לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-09-2009, 23:17
  serezsha serezsha אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.09
חשובה מאוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "משמעת ביחידות המילואים"

כל חייל מגיע מהאזרחות עם המטען שלו, החיים שלו והנסיון שלו, וצריך כמה כללים ברורים שיחברו את כל החיילים לחברים ביחידה אחת. הכללים האלה זה פקודות הצבא, התו"ל ומורשת היחידה.
ככל שהכללים ברורים יותר והמפקדים מקפידים עליהם, כך עבודת היחידה תהיה יעילה יותר.

אצלי ביחידה אני מקפיד על הכל. חייל שרואה שאני מעיר לו על גומיות יודע שאני דואג גם לפרטים קטנים אחרים בשגרה ובפעילות המבצעית.

לדעתי, להקפיד על חלק מהפקודות זה בעייתי ביותר מכיוון שהחיילים הם בוגרים ומבינים בדיוק את המשמעות מאחורי הפקודות. אם תקפיד על אחת ותחפף בשניה מיד יימצא מי שיעיר לך על זה, ואתה במילכוד.

דוגמאות ספציפיות אצלי בפלוגה:
חובה הופעה תקינה: גומיות וחולצה במכנס, מדים תקינים, חגורה ונעלי צבא.
אפוד וציוד קרב אחר: מתבצע מסדר לפני העליה לתעסוקה.
תדריכים:תדריך מוצב יומי,פריקת נשק יומית, קצין משלח לכל משימה.
עונשים: קנסות על איחורים ועבירות אחרות.
בקיצור, מאוד דומה לסדיר.
על מה אני לא מקפיד במיוחד: מותר פוקר, נרגילות, כלבים (בתנאי שלא מפריעים לישון ואוספים את הצרכים), מנגל (רצוי כל ערב).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-10-2009, 17:47
צלמית המשתמש של שיShai
  שיShai שיShai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי serezsha שמתחילה ב "חשובה מאוד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי serezsha
כל חייל מגיע מהאזרחות עם המטען שלו, החיים שלו והנסיון שלו, וצריך כמה כללים ברורים שיחברו את כל החיילים לחברים ביחידה אחת. הכללים האלה זה פקודות הצבא, התו"ל ומורשת היחידה.
ככל שהכללים ברורים יותר והמפקדים מקפידים עליהם, כך עבודת היחידה תהיה יעילה יותר.

אצלי ביחידה אני מקפיד על הכל. חייל שרואה שאני מעיר לו על גומיות יודע שאני דואג גם לפרטים קטנים אחרים בשגרה ובפעילות המבצעית.

לדעתי, להקפיד על חלק מהפקודות זה בעייתי ביותר מכיוון שהחיילים הם בוגרים ומבינים בדיוק את המשמעות מאחורי הפקודות. אם תקפיד על אחת ותחפף בשניה מיד יימצא מי שיעיר לך על זה, ואתה במילכוד.

דוגמאות ספציפיות אצלי בפלוגה:
חובה הופעה תקינה: גומיות וחולצה במכנס, מדים תקינים, חגורה ונעלי צבא.
אפוד וציוד קרב אחר: מתבצע מסדר לפני העליה לתעסוקה.
תדריכים:תדריך מוצב יומי,פריקת נשק יומית, קצין משלח לכל משימה.
עונשים: קנסות על איחורים ועבירות אחרות.
בקיצור, מאוד דומה לסדיר.
על מה אני לא מקפיד במיוחד: מותר פוקר, נרגילות, כלבים (בתנאי שלא מפריעים לישון ואוספים את הצרכים), מנגל (רצוי כל ערב).

וכי למה נושא ההופעה כלכך חשוב בתוך הפלוגה? אם יוצאים מהפלוגה - ניחה..
אבל בתוך הפלוגה? גומיות וחולצה במכנס והופעה מלאה על ב'.. באמת שאני לא מבין, למה חייבים?

ישן 06-10-2009, 12:36
  הכל בסדר הכל בסדר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי serezsha שמתחילה ב "טעות שלי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי serezsha
כשרשמתי הופעה תקינה - התכוונתי לכך שזו הופעה תקינה על פי הסטנדרט שלי.
בתוך הפלוגה אפשר להסתובב על אזרחי, ומחוץ לפלוגה על מדים, כפי שרשמת.

חוץ מזה, דעתי היא כדעת פותח האשכול. הופעה היא חלק מהמשמעת, והמשמעת חשובה ביותר לקיום עבודה תקינה ביחידה. לדעתי, יש יחס ישר בין הופעת החיילים ביחידה מסוימת לאופן התנהלות היחידה. גם בסדיר וגם במילואים.

ואל תספרו לי על אנשים בוגרים - הרוב מגיעים למילואים ובבת אחת חוזרים 10 שנים אחורה בגיל... גם אני..

לא מסכים בעליל, התנהלות תקינה ביחידה הן בסדיר והן במילואים קשורה לבגרות החיילים המשרתים בה וליכולת הפיקוד של הסגל שלה.
אם אתה זקוק למשמעת ברזל ואכיפת כללים נוקשים כדי להשליט סדר ביחידה שלך אזי אתה לא ממש מפקד/מנהיג אמיתי.
אני יכול למנות פה את מיטב יחידות צה"ל בהן לא מתקיים יחס ישיר בין הופעת החיילים החיצונית להתנהלות היחידה.
ובנימה אישית, אם היו משגעים אותי במילואים על גומיות, חגורה ושאר שטויות, המוטיביציה שלי הייתה יורדת מתחת לגומיות שאין לי..
ישן 07-10-2009, 09:23
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "[QUOTE=serezsha]כשרשמתי הופעה..."

ציטוט:
אם אתה זקוק למשמעת ברזל ואכיפת כללים נוקשים כדי להשליט סדר ביחידה שלך אזי אתה לא ממש מפקד/מנהיג אמיתי.

מה קובע אם כלל הוא "נוקשה" או לא? השכמה ב-5:00 בבוקר היא כלל נוקשה? מה לגבי נשיאת מספר מסויים של מחסניות (כבדות) באפוד? ומהן "יכולות הפיקוד" שבהן תלויה ההתנהלות - אם לא (בחלקה) הקפדה על אותה ההתנהלות - קרי משמעת?
ציטוט:
אני יכול למנות פה את מיטב יחידות צה"ל בהן לא מתקיים יחס ישיר בין הופעת החיילים החיצונית להתנהלות היחידה.

ואני יכול למנות לך את מיטב התקלות, התאונות והאסונות שנגרמו במיטב היחידות כתוצאה מגישה המזלזלת בחשיבותה של משמעת תקינה.

הבעיה היא שאנחנו נתפסים למשוואה "משמעת=ענישה" ולא היא. הקפדה על משמעת היא בעיקר פעילות חינוכית, לאורך זמן, אשר נועדה להבהיר לחיילים כי מפקדם מודע לכל היבט מקצועי של פעילותם וכי הוא מגיב לכל ניסיון מצדם לבחון את גבולות סמכותו. מהי התגובה וכיצד היא ניתנת - תלויה במפקד בחייל ובסיטואציה הספציפית. במקרים רבים, הערה מחוייכת או מעבירה את המסר טוב לא פחות מכל עונש.

ציטוט:
ובנימה אישית, אם היו משגעים אותי במילואים על גומיות, חגורה ושאר שטויות, המוטיביציה שלי הייתה יורדת מתחת לגומיות שאין לי..

מה שאתה אומר, למעשה, הוא "לא מעניינות אותי פקודות הצבא, תנו לי לעשות מה שאני מבין ואיך שאני מבין". סלח לי, אבל זו גישה לא מקצועית ולא רצינית מצדו של חייל (ובוודאי חייל קרבי). אם תרצה, נוכל לדון גם במשמעויות המבצעיות של הופעה תקינה...

http://www.baking.co.il

ישן 08-10-2009, 08:50
  הכל בסדר הכל בסדר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE]אם אתה זקוק למשמעת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
מה קובע אם כלל הוא "נוקשה" או לא? השכמה ב-5:00 בבוקר היא כלל נוקשה? מה לגבי נשיאת מספר מסויים של מחסניות (כבדות) באפוד? ומהן "יכולות הפיקוד" שבהן תלויה ההתנהלות - אם לא (בחלקה) הקפדה על אותה ההתנהלות - קרי משמעת?
...

לא, פיספסת את כוונתי, חבר'ה אצלנו יקומו ב 04:00 לטובת אימון ויסחבו גם 12 מחסניות במקום 7 ( אם יש להם מקום בווסט, ונראה להם שיצטרכו.. וזאת מבלי לקבל הוראה לעשות זאת.. )
הבעיה שלי היא עם כללים אחרים : כמו הקפדה על גלח"צ, גומיות בנעליים, איסור ללכת עם חגורת סקוצ'... ושאר פנינים עליהם אני שומע.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
ואני יכול למנות לך את מיטב התקלות, התאונות והאסונות שנגרמו במיטב היחידות כתוצאה מגישה המזלזלת בחשיבותה של משמעת תקינה.
...

תקלות ואסונות קורים בכל מקום ובכל יחידה, גם בגדודים עם הראש הכי קשה בצה"ל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz

מה שאתה אומר, למעשה, הוא "לא מעניינות אותי פקודות הצבא, תנו לי לעשות מה שאני מבין ואיך שאני מבין". סלח לי, אבל זו גישה לא מקצועית ולא רצינית מצדו של חייל (ובוודאי חייל קרבי). אם תרצה, נוכל לדון גם במשמעויות המבצעיות של הופעה תקינה...

זה לא מה שאני אומר למעשה, אנחנו מתדיינים במשמעת יחידתית, ואני מביע את דעותי...
ואם כבר במילוי פקודות צבא עסקינן, מה אתה אומר על כך שלא תמיד מקפידים גם בגדודים הכי ממושמעים ( עם הגלח"צ הכי מדהים.. ) על שעות שינה, הפניות לבדיקות, טחינת צעירות וכיו"ב ?
ישן 04-10-2009, 18:56
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "משמעת ביחידות המילואים"

אני מאמין שלמשמעת יש חשיבות עצומה בכל יחידה צבאית באשר היא - סדיר או מילואים.

המשמעת היא הכלי העיקרי להטמעת נורמות ההתנהגות ביחידה. אני מאמין שרצינות מתבטאת בכל התחומים ולא רק בחלק מהם. חייל מצ'וקמק, שלא מקפיד על עמידה בזמנים או הופעה, לא יקפיד גם לנקות את הנשק שלו לאחר פעילות או לוודא שהוא יוצא למארב עם כל הציוד. ואל תמכרו לי את הלוקש על "משמעת מבצעית" העומדת בפני עצמה: been there, done that, לא עובד.

נכון שניתן לאכוף משמעת בכמה דרכים - והטובה שבהם היא הדרך המחנכת והחברית - אבל לא צריך להירתע מענישה במידת הצורך (כמו שהנהג הממוצע שם חגורה מפחד השוטר ולא מפחד התרסקות ב-120 קמ"ש, כך החייל הממוצע מקפיד להתגלח מפחד הריתוק ולא מפחד הפיגוע שהמראה שלו מזמין).

אגב, ברגע שמובן שהמשמעת ביחידה היא באחריות המפקדים ולא הרס"ר, הדברים נעשים בצורה קלה ופשוטה יותר. מ"פ, או מ"מ, שמעירים לחייל על גומיות יעשו את זה כמעט תמיד באופן שהחייל יבין ויפנים - יותר מאשר איזושהי דמות חיצונית ו"מפחידה" שכל תכליתה היא אכיפת המשמעת.

http://www.baking.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:54

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר