לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2009, 00:18
  alechko123 alechko123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.09
מס' שאלות על שרימפס סרטנים רכישה ואיכסון

שלום לכם ולילה טוב! החלטתי שאני מנסה פירות ים אך מאחר ואני גר בירושלים,אין לי שום אפשרות להשיג כאן שרימפס וסרטנים טריים באיכות טובה לכן החלטתי לפנות לעצמי חצי יום ולהקדישו לנסיעה לת"א.
אני חדש בתחום פירות ים ומעולם לא ניסיתי להכין בעצמי אך יצא לי לאכול לא מעט ואני מוכרח להודות שזה אחד המאכלים האהובים עלי...
באופן עקרוני מחיטוטים בגוגל וכאן עשיתי לעצמי רשימה קטנה של מקומות בהם אני רוצה לבקר ולרכוש את המעדן הזה. חשבתי ללכת לכיוון שוק הכרמל,חנות שמישהו המליץ לי ברחוב בן יהודה ואולי טיב טעם.
אני מתכוון להגיע בסביבות 6-7(תלוי איך אני אתקע בפקקים של ת"א). לעשות סבב קניות לקחת את הטוב ביותר ולחזור לירושלים כמה שיותר מהר על מנת לזרוק את הכול למקרר.
מאחר ואין לי שום נסיון בתחום וכוול מה שלא קראתי לא נתן לי תשובות מספקות הייתי רוצה להבין כמה דברים:

א-מה היא עלות משוערת של שרימפס טרי? כמה יעלה לי קילו נגיד של קריסטל או של טייגר? אין צורך להביא מחירים מדוייקים אני רוצה פשוט לדעת את טווח המחירים כדי לדעת כיצד להיערך בהתאם מבחינה כלכלית.

ב-חשבתי לבשל את הכול ביום שישי,האם שרימפס וסרטנים יכולים להיות במקרר יממה מבלי להתקלקל?

ג-אני גם מאוד רוצה לרכוש טיפה סרטנים,האם ניתן להשיג אותם בכול עונה? ראיתי מס' מדריכים באינטרנט כיצד לפצח את השריון שלהם,ואני רוצה לדעת אם גם אותם ניתן לשמור במקרר יום אחד.וכמובן מה הוא טווח מחירים לסרטנים חיים.

כיצד עלי לבחור שרימפס וסרטנים חיים? האם יש אפשרות לדעת אם הם טריים ביותר מלבד "ריח של הים"?
האם ניתן לסמוך על החנויות של שוק הכרמל מבחינת איכותו וטריותו של השרימפס וסרטנים(פירות ים זה לא דבר שמתפשרים באיכות וטריות).
האם מישהו מכיר מקום בטוח והגון לקניית פירות ים בת"א?
כול תגובה והמלצה יתקבלו בברכה!
בכבוד רב אלכס.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-09-2009, 11:48
  alechko123 alechko123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.09
בחירת שרימפס ואיכותם לאחר ההקפאה.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אני דוקא לא הייתי הולכת לשוק..."

אוקי תודה רבה לך על התגובה! הבנתי שעדיף להגיע לנמל יפו על מנת לרכוש שרימפס ולא למקור אחר.אך כיצד עלי לבחור אותם? כיצד אני אדע שהם טריים ולא יתנו לי חתול בשק? דגים אני יודע לבחור אך פירות ים לא ממש=\.
את אומרת שצריך להקפיא אותם אם לא מבשלים באותו היום,אך אם אני אביא אותם טריים לבית שלי ואזרוק אותם ישר למקפיא והם יבלו שם יממה זה לא יפגע בטעמם? האם יהיה הבדל בטעם בין שרימפס שהקפאתי בעצמי לבין שרימפס קפוא שמוכרים בטיב טעם?
בעצם מהו יתרונם של חנויות בנמל יפו על אלה בשוק הכרמל? בגלל הקרבה לים ולדייגים? הסחורה שם טריה יותר?
האם יש שם הרבה אנשים שקונים שם?
פשוט אני כלל לא מכיר את ת"א ואני נוסע במיוחד עבור השרימפס עד לת"א לכן אני רוצה לדעת כמה שיותר כדי ללכת על בטוח.(אפילו בשוק הכרמל מעולם לא הייתי=\)
תודה רבה לך על התגובות!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:51

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר