לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2005, 22:16
צלמית המשתמש של persephone
  משתמשת נקבה persephone persephone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.04
Facebook profile
יש לי בעיה קצת מוזרה...

אני באה מבית נורא מסורתי... אבא לא נוסע בשבת, לא מדליקים אש וכולי... בכל מקרה- מאז שהייתי קטנה חינכו אותי להאמין באלוהים... אבל לא סתם אמונה באלוהים- אלא שאמונה אמיתית מתקיימת רק דרך הדת... מאז... לא יודעת אם אפשר להגיד שהחכמתי אבל משהו בסגנון- והבנתי שאפשר להאמין במשהו בלי קווים מנחים כמו הדת לדוגמא... החלטתי לזנוח כל אמונה שמקורה בדת ולהאמין באלוהים כישות גלובלית וכוח עליון... (למרות שעדיין יש את ההרגלים הדתיים הקטנים האלה)... בכל מקרה- הבעיה היא כזאת...
לפני ארבעה חודשים בערך (קצת אחרי הגיוס) התחלתי לאבד את האמונה בגלל כל מיני דברים נוראיים שקרו לי... הפסקתי להאמין שמשהו שומר עליי, שמישהו מקשיב לי... מאז שהפסקתי להאמין אני מרגישה שאין לי במה להאחז בעולם הזה... אם פעם הייתה לי את האמונה- אז היום אין לי גם את זה... איך ממלאים את החלל הריק הזה שהאמונה מילאה?... והאם אני צריכה להתייחס ל(זה יישמע דבילי) כל מיני סימנים?... איך ממשיכים להאחז במשהו שלא קיים שם יותר?...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2005, 22:44
  O.r O.r אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל O.r
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי persephone שמתחילה ב "יש לי בעיה קצת מוזרה..."

דבר ראשון, העובדה שאיבדת את האמונה ,שמישהו שומר עליך וזה שאין לך במה להאחז,אחרי שנים של אמונה נשמע באמת קשה..אני אישית חושבת שכל היופי בדת (לא משנה איזו) זו העובדה שאתה תמיד יכול לדעת שיש מישהו מאחורייך ששומר עליך. גם עם כל האמרות שה' לא קיים,אותי אישית זה מחזק ואני מאמינה....

זה לא משהו שאפשר לשפוט,אבל יכול להיות שלא הדברים שקרו לך הביאו לאיבוד האמונה...תחשבי על זה שלעם היהודי קרו הרבה מאד דברים נוראים וזוועתים והוא לא איבד את האמונה, וזה בעצם מה שהחזיק אותו לאורך כך הזמן הזה!
ואת יכולה בבקשה להסביר את החלק האחרון:והאם אני צריכה להתייחס ל(זה יישמע דבילי) כל מיני סימנים?...
למה הכוונה?
אני לא חושבת שאפשר למלא את החלל של האמונה במשהו אחר. כל דבר אחר לא יהוו משהו להאחז בו. אבל זו דעתי....
ישן 09-04-2005, 23:17
  DefendeRoE DefendeRoE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.04
שלח הודעה דרך ICQ אל DefendeRoE
תראי גם אצלי בבית בגדול המשפחה שומרת מסורת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי persephone שמתחילה ב "יש לי בעיה קצת מוזרה..."

אז נכון מחפפים קצת וזה ונוסעים בשבת והכל אבל יש קטעים שהם עוד קשורים לדת בעוד אני אישית מרגיש ממש לא קשור, לא מסתדר לי בראש הרעיון של אלוהים ודואג והכל, במה נישאר לי להאמין? בעצמי, בגורל, שלא יודע מה אלוהים הוא בעצם הגורל כעקרון אבל זה די ברור שרק בעזרת אמונה נוכל להמשיך לחיות, ואני לא מזלזל או מוריד מערכה של האמונה היא דבר מאוד חשוב, פשוט האמונה הזאת לא עונה לי על הצרכים והשאלות שעולות לי אישית ולכן אני בחרתי בדרך החילונית שיותר התאימה לי אישית, האמונה באלוהים נותנת לך סיבה ותשובות לחלק מהשאלות שנאמר שנשגב מבינתו של האדם להבין, שאלוהים הוא הסיבה לכל דבר הקורה בעולם, הוא עצמו העולם הוא הכל וכלום ביחד, ישות עליונה שלא ניתתן לחוש או להסביר בשום דרך, והוא הפתרון לכל הבעיות הפרדוקסים ושאר הצרות שאין לנו תשובה אלייהן, כאשר אין את האמונה, נותר להאמין באי האמונה באי הקיום, להאמין בעצמנו כאינדיבידואליסטים ביקום שאנחנו זה אותו אלוהים של עצמנו אנחנו קוובעים את הגורל ומחוללים את הניסים, בנוגע לסימנים את יכולה לפרש אותם כראות עינייך, מה שמוביל אותי לשורת הסיכום שלי, החיים שלנו מורכבים מבחירות, את רשאית לבחור אם להאמין או לא להאמין, בין אם להתייחס לסימנים או לא, הבחירה היא שלך במה להאמין ומה לעשות, מצטער אם לא הצלחתי בדיוק לענות לך על השאלות...

רועי
ישן 16-04-2005, 12:23
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
אין שום דבר דבילי בלהאמין בדברים שקורים לך

כפי שאני תופסת את זה, לכל אדם יש גורל ולכל דבר שקורה לנו יש סיבה אך לא בהכרח תשובה הגיונית או חד משמעית .
יש אנשים שמאמינים בתורה וכל מילה בה היא קודש קודשים וישנם אנשים שמתייחסים לתורה כספר עם הרבה מילים .
על אותו משקל ישנם אנשים שמוצאים תשובות בתורה וישנם אנשים שמוצאים תשובות בדרכים אחרות הגיוניות בעבורם .

לא סתם נאמר : "איש איש באמונתו יחייה", יש פה מקום לכולנו וצריכים לקבל כל איש בדעותיו ובתפיסותיו .
אל תרגישי מוזרה כי את מקבלת סימנים ובוחרת להאמין להם, סביר להניח שאת ברת מזל אם נגלתה אליך דרך שכזו .
ואפשר להבין מדוע את מרגישה שיש בתוכך חלל אך אני מאמינה שתוך זמן קצר את תמצאי את האמת שלך, אני מאמינה שכשדלת אחת נסגרת אחת אחרת נפתחת, כאן יש לך חלון הזדמנויות לגלות במה את מאמינה ולמה את מתחברת .
וזה יקרה עם הזמן ועם קצת פחות רגשות אשם על שכך התגלגלו הדברים .

תהיי בטוחה בעצמך, תקבלי בהבנה את הדברים שקורים לך ותאהבי את עצמך, אולי תגלי שזו הדרך ...
בהצלחה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר