לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-10-2009, 09:19
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "כל תעשיה והצרכים שלה, ברוסיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
כל תעשיה והצרכים שלה, ברוסיה תעשיית הנשק מצפה לעסקה גדולה שבלעדיה אולי תפגע, ולכן יש צורך להזין את הכסף לשם.

גם לסעודיה, אגב, יש אינטרס למנוע התחמשות איראנית, הוא אפילו משמעותי יותר מהאינטרס הישראלי, אולי כי איראן היא מדינה שמקדמת את עצמה גם בכוחות עצמה ולא סומכת רק על עושרה.

סוף סוף מישהו שקולע לנקודה.
נ"מ חזק מגן על הגרעין של אירן.
לסעודיה יש את כל הסיבות שבעולם לפחד מאירן חזקה.
אז הסעודים משחדים את הפדרציה הרוסית בעסקאת נשק ע"מ למנוע את התחזקות אירן.

הדבר היחיד שאני מצטער עליו זה שהסעודים עדיין מפחדים לפתוח במלחמת דת נגד ה"כופרים" השיעים.
מצד אחד גם מדינית וגם דתית הם אויבים טבעיים.
אבל מצד שני צבא סעודיה מורכב בחלקו הגדול מתושבים זרים וסובל מאוכלוסיית גיוס מאוד לא משכילה.

הם מחכים שאנחנו וארה"ב נוציא להם את הערמונים מהאש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-10-2009, 14:24
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
יש לי הצעה רצינית: אם ישראל מתכוונת לעשות משהו בקשר לאיראן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "עיסקה חדשה רוסיה סעודיה בסך 7 מיליארד USD"

הסעודים ישמח מאד. זה יוציא להם את הערמונים מהאש, כי הצבא שלהם לא מסוגל לזה, ולא חשוב כמה טייסות קרב יהיו לו.

אם הם מוכנים לשלם מיליארדים רק בשביל למנוע מאיראן הגנה אווירית מתקדמת -כמה הם יהיו מוכנים לשלם לישראל תמורת חיסול האיום הזה...?

אחרי הכל, אפשר לבוא ולומר לסעודים:
ראו נא, חברים יקרים: ישראל בנתה ח"א וצבא חזק מאד, שמסוגל יש אומרים להתמודד עם האתגר.
אממה מה? ישראל קטנה. והעסק הזה יקר מאד.
אז פעם אחת הצלנו אתכם מסדאם בחינם.
פעם ארה"ב הצילה אתכם מסדאם - תמורת הרבה כסף.
פעם שנייה ישראל הצילה מסוריה, בחינם.
ארה"ב הצילה אתכם מלוב.

אז here is the deal: אתם הסעודים תיקנו לנו 2 טייסות של F22 ושתיים של F35.
ועוד כמה מאות פצצות מונחות GPS חודרות בונקרים הכי משוכללות שיש.
התעשייה האמריקנית תשמח.
ארה"ב תעלוז כי יהיה מי שיוציא לא את הערמונים מהאש.
רוסיה תפסיד. ואתם לא אוהבים את הרוסים.
איראן תקבל שטרונגול - בדיוק כמו שאתם רוצים. אולי משטר האייטוללות אחרי המכה שיחטוף ייהרס.
וישראל תקבל תקציב של מיליארדים נוספים לכיסוי ההוצאות ותיקון נזקי הטילים האירנים ואלו של חיזבאללה שעוד נחטוף.

מה דעתכם...? עסקה חשאית כזאת אפשרית?
הם יכולים אגב לשלם גם בנפט דרך צינור שיוקם בחשאי היישר לנמל אילת.

נערך לאחרונה ע"י שטורס בתאריך 05-10-2009 בשעה 14:42.
ישן 05-10-2009, 14:53
  שטורס שטורס אינו מחובר  

אנ י שמח שזה מצחיק אותך. הצחוק טוב לבריאות...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "|ROTFL|"

אבל ההצעה שלי רצינית - ויצירתית לעומת הטרווייה והמאמבו ג'אמבו הסו קולד צבאי בטחון שמציף את הפורום הזה.

התגובה שלך רק ממחישה למי שהיה זקוק להמחשה כמה מתוכנתת החשיבה שלך כישראלי, איש מערכת הבטחון, לשבלונות, לדפוסי מוכרים.

אבל ההיסטוריה מוכיחה שעסקאות עם השטן היו. וכי מה היתה עסקת איראן-קונטראס? מי נתן לאירנים טילי הוק, טאו וכו'? ולמה? ומה ניסה לעשות אייכמן מול קסטנר ואחרים?
ומה זה בדיוק "קצא"א" ? מי יזם אותו ולמה?
ומי הביא את אש"ף וערפאת לפאתי ת"א וירושלים? הוא פלש לשם בכוחו או שרבין ופרס פרסו לו שטיח אדום, ועוד הכניסו יחד איתו כמה חטיבות חי"ר, ככה, שיהיה שמח?

אילו היית קצת יותר ער להיסטוריה האמיתית, לא זו המוצפת מיתוסים ושקרים, היית יודע שבגיאו-פוליטיקה העולמית, קובע האינטרס. ועניינים כמו "שנאה", "לאום", "גאווה" , לא משחקים תפקיד.
אם הסעודים יגיעו למסקנה שרק ישראל יכולה להוציא להם את הערמונים מהאש- הם עצמם יפנו לנציגי ממשלת ישראל. ואתה לא תדע מכך.
אם גם ממשלת ישראל תרצה לעשות מעשה, היא תדע לגבש קואליציה חשאית, ולהפיק מכך דיווידנדים. כך אני מקווה...
ישן 05-10-2009, 15:18
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
התגובה שלי היא ריאליסטית ומתבקשת.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "אנ י שמח שזה מצחיק אותך. הצחוק טוב לבריאות..."

ואני מניח שאתה מעיד על עצמך כמבין בגיאופוליטיקה,ממשל,כלכלה,ביטחון וכיו"ב.

אם כך,אז איך זה שהצלחת להגות תוכנית דימיונית שכזו, שהיא חסרת כל היגיון ועומדת בניגוד מוחלט לכמעט כל אחד מהתחומים הללו?

בקצרה.
-1סעודיה לא צריכה את ישראל שתגן עליה בפני איראן (וכל איום מזרח תיכוני אחר).
היא יכולה להגן על עצמה ויש לה את הכלים לעשות זאת. (והיא מצטיידת בשנים האחרונות במספר הולך וגדל של כאלו).

-סעודיה לא תעשה עסקים עם ישראל בשום מישור-גלוי או סמוי.
ובטח שלא תקנה לישראל מטוסי קרב (וכל דבר צבאי אחר) בשווי מיליארדי דולרים שמחר יכולים להיות מופנים נגדה.

מה גם שמהלך כזה יתסיס את העם נגד בית המלוכה הסעודי-מצב לא אידיאלי בלשון המעטה שעלול לפגוע בו (ראה מקרה סאדאת) ובמקרה קיצוני אף להפילו.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 05-10-2009 בשעה 15:30.
ישן 05-10-2009, 16:25
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "התגובה שלי היא ריאליסטית ומתבקשת."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גיל חזקיה

ובטח שלא תקנה לישראל מטוסי קרב (וכל דבר צבאי אחר) בשווי מיליארדי דולרים שמחר יכולים להיות מופנים נגדה.

אני שמח על ההחלטיות הנחושה בדבריך.

במיוחד לאור העובדה שאנחנו הטסנו משלוחי נשק לתימן המלוכנית, במימון בריטי וסיוע צרפתי (ג'יבוטי) לאורך כל סעודיה מגבול ירדן ועד צפון תימן.

הם שיתפו איתנו פעולה אז, הכל מתועד ומפורסם, וסביר להניח שהם משתפים איתנו פעולה מאז, כל עוד האינטרסים שלהם רווחיים מספיק.

ד"א - גם באנטבה וגם בממבע אופרה הם טענו שהמכ"מ שלהם "פספס" אותנו בהלוך ושוב. קצת קשה להאמין...

ישן 07-10-2009, 14:28

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=גיל חזקיה] -סעודיה לא..."

קצת עירבבת דברים.

אינני מכיר את הפרשה שציינת,אך להבנתי,דינו של שיתוף הפעולה נקודתי,אד הוק למבצע מסויים-קל וחומר אם הוא עולה בקנה אחד עם האינטרסים של הצד השני-חימוש תימן המלוכנית כנגד תימן הדרומית-שהייתה מסוכסכת עם סעודיה על שטחי בארות נפט (בין היתר)- הוא לא מן הנמנע ובעיניי הסעודים הוא נחשב לגיטימי לחלוטין.

הפער בין של שיתוף פעולה כמו זה לבין שיתוף הפעולה שהציעו כאן מעליי-רכישת נשק מתקדם שובר שיוויון במיליארדי דולארים למדינה שהיא על הנייר עויינת (בעיניי הסעודים) הוא עצום ושני הדברים שונים לחלוטין זה מזה.

ולגביי מעללי המכ"מים הסעודים באופרה.
אני לא רוצה להיכנס לספקולציות אז הדיון בסוגייה הזו הוא חסר טעם.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

ישן 07-10-2009, 15:08
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "קצת עירבבת דברים. אינני מכיר..."

אתה לא צריך להיכנס לספקולציות.

כמו שציינת - כל עוד הדבר משרת את האינטרסים שלהם הסעודים ישתפו איתנו פעולה.
כמו שאתה יודע - אירן ככלל, ואירן גרעינית בפרט, מהווה איום ישיר על סעודיה, לא פחות (ואולי יותר) מאשר היא מהווה איום על ישראל.

כך שאין שום מניעה שסעודיה תשתף איתנו פעולה ותתמוך בנו בתמורה לכך שאנחנו נשרת את האינטרסים הסעודים (תקיפה באירן).

עד כדי כך פשוט.

ד"א - אני מניח שאתה לקחת בחזרה את ההצהרה הנ"ל שלך:
ציטוט:

למרות שלא ציינת זאת במפורש...

ישן 07-10-2009, 16:34

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אתה לא צריך להיכנס..."

אתה מבלבל בין המונחים "לעשות עסקים" לבין "לשתף פעולה".

אתה מתייחס לשיתוף פעולה המתבטא בעיקר כמחווה של הצד השני שלא לסכל או להטריד את הפעילות שלנו בגלל שפעולה כזו היא נגד האינטרסים שלו-דבר שאמרתי שלגיטימי וכבר היו דברים מעולם. (אגב,בחלק מהמקרים הסעודים שיתפו פעולה כי גורם שלישי אמר להם לעשות זאת-ראה מקרה הסטי"ל על החוף).

אני מדבר-וכך גם דיבר יוזם הצעה המקורית-על שיתוף פעולה עסקי-בטחוני הדדי שיבוא לידי ביטוי במענקים כספים עצומים.

הסיכוי שסעודיה וישראל אי פעם "ישתפו פעולה" (להבדיל מ"יעשו עסקים") אולי קיים (בדגש על אולי).
אבל אם אתה מצפה שהמלך הסעודי יקנה מטוסים לישראל ,ישיק צינור נפט ישיר לאילת ויגיד שהוא נהנה לטוס באל-על,זה בפירוש לא יקרה.

ישן 07-10-2009, 23:45

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "בכל "שיתוף פעולה" כסף יעבור..."

על סמך מה קבעת את הקביעה הזו?

איזה כסף החליף ידיים כשהסעודים (לדבריך) הבליגו כאשר איתרו את המטוסים של אופרה על מסכי המכ"ם שלהם? (כמובן שהוכחה כאן היא מתבקשת ולא רק ספקולציה)

איזה כסף החליף ידיים כשאמרו לסעודיה לא להתערב בחילוץ הסט"יל הישראלי שנתקע על חופה?

כמו כן
אני מדבר על עסקים חוקיים (רכש מטוסי קרב,צינור נפט..) ולא "שחור".

ישן 08-10-2009, 10:30

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "כשאתה מבקש ממני לחשוף מידע..."

אני לא דרשתי שתחשוף מידע מסווג (לא הבנתי איך הגעת לזה).

אני לא מניח שום דבר.

אתה טוען שעצם ה"הבלגה" של הסעודים באותה גיחה הוא קצת יותר מ"לא ראינו,לא שמענו".
מאחר ואתה זה שהעלאת את הטענה,חובת ההוכחה היא עליך.
עצם כך שהעלאת אותה זה אומר שמותר לדון בה. (אפרופו ב"ש..)

ואיך קשורים ה"שת"פים" שהזכרת על מה שאני מדבר?
השת"פים שתיארת הם קשרים סמויים שהם בשורה התחתונה בלתי חוקיים,בעוד שאני מדבר על קשרים חוקיים וגלויים.

ישן 08-10-2009, 12:12
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "אני לא דרשתי שתחשוף מידע..."

עכשיו אני מבולבל ממך לחלוטין.
קודם אתה רוצה שאני אפרט מה היה הצד הפיננסי של מבצע אופרה (שעדיין מסווג כאמור) - ואז אתה טוען שמעולם לא ביקשת שאכתוב דבר מסווג.

בתור המשך - להבנתי אף אחד פה (פרט אליך אולי) לא מדבר על "עסקים גלויים" כמו מכירת תפוזים לריאד ותיירות סעודית בתל אביב. מדובר פה על תגמול עקיף (מימון רכש שלנו בארה"ב) בנוסף לסיוע הישיר (אספקת בסיסי תעופה, נתיבי אוויר, דלק) - בתמורה לסיוע שלנו בפגיעה באיום הגרעיני האירני.

שטורס ציין במפורש בהודעה הראשונה שלו בנושא שמדובר ב"עסקא חשאית" ואני הצעתי את בדרך הבנאלית של תשלומים סעודיים של "ייעוץ" שסכומם המדויק hיתגלגל דרך מערכת המיסים ל FMS בשבילנו.

אז על מה אתה מדבר?
אם הטענה שלך היא שסביר שסעודיה לא תתהדר בקשר שלה עם ישראל, ושהיא לא תפרסם את העובדה שההתקפה יצאה משטחה ובתמיכתה - קשה לי להאמין שימצא פה מישהו שיסתור אותך.

אתה לעומת זאת טענת ש"סעודיה לא תעשה עסקים עם ישראל בשום מישור-גלוי או סמוי".
זו הצהרה שסותרת את ההיסטוריה המתועדת.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 08-10-2009 בשעה 12:28.
ישן 08-10-2009, 12:36

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "עכשיו אני מבולבל ממך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
עכשיו אני מבולבל ממך לחלוטין.
קודם אתה רוצה שאני אפרט מה היה הצד הפיננסי של מבצע אופרה (שעדיין מסווג כאמור) - ואז אתה טוען שמעולם לא ביקשת שאכתוב דבר מסווג.

אתה זה שהעלאת את הנושא-לא אני.
טענת טענה מסויימת-החובה לבססה היא עליך.
ומאיפה לך שהייתה באמת "היסטוריה פיננסית" שכזו?
אל תשכח שאתה זה שהגית כרגע את המושג.

אם זה מסווג כפי שאתה אומר,אז למה אתה מביא את המקרה כדוגמא?
הרי בלוו הכי אי אפשר לדון בו ואתה זה שכרגע טוען שאני משדל אותך לחשוף מידע מסווג..

בתור המשך - להבנתי אף אחד פה (פרט אליך אולי) לא מדבר על "עסקים גלויים" כמו מכירת תפוזים לריאד ותיירות סעודית בתל אביב. מדובר פה על תגמול עקיף (מימון רכש שלנו בארה"ב) בנוסף לסיוע הישיר (אספקת בסיסי תעופה, נתיבי אוויר, דלק) - בתמורה לסיוע שלנו בפגיעה באיום הגרעיני האירני.

שטורס ציין במפורש בהודעה הראשונה שלו בנושא שמדובר ב"עסקא חשאית" ואני הצעתי את בדרך הבנאלית של תשלומים סעודיים של "ייעוץ" שסכומם המדויק תגלגל דרך מערכת המיסים ל FMS בשבילנו.

רכש עשרות מטוסי קרב במיליארדים וחניכת קו צינור נפט לאילת זה נחשב "עסקה חשאית" בעינך?
אפילו אם תנסה להפוך את זה לחשאי-לא תצליח.

בכל אופן, זה לא יקרה כי זה לא אינטרס של סעודיה לחמש את ישראל.(כמו כל מדינה ערבית\מוסלמית)

היא יכולה להגן על עצמה נגד איראן (ודומני שציינתי זאת עוד מקודם).

אז על מה אתה מדבר?
אם הטענה שלך היא שסביר שסעודיה לא תתהדכר בקשר שלה עם ישראל, ושהיא לא תפרסם את העובדה שההתקפה יצאה משטחה ובתמיכתה - קשה לי להאמין שימצא פה מישהו שיסתור אותך.

על איזה התקפה אתה מדבר?

אתה לעומת זאת טענת ש"סעודיה לא תעשה עסקים עם ישראל בשום מישור-גלוי או סמוי".
זו הצהרה שסותרת לחלוטין את ההיסטוריה המתועדת.

לא זה לא.
כי ה"עסקים" הסעודים שתיארת באים לידי ביטוי כהבלגה והתעלמות מנוכחות מסויימת שלנו.(מקרה תימן)
מזומנים לא החליפו ידיים (ואל תצא מתוך הנחה שכן כי אין לכך הוכחות) וברוב המקרים המצב נוצר עקב לחץ ממעצמות זרות.(בריטניה וצרפת בתימן וארה"ב בסט"יל).

ישן 09-10-2009, 13:11
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]עכשיו אני..."

אתה מתחכם שלא לצורך.

אתה יכול להוכיח לי שאם אני אקפוץ מגג הבניין לכביש אני אפצע לכל הפחות?
כמובן שלא, אלא אם כן תזרוק אותי משם - וגם זה לא יוכיח שאותו דבר יקרה בפעם הבאה...

מה שאתה כן יכול לעשות זה לאסוף את המידע לגבי מקרים ברי השוואה, ולראות שהסבירות שלא אפצע שואפת לאפס (אבל עדיין קיימת).

אני לא יכול לתת לך מידע מדויק על מבצע אופרה ועל השת"פ במלחמת תימן (גם אם היו לי - ולו רק בגלל סיווגם), אבל אני כן יכול להסתכל על כל המקרים בהם ממשלים לא-ידידותיים שיתפו פעולה, לאור אינטרסים משותפים, כשפרסום השת"פ הזה היה בניגוד לאינטרסים שלהם, ולראות שבכל מקרה כזה הרבה מאוד כסף החליף ידיים.

אם זה לא מספיק לך - למה אתה יורד במדרגות במקום לקפוץ מהגג?

ישן 05-10-2009, 14:46
  שטורס שטורס אינו מחובר  

איך תצא לאור אם כולם שומרים סוד?! היו דברים מעולם! את מלחמת המפרץ הראשונה
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "מה יקרה לשלטון הסעודי אם עסקה..."

מימנו מדינות המפרץ + סעודיה. המתקפה יצאה מסעודיה.
סדאם היה סוני שלא איים במיוחד על המשטר הסעודי.
אז תקדים כבר יש.

כעת איראן, לעומת סדאם, היא איום אמיתי.
והסעודים משקשקים.
הם יכולים לשלם כרגיל לארה"ב ובריטניה שיעשו את העבודה.
אז למה שלא ישלמו לישראל? תמיד אפשר להסוות את זה כסיוע מיוחד מגרמניה/ארה"ב וכו'. הם יכולים לשלם בנפט. והם יכולים לשלם במזומן.
תחשוב מה המדינה יכולה לעשות עם נניח 15 מיליארד דולר, שהסעודים יהיו מוכנים לשלם - ואני משער שהרבה יותר, תמורת הסרת האיום האיראני.

ואם ענייני סודות מדאיגים אותך - יש הרבה מאד דרכים להסוות את מקור הכסף.

נערך לאחרונה ע"י שטורס בתאריך 05-10-2009 בשעה 14:53.
ישן 05-10-2009, 15:17
  שטורס שטורס אינו מחובר  

סדאם לא איים מעולם על סעודיה. ויש אומרים שהתחרט על הפלישה לכווית
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=שטורס] סדאם היה סוני..."

ואילו ידע שכך יגיבו האמריקנים - לא היה פולש.
הוא לא היה מתאבד, כידוע. העדיף להתחבא במאורה מתחת לאדמה מאשר להתאבד. ונלחם עד הרגע האחרון במשפט המוקיוני שעשו לו.

ואף על פי זאת -ראה איפה סדאם היום.

איראן מול סעודיה זה סיפור אחר לגמרי...
איראן שואפת להגמוניה. לשליטה על המקומות הקדושים לאיסלם. זה חלום שיעי עתיק. ובשבילם - יבוא המהדי או תמוטט סעודיה זה היינו הך. מה שיבוא קודם -מבורך.
זוכר את המהומות בעת העליה לרגל לחאג', בשנת השמונים? כוחות הבטחון הסעודים הרגו ללא היסוס מאות איראנים שתפסו "תחת" כצמו שאומרים, במתחם הקדוש.
ישן 05-10-2009, 15:21
  שטורס שטורס אינו מחובר  

איך, באמת? כי היו המטומטמים אצלנו שנתנו לאחד כמוהו להתקבל, ולעבוד שם
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "איך מרדכי וענונו צילם ופרסם?"

וזאת אחרי שידעו שלבחור יש רקע בעייתי מאד, בלשון המעטה. המידע על הפעילויות של וענונו באוניברסיטת ב"ש היה ידוע לקב"ט הקמ"ג. אני מציע לך לקרוא מעט על השתלשלות העניינים.

באשר להסתרת סודות אסטרגיים ישראלים: לסעודים לא יהיה אינטרס לפרסם...
וגם לא לנו.
ואם הדבר יוגדר סוד מדינה- תהיה בטוח שיסתירו אותו היטב.
נניח שסעודיה מזרימה לכאן 15 מיליארד דולר. איך תגלה את זה?
הם יכולים למשל להסוות את זה כהשקעות בחברות סטארט-אפ ישראליות. או לממן עוד כמה צוללות לישראל שייבנו בגרמניה, או סתם לשלם בעד הנפט שאנו קונים באמסטרדם...חסרות דרכים יצירתיות? אתה לא תדע אם ירצו שלא תדע.
ישן 06-10-2009, 15:55
  yabetz yabetz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "טוב, אולי ניתן לסעודים קצת זמן, ככה, לחשוב ולהחליט?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שטורס
למישהו יש ספק שגרעין אירני הוא סיוט סעודי, מצרי, ושל מדינות המפרץ יותר מאשר וא איום או סיוט ישראלי?
אחרי הכל: לנו יש עם מה להרתיע ועם מה להתגונן. אבל להם מה יש? קדחת.

לא בטוח.
חיל האוויר הסעודי הוא חייל גדול ומרשים, המתחזק באופן עקבי, ומפעיל (למיטב זכרוני) קרוב ל- 150 מטוסי אף 15 ועוד כ- 150 טורנאדו, ובדרך גם 72 יורופייטר (שאמורים בבוא היום להחליף את הטורנאדו). בנוסף מפעיל החיל מטוסי איוואקס לפיקוד ובקרה. כן מפעילים הסעודים מסוקי אפאצ'י ויש להם בארסנל טילי ק"ק סיניים אסטרטגיים (קצת מיושנים).
אשר ליתר מדינות המפרץ הרי שאלה מפעילות רובן ככולן חילות אוויר בעלי יכולת תקיפה משמעותית (לרבות 40 אף 18 בכווית, 80 אף 16 ועוד 60 מיראג' 2000 באמירויות).
----------------------

ישן 07-10-2009, 11:16
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "עוצמה אווירית צבאית אינה נמדדת לפי טיב האמל"ח או אפילו כמותו."

לא הייתי חותם על ההצהרה הזו כל כך מהר.
בעיקר לא כשאני נזכר בעובדה שבניגוד לישראל, סעודיה (ומצרים וטורקיה ורוב המדינות שלא מייצאות מערכות נשק בעצמן) רוכשות מערכת נשק עם מערך הדרכה והטמעה מלא המבוסס על החברה המייצרת ובד"כ על הצבא של המדינה המייצרת.

תוסיף לכך את העובדה שגם כך יש שם אלפי "מדריכים" זרים בצבא סעודיה עם משכורות עתק, בעיקר מארה"ב ואנגליה, ותקבל צבא שאמנם אוכלוסיית הגיוס שלו דלה, אבל שנבנה ומאומן ע"י כ"א מהמובילים בתחומם.

ד"א - לשם הקוריוז, הבדיחה טוענת שההמנון הלא רשמי של צבא סעודיה הוא בכלל Onward christian soldiers , בגלל כל הזרים ("שכירי החרב") שמשרתים בו.

ישן 08-10-2009, 10:38
  yabetz yabetz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "עוצמה אווירית צבאית אינה נמדדת לפי טיב האמל"ח או אפילו כמותו."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שטורס
לסעודים למשל אין ניסיון קרבי. הם מעולם לא התמודדו בקרבות אוויר רציניים, או מול מערכי נ"מ ראויים לשמם.
הם למיטב ידיעתי לא מתאמנים בפרופיל מבצעי להפצצות רחוקות.
הציוד שלהם להבנתי נועד להרתעה, או להגנת שמי המדינה ותו לא.
לא לקמפיין הפצצות נחוש על עשרות אתרים מוגנים היטב.

ראשית הסעודים משתתפים בתרגילים במסגרות שונות יחד עם ארה"ב בין במצרים ובין בארה"ב עצמה, וכך גם איחוד האמירויות.
נוסף על כך הסעודים דווקא משקיעים באימון חיל האוויר שלהם ולראייה בעיתוני התעופה מופיעות מעת לעת חדשות על מטוסי קרב סעודיים שנפלו בלילות = הם מתאמנים (גם) בלילות.
אני לא אומר שיש להם יכולת לחסל את אתרי איראן אך הטענה שאין להם שום דבר להגםן על עצמם שהועלתה לעיל פשוט אינה נכונה
----------------------

ישן 05-10-2009, 15:47
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "יש לי הצעה רצינית: אם ישראל מתכוונת לעשות משהו בקשר לאיראן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שטורס
מה דעתכם...? עסקה חשאית כזאת אפשרית?

קצת מורכב, אבל אפשרי.
מטוסים ישראלים ללא סימני זיהוי ממריאים מסעודיה, תוקפים וחוזרים לשטחה.
הסעודים טוענים של"א מתקדם שיבש את כל יכולת הנ"מ שלהם ושהם "גילו" את המטוסים רק כשיצאו משטחה, ו"איבדו" אותם שוב כשחזרו לשטחה, ארה"ב מכחישה שמטוסים זרים טסו מעל עירק וכמובן כל קשר לאירוע (ואף אחד כמובן לא יאמין), נתניהו ישחרר הצהרה על כך ש"ישראל נוקטת בכל האמצעים הדרושים להישרדותה, בכל מקום וזמן שהיא נדרשת להם" ויותר לא אומרת.

לא כל כך שונה מהתקיפה (לכאורה) שבוצעה דרך שטח טורקיה (ע"פ טענות בעיתונים) נגד מתקן (ספק גרעיני) בצפון סוריה, שעד היום לא אומתה.

ה"תמורה" יכולה להיות מימון סעודי עקיף לרכש ישראלי (הסעודים ישלמו ברכש הבא שלהם הרבה מאוד על סעיף "ייעוץ אסטרטגי" שבמקרה יהיה זהה לגודל התוספת ב FMS שישראל תקבל באותה שנה).

אפשרי בהחלט.
סביר? זה מאוד תלוי בפוליטיקה של ממלכת סעודיה. קשה לי להעריך סבירות למתאר כזה.

מה שכן - היועץ הבטחוני של כווית כבר הציע את הקונספט בעבר, בצורה גלויה.

ישן 05-10-2009, 20:46
  yaron1000 yaron1000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.09
אני זוכר שבזמנו שלברימן או בכיר אחר ישראלי היה ברוסיה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "עיסקה חדשה רוסיה סעודיה בסך 7 מיליארד USD"

הנשיא הרוסי או בכיר אחר -לפי ידעיה באחד מעיתונאים אמר לנציג הישראלי אם יש לך תכסף בשביל לקנות את במקום אראנים את ה S-300 אפשר לסדר את זה.(והכול זה אנטרסים וכסף
ואם לפי החדשות הבנתי נכון לפי אמונה של השיעים המשיח שלהם יגיע על דם הסונים
(שהבנתי שבקשר למצרים אם יש מישהו שהם יותר שונאים מישראל זה את הפרסים-שגם הפעילו רשת מחבלים אצלם(שבגלל זה היחסים אם מצרים במצב טוב יותר עכשיו(צוללת דולפין עוברת בגליו בתעלת סואץ)
ולסעודים יש בשביל הגנה גם בלי הצבא שלהם את הצבא אמרקיני וצי(שיגנו על אנטרסים של הנפט בארות הנפט)
(כנראה יש שגיאות כתיב)
ישן 08-10-2009, 00:09
  Morozov Morozov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.08

התפתח כאן דיון יפה ומעניין.

אני מסכים עם גיל חזקיה כי סעודיה לא "תעשה עסקים" ,במובן המילולי של המילה, עם ישראל בשום מקרה. שת"פ אסטרטגי ארוך טווח ביננו לבין ממלכת הנפט אינו מתקבל על הדעת לאור פערי תפיסה עמוקים מאוד. צריך לזכור שסעודיה רואה עצמה (ולא בכדי) כ"נסיכת האסלאם" וכשחקנית מרכזית בזירה הערבית. לא משנה כמה הם ירצו לכונן שלום עם ישראל- מעמדם כיום לא יאפשר להם לעשות זאת. אני מחדד ואומר- אני לא אומר שהם לא רוצים, אני אומר שהם לא יכולים. למעשה, הם כנראה מאוד רוצים, ותעיד על כך יוזמת השלום הערבית שהם מגלגלים פה בשנים האחרונות.

יחד עם זאת, יש לנו ולסעודים מכנה משותף אחד - ארה"ב; ואוייב משותף אחד- איראן.
אלו, הופכים שת"פ מבצעי-מודיעיני לאפשרי וריאלי מאוד. כמו שאמר cre666, אם הסעודים יראו את התועלת הברורה, הם ישתפו פעולה. יותר מכך, אני טוען כי רצונם של הסעודים לשתף איתנו פעולה הוא פונקצייה ישירה של ההתקדמות האיראנית בדדרך לפצצה. המטוסים הישראלים אולי לא יכולים להמריא ולנחות היום מבסיסים סעודיים לגיחות צילום באיראן, אבל אולי הם כן יוכלו להמריא משם בדרך לתקיפה גורלית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:58

הדף נוצר ב 1.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר