לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2005, 02:32
  משתמש זכר Blue Flame Blue Flame אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.04
הבדלים בין חובשים בצה"ל וחובשים בצבא ארה"ב:

ראיתי בתקופה האחרונה הרבה סרטי מלחמה אמריקאיים, ובינהם העיקריים על מלחמת העולם השניה שהם "להציל את טוראי
ראיין" והסדרה "אחים לנשק". בגלל שאני בעצמי חובש קרבי בצבא, אני הסתכלתי מקרוב על כל מה שקשור שם לצורת העבודה
של החובשים האמריקאיים, והשוותי למה שלמדתי אני בקורס חובשים. יש הבדלים גדולים מאוד בין דרך העבודה של החובשים
האמריקאיים למה שאני למדתי בקורס חובשים.
אני משער שרוב ההבדלים הם פשוט בגלל שעברו מאז יותר מ-60 שנים ודרכי הטיפול בפצועים (התו"ל) השתנו, וגם בצבא ארה"ב כיום
כבר לא מטפלים בפצועים כמו שמראים בסרטים על מלחמת העולם השניה. אבל בכל זאת רואים שיש הבדלים משמעותיים גם
במה שנחשב בסמכות חובש לעשות או לא לעשות.
לדוגמא, בפרק השישי בסדרה "אחים לנשק", בשם "בסטון", שמתרכז כמעט כולו בחובש, מראים קטע שהחובש מנסה להציל אדם עם
פגיעות ירי בבטן על ידי מציאת העורק שנקרע כדי לעצור את הדימום, וממש מכניס את היד שלו לתוך הבטן של הפצוע ו"חופר" שם
כדי למצוא את העורק. מה שאני יכול להגיד זה שחובשים בארץ אפילו לא מתקרבים בסמכויות הטיפול שלהם לביצוע פעולות
כאלה, ואף אחד גם לא מלמד אותם איך עושים את זה.
שוב, יכול להיות שההבדלים הם בגלל שעברו הרבה מאוד שנים, והדברים השתנו מאז. או שהסצנה בפרק הזה ממחישה מצב שהחובש
הזה החליט על דעת עצמו לחרוג מסמכויות הטיפול שלו, ולנסות להציל את הפצוע בצורה שלא הוכשר אליה באמת. אבל בכל זאת מכל מה
שראיתי והבנתי מהסרטים האלה, יש הבדל בין הכשרת החובשים הצבאיים בישראל לבין ההכשרה של החובשים בצבא ארה"ב.

השאלות שלי למי שיכול לענות הן:

* מה ההבדלים בסמכויות ובהסמכה בין חובשים קרביים בצה"ל וחובשים בצבא ארה"ב?
* איזו הסמכה עוברים החובשים בצבא האמריקני?
* מה אורך הקורס ולפי מה חיילים אמריקאיים נבחרים לתפקיד הזה?
* מה זאת האבקה הלבנה שרואים חובשים מפזרים על פצעים לפני החבישה?
* האם במלחמת העולם השניה לכל חייל אמריקני היה מזרק מורפיום אישי כפי שעולה מהפרק השישי בסדרה "אחים לנשק"?

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2005, 04:40
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
המעט שאני יודע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Blue Flame שמתחילה ב "הבדלים בין חובשים בצה"ל וחובשים בצבא ארה"ב:"

לגבי ציוד רפואי:
האבקה נקראה: סולפה Sulfa. מדובר בחומר,Sulfanilamide שהינו חומר אנטיבטקריאלי שהתגלה/פותח על ידי מדען גרמני בשנות השלושים. החומר ניתן לכל חייל קרבי כשקית אבקה שצריך לפזר מיידית על כל פצע כדי למנוע זיהום. כמו כן חולקו גם כטבליות לבליעה.
נגזרות של החומר קיימות עד היום בשוק התרופות.

לכל לוחמי הצנחנים ושאר יחידות מיוחדות שלהאמריקאים חולק במסגרת ציוד עזרה ראשונה תמיסת מורפיום וגם שפורפרות מורפיום קטנות לחיצות+מזרק להזרקה מיידית. אינני יודע מה הנוהל לגבי שאר הלוחמים וחי"ר רגיל במלחמה.

תוספות:
אתר טוב מאד על חובשים קרביים ורפואה במלחמת העולם השנייה.
בקישור הזה חומר על תרופות. קישור של פירוט הערכות השונות של חובשים.
תמונות ופירוט של חבילת עזרה ראשונה אישית לצנחן, וגם ערכה רפואית לצנחנים.

מדריך העזרה הראשונה לחיילים היום.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 09-04-2005 בשעה 05:30.
ישן 09-04-2005, 10:37
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
ובהיבט השני...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Blue Flame שמתחילה ב "תודה רבה"

אמנם עברו שישים שנה ותו"ל וסמכויות השתנו מאד ומצד שני מדובר עדיין ביצירה קולנועית שאמורה לספק רמה מסויימת של ריגושים ודרמה.

כמה שאלות שעולות על דעתי ועשויות לחדד את העניין:

1) מה חשיבות המרחק מן העורף (או דרג טיפול גבוהה יותר) בסמכויות הניתנות לצוות הרפואי?

כדי לחדד זאת בוא ננסח זאת כך - כשאתה חובש בצוללת שנמצאת בעומק X במשימה חשאית אי שם מול חופי טריפולי (למען האילוסטרציה, רבותי) - כאשר הסבירות לטיפול בדרך בכיר יותר קלושה - האם לא היית מנסה לחסום דימום שכזה, ם בלי הסמכה ובהתבסס על לימודי האנטומיה שלך?

2) עד כמה "הרחיבו" חובשים את מעטפת הטיפול שמסרו, אל מחוץ ל"חומר הלימודים" על סמך נסיון שצברו בשטח?

וסתם לצורך ההדגמה - אל תשווה ביצועי חובשים בקולנוע לאילו ש"בחיים" - קח לדוגמא את TOP GUN - כמה טייסים ראית בחיים שטסים בלי מסיכה - רק כדי שהפנים היפות של טום קרוז לא יהיו מוסתרות? או לחילופין - כמה פעמים ראית סצינות של ירי (צבא או משטרה) שהציגו אקט פשוט כמו החלפת מחסנית או טיפול במעצור? זה קורה לפעמים, ובד"כ בדיוק בקטע הקריטי, אבל הטובים תמיד מצליחים לעשות זאת בזמן ולפגוע ברעים....

ישן 09-04-2005, 11:03
צלמית המשתמש של stealth
  stealth stealth אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
לגבי סמכויות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Blue Flame שמתחילה ב "הבדלים בין חובשים בצה"ל וחובשים בצבא ארה"ב:"

ידוע לי שלפחות לחלק מהחובשים האמריקאים יש סמכויות רחבות מאוד שכוללות גם אפשרות לבצע ניתוחי שדה. בסרט של נשיונל ג'אוגרפיק על מחלצים יש דוגמה של צוות מסוק סיהוק שבו כל איש צוות (כולל הטייסים) עבר הכשרה רפואית, המסוק עצמו מצויד בציוד רפואי מתקדם כמו מוניטורים שלא היו מביישים מחלקת טראומה בבית חולים.
בפרק מסויים של הסדרה "ג'אג" הגיבורים נשלחים להפליג על צוללת שבה החובש משתגע וגורם חבלות לאנשי הצוות כדי שיוכל לטפל בהם ולהציל אותם, למרות שהסדרה הזאת לא תמיד הכי מציאותית אפשר להניח שכמו בפרק, לחובשים בצוללות יש אפשרויות לבצע טיפולים רפואיים מורכבים ביותר, בצה"ל במבצעים לטווח ארוך בד"כ מצטרפים רופאים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר