לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2009, 12:12
  KODMOTION KODMOTION אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.03
הדילמה: האם רובוט יכול לשאת נשק ולירות על אדם חמוש עם כוונות לבצע אקט של טרור?

למען הגילוי הנאות שמי רונן ואני הינדסתי ופיתחתי רובוט הנושא נשק. A.R.T
Accurate Rotating Table
פלטפורמט נשק חכמה מצויידת בחיישנים ומצלמות, תאורה וכריזה, הכוללת תוכנת עיבוד וידאו חכמה.
הצגתי אותו בתערוכת פרודקטרוניקה במינכן לפני שנתיים.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

באתר: geniusfind אהבו הרעיון
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://hwzone.co.il/community/Smileys/default/smiley.gif]
.הוסיפו לינק לוידאו של הרובוט:
http://www.geniusfind.com/gfvideos/accelerometers.html

תמיד קיימת ומקוננת בי המחשבה האם זה נכון לבנות רובוט(מערכת עצמאית מבוקרת עצמית, חישה, תנועה)הנושא פלטפורמת נשק להגנה על אוכלוסיה.
במינכן הצגתי המערכת ללא נשק, הגרמנים לא אהבו את רצוני להניח מערכת נשק על הפלטפורמה המסתובבת ולכן לא הורשיתי ב"נימוס" לעשות כן.
אני מציג את המערכת בתערוכת אירוספייס באווניו בקרית שדה התעופה ב-17-11-2009
מה דעתכם?
לנגד עיניי אני רואה את המטרה: הגנת גבולות המדינה ע"י פיזור רובוטים כאלה בעמדות שמירה מוגנות..
הרובוטים ישלחו מידע לחדר בקרה ו"ידברו" ביניהם כדי לוודא קיום איום בסביבתם.
המטרה היא שמירה על אזור מגודר ולמנוע חדירה.

The Accurate Rotating Table- "A.R.T."
Designed and Manufactured by Ronen Carmely From Israel
Robotics Design&Engineering.
CEO SENTORY GLOBAL INTERNET TRADE.
www.sentory.com
www.motion.co.il
Head Of Robotics- H.Bentz. Electronics
www.hbentz.com

A Rotating table, controlled by a high tech close loop Controller and a high power
Gear-Motor, provides an accurate speed and angular/ positioning control for the T&M Industry.

Changing speeds from 0-300 degrease\second and a speed resolution of 10 degrease a second.
A friendly to use program and an easy to install RS232 interface.

A maximum load of 20 Kg. on rotating plate.

Up to 12 X 1Amp. Each, slip ringed leads, for power feed and device feedback reading.

Up to 44 X M5 holes for rotating devices assembly.

Applications:

1. T&M (Test and measurement) equipment for RF, Wi-Fi Devices Gyroscopes, Electro-mechanical devices, Avionic and aerospace testing equipment.
2. Robotic Platform for Armed / firing Robot for security and enforcement.
3. An accurate close loop controlled rotating platform for accurate positioning and velocity control for light/heavy loads.
Designed and built by Ronen Carmely Israel.
Category: Science & Technology

Tags: Productronica Munich 2007 Ronen Carmely רונן כרמלי Robotics Engineering

שאלתי....
האם להראות הרובוט בתערוכה עם נשק עליו או מנשא לנשק או ללא כל סימן ואזכור לנשק.
מה דעתכם על האפליקציה?
האם יש לכם רעיון לשימוש ברובוט פרט לרובוט שומר?

אשמח להקשיב לדעתכם,
ידועים לי חוקי אסימוב......
תגובתכם.....רצוייה.
תודה.
רונן כרמלי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-11-2009, 13:00
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]להבנתי, אתה..."

שאלת השימוש בנשק על ידי כלים בלתי מאויישים היא שאלה מורכבת. שימוש בנשק על ידי רובוט אוטונומי לגמרי היא שאלה מורכבת הרבה יותר ולמיטב ידיעתי אין כיום מערכות גלויות שכאלו (זה אולי טיפה יותר עדין כי אפשר ויש מערכות סטטיות למניעת חדירה שהם חמושות באופן כלשהו ופועלות כנגד "מסתננים" אבל אפילו אז קשה לי להאמין שמערכת תפתח באש חיה ללא התערבות כלשהי של מפעיל אנושי).

הפיתרון לדעתי הוא פשוט - במקום להשתמש בנשק חם התאם את המערכת לנשיאת נשק לא קטלני (או אם להתאים עצמנו לזמן אז less than lethal weapons). הרבה יותר קל מכל הבחינות להציג מערכת כזאת לטובת כוחות שיטור ואבטחה ועם האמצעים הנכונים היא יכולה באופן פוטנציאלי להיות לא פחות יעילה.

באופן עקרוני לא ממש הבנתי על איזה פלטפורמה בדיוק אתה מדבר - אם כל מה שתיכננת היא מערכת מסתובבת עם מצלמה מדובר באמצעי מוגבל מאד. אפילו עם תוסיף צידוד מדובר במערכת סטטית אשר ניתן לנטרל בדרכים רבות. אם פיתחת רובוט נייד זה כבר סיפור אחר אבל הוא סופר מורכב ומהכרותי עם התחום יעברו עוד לא מעט שנים עד שיפותח רובוט אבטחה יעיל שיוכל לנוע באופן עצמאי בסביבה אורבנית מורכבת (אני לא מדבר על אבטחת גדר היקפית).

בקיצור מה בדיוק המטרה שלך פה?
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 15-11-2009, 13:27

תודה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "שאלת השימוש בנשק על ידי כלים..."

תודה על הערותיך המלומדות,
שאלתך לעניין והיא המעסיקה גם אותי.
יש גבול ליכולתי הכספית בלהמשיך ולפתח את הפלטפורמה לכלי יעודי.(ללא לקוח מזמין)
כפי שבטח הבנת, אני מציג כאן פלטפורמה לשימושים רבים, החל מכלי לבדיקת אביזרים בסיבוב מדוייק ושליטה על האנרציה, מהירות המיקום...וכיוון סיבוב...
על הכלי שכרגע הוא ציר אחד בלבד, ממוקמים האביזרים והכלים שבחרתי להראות כקונצפט..אבל האפשרויות לאיבזורו רבות.
חשוב מה אתה יכול להזין ב-20 גידים של 2 אמפר לגיד(בוורסיה החדשה)
אתה יכול לספק אנרגיה למספר רב של אביזרים כמו מצלמות, חיישנים, סולנואידים, משדרים, תאורה...
ובחלק מהגידים כמובן לשדר לאחור מידע בזמן אמת.

חשוב על: צב"ד לבדיקת אשכולות ג'יירוסקופיים, צב"ד לבדיקת WIFI וכרטיסי אלחוט אחרים GPRS, BT, וכו...כמו כרטיסי תקשורת מוטסים...השולחן יכול לדמות מעוף טיל(בהוספת רטט וטמפרטורה מתאימה)..

יש לי המון מה לומר אבל אמתין לתגובות אחרים, אני חושב שלא מיצינו...

מה שחשוב לי לדעת ולשמוע ממכם, האם זה נכון להראות בתערוכת איירוספייס המתקרבת, התקן לנשק על הרובוט(שימו דגש על הדילמה של רובוט יורה)
או פשוט "שולחן מסתובב חכם"
תודה לכל המגיבים,

בברכה
רונן כרמלי.
ישן 15-11-2009, 13:45

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "הבנתי. האם מערכות בעלות יכולת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
הבנתי. האם מערכות בעלות יכולת סיבוב וצידוד מדוייקים ומהירים נחשבות משהו מיוחד?
מה עושה המערכת שלך שמערכות דומות אחרות לא עושות (אני לא שואל בשביל להרפות ידך חלילה).

לגבי שאלת הנשק - זה עניין שיווקי בסופו של דבר - אם קהל היעד שלך הוא הצבא הייתי חושב על הצבת נשק חם אם אתה חושב יותר בכיוון האזרחי נראה לי שדווקא הכיוון אותו הצעתי עדיף.

יחסית למשקל ולאורך הזרוע שניתן להרכיב ען הפלטה העליונה, מהירות הסיבוב והדיק הינם די מרשימים אבל הכל יחסי כמובן.
אני חושב שאני מציג פה פיתרון חכם וזול יחסית לפתרון בעיות בטחוניות רבות.
כיום הפתרונות מסורבלים ויקרים, תוכנת ה-AI שלהם לוקה בחסר ונוטה אפילו לפיגור "קל"
בקיצור..המערכת שלי פשוטה ונגזרותיה רבות,
מכרתי יחדה אחת שהוכיחה עצמה בעבודה רציפה 3 שנים ויותר ללא תקלה אחת.
היא רובסטית(קשוחה) ועמידה.
הלקוח..חסוי.
תודה שוב.
ישן 15-11-2009, 14:09
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי KODMOTION שמתחילה ב "תודה"

ציטוט:
מה שחשוב לי לדעת ולשמוע ממכם, האם זה נכון להראות בתערוכת איירוספייס המתקרבת, התקן לנשק על הרובוט(שימו דגש על הדילמה של רובוט יורה)
או פשוט "שולחן מסתובב חכם"
היות ויש לך "שולחן מסתובב חכם", זה מה שאתה צריך להציג. חבל לך להתחיל לשרוף זמן בתערוכה בלהסביר למנהלים ואנשי שיווק ומכירות מה יש לך, טכנית, ומה חסר כדי להגע למה שייראה להם שיש לך (קרי, מערכת ירי אוטומטית).
הצעותי * או להדגים יכולת סריקה,
* או להדגים את יכולות המערכת הקיימת:
- שים על השולחן המסתובב משקל+ סמן לייזר קטן/ מצלמה
- תכנת את המערכת לרצף של סיבוב מהיר- עצירה בנק' א' - סיבוב בכיוון הפוך- עצירה בנק' ב' וכו', תן לאנשים להתרשם מההאצה, הדיוק וההדירות.
כך, מי שיתעניין בפיתרון הטכני שלך יבין מה אתה יודע לעשות.
ישן 15-11-2009, 13:12
  hashfkan hashfkan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KODMOTION שמתחילה ב "הדילמה: האם רובוט יכול לשאת נשק ולירות על אדם חמוש עם כוונות לבצע אקט של טרור?"

בלי לפגוע במערכת שהצגת (היא הרי לא מחדשת דבר ממה שקיים בשטח)

מה שחשוב הוא הדיון : האם לתת למערכת אוטונומית "ללחוץ על ההדק". כשאנו שומעים את השאלה הזו מיד אנו רואים את שוורצנגר רודף אחרי שרה קונור ורובוטים אימתנים (שלא שמעו על שלושת החוקים) מחסלים את האנושות.

התשובה לכך היא "פוליטית" בלבד. ברגע שנוכל להגן על ההחלטה בבית משפט אז יתנו לזה לקרוא. זה תלוי הרבה במערכת קבלת ההחלטות של האמל"ח. אבל יותר במדיניות.

מוקש מודרני הוא מערכת אוטנומית "יורה" גם לא מעט מטענים ומלכודים שמשתמשים בהם דרך שגרה.

קטלנית נשלטת ע"י מערכת אוטונומית "המביטה" על שטח בעייתי, הומנית יותר משד"מ.
ישן 15-11-2009, 13:50

חוקי אסימוב
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hashfkan שמתחילה ב "בלי לפגוע במערכת שהצגת (היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hashfkan
בלי לפגוע במערכת שהצגת (היא הרי לא מחדשת דבר ממה שקיים בשטח)

מה שחשוב הוא הדיון : האם לתת למערכת אוטונומית "ללחוץ על ההדק". כשאנו שומעים את השאלה הזו מיד אנו רואים את שוורצנגר רודף אחרי שרה קונור ורובוטים אימתנים (שלא שמעו על שלושת החוקים) מחסלים את האנושות.

התשובה לכך היא "פוליטית" בלבד. ברגע שנוכל להגן על ההחלטה בבית משפט אז יתנו לזה לקרוא. זה תלוי הרבה במערכת קבלת ההחלטות של האמל"ח. אבל יותר במדיניות.

מוקש מודרני הוא מערכת אוטנומית "יורה" גם לא מעט מטענים ומלכודים שמשתמשים בהם דרך שגרה.

קטלנית נשלטת ע"י מערכת אוטונומית "המביטה" על שטח בעייתי, הומנית יותר משד"מ.

תודה,
חוקי אסימוב כבר פתרו את השאלה של אם ניתן לתת לרובוט אוטונומיה לירי חופשי...התשובה לא.
החוקים המקוריים
  1. לא יפגע רובוט לרעה בבן אדם, ולא יניח, במחדל, שאדם יפגע.
  2. רובוט חייב לציית לפקודותיו של אדם, כל עוד אינן סותרות את החוק הראשון.
  3. רובוט ידאג לשמור על קיומו ושלמותו, כל עוד הגנה זו אינה עומדת בסתירה לחוק הראשון או לחוק השני.
אני רוצה לדעת דעתכם.
ודעתך ברורה.
תודה.
ישן 15-11-2009, 15:12
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
לא מדובר כלל על חוקי רובוטיקה אלא על חוקי אתיקה.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי KODMOTION שמתחילה ב "חוקי אסימוב"

חוקי אסימוב תקפים רק בסיפורי הרובוטים שלו. לא במציאות. במציאות יש למשל כלי נשק שנקרא מוקש. זה דבר תמים לחלוטין שלא יפגע בזבוב. עזוב אותו בשקט והוא אפילו לא יחשוב עליך. אם דרכת עליו - אתה אשם! נכון, יש חוק המחייב גידור ושילוט של שדה מוקשים. יש גם אנשים שלא יודעים לקרא. יש גדרות שנסחפות, וכדומה. יש נשק שנקרא רובה. כלי מטומטם לחלוטין שמונח לו בשקט. אז מה אשם היצרן של הרובה? הוא מתגאה בדיוק ובטיב החלקים. הוא מפרט לך ארוכות את הנדסת האנוש המתקדמת. אם אתה בסיכלותך כי רבה מכניס מחסנית טעונה, דורך ולוחץ על ההדק - אתה אשם!

הפלטפורמה שלך אינה שונה במאומה ממוקש, או לחילופין מכלי רכב, או שקית פלסטיק פשוטה. כולם יכולים להרוג, ואתה לא תמיד יכול לשלוט בשימוש שנעשה בכלי שיצרת, או לידי מי יפול.

מצטער על ההיסחפות, אך שאלתך לא יותר רלוונטית מאשר אם היית יצרן של אלות בייסבול. גם אם תמכור את הפלטפורמה שלך לצורך צילומי דיוק אסטרונומיים, מישהו כבר ימצא לה שימוש אפל יותר. דוגמה נוספת: מעבדים למשחקי נינטנדו מצאו את דרכם למערכות ניהוג של טילי ק"ק צפון קוריאניים.
ישן 15-11-2009, 23:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי 504 שמתחילה ב "[QUOTE=nitch]אפשר לתבוע את..."

טענה כזו תגרום לביטול מיידי של הפרוייקט והשלכות חמורות ביותר לכל המעורבים. עצם ההפעלה של אמצעי כזה ידרוש יכולת שליטה מלאה וניתוק של המערכת במקרה של אבדן שליטה כתנאי הפעלה מראש.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-11-2009, 09:25
  504 504 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.09
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "טענה כזו תגרום לביטול מיידי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
טענה כזו תגרום לביטול מיידי של הפרוייקט והשלכות חמורות ביותר לכל המעורבים. עצם ההפעלה של אמצעי כזה ידרוש יכולת שליטה מלאה וניתוק של המערכת במקרה של אבדן שליטה כתנאי הפעלה מראש.

אבל אני לא דיברתי על "אובדן שליטה",ולא מבין למה אתה מדביק לי דברים שלא כתבתי: אני מתכוון שלא נורא אם פה ושם ייפלטו לרובוט אי אלו יריות. כשאנחנו נלחמים מול ארגוני טרור, שמעצם הוויתם הם ארגונים חסרי כל מוסר ואמות מידה, לא נורא אם מידי פעם תקרה "תקלה אלקטרונית מצערת" ( בדומה לתקלות שיכולות להיות בכל מכשיר ). "כח עליון" הוא נימוק משפטי מקובל וידוע.

אז כמה צדקנים באו"ם או באום אל פאחם ישתוללו. SO WHAT?
ישן 16-11-2009, 09:13
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "לדעתי, הפחד מפני רובוטים..."

דעתי כמוך, רק שאני לא חושב שיש טילים אוטונומיים לגמרי כמו שתיארת - לדעתי אין שום טיל שמשגר את עצמו לבד ובוחר את מטרתו לבד, אף אחד לא יסמוך מספיק על טיל שיעשה דבר כזה.
לפני שבועיים, לגמרי במקרה, עשיתי מצגת קצרה על כלי רכב אוטונומיים להצגה באחד הקורסים שיש לי הסמסטר, ובכל החיפושים וקריאת החומר שעשיתי כהכנה למצגת עלתה התמונה שהמצב הכללי של כלי רכב אוטונומיים בעולם היא דווקא מאוד אופטימית. אני אמנם יותר התמקדתי בפיתוחים אזרחיים (שהפעם הם דווקא אלו שהובילו את חזית הקידמה בתחום, ולאו דווקא הפיתוחים הצבאיים), אבל מהתמונה התברר שהכלים האוטונומיים הצבאיים (לפחות אלה שהם לא סודיים) לא מקבלים סמכויות כמו שהכלים האזרחיים מקבלים, ויש עדיין נטייה חזקה מאוד לשים עין (וגם יד) אנושית צופה בחשד מאחורי כל אמצעי אוטונומי צבאי, או לפחות לצמצם משמעותית את פוטנציאל ההרג שלו.
אני מניח שפשוט אף אחד לא רוצה שבגללו יהיה איזה שוורצנגר משתולל עם מיניגאן שצועק "האסטה לה ויסטה בייבי" לכל עבר - אבל ברגע שכלי אחד כזה יוכיח את עצמו כאמין ויעיל מאוד, אנחנו נראה גידול משמעותי בתחום הצבאי של כלי רכב אוטונומיים שנושאים נשק קטלני.

לעידו, דווקא לדעתי לא יעברו הרבה שנים עד שימצא רובוט שידע לעבוד בגזרה אורבנית מורכבת - כמו שאתה בוודאי מכיר, את זה כבר עשו בהצלחה לא מבוטלת ב-2007...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 16-11-2009, 10:40

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "דעתי כמוך, רק שאני לא חושב..."

יש הבדל בין לנסוע באזור אורבני (אגב לא סופר מורכב למרות שמדובר בהחלט בהישג יפה) לבין התנהלות מלאה באזור עם בני אדם (העיר המבויימת שבנתה DARPA לא הייתה מלאה באנשים). רובוט אבטחה אזרחי בשונה מרובוטים צבאיים צריך לפעול בסביבה אורבנית בדיוק כמו שאתה הולך ברחוב או בקניון - רובוט יעיל כזה הוא דבר מורכב מאד.

אגב אני חושב שיש להפריד בדיון הזה בין מערכות אוטונומיות בדרגה נמוכה לבין מה שרבים חושבים עליו כשמדברים על "רובוטים בעלי יכולת להרוג". הסוג הראשון כולל באמת מערכות כמו טילים מונחים ("שגר ושכח וכו'), מוקשים וכדומה. הסוג השני הוא משהו שאין לנו כיום וכנראה יעבור עוד זמן עד שיהיה (יש אומרים אם בכלל) - בינה מלאכותית בעלת מודעות המקבלת החלטות. האפשרות השנייה מטרידה הרבה יותר בהרבה מובנים - חלקם פסיכולוגיים אבל חלקם גם מעשיים. רמת המורכבות של רובוט בעל מודעות תאפשר לו לקבל/לסרב לקבל/לשנות החלטות ברמת מורכבות גבוהה לעין שיעור ממה שאנו מכירים היום בכלים רובוטיים. אז נכון שבמידה מסויימת הכל עניין של דרגה (אגב אפשר וצריך להתווכח גם על הנקודה הזאת) אבל אנחנו עדיין מאד רחוקים מהמצב הזה ולכן לדעתי יש פה פספוס של הנקודה.
www.MegaPixel.co.il

ישן 16-11-2009, 12:46
צלמית המשתמש של גראדיאנט
  גראדיאנט גראדיאנט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "יש הבדל בין לנסוע באזור..."

תראה, רובוט לעולם לא יוכל להפעיל שיקול דעת המתקרב ליכולת אנושית. את זה ניתן להוכיח מתמטית, ואלן טיורינג עשה את זה לפני כחמישים שנים. הנקודה היא, שלא בטוח שיש צורך ביכולת אנושית.

תאר לעצמך טנק בלתי מאויש, שמשימתו הפשוטה היא לאתר טנקי אויב ולהשמידם. לעניות דעתי, יש כאן שתי בעיות טכנולוגיות, אבל אף אחת מהן לא מגיעה לרמת מורכבות של תודעה אנושית. הרובוט צריך להיות מסוגל לנוע בכוחות עצמו בשטח (והרי על זה עובדים) וצריך יכולת זיהוי של טנקי אויב (עיבוד תמונה ברמה גבוהה, אבל לא בלתי אפשרית). ודאי שהוא יצטרך אלגוריתם תעדוף מטרות ואלגוריתם התחמקות ושינוי עמדה, אבל אלו גם כן אלגוריתמים לא סבוכים במיוחד.

אתה לא צריך שהטנק הזה ידע לזהות את נקודת המאמץ העיקרי של האויב ויקבל החלטות אסטרטגיות. אלו הוראות ופקודות שהוא יקבל מהמג"ד המפעיל.

ישן 16-11-2009, 13:18

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "תראה, רובוט לעולם לא יוכל..."

טורינג מעולם לא הוכיח שום דבר כזה. טורינג דווקא האמין שבינה מלאכותית חזקה אפשרית - הוא לא היה מפתח את המבחן הקרוי על שמו אם לא היה חושב כך.

לגבי המתאר שהבאת - טנקים כאלו לדעתי ניתן לפתח גם כיום או בעתיד הקרוב מאד (אני כבר הרבה זמן שואל מדוע אין לנו טנקים בלתי מאויישים וטרם מצאתי תשובה טובה).

לגבי אסטרטגיה - אני בהחלט רואה מצב בו בינה מלאכותית מתקדמת תמליץ על דרכים לפעולה ברמה אסטרטגית - זה לא יקרה היום או מחר אבל בטווח זמן של כשניים עד שלושה עשורים זה לא בלתי אפשרי.
www.MegaPixel.co.il

ישן 16-11-2009, 15:31
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "תראה, רובוט לעולם לא יוכל..."

להיפך.

אני חושב שברמה הטקטית/מערכתית יש כבר עשרות שנים תוכנות שעובדות טוב מבן-אדם ומזהות רשתות פיקוד לפי תעבורת קשר, מנתחות נתיבי יירוט נגד מפציצים, מכוונות עומסי תנועה בערים גדולות, מקצות מטרות לטילים בין-יבשתיים וכו'.

דוקא הרמה הטכנו-טקטית (נהיגת רכב, כיוון תותח) היא הבעייתית- פשוט כי החיישנים הבשילו מאוחר. רק בשנים האחרונות הופיעו "מצלמות" פשוטות וזולות יחסית שנותנות תמונה מרחבית, למשל.

מה שכן, יש כמה רמות בין מוקש פשוט או טיל ל-"טנק אוטונומי", שאני מתפלא שלא קיימות.
נאמר, משאית אספקה אוטונומית, משגר נ"ט אוטונומי או מטען שיודע לפעול רק נגד מטרה מסוג מסוים, כמו המוקש נגד מסוקים AHM שלדעתי לא הבשיל למערכת מבצעית:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:09

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר