לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2009, 10:28
  AKAM AKAM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.05
מתחדש איום הצליפה בעזה

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/927/068.html

נו אין חדש תחת השמש,מעניין מה התגובה של צהל לכך ?

לפי רמת הצליפה אצלנו וביחוד רמת המטווחים ,במידה ויש כאלה
שבאמת מאפשרים אימון ! אני לא בטוח שהם ינוטרלו בקלות,גם עם יש נשק יותר
ארוך טווח ,בלי אימון מתאים ושנים של נסיון כן שנים ,יכולת גבוהה בצליפה לא תהיה בצהל.
המכשול הראשון אי הגדרת הצלף כמקצוע צבאי,השני ,חוסר אימון משוואה של מפקדים בהפעלת
הצלפים שלהם ,השלישי מדור ביקורת עצמאי שיבדוק וידווח מה המצב האמיתי וכן הלאה .

בצהל יש מי שמנסה כבר שנים ,לקצר דרכים בנושא האימון של צלפים ,ראיה לכך הוא המאמץ לפתח מערכות בק"ש כאלה ואחרות שינטרלו את הצורך באימון מתאים וייעודי של הצלפים,יורים פוגעים,
אין שכל אין בעיות .

בונים מתקנים לאימון לש"ב במיליונים בזמן שבכל אזור הצפון אין מטווח אחד ראוי לאימון צלפים
בסדיר ומילואים,אין תעלה אחת מתאימה עם טווחים ראויים ומאושרת לאימון תנועה ,
"לא פלא מישהו ראה לאחרונה את הדרישות המיבניות למטווח כזה "

משנות ה 80 לא הוקם בצהל מטווח אחד שנותן את הנדרש לאימון צלפים מתאים ,שאינו
במתקן אדם ,שם אומנם יש אחד עתיק למדי אבל יעיל .

לכן התגובה של הצייד הצפוני בכתבה מעשית מאוד .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2009, 11:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AKAM שמתחילה ב "מתחדש איום הצליפה בעזה"

יצא לי לנסות ולדחוף להקמה של מטווח צלפים בתנועה בשטח אש כלשהו. ֿ
הדרישות של מבק"א בנושא לא גבוהות במיוחד, ומבחינת הוצאה תקציבית - זה גם לא בשמים.
רק מה?
זה דורש השקעה ראשונית מסויימת ותחזוקה שוטפת (לנקות פעם בחודשיים - אפשר לחשוב). אין רצון בפיקוד להשקיע בזה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 15-08-2009, 15:52
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יצא לי לנסות ולדחוף להקמה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
יצא לי לנסות ולדחוף להקמה של מטווח צלפים בתנועה בשטח אש כלשהו. ֿ
הדרישות של מבק"א בנושא לא גבוהות במיוחד, ומבחינת הוצאה תקציבית - זה גם לא בשמים.
רק מה?
זה דורש השקעה ראשונית מסויימת ותחזוקה שוטפת (לנקות פעם בחודשיים - אפשר לחשוב). אין רצון בפיקוד להשקיע בזה.

יש לי תכניות לביצוע באחד משטחי האש של הצפון.
למה לא בוצע ? - כי אנחנו בחיילם !!!
הסבירו לי קלעי 7.62 צעירים שהיום יש מכשיר שמזהה מהיכן יורים עליך !!!
ולא צריך להתאמן על צליף תך כמו פעם.
רק מה בשתי הפעמים שהם ניסו להראות לי איך זה עובד זה פישל.

אין קיצורי דרך !!!!

או כפי שאמרתי תמיד לחניכים שלי בקורסים השונים.
אם לא יהיה לרובה הדף ולא יהיו פלינצ'ים - אז לא יהיו תרוצים ?

אם פגיעת צלפי חמאס תחזיר אותנו לרכוז המאמץ של ההתשה (68-70) אולי נצא נשכרים.

או כפי שאומר ידידי אק"מ - אין שכל אין דאגות.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 16-08-2009, 10:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "בזמנו יצא לי להיות אחראי על הקמת מטווח כזה"

זה בדיוק העניין - לא מבק"א ולא הפיקוד רצו להשקיע את המאמץ הקטן הזה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 15-08-2009, 11:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי CaRTeR שמתחילה ב "תמיהה קבועה קיימת אצלי. כאשר..."

כל אימוני הצלפים שלנו מחוץ לאדם היו מטווחי שטח, ואין שום בעיה עם זה, להיפך. לומדים גם לאמוד טווח וגם יורים בתנאים טבעיים יותר. למעשה, אין שום סיבה (חוץ ממטווחי איפוס) לירות במטווחים.

ישן 15-08-2009, 15:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי yaminel שמתחילה ב "ביטיס, תרשה לי לחלוק עליך- יש..."

יש בעיה לעשות את זה בין שתי נקודות באותו גובה (נניח בין גבעות) תוך שימוש במט"ל?
בסופו של דבר ההבדל בין מטווח שטח למטווח רגיל הוא הקירוי על היורה וכיול. הסוללות המצחיקות שיש בחלק מהמטווחים לא עוזרות (ולפעמים מזיקות) למניעת רוח.

ישן 15-08-2009, 16:19
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי yaminel שמתחילה ב "ביטיס, תרשה לי לחלוק עליך- יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yaminel
ביטיס, תרשה לי לחלוק עליך- יש סיבה טובה מאוד לירות במטווחים חוץ מאיפוס- ואני מניח שאתה מתכוון לאיפוס ל 100 מטר- הסיבה היא קביעת קשת בליסטית ספציפית לנשק. חסר מטווח טוב שיאפשר קביעת קשת בליסטית עד לטווחים של 1100-1200 מטר( ויותר כשמדובר בנשקים חזקים יותר) . במטווח טוב אני מתכוון למטווח שמאפשר קביעת קשת בתנאי אפס ככל שניתן- מטווח ישר, גובה פני הים, הגנה מרוחות וכו'.

ביטיס צודק
אין שום צורך במטווח ארוך אם יש שטח אש ארוך והמטרות מוצבות בגובה הנכון ובמרחק הנכון.
שטח אש פותר את כל הבעיות הטכניות הנ"ל.

הבעיה במטווחים הן תעלות לחטפים משתנים ומטרות נעות. כפי שאמר אקמ.

ועוד בעיה.

ללא תשתית קליעה - לא תהיה צליפה !!!!

הפתרון

קד"צ - קליעה ווצלפים - רצוי מאד. (מנותק מחיל החינוך)
רובאי !!! - שעומד בהישג נדרש כמו בוחן כושר אחרת לא ממשיך!!!
קלע כיתתי 5.56 כחלק מהפק"ל. בוגר קורס (ארוך מזה של היום)
המצטיינים לקורס קלעי סער 7.62 כקורס המשך. בנוסף על קורס היסוד.
השפיץ של אלו (שיחתמו קבע) - יוכשרו כצלפים על פי הצורך המבצעי שיוגדר.
תנאי לקבלה לקורס צלפים הוא :
בוגר קורס קלעי סער 7.62 - עבר בהצלחה בוחן סמלים.
נבחן בשדאות ברמה גבוהה ועבר בוחן מסכם.
תנאי סף להסמכה.
מעבר שלב א' של סיור - ניווט - תצפית והסוואה. לא עבר לא ממשיך.
מעבר שלב ב' של מטווחים לטווחים ארוכים עד קצה הקשת של הנשק שבידו.
שלב ג' - יכולת הטמעה מהירה של נשק חלופי. (על פ י פק"ל סדור)
שלב ד' - בוחן במתארים שונים של לחימה צורות קרב ומתארי צלפים.

קורס ארוך תובעני וטובעני.

בכל תרגיל מרמת הגדוד ומעלה יוצבו לנ"ל מטרות והישג מינימום למעבר.
עמידה בבחנים הוא תנאי לקידום.

אפשר לעשות הכל - רק בדרך הארוכה שהיא בסופו של יום הכי קצרה.

כל קיצורי הדרך של היום הביאו את בכר (זה קחצ"ר רבותי לא איזה טירון) להתראיין לבמחנה ולהגיד שבשבילו צלף זה 400 מ' . קיצורי הדרך האלו הם רעה חולה - לא מצאתי בהם שום שיפור הדרכתי. למעט היכולת לייצר יותר ובזול עם חרא של איכות. (מזכיר לי את ההפרטות למינהן)
נו באמת אז איזה תשובה הוא רוצה לתת ל 600 מ' ? שלא לדבר על 700.

ישן 16-08-2009, 11:04
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=yaminel]ביטיס, תרשה לי..."

רק לאחר הפעם הבאה שצה"ל יעמוד מול צלפים סורים ונאבד בגללם חיילים, מישהו למעלה יתעורר ויאמר שהבעיה היתה שלא היו לנו צלפים לטווחים האלה גם כן, ושזה מחדל ולא חשבנו שזה יהיה ככה, והסתמכנו יותר מדי על טנקים ומסוקים ובלה בלה בלה...

לפעמים כשהולכים למילואים יש מפגשים או שיחות עם בכירים בצה"ל - מי שיצא לו לעשות מילואים בזמן הקרוב ולהיות בשיחה כזו, צריך להעלות את הנושא מול הבכירים. כשהרבה אנשים יעלו את הנושא הזה אולי דברים יתחילו לזוז...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 16-08-2009, 11:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "רק לאחר הפעם הבאה שצה"ל יעמוד..."

היה, דיברנו. כאלם פאדי.
בשביל לשנות משהו בתחום של סיור וצלפים צריך לעשות עקירה ובניה מחדש. אף אחד בצבא לא רוצה לעשות מהלך כזה שיעלה הרבה כסף ויקח זמן רב (ויעלה הרבה כסף). בשביל לעשות את מה שאילן מדבר עליו צריך לשנות כל כך הרבה דברים... מעבר לזה, אין כמעט אף קצין בכיר בצבא שבאמת מבין בנושא הזה. במקרה הטוב רואים בהם בתור מחסלים לטווח ארוך. צריך להתחיל בקורסי מפקדים...

ישן 17-08-2009, 03:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "איך אתה מסביר את ההחלטה?"

הבעיה היא חוסר מקצוענות. הצבא שלנו אינו צבא מקצועני בהרבה מאוד תחומים, וזה משליך על היכולות של הצבא להבין את הצרכים של הלחימה כמכלול. אני לא יודע מה אתה מתפלא בנושא הצליפה, אם זה אותו צבא שהחליט בצורה מודעת לפגוע בכשירות של היחידות הסדירות (שלא לדבר על מילואים) להלחם במתאר שאינו שטחים. לא חסרות החלטות תמוהות בצבא שלנו.
סיור וצלפים הם תחומים עתירי ידע ונסיון, אבל הכימות של התרומה שלהם ללחימה הוא בעייתי. איך מודדים תרומה יחסית של ידיעה, אם השימוש בה תלוי ביכולת של מפקד לתרגם אותה להצלחה מבצעית? איך מודדים את היכולת של צלף להוריד מפקד יחידה של אויב, אם מי שצריך לנצל את הבלבול הרגעי אצל האויב הוא מפקד היחידה המסתערת?
צלפים וסיור הם כוחות מסייעים, כשאין אותם וקורה משהו - כולם יכולים לשים את אצבע על כך. אבל כשיש אותם והם עושים את העבודה שלהם, קשה לבחון כמה הם חשובים. יצא לי להשתתף בתרגיל חטיבתי (דו"צ) שבו הפלס"ר עשה עבודה מקצועית סוג א', אבל חוסר היכולת של המח"ט והמטה שלו להשתמש בידע הזה גרם לכך שהחטיבה נכשלה במשימותיהם פעמיים מתוך 3.
(מצד שני, יש מקרים בהם ברורה התרומה - כמו בקרב של גולני בבינת' ג'בל. בזמן שהחבר'ה במטע "התמזמזו" בקרב חילוץ שלא הועיל במאומה לשיפור מצבם, כוח צלפים/קלעים שישב בבניין חיסל חלק מהמחבלים והבריח אחרים, ובכך סיים את הלחימה).
לצערי, בצבא שלנו, עד שלא יקום איזה "טליק" שמשוגע על צלפים וסיור וידחוף את הנושא איזה שני עשורים, לא נראה שיפור של המצב

(ולא, בניה של צוותי צלפים לא יקרה בכלל).

ישן 17-08-2009, 19:26
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "אז מה ההצעה שלך?"

ההצעה שלי לא ישימה לצערי.

יש הרבה תחומים "צדדיים" כמו צליפה, אב"כ, נ"מ, גישור ועוד שכל כמה שנים עולה קרנם, הם זוכים לעדנה, ואז שוקעים לתהמות הנשיה וההזנחה עד להתקף הפאניקה הבא של איזה גנרל.

ההצעה היחידה להבנתי שתחזיק מים, היא לקיים את הפקודות כלשונן, ולוודא רמה מקצועית חידה וקבועה במקצועות אלו, גם בשנים בהם הם לא "סקסיים".

מצב בו הפקודות כתובות, הנהלים קיימים, אך הם לא מבוצעים - מעיד על בעיית משמעת. לא על שום דבר אחר.

אבל למי יהיה אכפת מספיק עד שהתחום יחור להיות "סקסי"? וברגע שהוא סקסי מספיק ויש התעניינות, אז כל מהמפקדים הבכירים בתחום מקבלים החלטות של "כאן ועכשיו" ולא כאלו שיתנו פירות בעשור הקרוב (כי קרדיט עליהן הם לא יוכלו לקחת).

פעם חשבתי שזה ככה רק "אצלנו בבית", עד שגדלתי, הסתובתי בצבא הגדול, והבנתי שזה כך בכל מה שהוא לא חי"ר שמבצע פעולות שיטור אזרחיות (ע"ע מעצרים ו"לוטר").

ישן 18-08-2009, 10:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "המסקנה מדבריך שקלע הוא כל שצריך"

זה בערך כמו הטיעון של המטכ"ל בשנים לפני יוה"כ שלא צריך חרמ"ש וחי"ר כי אין להם כלי נשק ונ"ט לטווחים מתאימים, אחרי שהם עצמם ניוונו אותם...
זה שהיום יש בעייה מקצועית אומר שצריך לגשת לבעיה מנקודת מבט מקצועית:
1. צריך להקים גוף תורתי - הגוף הזה יכתוב תו"ל ויבחן אותו, יגזור ממנו כשירויות נדרשות ודרישות לבניין הכוח.
2. כשיש תו"ל ויש תרגום לדרישות - בונים גוף הדרכתי. הגוף הזה אחראי להכשרת חיילים, מפקדים, מדריכים ומסגרות, מעורב בקורסי מפקדים רלוונטים (מ"פ, מג"ד) ואחראי לשמירת הכשירות של החיילים והמסגרות בצבא ושימור הידע.
3. כשיש גוף שיכול להתחיל להניע את העסק - מתחילים לבנות את הכוח, מכשירים ונכנסים למעגל האימונים וההכשרות.
התהליך הזה הוא הדרגתי, וחשוב שיעשה לפי הסדר. התוצאה תהיה בניה של מערך בעל אורך חיים גדול יחסית והכי חשוב, תהיה הבנה של מפקדים את הכלים העומדים לרשותם.

ישן 17-08-2009, 19:08
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אני מכיר מישהו שניסה, ולא הקשיבו לו
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הבעיה היא חוסר מקצוענות. הצבא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
לצערי, בצבא שלנו, עד שלא יקום איזה "טליק" שמשוגע על צלפים וסיור וידחוף את הנושא איזה שני עשורים, לא נראה שיפור של המצב

(ולא, בניה של צוותי צלפים לא יקרה בכלל).

חבר טוב שלי עסק בתחום הצליפה במהלך שירות הקבע שלו.
היה לו רעיון הקשור לאיגוד מערך הצליפה בחטיבות החי"ר תחת מסגרת אחת- אימונים, הכשרות, תו"ל, הכול.
אותו חבר הגיע למתקן אדם לאחר ששירת כקצין בגדס"ר של אחת מחטיבות החי"ר, תחת מג"ד מאוד דומיננטי ומוערך.
הוא יצר קשר עם המג"ד הקודם שלו וניסה לעניין אותו ברעיון. הוא אף התנדב להיות זה שיקים את המערך באותו גדס"ר/אותה חטיבה.

שום דבר לא יצא מזה.

ישן 17-08-2009, 20:05
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אני מכיר מישהו שניסה, ולא הקשיבו לו"

אולי עכשיו כשאותו מג"ד הופך לאל"מ ומח"ט מילואים של החטיבה הדרומית באוגדה 98 אולי יהיה לו את הזמן והמנוע לדחוף את העניין. אולי כמנמ"ש שלו במקביל להיותו מח"ט.
זה הזמן לשלוח אליו תזכורות.
אני מכיר כמה אנשים שנפגשים איתו בקביעות, אפשר לנסות דרכם, אבל זה לא מספיק.

ישן 22-08-2009, 09:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "[font=Verdana]מהמעט שאני יודע..."

תבנה מערך מסודר עם אבא וסד"כ מספיק והסיכוי שזה יקרה יקטן.

ישן 22-08-2009, 10:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "כמו שקרה עם מערך האימונים,..."

כן. למרות שהוא מעולם לא היה מערך טוב, לצבא היה קל מאוד להוציא מהנפתלין את מערך ההדרכה חזרה ל"שגרת אימונים" (גם בגלל רמתו הנמוכה).

ישן 16-08-2009, 12:00
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "רק לאחר הפעם הבאה שצה"ל יעמוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
רק לאחר הפעם הבאה שצה"ל יעמוד מול צלפים סורים ונאבד בגללם חיילים, מישהו למעלה יתעורר ויאמר שהבעיה היתה שלא היו לנו צלפים לטווחים האלה גם כן, ושזה מחדל ולא חשבנו שזה יהיה ככה, והסתמכנו יותר מדי על טנקים ומסוקים ובלה בלה בלה...

לפעמים כשהולכים למילואים יש מפגשים או שיחות עם בכירים בצה"ל - מי שיצא לו לעשות מילואים בזמן הקרוב ולהיות בשיחה כזו, צריך להעלות את הנושא מול הבכירים. כשהרבה אנשים יעלו את הנושא הזה אולי דברים יתחילו לזוז...

הפעם שעברה 1982
בגזרה המזרחית
6 צלפים סורים עיכבו טור ל 4 שעות.

פשוט מרוץ שליחים בלי להעביר את המקל !

ישן 15-08-2009, 15:40
  AKAM AKAM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.05
מטווחים

אין מטווחים לתנועה בצפון
יש הרבה תעלות לא מאושרות.
מבק"ע יבשה לא מאשר שימוש,הוא יודע למה.
במתקן בצפון יש תעלות משנת 1995 לפחות
עד היום לא נתנו להן אישור למה ? לצהל הפתרון.
גם בפיקוד מרכז המצב דומה באימון אלל שנערך שם בשנה שעברה
המצב היה זהה לזה של הצפון .
באותו המתקן במרכז הגדילו לעשות ובנו את הכניסה לתעלה מכיוון הירי,
חלם זה כאן, כמו שהרפתן נוהג לומר .

לוחמים שנשאלו מתי ביצעו אימון כזה ענו לי לא ביצענו מאז הקורס ,וזה במילואים כן ...

שטחי אימון עם טווחים רחוקים יש בשפע ,אין תעלות ,אין ציוד אלקטרוני מתקדם ,
בשנות השמונים כבר היה ציוד יותר מתקדם.

כן בטח יש ציוד שעולה הון בכמה יחידות מיוחדות עם תקציב פתוח אז מה? זה לא צהל .

ולאחר שלא פוגעים במטרות דמות בתנועה בטווח 0 , שואלים למה?

לא יאמן .
ישן 20-08-2009, 21:31
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Herbie
ביסלמ"ח וה"פרסה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AKAM

בונים מתקנים לאימון לש"ב במיליונים בזמן שבכל אזור הצפון אין מטווח אחד ראוי לאימון צלפים
בסדיר ומילואים,אין תעלה אחת מתאימה עם טווחים ראויים ומאושרת לאימון תנועה ,
"לא פלא מישהו ראה לאחרונה את הדרישות המיבניות למטווח כזה "

משנות ה 80 לא הוקם בצהל מטווח אחד שנותן את הנדרש לאימון צלפים מתאים ,שאינו
במתקן אדם ,שם אומנם יש אחד עתיק למדי אבל יעיל .

בביסלמ"ח 17 קיים והיה פעיל עד לאחרונה מטווח צלפים (טייסונים) כולל מטרות חשמליות וכו' - שימש בעיקר לאימון צלפי הבארט. אני לא מכיר את הסיבות להפסקת השימוש, אבל חוץ מזה שהבארט הולך ויוצא מהשירות, הייתה גם בעיית גניבת מטרות אלקטרוניות מהמקום ע"י בדואים (אני מניח שיכלו להתגבר על זה אם היו באמת רוצים..).
חבל, כי כל איזור המטווחים שם נראה כאילו תוכנן עבור המשפך למטווח הזה (לכיוון הר צבוע).

בזמן שירותי בגבול הצפון יצא לי לפתוח את השער למטווח ה"פרסה" (משפך לכיוון הר דב) כמה וכמה פעמים לטובת אימון של צלפים מיחידה כלשהיא, שכללו אנשי קבע והפגינו רמה גבוהה.
אני לא בקיא בהוראות מבק"א, אבל אפשר לחפור שם בכיף איזה תעלה או שתיים עם בובקט, ולסגור עניין (לפחות לאיזור הצפון).

פֶּתִי יַאֲמִין לְכָל דָּבָר וְעָרוּם יָבִין לַאֲשֻׁרוֹ
משלי יד:טו

~

נערך לאחרונה ע"י Herbie בתאריך 20-08-2009 בשעה 21:40.
ישן 21-08-2009, 01:39
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Herbie שמתחילה ב "פתרון ריאלי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Herbie
כמובן שהתכוונתי רק להציע פתרון חלקי, ושיעשה בצורה רשמית ע"י מבק"א.
אין ספק שהמשאבים (מבחינה כספית ועניין של האחראים לנושא) המוקצים לא מספקים.

שאלה לבקיאים בכך: האם יתכן פתרון זמני/נוסף של אימון בסימולטור כדוגמת "מאמן חי"ר" של רפאל הנמצא בשימוש בכמה מבסיסי האימון של מז"י, שייתן מענה בסיסי לאימון מטרות וכו' בצורה זולה וזמינה יותר מאשר מטווח חי?
כמובן שבהשקעה גבוהה יחסית לרמה (הנמוכה ולא משכנעת) שקיימת במאמנים אלו בתחום הנק"ל וכלי הרתק (חוץ מנ"ט).

פתרון 1/2 ראלי
או כפי שאומר המומחה של פורט בנינג על הסימולטורים.
"אין רתע אין פלינצ'ים - אין תרוצים"

ישן 21-08-2009, 01:19
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
כמה אנטי יש באשכול הזה!

גם אם הרבה טענות נכונות ואין להתווכח עם עובדות, יש גם מקרה אחד לפחות של דוגמה חיובית לאימון, ייעוד והפעלת צלפים.
יחידת הלוט"ר של אילת (עליה אפשר לקרוא כאן), כבר שנים רבות ממקמת את הצלפים במרכז הייעוד שלה והדבר בא לידי ביטוי בציוד של הצלפים, באימון שלהם (שטח אמיתי עם מטרות ב 800 מ), בייעוד שלהם ובהפעלה (אירוע חדירת מחבל לאחד מישובי הערבה בשנות ה 90 שניגמר בחיסול המחבל ע"י צלף).
מאחר ויחידות הלוט"ר של צה"ל והימ"מ מפרגנות אחת לשניה (אע"פ התחרות) וחולקות ביניהן תו"לים וניסיון מבצעי הדברים לרוב ניטמעים ואפילו ביחידות החי"ר השונות לפי העניין.
התוצאה - הפעלת קלעים/צלפים במהלך השנים האחרונות בעזה ואיו"ש בצורה מוצלחת שהוסיפה הרבה X-ים להרבה קתות.
אז יש קשיים, יש חוסרים וכו' וכו' , אבל יש גם הפעלה ויש הצלחות!

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 21-08-2009 בשעה 01:35.
ישן 21-08-2009, 02:01
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "כמה אנטי יש באשכול הזה!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
גם אם הרבה טענות נכונות ואין להתווכח עם עובדות, יש גם מקרה אחד לפחות של דוגמה חיובית לאימון, ייעוד והפעלת צלפים.
יחידת הלוט"ר של אילת (עליה אפשר לקרוא כאן), כבר שנים רבות ממקמת את הצלפים במרכז הייעוד שלה והדבר בא לידי ביטוי בציוד של הצלפים, באימון שלהם (שטח אמיתי עם מטרות ב 800 מ), בייעוד שלהם ובהפעלה (אירוע חדירת מחבל לאחד מישובי הערבה בשנות ה 90 שניגמר בחיסול המחבל ע"י צלף).
מאחר ויחידות הלוט"ר של צה"ל והימ"מ מפרגנות אחת לשניה (אע"פ התחרות) וחולקות ביניהן תו"לים וניסיון מבצעי הדברים לרוב ניטמעים ואפילו ביחידות החי"ר השונות לפי העניין.
התוצאה - הפעלת קלעים/צלפים במהלך השנים האחרונות בעזה ואיו"ש בצורה מוצלחת שהוסיפה הרבה X-ים להרבה קתות.
אז יש קשיים, יש חוסרים וכו' וכו' , אבל יש גם הפעלה ויש הצלחות!

יחידות כאלו היו בעבר גם בגליל עליון - עמק הירדן - עמק יזראל ובמרחבי חיפה - דן - השפלה -וירושליים.
איזור אילת המרוחק הוא היחיד שלא נסגר - לשמחתי.
כל שאר היחידות נסגרו אם מחוסר דם חדש - אם מרכזי שב"כ שחששו מצלפים אזרחים ועשו הכל כדי למוסס. ואם ממפקדי יחידות שעסקו בכסת"ח במקום בשימור ובניין הכוח. בפועל אין צליפה אזרחית לצד היחידות המיוחדות צפונה לדרום הערבה, ופעם זה גם עשוי לא להספיק.
כמפקד יחידה כזו בעבר - היו ארועים מבצעיים נוספים שטופלו בהצלחה (פילבוקס אל חמה - נק' דווח 50 {נק ישנה} באזור גני חוגה) וסגירת השטח בארוע נווה אור.
את הארוע במטע התמרים של יהל הייתי נזהר מלהביא כסיפור הצלחה למרות סופו הטוב.
גם בגליל העליון היו מספר ארועים מוצלחים שאת פרטיהם למעט אחד איני זוכר.
חלק גדול מצלפים אלו גויס ב של"ג כתגבור לכוחות הלוחמים וביצעו עבודה יפה.

לגבי המערך הצהל"י - מי שהוביל את שיטת הכמות על חשבון האיכות עבר מבחינתי את הקו האדום לכיוון חוסר איכות (גם בכמויות גדולות ניתן לשמר איכות מינימום). הסיסמה אלפים ואלופים מהספורט מקובלת עליי. ניתן היה גם לשפר את רמת האלפים וגם לשמר קבוצת אלופים למענה מיוחד.
כשיצרן מנפק נשק שהאו מיעד אותו ל 600 או 800 מ' ואפילו 1000 מ' (תלוי בכלי) ובכר כמקחצ"ר מתראיין בבמחנה ואומר שצלף מבחינתו זה 400 מ' אז זה עצוב.
קח קלע טוב עם מ-16 וקנה ארוך תן לו בכוונות ברזל מטרה ב 375 מ' עם כוונת לונג. ותראה שניתן להשיג 100% מהפגיעות במטרה.
ציוד יש לדור של היום........... הלוואי עלי. אך הדור שלנו עשה הרבה יותר עם ציוד הרבה יותר פשוט ובכל זאת הביא קבלות. אני לא מאמין שעם הכשרה טובה אי אפשר למצות מהציוד של היום הרבה יותר. זה מתחיל בדרגי הפיקוד - עובר לדרגי התחזוקה - ונגמר בפיקוד הזוטר, שלא רוצה ולא יודע להשתמש בכלי שבידו "צלף" . (צלף זוהי מערכת = שדאי+נשק+תחמושת).

האשכול הזה הוא לא בדיוק אנטי - הוא מציף בעיה אמיתית. ולקחת את היוצא מן הכלל ולהעיד על הכלל - זה לא בדיוק חכם .................(קצת מזכיר אקמול נגד סרטן)

ישן 21-08-2009, 06:11
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=Fang]גם אם הרבה טענות..."

האשכול הזה הוא לא בדיוק אנטי - הוא מציף בעיה אמיתית. ולקחת את היוצא מן הכלל ולהעיד על הכלל
לא לא לא, אין פה לקחת את היוצא מין הכלל בכדי להעיד על הכלל, אלא טענתי שאף על פי שיש "בעיה אמיתית" עדיין ישנם הצלחות.
אתה מוזמן לקרוא שנית את ההודעה שלי.

זה לא בדיוק חכם .................(קצת מזכיר אקמול נגד סרטן)
אני במקומך לא הייתי יורד לפסים אישיים - לא לעניין!

זה מטע התמרים של קיבוץ לוטן, השנה היתה 1989 והמחבל היה בעצם חייל ירדני שלקח בת ערובה, נוהל איתו מו"מ והוא ביקש כוס מים וספר קוראן, כשהוציא חלק מגופו לרגע קט על מנת לקבל אותם צלף של היחידה פגע בו.
יש עוד פרטים רבים באירוע הזה שאני מניח שאתה יודע אותם שמאד רלוונטיים לאשכול, אם זה לא סיפור טוב, אז מה כן?

אני לא מכיר איך מתנהלים מערכי הצליפה ביחידות אחרות, אבל אני יודע איך זה מתנהל ביחידה הזו.
הצלפים שלה, מפקד הצליפה ומפקד היחידה טוענים שהאנשים, האימונים והציוד הם ברמה גבוהה.
זה לא יוצא מין הכלל שמעיד על הכלל, אלא מעיד רק על עצמו.

אשכול על היחידה במערכת הישנה כאן

ישן 21-08-2009, 06:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]האשכול הזה הוא לא בדיוק..."

זה מעיד יותר מהכל כמה חשובים קשרים והיכרות אישית. ברגע שיצרת כבר רמה מסויימת וקיבלת הכרה, אתה יכול להמשיך לרוץ כרצונך. הבעיה העיקרית היא להגיע לרמה ולהוציא לפועל. כשאני ניסיתי להרים את הצלפים אצלי, נרמז לי מאוד בגלוי שהצלחה מבצעית תקבע את המצב הקיים אם לא תטייב אותו, ולמרבה הצער לא הצלחנו להגיע לזה. התוצאה היא שבשניה שאין מישהו שמוציא הרבה מאוד אנרגיה בשביל לקדם את הנושא, העסק מתדרדר ומתנוון.

אוגדה יכולה להרים בכוחות עצמה רמה מקצועית של פלוגה ואפילו גדוד, ע"י הכוונת משאבים. אוגדת אילת לא יכולה להרים את היכולות של כל הצלפים באוגדה שלה - זה למעלה מכוחה. כשאני אימנתי את הצלפים שלי, אני לקחתי את כל משאבי הצליפה החטיבתיים. שאר החטיבה התאמנה עם הקצאות של מז"י. אם היה עוד אחד כמוני בעוד גדוד, לא היה מספיק לכולם. באימון האחרון שלי לקחתי מחצית מתחמושת הצלפים באוגדה (ירינו יותר ממה שכל חטיבת הנח"ל ירו באימון דו חודשי, לפרופורציה).

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 21-08-2009 בשעה 06:30.
ישן 21-08-2009, 06:45
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זה מעיד יותר מהכל כמה חשובים..."

זה מעיד יותר מהכל כמה חשובים קשרים והיכרות אישית. ברגע שיצרת כבר רמה מסויימת וקיבלת הכרה, אתה יכול להמשיך לרוץ כרצונך
צודק בהחלט, אני אחדד לך עוד יותר - בעקבות ההכרה וההצלחה באים גם משאבים נוספים מיוחדים שמאפשרים להינות מציוד מיוחד, אימון מיוחד וכו'.
ללא ספק מערכי צליפה סטנדרטיים ייאלצו להסתפק במה שבצה"ל החליטו להנפיק (ציוד, תו"לים ואימונים).

המעניין הוא שההצלחות של צלפים וקלעים בשנים האחרונות עדיין לא הורידו למישהו את האסימון שצלף אחד יעיל וטוב יכול להחליף בתנאים מסויימים מחלקה שלמה.
שילכו לראות את "אויב בשער" או ללמוד על הנזק שעשה לאמריקאים "האריה מפלוג'ה".

סירטון תעמולה שהוציאו בעיראק על אותו צלף כאן

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 21-08-2009 בשעה 07:12.
ישן 21-08-2009, 08:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]זה מעיד יותר מהכל כמה..."

כי בשביל להפעיל אתה צריך מפקדים מיומנים, וכאלה בד"כ יש רק במילואים - אופק השירות למש"ק, כמו סמל צלפים במילואים הוא 10 שנים. מ"פ 5, מג"ד 5 (לפחות). אתה יכול להרים תכנית ולרוץ איתה זמן רב, תו"כ הכשרת ממשיכים. בסדיר אופק השירות הקצר אומר שפעם מ"פ פלס"ר מרים את הנושא, מחליפו מזניח, מחליפו משנה וכך הלאה.
מכיוון שלמדור צלפים אין את הכמות או האיכות הנדרשת של כוח אדם בשביל ללוות מחלקות צלפים ולהוות סמכות מקצועית (שלא לדבר על תו"ל צלפים כתוב) הסבירות שזה יקרה בסדיר נמוכה יותר. אגב, ביחידות סדירות שבהן זה כן קורה, שמה כתבתי על אופק שירות וחפיפת מפקדים יותר קרוב למילואים (שלא לדבר על הקצאות טובות הרבה יותר מכל יחידה סדירה או מילואים).

ישן 21-08-2009, 10:34
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כי בשביל להפעיל אתה צריך..."

כי בשביל להפעיל אתה צריך מפקדים מיומנים, וכאלה בד"כ יש רק במילואים
בדיוק.
אם ניקח את לוט"ר אילת שוב כדוגמה אז זה הזמן לציין שאחי צלף ביחידה הזו כבר שנים רבות.
זה שהוא התבגר עם השנים עשה לו וליחידה רק טוב, הוא יותר מיומן ויותר מקצוען.
הדבר הזה נכון להרבה אנשים ביחידה ובודאי לשאר הצלפים (קופים מטבע הדברים מתחלפים בתדירות גבוהה יותר) שמתאמנים המון וקבועים בתפקידם שנים רבות מכירים כל בורג, כל תא שטח, כל תו"ל וכל אמצעי ובעיקר אחד את השני.

יחד עם זאת, אם ננסה להקרין ולו במעט מהדבר הזה ליחידות הסדירות, אני עדיין לא רואה מדוע צלף לא יתמקצע גם לאותו פז"מ שישאר לו לשרת כצלף (בשלב מסוים הוא ירצה קידום או להשתחרר!).
אם הדבר בגדול נכון למא"גיסטים, קשרים, חובשים, ררנ"טיסטים וכו', למה לא לצלף/קלעי?

עוד דבר, אם זמן הניצול וההתמקצעות של צלף בסדיר הוא מטבע הדברים קצר מאד לעומת זמן הניצול של המילומאיניק שיכול להתפרס על פני שנים רבות, אז למה לא הולכים עם זה?
לשלב ביחידות סדירות צלפי מילואים שיחליפו אחד את השני באיוש התפקיד ביחידה לפי העניין!
אני בטוח שישנם עוד הרבה רעיונות, כמו שטענתם צריך לקום לקבוע דפ"אות, לייצר תו"לים, לארגן ציוד, לעשות פיילוטים ואת זה שיצליח להנחיל בכל הצבא.

ישן 21-08-2009, 12:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]כי בשביל להפעיל אתה צריך..."

זהו שצלף הוא לא בליגה של חובש, מאגיסט או קלע. הכשרה של צלף היא בליגה של קצין או סייר או איש נ"ט.
למעשה צלף זה סייר שלקחו והקנו לו יכולות ירי - ולא סתם ההכשרה של סיירים היתה בעבר 14 חודשים. לא כל אחד יכול להיות סייר ולא כל סייר יכול להיות צלף.
צלף שיעבור מסלול הכשרה נכון (קרי - הכשרת סייר בסיסי, הכשרת קלע כבד, הכשרת סייר מתקדם, הכשרת צלף) ידרוש פרק זמן לא מבוטל - אתה לא תוכל להנות מההכשרה שלו אם תגביל עצמך לשירות 3 שנים, שלא לדבר על מפקדים וסמלים.

בשביל לאייש את תקני המילואים צריך סדירים שיהיו צלפים קודם. לא יהיו מספיק צלפים סדירים, לא יהיו מספיק צלפי מילואים.

בסופו של דבר כמות הצלפים הסדירים שצריך היא לא גבוהה. צריך רק להחליט שמשקיעים בנושא בהתאם לצורך. מדובר בכמה עשרות תקני קבע ראשוני ומספר זעום של תקני קבע שני לחטיבה.

ישן 21-08-2009, 11:09
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
מה שמעניין בסרטון הוא שלדברי אותו צלף,
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]זה מעיד יותר מהכל כמה..."

הם משתמשים ב-Ultimate Sniper המצויין של ג'ון פלסטר כמדריך. באמת הגיע הזמן שמישהו יפיץ אותו בצה"ל - כמו שביטיס יודע להעיד, יש שם כמה טריקים שגרמו פעירת פה רצינית לסגל ההדרכה הסדיר ויחידות מובחרות שונות.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 21-08-2009, 09:16
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]האשכול הזה הוא לא בדיוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
האשכול הזה הוא לא בדיוק אנטי - הוא מציף בעיה אמיתית. ולקחת את היוצא מן הכלל ולהעיד על הכלל
לא לא לא, אין פה לקחת את היוצא מין הכלל בכדי להעיד על הכלל, אלא טענתי שאף על פי שיש "בעיה אמיתית" עדיין ישנם הצלחות.
אתה מוזמן לקרוא שנית את ההודעה שלי.

זה לא בדיוק חכם .................(קצת מזכיר אקמול נגד סרטן)
אני במקומך לא הייתי יורד לפסים אישיים - לא לעניין!

זה מטע התמרים של קיבוץ לוטן, השנה היתה 1989 והמחבל היה בעצם חייל ירדני שלקח בת ערובה, נוהל איתו מו"מ והוא ביקש כוס מים וספר קוראן, כשהוציא חלק מגופו לרגע קט על מנת לקבל אותם צלף של היחידה פגע בו.
יש עוד פרטים רבים באירוע הזה שאני מניח שאתה יודע אותם שמאד רלוונטיים לאשכול, אם זה לא סיפור טוב, אז מה כן?

אני לא מכיר איך מתנהלים מערכי הצליפה ביחידות אחרות, אבל אני יודע איך זה מתנהל ביחידה הזו.
הצלפים שלה, מפקד הצליפה ומפקד היחידה טוענים שהאנשים, האימונים והציוד הם ברמה גבוהה.
זה לא יוצא מין הכלל שמעיד על הכלל, אלא מעיד רק על עצמו.

אשכול על היחידה במערכת הישנה כאן

א. לא פסים אישיים אלא כלליים יש לי אי שביעות רצון גדולה מתגובת צה"ל לבעיות ולאחר ניעור לבנון 2 חזרנו מהר מדי לשיגרה.
לגבי ההצלחות תראה כמה צלשי"ם אנשים קיבלו על יוזמה שבאה לכסות על פאשלה מערכתית.
מספר הצלחות בודדות לא אומר שאין בעיה - ס"ה זה לא בינך וביני - זו מערכת שכולנו מתקצבים בהמון כסף ובבוא יום פקודה אנו מצפים שתניב תוצאות - האמנם?

ב. אני מצדיע ליחידה הזו שאת מייסדה הכרתי אישית. (אגב הוא נשלח אלי לקורס מפקחי מטווח אזרחי כיוון שמשרד הפנים סרב להכיר בו - אחרי המקרה שלו ועוד כמה נוצרה האפשרות להסבה בת 20 שעות לקצינים בוגרי בה"ד 1) הוא עצמו לא היה מאשר הירי בלוטן (טעות שלי).
מציע שנמשיך בפרטי.

ישן 21-08-2009, 10:49
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=Fang][b]האשכול הזה הוא..."

לא פסים אישיים אלא כלליים יש לי אי שביעות רצון גדולה מתגובת צה"ל לבעיות ולאחר ניעור לבנון 2 חזרנו מהר מדי לשיגרה.
לגבי ההצלחות תראה כמה צלשי"ם אנשים קיבלו על יוזמה שבאה לכסות על פאשלה מערכתית.

כן, אני מבין את התיסכול הזה - אני מקווה שמפאשלת לבנון 2 לפחות יהיה ערך מוסף בתחומים רבים וגם בתחום הזה.

הוא עצמו לא היה מאשר הירי בלוטן
נכון, האירוע הזה בכלל היה מיוחד ליחידה.
היא הגיעה ראשונה עם האמצעים שלה והיתה מוכנה לפעול, אלוף הפיקוד חשש והחליט להמתין ליחידה המטכ"לית שהגיעה מוסקת ובזמן קצר גם היא היתה מוכנה לפעול.
מפקד מטכ"ל הוא זה שהמליץ לאלוף הפיקוד להפעיל את היחידה האילתית וכל השאר היסטוריה.
למי שתוהה מדוע? זה היה מתוך פירגון של עמיתים למקצוע שמתאמנים הרבה יחד ומכירים אחד ביכולות של השני.

ישן 21-08-2009, 15:38
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שאלת תם: בזמנו הופעלו באוגדת..."

ההצעה שלך לא ישימה בטווח הארוך מאותן הסיבות שמערכים אחרים מוזנחים ומנוונים בצבא:
  1. תקציב שיאפשר הבניית מבנה ארגוני יעיל שישמר את הידע הארגוני הנצבר
  2. מקצוענות של הפיקוד וחלוקת קשב נכונה ויעילה.
גיוס מחדש של הצ'צנים לא יפתור את בעיות היסוד של מערכי המשנה בחי"ר ומערכים מסייעים קטנים דוגמת אב"כ, הנדסה, נ"מ, מרגמות ודומיהם. בעיית היסוד היא מקצוענות בבניית הכוח וחלוקת קשב התואמת את הצרכים ארוכי הטווח של כל אחד מהמערכים. גם אם השמיכה קצרה מבחינה תקציבית, ניתן לייעל ולשפר את המערכים אם רק מספקים כלים ותשומת לב מקצועית לבניית המערך. לצערי, זרוע היבשה ככל הנראה לא עושה את עבודתה ברמה הגבוהה ביותר ומתבססת על אותם פרצי יצירתיות / שיפורים טכנולוגיים מקריים ולא על עבודת מטה אפקטיבית. אני מאוד מסכים עם דבריו של cre666:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
ההצעה שלי לא ישימה לצערי.

יש הרבה תחומים "צדדיים" כמו צליפה, אב"כ, נ"מ, גישור ועוד שכל כמה שנים עולה קרנם, הם זוכים לעדנה, ואז שוקעים לתהמות הנשיה וההזנחה עד להתקף הפאניקה הבא של איזה גנרל.

ההצעה היחידה להבנתי שתחזיק מים, היא לקיים את הפקודות כלשונן, ולוודא רמה מקצועית חידה וקבועה במקצועות אלו, גם בשנים בהם הם לא "סקסיים".

מצב בו הפקודות כתובות, הנהלים קיימים, אך הם לא מבוצעים - מעיד על בעיית משמעת. לא על שום דבר אחר.

אבל למי יהיה אכפת מספיק עד שהתחום יחור להיות "סקסי"? וברגע שהוא סקסי מספיק ויש התעניינות, אז כל מהמפקדים הבכירים בתחום מקבלים החלטות של "כאן ועכשיו" ולא כאלו שיתנו פירות בעשור הקרוב (כי קרדיט עליהן הם לא יוכלו לקחת).

פעם חשבתי שזה ככה רק "אצלנו בבית", עד שגדלתי, הסתובתי בצבא הגדול, והבנתי שזה כך בכל מה שהוא לא חי"ר שמבצע פעולות שיטור אזרחיות (ע"ע מעצרים ו"לוטר").

הצ'צנים יבואו, יתנו תפוקה כזו או אחרת שתיאבק בבינוניות הצבאית ומטבעה של אנטרופיה, לכשהם ישתחררו, הידע והניסיון ידהו והמערך יחזור לבינוניות. זאת כל עוד מפקדים לא ימלאו אחר הפקודות, מז"י לא תכתיב ותעקוב אחר כשירות היחידות ותפעיל סנקציות כנגד יחידות לא כשירות ויוכשרו מפקדים בדרגי הביניים והבכירים כראוי.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 21-08-2009 בשעה 15:44.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:03

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר