לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2009, 21:16
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
בגרות ומילואים:

מאז השחרור, כשנה וחצי אני במירוץ שיפורי בגרויות ופסיכומטרי במטרה להתקבל ללימודי רפואה.
במהלך השנה וחצי האלו עשיתי 2 פסיכומטרי (691 ו726) והמון בגרויות (5 יח"ל כימיה, 5 יח"ל ספרות, 5 יח"ל היסטוריה) והממוצע בגרות שלי עלה ל113.
הגשתי מועמדות בנסיון להתקבל ל2009 אך לדאבוני לא התקבלתי.
עכשיו אני בשני קורסי שיפור בגרות באנקורי ללשון ומתמטיקה. נרשמתי גם לבחינות הבגרות.
הצרה היא שהצו מילואים שלי הוא מה28 לדצמבר עד ה20 לינואר. הבגרות בלשון היא ב10 לינואר ובמתמטיקה ב27 לינואר. זאת אומרת שאני מפספס כמעט רבע קורס בלשון ומתמטיקה (ששילמתי עליהם ויש לי אישורים על כך) והצרה הגדולה יותר שהסיכויים שלי להצליח בבגרויות האלו יהיה קלוש (אני צריך ציונים בין 95-100 בשביל לשפר את הממוצע, כל נקודה פחות תהפוך את המאמץ שלי למאמץ שווא).
הבעיה הנוספת היא שזה מועד חורף- ואם אני לא ניגש עכשיו ולא משפר עכשיו לא תהיה לי עוד הזדמנות לשפר ולמעשה בכך אני מפספס את סיכויי הקבלה שלי לשנת 2010.
חשוב לי להדגיש שאני לא בכיין (בדרך כלל ) ומי שזוכר אותי מימי שהייתי כותב בפורום צבא וביטחון ומתגייסים יודע שהייתי לוחם ונתתי שירות משמעותי וחשוב, מה גם שקיבלתי תעודת הצטיינות מהמח"ט שלי.
אבל הפעם אני באמת לחוץ. אני מרגיש שאם לא ידחו לי את המילואים אני מקבל יריקה מהצבא ומהמדינה.
קיבלנו יום ראיונות ב22.11 שאליו אני כמובן מתכנן להגיע, עם אישורי רישום לקורסים ואישורי תשלום לבגרויות. אבל אני מאוד מאוד חרד שאני לא יעניין אותם. מה גם שאני מדמיין לעצמי שיש אנשים עם צרות גדולות משלי. אבל עדיין גם לי מותר לבקש שיתחשבו בי.
השאלה היא מה הסיכוי שאכן יתחשבו בי וידחו לי את כל הצו? האם יש חוק מטכ"לי כלשהו בנוגע לבגרות? בנוסף אני עושה שני קורסים שעולים לי לא מעט כסף...האם יש התייחסות כלשהי של הצבא?
לצערי אני בלחץ אטומי בגלל השטות הזאת. ככה זה אחרי שמקבלים דחייה מהאונברסיטאות.
האבסורד הוא שחברים שלי שהיו ג'ובניקים בצבא בכלל לא עושים מילואים.

ודבר אחרון, לא כתבתי את הציונים שלי במטרה להתיש או לייגע וחלילה לא "להשתחצן". כתבתי אותם להראות שאני רציני ועברתי תלאות.

האם תוכלו להרגיע אותי?
בכל מקרה תודה על זמנכם.
אחיכם לנשק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-10-2009, 06:01
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "בגרות ומילואים:"

למיטב ידיעתי, אין שום פקודת מטכ"ל או הוראה לגבי בגרויות של מילואימניק ולכן, עליך להתמקד במפקד שלך ולנסות לבטל הפעם את שמ"פ או להגיע איתו להסדר כלשהו (כמו לדוגמא, לשרת תקופה קצרה רצופה ולבוא להחליף בסופ"שים וכו'). אם למפקד שלך אין פתרון, תפנה למג"ד שלך.

מה הסיכויים שיתחשבו בך? לא ידוע.

תלך ליום הראיונות (בד"כ אין תשובות במקום), תמשיך לנדנד ולעקוב אחריו עד שימצאו לך פתרון.

בהצלחה,

פורום ב- ynet
אתר העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)
דף הפייסבוק של העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_3/30864981_1.JPG]

ישן 19-10-2009, 10:48
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "בגרות ומילואים:"

אני מבין שזו התעסוקה הראשונה שלך?

תחשוב מה היית עושה בסדיר במקרה דומה. אני מתאר לעצמי שהיית פונה למפקד ומבקש את אישורו להיעדר - וזה מה שאני ממליץ לך לעשות גם במקרה זה. תרים טלפון למ"פ שלך, או למג"ד אם זה לא עוזר ותסביר להם במה דברים אמורים. תזכור (וראוי שגם מפקדיך יזכרו) שמילואים אינם "עסקה חד-פעמית" ושיש לך עוד 17 שנים לשרת (אבל מי סופר ) שבהן מן הסתם תתרום בשמחה לביטחון המדינה.

אפשרות נוספת שעומדת בפניך היא פניה לולת"מ (הועדה לתיאום מילואים), אשר יכולה לבטל את הצו, לקצר אותו, לפצל אותו או לדחות את בקשתך. בכל מקרה, קביעתה של הועדה מחייבת (לטוב ולרע). אני הייתי מדבר עם המפקדים ורק אם אין ברירה פונה לולת"מ.

בכל מקרה שיהיה לך המון בהצלחה, בלימודים ובמילואים.

http://www.baking.co.il

ישן 19-10-2009, 11:40
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "אני מבין שזו התעסוקה הראשונה..."

רק המפקדים. ולת"ם אינה מטפלת בהשלמת בגרויות.

ציטוט:

סוגי הלימוד הזכאים לדיון במסגרת ולת"ם:
א. תואר ראשון.
ב. לימודי מכינה קדם אקדמאית.
ג. הנדסאים/טכנאים.
ד. קדם הנדסאים.
ה. בחינות הסמכה לרו"ח / עו"ד / שמאות מקרקעין.
ו. קורסים מטעם לשכת התעסוקה (למובטלים) ? בצירוף אישור מתאים.
ז. לימודי רבנות / דיינות.
ח. לימודי רפואת שיניים לתואר ד"ר.
ט. לימודי רפואה (במידה והסטודנט אינו בסמכות חיל הרפואה).

כיוצא מכך, לימודי תואר שני ושלישי, לימודי בגרויות/פסיכומטרי ולימודי תעודה - לא יטופלו במסגרת הולת"ם.
יש להפנות בקשות אלו לטיפול במסגרת היחידה, באמצעות משרד הקישור.

פורום ב- ynet
אתר העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)
דף הפייסבוק של העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_3/30864981_1.JPG]

ישן 19-10-2009, 20:16
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "אכן מילואים ראשונים שלי."

מניסיוני יותר קל למפקד במילואים להתחשב מאשר בסדיר, וכמו שנאמר יש לנו יותר מוטיבציה לעשות זאת. השאלה תלויה בעיקר בכמות המתייצבים למופע ושאר הבעיות שיהיו לחיילים, זה משחק הלהטוטנות שנופל על המפקד.
ממש לא יזיק אם תראה על מוטיבציה מצידך לתרום כפי שכן תוכל במהלך התעסוקה, אולי רק בסופי שבוע לדוגמה.

וסתם באופן אישי, בשיחות שיהיו לך בעתיד עם מפקדיך (ולמעשה עם כל מי שעושה מילואים) הייתי מוותר על כל סיפור תרומתך החשובה למדינה ואי-אלו "יריקות" אפשריות בפרצוף. לא כי זה לא נכון מצידך ואולי גם אובייקטיבית, אלא בגלל שכל מי שעושה מילואים כבר שירת שירות מלא, וממשיך לתרום ולמעשה להתנדב כל שנה,תוך כדי תשלום מחירים כבדים על חשבון הלימודים,הפרנסה והמשפחה.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 19-10-2009 בשעה 20:18.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:50

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר