לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2009, 23:35
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
מה אנחנו מפספסים כאן, מה נוסבאום לא מספר?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "ערוץ 2: מסוק של פמליית רה"מ כמעט התרסק הערב סמוך למנחת הכנסת"

מה עושים מחוסרי בית במנחת הכנסת/סמוך למנחת הכנסת?
המקום לא אמור להיות מאובטח/לא אמורה להתבצע שם סריקה לפני נחיתת מסוקים, לא כל שכן כאשר מדובר במסוק המווה חלק מפמליית רה"מ?
האם הרוח היתה כל כך חזקה עד שגרמה למסוק להיסחף עד כדי כך שהתרחק מהמנחת בצורה משמעותית?
איך אפשר להיפצע בצורה קלה מלהב מסוק? עד כמה שאני מכיר להבי מסוקים, אני יכול לנחש שפגיעה מלהב של מסוק מונע היא יותר בכיוון של כריתת איבר.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 16-09-2009 בשעה 23:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-09-2009, 00:20
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "בטוח? אני זוכר שזה קרה..."

המסוק היה בהוצאה לטיסה, זה אחד מהאירועים המכוננים בחה"א בהיבטי בטיחות אחזקה - מאלה שמודגשים כל הזמן - ביחד עם ,קורנס 139 ושאיבת הטכנאי לכונס ברק בחצור, זה למה אני זוכר את הפרטים לא רע. אירוע מאוד מוזר שלא אמור היה לקרות למדריכה.

לא ראיתי אף פעם רוטור צפע מסתובב מהרוח, הסיבוב שלו על הציר הוא די קשיח כשעושים את זה ידנית, וגלמרות שם מסיבוב ידני אפשר להפגע - לא סביר שהפגיעה תהיה רצינית.
בכל מקרה, רוטור צפע קשור בשתי נקודות מקדימה ובלולאה מאחור, כדי שהרוטור יסתובב משמעותית צריך שכל הנקודות ישוחררו.

ישן 17-09-2009, 06:32
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בשנות ה 70
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "מה אנחנו מפספסים כאן, מה נוסבאום לא מספר?"

יסעור שהוביל פמלייה ממשלתית (משה דיין?) נחת על המצדה ברוחות עזות והחל להסחף לכיוון קצה ההר וברגע האחרון נעצר ע"י כבל מתוח בגובה כ 20-30 ס"מ.
יכול להיות שאני מפספס עם הפרטים, אבל קראתי פעם באחד מסיפרי הצבא הישנים משנות ה 70 על האירוע הזה.

מי שמכיר את מנחת המסוקים של בי"ח סורוקה, יודע שכשהמסוק נוחת ממזרח למערב הוא עובר מעל הדשא הגדול ושבילים בהם הולכים אנשים.
יש כאלה שעומדים על השבילים האלה בזמן שהמסוק עובר מעליהם והם מוטחים אל הקרקע - זה עד כדי כך חזק!

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 17-09-2009 בשעה 06:34.
ישן 17-09-2009, 12:13
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
אוקיי, תודה על העידכון
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "זה לא היה משה דיין........"

בויקי כתבו על האירוע כך:
היה ברנדט ב-7 ביוני1973 לקאנצלר הראשון שביקר בישראל; בעת ביקורו של ברנדט בישראל, כמעט אירעה תאונה אווירית, כשכלי הטיס בו נערך לו סיור בחברת השר יגאל אלון נסחף על ידי פרץ רוח פתאומי וכמעט התנגש בהר המצדה. על אירוע זה אמר ברנדט: "קנצלר גרמני ושר ישראלי, במטוס אמריקאי, כמעט רוסקו על ידי רוח ירדנית, אולם ניצלו על ידי אלוהים יהודי".

אגב, לא סתם כתבתי משה דיין, מכיוון שאני זוכר שכשעיינתי באחד מאותם אלבומי ניצחון של מלחמת יוהכ"פ (היו בכל בית) קראתי על אירוע דומה שהיה עם מסוק של השר משה דיין שנחת אונס באזור בו צה"ל כיתר את הארמיה השלישית.
היתה שם תמונה של משה דיין אוכל תאנים ומחייך אחרי האירוע הדרמטי ומסוק צרעה/יסעור/אנפה על הקרקע ברקע...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:23

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר