לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2005, 01:17
  א-ל-ע-ד430 א-ל-ע-ד430 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל א-ל-ע-ד430
כמו שהבטחתי: איך לבנות משחקים!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי holy sin שמתחילה ב "אחי! איזה כלוב מדהים! רואים..."

נלקח מאתר הייד פארק מפורום: http://www.hydepark.co.il/hydepark/...sp?forum_id=866
קריאה מהנה

"צעצועים לתוכים.
תורגם ע"י גור(gur_in).

תרגמתי פה מאמר על חשיבות המשחקים לתוכים...
יש עוד כמה מאמרים נלווים, שאצרף בהמשך. את התמונות, אני אשים בהודעות נפרדות, ואכתוב עליהן הסבר קצר... תודות להדס, שעזרה לי לערוך את המאמר!!! מקווה שתהנו, גור.

והרי המאמר:

"איך החיים שלנו יראו בלי צעצועים? אנחנו בני-האדם, צריכים את התשבצים, הפאזלים והגיים-בוים למיניהם שיש לנו בשביל לשעשע את עצמנו. רוב בעלי הציפורים יודעים כמובן שחבריהם המנוצים, צריכים צעצועים כדי להסיטם מדרך השעמום. האם ידעת שהצעצועים חשובים לתוכי שלך הרבה יותר מאשר בידור שופע?
גם אם התוכי נולד בשבי, עדיין נותרו בו האינסטינקטים של חיפוש מזון, הזדווגות וקינון.
הצעצועים הם כלים פרקטיים והכרחיים עבורו, המחקים את הסביבה הטבעית שלו ומשמרים את האינסטינקטים. מספר הצעצועים שהוא יכול ליהנות מהם מוגבל רק ע"י הצרכים שלהם הוא נזקק גם בטבע. חלק מהתוכים עשויים להתעלם או אפילו לפחד מצעצועים בתחילה. אבל צריך תמיד להציע לתוכי שלך מבחר של צעצועים ומזמן לזמן לשנות אותו, כדי שלתוכי לא יהיה משעמם. ללא החוויה הנפשית והרוחנית שהצעצועים מספקים לתוכי, התוכי עשוי להפוך לנוירוטי ואפילו להיכנס לדיכאון.

עשה זאת בעצמך:

לרוב זה קל למצוא מספר צעצועים קטנים שהתוכי שלך אוהב, אבל כשזה נוגע לצעצועים הגדולים-בינוניים, זה כבר מתחיל להיות יקר, בסביבות ה
20$-50$... אם כבר הוצאת סכום כזה על קניית צעצוע, רק כדי לראות איך הוא מושמד באחר -צהריים אחד, בטח אתה כבר חושב על האלטרנטיבה הבאה- להכין את הצעצועים בעצמך!
זה כיף גדול להכין בעצמך את הצעצועים לתוכי שלך. כל שאתה צריך הוא לאתר מקורות לחומרים לבניית צעצועים, ויש הרבה חברות שמוכרות חבלים, עור, לבד וכו'... אתה יכול להיות סדנה להכנת הצעצועים של עצמך. להכין צעצוע או משחק כלשהו לתוכי, זה גם הרבה יותר זול. המשחקים שתכין יכולים להיות בדיוק כמו שהתוכי שלך אוהב אותם. כשהם נשברים, אתה יכול פשוט לתקן אותם או להכין חדשים.

טעם אישי:

חוק ראשון בבניית משחקים לתוכי הוא לזכור שכל תוכי הוא יחיד ומיוחד. אפשר לבנות לתוכי משחקים, ע"פ מה שהסוג שלו "אמור לאהוב" ולפי סביבתו הטבעית. אבל יכול להיות שהתוכי שלך אוהב דברים שונים להשתעשע איתם, אולי יש לו טעם שונה. אולי לתוכי שלך יש רעיונות שונים בקשר למה שמגרה לו את הדמיון.
לדוגמא: מתוך חמישה ג'אקויים, ארבעה עשויים לאהוב משחקים העשויים מגלילי נייר, אך החמישי יאהב פעמונים. אצל שלישיית תוכי סנגל למשל, המשחקים שיגרו כל אחד מהם עשויים להיות שונים לחלוטין אחד מהשני.
למעשה, התוכי שלך יכול לשנות את טעמו בבחירת הצעצועים כל חודש, שבוע, יום או אפילו שעה. ככל שהתוכי מתבגר, הוא פחות אנרגטי ופחות מתעניין במשחקים. מעט צעצועים יספקו את צרכיו.
תוכים צעירים מאוד, עלולים להיות זהירים בקשר למשחקים חדשים וצריך לספק להם צעצועים בגודל הנכון ובמורכבות המתאימה בהתאם לגילם.
לעיתים, קשה לנבא מה התוכי שלך יאהב, האם הוא ישר יעוט על הפריט ולא יזוז ממנו לרגע, או שהפריט ייתלה בפינה ויזכה להתעלמות מוחלטת מצד התוכי. רוב הציפורים אוהבות מראות. הקוקטילית של המחברת המאמר, מרלין, מסוגלת לשבת שעות מול המראה ולבהות בעצמה. למרות זאת, תוכים אחרים כמו הסנגל והתמנע של המחברת , לרוב מתעלמים לחלוטין ממראות. הרבה תוכים אוהבים "משחקים ידניים" שהם יכולים לקחת איתם ביד ולאכול בו-זמנית. כמו כן, יש תוכים שאוהבים צעצועים שאפשר לקחת במקור ולהשתעשע איתם.
כדי שהתוכי יוכל לבחור בעצמו במה הוא רוצה לשחק, לפי מצב רוחו, מומלץ להניח לו קופסא או קערה גדולה שיוכל לבחור ממנה בעצמו את מה ש"הכי בא לו". מחברת המאמר שמה בכל כלוב קופסא כזו. לפעמים תוכי יכול לנבור בקופסא עד התחתית בשביל צעצוע שנמצא שם תוך כדי ריקון הקופסא כולה.

בניית צעצוע ע"פ סוג התוכי:

מלבד ההרגלים הייחודיים של התוכים שלך, והידיעה מה אוהבים בדרך כלל תוכים מסוגו ואיך הם מתנהגים בבר, תעזור לך מאוד לבנות צעצועים שהוא יאהב. ליצירת קשר חזק עם התוכי, כדאי להשקיע ולקנות ספר ספציפי של הסוג שברשותך מ"בארונ'ס"(אפשר להזמין חוברות שלהם מ"אמזון") הוצאה לאור. זה יחסוך לך מקרים שתצטרך להסתמך על תצלומי-משחקים לתוכים מקטלוגים לציפורים האומרים לך איזה צעצוע אתה צריך לקנות לציפור שלך.
לדוגמא, בטבע הארה עובדת בפיצוח אגוזים למיניהם עם קליפה קשיחה. התהליך של מציאת האוכל שומר אותה "מגורה" והיא מפצחת עוד אגוזים, מה ששומר לה את המקור חזק ומחושל לאורך זמן. בשביל לשמור שלציפור בשבי יהיה את אותו מצב שיא במקור, צריך לספק לה תפזורות של אגוזים בקליפתן וכן צעצועים גדולים מעץ שתוכל ללעוס ולפרק אותם.
קאקאדויים, ג'אקויים, אקלקטוסים, תוכי פויספלוס (מייר, סנגל, ג'רדין, ואדומי-בטן) ואפילו קוקטילים, גם מאוד אוהבים ללעוס דברים.
למרות שהם מאוד רוכשי חיבה ואוהבים להתרפק על בעליהם, תוכי הקאקאדו אוהבים להשחית דברים באופן מיוחד. בייחוד צעצועי-עץ וענפים.
כמו רוב הציפורים ה"מחוספסות", גם הקאקאדו אוהב משחקים רעשניים כמו פעמונים ותיבות-נגינה.
הקוקטילים למשל, אוהבים להחזיק במקורם חבלים דקים של חומרים כמו כותנה, עור, פשתן וכדומה... הם גם לרוב אוהבים לפרק לסיבים עצים רכים כמו בלסה או עצי- קקטוס כמו היוקה . אפשר להשאיר לקוקטילים למשל קווצת חתיכות עץ כאלה קשורות ביחד, שינסו להפריד אותם במקורם. להשאיר לתוכים כמו קוקטילים משחקים בתחתית הכלוב, זה רעיון טוב מכיוון שהקוקטילים אוהבים לאכול מזון מקרקעית הכלוב.
תוכונים למשל אוהבים לפרום במקורם סיבים של סיסל (סיב טבעי חזק המופק מעלה. מכינים ממנו חבלים)
וסיבים טבעיים אחרים.
הרבה תוכים קטנים יעדיפו ללעוס דוחן מאשר לשחק בצעצועים. אבל יש תוכים קטנים שיאהבו צעצועים קטנים כמו מראות ופעמונים. אך רובם יאהבו איזה נדנוד אם יש לו קשר ללעיסת עצמים.

טרזן מנוצה:

יש תוכים שמטפסים ויש המתנדנדים ונתלים על גפנים וענפים בסביבה הטבעית שלהם. תוכים מסוג ארה, אמזונה, ג'אקו, אקלקטוס, לורי, פויספלוסים וקייק, אוהבים חבלי טיפוס העשויים מרצועות עור, חבלי יוטה וערסלי כותנה. סוגים משכילים כמו הג'אקו והאמזונה, יאהבו לתפעל וללמוד את המשחקים האלו.
ציפורים עם אינסטינקט קינון חזק במיוחד כמו קוקטיילים, פויספלוס, לאב-בירדס, ג'אקו ותוכונים, אוהבים לקרוע ולפרום בדים, ניירות וקרטון. ציפורים שאוהבות לנקות את הגוזלים שלהן ואחד את השני בעזרת המקור, כמו תוכונים, אוהבים בדרך- כלל את אותן בובות קטנות בצבעים בהירים ובצורת תוכים קטנים. את אלה יש לשים בצד הכלוב ליד עמדה, כך שהציפור תוכל לשבת ליד הבובה ולהתגפף איתה.
הרבה תוכים בדרך- כלל נהנים כאשר יש להם כובע, גליל או אפילו קופסת-טישו, אותם הם יכולים לשרוט, לקרוע ולהתחבא בפנים.
הכובעים יכולים להיות עגולים או מרובעים כמו מעין אוהל, בצבעים שמחים ובהירים העשויים מכותנה או מלבד עם שני חורים בכל קצה לקשירה ותלייה.

גדלים ומידות:

בכל מקרה, אל תבזבז את הכסף שלך בקניית צעצוע גדול לתוכי קטן כי הוא לא יתעניין במשחק. כמו כן, לעולם אל תתנו צעצועים קטנים לתוכי גדול.
הקלות שבה ציפורים גדולות יכולות לפרק חפצים קטנים, יכולה להביא לפציעתן כמו בליעת ענבל של פעמון למשל.
זהירות היא דבר חשוב שצריך לשקול לפני כל הוספת משחק לתוכי. בחן את המשחקים והצעצועים לתוכי שלך כמו שהיית בוחר צעצועים לילד. בחן את החומרים ובדוק היטב שאין שום קצוות ומקומות חדים. המנע מעץ מצופה לקה והמנע ממתכת מגולוונת היכולה לגרום להרעלת אבץ. כמו כן, המנע מפלסטיק קשה ושביר היכול להישבר ולהיבלע ולפצוע את מערכת העיכול של התוכי. הזהר מפקקי מתכת של בקבוקי שתייה בעלי קצוות חדים ולא אחידים. היזהרו גם מחומרים רכים וספוגיים מאוד, שיכולים למצוא בקלות את דרכם לפה של התוכי. צעצועים זולים העשויים מחומרים ירודים, פוגעים והורגים הרבה ציפורים בכל שנה.
חלקי מתכת צריכים להיות עשויים מאלומיניום או מפלדת אל-חלד. פלדת אל-חלד היא המתכת האמינה והבטוחה ביותר לצעצועי הציפורים. אבץ ועופרת רעילים. (לידע: אבץ נמצא גם בהרבה סוגי אוכל לתוכים כמו כופתיות וויטמינים. מינרלים וחומצת אמינו, מוספים לתערובות האלו בפיקוח רב. כמויות מוגזמות של אבץ בגוף הציפור, נגרמות בעיקר מבליעה, לעיסה או ליקוק של עצמים מגולוונים או מצופים באבץ והם יכולים לגרום לתחלואה ואפילו למוות)

מבחן פלדת על-חלד:

עצמי מתכת המושכים אליהם מגנט, לא עשויים פלדת אל-חלד טהורה ובטח יש להם מתחת לציפוי אבץ או מתכת מסוכנת אחרת. מפתחות למשל, אינם מהווים משחק טוב לציפורים (למרות שרוב הציפורים מאוד אוהבות מפתחות) מכיוון שהסגסוגת שממנה המפתח מורכב, מכילה בדרך כלל גם עופרת ואבץ.
רוב התוכים אוהבים ללעוס עץ. למרבה המזל, ישנם סוגי עץ רבים שאותם ניתן לתת לתוכים כמו אורן קשה או רך, בלסה, מנזניטה, קקטוס יוקה, קיווט, אגבה וצירטוס(עץ הדר).
אולי יש באזורך עוד סוגי עץ המתאימים לבניית משחקים לתוכים (למשל ענפים של ערבה בוכייה אשר מאוד אופייניים למקום בו אני גרה והם משמשים לי כחומר-גלם מעולה ליצירת צעצועים.
לפני שימוש בכל עץ כלשהו שאתה לא בטוח לגביו, כדי שתבדוק אם אתה יכול להשתמש בו. אתה יכול לשאול את הווטרינר הקרוב ביותר לאזורך, או שאתה יכול לגשת לאתר
WWW.PARROTCHRONICLES.COM ולהיכנס לעמוד צמחים (PLANTS). <יש פה גם כתובת דוא"ל של המחבר: byrdwise@ao1.com שם המחברת: Cher Angelo>
חשוב להשתמש בענפים חדשים בלבד. לא ענפים שדבק בהם ריח ריקבון, או עץ שעבר טיפולים כלשהו.
חשוב שהעץ לא ירוסס בחומרים מדבירי- מזיקים וכמו כן, אסור להכניס לכלוב ענפים עם עלים, פרחים או אפילו פירות העלולים להיות רעילים.

איך מנקים עץ?

טוב, כאן כתוב על איך מנקים עץ. כתוב שצריך להשרות אותו במלבין ואני לא רוצה שאף אחד ישתמש פה באקונומיקה. אז אני נותן את הקישור בסוף ומי שירצה, שייכנס.
ובחזרה למאמר:
"קליפות-קוקוס מהוות משחק נפלא לתוכי... עושים שני חורים בקליפה ומייבשים את החלב. חותכים לרבעים ומייבשים למשך הלילה. אחר- כך שוברים לחתיכות גדולות ומשחילים על חוט ניילון עם עוד כל- מני חרוזי פלסטיק גדולים. (גדולים מספיק שהתוכי לא יוכל לבלוע אותם)
השתמש בבדים בהשגחה, מכיוון שרוב הבדים של היום מעורבבים בכל מני סיבים פולימריים שעלולים לפגוע בתוכי. אם אתם באמת בטוחים שלא יגרם שום נזק לתוכי, עדיף שהבד יהיה 100 אחוזי כותנה אבל רק אם זה וודאי שהתוכי לא ייבלע את זה...
הג'אקו תמנע שלי, גוויניבר, משחקת בקביעות בצעצועי החבלים שאני מכינה לה... כך שאני כל פעם צריכה לנקות אותם ולסדר אותם מחדש... חשוב שתקפידו גם אתם לדאוג שאין קצוות פרומים ולנקות\להחליף את החבלים כאשר הם מתבלים ומתלכלכים. עשו זאת בקביעות כדי להימנע ממצב של חבלים\ צעצועים בלויים. הרבה תוכים מאבדים ציפורניים, אצבעות, ואפילו חונקים את עצמם למוות בגלל הסתבכות של איזה חבל או חוט. צריך לשים לב!!!

פעמונים:

האם יש בעולם תוכי שלא אוהב להשתעשע בפעמונים?
הסוג וגודל הפעמון שתבחר לתוכים שלך, הוא עניין חשוב. לתוכים בגודל לאב בירדס או גדולים יותר, יתאימו "פעמוני-פרות" (הכוונה היא בטח לפעמונים שתולים על צוואר-הפרה), אשר אותם ניתן לקנות בחנויות לדברי נוי, כלי מתכת וכד'... (בפעמונים קטנים מדי בעלי ענבל שהחיבור שלהם לפעמון רופף, יש סכנת בליעה אצל תוכים עם מקור גדול). גודל הפעמון צריך להיות לפחות 4 ס"מ לתוכים הקטנים וכך גדלים בהתאם לגדלים של הזנים השונים. אם אינך יכול להשיג פעמונים מפלדת אל-חלד, גם נחושת תספיק.
אם תכננתם לבנות או לתקן צעצועים, עשו זאת עם אֵלמֵר'ז- דבק לעץ. הוא היחידי שלא יהיה רעיל לתוכים, ועכשיו, גיליתי שיש גם בארץ...
אם הציפור שלך אוהבת להתנדנד על טבעות מתכת, פלסטיק, חבל, עץ או כל חומר אחר, הגיוני שקוטרה של הטבעת יהיה לפחות בקוטרו של האזור הכי רחב בגופה של הציפור.

צביעת הצעצועים:

בעוד שיש אנשים אשר יעדיפו לא לצבוע את הצעצועים והמשחקים של הציפור שלהם, תוך ניסיון לדבוק בסיסמא " טבעי לחלוטין" ומאמינים שכך זה הכי טוב, אתה בהחלט יכול לצבוע את צעצועי התוכי שלך בצורה בטוחה שתספק לו עניין רב יותר. לא רק שציפורים יכולות לראות ולהעריך צבעים, יש חקר המציע את האפשרות שהתוכי מסוגל לראות חלקים בספקטרום, שאנו לא רואים (מה שמסביר אולי למה התוכים שלי מדי פעם "מהופנטים" למשהו "בלתי- נראה".).
אפשר לצבוע עץ ושאר צעצועים בגירים, כך שהצבע לא ממש יורד כאשר הוא נטבל במים. הטובים הם של "ווילטון" ושל "קוקי-בייקר", שהם צבעי מאכל. את שניהם ניתן להשיג בחנויות לכלי אומנות ובחנויות למוצרי אפיה. (הצבעים היחידים שמצאתי בארץ שלא רעילים, הם של "גוניס". אפשר להשיג אותם כמעט בכל חנות לציוד אומנות. אבל הצבעים יכולים לרדת במים... מי שיודע משהו על צבעים אחרים, אז בבקשה, שיפרסם.) אפשר גם לשאול וטרינרים לגבי סוגים של צבעים ובטיחותם.
צעצועים ממש לא חייבים להיות מהודרים. אתה יכול להכין דברים קלים ופשוטים אך "מאתגרים". אפשר להחביא חתיכת אוכל אהוב או אגוז בתוך כדור נייר, והתוכי ינסה להגיע אליו...
אם אתם עד-כדי כך לא יצירתיים, תוכלו לעיין במספר רעיונות הנמצאים במאמר הנלווה.
אבל לפני שאתה כבר מפשיל את שרוולך, ומוכן לעבודה –תזכור! אין אלו הצעצועים שתראה שנמכרים בחנויות תמורת 100-150 ₪. אלו צעצועים פשוטים שקל ונחמד להכין אותם וגם ישאירו את הכיס שלך "במצב טוב" וגם יעזרו לכם להבין ולהכיר יותר התוכי שלכם. אתם תזדקקו למקדחה אל- חוטית, למסור בעל אחיזה נוחה או מסור-שולחני ולדבק עץ של "אלמר'ז" (ניתן לקנות בחנויות אספקה טכנית, ואפשר להזמין מאתר האינטרנט של יעקבי-
www.jacobi.co.il)

"הבלוק הנצחי:"

זה השם שנתתי לסוג זה של צעצוע. בהתאם לסוג העץ שאתה משתמש, וללעיסות של התוכי שלך, "הבלוק התמידי" הוא צעצוע שמחזיק הרבה מאוד זמן. אכן רווח נחמד לבעלים העסוק. מהארות ועד הקוקטילים יכולים ליהנות מ"הבלוק הנצחי". רק התאם זאת לגודל ולחוזק המקור של הציפור שלך. זה יכול להיעשות מעצים קשים כמו אורן או עצי-הדר או מעצים רכים כמו הבלסה.
"בלוק" לציפור בינונית, אפשר להשתמש בקוביית עץ אשר כל אחת מצלעותיה תהיה בין 10- ל13 ס"מ. בכל פאה של הקובייה קודחים חור בקוטר 3-2.5 ס"מ, עד שמגיעים לצד השני.
מלאו את החורים בדברים שהתוכי שלכם יאהב "לחלץ", כמו אגוזים או חתיכות נייר מקומט. קמלוט, הסנגל שלי, אוהב כדורים העשויים מגומי (ונקראים "קונג"- הוספה של המתרגמת) הניתנים לכלבים.
זה באמת חוסך כסף. בלוק עץ כזה, בגודל דומה, עולה בקטלוג האספקה של "אביאן" בסביבות ארבעה דולרים.

ספיידר-מן

צעצוע זה הוא עוד צעצוע פשוט, לא מורכב, וקל להכנה. זה שמתואר פה, מתאים לציפורים בגדלים שבין הסנגל והתמנע. אבל אפשר לשנות את עובי החוטים וגודל החרוזים ולהתאים אותם לציפורים גדולות או קטנות יותר. התמנע שלי, גויניבר, אוהבת מאוד את ה"ספיידר-מן" שלה (לא כולל את החרוזים), ונושאת אותו לכל מקום במקורה.
חתוך חמש חתיכות של חוט 100% כותנה בעובי 3.5 מ"מ ושלוש חתיכות של חבל יוטה באותו העובי. כל פיסות החוט צריכות להיות באורך 18 ס"מ בערך. השחל מעט חרוזים על חלק מהחוטים. מוטב שתקשור את שני הקצוות של כל חוט בין אם יש עליו חרוזים, ובין אם לא. אסוף את כל החוטים לקווצה אחת, וקשור אותם הדוק באמצע בעזרת עוד חוט כותנה כזה, באורך 15 ס"מ לערך. וְוָאלַה! אתה יכול להכין תריסר כאלה תוך כדי צפייה בטלוויזיה ולהכין אספקה תמידית של כאלה, לעת הצורך.

משחקי טופר

משחקי טופר או רגל פשוטים, כך הם נקראים. מכיוון שהציפור יכולה להחזיק אותם ולשחק בהם בטופר הרגל שלה. הם יכולים להיעשות מאטב עץ רגיל (הסוג שללא ציר המתכת).
לציפורים קטנות, יש לחתוך את האזור שהאטב מתפצל (החלק שמצמיד את הבגד לחוט). חתוך מקום זה באמצע, קצר אותו, אך אל תוריד אותו לגמרי. בחריץ בין שני חלקי האטב, קושרים היטב מעט חוטי כותנה, סיסל, או יוטה. עליהם משחילים חרוזים וקושרים היטב בקצוות (ההסבר\הניסוח בתרגום לא ממש ברור, אני אצרף תמונה בסוף.).
לחלופין, אפשר לרכוש קופסאות של חתיכות עץ בצבעים זוהרים בעלי מידה, גודל, ואריכות ימים שונים. אפשר להשתמש בהם לבד כ"צעצועי טופר" או לכרוך עליהם מעט חוטים, כמו בתיאור.

[ מודגש] טבעי בלבד

עכשיו, בטח כפר תפסת את הרעיון ההגיוני שצעצועים לתוכים הם לא דבר מורכב בכלל. לפעמים אפילו מספיק להשתמש בחפצים "בטוחים ללעיסה" כמו שהם. לדוגמא: התוכי שלך עשויי ליהנות ממשחק עם כף עץ שכבר מילאה את תפקידה ככף בחישה לחמאה.
עוד צעצוע מוכן שאולי לא חשבת עליו, הוא אצטרובל שירצה את רוב הציפורים. אפשר להשתמש באצטרובלים בגודל בינוני פחות או יותר (בערך 10 ס"מ מקצה לקצה, ו5 ס"מ קוטר). עדיף כאלה עם צנוברים טריים.
אני (המחברת), אוספת המוני אצטרובלים כל שנה בעונה ושמה אותם בקופסת פח גדולה המכוסה היטב. יש לאסוף את האצטרובלים רק ממקומות שנראים נקיים וללא פסולת או הפרשות של בעלי חיים. סלקו מחטי אורן או כל דבר אחר על האצטרובל, מלבד הזרעים והאצטרובל עצמו. ייבשו את האצטרובלים בשמש לפני שתכניסו אותם לכלוב.

כשהתוכי פשוט לא רוצה לעשות כיף

אתה לא מצליח להביא את התוכי שלך להתעניין בצעצועים? אם הוא מסרב לשחק בצעצוע, יכול להיות שהצעצוע גדול מדי עבורו או לא מספיק מעניין אותו. אם התוכי מפחד מצעצוע, נסה להכיר לו אותו באיטיות ע"י מיקומו על שולחן קרוב לכלוב. אם התוכי נראה ננוח, אפשר לקרב את הצעצוע קצת יותר וכך להמשיך עד שיהיה אפשר להניח את הצעצוע על הכלוב. נסה לשחק עם הצעצוע בעצמך כדי להראות לתוכי למה הוא נועד. אם מדובר בתוכי מבוגר, שלא מגיב לצעצוע, יכול להיות שהוא סובל מראייה דלה. נסה קצת להרגיע אותו ואז להכיר לו בעדינות איזה צעצוע שהוא שיחק בו בעבר. צריך גם לזכור שעל התוכי יכול להימאס צעצוע מסוים. כדאי "לשדרג" מדי פעם את הצעצועים. לבסוף, אתה עשוי להתמודד עם העובדה שיכול להיות שלתוכי שלך יש צעצוע שאין לו תחליף. אע"פ שסיפקתי לו מגוון גדול של צעצועים במהלך השנים, אני עדיין מוצאת לנכון להשאיר לגוויניבר שלי את המשחק הכי אהוב עליה!"

העסקתי אותך השבת

ואם אתה רוצה לקרוא גם בחופשת פסח אני יכול להוסיף עוד מאמרים

נערך לאחרונה ע"י א-ל-ע-ד430 בתאריך 09-04-2005 בשעה 01:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-04-2005, 15:12
  א-ל-ע-ד430 א-ל-ע-ד430 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל א-ל-ע-ד430
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי holy sin שמתחילה ב "אולי תלמד אותי"

אוקי!
דבר ראשון שאתה חוזר על מילה או משפט כל כך הרבה פעמים זה יעצבן וישעמם את התוכי בדיוק כמו שאני אגיד לך עכשיו:
ג'לי ג'לי ג'לי ג'לי ג'לי ג'לי ג'לי ג'לי ג'לי ג'לי ג'לי ג'לי ג'לי ג'לי
הבנת את הרעיון! וגם ככה הוא לא ירצה לחזור על המילה!
צריך לחזור על מילה מספר ביום למשל בבוקר כמה פעמים לחזור על המילה בצהרים לחזור ובערב לחזור
לא במכה לדפוק לו את הראש עם אותה מילה!
לפעמים הוא יקלוט ולפעמים לא! מה לעשות לא כל תוכי מדבר!
גם שלי לא!

אני לא יודע מה אם אחרים, אבל אני לא אוהב להתחיל ישר בגדול (אמרת את השיר של הפנתר הורוד)
זה קצת ארוך, תתחיל עם שירקות קצרות יותר ויותר קלות, תוך כדי אילוף נוצר קשר קצת יותר טוב בינכם ויהיה יותר קל לעבוד על תרגילים יותר קשים בפעם הבאה

אני מביא לג'לי גרעינים רק באילוף! יש הרבה שלא מסכימים איתי ואומרים להוסיף את זה במזון!
אם אני יביא לו גרעינים במזון הוא לא יתאמץ לעשות את התרגיל בשביל לקבל גרעין!
אז רק שהוא עושה משהו אני מביא לו וכתוצאה מכך התוצאות טובות!
רק, אבל רק לאילוף אני מביא, איש איש ודעתו... זאת דעתי!

בהצלחה ותעדכן אותי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:18

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר