לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2009, 16:24
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בואינג: הרקולס וג'מבו השמידו מטרות בלייזר

ב 30.08.09 חברת בואינג ביצעה ניסוי בתקיפת מטרות קרקע עם לייזר, במהלך הניסוי מטוס הרקולס C-130H ATL ירה קרן לייזר רבת עוצמה על רכב לא מאוייש והשמיד אותו.
ניסוי זה הוא המשכו של הניסוי מיום 13.06.09 בו מטוס ה ATL ביצע לראשונה ירי קרן לייזר לכיוון הקרקע.
מקור

כמו כן חברת בואינג ממשיכה עם ניסוי ה ABL ובחודש אוגוסט האחרון מטוס ה YAL-1 (ג'מבו 747-400F עם מתקן לייזר מתכוונן באפו) איתר מתקן מטרה שמחקה טק"ק בשלב ההאצה, ירה עליו קרן לייזר רבת עוצמה ופגע בו (המיכשור על המתקן אישר זאת).
לאחר מספר ימים בוצע עוד ניסוי והג'מבו ירה קרן לייזר אל מתקן מודד חום ועוצמה (קלורימטר) שניתח את עוצמת הקרן.
מקור1 מקור2

הרקולס ATL
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

747-400F ABL

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-09-2009, 19:39
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "בואינג: הרקולס וג'מבו השמידו מטרות בלייזר"

מדובר בניסוי צפוי ומעניין מאד יחד עם זאת עולות לא מעט שאלות ממנו.

לייזר כמו זה המותקן בATL לא ממש מסוגל לחדור מטרות קשות וסביר שאף שיריון/מיגון קל יעמוד בפניו.
למעשה לא ממש ברור לי כיצד הלייזר אמור להשמיד מטרה - ממה שקראתי בזמנו דובר על לזירה על מיכלי הדלק והצתתם אבל זה תרחיש מאד ספציפי (מה הסיכוי לפגוע במיכל הדלק?) ובכל מקרה ברכב צבאי אשר עשוי להיות חשוף לאיום ניתן די בנקל להגן על המיכל על ידי הוספת פלטת מיגון מתכתית באיזור המיכל (אפילו ריתוך פשוט - אם מדובר למשל ברכב טרוריסטי כלשהו).

שאלה שכבר הרבה זמן לא קיבלתי עליה תשובה היא שימוש בATL לחיסול ממוקד - מה קורה אם יורים את הלייזר על אדם - האם מובטח חיסול - מה רוחב הקרן? האם האדם יזוז כתוצאה מהחום או שהריכוז כה גדול שיפגע מיידית (לי נראה לא סביר). באופן תיאורטי לייזר בעל עוצמה חזקה מספיק יכול להיות נשק אפקטיבי מאד לחיסולים מהאויר שכן הפגיעה הסביבתית שלו נמוכה מאד - מצד שני חייב להיות קו אש ישיר למטרה.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 04-09-2009, 21:03
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בקצב
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מדובר בניסוי צפוי ומעניין מאד..."

פיתוח של ה ABL וה ATL הם כניראה יגיעו גם לזה, זה מעניין מאד הם מצליחים לייצר לייזר (ABL) לטווחים של מאות ק"מ שאמור "לבשל" טק"ק בשלב ההאצה ומצד שני לייזר (ATL) שאמור "לבשל" מטרות קטנות ואפילו מטרת אדם (כמו שטענת) ממרחק קטן יותר.

בואינג נימצאת בתנופת פיתוח ומתוכננים עוד השנה מספר ניסויים משני המינים, כפי שאתה רואה הם מתקדמים עם כל ניסוי.
זוכר את האשכול הזה מחודש שעבר? תיראה כמה סקפטיים הגולשים והנה העובדות שאי אפשר להתווכח איתם, ההרקולס ירה על רכב והשמיד אותו או לפחות ניטרל אותו (בהודעה כתבו defeat the vehicle )

Star Trek קרובה מתמיד.......

פרויקט JHPSSL של נורתרופ-גרומן (לייזר מוצק) עליו דיבר עידו באשכול הקודם

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 04-09-2009 בשעה 21:16.
ישן 04-09-2009, 22:36

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "בקצב"

אני בעיקר מתרשם מפרויקט הלייזר המוצק משום שהוא מסמן את העתיד - קשה לי לראות עוד 10-15 שנה לייזר כימי קרבי פשוט משום שהלוגיסטיקה שלהם איומה למרות שכרגע הם חזקים יותר - אולי קרקעי למטרות ספציפיות (להקפצה מלוויני מראה?!).

בכלל הפרויקט הזה התקדם ב3-5 שנים האחרונות הרבה יותר משהתקדם ב-20 שנה שקדמו להם (ולא שלא עבדו על הנושא. למעשה ב-100KW יש לנו כבר פלוס מינוס ברמת המעבדה עוצמה שנחשבה עד כה לבעלת שימושים צבאיים). אני עדיין קצת מסופק מה בדיוק אפשר לעשות צבאית עם 100KW - קשה לי לראות את זה מנטרל מטרות קרקעיות - אולי מול מטרות "עדינות" ומטרות אויריות כלשהן.

בכלל לייזר קרקעי רב עוצמה יכול לשמש כנשק נ"מ אולטימטיבי - הוא סופר מהיר יש לו באופן פוטנציאלי טווח עצום (ל-ABL טווח של מאות ק"מ - אפילו חמישית מזה ללייזר קרקעי ייתן יופי של טווח למערכת נ"מ) וכמובן שהוא פועל במהירות האור מה שלא משאיר למעשה לכלי המותקף כמעט שום אפשרות להתגונן (מלבד הגנות פסיביות כמו ציפוי גוף המטוס בצבע מחזיר לייזר וכו' - פרוצדורה יקרה ואני מניח שמורכבת שגם עשויה לפגוע בביצועי המטוס ולהקשות על התחזוקה שלו).

אם הייתי בין מקבלי ההחלטות בתחום בארץ בהחלט הייתי שוקל לפתח הגנת נ"מ (גם נגד רק"ק/טק"ק גם נגד טילי שיוט וגם נגד מטוסים ומל"טים) המבוססת על לייזר קרקעי ארוך טווח. בישראל ישנם לא מעט מומחים בתחום הלייזר גם באקדמיה וגם בתעשיה הבטחונית - פיתוח פרויקט מוצלח כזה (בטח אם יהיה מבוסס על לייזר מצב מוצק) יכול לקדם את יכולות ההגנה של ישראל שנות דור. אגב מערכת נ"מ ניידת כזאת יכולה להיות גם התקפית אם יש לה טווח מספיק היא יכולה להפיל מטוסים בעומק שטח סוריה. בתחום הטק"ק/רק"ק היו כמובן אין ספור דיונים על נושא הלייזר אבל לדעתי ההתקדמות בתחום הלייזר המוצק בהחלט מעודדת גם במישור הזה. לא הייתי מפסיק את כיפת ברזל וקלע דוד אבל הייתי מנסה לשים קצת כסף בצד לצורך המשך פיתוח לייזר מוצק (למיטב ידיעתי גם ארה"ב לא משקיעה יותר מכמה עשרות מיליונים בפרויקט הזה והוא מתקדם יפה מאד).
www.MegaPixel.co.il

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 04-09-2009 בשעה 22:40.
ישן 05-09-2009, 10:45

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אי אפשר"

עננות אבק ושאר הפרעות הטמופריות דומות אכן פוגעות ביעילות הלייזר. יחד עם זאת דווקא באזורנו המצב יחסית טוב וכמות הימים הבהירים גבוהה. בצפון אין גם כל כך סופות חול והנטיה הכללית היא לנהל מלחמות בקיץ/אביב/סתיו ולא בחורף. בגזרות לחימה אחרות של ארה"ב אכן יכולה להיות בעיה קשה יותר.

אגב אפשר שזאת אחת הסיבות שהפיתוח הראשוני היה של ה-ABL אשר אמור (אאל"ט) לפעול בגובה רב יחסית שם עננות/אדי מים הם מועטים יחסית.

עוד נקודה היא שישנם לייזרים מסוגים שונים ובאורכי גל שונים המושפעים פחות ממים באטמוספירה (קשה לי להאמין שהם לחלוטין לא רגישים אבל פחות). אגב סופות חול למשל יפגעו ויקשו על הפעלת סוגי ציוד רבים.

לגבי מקור האנרגיה - אין שום צורך בכור גרעיני בשביל להפעיל את הלייזרים האלו - מנועים חזקים אמורים להספיק (דובר על לייזר אשר יורכב על האמר ויעשה שימוש במנוע שלו באופן כלשהו וכמובן ההצעה לשלב בF35B לייזר תקיפה שיחובר ישירות למערכת ההנעה האנכית שלו המסתובבת במהירות גבוהה).
www.MegaPixel.co.il

ישן 05-09-2009, 12:31
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
אתה יודע, לפעמים צריך לעבור מהמישור המדעי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "עננות אבק ושאר הפרעות..."

למישור האופרטיבי.
כי כמה שהטכנולוגיה "יפה", היא בסוף צריכה לשרת צרכים אופרטיביים מסוימים.

אף אחד לא מפתח מערכת רק כדי שתהיה על החרמון. אין כסף לזה. כאשר מפתחים, רוצים שהמערכת תיתן תשובה באזורים גיאוגרפיים שונים, בכל זמן וכמעט בכל תנאי. אם היא לא תעשה זאת - נידרש למערכת גיבוי שתעשה זאת באותו הזמן. אז למה גם לייזר אם יש מערכת אחרת?

מעבר לכך, גם אם יש אורכי גל שכן חודרים מז"א ברמה זו או אחרת, עדיין, אנו מדברים על טווחים גדולים - והיכולת להשמיד אל חוסיין בטווח של 100-150 ק"מ עדיין רחוקה מאד מאיתנו.
בינתיים האמריקאים משקיעים את הכסף. בעוד חמש שנים הם יבקשו מיליארד דולר עבור מערכת הגנה כזו. כשנגיע לשם נבין למה הם ביקשו החזר על הדולרים שהם משקיעים היום. אולי גם כמה "מאותגרי טכנולוגיות בפורום" יגידו ש - "היינו צריכים לפני שנים לפתח מערכת כזו..."
טוב, אז אולי נציע לאמריקאים להשתתף בפיתוח. אנו יכולים לתרום את קרנף 106. הוא אפילו היה באנטבה...
ישן 05-09-2009, 12:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אתה יודע, לפעמים צריך לעבור מהמישור המדעי"

השאלה היא כזו - אם נשארים בתחום של ירוט טילים בליסטיים, האם פלטורמה אוירית כזו מקלה על הירוט? מה עם רק"ק ( שעוברים מסלול נמוך יותר)

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-09-2009, 14:47
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אתה יודע, לפעמים צריך לעבור מהמישור המדעי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
אולי גם כמה "מאותגרי טכנולוגיות בפורום" יגידו ש - "היינו צריכים לפני שנים לפתח מערכת כזו..." טוב, אז אולי נציע לאמריקאים להשתתף בפיתוח. אנו יכולים לתרום את קרנף 106. הוא אפילו היה באנטבה...

חשבתי שעל זה כל היללות של ה"מומחים" בעיתונות על הנאוטילוס.. למה לא המשכנו, תרמנו, שילמנו, קיצצנו, הרחבנו ועוד הרבה מילים מפוצצות שמאשימות את קצרי הרואי וסופרי השקלים במשהב"ט שמסתיימות ב"נו"..
חוץ מזה שפייר אני מאוכזב.. כבר שנים שאני רואה סדרות מד"ב שמבטיחות שאוטוטו אני אפסיק להיות מ"מ מרגמות לייש ואהפוך למ"מ קרדום 9 שיורה שליכטות פלסמה בצבע תכלת על האויב בלחיצת כפתור, בלי ריח של חנ"ה / כתמי גריז על חליפת החלל שלי! ארררג.. כל המהנדסים האלו.. Party poppers רציניים!
(אה כן, וגם תרופה נגד התקרחות. ביזיון!)

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 05-09-2009, 15:35

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "[QUOTE=YHS]אולי גם כמה..."

YHS - אני לא יודע למה אתה אומר שאני לא מדבר על המישור האופרטיבי - אני בהחלט כן. לנשק אנרגיה יש יתרונות חשובים על נשק קינטי - כן כמו כל דבר יש לו גם חסרונות מסוימים שלא בנקל יבוטלו אבל כמו שאתה לא מסתמך רק על חמ"מ GPS אלא משלב גם אינרציאלי ולייזר וגל מילימטרי וכו' גם פה - לא טוב להסתמך רק על מערכת קינטית ליירוט.

מלבד זאת מערכת נ"מ מבוססת לייזר היא בעלת יכולות אדירות נגד מטוסים - כמו שכתבתי למעלה בתנאי מזג אויר טובים (כמו אלו המצויים רוב ימות השנה באזורנו) היא עשויה להיות מסוגלת להפיל מטוסים סוריים (וכנראה גם מל"טים/טילי שיוט) עמוק בשטח האוייב.

ומהכיוון של טק"ק/רק"ק כולנו יודעים הייטב שהמערכות הנוכחיות לא יוכלו באמת להגן כנגד המסות הצפויות ליפול עלינו ואז מערכות חכמות יתחילו לבצע סדרי עדיפויות - קודם מתקנים רגישים ובסיסי צבא ואח"כ אזורים מאוכלסים בצפיפות ובסוף אזורים מאוכלסים בדלילות. במקרה כזה עדיין יש סיכוי לפגיעה (גם אם קטנה). ובכלל שהאוייב מסוגל להרוות את המערכת כך האפקטיביות שלה יורדת. מערכת מבוססת אנרגיה יכולה באופן עקרוני להשמיד את כל המטרות.

בכל מקרה אנחנו כל הזמן חוזרים לדיון של לייזר למטרות הגנה. בדיון הזה דווקא היה מעניין יותר לדון בלייזר כנשק התקפי (סך הכל הדיון נפתח על הATL שהוא נשק התקפי ולא על הABL נאוטילוס ושות').
www.MegaPixel.co.il

ישן 06-09-2009, 00:26

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי הקשקשן שמתחילה ב "המטרה היא לא הפח, אלא הרש"ק"

רקטות כבר הושמדו באויר על ידי לייזר - בניסויים של מערכת הנאוטילוס הושמדו גם פצמרים וגם "קטיושות".

בקיצור גם אם זה לא הכי פשוט בעולם זה בהחלט אפשרי ואף בוצע. לגבי נושא ההרוויה - אף אחד לא דיבר על לייזר אחד שישמיד מטחים של עשרות רקטות - ידרשו מספר מערכות לייזר.
הלייזר מצב מוצק 100KW שהודגם לא מזמן הוא בגודל המזכיר מקרר גדול. ברור שלא מדובר עדיין במערכת מבצעית אבל זאת לא קונסטרוקציה עצומה ולמרות שאין לה מחיר רשמי להערכתי היא תעלה בסדרי גודל של עשרות מיליונים ליחידה מה שבהחלט יאפשר לרכוש כמות יפה של מערכות.

לצורך העניין אם תרצה אפשר להשתמש בלייזר כקו הגנה נוסף (שני) אחרי המיירטים הרגילים.
www.MegaPixel.co.il

ישן 05-09-2009, 20:43
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "YHS - אני לא יודע למה אתה..."

אגב, בכל הקשור ללייזר לא-מוצק אני לא בטוח בכלל שהעלויות הכוללות שלו יהיו זולות די כדי להיות משתלמות כמו שטוענים כרגע. צריך עיון בנושא..

ואין מערכת שחסינה להרוויה, והלא-כל-כך-קשקשן מעלי צודק מאוד בכך שעקב האכילס של כל המערכות נתמ"ס/נ"מ באשר הן זה אמצעי הגילוי האיכון וההכוונה, ולא "תוצר הקצה", אם אתה מצליח להוריד את מערכת הבק"ש והמכ"מ הפכת את הלייזר עצמו לחסר ערך. תחשוב איזה ביצפר אפשר לעשות למערכת כזאת עם חדירה של מטוס חמקן דיו לאמ"ל (אני דורש זכות יוצרים על המונח ).
בנוסף ברור שהלייזר עצמו לא יוכל לטפל בכל מטרה ובכל גובה. אמצעי הנגד תמיד אמורים להתמקד במערכות הבסיס.

ישן 24-01-2010, 19:00
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
להערכתי, מקצר את הטווח לא מוציא לנופש
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "יש בעיה מובנית בכל מערכות הלייזר"

ראשית, לכל טכנולוגיה יש חסרונות ונקודות תורפה.

לכולם ברור כי לטנק יש מגבלות ולכן על מנת להתמודד עימו כדאי לבחור בתו"ל א\ב\ג (מעדיף לא לרשום, מקצת הדברים החיזבאללה ביצע בהצלחה במלחמת לבנון 2).

אתה מציין את נושא העננות והלחות באוויר. תחושת הבטן שלי שהלחות לא "שולחת" אותך לנופש לשבועיים אלא מקצרת טווח. זאת אומרת שאם במצב "רגיל" למערכת יש טווח אפקטיבי של כך וכך ק"מ במצב של עננות \ לחות הטווח מתקצר באחוזים ניכרים.

ברור שקרן אור מתקדמת אל המטרה במהירות האור, טיפות מים בנתיב להערכתי מחייבות המרה של חלק מהאנרגיה של הפולס לאנרגית חום אשר הופכת מים בצורתם הנוזלית או המוצקה לאדים ולכן קיים להערכתי הפסד אנרגטי. קצב ההתקדמות הגבוה משמעותו כי לא תכנסנה להערכתי טיפות נוספות באותו הזמן לנתיב (הקרן המתקדמת מאדה את הקיימות ולא נותנת בפולס קצר לטיפות חדשות להכנס לנתיב הקרן).

אם יהיה לך פתרון טכנולוגי המאפשר ירוט של רקטות וטילים בטווח מסויים. הפתרון הטכנולוגי יהיה ישים על גבי פטפורמה ניידת (נגמ"ש\אושקוש או כל אמצעי נייד). עלות השגור תהיה תחרותית אל מול פתרונות אחרים (נניח טכנולוגיה של טיל כנגד טילים). עלות המערכת ותחזוקתה תהיה במחיר תחרותי ביחס לטכנולוגיות קיימות תוכל לגבש תו"ל בו בעת עננות יהיה צורך לצופף את המערכים.
ברור שהאויב לא טיפש יתכן והוא יבחר את היום והשעה בהתאם למזג האוויר - ולכן מלכתחילה יש לקחת זאת בחשבון.

רק למען הסר ספק, אינני נגד כשם שאינני בעד כי אני לא יודע מספיק. יש לבחון את הכל בצורה אוביקטיבית חרף הנטייה שלנו המהנדסים לפתח את הדבר הבא.

שקול כמו: מדינת ישראל המחזיקה במניות של חברות המייצרות מערכות טיליות. אם מערכת הליזר תקבל תאוצה הדבר יפגום במכירות עתדיות בעיקר לשווקי חו"ל - זהו שקול קביל ויש לקחתו בחשבון.

אני תקווה שיש מי שבמדינת ישראל שמתקצב מחקר ראשוני בתחום. מחקר ראשוני אין משמעותו אפשרות למערכת אלא ידע שביום שידרש יהיה בידינו על מנת לתרגמו למערכת עובדת ומתפקדת בזמן קצר. קודמי הזכירו את הליזר מצב מוצק: אני בהחלט מקווה שיש מי שמתקצב זאת על מנת שבעתיד נחזיק בטכנולוגיה, כמו כן, נדרשת להבנתי הבנה טובה כיצד לחשב נתיב התקדמות של אנרגיה גבוה בטווחים שונים עם צפיפויות שונות ומקדמי שבירה שונים (מקום טיפות הגשם לא ידוע בעת שגור הקרן).
ישן 16-10-2009, 21:41
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
ניסוי מוצלח נוסף - הרקולס ירה קרן לייזר ופגע במטרה נעה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "בואינג: הרקולס וג'מבו השמידו מטרות בלייזר"

ניסוי מוצלח נוסף ל-ATL בוצע ב-19 בספטמבר, דווח עליו עכשיו.

http://www.defense-aerospace.com/ar...round-test.html

The Boeing Company and the U.S. Air Force on Sept. 19 damaged a moving ground vehicle from the air using the Advanced Tactical Laser (ATL) aircraft, completing ATL's first air-to-ground, high-power laser engagement of a mobile target.

During the test, the C-130H aircraft took off from Kirtland Air Force Base near Albuquerque and fired a high-power chemical laser through its beam control system while flying over White Sands Missile Range. The beam control system guided the laser beam's energy to the unoccupied, remotely controlled target, striking the vehicle and putting a hole in a fender. The test demonstrated the ability to aim and fire a high-energy laser beam at a moving target.
"In this test, a directed energy weapon successfully demonstrated direct attack on a moving target," said Gary Fitzmire, vice president and program director of Boeing Missile Defense Systems' Directed Energy Systems unit. "ATL has now precisely targeted and engaged both stationary and moving targets, demonstrating the transformational versatility of this speed-of-light, ultra-precision engagement capability that will dramatically reduce collateral damage."

The test occurred less than three weeks after an Aug. 30 test in which ATL damaged an unoccupied stationary vehicle, marking the aircraft's first air-to-ground, high-power laser engagement of a tactically representative target.

Boeing developed ATL for the Air Force. ATL demonstrations support the development of laser defense systems that will destroy, damage or disable targets on the battlefield and in urban operations with little to no collateral damage.

The Boeing-led ATL industry team includes L-3 Communications/Brashear, which built the laser turret; HYTEC Inc., which made a variety of the weapon system's structural elements; and J.B. Henderson, which provides mechanical integration support.

Boeing leads the way in developing and integrating laser systems for a variety of customers, including the U.S. Air Force, Army and Navy. Besides ATL, these systems include the Airborne Laser, Free Electron Laser, High Energy Laser Technology Demonstrator and Tactical Relay Mirror System.
ישן 26-01-2010, 18:14
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
אני די בספק...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "וידאו מהניסוי של 30.8.09, מאתר DANGER ROOM"

אינני יודע את פרטי הניסוי.

הנחה פרועה ובלתי מבוססת על עובדות שלי היא כי מה שנראה בסרטון הינו ניסוי קרקעי כלשהו של המערכת ולוא דוקא ניסוי שבו נורית קרן הלייזר ממטוס טס...

אני מבסס את ספקותי על מספר אבחנות בסירטון, ביניהן:
  1. גודל הרבוע המסומן ואפשרויות זיהויו תוך עקיבה אופטית מיוצבת מספקת ממטוס טס...
  2. גודלה הקטן במימדיו של הקרן ה"מבשלת" שנראה כס"מ בודדים...
  3. שמירת מיקום פגיעת הקרן באופן קבוע על נקודה קטנה בתוך הרבוע....
  4. נראה לי גם כי הפגיעה הינה אך ורק בצבע או בציפוי ולא מעבר לכך... אולם זו נקודה משנית כרגע.
אני מדגיש שאינני קובע דעה נחרצת אולם הספק, מהכרותי את הטכנולוגיות הרלוונטיות, בינתיים קיים.
ישן 26-01-2010, 20:58

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הבנתי שהלייזר שנבדק (ATL)הוא..."

לא לא רגע רגע.
בוא נעשה טיפה סדר.

בארה"ב מתנהלים כיום שורה של פרויקטי לייזר גלויים למטרות הגנתיות והתקפיות.

ה-ABL הוא אחד הפרויקטים הוותיקים שעבר שינויים, דחיות, קיצוצים ובעיות שונות ומשונות. בימים האחרונים בוצע סוף סוף ניסוי במערכת - על הניסוי הזה דיברתי.

ה-ATL הוא פרויקט אחר אשר מבוסס על לייזר כימי הפועל ממטוס הרקולס. הוידאו עליו דיברנו קשור למערכת הנ"ל. כאן מדובר על תקיפה של מטרות קרקעיות שונות וניטרולן. הטווח קטן בהרבה מה-ABL ומתאר הפעולה שונה לחלוטין (מטרות קרקעיות בעלות אופי אחר לגמרי).

מלבד זה ישנם פרויקטים רבים נוספים ומדגימי טכנולוגיה שונים ומשונים אשר על חלקם פתחנו כאן דיונים בעבר בין השאר הlaser avenger ופרויקט הלייזר מצב מוצק שמתקדם יפה מאד (ה-ABL וה-ATL שניהם לייזרים גזיים).

מקווה שסידרתי קצת את הראש.
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:55

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר