לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2009, 22:56
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "צודק בהחלט"

יש קשר!
הקשר הוא דווקא אל טנק הטירן ואל הבסיס.
טנק הטירן נשא (לפחות בעבר) שלט או כיתוב גדול עם שם הבסיס (תרועת חצוצרות) "יונתן".
מחנה רויה ב' קרוי מחנה יונתן ע"ש יוני נתניהו (רק שאף אחד לא זוכר).
במהלך הונדליזם שתואר כאן בפורום כשלוחמי פלוגה ח' גררו את הטירן למשטח שלהם הכיתוב נמחק.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מקריאת התגובות באשכול קיוותי לרגע שהטירן חזר אל השער והשלט חזר אל הטירן.

כנראה שאין אפילו מעט כבוד למורשת.
האמת, כמה אפשר לצפות שידעו מי היה מג"ד של הגדוד שלהם לפני שלושים שנה וע"ש מי נקרא הבסיס? אתמול פגשתי מספר חיילים מהגדוד. כמעט אף אחד לא ידע מי המג"ד הנוכחי (אחרי פרשת פלוגה ז' אולי יש להם סיבה טובה). בפלוגה ח' מצאתי רק צדיק אחד שידע שזו הייתה הפלוגה של גלעד שליט. מעט מאד מהחיילים ידעו משהו על הגיזרה שבה הם נמצאים (ןאני לא מדבר על הצד המבצעי, עליו לא שאלתי, אלא על ידיעת הארץ).

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 07-10-2009 בשעה 23:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-10-2009, 19:59
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
לדעתי אין קשר בין מחלקת הטירנים לטירן שהוצב ברוויה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=ekeren]מחלקת טירנים..."

באמצע שנות השמונים מישהו העלה רעיון להעלות ל 188 מחלקת טירנים לביום אויב. בצורה זאת גם הטירניסטים יוכלו להתאמן על חשבון השע"מ של הסדירים.
אחת לשנה הגיעו שלוש מחלקות של מילואמניקים להתאמן על שלושת הטנקים שהיו זרוקים בין המפח"ט לגדוד סופה. הטנקים היו פשוט זרוקים ללא שום טיפול או כיסוי ונראו כמו מטרות בדרך להצבה, אז היו מגיעים המילואיניקים מניעים ויוצאים לאימון צוות ללא שום בעיות. לעומת זאת, מעולם לא ראיתי שהמחלקה הזאת ביצעה אימון דו"צ כנגד מי מאיתנו. אני חושב שהשתמשו בטנקים האלו גם למטרות אחרות, אך עדיין מוקדם לפרט.
לכל טנק היה מוצמד כסא גנן, שבניגוד לכסא המוכר, היה קל ולא ממוגן כלל.

בכל מקרה הטירן המדובר היה מוצב במקום עוד לפני שפורקה יחידת הטירנים שאחרוני המתאמנים בא היו צדלניקים שגם קיבלו את הכלים בסוף האמון.

ישן 11-11-2009, 14:15
צלמית המשתמש של sgrimber
  sgrimber sgrimber אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.09
צבאי בתור מי שאחראי לתמונה של גרירת הטיראן
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יש קשר! הקשר הוא דווקא אל טנק..."

אתם מבלבלים עובדות.

אני הייתי רס"פ פלוגה מ' והאדם שאחראי ל"גניבת" גרירת הטיראן שבתמונה. כמו כן, התמונה המוצגת צולמה במצלמתי ולא ברור לי כיצד הגיעה לאתר אבל בכל אופן קצת עובדות:
הטיראן המוצג בתמונה שכב בסובת רוויה במשך חצי שנה וחיכה לההפך למטרה בשטח האש 120 צפון. לאחר שראיתי כי לא באים לקחתו ולרגל טקס החלפת מ"פ בפלוגה מ' (כפי שניתן לראות בשלט), החלטתי לספח אותו לפלוגה כקישוט מונומנטלי שיוצב באיזור הטקס (היכן שפעם היו מסלעות הבזלת מאחורי משרד המ"פ). סמח"ט 188 רדף אחרי שנה שאחזיר את הטנק לסובה והבטיח לדאוג לי לטנק אחר במקומו (כן בטח). למיטב ידיעתי הטנק עומד במקומו כפי שהשארתי אותו עד היום.
זהו לא הטיראן שבעבר ניצב בכניסה המקורית לגדוד(בכביש גונן וואסט) - בעת גניבת הטיראן מהסובה, הטיראן הקורי עדיין עמד בכניסה לגדוד.

באשר לשוט איתו מצולם גלעד שליט - שוט זה הינו שוט שהוצא מימ"ח והוצב בכניסה החדשה לגדוד (מציר הנפט) בתחילת שנת 2000.

עוד דיוק בנושא גלעד שליט - גלעד שליט היה חייל בפלוגה מ' כאשר נחטף.

אני אחפש תמונות נוספות מהגרירה ואוסיף אותם בהמשך (להזכירכם התמונות לא צולמו במצלמה דיגיטלית).

שחר
ישן 03-12-2009, 17:13
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "התמונות צולמו לפני 10 שנים - איך לבחור שעומד על ערימת הסלעים ומכוון יש מקוצר?"

בהתחלה רציתי לומר שאולי הוא המ"פ וזה היה מקובל שלמ"פ ומג"דים היו מקוצרים.
אח"כ שמתי לב שהוא רק מעביר סימונים של מישהו אחר שמכוון את הטנק וגם אין לו דרגות... בקיצור: חפ"ש.
אז חשבתי, כמו אפקט, שאולי היו לכל החיילים פלוגה, או לחלקם מקוצרים בגלל קו חי"ר, לקראת תחרות קליעה/כושר או שאולי הוא החופ"ל וכו'.
ואז שמתי לב לנעליים האדומות!

ישן 08-10-2009, 14:09
צלמית המשתמש של hagarblu
  hagarblu hagarblu אינו מחובר  
ארל'ה בלומברג ז"ל, מנהל פורום הסטוריה וידיעת א"י

חבר מתאריך: 14.06.07
היתה לי הזכות.
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי P_o_o שמתחילה ב "[QUOTE]לאחר המלחמה התנדב..."

לשרת בגד 71, כאשר היה יוני נתניהו מגד. עלינו פלוגת בוגרי צמפ טריים, והשתלבנו בפל כ. יוני העריך מאוד את תותחני הטנקים.זכור לי שבהקפצה, אחת מני רבות, שחווינו,שאל יוני את התותחנים כמה סלילים יש בקנה השריר 105,שאלה שאיש לא ידע לענות עליה,כמו כן זכור לי שתותחן מן הפלוגה,לצערי, לא אני, שהפגין ביצועים יפים בסינדיאנה, זכה ע המקום בחופשת שבת. אני מדבר על שנת 75, כשהצבא עדיין ליקק את פצעיו, והלחץ מסיבוב נוסף הביא אותנו לשיאים של 5 שבועות סגירה בבסיס.לאחר זמן קצר ירדנו רוב הפלוגה לקמט בביר תמאדה, שם נשארתי כגנן,ושם, לדעתי ראיתי את יוני שוב. היה תרגיל, אאלט, חטיבתי, שנמשך כשלושה ימים, ביום הראשון,ראיתי מספר נגמשים, לא מוכרים, ובתא המפקד של אחד מהם, ראיתי, דמות מוכרת. פניתי לצוות , ואמרתי: הי, זה המגד שלי..... כשהסתיים התרגיל, וחזרנו לביר תמאדה, שמענו בטרנזיסטור על מבצע אנטבה... מאז אני שואל את עצמי, האם ייתכן שהיה זה יוני, ימים ספורים לפני המבצע?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:31

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר