לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2009, 08:56
  שי אראל שי אראל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.09
מה בכלל אתה עושה פה, אתה משוחרר מ 2006

מה בכלל אתה עושה פה , אתה משוחרר מ 2006 .

זה מה שקיבלתי בתמורה ל 30 שנות מילואים + 3 חודשים.

היום הייתי ביחידת הקישור של גדוד המילואים שלי.

אני לא ילד , יודע מה צריך לעשות ושאר ירקות .

15 שנים הייתי חייל מילואים קרבי , הנדסה , צנחנים ושאר ירקות .

לא יכול לדבר על זה יותר מידי , איפה שהוא עדיין שומר סודות פחחח..

אבל אחרי שנפגעתי בכמה גפיים רצו לשחרר אותי , התעקשתי לתרום ואכן התקבלתי ליחידת גיוס .

אני הייתי שמאי של ציוד הנדסי כבד לשעת חירום (כמו ה D9 של ג'נין ) ובשעת חרום ואכן הוקפצתי כמה וכמה פעמים ונתתי את כל מה שיכולתי.

אני עצמאי , בעל עסק משלי, אבל כשיש את הטלפון החסוי מצהל , עוזבים הכל ורצים , ככה גדלתי וחונכתי.

קצין קישור בא והולך , היחידה עוברת מקום מקום שני ושלישי ואני שם, לאט לאט הופך להיות זקן היחידה , אחד הבודדים שמכיר את כל השרשרת, מהשניה שמקבלים את הטלפון מלמעלה , עד שמשחררים את הציוד אחרי המלחמה, משלמים את הפיצויים למי שצריך וממשיכים להשלים חוסרים למלחמה הבאה.

שנים אחרונות הפכתי להיות בורג קטן ביחידה , לא שזה הפריע לי , אבל איבדנו את האינטימיות שהיתה, אני כבר אפילו לא מכיר את החיילות הקטנות , או את קצינות הקישור , אפילו לא את מקום המשרד החדש.

אחרי כמה דברים שהיו ביקשתי להשתחרר , אני הוחתמתי על התנדבות לשנה בגיל 42 וכפי הנראה לא הזדקנתי לפי הצבא.

טוב אני מצלצל פעם , פעם שניה , פעם שישית עשירית עד שמגיע הרגע , כן אתה מוזמן לטכס השיחרור ,לטכס הפטור משרות מילואים .

הטכס תוכנן להיות ביום רביעי בשעה 16.30 לפי השעון הצבאי

לפי ההרגלים שלי אני מקדים , יושב באוטו בחניה וממתין , 16.15 יוצא החוצה , עובר את הש"ג שמסביר לי ללכת אחרי השילוט , ואכן אני הולך אחריו עד שמגיע למגרש חנייה מאובק, אין כולם אבל ממש כלום, מתחיל לחקור ומגלה שאני לא לבד.

מתי שהוא הגעתי למשרדי הקישור (כפי הנראה בטעות ) יושבות שם 3 חיילות כפי הנראה מרכלות או אני לא יודע מה.

אויי למה באת כל כך מוקדם 16.15 אתה הוזמנת ל 4 וחצי , אמרתי להן לא נורא אני ממתין , אבל בכל זאת יום חם ואני באתי ממרחק , אולי ניתן לקבל כוס מים .

בפנים עצובות הן עונות לי , אין.

מים, לא קולה, לא שתיה חמה ,מים .

אין לנו.

מי ברז , אני לא צריך מים מינרלים.

גם את זה אין לנו.

הבנתי את הרמז , הלכתי לגינה הקרובה , קלטתי ברז מים נוזל ושתיתי .

לאט לאט הצטברנו שם 10 חיילים בשמש .

השעה כבר 17.00

אין חיילת , אין קצין אין כלום .

ואז יורדת אלינו נגדת , אני מתנצלת הקצין עסוק הוא יגיע מאוחר יותר.

סליחה ? אתם קבעתם את היום והשעה לא אני...

יש לו מטווח, ויש לנו הקפצה , תרגיל, ושאר ירקות .

הוא יגיע עוד 10 דקות ...

טוב

בנתיים היא פותחת עבורנו את החמ"ל זה חמ"ל שמיועד למלחמה הקרה , איך אני יודע , המזגן עובד בו מהבוקר על טמפרטורה של 16 מעלות וכולנו קופאים שם עד שניתקתי אותו ..

כבר 17.30 ועדיין הקצין בדרך , ועכשיו אני גומר להיות נחמד.

אני רוצה את התעודה שלי עכשיו, ולא מעניין אותי כבוד הקצין , ואם הוא רוצה לנאום בפנינו הוא תמיד יכול לשלוח לנו נאום ב UTUBE ,אנחנו גמרנו להמתין ואיתי מהנהנים כל ה 10 ....

תראה פה יש לי את הקלף שלך , ובכלל למה באת , אתה רשום שאתה משוחרר מ 2006

אני משוחרר? , איך ?

אני לא יודעת , הקצינה הקודמת שיחררה אותך, ושלחה לך את הפטור.

איזה פטור .

מה פטור ?

אני לא יודעת , אין לי תעודות , רק הכנתי עבורך את הקלף (סטנסיל פשוט )

אומר תודה, והולך הביתה.

זאת הדרך לשחרר אדם אחרי 30 שנים ו 3 חודשים

כן אוגוסט 1979 שוחררתי מהצבא , בחשבון קטן עשיתי בערך 4 שנים מילואים , 3 שנים סדיר סיני

וטכס מרשים שכזה לסיום ...

אויי לצבא שככה מעניק את היחס החם הזה....

פשוט אפיזודה מרשימה , עם אקורד סיום מדהים .

התביישתי שהתעקשתי לתרום לצבא הזה את עצמי , ואת ילדי .

המכתב הזה נשלח לנציב התלונות צהל , ליחידה שלי בעבר, ובהווה.

לא נעים לסיים את השירות בצורה שכזאת....

שי אראל מס אישי 2297282
052-2539699
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-10-2009, 12:45
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שי אראל שמתחילה ב "מה בכלל אתה עושה פה, אתה משוחרר מ 2006"

בושה, ולצערי אתה לא היחיד שזה קורה לו.
לבושתי האישית כשנכנסתי ליחידת המילואים ולתפר בין המפקד הקודם של המחלקה שלי, היה חייל וותיק שגם נפל למלכודת הזו של היותו מתנדב כמה שנים מעל גיל הפטור. מתי שהוא כשלא יכל יותר להתסדר מול העבודה והמילואים כמתנדב, הקשר פשוט התפוגג והוא קיבל את הפטור בדואר. לא טקס ולא נעליים לאחר שירות של כ-25 שנים משל"ג ודרך כל התעסוקות וצווי ה-8.
לצערי לא הבנתי מספיק אז כדי לוודא שזה לא יקרה ושתהיה פרידה כמו שצריך מחייל בגיל הפטור (והקשר אז לא היה אישי והדוק עדיין).
אני בטוח שחיילים, קצינים ונגדים צעירים בסדיר מבינים אפילו פחות אם בכלל. אבל לפחות קח בחשבון שלא תרמת בשביל אותם צעירים המשרתים 3 שנים (או צעירות המשרתות אפילו פחות) ורחוקים עדיין מלהבין את הקשיים והתרומה בשירות של עשרות שנים, אלא תרמת לכל מי ששירת איתך במשך השנים ולהם עזרת, וכמובן למדינה דרך המערכת עצמה.

תודה על התרומה שלך.

נ"ב
הייתי שולח גם לקמל"ר אם זה שווה משהו.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 29-10-2009 בשעה 12:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:03

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר