לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-09-2009, 09:06
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
מחפש "חזון" משרד התחבורה ל"מערכות תבונתיות" שייושמו עד 2020

הנה כמה דוגמאות ל"חזון" של משרד התחבורה שלנו:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

החזון כולל בין היתר מערך של אמצעי מעקב אחרי הרכבים שלנו,
זיהוי מצולם של מספר הרישוי, איכון הטלפונים הסלולאריים שלנו,
ולא פחות חשוב מכך, שימוש במערכות מגורמים "אחרים" לניטור הרכבים שלנו,
מה שזה לא יהיה.. הכוונה שוב, להקצות לגורמים חיצוניים גישה למידע האישי שלנו לצורך ניטור.

עוד מנפלאות החזון, הוא כפייה בחיוך על הציבור להצטופף יחדיו בתחבורה הציבורית בערים הגדולות,
ו\או לשלם מיסים על הפריבילגיה של לסוע עם המכונית באחת מאותן ערים - תוך כמובן תיעוד דיגיטלי של התהליך.

למי שרוצה לקרוא את המסמך המלא הוא נמצא כאן:
http://www.mot.gov.il/wps/pdf/HE_MADAN/Hazon2020.pdf

וגיבוי בפרש כאן:
https://2009-uploaded.fresh.co.il/2...01/57680044.pdf

עוד חומר קריאה רלוונטי:
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-09-2009, 15:33
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב ""חזון" משרד התחבורה ל"מערכות תבונתיות" שייושמו עד 2020"

אין ספק, אובדן השפיאות מגיע למימדים חדשים ומפלצתיים עוד יותר.
מצד אחד זה מפחיד ומלחיץ שהציבור מקבל בברכה את "החיוך" הצבוע הזה שלהם ומוכן לחשוב ולהשלים עם זה שהכל לטובתו, אבל אני לא רואה כאן שום טובת ציבור, אני רואה כאן טובות לממשל ולכל מיני גופים ותאגידים שהכל יהיה מאורגן אצלהם ומתועד! מה שנקרא לארגן את כל הקבלות בנוסף לתיעודים. הם רוצים לדעת הכל על כל אחד וזה ממש לא משרד התחבורה, זה הממשל ואולי אפילו גורמים עליונים יותר, אי אפשר לדעת! כשאני אומר הכל זה הכל, מהרגע שיצאת מהבית איזו דרך עברת (איכון האות הסלולרי, מצלמות ברחובות ובבניינים), באיזו תחנה חכית לאוטובוס (מצלמה בתחנה - לטענתם גם ימנע ונדליזם של נוער) לאיזה אוטובוס נכנסת (כבר אמרנו שיש בארץ אוטובוסים עם מצלמות ומיקרופונים כן? חכו שזה יהיה בכמות רצינית) תוסיפו לזה "רב-קו" שמאפשר לאח הגדול לעקוב אחרינו בלי שום קושי. תוסיפו לזה מצלמות שכבר קיימות במסא רצינית בתחנה המרכזית (השבוע הייתה כתבה באחד מערוצי החדשות שסיקרה את הנושא והתלהבה מכמה שהמצלמות בתחנה המרכזית מונעות מעשי שוד וונדליזם של צעירים וכמה שזה חיוני, הראו גם את חדר הבקרה כמובן כדי להרתיע ולהפחיד אותנו). הם רוצים לדעת הכל הכל הכל! בין אם נסענו בתחבורה ציבורית, איפה עלינו, איפה ירדנו ומה עשינו באמצע.
הם רוצים לדעת הכל עלינו, על כלי הרכב שלנו, האבסורד הוא שהם רוצים לדעת הכל והם לא מסתפקים רק באמצעי אחד, כלומר אם חלילה תשכח את הסלולרי שלך בבית אז המצלמות יעשו את העבודה, אם חלילה תעבור על החוק ותרסס על לוחית הרישוי שלך ספריי שמסנוור מצלמות הם ישתמשו במצלמות ביומטריות לזיהוי הנהג, אם חלילה תכניס לרכב שלך חלונות שחורות לקבל קצת פרטיות מבחוץ, הם בטח ישתמשו במצלמה שתהייה ברכב (לפי התוכנית של תעשיית הרכב בעולם לצייד כל רכב חדש בעשור הקרוב עם מצלמה שמכוונת לנהג כדי לזהות נהגים שיכורים - תרוץ משכנע נכון?).

והאבסורד הכי גדול שאנחנו - הציבור לא מתעוררים ולא שמים לב כל פעם מחדש לחוקים המוגזמים והמפלצתיים האלו שהם מפילים עלינו לרעה ומשווקים את זה כאילו זה לטובה.
לא יאומן כמה אנחנו רדומים (העדר מסביב כמובן).

מצד שני - עד יש שביב של תקווה בכתבה, אולי עד 2020 לא נחיה בגטאות ענק ומגה ערים של הNWO... אז אולי עוד יש זמן למהפכה? נארכיה? כוח לאנשים? נחיה ונראה.. לצערנו עם איך שהציבור מתנהג היום לא תהייה שום מהפכה.. האנשים עם הכוח יושבים להם בכיף מתרווחים בכסא העור מתענגים על סיגר קובני טוב וצוחקים בקול רם, כי הם יודעים שזה מה שיקרה.

ישן 01-09-2009, 19:10
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "אין ספק, אובדן השפיאות מגיע..."

אני חושב באמת מה אפשר לעשות, מה אנו האנשים הקטנים יכולים לעשות בשביל לתקוע את התהליך הזה.
אני מאמין שיש שתי נקודות חשובות:
1. יידוע של הציבור עד כמה שניתן- כן, תוכלו לספר לי "הם לא מתעניינים, הם לא רוצים לדעת, הם אוכלים עשב ועושים קולות כמו כבשים" אך אני מאמין שקיים אחוז שניתן לספר לו. הרי הפורום שלנו זוכה לתפוצה, רבים מוכנים להקשיב אם זה ניתן להם במנות קטנות אז למה להרים ידיים מראש?
2. הקמת קבוצות שיבצעו שינוי- הפורום שלנו הוא דוגמה לקבוצה כזו. בעזרת פעילות מרוכזת הצלחנו לתרום למאבק בחוק המאגר הביומטרי ובבקשה: הוא נעלם מהרדאר. נכון, הוא עדיין לא בוטל ואי אפשר לדעת מתי שטרית יקפיץ אותו, אך הצלחנו לעשות משהו. עוד קבוצות כאלה, קבוצות שפויות כאלה, יוכלו לשנות.
אך דבר אחד אינני חושב שניתן לעשות במדינתנו הקטנה: מהפכה. למהפכות יש נטייה להיות מלוכלכות וארוכות ובמצב המדיני שיש באזרונו אנחנו לא יכולים להרשות שצה"ל יהיה משותק לכמה ימים.

ישן 01-09-2009, 19:41
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "אני חושב באמת מה אפשר לעשות,..."

ציטוט:
אך דבר אחד אינני חושב שניתן לעשות במדינתנו הקטנה: מהפכה. למהפכות יש נטייה להיות מלוכלכות וארוכות ובמצב המדיני שיש באזרונו אנחנו לא יכולים להרשות שצה"ל יהיה משותק לכמה ימים.

אני לא חושב שיש קשר לצה"ל, אנחנו פשוט מדינה שנולדה על בסיס של דיכוי זכויות וחרויות,
בניגוד למדינות אחרות שהתבססו על "חוק הארץ" או המגנה כרטא - מדינת ישראל התבססה כמעט מיום היווסדה
על משטר מדכא, בל נשכח שישראל נוסדה כמדינה קוואזי-קומוניסטית, עם הגבלות מחרידות למי שהתנגד להסתדרות של מפ"י,
ההיסטוריה מראה לנו על מניעת טיפול רפואי, שהביא להקמת קופת חולים אלטרנטיבית לתומכי האצ"ל,
או למשל ההיטלים "מרצון" המגוכחים שנכפו על האוכלוסיה בעיתות מיתון ומלחמה,
או למשל ההכרח לשאת תעודת זהות, בעוד שבשאר מדינות המערב, זיהוי נעשה באמצעים אחרים,
מניעה מכלל האזרחים לשאת נשק אישי, המעצרים המנהלתיים, "המחלקה היהודית" של השב"כ,
המנעות משימוש בשיטת המושבעים, שנתנה כח אדיר לקליקת השופטים הישראלית,
כך קמה לה מדינה של ניצולי שואה עם תסביך גלותי ועם אינספור הגבלים ואיסורים,
וכך צמחנו כעם להיות משועבדים למדינה, ולקבל את מרותה גם כשזו פוגעת בנו ובזכויות שלנו.

למעשה, למהפכה מעולם לא היה סיכוי, ישראל היתה ונותרה דוגמא מצויינת לשליטה ומידור אוכלוסיה גדולה,
אפשר בעיקר לראות את זה בכך, שאין לאף גוף פרטי במדינה יכולת להקים ערוץ תקשורת עצמאי כמו תחנת רדיו או טלויזיה,
אלא אם הוא מסכים לחוק המוסכם בשתיקה, שהערוץ לא "יסית" נגד המדינה, או ישלהב את הקהל להתאגד
תחת מטרה שנוגדת את האינטרס הממסדי, גוף שיעשה דבר שכזה יידע כי לעולם לא תהיה לו נישה בתקשורת הישראלית.
רשת כמו GSN, שמשדרת את אלכס ג'ונס בארה"ב, לעולם לא תוכל להתקיים בישראל, משום שאין פה חופש ביטוי,
מעולם לא היה פה באמת חופש ביטוי, או חופש בחירה - המקרה המובהק ביותר הוא מאיר כהנא,
תאהבו את המצע שלו או תשנאו, מה שעשו למאיר כהנא, בעצם עשו לנו כבוחרים, הם הורידו לנו מהקלפי
אופציה שלא נראתה להם, במדינות אחרות זה נקרא בולשביקיות, אצלנו זה נקרא בג"ץ,
זה דוגמא קטנה ביותר, איך נותנים לעם "להשתעשע" עם רעיון החופש והדמוקרטיה, כל עוד זה לא מפריע להם,
ברגע שזה מפריע להם, ברגע שישנו מועמד שמעוניין לפנות להמונים ולהציע את המצע שלו להם,
אז הוא צריך לעמוד במבחן המדינה ולא במבחן הדמוקרטיה - מהסיבה הפשוטה, ש..אין לנו פה דמוקרטיה, פשוט אין.

אז אתה מבין ידידי, מהפכה לא תחול פה לעולם, אם אחרי שנת הדמים של 2002 לא בערה המדינה,
זה אומר שאפשר לעשות לישראלים הכל, הם יתרגזו יקללו, אבל הכל מהכורסה הנוחה שלהם,
לסכן את העבודה שלהם? את החירות שלהם? עד כאן חביבי... מהפכה פירושה הקרבה,
וישראלים פשוט לא מקריבים, אלא כאשר מקריבים בשבילם... עצוב אבל זוהי הזהות הישראלית,
שעוצבה כך בדקדקנות וביעילות מרובה ב 60 שנותיה הקצרות.
ישן 03-09-2009, 12:09
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
לא אני לא אלך ברגל, אני אסע באוטו הפרטי שלי - אבל תודה על ההצעה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מוסקיטו17 שמתחילה ב "אז תלך ברגל."

ציטוט:
תחבורה פרטית היא זכותו של כל אזרח בדיוק כמו שבניית בית על השטח הפרטי שלו היא זכותו של כל אזרח ועל שתיהן המדינה שמה הגבלות.

המגבלות היחידות שאזרח מחוייב עליהן בעת נסיעה הן מגבלות בטיחות,
כגון מהירות מותרת, חגורות בטיחות, רשיונות תקפים וכו'...

זכותנו לסוע לאן מתי ואיך שחפצה נפשנו היא זכות שאין לערער אותה,
עידוד נסיעה בתחבורה הציבורית זה דבר אחד, אפלייה לטובתו כמו נתיבים ציבוריים גם כן,
אבל הטלי ענישה על מי שלא מעוניין לסוע בתחבורה שמצלמת אותך ומתעדת את נסיעתך,
או מגבילה אותך לנתיבים ולשעות שהיא בוחרת - זה דבר אחר לגמרי, דבר לא חוקתי בעליל (לו היתה לנו חוקה בכלל).

תהיה בטוח ידידי היתוש, שהזיהום שפוגע באוויר שלנו לא בא מכמה פרייבטים מסכנים,
הוא בא מהמפעלים של דנקנר ותשובה, ועופר ועיני, וכל הטייקונים האלה שמאוד מאוד
נוח להם למדר ולהגביל את האזרח הקטן בכל דרך אפשרית, לרבות תנועה וניידות.

רכב פרטי הוא אחד ממעוזי החירות האחרונים שנותרו לאזרחים במאה ה 21,
וכעת גם את החירות הזו מנסים לחנוק ולהגביל לטובת שקרים וספינים זולים, אתה אומר לי "לך ברגל"?
אני אומר, לך אתה ברגל, סע אתה באוטובוסים - ואל נא תדחף לחיי הפרטיים, לא אתה ולא המדינה.
ישן 02-09-2009, 22:17
  NWORESISTER NWORESISTER אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מוסקיטו17 שמתחילה ב "הן עדיין יותר מזהמות מתחבורה ציבורית"

אתה זה שמנותק מהמציאות

הזיהום הגדול נגרם ממפעלי הענק. ולא ממכוניות. כן מכוניות נותנות אחוז מסויים. אבל לא כזה שמתקרב בכלל למה שמפעלי ענק שיש בכל מדינה עושים. ואת אלו מנהלים בעלי הון. ואף אחד לא מאיים עליהם.

חוץ מזה. איך לשלול לאנשים את הזכות לנהיגה תעזור אה? חרטא. אז ידחפו את כולם לאוטובסים. אוטובוסים בכלל פולטים הרבה יותר גז. יצטרכו הרבה אוטובוסים. וככה יהיה יותר זיהום

מה שאתה ואנשים כמוך שהם כבשים שטופי מוח לצערך. לא קולטים. זה שהזיהום לא יעלם. הוא לא אמור להיעלם. זו לא המטרה. מה שאמור להיעלם זה החופש שלך.

עם רוצים להפחית זיהום אז שיטילו חוק שחייבים מכוניות חשמלית. וכל יצרני המכוניות ייצרו כזו. אבל להגביל אנשים בנסיעה זה שטויות.

ישן 02-09-2009, 18:06
צלמית המשתמש של הקרדינל

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מוסקיטו17 שמתחילה ב "צודק."

ומדוע לאפשר לאנשים להביע דעות לא נכונות וקיצוניות וכך ליצור עוד חיכוכים?
מדוע לתת לבני אדם חופש בהשגת קניין, חומרי ורוחני, ולא להגביל אותם כך שנוכל לקזז בהשפעותיה ההרסניות של תרבות הצריכה המערבית?
ועוד מדוע ומדוע עד אין קץ. אם נגיע לסוף, הרי שהדרך הטובה ביותר לעזור לפלנטה היא על ידי מחיקת רוב האנושות, אך אני מניח שעד כמה שאתה אוהב את הכדור לא תקפוץ מן הגג, נכון? לא, כמובן שלא, מפני שאתה יודע שעם כל הכבוד לביוספרה אתה בן אדם ויש לך זכויות מעצם היותך אדם.
התוכנית הזו מגבילה את הזכויות שלך בשביל מטרה מוצדקת וחכמה, אולם הם רוצים לכפות עלינו משהו. אני אומר שעלינו להתנגד לזה ועליהם להשתמש בדרך החופשית לשנות הרגלים- שינוי התנהגות השוק: הוזלת התחבורה הציבורית, הטבות למכוניות ירוקות, מסים על ייבוא מכוניות מזהמות וכו'. כך יהיה ניתן לשמור על חופש הבחירה ולעזור לסביבה.

ישן 02-09-2009, 19:59
צלמית המשתמש של הקרדינל

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי מוסקיטו17 שמתחילה ב "זה מס ולא קנס."

אכן, טעות שלי, התבלבלתי בין מס לקנס .
לענייננו- מיסוי מעצם טבעו חונק את הכלכלה. הוספת עוד מיסוי בהחלט תשיג את המטרה של פחות זיהום, אך קרוב לוודאי דווקא בכך שמכוניות יהיו מחוץ להישג היד של הציבור. במקום להתחיל לשים מיסוי על כניסה לאזורים מסויימים, על הממשל להפוך את הימנעות מכניסה לאזורים עמוסים לעניין כלכלי בלי לאיים על הנהג בכך שיגבו ממנו כסף.
בנוסף אני מעוניין להפנות אותך למאמר שהתפרסם במדור פנורמה בגיליון סיינטיפיק אמריקן אפריל-מאי 2009, "לחסום את התנועה בכוונה תחילה" מאת לינדה בייקר שמציע דרכים חדשות כיצד להיפטר מהעומס בלי לקחת ממישהו כסף אלא דווקא על ידי צמצום תשתיות: בסיאול לפני כמה שנים מהנדסים החליפו כביש מהיר בעל שישה נתיבים בפארק והתוצאה הייתה שיפור בתחבורה בעיר. אחפש את הגרסה המקוונת של המאמר.

ישן 02-09-2009, 22:43
  מוסקיטו17 מוסקיטו17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.09
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "אכן, טעות שלי, התבלבלתי בין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הקרדינל
לענייננו- מיסוי מעצם טבעו חונק את הכלכלה. הוספת עוד מיסוי בהחלט תשיג את המטרה של פחות זיהום, אך קרוב לוודאי דווקא בכך שמכוניות יהיו מחוץ להישג היד של הציבור. במקום להתחיל לשים מיסוי על כניסה לאזורים מסויימים, על הממשל להפוך את הימנעות מכניסה לאזורים עמוסים לעניין כלכלי בלי לאיים על הנהג בכך שיגבו ממנו כסף.

אני לא בטוח שזה שמכוניות יהיו מחוץ להישג היד של הציבור זה כל כך נורא. ברוב המקרים אני משתמש בתחבורה ציבורית, וכשזה ממש לא יעיל עבורי אני משתמש במונית (מה שיקר וגורם לי להשתדל לא להשתמש בשירות הזה הרבה). אתה נכנס לנושא של תמריצים חיוביים מול תמריצים שליליים, וטוען טענה כללית בעד תמריצים חיוביים, אבל ברור שזה לא תמיד נכון: כן מטילים מסים וקנסות. אני אלך לדוגמה קיצונית: לא נותנים מתנה לכל מפעל שלא מזהם, אלא קונסים (לכאורה) מפעלים מזהמים. כניסה לאזורים עמוסים היא כבר היום עניין לא כלכלי, אבל כמדינה "מערבית", "מפותחת" וכו' לשכבות העליונות יש מספיק כסף לעמוד שעות בפקקים בגוש דן במקום להשתמש בתחבורה ציבורית וללכת 10 דקות ברגל.

אשמח לקרוא את המאמר אם תמצא קישור בחינם, ואני לא אומר שבהכרח מדובר בפיתרון מושלם. כל שעשיתי היה להתנגד לטענה ששוללת לחלוטין מיסוי של שימוש ברכבים פרטיים בשם "חופש הפרט".
ישן 03-09-2009, 08:31
צלמית המשתמש של הקרדינל

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי מוסקיטו17 שמתחילה ב "[QUOTE=הקרדינל] לענייננו-..."

חיפשתי ומצאתי, בבקשה- נסיעה מהירה יותר בעיר.

או.קיי, בוא נעזוב לרגע את עניין המיסוי כי אנו יכולים להתחיל להתעסק בבירוקרטיה וצדק וכל מיני שאלות קטנוניות כמו "ומה אם תהיה תאונה ויווצר גודש, כולם יחטפו בגלל התאונה?" וכו' וכו' וכו'.
האם אתה תומך ברעיון שינטרו אותך במערכת התחבורה? אני אומר- הם רוצים לעקוב אחר התנועה, בסדר. אך להשתמש בטלפונים? מצלמות זיהוי? הם יוכלו לעקוב אם כן אחרי כל בן אדם במערכת ולתייג אותו. זו נקודה אף חשובה יותר מחופש התנועה- החופש לפרטיות ובדו"ח עצמו נכתב שהם מעוניינים לשנות את דעת הקהל בנוגע לפרטיות שלהם ואנונימיות של הנהג. זה נשמע כדבר שעושים במדינה דמוקרטית? מנטרים כל אזרח שנוסע?

ישן 02-09-2009, 22:26
  NWORESISTER NWORESISTER אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.09
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי מוסקיטו17 שמתחילה ב "זה מס ולא קנס."

אתה לא רציני כי אתה שוכח שאנחנו מדינה דמוקרטית ולא רוסיה של סטאלין ולכן יש לנו את הזכות המלאה לנסוע במכוניות פרטיות לאן שנרצה.

והטלת חוק ששולטת את זה היא פגיעה בזכויות אדם. באזרחות לומדים את זה. חוק בסיסי של חופש האדם לנסוע לאן שהוא רוצה.

וגם חוק לרכוש פרטי. ומכונית היא חלק מזה

אתה רוצה לעשות מס על זיהום? תטיל מס על המפעלים קודם כל.

כבר 90 שנה שנוסעים עם מכוניות עם גז. העלייה הגדולה. בסרטן ובמחלות אחרות נבעה מהמפעלים המזהמים.

ברור שלא יוטלו קנסות על משפחת עופר שלכאורה (כי השמוקים האלה מאיימים על כל מי שמדבר נגדם כאילו הם מאפיה) שמזהמים את כל מפרץ חיפה עם המפעלים שלהם. נכון? בוא נטיל קנס על האנשים הם אשמים!!!

בכלל אתה מדבר הרבה אבל אתה בעצמך לא תסכים לחוק כזה וגם 99% אחוז מהאנשים בישראל את זה אני מבטיח לך. תמשיך לשחק אותה מאמין בזה באינטרנט

ישן 06-10-2009, 21:10
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי nowdot שמתחילה ב "המלחמה בתאונות או סתם עוד מס?"

כרגיל... שקרים ועוד שקרים...
כמו שלארגוני הבריאות וחברות התרופות לא אכפת מבריאותנו אלא רק מכספנו, כך גם כל ארגון או תאגיד אחר שמסתתר מאחורי סלוגנים "בשביל האנשים, לטובת הציבור, למען האנושות" וכל שאר הסלוגנים השיקריים שהם אוהבים כ"כ לשנן...

החוקים האלו נועדו רק כדי להכניס עוד כסף למדינה, כסף נזיל ובצורה הכי מהירה והכי קלה, מה יותר קל מאשר לתפוס אנשים בשעת מעשה? מה יותר קל מלגבות כסף על דברים שמראש ידוע שיכניסו כסף? הרי אנשים מטבעם עוברים על החוקים גם אם הם לא התגלמות הרוע...

בקיצור, שלא יעבדו עליכם, טוב על הנוכחים כאן בטח לא, אבל על שאר העדר? זה כנראה ממש עובד.. מישהו בטח צוחק כל הדרך אל הבנק שם למעלה..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:18

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר