לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-11-2009, 21:20
  DivineTurtle DivineTurtle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "ולמה האשכול לא ננעל, מנהלים!"

אפשר לחשוב שלערבים משנה אם אני משתמש בתבור בM4 או בקלאצ'.

זה לא מהנפצות ולא נעליים, מפקדים בתרגילים יורים פחות וזה ודאי. יש להם את השליטה על הכח שלוקחת את רוב הריכוז שלהם.

אגב, זה שמפקדים יורים טוב יותר, זה גם שטויות. למפקדים לא יוצא לירות יותר מלחיילים. הם עושים מטווחים בטירונות, אימון מתקדם, קורס מ"כים ואז מעבירים מטווחים ויורים פחות, אחת הנגזרות של זה היא דיוק פחות טוב.

חוץ מזה, על מה אתם קופצים? מה, אני קבעתי שיכנס המיקרו תבור לצה"ל? אני קבעתי מי ישתמש בו? אני זה שהחליט שעדיף שיהיה לדרג הפיקודי את המיקרו?

אתם מדברים כאילו היה לי יד בדבר, תרגעו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-11-2009, 21:39
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "אפשר לחשוב שלערבים משנה אם..."

אף אחד לא תוקף אותך, העלת נושא לדיון, אנשים פה אומרים את דעתם ורוצים גם לשמוע דעות שלך ושל אחרים. אתה מכיר מציאות מסויימת וחושב בכיוון מסויים ואחרים אולי מכירים מציאות קצת שונה, חושבים אחרת וכך מתפתח דיון.
לא צריך להתייחס לכל הערה צינית בתת שירשור שבכלל כוונה למגמה בצה"ל בכללותו ולא אליך.

עריכה:

ציטוט:
זה לא מהנפצות ולא נעליים, מפקדים בתרגילים יורים פחות וזה ודאי. יש להם את השליטה על הכח שלוקחת את רוב הריכוז שלהם.

אגב, זה שמפקדים יורים טוב יותר, זה גם שטויות. למפקדים לא יוצא לירות יותר מלחיילים. הם עושים מטווחים בטירונות, אימון מתקדם, קורס מ"כים ואז מעבירים מטווחים ויורים פחות, אחת הנגזרות של זה היא דיוק פחות טוב.
אז הפתרון זה להפחית את רמת הדיוק שלהם עוד יותר?

ציטוט:
חוץ מזה, על מה אתם קופצים? מה, אני קבעתי שיכנס המיקרו תבור לצה"ל? אני קבעתי מי ישתמש בו? אני זה שהחליט שעדיף שיהיה לדרג הפיקודי את המיקרו?
לא קופצים עלייך. פשוט יש ביחידות הלוחמות מגמה מתמשכת שכל אחד רוצה להיות *קומנדו* (טרור\מקוצרר\אמריקאי\מושחר\Whatever) ומפספסים את העיקר של להיות רובאים - דבר שלדעת כמה מאיתנו פוגע ברמת ההכשרה-היכולות-ההפעלה וחוזר חלילה. מגמה זו, לדעתי לא טובה ואחד הסימפטומים שלה הוא החלוקה של מיקרו למ"כים ע"י הצבא (לא על ידך - אתה לא "אשם")

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 06-11-2009 בשעה 22:00.
ישן 06-11-2009, 22:09

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "אף אחד לא תוקף אותך, העלת..."

אתה אמנם צודק אבל בעקבות ניסוח חלק מהתגובות שלא מצא חן בעיני החלטתי להגיב קצת יותר בתקיפות.
אגב, אמנם חלק מהתגובות כאן היו על המגמתיות בצה"ל אבל חלקן הופנו אליי באופן אישי.

ובמעבר חזרה לנושא, עוד לפני כמעט שמונה חודש דובר על הכניסה של המיקרו תבור לרמת המ"כים בחטיבות מסויימות, זה לא דבר חדש. אם זכרוני אינו מטעני היה זה המח"ט או המג"ד שאמרו כי בסוף הוא לא יכנס בנוב הקרוב ולא פירט למה.

דרך אגב, חלק פה טוענים שזה וואסח בלבד והנשק עדיף בצורתו המקורית ובאותה נשימה טוענים כי "עדיף להשאיר את המיקרו לסיירות" - הרי שאתם סותרים את עצמכם. מצד אחד זה נשק פחות טוב מצד שני ניתן אותו ליח' המובחרות? איפה נכנס כאן ההיגיון?

אני מאמין, או לפחות רוצה להאמין שהבדיקות שעושה צה"ל גם מתבטאות בהפרשים מזעריים בהבדלים בין הנשקים במטווחים מבחינת הדיוק ושמשקל הנשק מוכיח את עצמו במאמץ וריצה וע"י שקלול כל הנתונים החליט שהמיקרו עדיף לתפקידים מסויימים. אני לא רוצה לחשוב שטבלת ההשוואות מכילה בתוכה "ציון וואסח: 9 נק' "
במיוחד לא כשהאחראים על הבדיקות הללו הם דרגות גבוהות.

ישן 06-11-2009, 22:29
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "אתה אמנם צודק אבל בעקבות..."

ציטוט:
ובמעבר חזרה לנושא, עוד לפני כמעט שמונה חודש דובר על הכניסה של המיקרו תבור לרמת המ"כים בחטיבות מסויימות, זה לא דבר חדש. אם זכרוני אינו מטעני היה זה המח"ט או המג"ד שאמרו כי בסוף הוא לא יכנס בנוב הקרוב ולא פירט למה.
לא יודע למה ולמה הוא לא פירט, אולי אי אפשר. ואולי זה עניין של הקצאות בכלל ואי אילו אישורים שצריכים להתקבל באיזה אגף במז"י, לא יודע.

ציטוט:
דרך אגב, חלק פה טוענים שזה וואסח בלבד והנשק עדיף בצורתו המקורית ובאותה נשימה טוענים כי "עדיף להשאיר את המיקרו לסיירות" - הרי שאתם סותרים את עצמכם. מצד אחד זה נשק פחות טוב מצד שני ניתן אותו ליח' המובחרות? איפה נכנס כאן ההיגיון?
שוב פעם, יחידה מיוחדת עושה כמה סוגים של פעילויות, יש פעולות שמצריכות נשק כזה ויש פעולות שדורשות נשק אחר - תפעיל את הדמיון. על-כן, אין בעיה שביחידות כאלו, על שלל הקצאותיהן, יהיה נשק ארוך ונשק קצר לכל לוחם, והשימוש בו יעשה בהתאם לפעילות - מה שלא ניתן לבצע בגדוד חי"ר. זאת הכוונה ואין כאן סתירה.

ציטוט:
אני מאמין, או לפחות רוצה להאמין שהבדיקות שעושה צה"ל גם מתבטאות בהפרשים מזעריים בהבדלים בין הנשקים במטווחים מבחינת הדיוק ושמשקל הנשק מוכיח את עצמו במאמץ וריצה וע"י שקלול כל הנתונים החליט שהמיקרו עדיף לתפקידים מסויימים.
אולי בבדיקות נוספות שנעשו התגלו דברים חדשים ובגלל זה לא מחלקים מיקרו בקרוב? אולי שונו הקריטריונים בשיקלול הנתונים?
(סתם השערה, לא מתוך ידיעה)

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 06-11-2009 בשעה 22:46.
ישן 07-11-2009, 08:43
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "אתה אמנם צודק אבל בעקבות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DivineTurtle
אתה אמנם צודק אבל בעקבות ניסוח חלק מהתגובות שלא מצא חן בעיני החלטתי להגיב קצת יותר בתקיפות.
אגב, אמנם חלק מהתגובות כאן היו על המגמתיות בצה"ל אבל חלקן הופנו אליי באופן אישי.

אני מאמין, או לפחות רוצה להאמין שהבדיקות שעושה צה"ל גם מתבטאות בהפרשים מזעריים בהבדלים בין הנשקים במטווחים מבחינת הדיוק ושמשקל הנשק מוכיח את עצמו במאמץ וריצה וע"י שקלול כל הנתונים החליט שהמיקרו עדיף לתפקידים מסויימים. אני לא רוצה לחשוב שטבלת ההשוואות מכילה בתוכה "ציון וואסח: 9 נק' "
במיוחד לא כשהאחראים על הבדיקות הללו הם דרגות גבוהות.

ידידי התקיף
לאיזה מתאר לחימה אתה מתכוון ?
לו הייתי סיירת עם צוותי לוט"ר הייתי רוצה נשק קצר עם קליבר בעל מכת עצירה טובה.
(עוזי 0.45 ? - תבור 0.45 ? MP5 ? ועוד ועוד. גם 0.50 טוב.)

אבל לו אני מכוון לצבא לוחם שואף אני לציידו מיטבית למרבית מתארי הלחימה.

זכרון קצר אבל כואב : 67 לוקחים קלאשניקוב ב 73 עוד יותר לוקחים קלאשניקוב!
למה ? כי העוזי לא נתן פתרון והרומ"ט FN גם כן נתן תשובה חלקית עקב בעיות תחזוקה וסוג המנגנון.

תאר לך שהשלום עם מצריים מתמוטט ! אתה צריך להלחם בסיני, (תשאל את ותיקי צה"ל מ81 ולפני כן)
תאר לך שאתה נאלץ להלחם בלג'ה הסורית (תשאל את ותיקי צה"ל מ 74 ו 73 )
תאר לך ש70% הפלשתינאים עושים הפיכה בירדן ואתה נאלץ לתת תשובות בגלעד, בעמון ובמואב.

נא תשובתך המקצועית (אגב כמה זה סיירת באחוזים?) תוך שימת דגש על כך שמפקד נאלץ לעיתים לסמן מטרות מרוחקות ע"י ירי לכיוונן.

אשר לבליסטיקה
כ 87% מכוח ההדף של החנ"ה בתרמיל ניתן בפיצוץ הראשוני בסנטימטרים הראשונים של הנשק. (שונה בסוגי נשק ותחמושת )
כך שמהירות הלוע בין קנה ארוך לקצר לא תהיה משמעותית מאד לעניין הטווח המירבי של הנשק.

אלא מה - הדיוק תלוי מאד בסבסוב של הקליע סביב עצמו. ובקנה קצר מאד (גם בסלילים מצופפים שמורידים מהירות לוע ומכאן טווח) אין הוא מספיק להתמרכז כראוי - ומכאן אובדן הדיוק בקנים קצרים ועליה בקנים ארוכים (עד גבול מסוים).

לו אני מחליט הייתי מחלק תבור ארוך לקלעים ולוחמים עם M203.
כל שאר בעלי הפקל"ים והמפקדים ישרתו עם מקוצר.

קומנדו ומיקרו ?
רק ליעוד טרור ולא בטוח שבקליבר 5.56.

יותר מידי שטחים ועזה שיבשו לנו את ההכנה למלחמה האמיתית.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 07-11-2009, 12:36
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "זה לא חשוב למה הוא כיוון זה..."

לא, לא הכל נגזרת של הדיוק.

כשהוא אמר ש5.56 הוא לא הקליבר הרצוי לקומנדו/מיקרו/טרור/טוסטר אובן זה בהנחה שהנשקים האלו יונפקו לאלה שמיועדים להם ולכן ייעשה בהם שימוש בעיקר בטווחים קרובים מאוד.

במקרים כאלה עדיפים קליבירים גדולים יותר וכדורים כבדים יותר, כנהוג בתמ"קים.

לשאלתך (שלא רלוונטית למה שאילן כתב) אני רחוק ממומחה, אבל ה5 ס"מ של הקנה לדעתי בהחלט יכולים להשפיע על הדיוק ועל הקשת הבליסטית.

ושוב- לא הכל נגזרת של דיוק.
התבור "הרגיל" עדיף על ה"קומנדו" ולו בגלל שאורך הנוסף של הקנה כלפי חוץ בטיחותי ונוח הרבה יותר.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 07-11-2009, 13:23

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא, לא הכל נגזרת של הדיוק. ..."

לא מדובר כאן על הקומנדו והרגיל אלא על המיקרו והקומנדו
בכל אופן, זה שיש לו קשת בליסטית שונה לא אומר כלום, אז מאפסים את זה ל25 מחדש והסטיות שלו קצת שונות אין בזה שום דבר רע.

אתה אומר שהתוספת קנה בטיחותית יותר, אולי. יצא לי להשתמש לא מעט פעמים בקומנדו ולא זכור לי שהפריע לי הקנה הקטן יותר.
חוץ מזה, לטעמי הבטיחות שאתה טוען שהתוספת קנה מקנה לא באמת שווה את המאמץ. הרי שאי אפשר לשלב את כל האלמנטים, צריך לוותר על דברים מסויימים לטובת אחרים. הכל שאלה של מה עדיף בעיניך.

בנוגע לקליבר 5.56 שדיברת עליו, אתה גולש לנושא אחר שהוא לא כ"כ רלוונטי, אנחנו לא מדברים על איזה סוג תחמושת ונשקים ישתמשו בשייטת אלא ברצון להכניס את המיקרו לשימוש אצל מפקדי צה"ל בגדודי החי"ר.

ישן 07-11-2009, 13:33
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "לא מדובר כאן על הקומנדו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DivineTurtle
לא מדובר כאן על הקומנדו והרגיל אלא על המיקרו והקומנדו
בכל אופן, זה שיש לו קשת בליסטית שונה לא אומר כלום, אז מאפסים את זה ל25 מחדש והסטיות שלו קצת שונות אין בזה שום דבר רע.

אתה אומר שהתוספת קנה בטיחותית יותר, אולי. יצא לי להשתמש לא מעט פעמים בקומנדו ולא זכור לי שהפריע לי הקנה הקטן יותר.
חוץ מזה, לטעמי הבטיחות שאתה טוען שהתוספת קנה מקנה לא באמת שווה את המאמץ. הרי שאי אפשר לשלב את כל האלמנטים, צריך לוותר על דברים מסויימים לטובת אחרים. הכל שאלה של מה עדיף בעיניך.

בנוגע לקליבר 5.56 שדיברת עליו, אתה גולש לנושא אחר שהוא לא כ"כ רלוונטי, אנחנו לא מדברים על איזה סוג תחמושת ונשקים ישתמשו בשייטת אלא ברצון להכניס את המיקרו לשימוש אצל מפקדי צה"ל בגדודי החי"ר.

1. רובה שאופס ל 25 מ' הוא רובה לא מאופס. (תלמד את הפקודות).
2. קנה קצר פוגע משמעותית בדיוק כי הכדור יוצא מהצנטרליסטיות בערך אחרי 200 מ' (אין לו מספיק סבסובים סביב עצמו)וכשמדברים על צבא לוחם (לא משטר) לעניות דעתי זה לא עונה לצרכים.
3.כעיקרון אני בעד מצמצום מספר סוגי הנשק בצבא (גם סוגי תחמושת) וקסימום אחידות. זה בסדר להתפשר על ארוך ומקוצר, מעבר לכך כל השאר מיותר !!!
לדעתי מפקדים בצה"ל לא צריכים מיקרו.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

נערך לאחרונה ע"י ilanb בתאריך 07-11-2009 בשעה 13:36.
ישן 07-11-2009, 14:40

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=DivineTurtle]לא מדובר..."

אילן, אל תהיה קטנוני, אז איפוס ל250 - זה לא רלוונטי, העיקרון ברור.
אני מאמין שאם הוא היה מאבד את הכוח אחרי 200 מטר הוא לא היה עולה על דעת הדרג הבכיר להכנס לתו"ל, אפילו לא לסיירות. בוא נהיה ריאלים, גם סיירות שעושות משימה מסויימת ברוב המוחלט של המקרים צריכות נשק שיכול להגיע ליותר מ200 מטר טווח יעילות.

עכשיו מתבקשת השאלה, האם אתה מדבר על 200 מטר כעל נתונים עובדתיים או מתוך ידע. אם אלה הן עובדות אשמח לדעת מעין קיבלת את העובדות הללו, או שמא סתם זרקת מספר לפי מה שנראה לך.

הדיון על כמה משמעותי הקיצור קנה שלו הוא לא כ"כ רלוונטי מהסיבה הפשוטה שאין לנו הנתונים. אם יש לך, אני אשמח אם תשתף אותנו.

ישן 07-11-2009, 18:02

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כאמור מדובר במיקרו ששופר ולא..."

כנראה שאתם פשוט לא יודעים על איזה מעצור אני מדבר.
אני אבהיר את עצמי קצת, מי שהשתמש קצת בתבור ידע על מה אני מדבר.
חלקים מסויימים בתבור גורמים למעצורים בפתיחת זיגים. זה לא מעצור מלכלוך או כדור שעשה בלאגן בבית הבליעה. יותר מזה אני לא ארחיב, לא יודע עד כמה מותר לדבר על זה ואם יש ספק - אין ספק.

גולני אתה מתעקש להתווכח אבל אתה סותר את עצמך, מצד אחד אתה טוען שהוא לא טוב מספיק למפקדי חי"ר בגלל הדיוק שלו והסטיות.
מצד שני אתה מדבר רק על 100 מטר ומתעקש שזה הטווח שחשוב ומעבר לזה לא חשוב.

אז אם אתה מתעקש על מאה מטר אתה רק מחזק את הנקודה שלי, ב100 מטר הקיצור של אורך הקנה לא רלוונטי.

ישן 07-11-2009, 20:30
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
בוודאי שעדיף נשק קצר יותר למפקדים
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "אני זוכר שכשפורסם על זה..."

אני מציע שתעשו בדיקה קצרה כמה כדורים יצא למ"מ ומעלה לירות לעבר מטרות בפעילות מבצעית /מלחמה.
אני עשיתי פעם בדיקה לא מדעית מעין זו ויצא שחלק גדול מהתשובות שקיבלתי היו 0 [!] כלי הנשק המרכזי של המפקד הם הראש שלו ומכשיר הקשר. בהתאם לכך מפקד צריך שכמה שפחות דברים יפריעו לו ושהציוד שלו יהיה כמה שיותר קצר/קל/נוח.
יש אסכולות צבאיות שגורסות שקצין הולך רק עם אקדח. לטעמי זה מוגזם וראינו כבר מצבים [כמו בפעולת אנצרייה ] שהתפיסה הנ"ל הולידה בעיות. אך לתת מיקרו תבור למפקדים- בהחלט כן הנשק עדיין יעיל לטווחים סבירים ויכול לשמש את המפקד במקרה הצורך בלחימה. עם זאת השיפור בתנאי החיים של הקצין שממילא צריך לשאת עליו המון ציוד שמשמש אותו בתפקידו המרכזי יכול להיות דרמטי.
קצינים בהחלט יורים פחות ונשק קצר יותר עשוי לשפר משמעותית את התפקוד אין לזה שום קשר לווסאח כזה או אחר.

[איש דגול אחד]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:28

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר