לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-12-2009, 01:47
  משתמש זכר yossi o yossi o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yossi o שמתחילה ב "חדש בפורום ושתיין ברמה."

יש כזה דבר של 114%? לי זה מוזר כי עוד לא ראיתי ראיתי את זה וזה בטח קשה לשתיה אישית ניסיתי פעם לשתות אלכוהול נקי 100% אבל זה היה רק אדים כך שיצא שהסנפתי אותו זה בטוח היה טוב.

בכשר לכשרות של וויסקי ומשקאות בכלל יש כללים די ברורים ואשתדל לפרט אותם:
וודקה. נקיה תמיד כשרה. אם יש בה תוספות טעם צריך לבדוק כשרות
וויסקי רובם כשרים והחביות יישון לא משנות (יש על זה דיון גדול בהלכה ולפועל זה כשר) אלא אם כן יש בו תוספות ממשיות, אולם בגלל החוקים החמורים על תהליך הייצור אפשר לדעת מה המרכיבים הנוספים.
קוניאק. ישנם סוגים בודדים כשרים לי ידוע על 4 רמי מרטין. דאבוי (שני סוגים) ועוד אחד שאני לא ממש זוכר
ככלל כל משקה שמוסיפים לו חומרים לטעם או צבע וכו' צריך בדיקה בכשרות

אני רוצה לנסות
את האבסינט כי יש לו אלכוהול גבוה אבל הוא מגיע בתוספת חומרים בייצור.

דרך אגב אתמול יצאתי מהארץ ובדיוטי ראיתי דוכן טעימות של ווסקי שנקרא LABEL 5 הדיילת הסבירה לי שזה השקה של ווסקי חדש הוא מגיע בלנדד ב 6 .8 ,12 שנים וטעם ממש רך וחלק (משו כמו רד ליבל אבל לא צורב בגרון.
שווה אפילו לנסות את כל הדוכני טעימות ואז לעלות למטוס עם חיוך על הפנים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2010, 20:44
  ארבינקא ארבינקא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
רמי מרטין לא כשר
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "[QUOTE=yossi..."

יש קוניאק כשר בדיוטי פרי והוא נקרא לואי רוייר [louis royer].
לפני כמה שנים יצא ליין XO של החברה הזאת, והוא בכשרות של הרב הראשי לצרפת הרבה ניסים רביבו [שאגב כבר],
משקה טעים מאוד ומתאים במיוחד לאחר הארוחה.

בקבוק 750 מ"ל עולה 110 דולר, הבקבוק בצורת מלבן והסמל של החברה הינו צורה של כוורת ובפנים דבורה.

סטונד,
קראתי מה שכתבת על המשקאות שיושנו בחביות יין, ישנו דיון שנמשך הרבה שנים האם זה הופך את הוויסקי ליין נסך או לא [לא אכנס לטעמים כי זה פשוט ארוך], אבל המזל הגדול של שומרי כשרות שחוטאים בטיפה המרה הוא שכל חברת וויסקי מפרסמת בדיוק איך היא יישנה את המשקה. זה לא כמו במאכלים אחרים שמעדיפים לא לספר מה שמים בפנים [כמו כל מיני מסטיקים משומן חזיר- לא תמיד החברה רוצה לפרסם דבר כזה],מה שאין כן בוויסקי שבו אם הוא יושן זה בחביות יין זה רק מעלה את הערך שלו, ולכן כדאי להם לפרסם את זה.

כאן מגיע תורנו לשמוע בקול חברת הכשרות המקובלת עלינו--

במקרה של פותח האשכול אני יכול לומר בודאות שהרב שעליו הוא סומך, שולל את האפשרות שהוויסקי הופך ליין נסך.
ישן 10-01-2010, 20:57
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
זה לא כ"כ פשוט.
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ארבינקא שמתחילה ב "רמי מרטין לא כשר"

כאשר מדובר בוויסקי סינגל מאלט (או התוצר הסופי של בלנדד) שיושן בחביות יין בכוונה תחילה (ווד פיניש - בלשון הגויים) אכן הדבר מפורסם בגאון ויהודים שומרי מצוות יכולים להמנע ממנו.

הבעיה מתחילה כאשר מסתכלים על וויסקי בלנדד שמורכב ממספר רב של סינגל מאלטים, אולי אחד מהם יושן בחביות יין?
כמו כן, הנוהג הוא שוויסקי סקוטי מיישנים בחביות משומשות. לרוב נעשה שימוש בחביות בורבון (וויסיק אמריקאי, שחייב להיות מיושן בחביות עץ חדשות), אבל יכול בהחלט להיות מצב בו היה יותר זול להשתמש באותו הרגע דווקא בחביות יין.

וכאן, מעבר לשאלה של מינון (בטל בשישים?) יש את נושא ההשפעה על הטעם, ואם מדובר בהשבחת טעם הוויסקי או לא, מה שהופך את נושא האלכוהול לנושא הכי "מתירני", לפחות בקרב הדתיים שאני מכיר

ישן 10-01-2010, 21:30
  ארבינקא ארבינקא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "זה לא כ"כ פשוט."

כל מה שאתה אומר נכון מאוד חוץ מהענין של בטל בשישים, עבודה זרה אינה בטלה אפילו במליון.

תראה, יש רשימה של הרבנות הראשית לישראל של כל המשקאות המותרים, ובאמת ברשימה הזו מספר הבלנדדים שמופיעים שם הינו מצומצם מאוד, בשל הסיבה שציינת.

עוד דבר שציינת והייתי מעוניין בהרחבה אם אפשר
ציטוט:
אבל יכול בהחלט להיות מצב בו היה יותר זול להשתמש באותו הרגע דווקא בחביות יין.

אני הבנתי שהם משתדלים לפרסם כל פרט ביישון. אתה חושב שהם לא יפרסמו דבר כזה? זה עלול לשנות את הטעם של המשקה, ובפרט שזה [לפי מה שאמרת] ישתנה מבקבוק לבקבוק!

נושא האלכוהול הוא נושא כשרותי מעניין בעיקר מהסיבה שהוא מתירני גם בחוגים אולטרה חרדים.

בקרוב בל"נ אשכול על שלישיית גלנמורנג'י חדשה!

נערך לאחרונה ע"י ארבינקא בתאריך 10-01-2010 בשעה 21:33.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:37

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר