לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-10-2009, 17:19
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
"במדים השנואים" אתר הכותב אודות חיילים פולנים אשר שרתו בצבא נאצי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
http://www.wehrmacht-polacy.pl/dlaczego_wcielano.html

מדהים, אך גם זה קרה. (מודה לא ידעתי עד עכשיו) הם גוייסו בשנים 1942-1945 בכח צו סיפוח של מערב פולין לגרמניה. לפי האתר שרתו בצבא הרייך כ-350,000 פולנים בחזית מזרח מול רוסיה.
יש כאן המון חומר. רציתי לתרגם אך פשוט נראה לי שזה בלתי אפשרי. אולי משהו יתרום "כתף פולנית"

כאן, צילומים של הפולים במדים גרמניים וכרוזים אשר הושלכו ע"י בנות הברית לחיילים הפולנים

http://www.wehrmacht-polacy.pl/album.html

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 20-10-2009 בשעה 17:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-10-2009, 22:14
צלמית המשתמש של האזרח

פרידה מהמגויסים בתחנת הרכבת (תרגום חופשי שלי)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב ""במדים השנואים" אתר הכותב אודות חיילים פולנים אשר שרתו בצבא נאצי."

הרכבת התחילה לזוז וכל הקהל הלך אחרי הרכבת לאורך הדרך כמסרב להפרד. לפתע נשמע ההימנון הפולני " עדיין פולין לא נפלה..." וכל הקהל הצטרף ביחד עם המגוייסים. הרכבת האיטה יותר וממש זחלה
עד אשר ההמנון יסתיים. אלפי גרונות שרו את ההמנון. היה בזה פרדוקס לשמוע המנון פולני, בעבור מגוייסים לוורמכט הנאצי...זאת היתה פעולת מחאה שלאחר 3 שנות סבל ועבדות, אשר בכח ובאונס הוכרחו ללבוש מדים גרמניים(הם לא היו מתנדבים). הרכבת נעלמה לאחר הסיבוב ורק אז הקהל התחיל להתפזר.

לפתע נגשו 2 אס.אס. לאישה אשר בכתה בעוצמה ולא רצתה לעזוב. הם לקחו אותה לתחנת המשטרה
וככל שידוע לא עשו לה דבר ושחררוה הביתה...

כשאר הקהל המתפזר היה עדיין תחת הרושם וכולם דיברו שהרכבת האיטה בזמן שירת ההמנון,
משהו אמר: "הרי כל הצוות של הרכבת הם משלנו, הם פולנים..."

ישן 20-10-2009, 23:12
צלמית המשתמש של האזרח

מנשר ODEZWA של גנרל BERLING מפקד כוחות פולין בברה"מ.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב ""במדים השנואים" אתר הכותב אודות חיילים פולנים אשר שרתו בצבא נאצי."

"חיילים - פולנים בצבא גרמניה. לפני 3 חודשים הונחתה תזכורת איומה לפושעים קלגסים גרמניים בחזית המזרח ע"י הנוקמים של דיביזיה מספר 1 של חיל רגלים ע"ש KOSCIUSZKO (גיבור פולני אשר נלחם גם לעצמאות ארה"ב...) וחטיבת שריון ע"ש גבורי WESTERPLATE (אתר לחוף ים הבלטי אשר החזיק מעמד במשך כמה ימים מול עוצמת הצי הנאצי אשר הפגיז והתקיף. המגינים היו שוטרים ללא הכשרה צבאית)
תחיית הצבא הפולני בעזרת ברה"מ גרמה לגרמנים אבדות כבדות ומכאיבות.
אנו מלאים גאווה ושמחה שרוח הקרב של חייל הפולני לא אבדה ואש אהבה למולדת עדיין מפעמת בליבותנו. ראינו חיילים פולנים אשר הלכו להתקפה, לא התכופפו ולא זחלו. ראינו נאמנות אין קץ
ובוז למוות. ראינו איך נשברו קווי האויב הגרמני מהמכות של חיילי פולין. ראינו שבויים גרמנים כלא מאמינים בראותם אותנו. אנו מאמינים שפשעי הגרמנים ועוזריהם במולדתנו לא יעברו ללא עונש מתאים.

הגבורים החדשים שלנו - צועדים לקראת שחרור פולין ואז הסוף לתליינים הגרמנים.
להרבה חיילים שלנו ברה"מ נתנה אותות הצטיינות וגבורה. אנו מלאי גאווה ובמולדת אשר נשחררה בקרוב מחכים לנו אהבה ותודה של עמנו.

חיילים - פולנים, ראיתם והסתכלתם על הפשעים אשר ביצעו בעמנו, הרציחות, השריפות אשר הכובש הגרמני עשה בעמנו. כל הזמן מגיעים לאוזניכם הקולות של אחיכם הנרצחים, קולות אמותיכם המעונות עד המוות, קולות אימה של נשותיכם וילדיכם. קולות המגיעים עד לליבותכם הזועקים לעזרה והצלה.

אין לאבד אף רגע - עליכם להציל מייד את המולדת והמשפחות שלכם.
בקרוב יגעו דיביזיות פולניות חדשות. אתם אשר בכח ובאונס הולבשו עליכם מדים גרמניים השנואים
והרבה מכם כבר נלחמים בגרמנים.

תעברו ביחד עם הנשק שלכם לצד הצבא האדום. תבקשו להתגייס לשורות הצבא הפולני הנלחם. מקומכם איתנו!

קדימה! למלאכה! להצלת המולדת! לעזרת האחים ואחיות שלנו!

GEN. BERLING

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:17

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר