לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2009, 02:36
צלמית המשתמש של לוחם מיל
  לוחם מיל לוחם מיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
דיון רציני- מה הסיכוי שקואליציה ערבית מתכננת מתקפת פתע מול ישראל?

אם נביט בכותרות האחרונות , במיוחד בחצי שנה האחרונה ניתן להבין שסוריה,איראן , וכנראה עוד מדינות ערביות מתכוננות לעימות מזויין עם ישראל , ואני לא בטוח שהיא תיפתח מהכיוון שלנו דווקא.
ריכוז מספר כותרות:
יוזמה סורית: להקים ברית הגנה ערבית
שר ההגנה הסורי: "הציונים בצעדים חסרי תקדים"
דיווח: נשיא סוריה מחליף את הצמרת הביטחונית
אסד בטורקיה: על הכוונת - שדרוג היחסים
סוריה מחרימה את פייסבוק בגלל רמת הגולן
סוריה וטורקיה מהדקות גם את יחסי הכלכלה
אסד: נוכחות ישראל במשא-ומתן - וירטואלית
חדשות NRG - אסד מאיים, מובראק מזהיר, אולמרט
סוריה מאיימת במלחמה אם לא "יושב הגולן"
מפקד נאט"ו לשעבר ל-ynet: סוריה במשחק כפול
נשיא איראן: נתמוך בסוריה אם ישראל תתקוף
אחרי הביטול עם ישראל: טורקיה תתאמן עם סוריה
דילמה בישראל: האם מסוכן למכור נשק לרוסיה?
דיווח: כ-20 סורים נהרגו בניסוי כושל בטיל סקאד
סוריה על הנאום: נתניהו רוצה לעשות אפרטהייד
החל התרגיל הצבאי המשותף של טורקיה וסוריה
"סוריה ביקשה מקפריסין נשק שנשאה הספינה"

אני יכול להמשיך, אבל הבנתם את העיקרון אני מאמין. מה שמדאיג שהכותרות האלו הם רק קצה הקרחון ומה שכן פורסם בתקשורת , מה שלא פורסם יותר מדאיג אותי. בשנה האחרונה ניתן לראות את מנהיגי ציר הרשע מבקרים אחד את השני בתדירות יותר גבוהה מבעבר , במיוחד בחודשים האחרונים. צבא סוריה מנסה לשדרג את עצמו ומגדיל את המערך הרקטי , מדלדל כוחות בגבול עיראק ומעביר אותם לבסיסים שקרובים לגבול ישראל ,ראינו מס' נסיונות כושלים להעביר ספינות נשק איראניות אל סוריה כמו אותה ספינה שנתפסה בקפריסין לא מכבר. הצד השני בהחלט מתכונן לעימות כולל על זה אין עוררין ואין שום ספק.
כולנו צפינו באסד הבן עולה על מדי הצבא שלו לפני מס' שבועות בתרגיל רחב הקפים סמוך לרמת הגולן.

השאלה היא , האם הם יחכו שישראל תתקוף קודם את מתקני הגרעין של איראן? או שהם מכינים לנו "הפתעה" בטווח הקרוב? מה הערכות שלכם?
מתקפת פתע סורית\איראנית\חיזבאללה\חמאס\X\Y יכולה להפתיע אותנו?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=62317&dateline=1275947555]
הסוד במלחמה הוא לא למות למען המדינה שלך, אלא לגרום למנוול מהצד השני לעשות את זה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2009, 10:00
  NaDaVl NaDaVl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "דיון רציני- מה הסיכוי שקואליציה ערבית מתכננת מתקפת פתע מול ישראל?"

צריך לשאול את עצמך קודם כל מה זה אומר "מתקפת פתע סורית\איראנית\חיזבאללה\חמאס"

שחמאס ישגר יותר טילים ממה שהוא משגר בד"כ?
שחיזבאללה יתחיל לירות טילים או ישלח איזה חוליות בהפתעה?

2 אלה הם תסריטים שכבר קרו ויקרו.. ומלבד אולי פגיעה נקודתית במספר אזרחים או חיילים הם לא עושים הבדל..
כך ש"מתקפת פתע" שלהם לא כזו מאיימת..

שהסורים יעשו מתקפת פתע (ביחד עם חיזבאללה)? קודם כל...בצה"ל סביר להניח מתכוננים לזה כל הזמן.. פורסמו בשנתיים האחרונות הרבה תרגילים של צה"ל באזור הגולן..

אך בכל מקרה זה לא תרחיש סביר... כי אם תהיה מלחמה בין סוריה לישראל, זה יאיץ את התהליך שסוריה גם ככה עוברת - וזה תהליך של קריסה כלכלית טוטאלית..
בלי מלחמה הם יוכלו להחזיק עוד כמה שנים עד שהנפט יגמר.. ובזמן הזה הם יכולים לנסות לעשות דברים שונים כמו ניסיון התקרבות למערב..
ולכן לא ברור למה שהם יפתחו מלחמה..

בנוסף.. הסורים לא יצאו מהמלחמה הזו טוב.. לא מדובר בחיזבאללה שיכול לפגוע בישראל בקלות ולישראל אין יותר מדי מטרות איכות בשביל לפגוע בו..
גם אם הסורים ירו הרבה טילים ויהרגו הרבה אזרחים - שום דבר לא יפצה על מראות של עשרות מטוסי קרב סורים מופלים או מופצצים על הקרקע.. ומראות של ספינות קרב סוריות עולות באש.. ולכן הסורים יתפסו בעולם ובעולם הערבי.. כמפסידים.. ודבר שכזה יכול להיות מכה ניצחת למשטר של אסד..

כך שמלחמה בין סוריה לישראל בתסריט סבר היא מלחמה בה סוריה מפסידה ואין לה שום דרך להחביא זאת..וכאשר זה המצב.. אני לא רואה איך סוריה תפתח מלחמה..

איראן..
איך איראן תפתח במתקפה שלא לדבר על מתקפת פתע נגד ישראל?
אין גבול משותף.. והמרחק עצום..
ספק אם יש מטוסים איראנים שיכולים לעבור מרחק שכזה ובכל מקרה זו תהיה התאבדות לחינם אם הם ינסו..

הם יכולים אולי לשגר טילים..אך לפי כל ההערכות יש להם מקס' 100-150 טילים בעלי יכולת להגיע לישראל.. שגם אם הם ישגרו את רובם.. (סביר להניח שהם לא ישגרו את הכל, בשביל לשמר יכולת התקפה כימית) זה אולי יצור נזק ויגרום להרוגים.. אבל זה ממש לא מה שיכריע מלחמה או אפילו ישנה לה..
צריך לזכור ש40 סקאדים פגעו בישראל.. והם אומנם גרמו ללא מעט נזק אך רק להרוג אחד..
לא יודע מה הCEP של שיהאב 3.. אבל אם אני לא טועה יש לשיהאב 3 ולסקאדים ששיגר סדאם אותו גודל של ראש נפץ..
ישן 31-10-2009, 20:21
  rocketman25 rocketman25 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "דיון רציני- מה הסיכוי שקואליציה ערבית מתכננת מתקפת פתע מול ישראל?"

מה שאני לומד משורת הכותרות (ונכנסתי לחלק מהן עכשיו) הוא שסוריה ואסד בראשה נמצאת בתהליך של חיזוק עצמי בראש שאינו מגובה בהכרח במצב הצבא בפועל. חיזוקים מאירן, מטורקיה וכו' שמייצרים אצלם את התחושה שהם יכולים לתקוף את ישראל, להחזיק חזק ולעבור את זה מבלי להפגע יותר מדי (ובלהיפגע אני מתכוון להפסיד גם במלחמה וגם את השלטון), כי יש להם חברים/ידידם/שותפים חזקים שישראל מפחדת מהם.
כפי שכתב נדב, לא בטוח שזה מצב רע. ירדן הפסידה כך את יהודה ושומרון ב- 67.
ברור שבכל מלחמה יש נפגעים ולכן שאף אחד לא יחשוב לרגע שאני רוצה מלחמה עם סוריה. הנקודה היא שממלחמה כזו, יכולים לצאת גם דברים טובים, אם מנהלים את המלחמה נכון ואם מנצלים את ההישגים בשדה הקרב אח"כ. מצד שני, המלחמה היא ממלכת אי הוודאות ואנחנו אף פעם לא נוכל לדעת הכל מראש ועוד עלולים לקבל הפתעות שלא חשבנו עליהן.

ישן 31-10-2009, 23:20
צלמית המשתמש של לוחם מיל
  לוחם מיל לוחם מיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "למה שיתקפו לפני שאיראן משיגה נשק גרעיני?"

נשק גרעיני הוא לא פאקטור כל כך חשוב. לסורים לא היה נשק גרעיני ערב מלחמת ששת הימים , ולא ביום כיפור. זה בהחלט לא עצר אותם בלגבש קואליציה ערבית עם מצרים ועוד מדינות לתקוף את ישראל.
מעט מאד אנשים מבינים איך הראש שלהם עובד, לא דומה לשלנו. ברומא התנהג כרומאי , והמשפט הזה בהחלט תופס למציאות השברירית של המזרח התיכון. העולם כרגע נגדנו , אין ספק , הסורים אולי חושבים שאנחנו חלשים בזמנים אלו , דוח גולדסטון , כתף קרה מארה"ב.
נשק גרעיני זה לא הכל , אומנם הוא כוח מכריע , אבל הוא בהחלט חלק קטן מיכולות צבאיות.

אסור לעולם לזלזל באוייב וזה דבר חשוב שלמדתי בשירות הצבאי.
שאתה יודע מי עומד מולך , אתה מתכונן אליו בהתאם - זה קלף חשוב במלחמה.
ברגע שאתה יהיר מידי, אתה מפספס את המטרה - וההיסטוריה הוכיחה לנו זאת שוב ושוב.

אני רק מקווה שלא נחזור למחדלי 73. ואם יש מודיעין מסויים על מתקפה מתוכננת , נכה ראשונים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=62317&dateline=1275947555]
הסוד במלחמה הוא לא למות למען המדינה שלך, אלא לגרום למנוול מהצד השני לעשות את זה.

ישן 01-11-2009, 00:33
  newday newday אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.09

הסורים יודעים יותר טוב מאיתנו שמהלך התקפי נגד ישראל - בטח כזה שהם יזמו - הוא בגדר התאבדות.

לפני שנתיים ומשהו השמדנו להם את הנכס האסטרטגי הגדול ביותר שלהם והם אפילו לא נקמו בנו באמצעות גורמים עקיפים, לפחות לא בצורה מובהדת, דהיינו פיגוע אסרטגי או התגרות בעל אופי צבאי בצורה ישירה או עקיפה.

אם על זה הם לא הגיבו אני לא שיגיבו על משהו. לדעתי הסיבה העיקרית שהחלו לחתור לתכנית גרעינית הייתה בגלל שהם מבינים שאין להם מה לחפש נגדנו במערכה קונבנציונאלית. ובגלל זה גם כל שאר התוכניות הכימיות-ביולוגיות.

איראן יש רק יכולות בליסטיות נגדנו וגם הם נכון לעכשיו מצומצמות. מחמאס לא נראה משהו שלא ראינו וגם החיזבאללה למעט יכולת רקטית יכול לנסות להוציא מהלך התקפי לתוך שטח ישראל שיהיה מוגבל מאוד.

בתנאים הנוכחיים מצרים לא תלך בנתיב המאבק המזויין. הדרך היחידה שבה זה יכול להתרחש היא רק במקרה של הפיכה.

ירדן. טוב, נו, ירדן.

תמיד צריך להיערך אבל לא נראה לי שיש מצב לאיזו יומה ערבית התקפית מאוחדת. מהלך התקפי מאוחד בהתפעה נגדנו ייענה בתגובה מוחצת, ALL OUT WAR, ואף אחד לא יוכל להאשים אותנו. קשה לי להאמין שאחרי מלחמה כוללת (בהנחה שאין הפתעות גרעיניות במרתף) יישאר לצבאות ערב כוחות לוחמים אפקטיביים. הערבים הבינו את זה כבר מזמן ולכן כבר עשרות שנים שהם עסוקים בפיגועי טרור, ירי רקטי ונסיונות לגרור אותנו להתכתשויות בתוך השטח שלהם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:07

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר