לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2009, 07:16
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
לא ידוע לי על דבר שכזה אך תשובתי הינה מזכרון וידע כללי בלבד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "בקשה למבוגרים יותר בפורום, אולי תוכלו לסגור לי את הפינה הזו.."

לאחר מלחמת ששת הימים וטרם יוה"כ היו כל מיני נסיונות פיגוע מאולתרים ושפע של אזהרות לילדים ממוקשי כפתור ומשחקים ממולכדים. היו אלה ימיהם הגדולים של 'בורות הבטחון' שנחפרו ברחבי הארץ בשפע של עיצובים ויום אחד יעניק להם ארדיכל את 'אשכול בורות הבטחון' לדורותיהם. האמהות והסבתות הזהירו השכם והערב מהבלתי ידוע וגם אני זוכר אזהרות מפני זרים המחלקים סוכריות מורעלות לילדים - אך ללא הקשר לאומי או חבלני וללא זיקה למקרה זכור כלשהו.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 01-11-2009 בשעה 07:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-11-2009, 07:33

אותן מקורות בגינן אני מזהיר את ילדי מלקיחת סוכריות מזרים גם כיום
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מעניין מאוד שגם אתה שמעת את..."

ממתק הינו דרך מצויינת לפתות ילד למטרות זדוניות בלתי לאומיות המלוות את המין האנושי זה מכבר...

תוכל למצוא את המוטיב בספרי ילדים וכל הורה כשהוא משנן לילדיו 'לא לדבר עם זרים' נוהג להזכיר את ענין הסוכריות ובימינו גם את ענין 'בקשת העזרה' ו'תעלול הכלב האבוד'.

בהחלט זכור לי נסיון של טיפוס מבני עמנו אשר ניסה לגרור את שכנתי למחסן הכלים ורק קריאותי הרמות לאימי והגעתה במרוצה הצילו את המצב [פעם היינו משחקים בחצר בחופשיות ומעת לעת נושאים מבט מעלה ומרעימים 'אאאאממאאא!!' מה שהיה נענה לעיתים בפעולת התגמול ההורית: 'בואאא הבביייתתתההה!!!']
ישן 01-11-2009, 08:04

GLSH שראיין קשישים צלולים רבים יוכל לספר לך על ערבובם של זכרון וספורת
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אבל זה לא הגיוני.. למה שסבתי..."

אתן לך תסריט של ערבוב דמיון ומציאות: זר בעל חזות ערבית הסתובב בפאתי הישוב וסקרן את הילדים, הוא לעס טבק ומישהו מהילדים שאל אותו אם זו סוכריה ואם יש לו עוד, הדוד הקטן קיבל באקראי כאב בטן שלשל והעלה חומו ורופא הישוב שהיה לבוש באותם ימים לבן+משקפיים ומגיע פעם בשבועיים מישש את הבטן בכובד ראש, אולי אפילו הפנה לבי"ח ומששאלה אותו הסבתא אם 'זה יכול להיות ממשהו מורעל שהילד אכל' הוא אמור בסבר פנים חמור כי 'בהחלט כן'. הסיפור סופר שוב ושוב בשכונה ובמשפחה עד שהפריטים נצרבו בתודעה והפכו ל'עובדה'.

כמו בשירה של חוה אלברשטיין המתאר כמדומני: 'פסנתר כנף בכל בית ואורוות סוסים בחצר'

אותו תהליך מתרחש כמובן גם בנו ה'צעירים יותר' במידה זו או אחרת. ארועים זכורים טוב יותר כאשר הם ניטווים לסיפור.
ישן 01-11-2009, 09:05
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אמנם לא שנות השישים אלא המחצית הראשונה של השבעים אבל....
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "לא ידוע לי על דבר שכזה אך תשובתי הינה מזכרון וידע כללי בלבד"

המושגים "מוקש כפתור" ו.. "עט נובע" משום מה זכורים גם לי...
לימים גיליתי מה זה "מוקש כפתור", יש לי אף דגם של אחד כזה וכאיש תחמושת אני חייב לציין שעד היום לא ממש הבנתי מה היה הרעיון שעמד מאחורי הפיתוח של הדבר הזה ואף איני יודע בוודאות מי ייצר אותו (למרות שההערכתי לאחר בדיקות נוטה לכוון ...שוויץ )!
אינני יודע למה , אבל משום מה זכור לי שגם "עט נובע" היה קשור איך שהוא לענייני חבלה....

פרט נוסף מאותה תקופה הוא "קלמרי קאפוצ'י " !
קלמרי פלסטיק ירקרקים אשר הוסבו למטעני חבלה ש"יובאו" לארץ (או לפחות חלק מרכיביהם) על ידי אותו איש כנסייה הזכור לרע.....

ואם דווקא בענייני הרעלת מזון עסקינן....
האם מישהו זוכר נסיון לפיגוע באמצעות תפוזים מורעלים?..
להערכתי מדובר על שנת 76 לערך.....

ישן 01-11-2009, 09:18

אכן תפוזים מורעלים מאמצע שנות השבעים זכורים גם לי.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אמנם לא שנות השישים אלא המחצית הראשונה של השבעים אבל...."

פחות או יותר באותם ימים בהם גברת תמהונית ירתה ברובה טוטו על נוסעי אוטובוסים בת,א

ועוד פרט שכדאי להעלות מהזכרון בטרם יתערבב: בשנת 1969 הונח בפתח הבית המשותף שלנו ארגז לימונים. השכנים הזמינו משטרה. השוטר הסמכותי הסביר כי יש נסיונות של מחבלים מעזה להכניס פצצות בכל מיני שיטות ואז, ללא רובוט, ללא קסדה אבל עם מדים מצוחצחים ביקש מאיתנו 'להתרחק קצת'. כשהיינו במרחק מטר או שניים נטל מספר לימונים וניענע אותם בסמכותיות. אחר כך ביקש סכין ועקרות הבית אצו להביא לא כזה. הוא חתך מספר לימונים ומאחר והם לא התפוצצו אמר ש'הכל בסדר' ושאנחנו יכולים לקחת את הלימונים ולחלק בין השכנים...

מה שנראה במבט לאחור כהזוי ויכול לגרום לחבלן משטרה בימינו לנשירת שיער ולקרחת כרונית הצטייר אז כמעשה של 'איש הממסד שבודאי יודע את מלאכתו'.

4 שנים אח"כ למדנו יחדיו כי השוטר הנ"ל לא המציא מאומה ובסה"כ עבד בתו"ל הידוע של צה"ל ואמ"ן - "מה שלא הורג מחשל'.

לעניין ארץ נהדרת - זו דוגמא מצויינת. ההקצנה של הדמויות המחוקות תחרט בזכרוננו טוב יותר מאשר דמויות המקור. טוביה צפיר בטווח הרחוק יהיה יותר בגין מבייגין...

לעניין העטים, לבני מה מזכיר לך הקול הבא: "אל תיגע - פן תיפגע!"
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:41

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר