לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הדרבי החיפאי חוזר! בוא לעשות מזה כסף חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > ספורט
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2009, 17:22
צלמית המשתמש של roy358
  roy358 roy358 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל roy358 שלח הודעה דרך MSN אל roy358
אנשים - שאלה לגבי ריצה

יש לי מחר מבחן בריצה (6 דק') ורציתי לשאול לגבי בעיה שיש לי.. אני אתלט טוב מאוד ורץ מהיר אבל יש לי בעיה של כאבים בצד בזמן הריצה.
בערך דקה אחרי שאני רץ אני מתחיל להרגיש כאבים חזקים בצד שמאל בבטן ופשוט לא יכול להמשיך..
הבנתי שזה קשור לזה שהסרעפת עולה ויורדת, ניסיתי כבר את ה"שיטות" הבאות-
1. ברגע שמרגישים את הכאב לשים את היד מתחת לכבד ו"להרים אותו".. ניסיתי ולא עזר לי.
2. לנשום נשימות עמוקות בזמן הריצה.. גם ניסיתי והכאב המשיך.
הכאב עובר רק אחרי שמפסיקים לרוץ כמה דקות וגם אז שממשיכים לרוץ הוא מיד חוזר.. מן הסתם אני לא יכול לתת לעצמי לעצור בזמן מבחן..
מישהו מכיר את זה ויש לו טיפ או משו כזה?
זה פשוט משגע אותי ואין לי מושג מה לעשות..
תודה

חזרה לפורום
ישן 18-09-2009, 02:34
צלמית המשתמש של ariko
  משתמש זכר ariko ariko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.07
קבל תשובה קצת יותר רצינית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roy358 שמתחילה ב "אנשים - שאלה לגבי ריצה"

בין חלל החזה לחלל הבטן מפריד שריר גדול בשם "הסרעפת". הסרעפת חשובה מאד לפעולת הנשימה. כשאנו שואפים אוויר הסרעפת יורדת למטה, מגדילה את חלל החזה, וגורמת לריאות להתרחב ולהתמלא באוויר; וכשאנו נושפים הסרעפת עולה למעלה ומקטינה את חלל החזה כדי שהריאות יצטמצמו ויתרוקנו.
כשאנו רצים, אנחנו מתנשמים ומתנשפים, והסרעפת שלנו עולה ויורדת במהירות בזמן שכל האברים הפנימיים מיטלטלים למעלה ולמטה בתוך הבטן. האברים הפנימיים האלה מעוגנים לסרעפת ברצועות, ואם הסרעפת עולה בזמן שהאברים הפנימיים יורדים, הרצועות הללו נמתחות כהוגן.

המתיחה הזו היא הגורם לכאב החד בצדדים, והבעיה מחמירה בשל הנטיה שלנו לתזמן את הנשימה לפי צעדי הריצה. רוב האנשים נושפים כל שני צעדים או כל ארבעה, וזה אומר שבכל-פעם שהסרעפת מתרוממת אותה רגל פוגעת בקרקע, אותם אברים נמשכים למטה, ואותן רצועות נמתחות. פלא שזה כואב?

אגב, הסיכויים לכאב עולים משמעותית אם אתה נושף דווקא כשרגל ימין פוגעת בקרקע, כי בצד ימין נמצא האבר הכי כבד שמחובר לסרעפת - הכבד בכבודו ובעצמו.

איך נפטרים מזה?

בזמן שהכאב תוקף, הפתרון הטוב ביותר הוא להפסיק לרוץ, ולתת לרצועות לנוח. אתה אפילו יכול לדחוף קצת את האברים הפנימיים שלך כלפי מעלה בעזרת האצבעות, לא תאמין כמה זה עוזר. אבל הכי טוב להמנע מהכאב לחלוטין, וכאן יש לי בשבילך צרור של עצות.

קודם-כל, עניין השתיה. לא כדאי לרוץ עם בטן מלאה במים. ככל שהבטן שלך מלאה וכבדה יותר, כך השפעת הטלטולים גדולה יותר. אבל אתה לא רוצה להתייבש, ומים נספגים די מהר בגוף, אז אם תשתה בלגימות קטנות אתה בסדר. מזון זו בעיה גדולה הרבה יותר, וכדאי מאד שלא לאכול שעתיים שלוש לפני הריצה.

כדאי לבצע מתיחות לפני הריצה. כדי "לחמם" את אזור הסרעפת הרם את יד ימין, כופף את הגוף לצד שמאל, ומתח את השרירים במשך כחצי-דקה. חזור לכיוון השני.

המנע מריצה בירידה. כשאתה רץ בירידה אתה נוחת יותר בכח על הרגליים שלך, והאברים הפנימיים שלך נמשכים מטה ביתר-שאת. מאותה סיבה המנע מריצה על משטחים נוקשים. והכי חשוב - נשימות עמוקות, בזמן הנכון. הנשיפות השטחיות בזמן שרגל ימין פוגעת בקרקע אחראיות לרוב הכאבים בצד - אם תעביר את הנשיפה מרגל לרגל תוכל לחלק את המעמסה בין הרצועות, ולהגביר את הסיכויים שלך להמנע מהכאב.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:50

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר