לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-11-2009, 21:18
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "1. לא היתה המילה יהודים. 2...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
1. לא היתה המילה יהודים.
2. איזו פקודה הם סירבו?

גרוע הרבה יותר מסירוב פקודה...הנפת שלט זוהי פוליטיקה נטו.
גיחה נדירה שלי לכאן אבל בכל זאת:
בהחלט יכול להזדהות עם חייל כזה שנקרא לבצע פינוי ישובים (למרות עמדותי הפוליטיות ההפוכות..). חייל כזה שמרכין ראשו, אומר למפקדיו:חברים המצפון שלי פשוט לא מאפשר לי לעשות זאת, אני נאלץ לסרב פקודה, הוא חייל ראוי, שסך הכל צריך לשבת קצת בכלא ולחזור לשירות צבאי, אין סיבה להעניש אדם מעבר לכך רק בגלל שצו מצפונו סביר לחלוטין, הגם אם הוא שונה משלי.
לעומת זאת, כשחיילים מניפים שלט שכזה ברבים, עוד לפני בכלל שהם קיבלו פקודה (ובכלל לא בטוח שיקבלו)..זה פשוט פוליטיקה במובן הכי בוטה של המילה, זה לא מצפון, אין כאן דגל שחור שמתנוסס מעלה ולא כלום. הפגנה פוליטית קטנה בתוך הצבא... פשוט מאוד. יש להעניש בהתאם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-11-2009, 21:38
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]1. לא היתה..."

שלום אמיל,
בהחלט יכול להיות שמבחינת רבים, לא רק אתה, העבירה גרועה מסירוב פקודה. אבל- הם נשפטו על סעיף זה, ולא הפרו פקודה. דבר שני- לפוליטיזציה עד כמה שאני יודע אין הגדרה בחוק העונשין הצבאי, ולכן הורשעו בהתנהגות שאינה הולמת. גם לעבירה זו יש עונש מוגדר בחוק, ולא ייתנו מעבר לו.

אמרת- יש להעניש בהתאם. והם אכן נענשו בהתאם.
אגב- אני עוד קיצוני ממך, אני לא חושב שחייל צריך לסרב פקודה לא לפנות, ואני לא מעריך אותו במקרה שיעשה זאת (אלא אם כן זה היישוב שלו וכד'). יהיה פה מדרון תלול.

ישן 16-11-2009, 22:17
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שלום אמיל, בהחלט יכול להיות..."

מסכים.
ובכל זאת, מרגע שנקבע ובצדק שיש פקודות שאסור לבצע, אנחנו צריכים לשלם את המחיר של העניין הזה כל עוד הוא בגבולות הסביר. אם אנחנו לא מוכנים לשלם את המחיר אז פשוט צריך לקבוע שיש לבצע כל פקודה, חוקית או לא חוקית בעליל זה לא משנה.
מכיוון שאנחנו מסכימים שיש מקום לסירוב פקודה במקומות קיצוניים הרי שעלינו לקבל זאת במקרים שזה הגיוני בסה"כ, גם אם אנחנו לא מסכימים בדיוק.
המצפון שלי מעיק לי באותה מידה אם אני מפציץ בלב עזה או אם אני צריך לפנות אנשים מבתיהם...את שניהם אני מוכן לבצע בהחלט, ללא חיוך על הפנים. אבל גם מי שלא מוכן לבצע כי צו מצפונו לא מרשה לו (ולא בגלל שהמפלגה שלו או הרבי לא מרשים..) אני בהחלט מבין ומכבד. עונש קטן בכלא במקום..וחזרה לשירות צבאי...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:35

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר