לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-10-2009, 22:06
  yaron5 yaron5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.09
תפקידים איכותיים - חיילים רגילים מול מתנדבים

שלום לכם,
רציתי לדעת מה דעתכם ולמה קורה המצב בו לחייל יש את הנתונים לתפקיד מודיעיני לדוגמא, נגיד שהתפקיד דורש קב"א 52 ומעלה ולחייל יש 53..
ואז החייל שובץ בתפקיד מנהלתי כלשהו מסיבות שלא תלויות בו ואז במהלך השירות הוא רוצה להחליף תפקיד והוא יבקש להגיע לתפקיד מסויים בבסיס למרות שיש לו נתונים טובים ומתנדב שיגיע יבקש אותו דבר, ורוב הסיכויים שיתנו למתנדב את האופציה ולחייל ישללו את האופציה להגיע לתפקיד.

למה זה צריך להיות ככה?
הרי מתנדב כשמו כן הוא, התנדב להיות בצבאועכשיו הוא כמו כל חייל אחר ולכן מעמדו צריך להיות כמו כל החיילים והוא לא צריך לזכות לפריבלגיות שבהם מאפשרים לו תפקידים ביתר קלות.
אז אני מבין שכאילו הוא לא היה חייב להתגייס ובכל זאת עשה את זה.. אבל ברגע שהוא החליט להתנדב לצבא זה לא משהו שהוא על תקן של התנדבות, הוא חייל כמו כולם.

מצפה לדיון,
תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-10-2009, 13:34
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
אותי זה בכלל לא מתסכל שהמערכת מתנהל כך
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי yaron5 שמתחילה ב "אני לא מתייחס אל זה בתור דבר..."

אני אפילו שמח על כך שיש בינה לעיתים ב"מערכת".

המערכת רוצה לקלוט מתנדבים. יש לכך הרבה סיבות היא רוצה לגרום להם שישאפו להגיע לצבא ולכן יוצרת אווירה של פתיחות כלפיהם ולכן גם יוצרת מצב של תיעדוף בנושאים מסוימים.
גם העובדה שהם אינם תופסים תקן יוצרת את זה.

אמר לי פעם מפקד טייסת - אני מעדיף מתנדבים. ברובם הם מעל לממוצע, מאד אינטלגנטים ומאד משקיענים. מסורים לעבודת ומרוצים מחלקם.

עם תופעןת ההשטמטות - גם אתה, כאזרח ישראלי, יכול לברך על כך.
ומעבר לזה - העובדה שמתנדבים משרתים בצבא, לעיתים עם מגבלות פיזיות קשות - תורמת גם להם תרומה גבוהה בהמשך ההשתלבות בחברה הישראלית.
ישן 16-10-2009, 16:47
  yaron5 yaron5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אותי זה בכלל לא מתסכל שהמערכת מתנהל כך"

אני חושב שזה מבורך שיש מתנדבים, זה מראה על האופי שלהם שאף על פי שלא נתנו להם לשרת, יש בהם את אופי הנתינה והם בוחרים לשרת.

אבל מצד שני,
אני לא מסכים עם זה שהמערכת רוצה לקלוט מתנדבים. האחוזים של הקרביים לעומת גובניקים בצבא עומד על משהו כמו 70 מול 30 אחוז שה-70 אחוזים הוא של הגובניקים.
הצבא היה מעדיף שהיו יותר אנשים שהיו מתנדבים ללכת ליחידות קרביות מאשר עוד חיילים בעלי פרופיל נמוך שגם ככה יש הרבה ואני יודע אישית ורואה את זה שלא תמיד יש לצבא מה להציע למתנדבים.
וחוצמזה, זה קצת מתייפיף לחשוב שיש במערכת הזו איזו בינה אם היא רואה כל חייל כנתון ולא כאישות עם נתונים איכותיים שיכול לנצל אותם ולעשות משהו משמעותי. אבל כמו שכבר נאמר, זה לא צבא כבקשתך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:42

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר