לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 26-10-2004, 11:31
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.10.02
הודעות: 6,484
אז מה יש באמת בתכנית שרון?

אז מה יש באמת בתכנית שרון?
12:02, 26 אוקטבר 2004 / י"א בחשון תשס"ה

ישראל תפנה גם בסיסי צבא בצפון השומרון, תרחיב את שטחי A ע"מ ליצור רצף טריטוריאלי ערבי ותשפר בו את תשתית התחבורה, תאפשר אימון מחדש של כוחות הרש"פ ועוד סעיפים עלומים. מאיר אינדור חושף במכתב לח"כים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.inn.co.il/data/images/2004/10/26/sharon-vemapa-s.jpg]


מאיר אינדור, איש ארגון 'אלמגור', פורס היום את פרטיה של תכניתו המדינית של ראש הממשלה, כולל אלה שאינם זוכים לסיקור תקשורתי נרחב. לטענתו של אינדור פרטים אלה מוכיחים כי "בניגוד לדברי שרון ש'תכנית ההתנתקות תסייע למאבק בטרור', התכנית תעצים את הטרור".

אינדור שלח לכתבנו שמעון כהן ראשי פרקים מתוך מסמך שנשלח לחברי הכנסת לקראת הצבעתם היום בכנסת על תכנית ההתנתקות של שרון. מסמך זה הוכן, לדבריו על ידי קצין צבא במיל. המבקש שלא לפרסם את שמו.

מסמך זה מסתמך "על הסעיפים הבלתי ידועים של תכנית ההתנתקות, היינו חילופי המכתבים שרון-בוש, וייסגלס-קונדליסה רייס, שהוצגו לממשלה".

אינדור טוען עוד כי הוברר לו כי שרים וחברי כנסת לא עיינו בחלק זה של התכנית. להערכתו הסיבה לכך היא "שאינם מתייחסים לפינוי הישובים ואולי מפני שכתובים בסגנון משפטי יבש".

מדובר בשורה של צעדים שמשמעותם הרחבת שטחי "A" ו"B" ונסיגה אחורה מכל ההישגים הצבאיים שהושגו לאחרונה במאמץ אדיר של חיילי צה"ל בשטח בקורבנות של חיילים הרוגים ופצועים.

סעיף אחד מדבר על כך ש"מצרים, ירדן והסי. אי. אי יאמנו מחדש את צבא הרש"פ, ביניהם גם 'כח 17' שנפגע קשות על ידי צה"ל וישקמו את הכוחות ברש"פ שנפגעו בעימות עם צה"ל.

הכוחות האמורים יאומנו באיסוף מודיעין, מטווחים וירי מדוייק. כמו כן תאופשר להם הצטיידות מחודשת בנשק ותותר להם התנועה בהם ובשטחים גדולים יותר.

מהעולה במסמך מתברר כי המגמה היא להחזיר את כוחות הרש"פ על רוב מרכיביהם לכשרות מבצעית.

עוד קובע המסמך האמור כי כבר כעת שלושה מליון ערבים המוגדרים כ"פליטים פלסטינים" מכינים עצמם בדרכם למעברי הירדן כדי להגיע ליו"ש מלבנון, ירדן ומדינות נוספות. מיליונים אלו יפוזרו בתוך ערי הרש"פ ובאזורים שבין הערים כולל הגבעות שצופות על פני השפלה.


בתכנית ההתנתקות עצמה נכתב כי "ברור הדבר כי מסגרת ריאלסיטית, מוסכמת והוגנת לפתרון סוגיית הפליטים הפלסטינים כחלק מכל הסדר קבע תימצא דרך הקמתה של מדינה פלסטינית, ויישובם של הפליטים הפלסטינים בה" .


סעיף נוסף בתכנית מדבר על הורדת רוב המחסומים ביהודה ושומרון, צמצום פעילות בטחונית בבית לחם טול כרם קלקיליה שכם ומילוי הואקום בכוחות הרש"פ. הציטוט הרלוונטי מתוך תכניתו של ראש הממשלה קובע כי "בהתאם לנסיבות, תשקול ישראל לצמצם פעילותה בערים הפלסטיניות.... ישראל תפעל לצמצום מספר נקודות הביקורת בכלל איו"ש".

פרט מדאיג נוסף בתכנית ההתנתקות קובע כי למרות החשש שליווה את מדיניותה של ישראל במשך שנים ובו חששה מלאפשר לרש"פ להקים נמל ימי הרי שבתכנית נכתב כי "תישקל אפשרות להקמת נמל ימי ושדה תעופה ברצועה".

באשר להמשך ה"מתנות" אותן תקבל הרש"פ ממדינת ישראל בתכנית שרון נכתב במסמך חלק ב' של תכנית ההתנתקות כי "ישראל תשאף להשאיר את תשתיות המים, החשמל והביוב המשרתות את היישובים הישראלים שיפונו. ככלל, ישראל תאפשר המשך אספקת חשמל, מים, גז ודלק לפלסטינים, על-פי ההסדרים הקיימים. ההסדרים הקיימים, לרבות בנושא מים והתחום האלקטרו-מגנטי, יישארו בתוקפם".

לסוגיית המשך העסקתם של ערביי הרש"פ קובע המסמך כי "כניסת עובדים לישראל בהתאם לקריטריונים הקיימים".

פרט בטחוני מדאיג נוסף יאפשרתנועה חופשית לערביי הרש"פ בין שכם לצפון השומרון על ה"רצף הטריטוריאלי". זאת אחרי הוצאת כל הנוכחות הצבאית משם.

ובאשר להרחבת שטחי Aכותב מסמך ההתנתקות הרשמי של מדינת ישראל כי "ישראל תפנה אזור בצפון השומרון (גנים, כדים, חומש ושא-נור) ואת כל המתקנים הצבאיים הקבועים באזור זה, ..., לא תיוותר באזור צפון השומרון נוכחות ישראלית קבועה של כוחות ביטחון ואזרחים ישראלים.... המהלך יאפשר רציפות טריטוריאלית פלסטינית באזור צפון השומרון".

על מנת להקל את התנועה הפלשתינית ברחבי צפון השומרון נכתב גם כי "ישראל תשפר את התשתית התחבורתית באיו"ש, במטרה לאפשר רציפות תחבורתית פלסטינית באיו"ש".

7
_____________________________________

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #5  
ישן 26-10-2004, 11:39
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.11.02
הודעות: 32,894
כתבה "הינתקות" - חומר למחשבה ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אז מה יש באמת בתכנית שרון?"

"הינתקות" - חומר למחשבה ...
24/10/2004 | אל"מ (מיל.) משה


קם ראש ממשלה, אריאל שרון, שנבחר ברוב גדול לראשות הממשלה על-ידי ציבור שבחר בו, כי דרכו הייתה דרך שונה משל השמאל. בעוד שיריבו לבחירות יו"ר מפלגת העבודה ,עמרם מצנע (זוכרים ?) הצהיר במסעו: "שנה אחרי שאבחר נצא מעזה". אמר שרון: "דין נצרים כדין נגבה ותל אביב. פינוי נצרים רק יעודד את הטרור ויגביר את הלחץ עלינו".

אותו ראש ממשלה, מסתבר, ששיקר לבוחריו והחליט לבצע את דרכו המדינית של יריבו מהשמאל והמוזר הוא שהציבור ונבחריו בכנסת עוברים על העניין לסדר, גרוע מזה אינם שואלים בצורה יסודית ואמיתית "מה יצא לנו מכל העניין?" ואינם בוחנים את "תכנית ההינתקות". הם הולכים להצביע על חוק ההינתקות מלא וגדוש פרטים טכניים, אבל לא עוצרים לרגע לבחון את הרעיון עצמו.

מה יקרה ?
· השלום עם הפלשתינים לא יגיע, על זה אין ויכוח לא בימין ולא בשמאל. האשליה הזו נגוזה. כולם יודעים שהפלשתינים עשו צחוק מהמילים הכתובות בכל ההסכמים, המזכרים והמכתבים.

לא נתנתק מעזה, נשמע מוזר אבל זו האמת:

א. לא ננתק להם את החשמל הזורם מתחנות כוח ישראליות והם לא משלמים עבורו.

ב. לא ננתק להם את מקורות המים, הם לא משלמים עבורם, העלות באה מכיסו של משלם המסים הישראלי.

ג. לא נפסיק את תנועת הפועלים שימשיכו להיכנס לשטחנו, אולי במספרים קטנים יותר, אבל ימשיכו להיכנס וימשיכו ניסיונות הפיגוע באמצעותם.

· המצרים לא ישמרו עלינו. עברו רק 3 שבועות מאירועי הדמים בטאבה ובסיני והנושא כבר נשכח! "מגה-פיגוע" זעקו הכותרות, "המצרים לא נקפו אצבע" אמר כל מי שהיה שם, ניצולים וכוחות ההצלה. איך כל העניין נמחק? מישהו שאל עצמו לגבי הפקת לקחים? מישהו שאל, מה הטירוף הזה להפקיר את ביטחוננו בידי המצרים? מישהו הרהר איך זה שהתקשורת שינתה את טעמה ופתאום דיווחה על "אידיליה במערכת היחסים עם מצרים". האם לא תהיתם אולי כל הליקוק הוא כדי להכין את הקרקע להינתקות? כל מי שעיניו בראשו וחצה פעם את הגבול למצרים, ראה את ההקפדה בבדיקות של תאי המטען של מכוניות ישראליות ואת המעצרים שנגזרו על ישראלים שבטעות נמצא במטענם כדור רובה שנשכח מתקופת המילואים.

איך לא נשאלת השאלה, מדוע קפדנות זו לא ננקטת בגבול המצרי באזור רפיח? התשובה פשוטה - המצרים שותפים להברחת אמצעי הלחימה לרצועת עזה. ומי שמספר לנו מעשיות ראוי שיקבל את התשובה: "הנה בטחת על משענת הקנה הרצוץ הזה, על מצרים, אשר יסמך איש עליו ובא בכפו ונקבה"... (מלכים ב', פרק י"ח, 21).

· הטרור יגבר. כל מומחי הביטחון כבר אמרו שהינתקות תיתן רוח גבית לטרור. וכי אפילו הדיבור על נסיגה מעודד את הטרור. ירי הקאסם לא יפסק אלא עלול לפגוע גם במרכז הארץ מהאזורי השומרון שיופקרו בידי המחבלים. אשקלון אשדוד ומרכז הארץ יכנסו לקשת הטווחים של רקטות ופצצות מרגמה.

· פגיעה בכלכלה. הכלכלה הישראלית מצויה במשבר מתמשך, אמנם יש סימני התאוששות, אבל ההינתקות תנחית על התאוששות זו מכה קשה מאוד. מיליארדי שקלים יוצאו על העתקת מחנות צבא ומתקנים אסטרטגים. כספים רבים יוקצו לעקירת המתיישבים מחבל קטיף. מאיין יבוא הכסף? שיהיה ברור לכולם, שהכסף יבוא מכיסנו, מכיס משלם המיסים הישראלי. אסור להאמין לשקרים שנקבל סיוע אמריקני, גם עבור הנסיגה מלבנון לא קיבלנו מהם דולר אחד!

· טרנספר של יהודים. אין מילה מתאימה לעקירת יהודים מביתם ומאדמתם. זה לא "מעבר ממקום למקום", זו לא "העברת דירה", כפי שמנסים לספר לנו בתקשורת. זו עקירה וגירוש של מתיישבים שחיו בחבל ארץ צחיח והפכו אותו לגן פורח. זו עקירה של מתיישבים שבנו בתים, ילדו ילדים וגם קברו את מתיהם שם. זה יהיה הרס נורא של בתי מגורים, בתי כנסת, חממות ומצבות. לאירוע כזה לא ניתן לקרוא "הינתקות", זהו טרנספר בכוח.

· קרע נורא בעם ובצבא. הקרע בעם היהודי בארץ ישראל הוא גדול גם היום. קרע זה יגדל ויעמיק אם יקרה האירוע הנורא של טרנספר יהודים. סרבנות של חיילים תקרה, את זאת יודעים כבר עכשיו בצה"ל. כל הקמפיין נגד סרבנות לא יצליח כאשר יגיע רגע האמת ובו תינתן פקודת גירוש יהודים, פקודה שבעיני ובעיני רבים מאוד, היא פקודה בלתי חוקית בעליל ושאסור לבצעה.

· סכנת מלחמת אחים. אח במדים שיבוא להחריב, לעקור ולגרש מביתו באלימות, את אחיו - זו מלחמת אחים. האחראי לסכנה איומה זו, יהיה זה שייתן את ההוראה. נותן פקודת הגירוש יהיה האשם ולא זה שמתריע מפני מלחמה זו ומבקש למנוע אותה.

את הרוב להצבעה על "חוק ההינתקות" מנסה אריאל שרון להשיג בכל דרך אפשרית :
· כריתת ברית עם מפלגת העבודה.
· איום על שרים בפיטורים, הוא כבר הוכיח בעבר שהוא מסוגל לפטר שרים כשלא סרו למרותו.
· פיתוי חברי כנסת במשרות.
· התבססות על קולות חברי כנסת ערבים, אשר מבחינתם כל חוק שיביא לעקירת יהודים מכל מקום בארץ ישראל הוא חוק טוב.

היעדר ההסבר ל"המרת הדת" שביצע אריאל שרון מוביל למסקנות בלתי נמנעות, לגבי המהפך שלו. החקירות, המשפחה, מעשה סחיטה, השד יודע מה - חייבים להיות כאן מניעים אפלים .
אם אלה הסיכונים שבתכנית ההינתקות, ואלה הן המחשבות לגבי מניעיו של שרון, האם לא ראוי היה לדרוש ללכת לעם לבחירות חדשות? או לפחות למשאל עם?

NFC
_____________________________________
חתימתכם הוסרה כיוון שלא עמדה בחוקי האתר. לפרטים נוספים לחצו כאן. תוכלו לקבל עזרה להתאמת החתימה לחוקים בפורום חתימות וצלמיות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:31

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר