לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-11-2009, 18:48
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "תוכל לפרט? אחרי כמה כדורים..."

קנים שהתעוותו אחרי שנשפכו.
כדורים שנפלטו בגלל התבשלות, כולל פציעה מפורסמת (שכבר כתבתי עליה כאן).
החלפת קנה כי היה עדיף להחליף מאשר לנקות את המשרוקית שהייתה כבר סתומה לגמרי.
מאג משתולל (נכון. זה לא בגלל חום אבל אם כבר...)
וכל הנ"ל במאג חי"ר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-11-2009, 20:53
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Herbie
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "חבל על הדיון, סמוך על אלפי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
.

חובה לשאת קנה נוסף, מכיוון שבמקרה ונתקעלך התרמיל והקנה מושבת (זמנית) הדבר הייד שיעזור לך הוא החלפה מהירה של הקנה.

נקודה חשובה.

כיוון שהכיתה/מחלקה תלוייה במקלען שלה לחיפוי רציף, אין דין מאגיסט/נגביסט כדין רובאי.
במקרה של מעצור שני/תרמיל בקנה, יהיה תלוי אותו רובאי בחבריו לכח, ובמיוחד במקלענים כדי שיחפו לטובת תפעול המעצור (בתפעול ותחזוקה נכונה של רוס"ר, המעצורים הנ"ל נדירים יחסית לתדירות הופעתם במקלעים - ללא גלישה לדיון על אמינות הM4).
במקרה של הסתערות/קרב חזיתי קרוב, לוקחים בחשבון שהרובאי יכול להיות מוכרע בגלל מעצור שכזה, אולם כאמור, כח האש של הרובאי הבודד לא חיוני לכיתה/מחלקה כמו כוחו של המקלען.

לפיכך למקלען, (שכמובן נידון ליותר מעצורים מהסוג הנ"ל בגלל קצב האש ומבנה השרשיר), צריך להיות קנה ספייר מוכן ומהיר לטובת המשך חיפוי רציף.
מהירות תפעול התקלה כ"כ חשובה, שכידוע, המאגיסט עצמו נושא את הקנה ולא מס'2, אשר מיד לאחר ההחלפה דואג לחליצת התרמיל.

פֶּתִי יַאֲמִין לְכָל דָּבָר וְעָרוּם יָבִין לַאֲשֻׁרוֹ
משלי יד:טו

~

ישן 27-11-2009, 23:46
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] לפיכך למקלען, (שכמובן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור

ו- amitaikl: האם אחד האקדחים ספייר שנשאתם איתכם הגיע במיקרה מהמאג שלי, בטירונות 04 בחורף 94' בדותן? אני עדיין מחפש אותו!

היו דברים שכבר אז ידעתי שעדיף לא לדעת עליהם, אז פשוט לא שאלתי.
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 26-11-2009, 20:17
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE]מוזר. כולם אומרים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
טוב, אז אני כן ראיתי שפיכת קנה במאג. תרגיל מנ"ר בטירונות יחידה, אחד המאגיסטים לוחץ על ההדק ולא עוזב למשך 500 כדור. הקנה קיבל צורה מאוד מעניינת - אולי היה חוסך לצבא את הcorner shot
מבסוט?

לא. לא מבסוט.
במיוחד הדגשתי "לא כולל תרגילים".
בתרגילים אנשים מתחרעים סתם, ללא מחשבה. לוקחים כמויות אדירות של תחמושת בשביל להשתולל, מגיעים איתם לרתק, ואז גומרים אותם כדי לא לסחוב אותם בהמשך התרגיל.
לא ניראה לי שמישהו היה רוצה להיתקע באמצע קרב ללא תחמושת, ולכן בתרחיש אמיתי, אותו מאגיסט ששפך קנה, היה הרבה יותר זהיר על התחמושת שלו (ובעקיפין גם על הקנה שלו).

בתרגילים אני ראיתי גם M-16 שהקנה שלהם שינה צבע באופן בילתי הפיך.
ישן 26-11-2009, 20:45

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "קנה ספיר למאגיסט חי"ר - הכרחי?"

אני ראיתי איך ביום קר שלושה מאגים מקבלים שושנות אחרי ירי של 10-15 כדור. לא 150 כדור!
אני ראיתי מא"ג עם תרמיל בבית הבליעה שרק נשק עם חוטר ופטיש שני קילו הצליח להוציא.

האם זה יכול לקרות גם בM16? כן. אבל במחלקה יש לך המון רובאים ומעט מאגיסטי"ם, אז אתה לוקח כמה שיותר ספיירים. אצלנו למאגיס"טים היה תיק כלבו שהיה בו הכל ספייר (חוץ מקת, דורגלים וגוף. כן, היה גם אקדח ספייר)
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 27-11-2009, 23:43

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "[QUOTE=amitaikl]אני ראיתי איך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
מעניין...
1) תוכל להגיד לי על אילו שנים בערך אתה מדבר?
2) למה אתה קורא יום קר? יריתי בטמפ' קרובות מאוד ל-0 ולא פרחו לי שום שושנים?
3) אלו היו מאגים אישיים, או מאגים "זונה" על בט"שית או בעמדה (שחוץ מלווייתן כחול וסלון ביתי 2+3 אפשר למצוא הכל בקנה שלהם)?

חורף 93, איזור עזוז
אימונים לפנות בוקר, טמפרטורות מתחת לאפס
מאגים אישיים, מטופחים, מלוקקים ומתוחזקים
כיוון שהתחמושות נלקחה מאותו מאגר, ייתכן כי המקור הינו בעיית תחמושת אבל לנו הוסבר בזמנו כי הסיבה הינה ירי מהיר מדי במזג אויר קר
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 28-11-2009, 20:55

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "קשה לי להאמין שמאז שמרתם את..."

המשפט שהיה רווח במקומתינו באותם הימים היה:
"יש לך קנה ספייר של מא"ג במכנסיים, או שאתה פשוט שמח לראות אותי?"
וברצינות: התרגולת היתה כי מספר כדורים ראשונים ניתנים בבודדת ולאחר מכן ירי צרורות.

סיפור שכבר סיפרתי בפורום, אך אחזור עליו:
לצוות בוגר מעלינו ניתנה באחד הימים משימה - השמדת תחמושת.
המפק"צ החליט להפוך את זה לתרגיל. הוקמה כיתת רתק כבדה: 3 מאג"ים, כ"א עם 1000 כדור, 2 ארפיגיסטים, 2 לאואיסטים. אחריהם טיפס לכיפת הרת"ק נ"נ תחמושת.
כ"א מהארפיג'יסטים ירה מעל 30 פצצות, לאואיסטים מספר דומה, כ"א מהמאג"ים ירה 5000 + כדורים.
לכוח המסתער היו 4 מטוליסטים, כ"א ירה 30-40 פצצות.
זה נגמר באורגיית ירי מטורפת....
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 27-11-2009, 01:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "קנה ספיר למאגיסט חי"ר - הכרחי?"

אני מכיר שני מקרים מלבנון:
1. קפיץ שבור באמצע ירי
2. תרמיל תקוע בגלל חלודה שהתפתחה בתחמושת תו"כ מארב.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-11-2009, 12:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אני מכיר שני..."

כי זה לא רק קנה - זה מכלול הגורמים בנשק.
למזלינו לא היינו צריכים להלחם במלחמה עם המאג כמקלע ראשי, אלא רק בהתקלויות בודדות וקצובות בזמן. עם זאת, בתקופה שהתאמנת, התאמנת למלחמה של ממש, כזו שאתה מוריד אפוד, עושה מלא מחדש ומוריד עוד אפוד, בין ארוחת בוקר לארוחת ערב.
לאבדן מקלע בלחימה משמעות כבדה מאוד מבחינת כח האש של היחידה. לא יודע אם בזמנך היה את זה, אבל היתה בהחלט הוראה אצלינו שאם מאגיסט נופל, הקרוב ביותר לוקח את הכלי וממשיך. בכלי אוטומטי, אתה לא רוצה לאבד את הכלי באמצע קרב (מה שקרה לי עם נוקר שבור בשבוע תרמ"חים. להסתובב יומיים עם בזנט שלא יורה זה לקח לכל החיים).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-11-2009, 04:37
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
הי.
רציתי לשאול אם משהו מחברי הפורום נתקל אי פעם במקרה של קנה של מאג חי"ר (גם נגב טוב) שנשפך או בישל כדורים בפעילות מבצעית?

אני רק רוצה להדגיש שתי נקודות בשאלה:
1) מאג חי"ר - לא מאג שמותקן על טנקים, נגמ"שים, בט"שיות ועמדות. שם, מצידי שיהיו 3 קנים ספיר.
2) פעילות מבצעית - אני לא מדבר על ה"גיבורים" שלוקחים 1500 כדורים לתרגיל כדי להתחרע. אני מדבר על תרחישים יותר ריאלים (ומי שלקח לפעילות מבצעית 1500 כדורים - יופי לו).

מי שמכיר סיפורים דומים על נק"ל יכול להוסיף, ונשווה שכיחות של מקרים (אולי צריך גם קנה ספיר, מכלול או נוקר לכל לוחם?).
ואם לא, אז למה לעזאזל טיילתי בכל הארץ עם עוד 2.75 ק"ג?

אני לא מכיר אותך ולא יודע מי אתה.
אבל על שאלה כזאת הייתי עונה - למה אתה שואל (אם אני מנחש נכון התשובה היא עצלנות ותשובה נוספת אותה אתה לא יודע היא בורות ובערות).
אתה ההוכחה שביזיון ההכשרה נמשך.
ממשיך מרוץ השליחים בלי העברת מקל.
שום הפקת לקחים מלבנון 2 הקרובה ומכיפור הרחוקה.
אפס מקצוענות - היה פעם מקצוע מקלען.

געגועי לימים שכשחיילים היו מפשלים היו מוצאים אל מחוץ למחנה לשטח וחיים לפחות שבוע רק על מנות קרב. (לך הייתי נותן 3 שנים בתנאים אלו בלי יציאות ובלי ביקורים)

בושה שאשכולות כאלו קיימים.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 27-11-2009, 09:12
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=מ.ק.]הי. רציתי לשאול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
אני לא מכיר אותך ולא יודע מי אתה.
אבל על שאלה כזאת הייתי עונה - למה אתה שואל (אם אני מנחש נכון התשובה היא עצלנות ותשובה נוספת אותה אתה לא יודע היא בורות ובערות)..

נכון אתה לא מכיר אותי ולא יודע מי אני.
אני שואל כי זו הדרך היחידה להתקדם. אם לא היית שואל, היית עדיין על העצים (ולפי התגובה שלך, אולי אתה שם עדיין).

שים לב שאף אחד עוד לא נתן דוגמה רלוונטית של כשל בקנה 1.
אולי במקום קנה ספיר עדיף לקחת 80 כדורים נוספים?
אולי עדיף לקחת אקדח?
אולי עדיף לא לקחת, מה שיגרום למאגיסט להיות קצת יותר זריז?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
אתה ההוכחה שביזיון ההכשרה נמשך.
ממשיך מרוץ השליחים בלי העברת מקל.
שום הפקת לקחים מלבנון 2 הקרובה ומכיפור הרחוקה.

כמו שאמרת, אתה לא מכיר אותי, ולא יודע מתי שרתתי. אתה לא יודע איזה הכשרות עברתי ורמה הרמה המקצועית שלי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
אפס מקצוענות - היה פעם מקצוע מקלען.

אפס מקצוענות?
כשאני הייתי יורה בתרגילים, כל הבלונים ב-1000 מטר היו מפוצצים מהכדורים שלי עוד לפני שהצלף פתח בכלל את הניצרה, וכל המטרות הקרובות היו קרועות ולא היה ניתן לירות בהם כי טחנתי אותם.
סחבתי את המקלע בכל עליה אפשרית בארץ ובכל חור, עם ציוד מלא (כן, כולל קנה 2).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb

געגועי לימים שכשחיילים היו מפשלים היו מוצאים אל מחוץ למחנה לשטח וחיים לפחות שבוע רק על מנות קרב. (לך הייתי נותן 3 שנים בתנאים אלו בלי יציאות ובלי ביקורים)
.

באמת היו לי 3 שנים כלאלה, תודה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb

בושה שאשכולות כאלו קיימים.

אתה מוזמן לא להכנס.

ובכלל, תגובות מתלהמות כאלה אתה מוזמן לשמור לטוקבקים שלך בוואלה, לא לפורום.

"ממומחה לקליע" אלק.
ישן 27-11-2009, 14:52
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "[QUOTE=ilanb]אני לא מכיר אותך..."

אני חושב שבמידה מסויימת התפיסה שלך לגבי תפקיד המאג מערבבת שתי תפקידים שונים בעלי דרישות שונות:
  1. מקלען מסתער: טענת שיש מספר מתארים שבהם מאגיסט יתקשה לתפקד כשהם מתאימים למקלע קל. טיעוני הפחתת המשקל הנישא ע"מ להפוך את המקלען ליותר קליל ולהחליף את הקנה באקדח כיוון שזמן ההחלפה של קנה נמוך מזמן התגובה עם אקדח מעידים על תפיסה מסתערת. מתאר הסתערות למקלע בינוני הוא משני. אימון של מאגיסט בלתפור שוחות או לרוץ על הסכין הוא אימון של כלי שלא לייעודו. באותה מידה תוכל לדרוש מצלף חצי אוטומטי לרוץ על הסכין. טכנית הכלי יכול לעשות זאת אבל אתה מבזבז כלי יקר שנמצא ברמת הפלוגה. זה תפקיד פק"ל הנגב שתוכנן לפי הדרישות של תחמושת קלה כשמאפייני הסתערות כמו שרצית מוטמעים בו.
  2. מקלען רתק: במתאר רתק (שהוא אמור להיות המתאר המרכזי להפעלת מקלע בינוני) למקלען יש זמן להחליף קנים כיוון שהוא אמור להיות מתואם בניהול האש למול נשק בינוני או כבד אחר. יש לו יכולת לרדת למדרון אחורי ולטפל במקלע בנוחות כולל תיקון שדה וקירור מהיר. הצורך להיות זריז בתנועה אינו רלוונטי כיוון שהפק"ל אינו מיועד להתקלות בטווח קצר. זהו תפקיד פק"ל המאג שתוכנן עם תחמושת לטווחים ארוכים יותר ובהתאמה נשק כבד יותר ע"מ להתמודד עם השימוש בתחמושת כזו וצורך נמוך יותר בתכנון הכלי למתאר טווח קצר.
צה"ל ככל הנראה עדיין לא מפנים את חשיבות הרתק הפלוגתי. לרתק פלוגתי חסרים אמצעי תצפית, הכוונת אש ולחימה שיאפשרו לו לנהל אש ביום ובלילה בצורה מלאה. לענ"ד הרתק הפלוגתי הוא אחד התחומים היותר מוזנחים בפלוגת חי"ר כששידרוגו יהווה מכפיל כח להפעלת פלוגה ולתיאומה למול מהלכים גדודיים.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 28-11-2009, 14:46
  REB REB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.07

אמנם לא בפעילות מבצעית, אבל במטווח אחד התבשל לנו כדור בקנה..
מה שקרה זה שהקליע נתקע בקנה שהתבשל. כשפרקנו את הקנה היה ניתן לראות את הכדור בולט מעט החוצה, ולא ניתן היה לחלץ אותו... מוזר שהקנה לא התפוצץ.
אמנם היינו מקפידים להחליף קנה לעיתים קרובות יחסית, אך מאז הקפדנו על כך לאחר כל שרשיר.
בעניין סחיבות ואיזונים -
ניסיתי לאזן מאג לא רק עם קנה ספייר, אלא גם עם מ"ק 77 ואפילו עם M16 גם יחד וזה לא עזר.
קרו דברים מצחיקים עם מאגים בזמן השירות שלי - למשל נפילה שלי, כשקפצתי אתיו מביצור די גבוהה של המוצב...
אבל אני לא אשכח את העונש שהיה למאגיסט שייתפס בעמדה ללא קנה ספייר - מה שהוכיח שאסור לשכוח קנה ספייר לעולם - ריצה מסביב למוצב עם המאג.
חשוב לציין שמדובר בתומכי לחימה במשקל ממוצע של 60 ק"ג, ובשטח הררי וחמצן דליל...
ישן 29-11-2009, 13:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[left]I too was confused by..."

הדרך היחידה לבישול כדור היא במעצור (לכן בכדור תקוע יש להתייחס כאל נפל - ולהשאיר בכיוון הירי)

ישן 29-11-2009, 18:35
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הדרך היחידה לבישול כדור היא..."

התגובה הבאה היא תגובה כללית לכל המבולבלים שלא זוכרים איך יכול להתבשל כדור אפילו במכנס פתוח.
  1. הכלי הייעודי לחליצת כדור הוא מפתח F (או בשמו הרשמי "מגופת פינוי"). הור"ב: אסור לחלוץ כדור עם חוטר! עם חוטר מותר לחלוץ רק כדור שהכרכוב שלו קרוע לגמרי ואפשר לראות שהקליע שלו כבר נורה. AKA "שרוול".
  2. יש כמה אפשריות בהן יכולים להיתקע כדורים בבית הבליעה מבלי להינקר (ואז להתבשל) :
    1. שן חולצת שבורה - במקרה הזה ישאר בבית הבליעה התרמיל הנקור וכדור אחר לא יוכל להיות מוזן, אבל ייגרף וימעך אל תוך התרמיל התקוע.
    2. שן חולצת עקומה ו/או קנה מעוות (בית בליעה צר) שגורמים לכך שהתרמיל הנקור נשאר תקוע בבית הבליעה אך הכרכוב שלו נתלש ונוצר שרוול בבית הבליעה. הכדור הבא שמוזן נדחף אל תוך השרוול ולא נורה.
    3. נוקר שבור - וזה קורה כשמתחרעים. הכדור יוזן ולא יינקר. אם הקנ יהיה חם הכדור ייתבשל ויתפוצץ.
    4. יש מצבים בהם ב"פרוק כלים" תוך כדי הוצאת השרשיר נופל כדור מטס ההזנה אל תוך הקנה ולא מוזן (ובטח שלא ננקר). במצב הזה כשהקנה חם מאד הכדור יכול להתבשל ולהתפוצץ גם כשהגוף פתוח ואפילו כשהיד של מי שמבצע את הפריקה נמצאת בפנים. אפילו אם הוא מ"פ הפלוגה המסייעת של גדוד 12...
אפשרות 4 זו התאונה שכבר כתבתי עליה כאן. המ"פ פרק וכשרצה לבדוק את בית הבליעה הוא דחף את הכדור אל תוכו. הכדור התבשל והתפוצץ והמ"פ איבד אצבע. נדמה לי ששמו היה דיקשטיין. הוחלף ע"י יואב מרדכי תקופה קצרה לפני ארוע המטען ליד ציפורן שבו יואב נפצע קשה ומג"ד 12 חסיין פארס נהרג.
בזה שיואב היה בפלוגת גבעות של פנמ"ץ אור עציון אני בטוח אבל אני לא מצליח להיזכר אם דיקשטיין היה בפלוגת דניאל.

קצת עצוב לי שאני זה שצריך לתת את התשובות הללו למאגיסטים חי"רניקים. אחרי הכל אני הייתי מאג 2 רק בכיתה ט' ומאז עברו כבר כמעט 20 שנה...

ישן 29-11-2009, 22:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "התגובה הבאה היא תגובה כללית..."

כדור לא יכול ליפול מטס הזנה לקנה, כפי שכתבת - צריך לדחוף אותו.
בכל מקרה, התוצאה הסופית של כל אחד מהמקרים האחרים שציינת הוא כדור תקוע בקנה...

ישן 29-11-2009, 08:59
  srusha srusha אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.05
ש

נראה לי שאני מבין את המצב שלך, אתה מאגיסט, בטח איפשהו בשלב בין טירונות לאימון מתקדם ואתה רוצה להבין למה מכריחים אותך לסחוב את הקנספ...

יצא לי יותר מפעם אחת, בזמן ירי (צרורות של לא יותר מ-20 כדור) בזמן רתק על בניין בעופרת יצוקה מעצורים של אי חליצת תרמיל, או פשוט בשביל למנוע עיוות של הקנה...

כמו כן אחרי 200 כדור הקנה רותח, אם יש לך אפשרות להחליף אותו, לתת לו קצת להתקרר כדי שאחרי זה תוכל לסחוב אותו...(לא תמיד יש את הקייס לקנספ...) אז גם בשביל זה זה טוב...

מבחינת ההליכה הכפופה שלך... זה יעבור.. אני נכנסתי עם 60 קילו (1000 כדור + קרמי ועוד כמה הפתעות) והסתדרתי..(דרך אגב לא רק אני, אלא עוד 2 מאגיסטים סחבו בדיוק כמוני) גם אתה יכול.. אחרי אימון מסויים

מקווה שעזרתי

ישן 29-11-2009, 12:40
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
My 7.8agurot (2cents

My own experience with the MAG was from regularly being assigned to carry it during the sadir in Lebanon and during my early years in the reserves. I want to state that I was NOT a "professional" Magist

I almost never took the reserve barrel nor the 250rnd backpack - I think only once for a 36hr "star" ambush. I would usually carry only 450rnds

I doubt that there is any real danger of overheating a MAG barrel if you are firing the amount of ammo that can be realistically be carried by a gunner on foot, even if it is the full 700rnd, or even 1000 or more like some of the heroes here carried

I think, as some here have already said, that in the ground-carry role the main justification for bringing the MAG spare barrel is for it to serve as a quick fix for a stuck cartridge in the chamber

I did once experience, during an exercise in Tzaylim, a malfunction where a fired empty cartridge was stuck in the chamber. We popped it out by inserting someone's M16 cleaning rod through the muzzle

Afterwards, I sometimes wondered if it wouldn't be better to just have the MAG gunner carry a collapsable cleaning rod or even a thin wooden rod for such cases rather than suffer the weight of the spare barrel

However....

For a war or major operation: The MAG gunner should always bring the spare barrel. You may unexpectedly find yourself in a support fire role required to shoot additional ammo-perhaps the ammo of another MAG that has malfunctioned. You can never count on proper logistics in the field, and if there is a malfunction, you may not be able to get a replacement barrel at all

The MAG is too important to the unit for it to go down

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 29-11-2009 בשעה 12:54.
ישן 29-11-2009, 12:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "My 7.8agurot (2cents"

אם אתה תירה את כל הפק"ל שלך (450) מעמדה אחת, תהיה לך בעיה של התחממות קנה. אם יש לך קנה חי"ר, אז תמיד יש סיכוי שיחד עם אבק, המשרוקית שלך תסתם.
וכמובן, יש את עניין איכות התחמושת. לא תמיד תוכל לחלץ את התרמיל (ואגב, יש חוטר מאג בערכת הכלבו, הוא גם הרבה יותר יעיל).
לקנה יש 3 אפשרויות להתקע:
1. תחמושת תקועה
2. משרוקית סתומה (מאג משתולל)
3. חימום יתר

ישן 29-11-2009, 13:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אם אתה תירה את..."

זה תלוי בהרבה גורמים אבל כן. וזה לא חייב להיות עיוות של הקנה - אלא פגיעה במשרוקית (לדוגמה) או התנפחות קנה.

יש סיבה טובה למה יש הוראה לא לירות יותר מברוס אחד מעמדה.

ישן 29-11-2009, 16:34
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זה תלוי בהרבה גורמים אבל כן...."

I'll take your word for it, but I recall the MAG being more robust than that

For what it's worth, the US Army data that I found online gives the following limits requiring a barrel change (I assume that the American M240B version is the same as ours

http://209.85.135.132/search?q=cach...clnk&lr=lang_en

ציטוט:
What is the sustained rate of fire for the M240B?

100 Rounds per minute fired in 6 to 9 round bursts and 4 to 5 seconds between bursts. Barrel change every 10 minutes.
(FM 3-22.68 Jan 2003 / 3-1 / PDF 83)

What is the rapid rate of fire for the M240B?

200 Rounds per minute fired in 10 to 13 round bursts and 2 to 3 seconds between bursts. Barrel change every 2 minutes.
(FM 3-22.68 Jan 2003 / 3-1 / PDF 83)

What is the cyclic rate of fire for the M240B?

650 to 950 Rounds per minute fired in continuous bursts. Barrel change every minute.
(FM 3-22.68 Jan 2003 / 3-1 / PDF 84)

They state the limit requiring a barrel change in terms of minutes of firing, but if my math is correct this works out to a barrel change after
1000rnds at sustained rate of fire
400rnds at rapid rate of fire

The limit at the very high max cyclic rate of fire (single long burst of a very long belt) works out to 650 to 950rnds, which seems to conflict with the slower rapid fire limitation

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 29-11-2009 בשעה 16:42.
ישן 29-11-2009, 21:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[left]I'll take your word for..."

אצלינו מושכים את הקנים הרבה יותר מהאמריקאים, וזו מטרתה של ההוראה הזו.

ישן 29-11-2009, 20:13
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי bob121 שמתחילה ב "קטע ממאמר..."

תודה רבה.

מצאתי חלק יותר מלא (אולי זה כל המאמר, אבל זה קצר מאד):
http://www.thefreelibrary.com/Don't+forget+second+barrel.(M2,+M240,+M249+Machine +Guns+...)-a0164326140

http://findarticles.com/p/articles/...5/ai_n19311436/

HEY, CHANGE MY BARREL, WILLYA!

YOU'RE GOING TO RUN IT WITH ALL THIS FIRING.

UH-OH. I LEFT THE OTHER BARREL BACK AT THE UNIT.

NO MORE FIRING FOR ME THEN!

Dear Editor,

I'm a small arms inspector in Kuwait, where I've noticed problems with the second barrels for the M2, M240, and M249 machine guns.

Many deploying units are shipping the second barrel separately from the machine gun. The second barrels never catch up to the weapons they belong to. Gunners are Forced to fire with only one barrel, which can quickly ruin that barrel when there's lots of firing. They also risk a cookoff. And a machine gun without a second barrel is deadlined.

Plus when they turn in the weapon For services, they don't have the second barrel. Gauging can't be done without the second barrel.

We've also found that even when the unit has the second barrels they often don't take them to the field, which means they can't change barrels. Or even worse, they don't use the second barrel the weapon was headspaced for. They just grab any barrel. That can cause the weapon to explode.

Please alert; gunners to the importance of keeping and using the second barrel that was headepaced For their machine gun. That will save weapons and lives. Both barrels should be marked with the gun's serial number so there won't; be any doubt about which barrel goes with which gun. Put on the serial number with paint or put it on a dogtag. Don't etch it; in the barrel!

Doug Stephens

Kuwait

Editor's note: Excellent advice, Doug.

For any gunners who have forgotten the rules on changing barrels, use these intervals for both live and blank amino:

M2--If you're firing single shot, wait until the end of the day to change barrels. If you're firing 40 rounds or fewer per minute, change the barrel every hour. If you're firing 200 rounds or more per minute, change the barrel every half hour.

M240--Change the barrel every 10 minutes during sustained fire (100 rounds per minute) and every two minutes during rapid fire (200 rounds per minute).

M249--During both sustained fire (50 rounds per minute) and rapid fire (100 rounds per minute), change the barrel every 200 rounds.

ישן 29-11-2009, 22:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "ברשותכם, אני אשאל שאלה..."

זה תלוי. בתמונות ממלחמת פוקלנד ראיתי קנס"פ למאגים, אבל הנשיאה תלויה במשימה - לא לכל משימה צריך קנס"פ.

ישן 29-11-2009, 22:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "האמת היא חיפשתי דברים קצת..."

מכיוון שמהר מאוד אני קבעתי את הדברים האלה, אני לא צריך להזהר ....
למעשה, בחלק מהמשימות בשטחים, הנגב נע רק עם תוף וקרמי....

ישן 30-11-2009, 23:37
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
ברשותכם, אני אשאל שאלה נוספת.

חיפשתי תמונות של חיילים אמריקאים ובריטים באפגניסטאן ובעירק, לראות אם הם סוחבים קנה ספיר למאג (M240).
האמת היא שלא הצלחתי (אולי מאג 2 לוקח את הקנה אצלם?).
משהו יודע אם הם, או צבאות אחרים שמשתמשים במאג, סוחבים קנה ספיר?

ובבקשה אל תגידו שאם הם לא לוקחים אז זה אומר שזהו התו"ל הנכון.
אני יודע שהם לא תמיד צודקים (לקח להם 40 שנה להבין שלוחם חי"ר צריך M-16 קצר - ואני מקווה שלא פתחתי חזית נוספת נגדי, M-16 קצר לא רק יותר קל, הוא גם יותר קצר )

לא חזית
אבל לדיוק בעובדות
לוחמי החי"ר ללא פקל נושאים רובה ארוך.
יש להם ברכב גם מקוצר קומנדו לשטח הבנוי.
תגיד איפה היית במלחמת יום הכיפורים ?

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 01-12-2009, 16:40
צלמית המשתמש של zragon13

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
חיפשתי תמונות של חיילים אמריקאים ובריטים באפגניסטאן ובעירק, לראות אם הם סוחבים קנה ספיר למאג (M240).
האמת היא שלא הצלחתי (אולי מאג 2 לוקח את הקנה אצלם?).
משהו יודע אם הם, או צבאות אחרים שמשתמשים במאג, סוחבים קנה ספיר?

As far as I know, in the US Army (and also Marines), each M240 is operated by a team of three with a total ammount of 900 to 1200 rounds of ammo
I don't know if this is the actual practice everywhere, but the following load information is from a 2003 report based on actual 82nd Division Paratrooper usage in Afghanistan

Gunner takes 300 rnds and the machine gun

Assistant Gunner takes 400 rnds and the tripod

Ammo Bearer takes 300 rnds and the spare barrel

Note that the AG and AB also carry M4s with 7 magazines while the gunner has a 9mm pistol with three magazines for backup
As for the M249 SAW (FN Minimi), the standard load plan is for the gunner to take 800rnds (I've read some say 600rnds) and the spare barrel himself

Despite what is written above, I also have found it difficult to spot in photos/video any US, Canadian or British soldiers actually carrying a spare barrel in foot patrols. Judging from the letters you posted above, it seems that many are opting to leave it behind

I guess that I am not the only one with "bad" habits and that "lazy" soldiers are an international disease

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 01-12-2009 בשעה 16:50.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:25

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר