לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-08-2009, 19:58
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
חדש - מדיניות הריגול ברשת עוברת לשלב הבא לקראת WEB 3.0

לאחרונה יש דיווחים על "מנוע החיפוש של העתיד" מדובר כמובן בתוכניות של גוגל ומיקרוסופט לפתח מנועי חיפוש "חכמים" (אוי כמה שאני מתחיל לשנוא כבר את המושג הזה בכל מקום, ת.ז חכמות, כרטיסים חכמים, צ'יפ חכם ומה לא משתנה? רק הציבור נשאר טיפש..)

מה הקטע אתם שואלים? מסתבר שמנועי החיפוש של עידן ה-WEB 2.0 לא מספיק טובים לאנשים מסויימים (אני תוהה מי אלו באמת?) אז הצעד הבא זה לפתח מנוע חיפוש שתוכלו לשאול אותו ממש שאלות! כמו "מי היה הנשיא הראשון?" והיחודיות והגאונות של המנוע (תרשו לי לשבח לפני שאצלוב אותו) היא שהוא יוכל לתת את התשובה הכי מדוייקת בהתאם למידע שהמנוע צבר עליך, כמו: מי אתה, מאיפה אתה, מה תחומי העיניין שלך ומה אתה באמת שואל.. אז אם אתה מישראל מן הסתם שהמנוע יענה לך בהתאם למי באמת היה הנשיא הראשון בארץ, אם אתה מארה"ב אז הוא יענה לך בהתאם..

אבל איפה המצב מתחיל להיות "מסריח" ולא כזה תמים? מידע! המידע שהמנוע חיפוש ידע עלייכם!
אז כיום זה לא סיפור כזה גדול, כי כל אחד שרשום לאחד השירותים של גוגל (ג'ימייל לדוגמא) ומחובר לשירות כל צעד שלו ברשת מתועד ומנוטר ע"י האח הגדול (גוגל) כי ברגע שאתה מחובר לשירות המייל שלהם ולא התנתקת, אתה מחובר לגוגל ישירות! גם אם התנתקת זה עדיין לא מספיק כי מנוע החיפוש של גוגל מן הסתם מזהה אותך באמצעות מרכיבים אחרים, מערכת ההפעלה שלך, תוכנת הדפדפן, גרסאת הדפדפן, רזולוציה, קוקיז וכמובן הIP שלך! ככה שגם אם התנתקת מג'ימייל, ניקית קוקיז והחלפת לדפדפן האחר במחשב שלך, אתה עדיין מנוטר! למה? כי הIP שלך עדיין אותו הIP!

אבל מה יקרה בעתיד? ובכן, בעידן הWEB 3.0 לא ממש ישאלו אותכם מה אתם רוצים או האם אתם מסכימים למדיניות החדשה, כי ע"מ שתוכלו להנות מהשירותים החדשים של ענקיות התוכנה יהיה עליכם לעמוד בתנאים שלהן, זה אומר לתת משהו כדי לקבל משהו, רגע רגע רגע!!! אבל אמרנו ששם המשחק זה "חינם" לא? אז לא! כי אמנם החיפוש בגוג ובבינג הוא חינמי ולא מחייב הרשמה אך אם תרצו לחפש בצורה החדשנית שלהם ולהנות מכל השירותים המגניבים שלהם תהיו חייבים להקריב קצת מהפרטיות (אם ישאר עד אז דבר כזה בכלל).. הכוונה היא אם עדיין לא הבנתם, מנוע החיפוש יהיה חייב לדעת עלייכם דברים אישיים כדי שיוכל לספק לכם תשובות אישיות! לדוגמא אם נכנסת וחיפשת "ירידות" וקיווית שמנוע החיפוש יתן לך מידע על מסולולים עם הירידות הכי תלולות כדי לעשות את טיול השטח השבועי שלך עם האופנוע, אך במקום זה קיבלת מידע על בנקים, בורסה וירידות פיננסיים.. מן הסתם שזה קרה רק בגלל שלא איפשרת למנוע החיפוש לאסוף עליך מידע, כדי שידע מה אתה אוהב, מה תחומי העיניין שלך וידע לספק לך את התשובות הכי רלוונטיות לשאלות שלך!

חשוב לציין שכרגע לא ברור מי (לי אישית לפחות) מי החברה שתביא לנו ראשונה את מנוע החיפוש הבא, כי גוגל ומיקרוסופט עסוקות בנתיים במלחמה על מערכות ההפעלה בעננים, אבל מצאתי בנתיים חברה אחת שכן מתקדמת יפה בנושא! Head Up מדובר לגמרי במקרה בחברת סטארטאפ ישראלית, כן כן, הם פיתחו אפליקציה (תוסף לפיירפוקס) שמתלבש על הדפדפן, סורק את כל המחשב שלכם (כדי ללמוד עליכם קצת) ואז מאפשר לכם לחפש ברשת לפי תחומי העיניין שלכם שהתוכנה למדה עליכם לאחר ההתקנה! האם זה שונה ממה שאנו מכירים בסרגל הכלים של גוגל, בתוכנת החיפוש שלהם Google Desktop וממנגנון החיפוש המאונדקס של מיקרוסופט בחלונות VISTA ו7? כן זה קצת שונה, כי בניגוד לאינדוקס המידע שלכם במחשב במערכת ההפעלה כאן כבר יש צעד מובהק להכניס למחשבכם תוכנה שכל תכלילה היא לסרוק את המידע שלכם, ללמוד עליכם, ללמוד אותכם! ואז לצאת עם המידע הזה לרשת ופשוט להתאים לכם את כל מה שרק מעניין אותכם! (ד"א אולי זה זמן טוב למחוק את אוסף הפורנו הגדול שלכם לפני שההורים יקבלו כל הזמן פרסומות סקס והצעות מפתות כל פעם שהם יגלשו ברשת בזמן שאינכם בסביבה ). טוב נו, לפחות אנחנו לא מופתעים, הרי צפינו את זה מראש, כמו מחשבי הענן שהפרנואידים הרציניים בנינו חזו כבר לפני 10 שנים.. פעם קראתי ברשת באחד הטוקבקים שגוגל ומיקרוסופט זה ה-SKYNET של ההווה, עכשיו רק חסרים כמה רובוטים שנשלטים על ידה ומחריבים את האנושות.. אולי שליחות קטלנית עוד תהפוך למצואת?

לעוד מידע בנושא האפליקציה מוזמנים לבקר באתר החברה http://headup.com/
לפעמים אני נורא שמח שאנחנו (המוח היהודי) תמיד ראשונים בהכל, אבל זה די מדאיג אותי כשזה נוגע למדיניות האח הגדול, מאגר ביומטרי, תוכנת סריקת תווי הפנים הטובה בעולם ועכשיו אם כל זה לא היה מספיק אז גם פרטיות במחשב אי אפשר לקבל? נו טוב, נעמוד על המשמר..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-08-2009, 17:24

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אפשר לשמוע עוד על כך בתוכנית..."

אה אני שמח לראות שהחלטת לפתוח בסוף שוב את האשכול, מזל שמצאתי זמן בסוף שבוע לראות את התוכנית ולכוון אותך לקטע המדובר.

לגבי מה שאמרת, כמו שכתבתי לך בפרטי..
כבר במשפט הראשון דרור גלוברמן הוא אפילו מספק עוד שמות מלבד לגוגל ובינג, מסתבר שגם IBM מפתחים את הטכנולוגיה הזו ולא רק סטארטאפים ברחבי הגלובוס. אז קוראים לזה "הרשת הסמנטית" וזה בעצם הדבר הבא לטענתו, אני מתפלא מאוד על דרור גלוברמן, הוא אחד ממביני הטכנולוגיה הכי בקיאים בארץ, לא ברור לי איך הוא לא רואה את הסכנות הטמונות בכל זה.. או שיש מצב הוא גם שותף לא קטן ומעורב מספיק ומקושר עם האנשים האלו שעלייהם דן הפורום שלנו, כי הוא גם מתעסק בצד הכלכלי ובעל קשרים.. לכו תדעו, אבל לא נמהר לשפוט ולחלק טייטלים. בכל אופן זה באמת מעיק ומחריד לאן שהאנושות הולכת.

ישן 14-08-2009, 19:21
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אין דבר כזה WEB 3.0 כמו שאין דבר כזה באמת WEB 2.0
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "חדש - מדיניות הריגול ברשת עוברת לשלב הבא לקראת WEB 3.0"

וכמה שלא תהפוך זאת, את המידע כגון מערכת הפעלה, IP, דפדפן ועוד אתה הוא זה שתורם, וישנן דרכים פשוטות מאוד למנוע העברת מידע זה ו/או העברת מידע שגוי בכוונה תחילה (החל משימוש בתוסף לפיירפוקס המשנה את ה-USER AGENT ושאר הפרטים שהדפדפן שולח לאתר, ממשיך ב-FW מבוסס לינוקס היושב על מכונה נפרדת המחוברת לאינטרנט ומנטרת וחוסמת מידע פרטי וכלה בשימוש בשרתי פרוקסי, הן באופן כללי והן עבור אפליקציות ספציפיות על מנת למנוע קישור בין חיפוש שאתה עושה בגוגל ובין תיבת הדוא"ל שלך בג'ימייל).

חיפוש בשפה טבעית הינו מוצר ותיק למדי, אני מכיר אפילו מישהו שעבד בחברה ישראלית שפיתחה ישום שכזה (אגד, עד כמה שידוע לי, משתמשת באפליקציה שלהם. אתה יכול לרשום בעברית "באיזו שעה עובר קו 567 מת"א לכפר סבא ביום שני" ולקבל את התשובה)

העלאת נקודות התורפה ודרכים כיצד לטפל בהן הן יותר פרודוקטיביות, לדעתי, מאשר לצעוק "גוועאלד" בכל פעם שחברה זו או אחרת מוציאה פיצ'ר או שירות חדשים (ולרוב זה קורה כאשר חברה גדולה עושה זו, ואם אפשר שזו תהיה "גוגל" אז בכלל השמחה בפורום מרקיעה שחקים).

כבר חשבתי לפרסם תאורית קונספירציה הטוענת כי תאוריות הקונספירציה נוצרות, למעשה, על ידי תאגידי הענק על מנת ליצור "רעש לבן" שיגרום לאוכלוסיה להתיחס לכל הנושא הנ"ל כאל מעשיית "זאב זאב", מעניין אם היא היתה שורדת בפורום

ישן 15-08-2009, 17:12
  NWORESISTER NWORESISTER אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אין דבר כזה WEB 3.0 כמו שאין דבר כזה באמת WEB 2.0"

ציטוט:
כבר חשבתי לפרסם תאורית קונספירציה הטוענת כי תאוריות הקונספירציה נוצרות, למעשה, על ידי תאגידי הענק על מנת ליצור "רעש לבן" שיגרום לאוכלוסיה להתיחס לכל הנושא הנ"ל כאל מעשיית "זאב זאב", מעניין אם היא היתה שורדת בפורום

היא לא הייתה שורדת כי היא מומצאת מהראש שלך ואין לה שום ביסוס או הוכחות

ולעומת זאת הדברים האלה לא הומצאו פתאום. יש להם המון הוכחות ועדויות. זה ההבדל

זה מה שהספקנים לא תופסים. זה קונספירציה כי אתה קורא לה ככה. בשבילנו זה עובדות כי זה מוכח. נקודה.

הקונספירציה האמיתית היא להאמין ש5 טרוריסטים עברו את כל מערכת ההגנה של ארה''ב.

הקונספירציה האמיתית היא להאמין לכל דבר שאומרים לך בטלויזיה

ישן 15-08-2009, 18:08
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי NWORESISTER שמתחילה ב "[QUOTE]כבר חשבתי לפרסם תאורית..."

ציטוט:
זה קונספירציה כי אתה קורא לה ככה. בשבילנו זה עובדות

הנה דוגמא לנזק שיכולה שטיפת מח לעשות, אתה עדיין משוכנע שהפירוש למילה "קונספירציה"
היא אולי "המצאה" או "אגדה", וככה יוצא משפט הזוי כזה, למרות הכוונה הטובה מצידך.

קונספירציה היא באנגלית קשירת קשר, מזימה,
בכל יום בעולם אנשים עוסקים בקונספירציה, בין אם במקום העבודה כדי למנף את עצמם על חשבון אחרים,
בין אם בבית הספר, כדי להטפל לאיזה ילד מסכן - המונח קונספירציה עבר עיוות מוזר ומכוון,
עד כדי כך, שאתה כבר לא מזהה את השימוש הנכון במילה, ומתייחס אליה כמילה עם משמעות שונה.

כדי לתקן את ההתניה המטופשת שהוחדרה לנו לשכל מינקות,
שאין בעולם קונספירציות, ושקונספירציה היא מילה של אנשים משוגעים,
צריך להתחיל להשתמש בה בצורה הנכונה ובראש מורם, יש קונספירציות בעולם,
בכל רבדי החברה ובכל המישורים, חלק מטבעו של האדם הוא לרקום קונספירציות למטרות כאלה ואחרות,
אתה צריך להתחיל להפנים שזו אינה מילה שלילית, ולהתחיל להתייחס אליה כמה שהיא,
מילת הגדרה לועזית לקשירת קשר, להתאגדות במטרה ליישם תוכנית או רעיון מסויים באופן חשאי.

את לא קולט שכל עוד שאתה מתייחס למונח קונספירציה כמונח שלילי
אתה רק מחזק את ידיהם של אלה שרוצים בכך?
אלה שבסרטים ובסדרות, ובטלוויזיה תמיד מציגים כל מי ששואף להגיע
למידע האמיתי שמוסתר מהציבור כאיזה דמות הזויה - הימים האלה הולכים ונעלמים.

יותר ויותר מידע דולף החוצה מאז 11 בספטמבר, יותר ויותר אנשים פוקחים עיניים,
ומתחילים לשים לב לדברים כמו "שיטת השקשוקה" ולראות שאין בעידן שלנו יותר "תקשורת חופשית".
אנשים רואים שהמידע שמוזן להם כחדשות, מוזן ע"י בעלי עניין עם הרבה מאוד שליטה בשוק העולמי,
ושכן יש קונספירציות בעולם הזה, ושכן צריך להכיר בהן כדי להתמודד איתן,
אבל זה יהיה בלתי אפשרי אם אנשים ייכשלו ברמת ההבנה הכי בסיסית, הבנת המילה עצמה "קונספירציה".

מקווה שתפנים את מה שקראת, ותפסיק לשרת את המיתוג הנלוז שנעשה למילה הזו.
ישן 16-08-2009, 17:48

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אין דבר כזה WEB 3.0 כמו שאין דבר כזה באמת WEB 2.0"

הממ.. אני מסכים איתך ברוב הדברים, אני גם שמח לראות שיש לך ידע טכני בנושא. אבל צא מנקודת ההנחה של95% מהאוכלוסיה אין שום מידע טכני בנושא והם שאננים ומסתכלים רק על הצדדים הטובים שבכל טכנולוגיה כזו או אחרת, בהתחלה גם המצאת האטום היתה דבר חיוני, עד שראינו למה היא מסוגלת בהירושימה ובצ'רנוביל..

תראה, לרוב האוכלוסיה אין שום אפשרות ושום דרך להתגונן מפני איומי הרשת היום יומיים, לא וירוסים, לא רגולות, לא מזיקים אחרים ולא כלום, רובם מסתמכים על תוכנת האנטיוירוס הבסיסית שלהם שהם בקושי דואגים לעדכן אותה, לא חסרים גם כאלו שרואים בתוכנות FW ואנטי וירוסים למינייהם תוכנות מיותרות שרק מכבידות על המחשב, אנשים יוצאים מנקודת ההנחה שאין להם משהו ממש חשוב על המחשב ובמקרה הכי קריטי הם יפרמטו ויתקינו הכל מחדש! אבל זה כבר לא נכון לגבי תקופתנו ואנשים מתחילים להבין זאת, כבר לא מדובר במקרים שהיו לפני 10 שנים כשהסטנדרט היה שהיה לך כונן קשיח עם 10 ג'יגה במחשב.. כיום יש לאנשים כמה מאות ג'יגות ואפילו טרה או שניים.. אנשים מחזיקים בהמון מידע יקר ערך על המחשב שלהם, גם אם זו ספריית סרטים שיקרה לליבם, מספיק האקר בסיסי או טורג'ן שמטרותייהם HIT&RUN ואכלת אותה.. לא צריך להיות בנק או תאגיד כדי ליפול למעשי וונדליזם כאלו.

אך בו בזמן האנשים גם חשופים מפני חברות ותאגידים "ישרים" (או לפחות כאלו שנתפסים כישרים בעני הציבור) שים לב, גוגל נחשבת לישרה ותמימה בעני רוב הציבור, מעטים מודעים לזה שהיא נהפכה להיות מפלצת המידע הכי דומיננטית שיש, מעטים מודעים לכוחו של עידן המידע, מעטים מודעים לזה שהפרטים שהם מוסרים בתמים יכולים לשמש נגדם לרעה, בכל מצב ובכל זמן נתון! מעטים מודעים לזה שכמו שבמצאיות אסור לדבר עם זרים כך גם בעולם הוירטואלי, אבל זה שאתה גולש להנאתך ומקפיד "לא לדבר עם זרים" זה לא אומר שהמחשב שלך לא עושה זאת, כי כמות התקשורות שיוצאות ונכנסות למחשב שלך וכמות השאילתות שהוא מבצע במהלך גלישה רגילה (ואני לא מדבר על הורדות) היא משהו שרוב המשתמשים לא מודעים אלייהם בכלל.
זה יכול להיות קיצוני אפילו ברמה של תוכנת ההגנה שאתה משתמש בה יכולה ליצור קשר עם השרתים של החברה שלה, לסרוק את המחשב שלך, להשוות את האיומים שיש במחשב שלך למאגר החיסונים והמזיקים שיש לה בDB ובו בזמן גם לנבור לך בפרטיות, אז לך תסביר לגולש ממוצע שכדי להמנע מאיומי רשת וסכנות מיותרות רצוי שהוא יגדיר ידנית ויפקח על כל תקשורת יוצאת \ נכנסת לבדו, הוא ישתגע הוא יקבל קריז עוד ב5 הדקות הראשונות! אבל המקרים האלו לא בידיוניים בכלל, כי אם גוגל יכולה להרשות לעצמה לזהות כל גולש תמים מהשורה ולעקוב אחריו ע"מ ללקט עוד ועוד מידע עליו אז המצב הוא עגום! כי גוגל היא רק קרש הקפיצה, לך תדע מה יקרה לאחר עידן גוגל! לך תדע מה העתיד צופן! זו הפואנטה של האשכול.. כי בעקבות כל המדיניות הפולשנית הזו שבאה כיביכול רק לעזור לנו לך תדע מה עוד יקרה.. ואני לא צוחק כשאני מדבר על תרחישי מד"ב כמו IROBOT ו-TERMINATOR, כי מתישהו זה כבר יהיה עיניין שבשגרה שלמערכות המתפקדות על הרשת תהיה בינה מלאכותית משלהן (בעצם זה כבר קיים כיום במצלמות פיקוח בבריטניה, תראה "אומה של חשודים" ותבין!) ואז מה? מתישהו באמת יקום איזה קוד מחשב או מכונה מבוססת מחשב ותחליט שהיא יודעת מה טוב לאנשים ושהיא תקבע ומי שיתנגד יענש? כי אני לא רוצה שהמנוע חיפוש שלי יהיה יותר חכם ממני ויקבע לי מה למצוא, אני רוצה הלשאר בעמדת הקובע ולהורות לו מה לחפש בשבילי, גם אם זה מסובך קצת וגם אם זה מסורבל בכמה קליקים יותר מהמערכת הסמנטית הזו שהם מפתחים.

ישן 14-08-2009, 19:31
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "חדש - מדיניות הריגול ברשת עוברת לשלב הבא לקראת WEB 3.0"

כל עוד מנוע החיפוש "החכם" הזה יהיה בגדר אופציה, אין לי התנגדות. חלק מהרעיון של חופש הבחירה הוא גם לאפשר לאנשים לבחור אם הם רוצים לשמור על מלוא הפרטיות שלהם או לא.
בנוגע לגוגל ולפרופילים שהוא בונה- קיים תוסף של הפיירפוקס שחוסם את העוגיות של גוגל אנליטקס ודואג שהפרופיל בגוגל יהיה אנונימי ולא יספק מידע לגוגל. אינני מומחה למחשבים ולכן אני מציג רק את הידע הפרטי שלי בנושא, כך שיכול להיות שמישהו מכיר משהו אחר בנוגע לתוסף.
התוסף המדובר הוא Google customize שמציע עוד מיני אופציות חוץ מדאיגה לאנונימיות שלכם .

ישן 15-08-2009, 18:14
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אין דבר כזה "סטנדרט מחייב" בתחום המחשבים."

כן? תראה לי מנוע חיפוש שיכול לתת את רמת הביצוע של גוגל?
תראה לי מערכת הפעלה שיכולה להתחרות בקלות ובתאימות תוכנה של ווינדוס.

יש סטנדרטים בעולם, הכל עניין של הסכמי סחר עולמיים,
ברגע שחברות מחשבים גדולות מאמצות רק סטנדרט אחד,
כל השאר מחוייבים ליישר קו - ככה יהיה גם עם מנועי חיפוש ואינטרנט2.

אינטרנט2, הולך להפוך את האינטרנט לתאגידי,
התוכנית "לכבות" את האינטרנט החופשי והאנונימי מאוד אמיתית.
כבר עכשיו יש דיבורים על עתיד שבו ההתחברות לאינטרנט תעשה באופן ביומטרי בלבד,
אז אל תגיד לי שאין דבר כזה "סטנדרט מחייב", כי ההסטוריה הקצרה שלנו באינטרנט, מראה אחרת.

בני אדם הם כמו כבשים, פשוט צריך להכווין אותם לכיוון הרצוי, ולשם הם ילכו - וזה יהיה הסטנדרט
ישן 16-08-2009, 13:40
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

את אותו הדבר אמרו על לא מעט מנועי חיפוש, בזמנם.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "כן? תראה לי מנוע חיפוש שיכול..."

ברגע שגוגל יתחילו לזייף בצורה שתפריע לאנשים להתשמש בשירות שלהם, תקום חברה אחרת שתמלא את החלל.

הדבר שונה ממערכת הפעלה, משום שכאן טמונה סוגיית התאימות לתוכנות שכבר קיימות, ושליטת מיקרוסופט בתחום זה מביאה ללא מעט הגבלות עליה (במיוחד באיחוד האירופי), אך גם כאן, ברגע שהדבר יוביל לפגיעה בפרטיות (ותאמין לי שיש לא מעט אנשים הבוחנים בזכוכית מגדלת כל פאקט ופאקט שיוצא להם מהמערכת, למקרה שמיקרוסופט "שכחו" איזה פיצ'ר של משלוח MEMORY DUMP, לצרכי "בדיקה" דולק), הדבר יוביל ללגיטימציה לאמץ מערכות הפעלה אחרות (לעניות דעתי לינוקס הינה בשלב כמעט בשל כמערכת DESKTOP).

ישן 16-08-2009, 18:14

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי NWORESISTER שמתחילה ב "אתה לא מבין שזה לא רעיון..."

תגובות לשירשורים פה

ציטוט:
ההסטוריה מוכיחה כי בכל פעם שספק השירות ה"מוביל" מתחיל לזייף, קמים כמה סטלנים ומקימים שירות מתחרה, שלעיתים אף הופך לדבר החם הבא.

- במצב נורמלי הייתי מסכים איתך, אך מה לעשות שצורת החשיבה שלי השתנתה מאז שאיבדתי את התמימות וגיליתי שישנם גורמים עוצמתיים ומבוססים היטב שמסוגלים להשפיע על הסטטוס קוו בהתאם לצרכים ולצורת החשיבה שלהם.. כל עוד יש להם "בובה" שממלאת את כל בקשותייהם אין להם צורך בתחלופה "סוס מנצתח לא מחליפים" אז גם אם יתברר בסוף שגוגל זה סוג של עוד כלי להשגת מידע ופלישה לחייהם של אזרחי העולם ועוד אחד מהכלים של סוכנויות הביון ומושכי החוטים, אל תהיה בשוק, אל תתפלא ואל תחשוב שטעית.. כי הכל יכול להיות! ולגבי תחלופות, כן אני די בטוח שלינוקס זה הדבר הבא ובאמת העתיד!
אבל (!) רק במידה והשוק החופשי והבחירה החופשית תשמר, אם הסטנדרט המחייב של אינטרנט2 יהפוך להיות הדבר היחיד אז גם לינוקס לא יעזור לך ולא משנה כמה אתה האקר טוב ומבין טוב, כי יוטל פיקוח הדוק מאוד על הרשת אין לך איך לחמוק מעינו של האח הגדול!

ציטוט:
אינטרנט2, הולך להפוך את האינטרנט לתאגידי,
- לצערי הרב זה נכון מאוד ומה שנכון עוד יותר זה שהעדר ילך לאן שיכוונו אותו וגם אם אני אתה והאחרים פה נתנגד וננסה להעיר את העדר אנחנו אלו שנצא המשוגעים והחריגים.. וגוגל כבר החלו "לזייף" מזמן, המון גולשים כבר נטשו אותה (לא שמנעוי החיפוש של התאגידים האחרים יותר צדיקים - בינג ויאהו זה בדיוק אותה הצד של המטבע עם גוגל) ואלו שנטשו אותה לא ממש הקימו או הצליחו להקים להם מתחרה ראוי, להפך כל דפדפן חדש שקם לא משנה כמה פירסום הוא קיבל הוא נקבר מהר מאוד.. ובעידן שבו ארה"ב מנסה לקחת את כל המושכות לידיים שלה, להצטייר כמלאכית ולצאת בסדר, זה משהו שיכול לשמש גם הפוך ולשמש כנגד כולם, שליטה של מעצמה אחת בלבד על הכלי הכי עוצמתי בעולם לדרכי התקשרות זה דבר שהוא מסוכן ולא ראוי!

ציטוט:
אתה לא מבין שזה לא רעיון בלעדי של גוגל?
עם הממשלה רוצה אינטרנט 2 היא תכפה את זה על כולם. כל החברות. אסור יהיה לבנות משהו חלופי.
גוגל זה בסך הכל עוד תאגיד. ההוראות באות מלמעלה

- מדוייק להפליא, לא משנה איזה תאגיד יתחרה באיזה, לא משנה אם האיחוד האירופי יקום ויתנגד למיקרוסופט או לגוגל או לכל דבר אחר, כולם שותפים אינטרסנטיים בכל המשחק הזה ואנחנו הציבור הפשוט (העדר) נשארים מחוץ לתמונה, אנחנו רק עכברי המעבדה, הכבשים בעדר שכל פעם פונות לכיוון אחר כל פעם שהכלב של הרואה צאן בא ומכוון אותנו לשם.. אז היום זה גוגל, מחר זה בינג וזה בדיוק כמו בפוליטיקה, היום זה ימין, מחר זה שמאל ובסוף מתגלה שכולם אותו הדבר, אותם עמודי התווך שתומכים זה בזה כדי להחזיק למעלה את השולטים האמיתיים.. משחקי אג'נדה, לך ולנו אין שום חשיבות מכרעת במשחק הזה.

אבל כולי תקווה שבאמת יהיה תחליף, כי האנשות תמיד הייתה בעלת יצר השרדות, לא משנה איזה אויב יקום לנו, אם זה אנחנו נגד עצמנו (בני האדם) אם זה רובוטים בעלי AI נכבד, או אם זה חייזרים לצורך העיניין
תמיד יהיו מחתרות, תמיד יהיו כאלו שילחמו על החופש ועל העתיד שלהם, אז גם אם יקום אינטרנט 2 ממסדי, אני כולי תקווה שיקום גם משהו מחתרתי, אחרי הכל כיום לא קשה לפתח תחלופות לדרכי התקשורת.. מקווה ורוצה להאמין שזה יתאפשר. עוד יותר רוצה להאמין שבסוף האינטרנט 2 הממסדי הזה ישמש אותנו כנגדם. נחכה שהכל בעולם יהיה מחובר 100% למחשבים ולרשתות, אחרי זה יהיה אפשר לכופף את הכל בקלות רבה

ישן 17-08-2009, 14:25

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי NWORESISTER שמתחילה ב "לא הבנתי איך הם הולכים בדיוק..."

כמו כל דבר אחר.. כמו שבהתחלה בשביל לפתוח "תחנת רדיו" לא היית צריך שום אישור כי כל מה שעשית זה שידרת גלי רדיו לאוויר וקיווית שמישהו מאזין בעיירה שלך, בשכונה או מסביב..
לאחר מכן החליטו בחוק שזה לא חוקי ובשביל לשדר (חופש הדיבור) אתה צריך ממש להקים עסק, לקבל רישיון, לשלם לגוף השידור ולמדינה ובעצם אתה צריך אישור כדי לדבר ולהתבטא, אם זה לא מספיק אתה לא חסין מפני סתימת פה במידה ותעבור את הגבול.

אז כיום בעידן שלנו בשביל לסגור תחנת רדיו מספיק להכריז עליה "פיראטית" , בדיוק כמו בשביל לנטרל חשוד מסויים מספיק להכריז עליו כ"טרוריסט" כל הטייטלים האלו זה המניפולציה שהחברה שלנו נופלת בה וכל אלו גם יביאו עלינו את האינטרנט 2.. לא מסובך להבין.. ברגע שיש תרוץ מנוסח היטב וארוז באריזה מהודרת, אין מי שיתנגד לו.

ישן 19-08-2009, 20:37

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "לא מדובר בחופש הביטוי אלא בשימוש בתדרי רדיו, שהם משאב מוגבל."

אין לי שום בעיה עם זה.
ראשית כל כי אני לא שומע רדיו במקלט הרדיו עצמו.
דבר שני אני לא בוטח באינטרנט אלחוטי כי אם אתה בקיא בנושא (והוכחת לי שאתה כן) אתה יודע טוב מאוד עד כמה אינטרנט אלחוטי זה דבר לא בטוח ולא מאובטח בכלל! לא משנה איזו הצפנה תשים הכל ניתן לפריצה, שלא לדבר על Man in the middle שכל מה שצריך לעשות הפולש זה "להאזין" לגלישה שלך ואחרי כמה שעות של האזנה יש לו את כל הסיסמאות והיוזרים שגלשת בהם ככה שWIFI מבחינתי זה דבר מיותר לבית הממוצע. כמובן שמחוץ לבית זה דבר חיוני אך אם אתה מספיק מתוחכם בשביל לאבטח את המכשיר \ המחשב שלך.

ישן 17-08-2009, 19:02
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אתה בכלל קראת את תוכן הכתבה?"

קודם כל זה לא "מורדוך" זה "מרדוק", שנית אני קראתי את הכתבה,
יש דרכים אחרות לבטא את הרעיון שהוא הציג, המשפט שהוא בחר להשתמש בו
שהאינטרנט של ימינו הולך להעלם, היא לא מקרית - היתה פה רמיזה לבאות.

זה בכלל משהו שהחבר'ה האלה אוהבים לעשות, לפזר רמזים לפני כל מהלך גדול,
לכן אני חושב שיכול מאוד לקרות משהו גדול ודרמטי בסגנון 11 בספטמבר בכהונתו של אובמה,
בגלל הרמזים הדומים והמוזרים ששתלו קולין פאוול והסגן שלו ג'ו ביידן בהזדמנויות שונות.

אם מרדוק מדבר על אתרי חדשות, למה הוא מציין ש"האינטרנט" ככלל עומד להעלם?
זו אמירה משונה, כשאתה מדבר רק על "אתרי חדשות" - והסיבה היא כי זה נכון ככל הנראה,
זה יתחיל מאתרי חדשות, יעבור לאתרי תוכן אחרים - ולאט לאט האינטרנט יהפוך לסביבת תשלום עבור תכנים,
בשלב מאוחר יותר, יעבור האינטרנט הליך של בקרה ופיקוח ממשלתי, כגון זיהוי ביומטרי לצורך התחברות וקבלת IP,
סניטציה מוחלטת של חופש הביטוי, סגירת אתרים ללא רשיון והוצאתם מחוץ לחוק - עד שנגיע לאינטרנט2.

אינטרנט2, בעצם עתיד להיות מגה פורטלים של תאגידים גדולים, שיכילו תכני מדיה במהירות עצומה,
למעשה הכלאה סופית של האינטרנט והטלוויזיה, כתוצאה מכך, כמו שלא ניתן לי ולך לפתוח תחנת טלויזיה משלנו,
ככה יהיה עתידם של אתרי אינטרנט. כמובן שכל אחד "יוכל" לפתוח דף משלו, כסאב דומיין של אתרי התאגיד,
כמו למשל google pages, אבל אז אתה משועבד לצנזורה של גוגל, זו בגדול התוכנית של אינטרנט2,
לכן שמרדוק משחרר משפט מוזר כזה, כמעט לא בהקשר לנושא - זה אמור להגיד לנו משהו מאוד מאוד ברור.
ישן 18-08-2009, 16:08
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

האתרים שהזכרת הם כמו חנויות לממכר גלידה, ואילו תאוריית הקונספירציה בתחום זה נוגעת
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אם הוא ישתלט על עסקי הגלידות אז כן"

לתשתיות ליצור גלידה.

באינטרנט, להבדיל ממדיה אחרת כגון טלויזיה, יש בעיה, מפני שההשקעה בתפעול האתר (מעבר להשקעה בתכנים עצמם) קשורה בקשר הדוק לחשיפת האתר.
ככל שהחשיפה מוגברת יותר מכניסים כספים רבים יותר מפרוסמות, אך מצד שני עלות אחזקת האתר גבוהה יותר, דבר זה משפיע על היכולת של אתרים להרויח מבלי לגבות דמי מנוי.

כרגע המצב הוא שאתרים מסחריים רבים "מישרים קו" עם המודל הנ"ל, וכל מה שניתן להסיק בצורה ישירה מהכתבה זה שאתרים אלו לא יוכלו להמשיך כך לזמן רב.

להסיק מכך שיש תוכנית זדונית להשתלט על האינטרנט מתוך כוונה להפוך אותה לשופר תעמולתי של תאגיד על עלום שם, תוך כדי הפעלת טכנולוגיות עתידניות למיקסום יכולת השליטה על חיי אותם "חרקים" המכונים בני אדם, זה מראה על יצירתיות משהו, אולם, לעניות דעתי, הדבר מרחיק את הציבור משאלות יותר מהותיות כמו חוקים המאפשרים לממשלה גישה לשרתי ספקיות האינטרנט, או הפעלת חסימת אתרים על פי חוק.

ישן 18-08-2009, 16:13
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "האתרים שהזכרת הם כמו חנויות לממכר גלידה, ואילו תאוריית הקונספירציה בתחום זה נוגעת"

שמע.. אדם שמגיע למעמד הזה יודע לברור את מילותיו בקפידה, האיש אוחז בדעת קהל עולמי בכף ידו,
אני חושב, שמשפט חריג כזה כמו "האינטרנט עומד להסתיים", ותסכים איתי שזה משפט חריג אפילו בקונטקסט הזה,
אדם כזה, שיודע שלכל מילה שלו מאזינים בכל העולם, וכל הברה שלו מחושבת ע"י יועצי תקשורת,
לא סתם יזרוק משפט לא שגרתי שכזה, כשהוא וחבריו בעצם מנהלים את כל המדיה העולמית פר-אקסלנס.

אתה יכול לבטל את זה בהנף יד, או שאתה יכול להרים גבה ולנסות לתהות מה עומד מאחורי זה,
ולרחרח קצת באשכולות שהבאנו בנושא בעבר, ואשכולות שעוסקים בחקיקה המביאה לסיום את חופש הביטוי באינטרנט,
ולעשות אחד ועוד אחד בעצמך - לראות לאן הולכות כל המגמות, זה כמו נחלים קטנים שזורמים לים אחד גדול,
אתה כרגע מתמקד על הנחלים הקטנים - אני מנסה להטות את ראשך טיפה למעלה לכיוון הים, זה הכל.
ישן 30-08-2009, 00:15
  NWORESISTER NWORESISTER אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.09

חברת ביטוח מזהירה: גולשים ברשתות חברתיות ישלמו פרמיות ביטוח גבוהות יותר, בשל חשיפת פרטים אישיים

גולשים ברשתות חברתיות עשויים למצוא עצמם משלמים פרמיות ביטוח גבוהות יותר, כיוון שחשיפת הפרטים האישיים שלהם, לצד עדכונים על תוכניות לחופש, משמשים ממש כהזמנה לפריצה - כך הזהירה חברת הביטוח Legal & General, בעקבות דו"ח מיוחד שהזמינה בנושא. עוד הזהירה חברת הביטוח את ההורים, כי השימוש של ילדיהם ברשתות דוגמת פייסבוק וטוויטר עשוי לעלות להם ביוקר. את הדו"ח, בשם "פשיעה דיגיטלית", הכין מייקל פרייזר, כוכב התוכנית Beat The Burglar ברשת ה-BBC. הדו"ח סקר 2,000 משתמשים ברשתות חברתיות, ומצא שארבעה מתוך עשרה משתמשים העלו פרטים על תוכניות החופשה שלהם. עוד נמצא, כי בני הנוער הם הבעייתיים ביותר מבחינה זו, כאשר שני שלישים מבני ה-16-24 נוהגים לשתף בתוכניותיהם את העולם.

http://www.140.co.il/blog/

כל הכתבה הזו היא פרסומת אחת גדולה לטוויטר המטומטם הזה

ישן 26-09-2009, 13:44

גוגל נכנסים חזק למשחק החדש של הזיהוי הביומטרי! "פיצ'ר" חדש לתוכנת התמונות החביבה שלהם תאפשר מעתה לזהות פרצופים במאגרי התמונות שלכם, הפיצ'ר תורגם מאפליקציה מקוונת לאפליקציה שתשב ותרוץ מהמחשב המקומי שלנו. אני מת לדעת איך זה מסתדר עם Google Update שלהם שכבר מזמן מקבל ושולח פאקטים מהמחשב שלנו מבלי לשאול אותנו, בהתחלה עם התקנת GOOGLE EARTH הם עוד היו צנועים וחביבים התוכנה עוד שאלה על עידכונים, אך כיום? אין לדעת באיזה שפה המחשב שלכם וגוגל מדברים!

אולי זה ניסיון של גוגל לחבר גם את המחשבים שלכם ואת התכולה שבו לסוג של המאגר הביומטרי הכי גדול בעולם בלי גבולות ובלי יבשות? כי אני מריח כאן משהו חשוד למרות שכבר מזמן ידוע שגוגל יכולים לאנדקס ולדעת מה יש לכל אחד ואחד ממשתמשי ה- GOOGLE DESKTOP במחשב... ככה שכבר מזמן המחשבים שלכם משותפים ברשת ממש כמו אנשים שמשתפים בטעות את כונן C: שלהם באימיול..

לא יודע למה אך הכתבה הזו ממש לא גרמה לי להתרגשות הפעם, אולי כי כבר שום דבר שגוגל יעשו לא יפתיע אותי?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3781165,00.html

קריאה נעימה.

ישן 30-09-2009, 14:28

וינט סרף: "כתובות הרשת עומדות לאזול ב-2011"

את הנבואה השחורה הזו משמיע בראיון בלעדי ל-ynet וינט סרף - מממציאי האינטרנט, וכיום אוונגליסט הרשת הראשי של גוגל. אבל יש לו גם פתרון ותחזיות איך תיראה הרשת בעתיד

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3782521,00.html

האיש הזה יודע על מה הוא מדבר, הוא לא סתם נכנס לרמיזות, הוא פשוט יודע מה הוא אומר, שוקל בקפידה ואומר את מה שצריך. ד"א שימו לב גם שלא סתם כל ממציאי האינטרנט קיבלו אותות גבוהים ותארים כמו "סר" ממלכת אנגליה או אותות גבוהים מנשיאי ארה"ב... האנשים האלה כנראה יודעים טוב מאוד לאן נגיע בעשור הקרוב.. כתבה חשובה לדעתי. הוא גם זורק כמה מילים על רגולצייה באינטרנט ואולי אף מכוון לכיוונים של אינטרנט תאגידי (אינטרנט 2) שווה לקרוא.

ישן 01-10-2009, 02:19
  nowdot nowdot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.09
כתבה ארה"ב מרפה מהשליטה באינטרנט

מענין:
ארה"ב מרפה מהשליטה באינטרנט
US relinquishes control of the internet
30.09.2009
ציטוט:
לאחר תלונות על הדומיננטיות האמריקנית על האינטרנט ואי שקט גדל בחלקים מסוימים של העולם,
וושינגטון אמרה כי תוותר במעט על השליטה בדרך בה הרשת מנוהלת ותאפשר לממשלות זרות יותר מה לומר בעתידה של המערכת.

ICANN - הגוף הרשמי שבסופו של דבר קובע את ההתפתחות של האינטרנט הודות לפיקוח של כתובות אינטרנט כגון. Com,. נטו. Org - אמר היום כי זה הוא מסיים את ההסכם עם ממשלת ארה"ב.

הוא הוסיף כי השינויים יוכחו כעוצמתיים בשילוב עם תוכניות הקרובה כדי לאפשר למשתמשים להשתמש כתובות אינטרנט עם שמות בסינית, בערבית או אלפבית אחרות מלבד הלטינית.
.

מקור:
http://www.guardian.co.uk/technology/2009/sep/30/icann-agreement-us
תרגום גוגל:
http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.guardian.co.uk%2Ftech nology%2F2009%2Fsep%2F30%2Ficann-agreement-us&sl=en&tl=iw&hl=en&ie=UTF-8

נערך לאחרונה ע"י nowdot בתאריך 01-10-2009 בשעה 02:27.
ישן 06-10-2009, 20:33

ארה"ב: נציבות הסחר תפקח על בלוגים

ארה"ב: נציבות הסחר תפקח על בלוגים

הנציבות אישרה הנחיות בנוגע לפרסום ביקורות בבלוגים ומתן גילוי נאות לכאלה המקבלים הטבות, על מנת למנוע הטעייה של גולשים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3786214,00.html

על הדף זה נשמע טוב, הסוף לפרסומות אולי?
אבל בפועל נדמה לי שזוהי עוד דרך לקדם סתימת פיות וסוג של אכיפה גם על בלוגים עצמאיים שהם העתיד של חופש הביטוי והעתיד לחדשות אלטרנטיביות והגונות, בעולם שבו רוב אתרי החדשות בעולם שוקלים לגבות כסף תמורת תוכן, בלוגים יהיו המקום המהימן ביותר להשגת מידע מבלי אינטרסים של תאגיד כזה או אחר... לדעתי הכל מתחיל בקטן, רק עיניין של זמן עד שנגיה לאינטרנט 2!

ישן 08-10-2009, 16:46

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אלה הן אבני היסוד של..."

ואם לא די בכך...
זוכרים שפיירפוקס בגרסא החדשה הציע פיצ'ר חדש לעידכון המיקום שלך? כלומר שהאתרים ידעו מי גולש בהם ומאיפה... דבר זה עורר זעם מצד גולשים רבים שמתנגדים לפלישה כזו לפרטיותם, לכן מוזילה החליטה לאפשר לגולשים להפעיל או לנטרל את הפיצ'ר הזה...

אם לא די בכך, כעת שוקלים לעשות אותו דבר באתרי תוכן ורשתות חברתיות! נו באמת, עכשיו כל המטומטמים שכתבו כל יום איפ הם בעולם "אני בהודו, אני בתאילנד, אני בדרום אמריקה" וכו' ... הפעם התאר ידע להציג איפה אתה מבלי שתטרח לעדכן אחרים בכלל... בושה וחרפה!

נקווה שגם זה יהיה בגדר אופציה ולא בגדר כפייה על כל גולש..

לכתבה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3787151,00.html

ישן 29-10-2009, 12:03

להזהר בפייסבוק!

שימו לב איך הכתבה הזו מטעה ובאה לשרת אינטרסים לא הכי טהורים שיש..
בניגוד לכתבה העיניינית והאינפורמטיבית של גל מור בYnet על האפליקציה לתיוג פנים בפייסבוק, המכונה Face.com, החליטו לעלות בNRG כתבה מטעה ומאוד שיווקית דווקא בעד האפליקציה המקוללת הזו! זה נראה לי ניסיון לייחצן את התוכנה מתוך אינטרס ולא ממש לטרוח ליידע את ציבור הגולשים בסכנות של התוכנה (כפי שטרח גל מור להסביר ולהזהיר) אבל כנראה שבמעריב לא ממש ממהרים ליידע את הקוראים לגבי הסכנות. חבל, חשבתי אובייקטיביות זה דבר חשוב בעיתונות..

מצא את ההבדלים:
http://www.nrg.co.il/online/16/ART1...&loc=7&tmp=9493
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3760209,00.html

גועל נפש, ציבור משתמשי הפייסבוק, להזהר מהתוכנה הזו, מאגר מידע ביומטרי מבוסס פייסבוק זה כבר כאן! אה ותתפלאו אבל מפתחת האפליקציה זו חברה ישראלית... ממש "גאווה"

ישן 29-10-2009, 12:12

עוד מספר כתבות מעניינות מהתחום הטכנולוגי

אושר בטרומית: ספקיות יזהירו לקוחות מהרשת

חבר הכנסת אלכס מילר העלה מחדש הצעת חוק מלפני שנתיים, שתחייב את ספקיות האינטרנט ליידע את הלקוחות על אתרים פוגעניים והאפשרות להתגונן מפניהם

בימים האחרונים עלה מספר הדיווחים על חקירות נגד בכירים בחברות הייטק בארה"ב. בין החשדות: ניצול לרעה של כוח מונופוליסטי, תיאום מחירים, סחר במידע-פנים ועוד

ולדובדבן שבקצפת:
מי צריך רשות ממשלתית לאינטרנט? / דעה

הצעת חוק חדשה הונחה על שולחן הכנסת: הקמת רשות ממשלתית לניהול האינטרנט ואבטחה מקוונת. מדוע ההצעה הזו רעה, מיותרת ולא ראויה למדינה דמוקרטית? עו"ד אביב אילון מסביר

ישן 16-11-2009, 14:02
  משתמש זכר eXtruct eXtruct אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "כיצד עזרו הרשתות החברתיות..."

קראתי גם, לומר שהופתעתי? לא. אבל אני כן אומר ששיניתי כמה מההגדרות בחשבונות השונים שלי.
הפרטיות הולכת ונעלמת לה עם השנים, מנועי חיפוש, רשתות חברתיות, תוכן מותאם אישית ומאגר ביומטרי. זה לא הגבול אומנם ואני דיי בטוח שזה ימשיך להתקדם בקו הזה.

אבל לדעתי הרבה אנשים עושים פיל מזבוב. אנשים ברוצים לשמור על פרטיות צריכים לגור בבית נידח במקום ללא אנשים. צריך לקחת דברים בפרופורציה, נכון גוגל, מיקרוסופט, פייסבוק וכאלה לא מוחקים מידע אבל הם נותנים לכם כלים לנהל את המידע הזה. נכון אפשר לא להמשתמש בפייסבוק אבל זה נוח. נכון אפשר לא להמשתמש בג'מייל אבל אני מאמין שכל אלטרנטיבה אחרת שומרת את המידע הזה גם כן.

צריך לקחת דברים בפרופורציה ולשים לב למה אתם משתפים ועם מי.

זו דעתי. אשמח לשמוע דעות בעד ונגד אבל תישמרו על דיון ברמה.
ישן 01-12-2009, 22:22
  nowdot nowdot אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי insideman שמתחילה ב "אנשים אני גאה להציד לכם את..."

ציטוט:
ומסיבה זו, לא תמיד תצא ההדפסה מדויקת או נקייה במאה אחוז. ייתכן שכמה ננו-נקודות צהובות, או ורודות, יופיעו על הנייר המודפס, בעטיו של תוף אבקה עייף, או סרט תזמון שחוק, או באופן טבעי, מתוך 'רעש' שמופיע במקור בתמונה המודפסת, שלא תמיד ניתן לזיהוי על גבי צג המחשב.
אז כן, זה אמיתי, יש על הנייר נקודות מיותרות. אבל להאמין שמדובר במסרים מוצפנים וזדוניים ולהמשיך להזין את מדפסות הדיו הגרגרניות? ובכן, הבחירה בידכם

זה לא קונספירציה..... הכתבה ב ynet פשוט מפגרת האדון נחמן פשוט לא עשה שיעורי בית
הוא מקשקש מטעה ומזלזל

זה דבר ידוע וקיים, וזה לא :
ציטוט:
"בעטיו של תוף אבקה עייף, או סרט תזמון שחוק, או באופן טבעי, מתוך 'רעש' שמופיע במקור בתמונה המודפסת"

זוכר ששמעתי על זה כבר לפני כמה שנים - אם אני לא טועה באחד מהתוכניות בערוץ ההיסטוריה או דומיו
ממשלת ארהב הכניסה את זה כאלמנט 'ביטחוני' על מנת שיהיה לנסות לאתר אחורנית מאיפה הדפסה מסוימת הגיעה
- החברות כנראה שיתפו פעולה.
(נדמה לי שזה היה אפילו לפני 9-11)

אני זוכר (אם אני לא טועה מאותה תכנית) שהם הכניסו למשל אלמנט לסורקים (או תוכנות סריקה) (אני מניח שלא כולם) שכשאתה מנסה לסרוק שטר כסף
מופיעה לך אזהרה על המסך מ האפ.בי.אי....

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

נערך לאחרונה ע"י nowdot בתאריך 01-12-2009 בשעה 22:25.
ישן 01-12-2009, 23:37
  nowdot nowdot אינו מחובר  

כתבה
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי nowdot שמתחילה ב "[QUOTE] ומסיבה זו, לא תמיד..."

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://w2.eff.org/Privacy/printers/docucolor/yellow.png]

עיצבן אותי הנחמן!

זה נראה לכם כמו קוד או :
ציטוט:
ייתכן שכמה ננו-נקודות צהובות, או ורודות, יופיעו על הנייר המודפס, בעטיו של תוף אבקה עייף, או סרט תזמון שחוק, או באופן טבעי, מתוך 'רעש' שמופיע במקור בתמונה המודפסת, שלא תמיד ניתן לזיהוי על גבי צג המחשב.

עוד על הנושא:
The EFF has cracked the secret printer tracking dots/codes used by FBI/NSA

Is Your Printer Spying On You?

Secret dots trigger privacy debate

Secret printer code tracks users
26 October 2005

והנה מה שדיברתי עליו בקשר לתוכנות וסורקים -
http://www.hardwaregeeks.com/old/co...id=1597&catid=4

ציטוט:
Washington ? Adobe Systems Inc. acknowledged on Friday it quietly added technology to the world's best-known graphics software at the request of government regulators and international bankers to prevent consumers from making copies of the world's major currencies.
The unusual concession has angered scores of customers.
Adobe, the world's leading vendor for graphics software, said the secretive technology "would have minimal impact on honest customers." It generates a warning message when someone tries to make digital copies of some currencies
.
ישן 02-12-2009, 12:57

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי nowdot שמתחילה ב "..."

כן הניסוח של הכתבה באמת מקומם, גם התייחסות לעובדות כ"קונספירציה" (מילת גנאי מצד התקשורת) מאוד מקוממת.

אבל אותי פחות מדאיג עולם הדפוס כרגע, מה שמדאיג אותי זה עולם הטכנולוגיה ומשטרת ההיטק שהשתלטה עלינו כדי לרצות את רצונותיו של "האח הגדול"! פירוח ניטור והאזנות באמצעות הטכנולוגיות ה"תמימות" שעוטפות אותנו הוא קטלני פי כמה וכמה, לדעת בוודאות שהמוצרים שיש ברשותך יכולים לרגל אחריך זה באמת משהו מקומם. אפשר להאזין לך עם הסלולרי שלך ולהשתמש בו כנגדך, אפשר סתם להפעיל את המצלמה שלו מרחוק, כך גם לגבי המחשב שלך גם או הוא הכי מאובטח שיש, אין לדעת מה הולך שם בביפנוכו של המערכת! ועוד לא דיברנו על כלי ריגול אחרים מבפנים ומבחוץ..

עולם הדפוס ידאיג אותנו כשחס וחלילה יקרה איזה אסון ונתעורר מאיזה כאוס ונגלה שהעולם כפי שאנו מכירים כבר איננו עוד כפי שהכרנו, אולי אז תצטרך להפיץ כמה כרזות והודעות לציבור הרחב והתמים כדי להעיר אותו לגמרי, אבל אז אולי תצטרך להתחשב גם ב"נקודות הצהובות" חח

ישן 02-12-2009, 12:46

ולדובדבן שבקצפת - האם WIndows 7 היא הצעצוע החדש של הNSA והNWO כדי לרגל אחר משתמשי הווינדוס בעולם? כבר שנים טוענים מומחי אבטחת מידע וגם סתם פרנואידים שהם עדים לכך שראו כל מיני פרוטוקולים תקשורתיים יוצאים ונכנסים במחשבים שלהם. העיניין הוא שגם על חומות אש אי אפשר לסמוך כי מי מבטיח לכם שהחומות אש בעצמן לא מכילות "באק דורס" משלהן?

אז הפעם נתקלתי בסרטון ביוטיוב ובדיון מעניין שנגרר תחתיו, מומלץ לראות, אולי יש בזה משהו?

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ואם כבר במערכת הפעלה מנוטרת עסקינן, כולם שמעו כבר על "הדבר הבא" בשוק מערכות ההפעלה נכון? התרמית הגדולה של גוגל ChromOS שכנראה שצריך להיות ממש טיפש כדי להשתמש בדבר הטפל הזה, אם לא מספיק לגוגל אופציית הריגול אחר משתמשים באמצעות תוכנות גוגל שמותקנות במחשבייהם כדוגמאת גוגל דסקטופ, דפדפן כרום ושאר המוצרים (שעדיין לא הוכח חד משמעים שגוגל אפדייטר באמת מרגל אחרינו) אך מה שכן הוכח וגול לא מסתירים זאת זה שדפדפן כרום כן אוסף מידע על המשתמשים ומדווח לגוגל, זאת בתירוץ עלוב של "מידע סטטיסטי" , בגלל לחץ מצד המשתמשים גוגל הודיעו שהם מבטלים את האופציה הזו בגרסאות החדשות של הדפדפן (האומנם?).

על כל פנים, כבר הזהרתי כאן בעבר מפני טכנולוגיות "הענן" כנראה שצריך להיות ממש בור ותמים כדי לאחסן מידע יקר ערך ופרטי על שרת אינטרנט או מה שזה לא יהיה. זה כמו לירות לעצמך ברגל. אז גם מיקרוסופט וגם גוגל שני ה"יריבות" כל אחת בדרכה משחקת משחקי ריגול על ציבור שלם של אנשים.. מעניין איפה אפל בכל המשחק הזה, הרי הסלוגן של אפל אומר "תחשבו אחרת" אבל מצד שני המוצרים שלהם מגיעים בצורה הכי קפיטליסטית שיש, מערכת הפעלה וחומרה ואפליקציות שכולן על דעת היצרן, בלי חומות אש, בלי אנטיוירוס, בלי מנגנוני הגנה וכל זאת בטענה שלאפל אין וירוסים (טיעון מטופש והזוי כי כבר הוכח עד כמה גם המחשבים שלהם פגיעים ופריצים) אבל אותי מעניין יותר מה מידת השליטה והפיקוח של "האח הגדול" גם במחשבי אפל..

נדמה לי שהברירה היחידה זה לינוקס בסופו של דבר ורצוי משהו שהוא נקי מתאגידים ולא מוצר שמשווק בכוח כמו UBUNTU.. לעוד מידע פשוט עיינו בתגובות מתחת לסרטון המדובר.
אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

נערך לאחרונה ע"י iceman4ever בתאריך 02-12-2009 בשעה 12:51.
ישן 08-12-2009, 18:00
  nowdot nowdot אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי nowdot שמתחילה ב "מדיניות 'שמירת המידע' של YAHOO הודלפה"

ציטוט:
בגוגל ודאי מחייכים קצת הבוקר:
אחרי שנה ומשהו שהחברה היתה בכותרות, וחטפה לא מעט סנוקרות, בשל חיבתה למעקב אחרי המשתמשים, הזרקור עובר למישהו אחר. והמישהו הזה הוא יאהו. והיא כל כך לא יודעת לנהל משברים.

מה קרה? ובכן, מישהו הדליף ופרסם את רשימת התעריפים של יאהו לשיתוף פעולה עם רשויות החוק. כמה שווה הפרטיות של משתמש יאהו?
אם כוח שיטור כלשהו ישלשל לידיה של יאהו 20 דולרים, הוא יקבל מידע בסיסי על משתמש, וכל משתמש נוסף יעלה לו עשרה דולרים נוספים
. זה די זול. אם הוא רוצה את כל התוכן שבחשבון של משתמש יאהו, בכלל זה כל המיילים, זה יעלה לו בין 30 ל-40 דולרים.
אם הוא רוצה את כל התוכן של קבוצת יאהו, הוא יצטרך לשלם 40 עד 80 דולרים, תלוי בקבוצה.
יאהו מעמידה למכירה גם כתובות איי.פי, שאותן היא אומרת שהיא שומרת במשך שנה –
אבל את כתובת האיי.פי. של המשתמש בעת יצירת החשבון שלו ביאהו היא שומרת לשנים ארוכות.
לא רע. לא רע בכלל.
וואליוואג שואלים, ברשעות מתבקשת, אם המשטרה הסינית – שליאהו יש עבר של שת"פ איתה – מקבלת תעריפים מוזלים.

עכשיו, אדם שפוי היה פשוט שותק. מוסר אי תגובה ועובר הלאה.
הסערה היתה נעלמת כעבור זמן מה.
לא יאהו. היא החליטה שהיא מורידה את הפרסום הזה.
היא לא ניסתה לטעון שהוא שקרי, או שהוא מוציא דיבה: היא טענה שהפרסום פוגע בזכויות היוצרים שלה על התוכן שבמסמך. אוי. אוי.

מקור: http://www.calcalist.co.il/internet...3370626,00.html
ישן 29-12-2009, 17:03

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי nowdot שמתחילה ב "מנכ"ל גוגל : לא טוב שיש לך עניינים פרטיים...בכל אופן אנחנו מרגלים אחריך...."

טוב נו זה לא חדש, גוגל האלה יודעים לעלות על העצבים לכל מי שרק מבין מה באמת קורה שם מאחורי הקלעים.
בכל אופן, הטכנולוגיה זה הדת החדשה, כידוע דת זה אופיום להמונים, אז הינה כתבה מבית YNET על מה צופן העתיד הטכנולוגי, בואו נראה כמה דברים שם זה ריגול ממשלתי במסווה של טכנולוגיה לטובת הצרכן ולבידור הבית... מישהו אמר מצלמות בקונסולות משחק, חיישני תנועה ועוד אמצעים וכלים של התאגידים כדי לקבל הצצה קבועה אל סלון ביתכם ולבית שלכם בכלל? כי נראה לי שזה הצעצוע החדש שלהם, כי הרי הכבשה הממוצעת בעדר לא מסוגלת לעכל ואפילו לשניה אחת שפרויקט "נטל" של מיקרוסופט בדמות הילד החביב זה בעצם האח הגדול והרשע בהתגלמותו פשוט במסווה של ילד חמוד ונחמד.

מי שלא מודע לפרויקט, אולי כדאי שתבדקו קצת ביוטיוב מה מיקרווספט זוממים להכניס לכל בתי האב בעולם, כן כן זה משהו שאם הילד שלכם לא יקבל כמתנת יום הולדת אז הוא יעשה לכם גיהינום! ולא תוכלו לסרב לו..
פשוט עצוב.

לכתבה בואינט http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3826345,00.html

ישן 31-12-2009, 13:42

הינה עוד כתבה שנועדה להכשיר את הקרקע להרגיל את הדורות הצעירים שלנו להתרגל לעתיד בלי פרטיות! שימוב לב לטכנולוגיות מבוססי מיקום שממותגים כ"כ יפה בכתבה הזו..
יש לי בחילה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3827811,00.html

ציטוט:
חיים חשופים

כך שאם יתפנה לנו זמן ביומן ונהיה בקרבתם, הוא אף יתריע לנו על כך - אם נרצה לשבת איתם לקפה ספונטני. כמובן, זהו מחיר כבד לשלם בפרטיותנו, כך נראה כי זו הולכת גם כך להשתנות לחלוטין בעשור הבא, ובני הדורות הבאים פשוט יתרגלו לחיות אחרת - כשחייהם חשופים.

שימו לב שבכתבה יש גם איזכור לשירותים מבוססי מיקום של מכוניות העתיד, נקודה שנגענו בה בפורום לא פעם...

בחילה בריבוע!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:54

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר