לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2009, 01:40
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
מידע טילי "ברק 8" ייכנסו לספינות חה"י ב-2011

טילי "ברק 8" ייכנסו לספינות חה"י ב-2011
יום רביעי, י"ח בסיון התשס"ט, 10 ביוני 2009, 17:53

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...na/09/22/07.htm

מערכת ההגנה החדשה תחל בקרוב תקופת ניסויים שתימשך שנתיים. לאחריה, יותקן הטיל לצד ה"ברק 1", ויספק לספינות "סער 5" הגנה ממגוון איומים מתקדמים

מערכת ההגנה החדשה מפני טילים נגד ספינות, ה"ברק 8", תיכנס לשימוש בעוד כשנתיים, עם סיום תקופת הניסויים המתחילה בקרוב. במסגרת ההצטיידות, יותקן הטיל בספינות "סער 5" המתקדמות, ויתווסף ל"ברק 1" הקיים כיום בספינות החיל.

ה"ברק 8" צפוי לתת מענה למגוון איומים חדשים בזירה הימית, שנוצרו מאז פיתוח הגרסה הוותיקה של הטיל בסוף שנות ה-80. "טילי התקיפה המתקדמים שבידי האויב מציבים אתגרים חדשים ביכולותיהם, ו'ברק 8' מהווה מענה לצורך הזה", הסביר גורם במינהלת פיתוח אמצעי לחימה ותשתיות (מפא"ת) במשרד הביטחון, המעורב בתהליך הפיתוח. "הדור החדש של טילי ה'ברק' יאפשר לחיל הים עצמאות בפעילות שלו, ויבטל את התלות בהגנה אווירית על ספינותיו" .

הצורך בטיל ההגנה החדש חוזק בעקבות הפגיעה באח"י "חנית" במהלך מלחמת לבנון השנייה, אולם הוא אופיין עוד בתחילת שנות ה-2000. טיל ה"ברק" המקורי נחשב לפורץ דרך, בהיותו טיל היירוט הראשון בעולם המשוגר אנכית ואז מתכוונן לעבר האיום. כך, הוא מסוגל לספק מענה רחב יותר לאיומים המגיעים מכיוונים שונים.

בפרויקט החדש שותפים חיל הים, מפא"ת, התעשייה האווירית וחברת רפא"ל. הגרסה המתקדמת של הטיל, עליה שוקדים כל הגורמים המעורבים, תאפשר הגדלת מעטפת ההגנה, תוך התמודדות עם מגוון רחב יותר של איומים. המיירט החדש יידרש לפעול תנאי סביבה שונים לחלוטין מהמיירטים הקרקעיים, החל מתנאי הים וכלה במידת השטח עליו צריך להגן.

"מערכת 'ברק 8' תקנה לחיל הים יכולת תקיפה נגד מטוסים ויכולת יירוט טילים תוקפים", ציין גורם בכיר בחה"י. "היא תצעיד את חיל הים למאה ה-21, עם יכולת התמודדות מיטבית נגד כל האיומים האלו".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://sitelife.aviationweek.com/ver1.0/Content/images/store/15/13/4f4a5d41-2c6d-424a-ad37-a2ea63b56986.Large.jpg]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-06-2009, 14:16
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "לצערי לא"

דרך אגב, מעניין לראות שקיים דימיון רב מכמה בחינות בין Kinzhal ל"ברק". וכיוון שה-Kinzhal הוא פיתוח ימי של Tor, הייתי מצפה לראות מערכת ניידת בשביל כוחות היבשה המבוססת על "ברק". הרי הטילים כבר קיימים, ומבחינת המכמ"ים ישראל נמצאת בין המדינות המובילות בעולם. לכן כל מה שנישאר זה לשלב את המערכות הקיימות על פלטפורמה מתאימה כלשהי, למשל על רכבי תובלה Oshkosh שנמצאים בשירות צה"ל או אפילו על פלטפורמה של טנק, ולהתאים את התוכנה. פיתוח כזה היה מספק לדעתי הגנה טובה לכוחות היבשה בשדה הקרב ובמהלך תנועה מפני מסוקים, מטוסי תקיפה, חימוש אווירי מונחה ופצצות ברזל, כטבמ"ים, וגם יכולת יירוט חלקית של מטוסי קרב, וכל זה במחיר נמוך יחסית.

ישן 15-06-2009, 18:07

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "יש כבר מעין דבר כזה שנקרא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי double_o
יש כבר מעין דבר כזה שנקרא דיפנדר:
http://www.rafael.co.il/marketing/a...=186&docID=1336

זה שונה מאוד ממה שאני התכוונתי אליו. המערכת הזאת אינה ניידת אלה נגררת, היא לא מתאימה לפעולה בתנועה, ונמשגרים אינם אוטונומיים (דורשים מכ"ם ומרכז פיקוד נפרדים). בנוסף לזה המערכת כוללת רכיבים זרים. זה אומר, שהיא אינה מתאימה לשימוש כמערכת נ"מ של כוחות היבשה של צה"ל, אלא מיועדת לייצוא כמערכת הגנה קצרת טווח על מטרות איכות.

ציטוט:
בעבר הייתה גם הצעה של רפאל לפתח מערכת ניידת המשלבת טילי ברק ותותחים שנקראה ADAMS, ראה כאן החל מהודעה #23:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ams#post3339306

זה קרוב יותר למה שאני דיברתי. אבל הייתי מוריד את וולקאן ומוסיף מכ"ם חיפוש\בקרת אש.

את הוולקאנים לדעתי כדאי לשים על פלטפורמה קטנה יותר, יותר ניידת (אש תוך כדי תנועה או מעצירות קצרות) וממוגנת, מה שהיה מאפשר לה לפעול בתנאי מגע עם אויב. כדאי גם להוסיף טילי נ"מ קלים (טילי כתף). כלומר משהו בסגנון ה"מחבט", אבל אם יכולות פעולה אוטונומית רחבות יותר (מכ"ם חיפוש\בקרת אש או מערכת בקרת אש אלקטרו-אופטית) ובשעיפה על פלטפורמה יותר ממוגנת (אולי משהו כמו "אכזרית", "פומה" או נגמ"ש כבד אחר). בנוסף להגנה יעילה על כוחות קדמיים מפני מסוקי ומטוסי תקיפה, מערכת כזאת תהיה גם מסוגלת להעסיק מטרות קרקעיות במקרה הצורך.

ישן 17-11-2009, 16:25
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
ומה זה "טונגוסקה"?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=double_o]יש כבר מעין..."

ציטוט:
זה קרוב יותר למה שאני דיברתי. אבל הייתי מוריד את וולקאן ומוסיף מכ"ם חיפוש\בקרת אש.

את הוולקאנים לדעתי כדאי לשים על פלטפורמה קטנה יותר, יותר ניידת (אש תוך כדי תנועה או מעצירות קצרות) וממוגנת, מה שהיה מאפשר לה לפעול בתנאי מגע עם אויב. כדאי גם להוסיף טילי נ"מ קלים (טילי כתף). כלומר משהו בסגנון ה"מחבט", אבל אם יכולות פעולה אוטונומית רחבות יותר (מכ"ם חיפוש\בקרת אש או מערכת בקרת אש אלקטרו-אופטית) ובשעיפה על פלטפורמה יותר ממוגנת (אולי משהו כמו "אכזרית", "פומה" או נגמ"ש כבד אחר). בנוסף להגנה יעילה על כוחות קדמיים מפני מסוקי ומטוסי תקיפה, מערכת כזאת תהיה גם מסוגלת להעסיק מטרות קרקעיות במקרה הצורך.

גם בפנציר/טונגוסקה יש תותח (ואם לדייק - שני תותחים). נכון שמדובר בכלים שמיועדים להגנת כוח בתנועה (לפחות הטונגוסקה, הפנציר די מזכיר את ה-ADAMS ולא ברור לי יכולותיו בזמן תנועה), ועדיין ראה את ההצלחה של הפלנקס הקרקעי בעירק ומכאן תבין שמדובר במערכת ניידת למדי שמספקת פתרון דו-שכבתי יעיל ואיכותי.

ישן 17-11-2009, 20:24

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "ומה זה "טונגוסקה"?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
גם בפנציר/טונגוסקה יש תותח (ואם לדייק - שני תותחים). נכון שמדובר בכלים שמיועדים להגנת כוח בתנועה (לפחות הטונגוסקה, הפנציר די מזכיר את ה-ADAMS ולא ברור לי יכולותיו בזמן תנועה), ועדיין ראה את ההצלחה של הפלנקס הקרקעי בעירק ומכאן תבין שמדובר במערכת ניידת למדי שמספקת פתרון דו-שכבתי יעיל ואיכותי.

אני דיברתי על הצורך שקיים לדעתי במערכות נ"מ של כוחות היבשה בצה"ל. ה"פאלנקס" היבשתי וה-ADAMS לא נועדו לזה, אלה אינם מערכות נ"מ קו ראשון שמסוגלים לפעול במגע עם כוחות היבשה ומבסגרת יחידות (או עוצבות) חי"ר\שיריון\תותחנים.

ישן 18-11-2009, 05:30

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "איזו כמות? האיום האוירי הוא..."

אני מסכים איתך, שכרגע קשה לראות מהו הצורך המבצעי במערכות נ"מ מתקדמות של כוחות היבשה של צה"ל. הרי במקרה של לחימה מול סוריה או מצרים, למשל, סביר להניח שתוך זמן מאוד קצר תושג עליונות אווירית. מצד שני, אם עליונות אווירית לא תושג, כוחות היבשה ישארו חשופים למתקפות מטוסי ומסוקי תקיפה ומפציצים טקטיים. איך זה אפשרי? אני רואה כמה אפשרויות:

1. המשך מגמת ההתחזקות חילות האוויר של מדינות ערביות ביחס לחיל האוויר הישראלי (כלומר, גישה מיצרית ושל מדינות המפרץ למטוסי קרב אמריקאיים הדומים מבחינת היכולות לאלו של חיל האוויר הישראלי, גישה של מדינות המפרץ ואפריקה הצפונית למטוסי קרב אירופאיים חדשים, גישה של מדינות ערביות למטוסי קרב רוסיים מתקדמים וזולים יחסית);
2. מלחמה בכמה חזיתות מול שתי או יותר מדינות ערביות;
3. התחזקות של מערך הנ"מ במדינות ערביות מה שימנע מחיל האוויר גישה למרחב אווירי של האוייב או יקשה עליו בצורה משמעותית.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:21

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר