לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-09-2009, 13:23
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
סיפורי דבורים והשרות בסיני

לא פעם הפתיע אותי הבורות של חיילים מסויימים לגבי היחידה שבה הם משרתים.הדבר נכון במיוחד ליחידה שלי.אני זוכר לילות ארוכים, כשהייתי סגן של ספינה, שבהם סיפרתי לחיילים על מור"ק בסיסי ואירועים שקרו בדבורים,והפתיע אותי הבורות שלהם בעניין מצד אחד,ומצד שני הריתוק שבו הם הקשיבו לסיפורים האלה ודיברו עליהם הרבה אחר כך.הבורות הזאת מובילה לדבר שמאוד מעצבן אותי-זלזול לא רק ביחידה שלהם אלה גם במערך בכלל.עם אמירות של "לוחמים בכאילו" וזלוזול עצמי דומה.מיותר לומר שזה לא עוזר למוראל בספינה.
מצד שני הייתי בפלגות דבורים אחרות ובהם הקירות מקושטים בסיפורי עבר ותמונות "קרביות",זירות שבהם לא חסרים "סיפורים של פעם".
התפקיד שלי זימן לי מספיק זמן ויכולת לעסוק ב"פרוייקטים" בשביל סיירת הדבורים.חוץ מהנושאים המקצועיים זה עוד פרוייקט שאני רוצה לטפל בו,או לפחות לתקן אותו קצת.

לכן הבקשה שלי.מי מבאי הפורום שבשרותו היה קשור לים,לדבורים או לזי"ס.הייתי שמח לשמוע סיפורים מהשירות או על השירות (כמובן בגבולות הב"מ).
ערכתי חיפוש בפורום ומצאתי כמה דברים מעניינים בינהם זה:http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%E1%F9%E0%F8%ED

אבל זה לא ממש מספיק לי.הייתי שמח לשמוע (או לקבל יותר נכון) עוד סיפורי אירועים,קוריוזים וסתם אופי שרות.לאשכול הזה או לתיבה הפרטית.

תודה מראש לכל מי שיטרח לענות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-09-2009, 15:56
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "סיפורי דבורים והשרות בסיני"

ידידי הצעיר ,

קודם כל ברוך הבא , ו-"יישר כח" על היוזמה .

משום מה , מרבית אנשי חה"י שנמצאים כאן בפורום הם דווקא סטי"לנים לשעבר
(אם כי יש "חריגות סטאטיסטיות" כדוגמת 707 , למשל... ) - ולא דבורנים .

אם אתה רוצה לפגוש דבורנים , והרבה , אני ממליץ לך "לחפור" באתר "חבר'ה"
(1620 שמות ב- "דבורים" , ו- 635 שמות ב- "בסיס אילת-דבורים" , וזאת מבלי
לבדוק פורומים נוספים באתר... חלק מהשמות כמובן חופפים , אבל זה עדיין
מספר מכובד...) .
בנוסף , תמצא שם גם מאגרי-תמונות , בעיקר ישנות , שלא יסולאו-בפז...

יתר על כן :
אם אתה רוצה להזמין דבורנים ותיקים להעברת ערבי-מור"ק , אני ממליץ לך לפנות
לעמותת חה"י (04-8553130 . תבקש את אילנית) . ה-"זקנים" אוהבים להגיע
לערבי-פלאברה כאלה , וזו חווייה אמיתית להעביר איתם ערב שכזה...

ישן 03-09-2009, 09:05
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
בסיס של סיפור ראשון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "סיפורי דבורים והשרות בסיני"

סיפור ה906,לפחות ממה שהצלחתי לחפור עד עכשיו.
ה906 התחילה את השרות בסיני באזור אמצע שנות השבעים.היא מסדרות האחרונות של הדבורים שיוצרו.שירתה בסיני עד 82 ואז הועלתה להספנה.הוחלפו לה מנועים מערכת הנעה (AD) והיא נשלחה צפונה.
תחילה הוצבה בב"ח ובצעה סיורים בגזרה הימית של לבנון.עם הכנסת הדבורות לזירה הזאת הורדה לאשדוד,בדיוק לתוך האינתיפאדה.שם העבירה תקופת שרות סוערת למדי עד שגם משם הוצאה משרות בגלל ניסת הדבורות סימן 3 והשלדגים לזירה.
לפני פחות משנה נסגר מעגל,ה906 AD חזרה לזי"ס,הוספנה שוב באותו האנגר כמו לפני יותר מעשרים שנה.עברה הסבות נוספות (מכ"מ,אופטרוניקה ועוד) קיבלה מראה וכינוי חדש וחזרה לשירות ולהפלגות במפרץ אילת.

לסיפור טעם אישי,נפל בידי הכבוד להיות הסגן הראשון של ה906AD באילת,להוריד אותה למים ולהכשיר אותה מבצעית מחדש בזי"ס. הדבר שלקח הכי הרבה זמן היה לקבוע אם הכינוי שלה ישאר כשהיה או ניתן לה חדש.ההחלטה נפלה רק כשהיא הייתה באוויר על המנוף,וראינו את ההבדל העצום בין איך שהיא הגיע לאיך שיצאה מהאנגר.
עכשיו נשאר לי רק לחפש סיפורים מצוותי הספינה בתקופות שונות.ההיסטוריה הזאת של כל ספינה זה מה שיפה בדבורים הוותיקים לעומת חלליות הבט"ש החדשות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:58

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר