D70 במשך 4 שנים והחלפתי גוף...
אני מכיר אנשים שעם D70 יותר זמן ממני ועדיין מצלמים בה...
5 שנים זה הרבה מאוד זמן... אני לא חושב שהמצלמה שלך תהפוך ללא שמישה אחרי 5 שנים (מקסימום תיקון פה ושם מבלאי טבעי) אבל יש מצב שהטכנולוגיה בשוק תרקיע כל כך גבוה, שתרגיש שמה שאתה מקבל מהמצלמה שלך - זה לא מספיק.

כבר היום תוכל לראות בקלות את ההבדלים בין תמונות שצולמו במצלמות פריים מלא לבין תמונות שצולמו ב APC-S.

בנוגע לחנות - יש לך אשכול חוויות קניה בראש האשכול וגם קאמרה מיה רשומה שם.
עיון מהנה

ישן 15-08-2009, 21:26
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Dancity שמתחילה ב "קודם כל תודה, טוב בעיקרון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
לדעתי, גוף שיספק אותך מאוד, במיוחד אם אתה עובד הרבה עם LIVE-VIEW, תהיה ה D5000 של ניקון.
המסך שלך מתפרק בדומה למצלמות דמוי-SLR שמסתובבות כבר שנים בשוק (עד כמה שזכור לי, היא ה DSLR הראשונה ואולי גם היחידה עם הפיצ'ר הזה).

לא זכור לך נכון. היא לא הראשונה ובטח שלא היחידה. למיטב זכרוני אולימפוס היתה הראשונה להוציא DSLR עם LV ומסך מפרקי בדגם E-330 וגם סוני עשו זאת לפני ניקון ב-A300 ו-A350.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dancity
sony alpha a200 +18-70 [מצאתי אותה רק בפוטושוורץ] ב3200
Olympus e420 kit

ל-A200 אין LV. אם חשקה נפשך ב-LV עליך לבחור ב-A300 (בעלת חיישן זהה ל-A200) או A350 (או ב-A330 או A380 החדשים יותר, בעלי חיישנים זהים לדגמים הקודמים, בהתאמה).
כפי שאמר מתן, הבעיה העיקרית עם סוני היא היבואן, שלא נראה נלהב מדי לייבא את כל ליין המצלמות והעדשות של סוני. נראה לי שהמצב של אולימפוס יותר טוב מהבחינה הזו ושאלודה עושים עבודה יותר טובה, אבל לא שניסיתי. עם זאת, לדעתי זה לא אמור למנוע ממך ליהנות ממצלמות סוני או אולימפוס, במידה ומצאת אותן כמתאימות לך ביותר. ישפאר כן מיבאים את הדגמים הנ"ל וכן את העדשות מהסדרות הלא יקרות, מה גם שניתן לקנות מיבוא אפור או מחו"ל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:15

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר