לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-10-2009, 08:22
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
מגעיל שני קצינים הושעו כי השחיתו מכוניות פלסטיניות

http://glz.msn.co.il/NewsArticle.aspx?NewsId=49800

גיא ורון
עדכון אחרון: 08:13 , 14/10/2009

הסיפור הזה צריך היה להיגמר אחרת: כוח צה"ל רדף אחרי פלסטינים שניסו להסתנן לשטח ישראל כדי לחפש עבודה באיזור הר חברון. כשהפועלים החנו את מכוניותיהם והחליטו להימלט ברגל, החיילים כילו את זעמם ברכבים שנותרו מאחור, שברו שמשות, הציתו ואף דרדרו את המכוניות לתהום; בצה"ל החליטו להשעות שני קצינים

מפקד אוגדת איו"ש, תת-אלוף ניצן אלון, הורה אמש על השעיית שני קצינים מתפקידם, סגן מפקד פלוגה ומפקד צוות, בחשד שהיו מעורבים בהצתת מכוניות פלסטיניות ובדרדורן לתוך וואדי.

על-פי החשד כוח צה"ל שפעל בדרום הר חברון בימים האחרונים רדף אחרי כמה שוהים בלתי חוקיים שניסו להסתנן לישראל. הפלסטינים עצרו את המכוניות והצליחו להימלט מהמקום, וכנקמה שרפו הקצינים את המכוניות ודרדרו אותן לתהום.

"ראיתי את האמאר של החיילים והתחלתי לברוח", מספר נאדר חריזאת מהכפר יטא, שהיה במקום, "נסעתי במהירות, אבל המכונית נתקעה. ברחתי משם ואז הגיעו החיילים, ירו על הרכב ושברו את כל החלונות".

לאחר קבלת התלונה הראשונה בעניין מארגון "בצלם" הורה אלוף פיקוד המרכז, גדי שמני, על פתיחת תחקיר לאירוע, ובעקבות המידע שהעביר מפקד חטיבת יהודה, אלוף משנה אודי בן מוחא, החליט תת-אלוף אלון על השעיית שני קצינים מתפקידם, בחשד שהיו מעורבים באירוע.

בצה"ל הוסיפו כי על פניו האירועים סותרים את ערכי צה"ל והנחיות הפיקוד, והם יטופלו בהתאם ובהקדם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-10-2009, 05:41
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי אלי18 שמתחילה ב "טוב.. שוב אני מוצא את עצמי מגבה חברים"

אתה קורא את מה שאתה כותב? או חושב לפני שאתה לוחץ על "פרסם"?

כל פעם שאני נכנס לויכוח עם טיפוסים שטוענים שצה"ל מורכב מערסי-צעצוע עם תת-תרבות עבריינית, שלא מסוגלים להחזיר הביתה את גלעד שליט ומובסים ע"י כנופיות בלבנון אבל מצטיינים בפריקת תסכולים על רכוש, באים ליצנים כמוך וכמו החברים שלך ועושים לי עבודה קשה תוך ביזוי המדים שאני לובש חודש בשנה.

משהו מאוד רקוב קורה בצה"ל, אם בתירוץ היבבני שהם ישנים פחות ולפעמים יורד עליהם גשם, פושעים קטנים דורשים התעלמות מהשטויות המזיקות שהם עושים. אז יופי שהם "אחל'ה חברים", אני בטוח שגם לטיפוס ההוא שפורץ למכוניות ודירות יש חברים שבטוחים שהוא ממש אחל'ה. משום מה אני לא רואה אותם אומרים את זה בבית משפט אזרחי כעדות לטובתו.

מילא היית אומר שהם עדיין בגדר חשודים, או שהדברים לא התרחשו כך. אתה מודה בפה מלא שהם "השתתפו בשריפה" ולא מבין מה לא בסדר בזה. להפך, שוב אתה כועס על כל העולם על ששבר את קוד השתיקה הכנופייתי מסביב לעבירה.

אתה יודע איך מכנים אנשים שבטוחים שכל העולם נגדם ושמותר להם לעשות הכל בלי להענש כי הם נורא מיוחדים? נכון. פסיכופטים. אז נכון, הבנו שלצה"ל יש מחסור בכוח אדם והוא מגייס גם פסיכופטים, אבל בתור מי שמשלם מהמיסים שלו משכורת לקצינים שלהם, אני מצפה מהנ"ל לרסן אותם, לא לעמוד ולגרד בביצים בזמן שהנ"ל פורקים את התסכולים העלובים שלהם בדרך חסרת כל תועלת מבצעית שרק משחירה את פני צה"ל בו גם אני שירתתי ומשרת.

חלק מעבודתו של צה"ל היא לא להגן על קציניו מפני נשיאה באחריות על מעשיהם. אם מישהו רוצה להיות עבריין, שישרוף מכוניות כשהוא בחופשה בבית, לא במדים, לא בשמנו.

ישן 16-10-2009, 02:28
  אלי18 אלי18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אתה קורא את מה שאתה כותב? או..."

[QUOTE=עבדול אלהזרד]אתה קורא את מה שאתה כותב? או חושב לפני שאתה לוחץ על "פרסם"?

כל פעם שאני נכנס לויכוח עם טיפוסים שטוענים שצה"ל מורכב מערסי-צעצוע עם תת-תרבות עבריינית, שלא מסוגלים להחזיר הביתה את גלעד שליט ומובסים ע"י כנופיות בלבנון אבל מצטיינים בפריקת תסכולים על רכוש, באים ליצנים כמוך וכמו החברים שלך

משהו מאוד רקוב קורה בצה"ל, אם בתירוץ היבבני שהם ישנים פחות ולפעמים יורד עליהם גשם, פושעים קטנים דורשים התעלמות מהשטויות המזיקות שהם עושים. אז יופי שהם "אחל'ה חברים", אני בטוח שגם לטיפוס ההוא שפורץ למכוניות ודירות יש חברים שבטוחים שהוא ממש אחל'ה. משום מה אני לא רואה אותם אומרים את זה בבית משפט אזרחי כעדות לטובתו.

. להפך, שוב אתה כועס על כל העולם

אתה יודע איך מכנים אנשים שבטוחים שכל העולם נגדם ושמותר להם לעשות הכל בלי להענש כי הם נורא מיוחדים? נכון. פסיכופטים. אז נכון, הבנו שלצה"ל יש מחסור בכוח אדם והוא מגייס גם פסיכופטים, אבל בתור מי שמשלם מהמיסים שלו משכורת לקצינים שלהם,

חלק מעבודתו של צה"ל היא לא להגן על קציניו

לאחר שקראת לי ערס עבריין צעצוע ליצן פסיכוטי ופושע הכי קל לי להוכיח לך שאתה צודק על ידי תגובה תואמת לכינוי, אבל, מאחר ואנחנו בפורום עם חוקים שיש לכבד נדלג על החלק האומנותי .
לדעתי, ומן המשתמע בכתב, אתה עוד ממורמר שחושב שבגלל שהוא משלם מיסים אז הוא הבעלים של חצי מהמדינה, אם אני טועה הרגש חופשי לתקן .

אני לא כועס על כל העולם ולא הבעתי שום כעס בהודעתי המקורית, אם ראית כעס, סימן שהוא שלך בלבד .

לגבי החברים, הם מעל הכל, תקרא לזה איך שאתה רוצה, לאף אחד מהם אין תסכול חבוי (פרט לאוכל בחדר אוכל, אפשר לשפר ואולי קצת מזגן בקיץ... בחייאת חם) כל מעשה שבוצע קדמה לו חשיבה, לא פריקת תסכול ולא גזענות ולא נעליים .

לילה טוב .
ישן 16-10-2009, 10:07
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי אלי18 שמתחילה ב "[QUOTE=עבדול אלהזרד]אתה קורא..."

אף אחד לא קרא לך "עבריין צעצוע" או בעל "תת-תרבות עבריינית", פשוט לפעמים מתפתחים וויכוחים עם טיפוסים שהם טוענים על חיילי צה"ל דברים כאלו - הבנת הנקרא! (נחש לאיזה צד בוויכוח החברים שלך עוזרים...)

אף אחד לא חושב שהוא בעלים של חצי מדינה, אבל הצבא הוא גוף ציבורי וזכותו של כל אחד, ובייחוד לובשי מדים בעבר ובהווה*, לדרוש מקצינים בו לעמוד בנורמות התנהגות ולאכוף את החוק הפלילי ופקודות הצבא.
כי עם כל מה שנבנה מהפעילות של "לבוא לקראת", שמתבצעת ע"י הצבא, שני החברים שלך עם המעשים שלהם הורסים באיבחה אחת.

אתה בתור חבר שלהם, צריך להבין שזה דבר אחד לתמוך בחברים שלך ככלל ודבר אחר לתמוך במעשה שלהם ודבר אחר לגמרי לצאת כנגד צה"ל כשהוא מטפל במעשים האלו. אני מקווה שאתה מבין את ההבדל בין הדברים.

*אנחנו זכאים לכך שלא יכתימו את המדים שלנו.

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 16-10-2009 בשעה 10:15.
ישן 16-10-2009, 10:19
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי אלי18 שמתחילה ב "[QUOTE=עבדול אלהזרד]אתה קורא..."

רובנו פה (אם לא כולנו) היינו חיילים בשלב זה או אחר - הצבא הזה "שלנו" באותה מידה (ולחלקנו אפילו יותר) שהוא "שלך", ובהחלט מפריע לנו שיש חבר'ה שמבזים את המדים שהם לובשים בהתנהגות עבריינית כזו. זה ברור לנו שאין מה לעשות ומקרים כאלה תמיד יהיו ותמיד היו - אבל אף אחד פה לא רוצה לעודד מקרים כאלה.
ההתנהגות הזו משליכה על כל צה"ל - ובמידה מסויימת, בתור מילואימניק, אני לפחות מרגיש שהיא משליכה גם עלי - ובזמנים כאלה כשכל פעולה של צה"ל נמדדת תחת מיקרוסקופ ע"י שלל גורמים, היא נעה בין חוסר אחריות משווע לעבריינות לשמה.
מה החבר'ה האלה חשבו לעצמם, שזה יעבור בשתיקה? הם לא חושבים קצת לפני שהם עושים דבר כזה? חייל נותן כאפה לאיזה פלסטיני חצוף במחסום, ועשר דקות אחרי זה הידיעה הזו מרוחה על חצי מהעיתונים בעולם - אז אם ישרפו כמה מכוניות של פלסטינים זה יעבור בשקט?
אני לא בא לדון אותם - הצבא יעשה את זה במקומי ואני מקווה שעל הצד הטוב ביותר - אני מתבונן במעשים האלה ורואה חוסר אחריות שמפריע לי לראות בצבא שלי (כמו בהרבה מקרים אחרים)...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:38

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר