לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-11-2009, 17:11
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Hoffman שמתחילה ב "לקיחת מספר בדיקות בעת גיוס לצה"ל."

במדינת ישראל הגיוס הוא חובה על פי חוק, שאני אישית חושב שהוא חוק אידיוטי ולא יעיל,
כי מי שרוצה להתגייס יהיה חייל הרבה יותר פרודוקטיבי ומועיל מאשר אלה שלא רוצים להתגייס ומחממים את התחת בשק"ם.

מעבר לזה, ברגע שגוייסת (ובהנחה שלא ניסית להשתמט) אתה עובר שרשרת חיול,
שרשרת החיול כוללת מבדקים, חיסונים, מדידות שונות, וכן גם בימינו, דגימות ביומטריות,
כשאני הייתי חייל לא היה ד.נ.א אבל היו צילומי שיניים וטביעות אצבע שנלקחו ממני,
הנחמה הקטנה שלי אולי היא שאז הכל היה על ניירות ותיקיות, וסביר להניח שהמידע הזה לא ממוחשב כמו היום (מה שהופך אותו לפגיע יותר).

אין לנו שום ידע מה קורה עם המאגרים הצבאיים, אני כן יודע מדברים ששמעתי שלמרות שהמאגר לא הודלף
כן אפשר לדלות כל מיני סוגי מידע ממנו באמצעות קשרים בשלישות, ובמדינה כמו שלנו, מי שרוצה מוצא.

לגבי השאלות שלך:
ציטוט:
האם יש ביכולתי לסרב לבדיקות האלה?

יש ביכולתך כאדם יכולת לסרב לכל דבר, השאלה היא האם תהיה מוכן להשלכות,
סירוב להבדק מן הסתם ייחשב כסירוב פקודה על כל המשתמע מכך.

ציטוט:
מה הדין אם אני מסרב לבצע אותם?

אתה יכול לשאול את השאלה הזו בפורום מתגייסים וסדירים בפרש,
אני למען האמת לא יודע לענות לך בוודאות, אם אני צריך לנחש הדין הוא מאסר בכלא צבאי (כל עוד אתה במסגרת הצבא)

ציטוט:
האם לדעתכם הצבא עושה בו שימוש אחר ממה שהוא מצהיר?(במקרה של מוות או חטיפה

דעותיי הן לא פופולאריות, לכן אני נזהר בהן, למרות שהיו דברים מעולם בצבאות ממדינות שונות,
במדינת ישראל אין לנו סיבה לחשוד שהצבא השתמש במאגרי המידע שלו לצרכים פסולים,
באותה נשימה, צריך להגיד גם שהעולם שלנו והצבאות שלו הם כלי שחמט בידיים גדולות ממה שנדמה לנו שאנחנו יודעים... אז לך תדע

ציטוט:
מה דעתכם על הדרישות הללו?

לדעתי במסגרות בטחוניות הדרישות הללו לגיטימיות, דהיינו צבא\משטרה,
לא חסרים לנו סיפורי זוועה על חלקי גופות שזוהו באמצעות דנ"א או שיניים, או דברים אחרים,
יחד עם זאת, מדובר ב"עשיית חיים קלים" לצבא, שכן ידעו לזהות קורבנות גם לפני כל הטכנולוגיה הזו,
ומה גם שדנ"א אפשר להשוות עם קרוב משפחה, אבל ניחא.. תגיד תודה שאתה מתגייס לפני עידן השבב המושתל, כי זה ממש מגיע אוטוטו...

בסופו של יום, הנושא העיקרי כאן הוא הקמת מאגרים אזרחיים,
אזרח שאינו אסיר \ חייל \ שוטר או איש אבטחה ממשלתי, לא צריך להסכים
למיפוי ביומטרי של גופו, הוא אינו חייב מאומה למדינה מלבד תשלום מיסיו ושמירה על החוק.
הגוף שלנו שייך אך ורק לנו, ואנחנו נחליט מי יעשה איתו מה - כי זו זכות שאף מדינה לא יכולה להעניק או לקחת, זו זכותנו המולדת כבני אדם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-11-2009, 18:23
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "במדינת ישראל הגיוס הוא חובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
מדובר ב"עשיית חיים קלים" לצבא, שכן ידעו לזהות קורבנות גם לפני כל הטכנולוגיה הזו,

פרט למקרים שלא ידעו, והם לא מעטים בכלל.
בעבר לא ניתן היה לזהות גופות במקרים רבים, לא לחינם יש לא מעט אנדרטות לזיכרון חיילים אנונימיים, גם בארץ.

אני גם לא יודע למה מעודד אותך שבעבר דברים היו על נייר, בפעם האחרונה שבדקתי הניירות האלו לא מקודדים וטעות אנוש אחת ("מה לעשות עם כל התיקים הישנים האלו?" "תזרוק אותם, זה משנת טרפפו") דווקא יכלה לשחרר את כל המידע עלייך החוצה.

לעומת זאת, בניגוד לדעה הרווחת פה בפורום, לא כל מערכת ממוחשבת סופה לזלוג החוצה (ובבקשה לא להביא את הדוגמא של "רשומון", הוא הדוגמא הכי טובה לאיך לא מיצרים מערכת מידע) והיום ניתן לקודד מערכות מידע כך שאין אפשרות מעשית להשיג מהם מידע (גם אם יצליחו לפרוץ, לא יצליחו לדלות מידע ומידע אחד לא יהיה מקושר לשני)

המצב בצבא הוא בעייתי - נקודתית ניתן לקחת מידע עלייך (כמו ששיפ אמר, לילדים בני 18-19 יש גישה להרבה פרטים) אבל הריי הבעיה האמיתית היא איסוף של מידע רב (דוגמא רשומון, שנותן את הפרטים של כמעט כל אזרחי המדינה) וזה דבר שהוא בלתי אפשרי במערכת הצבאית

ישן 25-11-2009, 02:13
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "[QUOTE=Lance]מדובר ב"עשיית..."

ציטוט:
פרט למקרים שלא ידעו, והם לא מעטים בכלל.
בעבר לא ניתן היה לזהות גופות במקרים רבים, לא לחינם יש לא מעט אנדרטות לזיכרון חיילים אנונימיים, גם בארץ.

יכול להיות, אבל כמו שהוספתי ואמרתי, דנ"א אפשר לזהות באמצעות קרובי משפחה גם בלי מאגר.

ציטוט:
אני גם לא יודע למה מעודד אותך שבעבר דברים היו על נייר, בפעם האחרונה שבדקתי הניירות האלו לא מקודדים וטעות אנוש אחת ("מה לעשות עם כל התיקים הישנים האלו?" "תזרוק אותם, זה משנת טרפפו") דווקא יכלה לשחרר את כל המידע עלייך החוצה.

מעודד אותי, כי הרבה יותר קל לחיילים בשלישות לתקתק במחשב מאשר להתחיל לחפש בארכיבים שונים בארץ.

חוץ מזה, שתיקיות נייר, יש להן נטיה.. איך לומר "להתפוגג" להן, מה שבטוח,
המידע אולי לא "מאובטח" כמו קובץ ממוחשב, אבל יש לו אבטחה "טבעית" מה שנקרא,
כמו אבטחה שיש למחט בערימת שחת, לך תמצא עכשיו...

ציטוט:
לעומת זאת, בניגוד לדעה הרווחת פה בפורום, לא כל מערכת ממוחשבת סופה לזלוג החוצה (ובבקשה לא להביא את הדוגמא של "רשומון", הוא הדוגמא הכי טובה לאיך לא מיצרים מערכת מידע) והיום ניתן לקודד מערכות מידע כך שאין אפשרות מעשית להשיג מהם מידע (גם אם יצליחו לפרוץ, לא יצליחו לדלות מידע ומידע אחד לא יהיה מקושר לשני)

הדעה הרווחת בפורום היא לא שכל מערכת ממוחשבת סופה לזלוג, אלא שכל מערכת ממוחשבת בעלת פוטנציאל ריאלי לזלוג,
ואם האנלייזר פרץ לפנטגון, תהיה סמוך ובטוח שגם אפשר לפרוץ למערכת ה"סמוך" הישראלית הממוחשבת,
אני אפילו זוכר סיפור מחבר שהיה לו ידידה בשלישות, לפי מה שהוא מדווח אפילו חומת אש ואנטיוירוס אין להם.
ישן 26-11-2009, 10:22
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "רוב המידע בצה"ל הרי נגיש..."

אתה צודק, המידע על כל אזרח שעשה צבא נגיש וניתן לעיון ע"י כל פקיד ועובד מנהלה, כמובן שישנם סוגים שונים של הרשאות למערכות המגוונות, אך ככל שעולים בדרגות ההרשאות משתנות ולקצינים יש גישה כמעט לכל המידע הקריטי הזה.
מלבד לקצינים יש גישה גם לאותן היחידות שמפתחות את המערכות האלו, להם כבר יש גישה למאגרים עצמם ולשרתים שעלייהם הצבא מאחסן את המידע הזה. מובן שהשרתים האלו והרשת הצבאית מנותקים מהאינטרנט לחלוטין (רשת צבאית פנימית) אך עדיין מקרים של גישה וחיטוט במידע הזה הם עיניין שבשגרה ולצבא אין כ"כ מה לעשות כנגד זה. אתה שומע בתקשורת רק מדי פעם שהיה מקרה שאיזה פקיד שלישות נכנס למידע הפרטי של סלבריטית מסויימת וזהו, פה זה נגמר. אך זה שנוברים בפרופיל ובפרטים האישיים של אלפי חיילים בכל יום נתון זה בסדר? ממש לא! לכן זה לא אומר שצריך להסכים עם זה שזה נורמלי, כי זה ממש לא.

המערכות האלה של הצבא הרבה יותר מפורטות, מדוקדקות ועוצמתיות מהמערכות שברשות משרד הפנים, במשרד הפנים למזלנו אין את כל המידע בבת אחת, לא טביעות אצבע, לא נתונים גופניים, לא מידע בריאותי ובקיצור לא כל מה שנמצא במערכות הצבאיות.

לגבי השאלה של פותח האשכול - לידיעתך כיום שרשרת החיול מתקדמת יותר מבעבר, לקיחת טביעות האצבע איננה בשיטה הישנה יותר (דיו שחור) הכל דיגיטלי כיום וכן נוספו גם דגימות דנא כמו שציינת.
הצבא די קפדן לגבי המידע שנאסף ביום החיול ולא ידוע לי על מקרים שבהם היתה הרשאת גישה חריגה למידע הזה פרט למקרים שבהם הצטרכו לצערנו לזהות חללים.
אך מצד שני מי יודע לאיזה גורמים הצבא יכול להעביר את המידע הקריטי הזה על אזרחים? הרי ידוע לנו שצבאות העולם המערבי מסתירות הרבה שלדים בארונות שלהם, כמו צבא ארה"ב שמבחוץ מצטייר כצבא הנאור ביותר אך מסתיר סודות רבים מאוד! ניסויים בחיילים ומה לא, גם לצה"ל שלנו לא חסר לצערנו כולנו ראינו את התחקיר בעובדה על נוסיים בחיילים שהתרחשו גם בצה"ל..
לכן עד כמה שאני מאמין במערכת הצבאית, אי אפשר לשלול גם מקרים של העברת מידע לגורמים מפוקפקים, למרות שההתנהלות והקפדנות בצה"ל הם מהסדירים והמפוקחים במדינה, עדיין בדומה למה שלאנס אמר, צבאות זה עוד כלי ואמצעי בלבד בידי גורמים חזקים יותר בצמרת.

גיוס קל ונעים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-11-2009, 15:19
  nowdot nowdot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=iceman4ever]המידע..."

תקלות חמורות ברשת האינטרנט של צה"ל
28/10/07
http://www.haaretz.com/hasite/spages/917684.html

ציטוט:
בעוד צה"ל טרוד באטימת פרצות חדשות בביטחון המידע שלו, הוא מתקשה לאטום את הישנות. לפני שלושה חודשים פורסם ב"הארץ" סיפורו של רופא צבאי במילואים, סרן עמוס קאהן, שגילה תקלות חמורות ברשת האינטרנט הפנימית של צה"ל, צה"ל-נט.

הרשת, שכמעט בכל משרד צבאי קיים מחשב המחובר אליה, מאפשרת העברת מידע, העברת דואר אלקטרוני בין כתובות אי-מייל צבאיות וגלישה באתרים יחידתיים. אולם, עקב היעדר מנגנון בקרה מתאים, היא גם הקלה במקרים רבים על חיילים שאינם מוסמכים לכך לעיין במסמכים המסווגים כסודיים ביותר.

ד"ר קאהן התלונן על כך פעמיים, בתוך שנה, לאחר שהתוודע לתקלה בעת שתי תקופות מילואים שונות. הוא שיגר מכתבים ללשכות בכירים בצה"ל ומשלא נענה, פנה ביולי השנה לעיתונות. דובר צה"ל מסר אז בתגובה ל"הארץ", כי הבעיה תטופל וכי צה"ל משקיע מאמץ רב באטימת פרצות ברשת המחשבים הפנימית שלו. בשבוע שעבר זומן קאהן לשירות מילואים נוסף. שימוש קצר במחשב גילה לו שדבר לא השתנה. די היה בהקשת מלות החיפוש "סודי ביותר" כדי לאפשר חשיפה, בלא סינון, לשורה ארוכה של מסמכים מסווגים, ובהם תוכניות אופרטיוויות של יחידות צה"ל בחזית הצפונית.
ישן 29-11-2009, 02:11

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=iceman4ever]המידע..."

גם כשמחזקים את הטיעון שלך אתה בא בטענות? למה אתה מצטט חצי משפט שלי? הרי בהמשך כתבתי על מידור!
ציטוט:
אתה צודק, המידע על כל אזרח שעשה צבא נגיש וניתן לעיון ע"י כל פקיד ועובד מנהלה, כמובן שישנם סוגים שונים של הרשאות למערכות המגוונות,

אל תצטט חצי משפט ידידי, זה לא מכובד!
וכן כל פקיד שלישות יכול לדעת עליך הכל! מה שבא לו, אתה לא מאמין? בפעם הבאה שתעשה מילואים תבקש בצורה תמימה מהפקיד שיבדוק מתי אח שלך השתחרר מהצבא או סתם תירוץ תמים אחר.. אתה תראה מיד ותופתע לגלות כמה מידע הוא יכול לראות על אחיך.
ולהזכירך, מדובר בעוד סתם פקיד זוטר במשרד שלישות, לא קצין ולא נגד שהוסמך לכך.

ישן 30-11-2009, 08:40

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "א. ציטטתי את החלק עליו אני..."

טוב כנראה שלא אצליח לשכנע אותך וגם לא אנסה. אתה באמת מתנגד לכל דבר מראש ושולל את מה שאינך רוצה לראות, תגובה פסיכולוגית זו מוכרת לי טוב מאוד מהרבה אנשים שמקבלים כל דבר "קונספירטיבי" בצורה סקפטית, אין זה דבר רע, נהפוכהו.
אך מצד שני אל תיתמם ואל תראה את הכל באור חיובי, במקום להתכווח איתי אתה מוזמן לברר כמה חיילים (אולי כאלה שאתה אפילו מכיר בעצמך) מצלצלים סתם כך לאור יום לחברייהם הפקידים במשרדי שלישות ומערכות כוח אדם סתם כי רק בא להם לברר את הקב"א שלהם, או של חברה שלהם או של סתם איזו בחורה שהם פגשו לאחרונה, כמובן שחוץ מקב"א זה גולש לעוד יותר נתונים פולשניים אודות האינדיבידואל, כמו מקום מגורים, משפחה, מספרי טלפונים, משקל גובה וכל מידע רלוונטי אחר שהייתה רוצה לגלות ומאגרים אזרחיים כמו "מרשם האוכלוסין" לא היו מספקים את רצונך..

תבדוק זאת, בלי קשר לזה שאמרתי לך. אולי תווכח לגלות עד כמה באמת במקרה הזה האמת היא מכוערת. כי כל חבר שיש לו קשרים אי שם במקומות כאלה בצבא מנצל את זה לצרכים שלו. ואם בזמנך לא היה את זה זה לא אומר שזה לא כך כיום, מאגרי מידע זה משהו שלא מקבל את החשיבות הרצינית שמגעיעה לה! זוהי עובדה בשטח, זה נכון לגבי צבאות, מוסדות ממשל, בנקים, תאגידים והכל.
לא תמיד האשמה עלייהם אך הם יכולים להתאמץ יותר כדי לשמור על המידע של הציבור יותר!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:46

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר