לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2009, 13:18
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "שיהיה לה במזל טוב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי minimax
בעצם, גם מרדכי וענונו הוא מועמד ניצחי לפרס נובל לשלום, אז מי יודע, אולי ביום שישי נחגוג טריפל ישראלי.

תגובה תמוהה משהו.

פרס נובל לוענונו הוא בעיקרו שימוש בפרס הנובל לניגוח ישראל. וענונו לא תרם במאומה לשלום לא במזה״ת ולא בשום מקום אחר. וענונו לא טרם גם למאבק להתפרקות עולמית מנשק גרעיני, הוא אינו פעיל ואינו לוקח כל חלק במעמצים לשכנע מחזיקות מוצהרות של נשק גרעיני לא חוקי, הודו, פקיסטאן וצפ״ק ומעולם לא התבטא בעד צמצום הארסנל הגרעיני של חמשת החברות הקבועות של מועצת הבטחון, המדינות היחידות המורשות להחזיק נשק כזה. וענונו מנהל מסע ונדטה כנגד מדינת ישראל ומלחתחילה מניעיו היו כניראה אישיים יותר מעקרוניים. אין לנו כישראלים שום סיבה לחגוג לא את מועמדותו ולא אם זכייתו הפוטנציאלית אם גם הבלתי סבירה.

נערך לאחרונה ע"י hamora בתאריך 07-10-2009 בשעה 13:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2009, 14:33
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי אלינד ביו שמתחילה ב "את אותו הדבר ניתן לומר על סחרוב"

למשל שלסחרוב היה מעמד מתוקף השגיו במקצועו עוד לפני שהתחיל להפגין רגישות לזכויות אדם (הוא עוטר ע״י הממשל הסובייטי לפחות שלוש פעמים). לסחרוב היתה תרומה משמעותית בפתוח פצצת המימן לעומת וענונו שהיה שחקן שולי מאוד כך שהתשובה לשאלה המתגרה שלך על הפרופסור מול התכנאי היא ״כן״.

לסחרוב היה מעורב באיסור נסויים גרעיניים באטמוספרה כך שהיתה לו גם תרומה משמעותית לשיפור העולם, תרומה אגב שאתה ואני נהנים ממנה עד היום בצורת אטמוספירה רעילה פחות.

סחרוב הפגין עמדות רציניות שתרמו להבנת הסכנות שעמדו בפני העולם בתקופת המלחמה הקרה, למשל ההתנגדות למערכות הגנה כנגד טילים בליסטיים (ובכך הסכים למעשה עם תפישת מקנמרה של השמדה הדדית מובטחת כהרתעה היעילה ביותר כנגד מלחמה גרעינית).

וכמובן התנגדותו הפעילה של סחרוב לדכוי זכויות האזרח בבריה״מ. למרות שהרקורד הישראלי ביחס לאוכלוסיה הפלסטינאית מפוקפק מאוד הרי שעדיין בסטנדרטים העלובים למדי של עולמנו ישראל רחוקה מהצתיינות בדכוי אוכלוסיות. בריה״מ של ימי סחרוב לעומת זאת היתה מגדולי המדכאים אי פעם.

כל זה על רגל אחת, ההערה על אשכנזים ומרוקאים לא ראויה להתייחסות כמובן.

ישן 07-10-2009, 15:26
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
Who's the hell is morsechai vanun?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי minimax
ובשביל שהשמחה תהיה שלמה, מחר מכריזים על פרס נובל לספרות, ועמוס עוז מועמד מוביל. בעצם, גם מרדכי וענונו הוא מועמד ניצחי לפרס נובל לשלום, אז מי יודע, אולי ביום שישי נחגוג טריפל ישראלי.

קשה לי לכרוך את מי שמתכנה בשם מרדכי ואנונו כמי שאמור להיות מועמד/לזכות בפרס נובל לשלום.
גם אם מפלס הפופולריות של ישראל יהיה בשפל ויוחלט להעניק לו פרס כלשהו, לא נוכל לטעון כי נכנס לסטטיסטיקה של 110 יהודים וישראלים שזכו מאז ומעולם בפרסי נובל.
הסיבה פשוטה:
מרדכי ואנונו המיר את דתו ושמו הוא ג'ון קרוסמן ואנונו אומץ באופן רשמי על ידי ניק ומרי אולוף - זוג נוצרי פציפיסטי ממינסוטה, ארצות הברית. מכאן שהפרס, במידה ויוענק, ייזקף לזכותה של ארה'ב.
ישן 07-10-2009, 16:34

האם הדת היהודית פתוחה בפני שרצים ושקצים?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "יהודי נשאר יהודי גם אם המיר את דתו"

הטענה הזאת הושמעה במהלך כל השנים כאשר יהודי הפלך , או מומרי הפלך נענשו בצורה שווה משום שהיהודי תמיד נשאר יהודי.
זאת הסיבה שיהודי מומר היה צריך "לעבוד קשה" ולעבור דרך מעבה של שנאה כדי להוכיח "חפותו".

ואנונו ניתק עצמו ממעגל יהודיתיותו ולא ברור לי למה צריך להתאמץ להמשיך ולהכיר בו כיהודי.
האיש נוצרי על פי דתו ואמונתו.
האיש שונא ישראל,שאינו מסתיר זאת ואם כן מסתיר, הרי שעוטף זאת באידיאולוגיה שהשד יודע מהיכן טכנאי בינוני כמוהו ורודף בצע רכש?
האיש מחוסר כל השכלת יסוד וכל אקדמיותו , למרות שנושא תוארי דוקטור כבוד יותר ממך וממני, רכש "בצדק ובזכות" היותו ליצן החצר של מוסדות אקדמיה שטופי שנאת ישראל והעם היהודי.

אז אני עדיין מתקשה להבין מדוע לדעתך צריך לכלול שקץ כזה בקהל ישראל?
ישן 07-10-2009, 17:09
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "האם הדת היהודית פתוחה בפני שרצים ושקצים?"

אתה צודק בכך שאין טעם לכפות על וענונו או על כל אדם לצורך העניין דת שהוא אינו מעוניין בה גם אם נולד לתוכה (עוד אחד מסממני חוסר הסובלנות הכרוניים של האיסלם אגב אבל לא זה נושא האשכול)

לא ברור לי עם זאת מה מצאת להשתלח באדם אומלל שנענש קשות על פשעיו וברור ששונא כל רגע של קיומו. מניין לך בכלל איכותו כטכנאי? אם אתה כבר רוצה להפנות חיצים כוון לאותם שעושים שימוש באותו אדם אומלל בכדי לנגח את מדינת ישראל ובכך רק מאריכים את הסבל שלו.

כולי תקווה שעדיין לא פסה החמלה מהארץ אבל לפעמים למקרא כמה מהמגיבים בפורום עולות לי תהיות באשר לרחמנותם המפורסמת של בני עמנו. עצוב.*

ישן 07-10-2009, 18:50

חמלה ???
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אתה צודק בכך שאין טעם לכפות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
אתה צודק בכך שאין טעם לכפות על וענונו או על כל אדם לצורך העניין דת שהוא אינו מעוניין בה גם אם נולד לתוכה (עוד אחד מסממני חוסר הסובלנות הכרוניים של האיסלם אגב אבל לא זה נושא האשכול)

אכן לא קשור לנושא

לא ברור לי עם זאת מה מצאת להשתלח באדם אומלל שנענש קשות על פשעיו וברור ששונא כל רגע של קיומו. מניין לך בכלל איכותו כטכנאי? אם אתה כבר רוצה להפנות חיצים כוון לאותם שעושים שימוש באותו אדם אומלל בכדי לנגח את מדינת ישראל ובכך רק מאריכים את הסבל שלו.

על פי הפרסום בוויקיפדיה האיש שימש כטכנאי בקרת קרינה (אתה מוזמן לבדוק זאת בעצמך).
מעניין על פי איזה אמות מידה אתה בוחן סבל?
האיש זכה שלא בצדק לעונש קל יחסית. בכל מדינה מתוקנת היה עליו להנמק בבית הכלא לכל חייו ובארצות מסוימות אף בתוספת עבודת פרך (אל נא תתן לי את הנימוק המשכנע שאנחנו "לא ככל העמים")
מכיוון שזה אכן כך.
במדינה הזאת אנשים שילמו בחייהם על מנת לנצור סודות (אורי אילן הי'ד).

כולי תקווה שעדיין לא פסה החמלה מהארץ אבל לפעמים למקרא כמה מהמגיבים בפורום עולות לי תהיות באשר לרחמנותם המפורסמת של בני עמנו. עצוב.

"מְכַסֶּה פְשָׁעָיו, לֹא יַצְלִיחַ; וּמוֹדֶה וְעֹזֵב יְרֻחָם:" (משלי כח, יג).
*
ישן 07-10-2009, 18:25
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בסששביל שהשמחה תהיה שלמה, נקווה שעוז ווענונו לא יקבלו כלום, למרות שזה פחות משנה...

מהטעם הפשוט שפרס נובל לספרות היה בדר"כ סוג של שוחד פוליטי - ופחות פרס על מצויינות בכתיבה.
ווינסטון צ'רצ'יל, אישיות גדולה לכל הדיעות, זכה בפרס נובל דווקא בספרות, על ספריו על מלה"ע השנייה,
ואני מטיל ספק בכך שיש מישהו שיחשוב שזכייתו באה פחות בגלל הפרוזה המבריקה ויותר בגלל היות
האיש, הסמל לעמידת בריטניה במלה"ע השנייה.
אכן, לא תמיד מדובר בשוחד פוליטי (וקגנס נתן דוגמאות של סופרים לא-פוליטיים שזכו בפרס), ואכן יש
מקרים שפרס נובל מדעי מחולק/לא מחולק על רקע פוליטי (כפי שהוכיחו המקרה אתמול והמקרה של
יובל נאמן ז"ל, שלא זכו בפרס נובל לפיזיקה מטעמים שיש טעם להרהר אחריהם...), אבל בגדול, פרס
נובל מדעי הוא פרס שניתן על מצויינות ניתנת להוכחה - בעוד שפרסי הספרות והשלום ניתנים על מצויינות
בפוליטיקה, או כמחאה של וועדת הפרס (למשל, בעת מתן הפרס לג'ימי קארטר, על רקע זעקותיו נגד
הממשל המכהן בארה"ב באותה עת).

בקיצור, כבוד גדול לפרופ' עדה יונת, והאחרי שראיתי את דבריה המחוייכים אחרי הידיעה על קבלת הפרס,
ההערכה שלי כלפיה גדלה שבעתיים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:35

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר