לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2013, 15:30
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
ליבוי הבהלה בציבור על ידי התקשורת

בימים האחרונים, וביתר שאת במהלך היום , שוטף גל של פרסומים בתקשורת, שמלבה תחושת בהלה של "ערב מלחמה". חלק מהפרסומים עברו לטעמי את גבול חוסר האחריות. כיוון שאין אשכול בנושא, ויש חשיבות ליחסי תקשורת/ביטחון/חברה, ראיתי לנכון לפתוח אשכול בנושא זה. מי שיעלה חומר, מתבקש לעשות זאת כצילום מסך, אתרי האינטרנט משתנים במהירות.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-08-2013, 16:49
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
העיתונות כמראה . ראה מקרה 91
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "ליבוי הבהלה בציבור על ידי התקשורת"

ב 91 כל המומחים אמרו סכוי קטן קטן מאוד לנפילת טילים בארץ , אנשים לא התכוננו יותר מידי והפאניקה היתה בסיעה (כולל חלק מכוחות הביטחון).
אין מה לעשות אנחנו עם של 0 או 1 .
בימים כתיקונם תחנות חלוקת המסכות נשארו רייקות ופיקוד העורף היה צריך להתחנן לאנשים לבוא.
היום הפאניקה בסיעה והעיתונות רק מדגישה אותה.
האם זה מסוכן ? האם זה פוגע במשהוא במהלך התקין של התנהלות המדינה ?
הדבר היחידי שקורה הוא שאנשים רצים לתחנות החלוקה לרענן את המסכות שלהם , לפחות עכשיו הם עושים את זה.
האם העיתונות חושפת תוכניות מבצעיות ? (היום) האם העיתונות גורמת לאנשים לקפוץ מהגג כי הסוף קרוב ?
אייפה בדיוק הבעייה ?
לדעתי העיתונות נכנסת לחלל שהממשלה משאירה . האם משהוא מהממשלה טרח להרגיע את הציבור ולהגיד שיש מסכות לכולם ?
האם הממשלה טרחה להגיד שבמידת הצורך יש תוכניות חלוקה מהירות ?
ישן 28-08-2013, 17:14
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "העיתונות כמראה . ראה מקרה 91"

לדעתי העיתונות אחראית במידה רבה ליצירת פאניקה חסרת פרופורציה לאיום, מתוך רצון למכור עיתונים וזמן מסך.
אולי זה לא יוצר איום מוחשי, אבל מבחינה הסברתית והרתעתית זה רע מאוד.
אני רק אזכיר את הסיקור הפולשני והמוגזם של פיגועים וההתייחסות בשיא הרצינות וללא ביקורת לכל איום שיוצא מהפה של נסראללה ואחרים.
לאחר מכן מתלוננים על איבוד ההרתעה.

נגיעה קצרה בפוליטיקה - התופעה הנ"ל מתגברת מאוד כאשר מדובר בנושא שמנוגד פוליטית להשקפתם של העיתונאים (ע"ע סיקור ה"פאשלה הגדולה" אתמול בקלנדיה, תוך הדגשת שאלות כמו "מה יש לנו לחפש שם?")

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 28-08-2013, 20:33
  ofermar ofermar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "ליבוי הבהלה בציבור על ידי התקשורת"

לדעתי, בכדי להבין את המסע הפחדה יש להבין שני גורמים חוברים כאן יחדיו, שתי תפיסות שקיבלו מעמד של קדושה במדינות דמוקרטיות. הראשונה היא תפיסת העיתונות כ"כלב השמירה של הדמוקרטיה". מקורה של תפיסה זו במאה ה19 עם עליית קרנה של הלאומיות וכן של תקשורת ההמונים, קרי - העיתון. השנייה, והיא תולדה של הראשונה מכונה "חופש הדיווח". כלומר, היות ותפקידו של העיתון לשמר את הערכים הדמוקרטיים של שלטון העם, מוטלת עליו החובה לחשוף את אותם גורמים המאיימים עליהם. כלומר, מעבר להיותו של העיתון ספק חדשות הוא גם משמש ככלי לשימור צורת שלטון רצויה. אליה וקוץ בה, ובמיוחד במדינת ישראל, הביקורת הבריאה של דמוקרטיה בריאה הפכה להלקאה עצמית של עם רווי משפטיזציה. של עם שהנטייה הטבעית המושרשת, הגלותית (לא בלי סיבות), היא לחשש והיסטריה. לבסוף, הצגת החדשות, בהתחברה אל המניעים הכלכליים, איבדה לחלוטין את המעצורים האתיים והמקצועיים, והפכה להיות אמצעי "בידור", מהסוג לא רק הנמוך ביותר אלא גם המסוכן ביותר.
ישן 29-08-2013, 18:47
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "? אין דבר כזה פקיעה חיובית או..."

ובכן אנשים שמתעסקים באופציות מעוף מכנים פקיעה חיובית פקיעה תוך עליית מדד המעוף ביום הפקיעה ופקיעה שלילית אם המעוף יורד. תוכל לראות את המושגים האלו הרבה פעמים בעיתונות הכלכלית ובפורמים השונים (כן, קצת פחות בפורם צבא ובטחון וטוב שכך).
לכן אם משהוא רקח קונצפרצייה להפיל את מניות המעוף לפני הפקיעה וכך להרוויח (במיוחד אם קודם הוא טרח וכתב הרבה אופציות קול קרובות לכסף או קנה אופציות פוט) הוא הפסיד , כי המעוף ירד בדיוק יום אחד ושב לעלות אחר כך , אלה אם היה מתוכחם יותר וביצעה פעולה באותה יום (כיסה את כל הכתיבות שלו). בכל מקרה לא מדובר בקונצפרציה מוצלחת למדי ולא נראה לי ששווה להזיז משחתות בשבילה
ישן 29-08-2013, 19:01
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "ובכן אנשים שמתעסקים באופציות..."

אוי לי, אתה בטוח שאתה רוצה להמשיך בקו הזה?
אני לא מתכוון להעביר פה שיעור על נגזרים, אבל המעו"ף עמד על מעל 1200 ביומיים שלפני הפקיעה. כלומר- אם הפקיעה היתה כדבריך בסביבות 1170, אזי כל אותם אלו שהחזיקו קול בתוך הכסף גילו שהם לא מרוויחים כלום לפתע (למשל, קנו קול 1180, 1190 וכך הלאה) כי הם ראו שטרום הנפילות, הקול שלהם בתוך הכסף. ואחרי הפקיעה הוא מחוץ לכסף. אז גם אם היתה עליה של שברירי אחוזים ביום הפקיעה, זה לא רלוונטי, אחרי נפילות של כמה אחוזים.

בבורסה עם מחזורי מסחר כה מעטים, ומספר שחקני מעו"ף גדולים, קל יחסית להפיל את המדד, במיוחד שלצורך הזה מצטרפים המשקיעים הלא מתוחכמים שנבהלים בקלות (אין לי ספק שהמדדים היו יורדים גם ללא הבהלה ההמונית, אבל לא ברמה כזאת).

מצד שני, עכשיו אני נזכר שאתה גם כתבת דברים לא ממש מדוייקים, בלשון המעטה, כשכתבתי אז על הפנסיה התקציבית. אז אנא, רד מהנושא הזה.
ישן 29-08-2013, 11:56
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
עמיר רפפורט חוזה מלחמה עוד הלילה

http://www.israeldefense.co.il/?Cat...&ArticleID=5087

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כמו כן,בתוכניתו של גבי גזית אמש הציג רפפורט את התזה הסבירה מאוד לשיטתו שאסד יורה על שיגור טיל כימי לעבר ישראל!
ובאותה הזדמנות,גבי גזית מציג לנו את התזה שלו,לפיה למנהיגים מהסוג של אסד יש נטייה להשתמש ב"נשק יום דין" ברגע ששלטונם מתערער.
תמהני על סמך מה מבוססת תזה זו.
סדאם חוסיין? קדאפי?

http://www.103.fm/programs/Media.as...HL&c41t4nzVQ=EE

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

ישן 30-08-2013, 10:21
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Lion_of_Zion שמתחילה ב "אם באמת היו רוצים להפחיד את הציבור"

לפני שכתבת, שאלת את עצמך שאלה כלשהי?
כמו מה מידת החדירה של גז סארין בחשיפה עורית?
או לאיזה ריכוז גז סארין צריך להגיע כדי שהחדירות העורית שלו תהיה קטלנית בזמן חשיפה של מספר שעות?
וכמה טילים שנופלים על אותה נקודה צריך בכדי להגיע לריכוז כזה?

ככלל, חדירה עורית של גזים קיימת, אבל היא זניחה.
אין מה להכנס לפאניקה מזה, אלא אם אתה נמצא במחסן שמכיל סארין ומתכנן לשהות בענן המזהם במשך זמן רב, אבל אז הייתי דואג יותר לאמצעי המיגון הנשימתי שלך, הם לא בנויים לשהיה של יום שלם במיכל אחסון שמכיל עשרות טונות של סארין.

שורה תחתונה - תבדוק את הנתונים ותוכל להירגע.
דרך אגב, היום תוכל למצוא את כל המספרים באינטרנט, כולל חדירות עורית של גז.

ישן 30-08-2013, 11:39
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "כולם מדברים על סארין, אך יש להם עוד יותר קטלני והוא VX..."

1. התייחסתי להצהרה שנזרקה.
  2. גם חדירות עורית של VX במצב גאזי היא זניחה.
  3. כל עוד אתה מקשיב להנחיות, אתה אמור להיות בחדר האטום בזמן התקיפה ולכן מוגן עורית מטיפיות, שבחלק מסוגי הגזים החדירות שלהם מהותית.
  4. ברוב המקרים האנשים בעלי פחות ידע והבנה ממי שכתב את ההנחיות, לכן ככלל - אם תקשיב להנחיות יש לך סיכוי טוב לצאת מזה בחיים. אם תתעלם מהם - הסיכוי שלך לצאת בחיים קלוש.
  5. אם מישהו שוצה להתחכם, שיקח אחריות על חייו. אם מישהו סתם מנסה לזרוע פאניקה - אז אני אטרח לציין שהוא מדבר שטויות.
  6. נ.ב. - אני צופה תגובה כמו "לא התכוונתי לסארין, אלא ל VX, ולא לחדירות של גז, אלא לזו של נוזל, ובכלל התכוונתי למקרה בו אדם נמצא בשטח פתוח, בלי יכולת לתפוס מחסה, ללא אמצעי מיגון, ממש במוקד נפילת הטיל..." כמובן שיש מקרי קצה, אבל גם אם זה היה כלב פינצ'ר שנפל מקומה עשירית ופגע לך בראש יש סיכוי לא רע שתמות מזה.

ישן 30-08-2013, 13:28
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אגיד משהו מאוד לא פופולרי בימים אלה...
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[list=1] [*]התייחסתי להצהרה..."

... מסיכות גז שמחלקים היום, הן לא שוות הרבה. זה רק להרגיע את העם. כתבתי כאן באחד האשכולות כאשר התחילו ליפול טילים על תל אביב (אז הייתי בצבא) נתנו לי מסיכת אב"כ טובה יותר מאשר לאזרחים.
"עבדתי" על עצמי כ-20 דקות בלי לחץ ועצבים. משכתי פה ומשכתי שם. כאשר סיימתי ניגש אלי חייל עם אמפולה "בננית" ולחץ על מנת שייצא איזה גז.... החייל שאל אותי אם אני מרגיש איזה ריח בתוך המסיכה.
עניתי לו שמרגיש ריח בננה, הוא צחק ואמר שברגע הזה אני מת היות ולא אטמתי טוב את המסיכה....

ידידי, אם אני ללא לחץ במשך 20 דקות לא הצלחתי לסגור הרמטית את המסיכה אף אחד, אני חוזר אף אחד לא יצליח תוך דקות...

הציוד המתאים נגד הגזים זאת שכמיה ולבוש מלא, כמו יש למכבי האש או לכוחות הצלה אחרים. ראיתם גז סארין פוגע דרך העור וגם גז חרדל ו-VX. זאת פשוט הונאת הציבור לתת מסיכות כאלה. באותה המלחמה (1991) היו כמה אסונות שאנשים לא הסירו את הפקק של המסיכה ופשוט נחנקו...

לדעתי הפרטית עם ישראל מבזבז הרבה כסף על לא כלום, רק בכדי להרגיע את עצמו...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 30-08-2013, 13:59
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
הגישה הזו, של "אם אני לא הצלחתי אז אף אחד אחר לא יצליח", היא קצת - במחילה - מתנשאת
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אגיד משהו מאוד לא פופולרי בימים אלה..."

אני הצלחתי בטירונות שלי, בלחץ גדול, לשים תוך שניות מעטות את מסיכת הגז שנתנו לי ולהכנס לאוהל גז. במשך דקות ארוכות שחיכיתי לתורי להסיר את המסיכה, הגז לא הפריע לי כי המסיכה היתה אטומה...
אולי היית צריך ללבוש את המסיכה ולהכנס לאוהל גז - יתכן ואז, לנוכח ה"איום", היית לובש אותה כראוי

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 30-08-2013, 16:16
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אגיד משהו מאוד לא פופולרי בימים אלה..."

ואני ראיתי אלפי אנשים נכנסים לחדר גז מדמיע, מתוכם מאות הכנסתי בעצמי כחלק ממהכשרה הבסיסית שלהם.
לדעתי מעל 80% הצליחו להשיג רמת מיגון מאוד טובה בנסיון הראשון, להערכתי אצל רוב היתר בם קיבלו מסכת אימונים במידה הלא נכונה (כן, גם למסכות יש מידות). רק בשביל להעמיד דברים על דיוקם - מסכות האימונים כולן הן פגות תוקף. והן עדיין עובדות.
המסכות האלו נותנות מקדם מיגון של 1/100, מה שאומר שאתה חשוף רק לכאחוז בודד מהחומר. זה מצב מאוד טוב.
תוסיף לזה את אטימת החדר (שבמקרה המחמיר, בלי ממ"ד נותן מקדם מיגון של 1/10) ותגיע למצב בו אתה חשוף ל 0.1% מכמות החומר, לכל היותר, במצב הגרוע ביותר.
אם אתה מעדיף לא להשתמש בה כשיהיה אירוע בלתי קונבנציונלי, זו זכותך.
באותה מידה זו זכותך לקפוץ מהגג של עזריאלי לכביש.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 30-08-2013 בשעה 16:18.
ישן 29-08-2013, 15:51
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
לשקול לקחת שליטה בכלי התקשורת בכל מלחמה עתידית

כפי שכתבתי בעבר,

להערכתי, אנחנו רואים שוב ושוב ושוב שהתקשורת הדוברת עברית בין אם ברדיו, בטלוויזיה ובאינטרנט רוקדת על הדם ומשרתת את עצמה ולא את הצבור.

עם כזו תקשורת אין לי ספק שצה"ל לא היה חוצה את התעלה ב- 1973.

בנקודת הזמן הנוכחית אין בעיה.

ממצב שיתחילו לפול פה טילים (חלילה) בהיקף של מאות ביום או כניסה של ישראל אל גבולות הצד השני או להיפף לדעתי יש לשקול כי כל האינפורמציה המועברת בטלוויזיה, רדיו, אינטרנט של האתרים המרכזיים יהיה של דובר הממשלה ורק הוא שיאמר אמת אבל לא כל האמת ובטח לא כל האמת לשעתה.

האנשים שמייצרים את הפאניקה לא משרתים את טובת העם והארץ (לדעתי).

אין שום צורך להפוך מעשה ביריונות של 2-3-10 בודדים שנלחצו בשל עניין המסכות כאלו זה מה שמטריד את האוכלוסיה ברובה. אני כבר מדמיין לעצמי מה הייתי מפרש מהאמור בתקשורת הדוברת עברית אם הייתי נאסראללה או עראפת - הבטוי לגבי קורי העכביש לא נולד מעצמו - זו הרוח המפומפמת מרשתות התקשורת הלכאורה main stream יות בישראל.
ישן 29-08-2013, 16:06
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
מכובדי, המלחמה היא המשך המדיניות באמצעים אחרים
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "אתה מוזמן להתנסות בזה במדינות..."

יציאה למלחמה או עמות הוא לא רק היכולות הטכנולוגיות אלו גם המשאבים של המדינות לנהל אותן.

יכולת הצבור הרחב לעמוד במלחמה היא נדבך חשובה בנצחון או הפסד ע"ע הבליץ על לונדון במלחמת העולם השניה או המדיניות של האדמה החרוכה שהנהיגו הרוסים.

יכולת הצבור לעמוד בקושי הוא צד חשוב יותר מהיכולת הטכנולוגית.

התקשורת נתפסת כמייצגת את הצבור שבשבילו היא מדברת.

אם אני עראפת של שנת 2000 ואני שומע מה אמרה התקשורת אני בהחלט מבין שקצת לחץ יגרום לישראלים לברוח, למסקנה הזו הגיע גם נאסראללה.

אני סובר שבזמן מלחמה, לא ניתן למעוט קטן לשלוט באמצעי התקשורת אלא זה חייב להיות כלי של המדינה - ושים לב לסייגים ששמתי - מאות רקטות ביום או כוחות אויב בשטחנו לחילופין כוחותינו בשטח אויב בכמות גדולה.

המצב חייב להיות זמני אבל הכרחי לטעמי.

אין שום אמירה פוליטית בדברי, הניתוח שהבאתי דלעייל כולו מוכוון ליכולת של המדינה ואזרחיה לעמוד בלחץ חיצוני.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:08

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר