לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-09-2009, 20:58
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
נאום מבריק!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "נתניהו לאו"ם: תחליטו – אתם לצדנו או לצד הטרור?"

אינני יודע עד כמה הדברים הללו מחלחלים והאם מישהו באמת ישנה או יזוז מעמדתו המסורתית.
אבל בהיבט ההיסטורי - נדמה לי שזאת פעם ראשונה שבפורום בינלאומי מעין זה מוצגת התמונה והתוכחה הישירים והבוטים ביותר, שזוכים גם בליווי מסמכים.

אינני יודע אם הפרוטוקול מאפשר זאת, אבל אני הייתי מצטייד במקרן נייד ומקרין קבל עם ועדה את המסמכים הללו שיחרתו בזיכרון הקולקטיבי העולמי, שההכחשה היא פסבדו-מדע הנשען על טיעונים שקריים.

טוב שביבי ערך חשבון נפש נוקב עם העולם המערבי דווקא בסוגיה זאת.

ביבי לחץ גם במקומות הנכונים בנושא הפלסטיני, כאשר הציב בראש ובראשונה התביעה להכרה הדדית וברורה.

ביבי נכנס לפנתיאון הנואמים הדגולים בעולם ולדעתי יש מקום ללמוד כיצד יש לערוך נאום

יתרון נוסף היה שהנאום היה, כולו באנגלית ולא היה צריך להיות תלוי ומתורגם בידי מתורגמן מעברית לאנגלית/ערבית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-09-2009, 21:45

אין לך אדם שאין לו שעה ואין לך דבר שאין לו מקום (מסכת אבות ד', ג')
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "היה ונשאר מטובי הרטוריקנים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
היה ונשאר מטובי הרטוריקנים שהיו לנו,
חבל שהוא לא מנהיג כמו שהוא דברן

פרשנות לפתגם גדול זה!
מערכות ענק הוכרעו לאורך כל ההיסטוריה האנושית בזכות אומץ לב נדיר של אדם מן השורה שגילה תושייה רבה בשעה קשה. לעתים הושג ניצחון בזכותו של פרט זניח, שבימים כתיקונם לא הייתה לו כל השפעה.

"אין לך אדם שאין לו שעה", כל אדם הינו ייחודי ומסוגל לתרום מסגולותיו המיוחדות. דבר זה מתגלה לעתים דווקא בשעה קשה, עת מרבית בני האדם נותרים אובדי עצות.

מסופר על משה רבנו ודוד המלך, שנבחנו ממרומים אם ראויים הם לתפקיד הרם של מנהיגי ישראל, לפי היחס שבו הם מתייחסים לצאנם. החשבתו של הפרט הקטן, השולי, לכאורה, היא המוכיחה על גדלות האדם, על העובדה שאין הוא מתעלם או מזלזל בקטנות.

ביבי זכה בצדק לפתגם הזה!
ישן 25-09-2009, 06:00
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
היצוג באו"מ מתאים לביבי ככפפה ליד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "נתניהו לאו"ם: תחליטו – אתם לצדנו או לצד הטרור?"

שנון, מבריק ונינוח.
חבל שדבריו נופלות על אזניים ערלות במקום להרעיד את הסיפים. אולי בכל זאת חילחל משהו ויעשה משהו בכוון רסונם של האירנים.
אולי גם חילחל משהו כלפי פנים ויביא אכן לקידום הסדרים עם הפלסטינאים ולהכרה שגם להם יש מקום להקמת מדינה בגדה המערבית של הירדן. מדינה לצידה של מדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית.
לגבי דו"ח גולדסטון, הבולט בחד צדדיותו המופגנת, לא מספיק לדחותו על הסף. על מנת למנוע לזות שפתיים, על מדינת ישראל לחקור בעצמה את האירועים, באמצעות ועדת חקירה בלתי תלויה. מסקנותיה, תהוונה, בכללי, משקל נגד לדו"ח ותציף את המקרים הבודדים (כך אני מאמין), שהיו בהם חריגות ותביא להעמדה לדין את החורגים.
ישן 25-09-2009, 12:57
  omry n omry n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הצדק חייב להראות וזאת ע"י חקירה בלתי תלויה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
אין גוף המסוגל לחקור את עצמו ולהגיע לבסיס האמת. הצבא מחוייב לחקור את ההשלכות התפקודיות המקצועיות.
ועדת חקירה ממלכתית חייבת לחקור את ההיבטים האתיים והמוסריים של הפעולה.
כמוך אני מאמין בנקיונו של צה"ל. אבל אמונה איננה מספקת - חייבים בהוכחה חותכת ובמיוחד באיתורם של חריגים, במידה והיו.

צה"ל מסוגל לחקור את עצמו, והוא כבר חוקר, והאנשים החוקרים אינם מחוייבים לאף אחד אלא לחשיפת האמת. כאן זה לא צבא אירן.
לא פותחים ועדת חקירה ממלכתית על כל נפיחה, בטח ובטח כאשר חקירה כזאת רק נותנת לגיטימציה לעולם להגיד "הנה, הם עושים ועדת חקירה כי יש להם על מה", גם אם החקירה תוביל לשום דבר.
די להיות עקשן וכפוי טובה. כל אדיוט יודע מי היה התוקפן ומי הקורבן, מי צלצל לאזרחים לבתיהם כדי שיפנו אותם וגם הפציץ בפצצות לא קטלניות כדי להבריח אותם אם האזרחים נשארו. אם אתה עדיין מטיל ספק ב"מוסר ואתיות" הפעולה אז יש לך בעיה רצינית.
ישן 25-09-2009, 13:11
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי omry n שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה]אין גוף..."

אל תשים את עצמך על הכביש בשביל אחרים
גם אם האחרים זה צה"ל ואתה תושב ישראלי ופטריוט
צה"ל לא תמיד חוקר כמו שצריך וגם לא תמיד נוהג כמו וכפי שצריך
היו לא מעט תחקירים על אי החקירות של הריגות בשטחים למשל (לא במבצע, בשנים שלפני)
צה"ל באופן שיטתי לא חקר מקרי מוות בהם יכול להיות וחיילים/קצינים פעלו בניגוד להוראות.
אמנם זו מלחמה ואתה בצד הישראלי, אבל זה שיורים עליך אלפי טילים לא נותן חסינות ללא גבולות לפעולות/מבצעים וכיו"ב
בקשה לחקר האמת אינה צדקנות מיותרת כפי שכולם מנסים להציג והופכים אותה לשיתוף פעולה עם האויב, היא פשוט בקשה לחקר האמת

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 25-09-2009 בשעה 13:25.
ישן 25-09-2009, 13:14
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי omry n שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה]אין גוף..."

זה לא נכון להשתמש במושגים של 'תוקפן וקורבן'. מושגים כאלו יוצרים את הבעיה.
ישראל קודם כל לא הייתה הקורבן, אבל היא גם לא הייתה התוקפן. ובגלל זה אסור להשתמש במושגים האלה.

בכל אופן, אני כן חושב שעל מבצע צבאי שארך כחודש וחצי, שנהרגו בו חיילים ישראלים (רובם מאש צה"ל) ושנהרגו בו 1500 ערבים (אע"פ שלפחות 1000 מהם הם פעילי טרור), חייבים לעשות ועדת חקירה.
שבה יבדקו את הכל, את הכשלים (בטוח היו כשלים) בצה"ל מבחינת התנהלות, את הפגיעה באזרחים (אני לא מאשים את ישראל ברצח אזרחים) ואת העובדה שהיעדים שלנו לא הושגו (קסאמים עדיין נורו על ישראל ולא הגענו להסכם על גלעד או על פתיחת המעברים).

מלחמת לבנון השנייה הייתה חודשיים, ועליה עשו ועדת חקירה. אין סיבה שעל עופרת יצוקה לא נעשה.
בנוסף לזאת, העובדה שעל עופרת יצוקה עשו ועדת חקירה של האו"ם, שהיא כידוע מוטה נגדינו, מחייבת אותנו לפעול באותו המטבע, ולעשות ועדת חקירה משלנו שתוכיח את השקרים של ועדת גולדסטון, וכדי שיהיה לנו עם מה 'להלחם' במלחמה ההסברתית והדיפלומטית שתתחיל בקרוב.
ישן 25-09-2009, 13:43

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "זה לא נכון להשתמש במושגים של..."

בכל צעד בחיים צריך לבצע תהליך של הפקת לקחים - ללמוד ממנו האם עשיתי רע/טוב ומה יש לשפר.

צריך להכניס לעם הזה פעם אחת ולתמיד - די עם וועדות החקירה הללו.
אנחנו לא חייבים דין וחשבון לאף אחד, לא למתחסדים, לא למשמיצים, לא לאוהבי ולא לשונאי ישראל.

כאשר אותן מתחסדים יראו ולו פעם אחת לעולם, שהם ביצעו וועדת חקירה על פשעיהם, תהיה להם הצדקה לשפוט אותנו על מעשינו.
אין כאן שאלה של צבא מוסרי, עם מוסרי וכל אותם זיבולי שכל שיפי הנפש מעמיסים עלינו.
יש כאן מלחמה , ובמלחמה כמו במלחמה - יש הרוגים משני הצדדים.
הצד שהתגרה ופתח במלחמה - אל לו לבוא ולהתבכיין. את זה היה צריך לקחת בחשבון טרם פתח במלחמה.

במלחמה, אנו מצווים באופן הברור והבוטה ביותר, להרוס/לשתק/לחסל ולהשמיד כל גורם המאיים עלינו, פשוטו כמשמעו. את זה עושה כל צבא כיום.
הבריטים לא בחלו בדרך זאת באיי מאלווינס (פולקלנד).
האמריקאים באפגניסטאן ובעיראק לא דופקים חשבון לאף אחד כאשר צריך להוריד מיכלית דלק.
הרוסים בצ'צניה
הסינים כלפי בני עמם.
ושלא לדבר על הערבים כלפי האוכלוסיה שלהם.

למה אנחנו צריכים להרגיש תמיד שעלינו להתנצל ולהסביר?
ישן 25-09-2009, 17:20
  omry n omry n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.07
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "זה לא נכון להשתמש במושגים של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי alonmore28
זה לא נכון להשתמש במושגים של 'תוקפן וקורבן'. מושגים כאלו יוצרים את הבעיה.
ישראל קודם כל לא הייתה הקורבן, אבל היא גם לא הייתה התוקפן. ובגלל זה אסור להשתמש במושגים האלה.

בכל אופן, אני כן חושב שעל מבצע צבאי שארך כחודש וחצי, שנהרגו בו חיילים ישראלים (רובם מאש צה"ל) ושנהרגו בו 1500 ערבים (אע"פ שלפחות 1000 מהם הם פעילי טרור), חייבים לעשות ועדת חקירה.
שבה יבדקו את הכל, את הכשלים (בטוח היו כשלים) בצה"ל מבחינת התנהלות, את הפגיעה באזרחים (אני לא מאשים את ישראל ברצח אזרחים) ואת העובדה שהיעדים שלנו לא הושגו (קסאמים עדיין נורו על ישראל ולא הגענו להסכם על גלעד או על פתיחת המעברים).

מלחמת לבנון השנייה הייתה חודשיים, ועליה עשו ועדת חקירה. אין סיבה שעל עופרת יצוקה לא נעשה.
בנוסף לזאת, העובדה שעל עופרת יצוקה עשו ועדת חקירה של האו"ם, שהיא כידוע מוטה נגדינו, מחייבת אותנו לפעול באותו המטבע, ולעשות ועדת חקירה משלנו שתוכיח את השקרים של ועדת גולדסטון, וכדי שיהיה לנו עם מה 'להלחם' במלחמה ההסברתית והדיפלומטית שתתחיל בקרוב.

כן נכון להשתמש במושגים של קורבן ותוקפן כי על ידי כך אתה מבין את הנסיבות והתוצאות.
מעבר לזה, כאשר הפעולה היא הגנתית מיסודה ההתייחסות היא שונה מפעולה שנחשבת כהתקפית. לכן לדוגמא קווי 49 מאושרים על ידי העולם כקווי מדינת ישראל אף על פי שהם לא מהווים את הקווים החופפים לקווי אונסקו"פ. מנגד שטחי יש"ע והגולן לא מוכרים על ידי הקהילה הבינלאומית מכיוון שמלחמת ששת הימים היא מלחמה יזומה שלך (כמובן שהראיה של המלחמה כמלחמה התקפית היא מגוחכת מעצם העובדה שזו הייתה מלחמת מנע, אבל לך תסביר למדושני אירופה ששכחו ממזמן מהי ההרגשה של סכנת קיום).

מלבד זאת, חשוב להבהיר זאת כאירוע בין ארגון טרור תוקפני לבין מדינה מתגוננת, אשר אזרחיה סופגים מטחי טילים במשך שנים ללא כל תגובה רצינית עד כדי נקיטת פעולה דרסטית לפגיעה בתוקפן, כשהמטרה היא פגיעה נקודתית באנשי חמאס, "בפינצטה", כדי למנוע פגיעה לא הכרחית באוכלוסייה. בוא לא נשכח שמדובר במלחמה, מלחמת גרילה, ובמלחמה כזו האויב מערב בכוונה אוכלוסיה אזרחית וחפה מפשע, ולכן בסופו של דבר, אין מה לעשות, אזרחים יפגעו בשל כללי המשחק שקבע החמאס, ותפקידנו לצמצמם למינימום את הפגיעה באוכלוסיה אזרחית. ומה שקרה כאן היה טיפול בכפפות של משי, לעומת יד הברזל שמדינות אחרות היו נוקטות.

כאשר אתה לא מבין את שתי הנקודות הללו, נוצר פתח לבזיון דו"ח גולדסטון,שופט מדינת האפרטהייד, ששוכח מול מה המדינה מתמודדת.

תתפלא, צה"ל עורך חקירות, גם אם הן לא גוררות כותרות בומבסטיות של "חקירה ממלכתית של פשעי צה"ל" שעיתונאים רבים כל כך רוצים לראות בשל רייטינג ואנשים מסויימים נופלים לידיהם".
אני לא אומר שכל החיילים צדיקים גמורים, אבל אין לי ספק שחוקרי המקרים הם לא כולבויניקים משוק מחנה יהודה שמחפשים "לדפוק ת'ערבים" אלא בעלי מוסר שידעו לבחון ולבדוק כפי שהזכרתי, כל מקרה לגופו, לאמת או לשלול ולדעת מה לעשות כדי למנוע הישנות של מקרים, אם יתגלו.
ישן 25-09-2009, 10:05

ציון דרך!
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "תגובות..."

ניצול מיטבי של במה בינלאומית, לא רק להסבר , להתנצלות האופיינית למסורת ההסברה שלנו וסוף סוף להטחת האמת בפרצופם של כל צבועי העולם "התאחדו".

כמי שלא תמך בראשית הדרך בביבי אני חייב "להכות על חטא" ביום הכיפורים ואין בכל בושה.

מנהיגים גדולים לא נולדים בחיי היומיום, אלא שעתם נקבעת ברגע האמת (מציע לקרוא את מסכת חז'ל שנכתבה קודם לכן).

יגידו העולם מה שיגידו אחרי הנאום ותמיד ימצאו מקטרגים, בעיקר מקרב שונאי ישראל.
אבל מלחמות כפי שקורה, תוצאותיהן לא מושגות בשדה הקרב ואת זה אנו לומדים על בשרינו בכל מלחמה צודקת שאנו מנהלים.
את המלחמות מנצחים מעל במות בינלאומיות, כפי שהערבים יודעים לעשות זאת עם ההתבכיינות השגרתית שלהם.

מנהיגנו צריכים לאמץ קו זה (ליברמן עושה זאת בהצלחה) להוריד את הכפפות ולהשיב מלחמה שערה.

נאום נתניהו השיג את המטרות החשובות הבאות:

אם עד אתמול היה ספק באשר לצדקת עופרת יצוקה, המערכה נסתיימה אתמול בנצחון שלנו.

אם עד אתמול היה ספק באשר לצדקת המאבק נגד איראן ומכחישי השואה - אתמול נצחנו בגדול את היטלר הקטן.

דו'ח גולדסטון נקבר אמש סופית.
ישן 25-09-2009, 10:13
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "ציון דרך!"

חבל שחיכו עד נאום רה"מ בפני עצרת האו"ם כדי להעביר גם את הצד שלנו.
חבל שרה"מ הוא גם כנראה בין היחידים בממשלה הזו שיש לו יכולות רטוריות גבוהות ושליטה בשפה האנגלית.
מי שראה את הנאום אתמול ולא מכיר את עברו של נתניהו עוד עלול היה לחשוב שפוליטיקאים ישראלים דוברים
אנגלית רהוטה. לצערנו, אנו יודעים את האמת, ובכלל מעטים האנשים במטות ההסברה שלנו שיש להם הכישורים
שיש לרה"מ.

אני בספק אם תצמח תועלת כלשהי בעקבות הנאום הזה, אבל אין לדעת.
כשחושבים על זה, גם לביקור הבזק של נתניהו ברוסיה כבר יש השפעות חיוביות עבורנו.

בניגוד אליך (פלמינג), אני כן הייתי מתומכי נתניהו, וגם התאכזבתי בתקופה האחרונה מהתנהלותו והתנהלות ממשלתו,
בעיקר בגלל הנסיון לרוץ בין הטיפות ולא להציג חזית אחידה. מאידך, ייתכן מאד שהוא יפתיע לטובה לאור ההתפתחויות.
ישן 25-09-2009, 10:30

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "חבל שחיכו עד נאום רה"מ בפני..."

ולאו דווקא באווירה כיפורימית , מותר לתהות ולטעות.
תראה מנהיגים גדולים התגלו דווקא באותם רגעי חסד שניתנו להם.

אני מסתמך על עברו של האיש כראש ממשלה שלא עמדה לזכותו.
אבל בשעה כזאת, כאשר כל עיני העולם נשואות אל מנהיג שמתגלה כמטיף קטן מכפר דרומי שמעשיו מוכיחים כי מוריד את ארצו על הברכיים, קם מנגד מנהיג של מדינה קטנה, כופי שההיסטוריה מועידה לעם היהודי תמיד תפקיד מכריע, אולי גם הפעם התגלתה השעה היפה של העם היהודי לעורר את העולם מתרדמתו לפני שיהיה מאוחר מדי.

מלחמת העולם השנייה (וגם הראשונה) הם היו רק קדימון לתרחישים שעתידים ליפול על ראשו של העולם אם מדינות מטורפות כמו איראן וצפון קוריאה יעשו שימוש בנשק גרעיני.
ראינו בדיוק באסון התאומים, מה הערך של חיי אדם לעומת הטירוף הקנאי.

מי יודע, אולי יום הכיפורים הוא יום הכפרות של אותם עמים זחוחי הדעת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:44

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר