לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2009, 10:37
  משתמשת נקבה יונה100 יונה100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.05
סתם מתוך סקרנות לשמה...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "זה "ליל הגלשונים" - מחבל חדר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
זה "ליל הגלשונים" - מחבל חדר עם גלשן למחנה גיבור בו שהו חיילי נח"ל

על האירוע נכתב ע"י לצים שיר מעליב למדי בנוסח הבא:

על המחנה גלשן צונח
הש.ג. בריצה בורח
הקמב"ץ פקודות לתת שוכח
האפסנאי באש פותח
איזו חטיבה שלא עושים שום דבר...

כאשר אתם מעלים לאינטרנט שירים מעליבים על חיילים שנהרגו, האם אתם לוקחים בחשבון את פומביות המדיה הזו?
את כאב הלב שאתם גורמים למשפחות השכולות שעלולות לקרוא את התכנים הללו, שאולי לא נחשפו בעבר לדאחקות שמתייחסות למות ילדיהם?
אגב, השאלה הסקרנית נוגעת גם להעלאת צילומים לאינטרנט. כאלה שלא מופיעים בשום מדיום אחר. האם מישהו בכלל לוקח בחשבון שבאינטרנט גולשים גם אנשים שבהם לא הייתם רוצים לפגוע?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-05-2009, 17:28

אתה יודע מה?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "את יודעת להורה שכול תמיד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יואב בן צוריה
ואם יצר המציצנות יגרום לו כן לקרוא את הכתוב, אין לו מה לבוא בטענות אלא לעצמו.
די מחריד שכל מה שעושים בארץ נתון לפיקוחם ואישורם של משפחות שכולות - אל תביני אותי לא נכון כבודם במקומן מונח, אבל חאלס אם פסטיבל השכול.

בניגוד לך, אני נוטה לשער שיש גם כמה הורים שכולים שלא שותפים "לפסטיבל השכול". בדיוק לפיכך, דוקא אותם הורים גם לא רוצים לשנות את הרגלי החיים הקודמים שלהם, עד כדי המנעות מגלישה באינטרנט או למשל קריאת טוקבקים.
כל מי שכותב טוקבק אכזרי, או "דאחקה" הקשורה למותו של מישהו, או מגיב באופן אנונימי בפורומים, שיואיל וישאל את עצמו במלוא הכנות, אם היה אומר את אותם דברים, תוך שהוא מתבונן למשל בעייני האמא השכולה, האבא, או האח.
לדעתי מה שבאמת מחריד כאן הוא לא ה"פיקוח והאישור" של ההורים השכולים, אלא דווקא הזילות המוחלטת של המת ומשפחתו בחסות ה"אנונימיות הברוכה".
ובכדי למנוע אי הבנה... אני ממש לא מתייחסת כרגע לאשכול הספציפי הזה, אלא מגיבה בהכללה גמורה על תרבות הטוקבקים והפורומים שעוסקים באנשים שמתו.
ישן 02-05-2009, 19:16

נו באמת יואב יקירי!
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "הורה שנכנס לאינטרנט לקרוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יואב בן צוריה
הורה שנכנס לאינטרנט לקרוא תגובות בפרומים שונים לדעתי מראש מצויד ב"פרופורציה" ולא בהכרח יעלב למקרא הדאחקות, חלק מהיעוד של הפורמים השונים היא הוצאת קיטור, ואישית אני לא חושב שזכותו של הורה "לא להיפגע" גוברת על זכותו של חייל ממורמר להוציא קיטור.
כשהכול נעשה בגבולות הטעם הטוב, מי שנפגע מזאת משני הצדדים בעיה שלו.

אני סומכת עליך שהבנת שאני מדברת בהכללה גורפת ומתכוונת לאינטרנט באופן כללי ולאו דווקא לאשכול הזה ולפורום הספציפי הזה.
הרי לא כל העולם צבא, למרות "שפלשתי" לפורום כזה ולא כל מריצי הדאחקות על ההרוגים, הם חיילים ממורמרים.
ניצלתי את האשכול ואת הנושא על מנת לתת לכם חומר למחשבה ותו לא!
שמחתי למצוא כאן אנשים שמסכימים איתי, אבל אחרי הכל, לא כל נושא הוא בר ויכוח ואם לך אין שום נקיפות מצפון מהמחשבה שאתה עלול בטעות לפגוע בהורה שכול, אז תפאדאל....
ישן 02-05-2009, 19:25
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
דמגוגיה צדקנית
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי יונה100 שמתחילה ב "אתה יודע מה?"

באותה מידה את יכולה לשאול מי מבין חברי פרש היה מעז לומר בפנים לפוליטיקאים ושאר אנשי הציבור מה שהוא כותב בפורומים השונים. בכל מקרה, זה לא רלוונטי. האנונימיות היא אחת היסודות המרכזיים בעולם האינטרנט ויש בה חסרונות ויתרונות
ואגב,הרבה אנשים חיים יכולים להפגע מאוד מקריאה בפורומים באינטרנט שכן ההשמצות בהן מרובות וחלקן אכזריות במיוחד. זה חלק ממאפייני המדיה.
ועד היכן מגיעים עם ההתחשבות במשפחות שכולות בכל הנוגע לביקורת המובאת הפורומים מסוג זה? האם אסור לבקר את גורודיש על אופן ניהול חזית הדרום במלחמת יום הכיפורים מחשש לפגיעה במשפחתו? אם הש"ג מליל הגלשונים היה (חלילה וחס) עובר מהעולם לאחר האירוע אסור היה היום לבקר בחריפות את התנהלותו באירוע הזה?
לשמור על גבולות סבירים של טוב טעם בעניין זה, כמו בכל עניין, זה תמיד רצוי. כאן זה מתחיל וכאן זה גם צריך להסתיים.
ישן 02-05-2009, 17:39

חה חה... איך ידעתי שאסתבך איתכם....
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה לא נכון בשיר ואת מי זה מעליב?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
בואי נראה
השיר מבקר את הקמב"ץ שאכן התרשל ותרם לתוצאות הקשות ועל כן הודח. הקמב"ץ לא נפגע באירוע שבו נהרגו חיילים גם בשל רשלנותו.
השיר מבקר גם את הש.ג שעדיין חי וקיים, שבאכן ברח ואכן הורשע על כך בדין. כאמור, משפחתו איננה שכולה בניגוד למשפחות החיילים שנהרגו גם משום שהוא ברח ולא מילא תפקידו.
האפסנאי בשארי בוודאי לא צריך להעלב על כך שהרג את המחבל.
אז מי בדיוק צריך להעלב כאן מלבד מי שמגיע לו בהחלט להעלב?

כתבתי כאן את מה שכתבתי, בעיקר אחרי שקראתי באשכול אחר תאורים ציוריים מאד על מכונאי שנהרג כתוצאה מהשתחררות כסא מפלט של מטוס. שאלתי אז את עצמי אם אתם מודעים לשאלה שהעלתי היום.
היום "העזתי" להעלות את התהייה גם בכתב, רק בגלל שאני מכירה היטב את אביו של אחד החיילים ההרוגים מליל הגילשונים. בטח ובטח שלא עלה על דעתי שההערה שנכתבה סתם כחומר למחשבה עבורכם, תיגרור אותי לשעור ספרות וניתוח שירים
ישן 02-05-2009, 21:08
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי יונה100 שמתחילה ב "ואני לתומי חשבתי"

אוף!
יונה,
יצא לי להתווכח כאן, בפורום, עם אח שכול על נסיבות מותו של אחיו. האח דרש התנצלות על הדברים שכתבתי על אחיו ועל חבריו. אנא עייני באשכול הזה שבו כתבתי
ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אם הם רק קצת היו עושים רק את הפקודות הם היו חיים! היום הם מתים ולצה"ל יש בעיה לומר שהם היו חיילים נצנצנים שלא הבינו מה הם עושים במקום וחשבו שהם ברווזים במטווח

ובאשכול הזה בו אח של הקצין שפיקד על המחסום מתרעם על האמירה הזו.
הגבתי לו כך:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
ערן שלום,
אחיך הי"ד נהרג בקרב ע"י מחבל שפל. הדבר הגרוע ביותר מבחינתי לעשות עכשיו יהיה להתווכח איתך, כאח שכול. אין לי גם רצון להתווכח איתך, אף-על-פי שאיננו רואים עין בעין את העובדות. לא הייתה לי כל כוונה להעליב את אחיך, את זיכרו או אתכם, משפחתו.
ראוי לציין שבחרת להעלב מדברים שלא אמרתי, ואם אמרתי הרי שכיוונתי אותם לתופעה ולא לאדם ספציפי (ראה הודעה של צחי למעלה שהביא ציטוט מדוייק של דברי). אני מצר על עלבונך ומתנצל על כך שהובנתי כאילו אני מתכוון לפגוע בו או בכם.
כהצעתך, אתנצל גם בפני קברו של אחיך.

היו לי הרבה תשובות טובות לטיעונים שלו שפשוט לא מתיישבים עם המציאות. בחרתי לא להתווכח עם משפחה שכולה, רק בגלל היותה שקולה. אבל, אני כן חושב שיש מקום לקיים דיון וללמוד מהשגיאות (הרבות) שאותם חיילים ואותו מפקד עשו וגרמו למותם.

לגבי שירים והומור שחור. אני מציע שתעשי הנחה לפחות לחיילים קרביים שנמצאים בעצמם שוב ושוב באותם מצבים בדיוק בהם חבריהם נהרגו ומסכניחם את חייהם באותה הצורה.
יצא לי לעוף מהדף של פצמ"רים ורקטות ולהשטח כשזיהיתי פגיעות נק"ל מאד קרוב. יצא לי להיכנס לא פעם לעמדה שבה נפגע טנק מהגדוד ולשחזר במדוייק את אותו ארוע שבו נהרגו החברים שלי רק כי זאת הייתה המשימה ומישהו היה צריך להמשיך לעשות אותה.
איך היינו אמורים להתמודד עם מצב כזה? אולי לך יש פתרונים. אנחנו השתמשנו בהומור שחור.
עמדנו בעמדה ושרנו "אם יפגע בך הטיל, תהרג וזה רגיל. המחבל כבר בעינית מכוון לחצאית, והסאגר הנה בא. הוא יפתח ת'מרכבה".
בצרצר 19 ליד עישייה נהרג חייל מהגדוד שלי, עז 77, מטיל סאגר שפגע לו בראש. החייל הזה היה חבר שלי עוד מימי התיכון והכרנו כבר בבית הספר היסודי. אחרי כמה חודשים עמדתי אני בדיוק באותה עמדה ובאותן שעות. יכלתי לההרג בדיוק באותה הצורה. איך התמודדתי? עם השיר הבא של ברי סחרוף:

77
מילים ולחן: ברי סחרוף

לפתע ראשי עף לאחור
לא מצליח להפסיק לספור
וכשהגעתי לשבעים ושבע
לא יודע עוד מה
משהו קרה

יכולתי בעצם לחזור בתשובה
אז לקחתי כדור שמעודד ת' מחשבה
נדמה שבשבעים ושבע
לא יודע עוד מה...
הנה חייל בצבא ההגנה
רובה על הצוואר גיטרה מתחת למיטה
הייתה בי אהבה בשפע
בשבעים ושבע
(חייבים לשים כומתה)...

פגעתי בזכרו? אולי.
רציתי לחיות? מאד.
הכי לא רציתי? להשתגע.
המשפחה שלו תיפגע אם תדע שאני מקשר בין השיר הזה לבן שלהם? אני מקווה שלא.

ישן 01-01-2007, 21:27
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
למה לנחש כשאפשר לדייק ?
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי טלמור שמתחילה ב "באותה התקופה כל כינוי גנאי..."

ליל הגלשונים היה בשנת 1987, ואני זוכר זאת כיוון שאנחנו היינו באותו לילה במוצב "נרקיס" לא רחוק משם ואני זוכר היטב את הסריקות שנעשו אחר גלשן נוסף במשך כל הלילה, ואת הצעקות של הנח"לאים בקשר.

ציטוט:

ליל הגלשונים הוא פיגוע שבו נהרגו 6 חיילי צה"ל מאש מחבל שחדר לישראל בעזרת גלשן אוויר.

ב-25 בנובמבר1987 יצאו מלבנון לעבר ישראל שני מחבלים מארגונו של אחמד ג'יבריל, "החזית העממית לשחרור פלסטין - המפקדה הכללית". על מנת לחדור לישראל הם השתמשו בגלשני אוויר ובשל כך אירוע זה נקרא "ליל הגלשונים".

אחד המחבלים נחת בטעות ברצועת הביטחון ונהרג על ידי כוחות צה"ל, אך המחבל השני הצליח לחדור לתחום ישראל. המחבל נחת בשדה קוצים ממזרח לקריית שמונה בסמוך למינחת המסוקים ב"מינחת גיבור". המחבל החל לנוע לעבר טנדר צבאי שהיה בקרבת מקום וכשעבר בסמוך אליו פתח לעברו בירי והרג את הנהג, קצין צה"ל, ופצע חיילת נוספת שישבה לצד הנהג. לאחר מכן פתח המחבל בהסתערות יחיד אל מחנה "גיבור" הסמוך, אשר אוייש בחיילי הנח"ל. כשזיהה אותו השומר שבשער המחנה נס מהמקום, ואפשר בכך למחבל לחדור לבסיס. המחבל נכנס למאהל צבאי ופתח בירי והשלכת רימונים אל עבר החיילים ששהו במקום. המחבל הספיק להרוג עוד 5 חיילים ולפצוע 7 נוספים עד שנהרג מאש אחד החיילים שפצע.
האירוע סימן, לדעת רבים, את השאננות וחוסר המוכנות של צה"ל. ימים ספורים לאחר מכן פרצה ההתקוממות העממית בשטחים, המכונה האינתיפאדה.

סמוך לקרית שמונה ישנה אנדרטה לזכר הנופלים אשר הוקמה ביוזמת המשפחות השכולות

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C...%A0%D7%99%D7%9D

ישן 02-01-2007, 12:11
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
הזכרת לי נשכחות
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי טלמור שמתחילה ב "באותה התקופה כל כינוי גנאי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טלמור
באותה התקופה כל כינוי גנאי היה יאה להם. קבלתי מהם את מוצב חורש בגזרה המזרחית צפונית לכפר קוק בלבנון, המוצב היה מתחת לכל בקורת, ארגזי הפעולה הכילו אדמה במקום תחמושת כוננות בעמדות הלחימה. הקומנדו הסורי ירה עליהם כל לילה במשך 3 חודשים היות ולא הגיבו. עד ששמנו סוף לכך ביום קרב פרטיזני שהשתיק אותם עד שירדנו מהקו.

אנחנו קיבלנו מהם מוצב קטנטן בג'בל ברוך המשקיף על עין זחלתה \ מצרי. על הסוללות ההיקפיות היו ארזי לבנון בצפיפות כזו שפשוט אי אפשר היה לראות שום דבר מעבר למוצב - שלא לדבר על התקדמות אוייב. לטענתם, מכיוון שמדובר בשמורת טבע, הם החליטו לחוס על העצים. כמובן שמרגע העברת הבעלות על המקום + שעה, לא נותר לעצים הללו זכר. ( אם כל הצער על הריסת הטבע ).
ישן 02-01-2007, 08:35
  rsagiv rsagiv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.06
אירוע כדור פורח בלבנון 1981
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "נסיון חדירה מלבנון בכדור פורח - פרטים?"

באותה תקופה הוחזק קו מטולה - מלכיה בידי גדוד בט"ש 931 של הנח"ל. היו אלו ימי טרום חטיבת הנחל (הוקמה רק לאחר תחילת מלחמת לבנון הראשונה).

לאורך כל אותה תקופה היו התרעות על נסיונות חדירה בעזרת גלשנים או כדור פורח (שק עור). חלק מההערכות כלל הצבת צוות מחבט (וולקן) במוצב רקפת שהיה ממוקם מדרום מערב למנרה.

באופן כללי מאז מבצע ליטני ב 77 הגזרה הזו היתה שקטה. האירוע החמור ביותר היה החדירה למשגב עם שהתרחשה ב 1980. מדי פעם הפלסתינאים היו יורים קטיושות על קרית שמונה. לא היה דבר כזה שנקרא חיזבוללה וגם אמל לא הורגשה.

האזור ממזרח לגדר הוחזק בידי הכוח של אד"ל בפיקוד סעד חדד - הגלגול המקורי של צבא דרום לבנון. רק בשביל הפרספקטיבה, טווסים לאור הסלוקי היו דבר שבשיגרה באותם ימים, משאית הריו של הגדוד נעה חופשי בכבישים ללא ליווי וכנל הרכבים שהיו מובילים אותנו לנקודות היציאה חטווסים ולמארבי הלילה השונים.

באחד הלילות, בסביבות 3 - 4 היתה הקפצה ודי מהר הוברר שצוות הוולקן ירה על עצם מעופפף. הסתבר שהכדור פורח רק התפנצר וחוליה של 2 או 3 אנשי פתח התבצרה על אחת המסולעות במרחק של כמה מאות מטרים מהגדר.

שמואל אדיב, מפ פלוגת מרגליות, בלהיטות שהביאה למותו כמה שנים מאוחר יותר כמגד בגבעתי בהתקלות במורדות הר דוב, לקח צוות כוננות והתחיל להסתער במעלה הגבעה לעבר החוליה. למרות המחסה הטוב שהסלעים סיפקו לאנשי הפתח, שלחמו מאחוריהם, הם לא הצליחו, למרבה המזל, לפגוע בצוות המסתער והוא חיסל אותם מטווח קצר.
ישן 02-05-2009, 18:46
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
פרט לנאמר באשכול עד כה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "נסיון חדירה מלבנון בכדור פורח - פרטים?"

אני זוכר לפחות עוד מקרה אחד שאירע כמדומני בשלהי שנות השבעים בו שני גלשוני אויר המריאו מלבנון למטרת חדירה אך אחד מהם התרסק עקב טעות/חוסר נסיון המפעיל והשני כמדומני יורט בטרם חצה את הגבול...
אותם מחבלים נשאו עליהם אמל"ח מעניין דוגמת רימוני רובה יוגוסלביים (שהיו נפוצים באותן שנים בזירת לבנון ועוד)...

אגב - אירוע נוסף מאותן שנים או מעט מאוחר יותר בעל מאפיינים דומים אירע כשגלשן אויר חצה את הגבול והמחבל שהטיס אותו השליך רימוני יד תוך כדי טיסה על מספר מטרות (התוצאות לא היו מוצלחות במיוחד)....
אני לא זוכר כרגע אם הוא הופל או פשוט התרסק...

גלשני אויר היו טרנד חם כנראה באותן שנים...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:26

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר