לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-10-2009, 00:52
  *Lital* *Lital* אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.09
הטרדה מינית.

שלום לכולם ותודה על שנכנסתם לבדוק במה מדובר.

חברה שלי נמצאת בשירות לאומי במד"א.

היא אדם רגיש, נפגע בקלות, התמימות שלה בשמים ובנוסף לכל - עקשנית.

כמובן שיש לה עוד מלא תכונות נפלאות (אדם אוהב, חברה טובה ומקשיבה, מצחיקה ומרגשת וכו')

השירות שלה על בסיס מקום עבודה - משרה מלאה - לבוא כל יום ל8 שעות לערך.

כל יום היא משובצת באמבולנס עם נהג אחר שלרוב מבוגר ממנה בלפחות פי שניים מגילה (התפקיד שלו מוסמך יותר משלה, מן הסתם...) שיחד הם צוות והם בכוננות ביחד כל הזמן. בתוך הזמן הזה היא כמובן חלק עם אנשים אחרים, אבל כאשר הם מקבלים קריאה הם נוסעים ביחד ואז הם לבד באמבולנס.

בהתחלה היא סיפרה לי שזה קצת מפחיד אותה, להיות כל יום עם אדם שהיא לא מכירה ואולי הוא לא יהיה נחמד או שיטריד אותה... כמובן שבתור חברה שלה אמרתי לה שלא תדאג ותמיד אפשר למצוא אנשים לא נחמדים... (לצערנו..=\) ושהיא תצליח להתגבר עליהם.

השירות התחיל בראשון בספטמבר ועכשיו כבר אמצע אוקטובר...

היא סיפרה לי היום שלפני זמן מה, מתי שהיא היתה בחברת כמה אנשים בשירות, הם דיברו ככה כולם, ואז אחד הנהגים, שחברתי לפעמים יוצאת איתו לקריאות, אמר למישהי קצת מלאה שהיא נראית בסדר גמור וביקש מאותה חברה שתאשר ("נכון שהיא לא שמנה?"). כמובן שחברה שלי אמרה שהיא נראת בסדר.. אותה בחורה מלאה אמרה על חברה שלי שהיא ממש רזה ושאין לה מה לדבר, ואז חברתי אמרה שמה פתאום ויש לה מלא "מדלדל" ברגלים.. למה אני מפרטת כל-כך- כי מפה התחיל להיות המצב מביך ומטריד. אותו נהג התחיל להחמיא בצורה מבהילה לרגליים של חברתי שהן חטובות, יפות מאוד... הוא אמר לה על זה כמה וכמה פעמים מאז וזה הפריע לה אבל היא לא הגיבה מפני שהיא היתה בשוק (אני מצטטת מפיה!). היא לא האמינה שהוא בכלל מדבר על זה, איך הרגליים שלה נראות ועוד חוזר על זה כל כך הרבה פעמים. אז היא לא ממש הגיבה על כך. לא אמרה לו תפסיק, לא אמרה לה שזה לא בסדר, או שאולי זה מביך אותה. היא לא ניסתה בשום דרך לגרום לו להפסיק עם זה.

כמובן שזה הפריע לה, אבל היא נשארה עם זה בשקט.

לאחר כמה ימים, כשחברתי היתה בשירות שלה, היא קנתה לעצמה כמה מאפים והתיישבה לאכול במקום שהוא כמו סלון כזה (עם ספות וטלויזיה..) והיא היתה לבד.. זה מקום שכל אחד יכול לבוא ולהצטרף וללכת. היא היתה באמצע האכילה כשאותו האדם בא והתיישב מאוד מאוד צמוד וזה לאחר שהיא פירסמה במקום השירות את העובדה שהיא שומרת נגיעה מבנים (היא דתיה, למרות שאני טוענת שזה לא רלוונטי, כי כ"כ צמוד לא צריך להתיישב ליד אף אחד...) והתחיל לדבר איתה ממש בגסות ובהטרדות! הוא אמר לה: "יש לך גוף יפה וחטוב! את נראת ממש טוב, הייתי מלקק אותך!!!" (מה לעזאזל?!)

יש לציין שהוא זורק הערות כאלה לבנות אחרות..הוא שאל בת אחרת אם היא רוקדת, כי יש לה גוף חטוב ויפה מאוד..

היא לא מוכנה לעשות כלום..

היא לא חושבת שכדאי לה להרוס לו את החיים או משהו.

היא מרגישה אשמה, שהיא לא בסדר, שהיא בעצם מטרידה את הרכזת האחראית עליה בזה שתפנה אליה בכלל.

מה אפשר לעשות?!

אני כ"כ התחננתי בפניה שתעשה משהו

והיא אומרת שבטח הוא פלט בלי כוונה את הדברים, שהוא לא בטוח התכוון, שכולם זורקים שטויות שמצטערים עליהן אח"כ..

ולמה בגלל זה להרוס לו את החיים?!

היא אומרת שאם שוב הוא יאמר לה משהו אז היא תגיד לו להפסיק (ולדעתי-למה בכלל לתת לו עוד הזדמנות להגיד עוד משהו?!) , אבל כמו שאני מכירה אותה היא שוב תוכה הלם, ולא תוכל להגיב, ומה יקרה אם הם יהיו לבד?

והיא כ"כ חסרת אונים והוא יגע בה והיא לא תוכל לומר לו כלום מרוב שוק שהוא בכלל נגע בה?!

אני מפחדת כ"כ!!!

היא לא מקשיבה לי. היא כ"כ חשובה לי... בבקשה תגיבו!

אני אתן לה לקרוא את התגובות שלכם ואולי זה יזיז אותה..

תודה רבה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-10-2009, 01:12
  ליאור555חרוני ליאור555חרוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי *Lital* שמתחילה ב "הטרדה מינית."

שלוםשלום
צר לי לשמוע על דבר שכזה.
אוכל לצטט לך מאתר של הממשלה: http://www.gov.il/FirstGov/TopNav/S...xualHarassment/
"מהי הטרדה מינית?
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.gov.il/FirstGov/Images/he/common/spacer.gif]
המונח "הטרדה מינית" כולל קשת רחבה של התנהגויות פסולות שנאסרו בחוק. באופן כללי, אפשר לומר כי הטרדה מינית היא התנהגות בעלת אופי מיני של אדם כלפי אדם אחר, שיש בה כדי לפגוע באדם האחר. הטרדה מינית מהוות אלימות לכל דבר, גם כשלא מדובר באלימות פיזית: ניצול יחסי מרות של מעביד, הטרדה מינית מילולית, הטרדה באמצעות מבטים ועוד."

מקווה שתאזרי אומץ לפחות להודות בפני עצמך שהמצב לא ממש תקין...=\

נערך לאחרונה ע"י ליאור555חרוני בתאריך 16-10-2009 בשעה 01:17.
ישן 19-10-2009, 22:08
צלמית המשתמש של LetterToElise
  משתמשת נקבה LetterToElise LetterToElise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "כל הכבוד לה ושלא תהסס להגיב..."

באמת שלא תהסס להעמיד אותו על מקומו בקטע הזה.הנה, את אומרת שהוא עזב אותה כשראה שהיא מעוצבנת.
ואם הוא לא יבין את המסר בפעם הבאה וימשיך בהתנהגות שלו, היא באמת מוזמנת לפנות לרכזת שלה.
"הייתי מלקק אותך"? לא נשמע כמו משהו שבן אדם מבוגר צריך לומר לנערה בשירות לאומי \:
לי יש חברה קרובה ששירתה 3 או 4 שנים במד"א. הנטייה לבנות שם לקבל הטרדות מנהגים זה לא דבר חדש, זה מוכר וידוע.

ובקשר לדיני ייחוד, זה לא ממש תופס במד"א. כשיש נסיעות היא נכנסת לאמבולנס ומשם זה היא והנהג. מה היא אמורה לעשות?
ובתחנה עצמה כמו שכבר אמרו זה מקום שאנשים נכנסים ויוצאים בו כל הזמן.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.photobucket.com/albums/v310/shir_bm/MyPics/botan4.gif]
תודה פום (:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-10-2009, 20:17
צלמית המשתמש של דנדוני
  משתמשת נקבה דנדוני דנדוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.09
במידה וזה עדיין רלוונטי-

הייתי מציעה לך לשאול אותה מה היה קורה אם המצב היה הפוך ואם את היית באה לספר לה על מקרה שאותך הטרידו, והאם היא הייתה אומרת לך לא להגיב כדי לא להרוס למישהו את החיים בזמן שאת מרגישה מושפלת.
אם אתן חברות טובות, אני בטוחה שהיא תבין את המסר.

בכל מקרה, אני מאמינה שאין צורך לערב משטרה כל עוד הוא לא עושה משהו קריטי כמו לגעת בה או להפעיל כוח או דברים כאלה.
הדבר הראשון שהיא צריכה לעשות זה להעיר לו (כמו שהיא עשתה) ולהמשיך להיות דרוכה.
לא לתת לו את הספק להשתעשע בה, לא לתת לו לשבת לידה צמוד ולא לתת לו להעיר לה על הרגליים
להסביר לו בצורה חד משמעית שבמידה וזה יחזור על עצמו, היא לא תשמור לעצמה את הדברים הללו ותפעל והוא יצטרך לקחת אחריות על מעשיו.
והכי חשוב, שתבין ששום דבר לא באשמתה ושהוא הבהמה שהחליט להשתעשע איתה, ולפעמים יש פעולות שאנשים עושים שמהן אי אפשר לחזור- ז"א, הוא לא יכול להטריד אותה ואז להתחרט ולא לשאת בתוצאות- זה לא עובד כך!

ישן 20-10-2009, 20:52
  משתמש זכר Omri David Omri David אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.08

במקרה של חברה שלך גם אם אותו אחד מסתכל עליה ולא אומר כלום זה גם הטרדה מינית וזה שהוא אומר שהיא .... גם הטרדה מינית.

עכשיו אתם חושבים לא להרוס לו את החיים אבל אנשים כאלה שעובדים במקום כזה שפוגשים כל הזמן אנשים וזה לא סביבת עבודה שרואים אותם אנשים כל בוקר.
זה אנשים שונים היא תלך תבוא אחרת והנסיעות והמקומות שהוא יפגוש בנות שם ויתחיל להטריד בנות שלא מכיר.

אם לא תעשו כלום עכשיו בקשר לזה זה יכול להיות מאוחר מידיי אחר כך בדברים אחרים.
ואני לא רוצה לפתוח דברים שיכולים לקרות בסביבה של בנאדם כזה... עד שהוא מתפרק מתפוצץ ויהיה לא נעים.

קחו את זה בחשבון!, - מי ששותק בסוף יקרה הדבר מכל בגלל שעכשיו היא שותקת ובנות שהיו לפנייה גם שתקו ואז מישהי תבוא אחריה ויקרה משהו שבאת רצוי לא לכתוב אותו אבל אני מאמין שאתם רואים חדשות ואומרים שפה זה לא יקרה. זה יקרה בגלל הדברים האלה (חס וחלילה).

אם הייתי מכיר אתכם את הבנאדם הזה הייתי עושה את זה במקומכם אין לי לב בדברים כאלה שרואים ילדה תמימה בחדשות בגלל שאיזה אחד רצה לבתפרק.

סליחה על העקיצות מראש ככה אנשים מבינים אותי יותר ובאמת הרבה למדו ממני בדרך הזה. (לא בנושא כזה)

תבינו שזה עולם רשע ולא כולם תמימים ואלה שתמימים תמיד קורים להם משהו בגלל שלא דיווחו...

הדבר הכי גרוע לאותו בנאדם (בשבילו לא בשבילכם) לא להיות בסביבת נשים בעבודה לבד באוטו ברגע שתדווחו לאחראי של מד"א.

נערך לאחרונה ע"י Omri David בתאריך 20-10-2009 בשעה 20:57.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:17

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר