לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-08-2009, 03:31
  משתמשת נקבה anet_pr anet_pr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.09
אז זהו, ששוקר זה לא פיתרון שמתאים לי...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "שוקר, אבל אני לא יודע מה..."

הסיבה שבגללה אני רוצה דווקא אקדח היא משום שכל האמצעים האחרים הקיימים מפחידים אותי. אסביר למה.
כדי להשתמש בגז מדמיע או בשוקר אני צריכה להיות קרובה מאוד לתוקף. אני לא אדם חזק (בלשון המעטה) ואני נורא פוחדת שבסיטואציה כזו התוקף יחטוף ממני את השוקר/גז מדמיע ויפעיל אותו עלי.
אפשרות נוספת היא מכשיר קטן שברגע שמושכים את החוט הוא משמיע אזעקה. אבל זה לא מגן עלי ובינתיים התוקף או הפורץ יכול לקחת את שללו ולברוח.
אצלי בבית כבר פרצו כמה פעמים בלילה כשאני ישנה וזה יכול לקרות שוב. אם בפעם הבאה אני אתעורר, אז אני אמות מפחד ואני צריכה אפשרות להגיב ממרחק כלשהו, אני גם רוצה "לשתק" את הפורצים כדי שסופסוף המשטרה תתפוס אותם.
האמצעי היחידי שאני מכירה שאפשר לתקוף מרחוק (כמה מטרים) זה אקדח. (בחץ וקשת אני בטח לא אשתמש).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-08-2009, 05:35
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Herbie
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי anet_pr שמתחילה ב "אז זהו, ששוקר זה לא פיתרון שמתאים לי..."

נראה לי את מחפשת משהו כזה, לא חושב שקיים יבוא סדיר, אבל תחפשי באי.בי.
סתם...

כדאי לך לחשוב על דלתות טובות, סורגים ואזעקה. מצלמת אבטחה קטנה וזולה גם תוכל לתעד לך את הפורץ (שבלי הכשרה בנושא אני מניח שיש קשר בין כמה מקרי פריצות באותו מקום) אפילו בעת ניסיון כושל ולהביאו לדין..

אני לא מכיר אותך ואת יכולותיך, אבל אפשרות בכיוון קצת שונה היא להצטרף לקבוצת אומנות לחימה המוכוונת הגנה עצמית לנשים. לדעתי יש כאלו שמלמדות גם הגנה באמצעות נשק קר.

בתכלס, כלב רציני (כמו שהזכירו בתגובה לפני) הוא הפתרון הכי נכון למצבך, וגם תמיד תוספת נחמדה למשפחה.

*כמובן שקיימים אמצעים לפיזור הפגנות שמתאימים לתיאור שלך, אבל אני לא חושב שאפשר לרכוש או להשתמש בהם באופן חוקי כאזרח.

פֶּתִי יַאֲמִין לְכָל דָּבָר וְעָרוּם יָבִין לַאֲשֻׁרוֹ
משלי יד:טו

~

נערך לאחרונה ע"י Herbie בתאריך 24-08-2009 בשעה 05:46.
ישן 24-08-2009, 07:43
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי anet_pr שמתחילה ב "אקדח להגנה עצמית"

החוק הוא כזה, שהפורץ יכול לתבוע אותך על תקיפה במשפט פלילי ולזכות, או לתבוע במשפט אזרח על נזק ואובדן כושר עבודה.

את תשלמי פיצויים לפורץ הרבה לפני שהוא ייכנס לכלא, אם בכלל. זה נכון גם בקשר לכלב, שעלול לנשוך את הפורץ.

המצב הוא כזה, שלאזרח אסור להתגונן במקרה של עבירות רכוש, מפני שזה נקרא "לקחת את החוק לידיים".
המשטרה לא עובדת, ולאזרח אסור להתגונן.

דרוש שינוי עצום באקלים המשפטי בארץ, בתפישות העולם המשפטיות והרכב השופטים כדי להרגיש שינוי כלשהו. זה דורש זמן רב מאוד, לפחות עשור, והשינוי הזה עוד לא החל!

בקיצור נמרץ, את במילכוד, כמו כל אזרח אחר במדינה.

הפתרון הכי טוב, הוא לעבור דירה.
פתרון ביניים: להשאיר לפורץ "ארנק" עם מעט כסף אמיתי שייקח, בתקווה שיסתפק בו וייעלם. אם הפורץ הוא רק נרקומן, זה יכול אולי לעבוד. אם לא יימצא דבר, הוא עלול לחטוף ולענות, מה שלא מומלץ.

בקשר לחוק דרומי, השימחה הייתה מוקדמת.
החוק או שיבוטל ע"י בג"צ או שיוכנסו לתוכו סייגים ותקדימים שיעקרו אותו מתוכן.
שי דרומי עצמו, צפוי להפסיד בהליכי העירעור על המשפט הקודם.

ישן 24-08-2009, 10:46

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חבר יקר, כשאתה מתעורר בלילה..."

ראשית, אני מסכים איתך. במקרה כזה, אתגונן בכל מה שיש בידי.
אולם זה כבר עיניין למשטרה ולעורכי הדין. אני לא משפטן, למרות שאני מכיר את החוק.

תהיינה תוצאות המעשה אשר תהיינה, לא תתחמק מעצר ולא ממבית המשפט.

אני מקווה, כמובן, שהחוק ישונה באופן בלתי הפיך. שהזכות לרכוש ולהגנה עצמית יכובד.
שבהיעדר משטרה במקום, יוקנו סמכויות שוטר לאזרחים (בין אם חברות אבטחה פרטיות, התארגנויות אזרחיות או יחידים): מעצר אזרחי, מרדף או אפילו להפעיל אלימות כנגד אלו המתנגדים למעצר.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 24-08-2009 בשעה 10:50.
ישן 24-08-2009, 13:23

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אתה צריך להבין שגילגמש פשוט..."

זה נכון. אין לי אמון במערכת.
כמי שקורא עיתונים, לא יכול להימנע מההרגשה שכל אזרח שומר חוק פשוט בארץ הוא יוזף ק'.

במבחן התוצאה: החוק או המערכת אינן נותנות הגנה לאזרח, ואינן מאפשרות לו להתגונן.
אילו היה גיבוי משפטי אמיתי לטיעון ההגנה העצמית: כנראה שהייתה פחות פשיעה, היו שכונות מגורים מגודרות, ואזרחים או מאבטחים ושומרי לילה שמונעים פריצות. לא ייתכן שגנבים יבקרו באותו מקום יום אחרי יום.

לא ייתכן שאונס יהיה כל כך קל ולא מסוכן (לאנס), לא ייתכן שבתי משפט יתייחסו לגניבות בקר שיטתיות או ציוד חקלאי כאילו מעשי קונדס. אולם זהו המצב. בשל היקף התופעה, אין ברירה אלא להניח כי ישנם שיקולים אידאולגים הן ביחס של בתי המשפט לפשע, והן בקרב הפושעים, המניעה אותם לגרום נזק שכזה.

אם מען דהו היה מניח פצצה סמוך למתקן מקורות או צינור או עמוד חשמל, היו קוראים לזה טרור. אך מאחר והצינור, הגנרטור או עמוד החשמל רק נגנב בתדירות גובהה... היחס אחר לגמרי. זה לא מוצדק בעיני. היחס צריך להיות זהה, כפי שהמוטיבציה הן לפצצה והן לגניבה - זהות.

מאחר וישנם שיקולים אידאולוגים שכאלה, איזה סיכוי יש לאדם לקבל הגנה כלשהי מבתי המשפט? איך יתקדם בקריירה התובע מפרקליטות המדינה או השופט אם לא ירשיע מישהו? מי האויב בעיניהם? מי מסכן אותם ואת שילטונם?

ישראל מפגרת אחרי ארה"ב בכארבעים שנה. אלא שארה"ב גמישה יותר בתיקון עצמי של מערכת המשפט.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 24-08-2009 בשעה 13:29.
ישן 24-08-2009, 13:52
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
לא כל כך הבנתי ...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "זה נכון. אין לי אמון במערכת...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
זה נכון. אין לי אמון במערכת.
כמי שקורא עיתונים, לא יכול להימנע מההרגשה שכל אזרח שומר חוק פשוט בארץ הוא יוזף ק'.

זאת אומרת מי שלא שומר חוק נהנה מהמצב הקיים?

במבחן התוצאה: החוק או המערכת אינן נותנות הגנה לאזרח, ואינן מאפשרות לו להתגונן.
אילו היה גיבוי משפטי אמיתי לטיעון ההגנה העצמית: כנראה שהייתה פחות פשיעה, היו שכונות מגורים מגודרות, ואזרחים או מאבטחים ושומרי לילה שמונעים פריצות. לא ייתכן שגנבים יבקרו באותו מקום יום אחרי יום.

המקום שאתה מתאר הוא למשל, יוהנסבורג בדרום אפריקה. מצב אליו הגיעו הלבנים וגם היהודים לאחר עליית מנדלה. המצב מאז הדרדר כל כך שהמדינה על סף סגירה..לפחות לגבי הלבנים. ז"א: ההסתגרות מאחורי גדר חשמלית ומאבטח חמוש לא עזרה.

לא ייתכן שאונס יהיה כל כך קל ולא מסוכן (לאנס), לא ייתכן שבתי משפט יתייחסו לגניבות בקר שיטתיות או ציוד חקלאי כאילו מעשי קונדס. אולם זהו המצב. בשל היקף התופעה, אין ברירה אלא להניח כי ישנם שיקולים אידאולגים הן ביחס של בתי המשפט לפשע, והן בקרב הפושעים, המניעה אותם לגרום נזק שכזה.

'אין ברירה אלא להניח'..אני למשל מניח שהשופט רוצה בדיוק כמוך לעשות משפט צדק ושאנשים חפים מפשע לא ישבו מאחורי סורג ובריח ורוצה בדיוק כמוך שבני משפחתו לא ייפגעו על ידי פושעים. שהרי הפשע לא מבחין בין אדם לאדם נכון?

אם מען דהו היה מניח פצצה סמוך למתקן מקורות או צינור או עמוד חשמל, היו קוראים לזה טרור. אך מאחר והצינור, הגנרטור או עמוד החשמל רק נגנב בתדירות גובהה... היחס אחר לגמרי. זה לא מוצדק בעיני. היחס צריך להיות זהה, כפי שהמוטיבציה הן לפצצה והן לגניבה - זהות.

?

מאחר וישנם שיקולים אידאולוגים שכאלה, איזה סיכוי יש לאדם לקבל הגנה כלשהי מבתי המשפט? איך יתקדם בקריירה התובע מפרקליטות המדינה או השופט אם לא ירשיע מישהו? מי האויב בעיניהם? מי מסכן אותם ואת שילטונם?

לא הבנתי - הפרקליטות רוצה להרשיע או לא להרשיע? אתה מתלונן על הרשעת שי דרומי או אי הרשעת סולימן אל עבייד? אם לא מרשיעים אתה מתלונן - ואם מרשיעים אתה גם מתלונן?
שלטונם של מי?

ישראל מפגרת אחרי ארה"ב בכארבעים שנה. אלא שארה"ב גמישה יותר בתיקון עצמי של מערכת המשפט.

מערכת הצדק בישראל טובה בהרבה מזו שבארה"ב. יש להם הרבה יותר מה ללמוד מאיתנו ואגב שם זכויות האזרח מפותחות בהרבה - שם היו מרשיעים פחות בגין העבירות בהן הורשעו אנשים כאן.
[הכל נכון עד 11/9 - מאז יש שם השתוללות די גדולה על חשבון זכויות האזרח - אבל זה כבר סיפור אחר].

נערך לאחרונה ע"י noamlaw בתאריך 24-08-2009 בשעה 14:17.
ישן 24-08-2009, 19:41

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "לא כל כך הבנתי ..."

ציטוט:
זאת אומרת מי שלא שומר חוק נהנה מהמצב הקיים?
כן. ישראל, כמו ארצות מערב אירופאיות מסויימות, הן גן עדן לפשע.

ציטוט:
המקום שאתה מתאר הוא למשל, יוהנסבורג בדרום אפריקה. מצב אליו הגיעו הלבנים וגם היהודים לאחר עליית מנדלה. המצב מאז הדרדר כל כך שהמדינה על סף סגירה..לפחות לגבי הלבנים. ז"א: ההסתגרות מאחורי גדר חשמלית ומאבטח חמוש לא עזרה.
כפי שכתבת בעצמך, יהונסבורג היא דוגמא רעה. אז לא היא המודל שלי לחיקוי.
חשבתי דווקא על פלורידה, על אריזונה או קליפורניה, אבל גם סאו-פאולו, ריו-דה-ז'ינרו, בוגוטה, לימה...

ציטוט:
'אין ברירה אלא להניח'..אני למשל מניח שהשופט רוצה בדיוק כמוך לעשות משפט צדק ושאנשים חפים מפשע לא ישבו מאחורי סורג ובריח ורוצה בדיוק כמוך שבני משפחתו לא ייפגעו על ידי פושעים. שהרי הפשע לא מבחין בין אדם לאדם נכון?
לא השתכנעתי שהשופטים מחפשים צדק או להרחיק פושעים מהרחוב. אחרת המדינה הייתה ניראת אחרת, לא?
לי ניראה, שהשופטים, כמו כל מערכת פקידותית אחרת, עובדת בכיוון של ההתנגדות הפחותה ביותר.
העולם התחתון גם מעסיק וגם מאיים על מערכת המשפט. לעומת זאת, האזרח הקטן וחסר ההגנה הוא קורבן קל ובלתי מזיק למערכת הפקידות המשפטית. על גבו אפשר לבנות קריירות.

בדומה לארה"ב של שנות השישים והשבעים, כאשר הפשע התחיל להאמיר לשיאים חסר תקדים של שנות ה-80, שלטה האידאולוגיה המשפטית כאילו הפושע הוא קורבן החברה, קורבן הקאפיטליזם, הגזענות וההפרדה, ויש להגן עליו מפני "עריצות" החברה, שמתוארת כנבערת היסטרית ומרושעת באופן כללי.
ישראל, כך אני מרגיש, שבויה באותה אידאולוגיה. אין מי שיגן על החברה מפני פושעיה, שכן הפושע היה לקורבן והחברה כולה לרודפיה.

בית הכלא היה למוסד "שיקומי". שאחריו, הפושע המשוחרר עבר "תיקון" שירחיק אותו מעולם הפשע. בארה"ב הבינו בסוף שנות ה-80 ומהלך שנות ה-90, כי רק מיעוט מהפושעים, וגם הם מהקלים יותר חוזר למוטב. ואליו האחרים, בעיקר האלימים שבהם, חוזרים לפשע וחוזרים לכלא. אין הצדקה לדלת המסתובבת.

בעצם, הדלת המסתובבת עמדה במרכז מערכת הבחירות בין המושל דוקאקיס האולטרה ליברל לבין סגן הנשיא ג'ורג' בוש ב-1988. בוש ניצח כי האמריקנים חשבו כמוני, ואילו בארץ יש חסידים שוטים למושל דוקאקיס.

ציטוט:
לא הבנתי - הפרקליטות רוצה להרשיע או לא להרשיע? אתה מתלונן על הרשעת שי דרומי או אי הרשעת סולימן אל עבייד? אם לא מרשיעים אתה מתלונן - ואם מרשיעים אתה גם מתלונן?
שלטונם של מי?
אני מתלונן על הרשעת דרומי, על עצם הההליך הפלילי שנמשך כמעט שנתיים (וכנראה שלא הסתיים) ועל אי אכיפת החוק כנגד פושעים. על דלת מסתובבת לפושעים.

ציטוט:
מערכת הצדק בישראל טובה בהרבה מזו שבארה"ב. יש להם הרבה יותר מה ללמוד מאיתנו ואגב שם זכויות האזרח מפותחות בהרבה - שם היו מרשיעים פחות בגין העבירות בהן הורשעו אנשים כאן.
[הכל נכון עד 11/9 - מאז יש שם השתוללות די גדולה על חשבון זכויות האזרח - אבל זה כבר סיפור אחר].

אני לא יודע לגבי מערכת המשפט, אבל אני יודע שהבטחון האישי בארה"ב השתפר מאוד ככל שהאריכו את תקופות המאסר של פושעים. כאשר בתי הכלא משמשים למניעת פשע באמצעות הרחקה ובידוד מהחברה הכללית ולא "לשיקום" שלא הוכיח את עצמו אלא במקרים פרטניים בלבד.

נסיים בציטטה של שר הפנים של מרגרט תאצ'ר, ג'ון הווארד (שכטר): "אני יודע מה גורם לפשע! פושעים גורמים לפשע! לכן אני אפתח שלושה בתי כלא חדשים! ". על כך זכה בכינוי הערפד (גם כי נולד בטראנסילווניה, ומשם היגר לבריטניה לאחר ששרד את השואה).

ישן 24-08-2009, 19:51

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי קוני שמתחילה ב "גילגמיש, איזו נחרצות !!! אז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קוני
1. שי דרומי זוכה בסעיף המשמעותי של רצח
2. דרומי הורשע בצדק (ע"פ החוק היבש) באחזקת נשק ללא רשיון - פשוט כי לא היה לו רשיון.
כפי שכתבתי בעצמי

ציטוט:

3. שופטים, למרות הכל אינם קרשים - כאשר אתה מתגונן בביתך מול אדם שחדר למטרות לא חוקיות תגבר הבנת הסיטיואציה ברוב המקרים על כל הסבר אחר.
שופטים הם קרשים - הם פועלים ללא שמץ אנושיות כלפי החברה בה הם חיים ומונחים ע"י עיקרון ההתנגדות הפחותה בביותר. האזרח הקטן הבלתי מאורגן אינו מייצר שום סיכון או התנגדות למערכת, לכן אין למערכת שום חובה או אחריות כלפיו.

ציטוט:

4. לא צריך לייאש ולרפות ידי נערות מפוחדות ע"י השמעת דעות אפוקליפטיות -נכון שיש בעיה עם החוק ומדיניות השפיטה אבל הצדק בכל זאת מנצח לעיתים.
המערכת הנוכחית ניהליסטית לחלוטין.
גזרי הדין תלוי בלחץ התקשורת וסיכויי הקידום של השופט. סדר העדיפויות הוא פוליטי ותלוי בסיכוי הפירסום האקדמי של השופט. ריבוי עיסקאות הטיעון מייצר תעריף עונשין מוזל לפושעים ולפשעים.
לקורבנות הפשע אין ייצוג כלשהו, ולמערכת אין אחריות כלפי השלכות גזרי דין גרועים.

בישראל צדק הוא אשליה.

קצת פרספקטיבה: הבעיות במערב אירופה זהות. בבריטניה המצב דומה מאוד. פידופילים מורשעים וחוזרים משוחררים. פושעים מסתובבים חופשי. אבל לאזרח אין הגנה ואין יכולת חוקית להתגונן.

ישן 24-08-2009, 17:01
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "גם אקדח גז שכזה עדיין יכול..."

סעיף 447 לחוק העונשין: הסגת גבול כדי לעבור עבירה:
(א) העושה אחת מאלה כדי להפחיד מחזיק בנכס, להעליבו, להקניטו או לעבור עבירה - דינו מאסר שנתיים:
(1) נכנס לנכס או על פניו;
(2) לאחר שנכנס כדין לנכס נשאר שם שלא כדין.
(ב) נעברה עבירה לפי סעיף זה כשהעברין נושא נשק חם או קר, דינו - מאסר ארבע שנים.

סעיף 34י': הגנה עצמית - לא ישא אדם באחריות פלילית למעשה שהיה דרוש באופן מיידי כדי להדוף תקיפה שלא כדין כשנשקפה סכנה מוחשים של פגיעה בחייו, בחירותו, בגופו או ברכושו, שלו או של זולתו; ואולם אין אדם פועל תוך הגנה עצמית מקום שהביא בהתנהגותו הפסולה לתקיפה תוך שהוא צופה מראש את אפשרות התפתחות הדברים.

שורה תחתונה, גם לפני "חוק שי דרומי" זוהי זכותך להגן על רכושך ולא תישא בכך באחריות פלילית - כך עוד תוכיח שנשקפה סכנה מיידים לפגיעה ברכוש והנזק שגרמת היה מידתי לפגיעה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 24-08-2009, 20:46
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
החוק לפני חוק דרומי לא היה מספק.
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "סעיף 447 לחוק העונשין: הסגת..."

נושא סכנת החיים הינו דבר שדורש הוכחה, כלומר, זהו לא דבר שהמשטרה יכולה לקבוע בקלות על פי הממצאים בשטח ולכן הדבר נגרר פעמים רבות ל הליך משפטי, עונש לכשלעצמו לאדם אליו פרצו.

שלא לציין שמדובר בהליך ארוך, שם ינסו להוכיח אם הנאשם "הרגיש" כי הוא בסכנת חיים, ובגלל שלא ניתן להוכיח הרשתו של אדם זה או אחר נכנסים לתחום האפור של "האם האדם הנורמטיבי היה חש בנסיבות אלו כי הינו בסכנת חיים".

אני מקווה שהישום של חוק דרומי יהיה כזה שבמקרה מצער בו פרצו לביתו של אדם והדבר נגמר במוות, כל עוד לא יעלה חשד כי מדובר במעשה פלילי של האדם אליו פרצו (לדוגמא, יתברר כי פורץ הוא המאהב של אישתו, או שיהיו ממצאים מחשידים כגון סימני כפיתה על ההרוג שירמזו שאולי היה כפות בעת הירי) לא יוגש כלל כתב אישום ואי הנחת של היורה תסתכם בתשאול ענייני ע"י המשטרה.

ישן 24-08-2009, 19:43

אוי, סיבכתם אותי..
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי rudy12k9 שמתחילה ב "קודם...רשיון לא תקבלי."

ראשית, תודה על כל תגובותיכם.
לא הייתי רוצה להיכנס כאן לסיפור האישי שלי, אבל חלק מהדברים שהיצעתם כאן הגיוניים בהחלט, כבר חשבתי עליהם אך אין באפשרותי לבצע אותן. בכל אופן לא בשלב הזה. אבטחה פאסיבית (סורגים, אזעקה... וכו'), כלב שמירה - זה בתכנית, אבל לא יכולה עכשיו.
הדבר היחיד שנראה לי שווה בדיקה כרגע הוא אקדח גז משום שניתן להשתמש בו ממרחק(אם אני יכולה למצוא את הרגע הנכון להוציא אותו) ובנוסף, אם הוא ניראה כמו אקדח אמיתי זה יכול לשמש כהרתעה וגם לא לתת לתוקפים לברוח עד שהמשטרה מגיעה. וכל זה כמובן אם אני אוכל להגיב בצורה סבירה בלי להיכנס לפניקה כי אני בטח ארעד בכל הגוף כשיקרה דבר כזה.
לגבי חוק דרומי. אני לא כל כך מצויה בהתפתחויות שקורות עם התיק הזה, אבל אני בכל זאת מאמינה שבעקבות החוק יש שינוי כלשהו בתפיסת המערכת המשפטית וקיים גם הסעיף בחוק שצוטט לעיל-

[/QUOTE] סעיף 34י': הגנה עצמית - לא ישא אדם באחריות פלילית למעשה שהיה דרוש באופן מיידי כדי להדוף תקיפה שלא כדין כשנשקפה סכנה מוחשים של פגיעה בחייו, בחירותו, בגופו או ברכושו, שלו או של זולתו; ואולם אין אדם פועל תוך הגנה עצמית מקום שהביא בהתנהגותו הפסולה לתקיפה תוך שהוא צופה מראש את אפשרות התפתחות הדברים.[QUOTE]

בכל מקרה, ברור לי שצריך להיזהר מאוד בתגובה כלפי תוקף (או מישהו שחשוד כתוקף, שנכנס אלי הביתה באמצע הלילה)ושאסור לירות בבן אדם בגבו. מכסימום אם הוא נמצא בגבו אלי, אני יכולה לאיים עליו עם אקדח הגז שלא יזוז עד שהמשטרה תגיע. ואם על זה ירשיעו אותי (או אפילו רק יגישו כתב אישום), אז אני כבר לא יודעת מה... זה נראה לי ממש לא סביר.בסך הכל זו עזרה למשטרה לעצור עבריין כדי שהיא תוכל לטפל בו. האם אני טועה?
ישן 25-08-2009, 09:03
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הצחקת אותי. א- פורץ שיתלונן,..."

בבקשה. הנה דוגמא שהייתי מעורב בה באופן אישי. אדם בעל נטיות ערבייניות והיעדר מורא מהחוק פלש למקרקעין של שכנו. כאשר השכן ונציגיו ביקשו לממש את זכותם במקרקעין, תקפו אותם הפולש וחבריו באופן פיזי (בצורה קלה) ומילולי. כשהגיעה המשטרה טען הפולש כי בעלי הקרקע תקפו אותו (על הקרקע שלהם) ואף שלפו לעברם אקדח (שהיה כל העת בנרתיק שבמכנסיים של אחד מנציגי בעלי הקרקע).
המשטרה - המכירה היטב את הפולש ומכירה אף את בעלי הקרקע כאזרחים שומרי חוק, מיהרה לעצור ולעכב את כל המעורבים. חקירות, שחרור בתנאים מגבילים, החרמת נשק, עורכי דין וכו' וכו'. אז מה אם בסופו של יום הפולש סולק, בעזרת המשטרה, המקרקעין הושבו לבעליהם והתיקים נגד בעלי הקרקע ונציגיהם נסגרו. אז מה.
התהליך הוא בעייתי מאוד.
נכון שהמשטרה צריכה לחקור, אבל מחשבה בריאה במשטרה לא תזיק לעולם.
ישן 24-08-2009, 20:53
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי anet_pr שמתחילה ב "אוי, סיבכתם אותי.."

אני מומחה קטן מאד להגנה עצמית, מעבר לנשיאת נשק ברישיון, ובמשך שנים כולל היום נשיאת גז מדמיע בתצורה כלשהי. למרות זאת, אקדח גז הוא לא הפיתרון הטוב עבורך, אלא בין הגרועים יותר לטעמי.
הוא לא מאפשר לך גם יכולת שימוש במרחק, אלא רק במרחק מעל טווח מגע, כלומר יד פרוסה לפחות 90 מעלות במרפק או בעדיפות בעמדת ירי של שתי הידיים פרוסות קדימה. האפשרות שלך להשתמש בו על תוקף מטווח אפס היא אפסית, כולל על תוקף שהפתיע אותך מאחור.
למעשה כמו גם עם אקדח רגיל, אני בספק אם ללא אימון תצליחי לשלוף ולהכינו לשימוש על תוקף שסוגר עליך ממרחק של חמישה מטרים (אני לא הייתי שולף את אקדחי ללא לפחות עשרה מטרים מרווח על תוקף חמוש סוגר בריצה, פחות רק במצב סטטי או כשאני במצב 2 - דרוך ונצור)

אקדח גז נשמע רעיון יפה כי מאפשר גם מרכיב הרתעתי, אך יכולת זו קיימת רק עד רגע השימוש בו. מרגע שהתשמשת בו על תוקף אין יותר שום הבדל בין מיכל גז רגיל. אך לטובת מיכלי הגז האישים עומדת העובדה שהם לא מסורבלים לשימוש באותה מידה, ניתנים לשימוש מטווח כמעט אפסי כולל על תוקף מאחור, וחשוב יותר בעלי יכולת הסלקה גדולה בהרבה (מיכל על מחזיק מפתחות, בכיס, עט גז מדמיע, וכוד) ולא יגרמו לך בעיות בכניסה לכל מקום מאובטח.

אקדח גז כזה להגנה בבית יוכל לעזור לך רק אם התעוררת בזמן מספיק כדי לקום, לשלוף ולהחזיקו בעמדת ירי מספקת ומצריך תנאי תאורה טובים מספיקם שהתוקף יראה בכלל מה אתה מחזיקה לשם הרתעה (שתאבד ברגע השימוש תמורת תגובת נגד קשה יותר אפשרית).

לטעמי עדיף לך שוקר בבית ליד המיטה, מיכל אישי קטן שעליך תמיד, ואחד קצת גדול יותר למכונית ו/או לבית במקום נגיש.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 24-08-2009 בשעה 20:57.
ישן 24-08-2009, 21:12
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
יש עוד אמצעי להגנה עצמית (לנשים) "בואש"...
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "אני מומחה קטן מאד להגנה..."

זהו אמצעי בדוק אשר עובד טוב בטבע וגם אצל בני האדם.
צריך קצת לתרגל והתוצאה יעילה ביותר.
הכוונה היא שנמצא בשוק (כך שמעתי) אשר עם הפעלתו מוציא ריח נוראי אשר כמה ימים לא ניתן להסיר אותו מהגוף ומהבגדים.
גם כאשר האישה מותקפת ע"י אנס מצוי היא "משחררת" נוזלים מגופה. לא קיים גבר בעולם שירצה להמשיך בזממו...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 24-08-2009, 19:28
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
לא קיים דבר כזה...

מה את מחפשת? אקדח שיפחיד אותו ולא הורג. אז אפשר אקדח צעצוע...
אם את לא תנטרלי אותו ויש להניח שהתוקף ימשיך במזימתו, אז בשביל מה לך האקדח.
שוקר לא רוצה, גם לא פשוט להשיג אותו. דברים אחרים שעברינים משתמשים, צריך לבקש אותו מהם כי אין לזה שוק חופשי. אז אנחנו חוזרים לנקודת ההתחלה.
אי אפשר גם לאכול את העוגה וגם להשאיר אותה שלימה...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 25-08-2009, 13:45
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05

עוד אפשרות שלא העלו כאן היא צופר מצוקה, אני לא יודע כמה זה באמת חזק (טוענים שהדגם הפופולרי מייצר 115 דציבלים שזה מאוד רועש) אבל זה לא יקר ואני מניח שאפשר לעשות לו בדיקה בבית לראות שהוא מסוגל לעשות את העבודה כראוי.
אני חושב שבניגוד למה שהכותבת מבקשת, במקרה של פריצה היא צריכה להבריח את הפורץ ולא להתעמת איתו. אפילו אם היא תצליח לרסס את הפורץ, אני מניח שבמקרה כזה הוא לא יצליח להימלט מהדירה בכזאת קלות, במיוחד אם הוא נכנס מהחלון, ויתכן שזה יגרום לו להיות נואש ואלים.
את הצופר אפשר להפעיל מחדר סמוך, אני חושב ש90 אחוז מהפורצים לא ירצו לברר מה מקור הרעש הזה ומי מפעיל אותו ופשוט ינסו להימלט מהדירה כמה שיותר מהר. במידה והיא כן מגיעה למצב שהפורץ עומד מולה, אז היא עדיין יכולה להשתמש בתרסיס פלפל.
השילוב של צופר מצוקה ותרסיס פלפל הוא לדעתי מוצלח גם מבחינה אפקטיבית, גם מבחינת זה שאין צורך באימון או במיומנות מיוחדת וגם מבחינת עלות (~150 ש"ח).

ישן 25-08-2009, 20:11
  AKAM AKAM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.05
מבולבל פילפל בעין

שלום אנט

אני שמח להציע לך פתרון מעשי וזול
קחי כמה פלפלים חריפים ,ירוקים,(מעלה שהתימנים מכינים את הסחוג)
טיחני אותם בזהירות (מומלץ שימוש בכפפות לטקס ומשקפי מגן)
צרי מהם נוזל ,את הנוזל , הכניסי למיכל עם פייה שפיצית כמו המיכלים
לקישוט עוגות .

(הנוזל שיוצא מהמיכל יהיה בעל חריפות גבוהה מאוד וכל מגע שלו בעור יחייב שטיפה ארוכה )

עכשיו מצאי מקום מוצנע לשמור את המיכל ליד המיטה לדוגמה,שלא כל אחד שנכנס לבית
יוכל לראות והניחי אותו שם למשמורת .

את הנוזל המסוכן רצוי לשמור במקום קריר ומוצל .

במקרא של תקיפה ,הוציאי את המיכל וללא עדינות כלל ,לאחר שלא עזרו התחינות
והדרישות לעוף מהבית לפורץ ,והתיזי כמות יפה של החומר ,בלחיצה חזקה על פניו
וגופו של העבריין .

רצוי מאוד שיפגע בעיניים אבל גם עם על הפנים הוא ירוץ לחפש מים לשטיפה .
כשיכנס למקלחת נעלי את הדלת וקראי למשטרה .

במידה וניגש למטבח ,זה הזמן לצרוך בחוזקה ,ולברוח .

מנה נוספת של נוזל ניתן להחזיק במקום נוסף בבית למקרה חירום ,אולי אפילו במקרר.

שבוע של ביטחון ושקט נפשי .

akam
ישן 26-08-2009, 23:42

בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי anet_pr שמתחילה ב "תודה ל AKAM ולכל המגיבים הנוספים."

ווריאציות על אותו עיניין: נשק נוסח מק'גאיוור:

1. ערבוב של חומרי ניקוי בכמויות יפות ישחרר כמויות של כלור. גז מסוכן הגורם לצריבות בעיניים, ואם נשאף יכול לגרום לכוויות בדרכי הנשימה, כיבים ובסוף מוות מחנק (בגלל נוזלי הגוף עצמם). כלור היה גז החרדל הראשון. אפשר להשתמש בשני רובי מים למטרה הזו, או לרקוח שיקוי בדלי ולהשליך את תוכנו. אי אפשר להכין את התמיסה (זוהי למעשה תמיסת מיטרס או תמיסת בופר בלע"ז) מבעוד מועד.

2. לחיצות ארוכות של K-300 לתוך פניו של תוקף יכול לגרום לו לנזקים משמעותיים. K-300 הוא גז עצבים ורעל מסוכן.

3. מצית + רובה מים = להביור. לא מומלץ לאכסן בנזין בתוך רובה פלסטיק לזמן ארוך, כי הפלסטיק עלול להתפרק.

4. נורות זכוכית מלאות אמוניה / חומר ניקוי בריכוז גבוהה / חומצה גופרתית (ממצבר) - אפשר להשליך מרחוק. לא כיף להיפגע מכאלו.

5. מחבת כבד / שקית חול מחוברת בחבל. מניפים את המחבת או השקית באמצעות החבל ומשליכים את השקית לעבר המטרה. זה דומה לנשק סיני יעיל מימי הבניים. דורש אימון או מרחב סביר לשימוש.

6. שרשרת / שוט - כואב מאוד אם זה פוגע, מאפשר טווח פעולה סביר. דורש אימון לקראת שימוש.

7. ללמוד להשליך סכינים. סכין בליסטית איננה חוקית ולכן נדרש אימון וכוח רב.
סכין אינו נחשב לנשק קטלני בבתי המשפט בישראל.
היו מספר מקרים, בהם הדוקר הואשם בהריגה אפילו שדקר למוות את הקרובן מספר פעמים באיזור הלב.

8. ללמוד להשליך לאסו. ללמוד להשתמש באלה (כמו של כדורבסיס או קריקט). ללמוד להשתמש במטאטא. ללמוד להשתמש בידית של טורייה, ללמוד להשליך אבנים, עציצים, בקבוקים או מיסבים. כיסאות הן נשק מצויין בדר"כ. ספרים כבדים אפשר לשגר כמו דיסקוס. כואב מאוד אם פוגע.

נעלי סטילט קרויות על שם פיגיון איטלקי דק וצר, שלפעמים היה גם מורעל, שהיה אופנתי במימי הרנסאנס. אומרים שכמהו גם נעלי הסטילט הן נשק מרושע אל לא קטלני בדר"כ.

9. אקדח חיצים מאולתר. קנה נשיפה מאולתר. קטלניותו של הנשק תלויה בהרכב וריכוז החומר המרוח על קצה החץ. יש וויכוחים לגבי גילו של קנה הנשיפה בשירות האדם. אבל די ברור שהיו מעט מאוד כלי נשק שהקדימו את קנה הנשיפה בהיסטוריה האנושית. עד היום משתמשים בו לציד חיות קטנות או ציפורים. בני אדם או חיות גדולות באמצעות רעלים.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 26-08-2009 בשעה 23:49.
ישן 26-08-2009, 21:13

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אני יכול לספר לך על מקרה..."

גם אם החוק בישראל היה כמו בארה"ב לא הייתי עושה דבר כזה!!!
א. המטרה היא לא להרוג! אלא לעצור את הפושע תרתי משמע. כלומר, לעצור אותו ממעשיו ולהביאו לדין.
ב. אי אפשר לדעת מי יגיע במקרה לגדר החשמלית הזו. זה דבר שממש אסור לעשות.
אבל האמת היא שחשבתי על איזו מין גדר דוקרנים כזו שאי אפשר יהיה להיכנס בלי להיתקל בה ולהפצע. לא יודעת מה זה גדר תרנגולות. חשבתי על תיילים עם דוקרנים שהם מגולגלים, משהו כזה. אם הייתי בטוחה שאף אחד אחר לא יגיע לשם חוץ מפושעים אולי הייתי מוסיפה לזה חשמל בעוצמה לא גבוהה, במידה אופטימאלית שרק תבריח את התוקפים, ואז זה אידיאלי. אבל זה ממש מסוכן, יש כאן גם ילדים. (שלא לדבר על זה שאולי זה בכלל אסור על פי החוק בארץ, ואני לא רוצה להסתבך עם החוק).
ישן 26-08-2009, 23:21

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אני יכול לספר לך על מקרה..."

להבדיל,
בבריטניה, פרוץ דרך על קצה מגרפה. מוט העץ התרומם במהירות וריסק לו את האף.
הפורץ תבע את בעל הבית על פיצויים וזכה.

ווריאציה על אותו הנושא (גם בריטניה): לבעל הבית שנפרץ היה כלב שמירה. הכלב עשה את עבודתו נאמנה והפורץ זכה בתביעת פיצויים נגד בעל הבית.

עכשיו, למי אנו יותר קרובים: לבריטים או לאמריקאים?

האמריקאים הבינו מזמן, שרכוש הוא גם פרנסה: ופרנסה הם חיים. בימי המערב הפרוע, היה עונש מוות לגנבי סוסים.
כי הסוס היה גם הפרנסה וגם הטלפון לשעת חירום וגם רכב המילוט של המתנחל האמריקאי. גניבת סוס היה שקול לרצח בימים שלא הייתה מכונית או טלפון בכל בית. והיום? לגנוב משאית מבעליה, שעליה מבוססת כל פרנסתו, זה יותר מ"עבירת רכוש". שוד שיטתי של בקר, באופן ששום חברת ביטוח לא מוכנה יותר לבטח, כפי שקרה לחברים בפורום, עד שירדו מנכסיהם כליל. זה יותר מ"עבירת רכוש".

גם ביהדות, מכירים בחשיבותה של הפרנסה לחיי היהודי, היעדר פרנסה משפיע ישירות על כל תחום ותחום בחיי היהודי ומייד: מכבוד עצמי ועד חוזק המשפחה ואפילו הישרדות פיסית. עד כדי כך שבשם הפרנסה מותר לחלל מצוות. כי פרנסה היא חיים. לפי כך, מה דינו של מי שפוגע בפרנסתו-חייו של אדם? הרי מדובר ביותר מגניבה של תיק, מכרטיס אשראי או מפתחות רכב. לא מדובר כאן על גניבת שלוש כבשים ו-20 ק"ג תפוחים. זה לא המקרה.

בימיינו גנבים מקצועיים מרוקנים מלאים שלמים ישירות מהמפעל. משאיות שלמות של תוצרת בשווי מיליונים!

קל וחומר, כאשר מאחורי חלק מפשעים האלה יש הצדקות אידאולוגיות שהופכות עבירות אלו לטרור כלכלי.

לפי העיתונות, נמצאו אריזות בודדות של "שוקולד השחר כשר לפסח התשס"ח בשטחים. הגנבים מעולם לא נתפסו.
גם מפעל עדי לשעונים נשדד גם הוא. נגנב כל המלאי. אני מקווה שברור כי לא מדובר כאן בנרקומן שמחפש דמי כיס לסמים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:33

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר