לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-09-2009, 14:29
  Al_Madmal Al_Madmal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.05
סוכה למילואים

שלום לכולם.
אני מניח שזה לא בהכרח קשור לפורום, אבל יכולת האלתור במילואים הופכת את הנושא לקשור.

במהלך סוכות הקרוב אצטרך לבלות בהל"ל באליקים, מתוקף היותי אדם דתי, אצטרך סוכה.
מכיוון שאני לא סומך על כך שסוכה תלווה אותי גם לשטחי האש, חשבתי לדאוג לסוכה מתקפלת/ניידת.

דרישות:
גובה - בערך מטר.
אורך ורוחב - כ70 סמ"ר
כיסוי דפנות - מספיק להשתמש בחוט שמקיף את הסוכה במרחקים של כ25 ס"מ מדין לבוד (אם זה היה פורום יהדות, הייתי מסביר)
סכך - ענפים או משהו שהוא לא כלי, אבל מצד שני גדל על הארץ (יש את הסכך לנצח, השאלה אם אוכל לקמבן משהו במימדים האלו).

חשבתי על מערכת של 4 מוטות, מחוברים לקרקע על ידי יתדות, צריך עוד לחשוב על החיזוקים של זה (שלא יתפרק) וגם שיהיה נייד ונוח לנשיאה.

מישהו יכול לתרום רעיונות?
או לחילופין, האם מישהו היה בסיטואציה דומה ופתר אותה בצורה אחרת?
תודה רבה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-09-2009, 18:09
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Al_Madmal שמתחילה ב "סוכה למילואים"

אחדשה"ט

1. כדאי ליצור קשר עם הרב של אליקים - אני בטוח שליד חד"א יש סוכה. אני בטוח שלא תוכל להגיע לחד"א ברוב הארוחות ושלא תרצה להסתפק ב"ארוחת ארעי" (ולמה לא? אני בד"כ הסתדרתי עם ארוחת ארעי חוץ משבת וחג). הוא צריך לתת לך מענה. כמעט לכל גדוד מילואים יש היום רב גדוד. פנה אל המ"פ שישיג לך את רב הגדוד אם אין רב גדוד, הנה מצאת לעצמך תפקיד... או את הטלפון של רב אליקים פנה אל הרב של אליקים (רב ברמת רב חטיבה!).
  2. אם מהרב של אליקים לא הגיעה הישועה - לא יכול להיות שעדיין אין פתרון של סוכה "בין רגע" בשיעור מינימום. נסה למצוא משהו כזה.
  3. לסוכות נחלים יש עמודי גובה בגובה מלא אך מוטות רוחב קצרים מאד. תוכל להקים איתם סוכה קטנה וכשרה. אם לא תשיג את זה תצטרך להתחיל לאלתר...
  4. אילתורים:
    1. תל"ק - צריך לבדוק מחדש את הכשרות של הטלק לשמש כסוכה. פיתוח של שלה לוי ז"ל (נהרג באסון המסוקים). אתה לוקח תל"ק קרטון שיש בכל פלוגה, חמ"ל וחד"ת מקפל אותו כך שיש לך שלוש דפנות ישרות ואחת ב45 מעלות. יש לך שיעור של סוכה שאתה נכנס בה כולך ולא רק "ראשו ורובו", כל שנותר לך זה רק להוסיף סכך. שמעתי שעלו ספקות לגבי הכשרות של הסוכה הזו. יש לבדוק ספקות אלו וממה הם נובעים? אם בגלל רוח מצויה, אפשר להשעין את התל"ק כנגד קיר (מקסימום אחת הדפנות אפילו תחשב כלחי) ודופן נוספת לחבר לבזנ"ט. אם משום שימוש ב"כלי" שהוא דבר המקבל טומאה נראה לי שצריך עיון גדול. את הסכך אפשר להניח על שידריות (הקרש שאליו מצמידים את המטרות במטווח) שמניחים מעל לטלק וכך הסכך לא מונח על הכלי. לגבי שימוש בכלי לדפנות, נראה לי שיש הרבה מקום להקל (אם בכלל יש בעיה) וכדאי כבר מעכשיו לשאול רב.
    2. אילתור נוסף לדפנות - ח' בטון שנמצאות במטווחים ושכובות על הצד. מזמן לא מדדתי אבל אם אני זוכר נכון יש בהן יותר משיעור המינימום לסוכה, יש בהן שלוש דפנות. תוסיף סכך ויש לך סוכה "ראש ורובו".
    3. אילתור לסכך - כנ"ל שידריות עם או בלי צמחים, שידריות חדשות כל זמן שלא נעשה בהן שימוש והן לא "כלי".
    4. האמר משא פתוח - בשעת הדחק (ומה יותר שעת הדחק?) תוסיף לבוד או קרטון מסביב בשתי דפנות + טפח. שים סכך למעלה וסע לשלום ובתאבון. אם תציע את האילתור הזה לרב הגדוד תהיה לו סוכה ניידת לזיכוי הרבים.
אולי אוסיף בהמשך.

חג שמח ומילואים בריאים
גמח"ט

ישן 22-09-2009, 21:28
  Al_Madmal Al_Madmal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אחדשה"ט [list=1] [*]כדאי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אחדשה"ט

כדאי ליצור קשר עם הרב של אליקים - אני בטוח שליד חד"א יש סוכה. אני בטוח שלא תוכל להגיע לחד"א ברוב הארוחות ושלא תרצה להסתפק ב"ארוחת ארעי" (ולמה לא? אני בד"כ הסתדרתי עם ארוחת ארעי חוץ משבת וחג). הוא צריך לתת לך מענה. כמעט לכל גדוד מילואים יש היום רב גדוד. פנה אל המ"פ שישיג לך את רב הגדוד אם אין רב גדוד, הנה מצאת לעצמך תפקיד... או את הטלפון של רב אליקים פנה אל הרב של אליקים (רב ברמת רב חטיבה!).

אני עובד על זה, רק אני בודק "מה יהיה אם", טוב שיהיו כמה תוכניות במגירה

1. אם מהרב של אליקים לא הגיעה הישועה - לא יכול להיות שעדיין אין פתרון של סוכה "בין רגע" בשיעור מינימום. נסה למצוא משהו כזה.
  2. לסוכות נחלים יש עמודי גובה בגובה מלא אך מוטות רוחב קצרים מאד. תוכל להקים איתם סוכה קטנה וכשרה. אם לא תשיג את זה תצטרך להתחיל לאלתר...
כשהייתי בסדיר קיבלנו מהצבא סוכות נחלים, כרגע אני לא רואה את עצמי מנייד סוכת נחלים עם המשקל וכל הדברים שלה.....
  1. אילתורים:
    1. תל"ק - צריך לבדוק מחדש את הכשרות של הטלק לשמש כסוכה. פיתוח של שלה לוי ז"ל (נהרג באסון המסוקים). אתה לוקח תל"ק קרטון שיש בכל פלוגה, חמ"ל וחד"ת מקפל אותו כך שיש לך שלוש דפנות ישרות ואחת ב45 מעלות. יש לך שיעור של סוכה שאתה נכנס בה כולך ולא רק "ראשו ורובו", כל שנותר לך זה רק להוסיף סכך. שמעתי שעלו ספקות לגבי הכשרות של הסוכה הזו. יש לבדוק ספקות אלו וממה הם נובעים? אם בגלל רוח מצויה, אפשר להשעין את התל"ק כנגד קיר (מקסימום אחת הדפנות אפילו תחשב כלחי) ודופן נוספת לחבר לבזנ"ט. אם משום שימוש ב"כלי" שהוא דבר המקבל טומאה נראה לי שצריך עיון גדול. את הסכך אפשר להניח על שידריות (הקרש שאליו מצמידים את המטרות במטווח) שמניחים מעל לטלק וכך הסכך לא מונח על הכלי. לגבי שימוש בכלי לדפנות, נראה לי שיש הרבה מקום להקל (אם בכלל יש בעיה) וכדאי כבר מעכשיו לשאול רב.

2. לגבי הדפנות בסוכה הזו, אני לא יודע אם זה נקרא סוכה שעומדת ברוח מצוייה, וכן אולי זה נקרא בזוי, אני יותר בניתי על פתרון הלבוד הישן והטוב. לגבי שימוש בשדריות חדשות כסכך.... נשמע קצת קשה להשגה שדריות שהן 100% לא כלי...

נערך לאחרונה ע"י Al_Madmal בתאריך 22-09-2009 בשעה 21:35.
ישן 22-09-2009, 22:03
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Al_Madmal שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]אחדשה"ט כדאי..."

מה בזוי בתל"ק? אם היה מלוכלך, ניחא. אבל כשמדובר בהלכה על בזוי בסוכה מדברים על כלים שאכל בהם שלא ישאיר אותם בסוכה ושלא ינקה אותם בסוכה וכן שלא יבצע שם מלאכות בזויות כמו טיפול בצרכים של תינוק. לא נראה לי שזה העניין כאן.
שים לב שאת "בלאי כלים" פסלו לסכך אך התירו לדפנות!
את עניין רוח מצוייה הצעתי לפתור באמצעות בזנ"ט אחד, שניים ואפילו שלושה על כל פינה.

תמיד אפשר לחתום על שדריות חדשות, האפסנאים לא אוהבים את זה אבל זה אפשרי. במקרה הרע, תוכל להביא איתך מסור...
גם לגבי שדריות שאינן חדשות כדאי לשאול שאלת רב כבר עכשיו, האם דומה או שונה ל"סיכך בשפודין" (ואז לא צריך להוסיף צמחים מעליהם אך כן להשאיר רווח בין בד לבד כרוחב השידרית)?

בסופו של דבר אולי תמצא לעצמך מערום ציוד/ארגזי תחמושת, תפנה בתוכו שטח ברוחב אורך וגובה כשיעור ראשו ורובו, תוסיף סכך וזהו, או שפשוט תאכל אכילת ארעי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:01

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר