לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה
לינקים שימושיים עידכון 23/5/2012 האביב כבר כאן, הקיץ עוד מעט מגיע, ואיתו ימים שטופי שמש - הגיע הזמן לעשות בעצמכם!
חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > עשה זאת בעצמך
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-12-2009, 17:47
צלמית המשתמש של LetterToElise
  משתמשת נקבה LetterToElise LetterToElise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.07
שאלה ציור על נעליים

לא הייתי יצירתית הרבה זמן, ומצאתי כרגע משהו נחמד בדיויאנטארט שעשה לי חשק לעשות גם.
חשבתי לקנות נעלים לבנות חלקות (אם עוד ניתן למצוא כאלה, אולי וואנס? אולסטאר?) ופשוט לצייר עליהם.
רעיון לציור כבר יש, אני רק לא יודעת באיזה צבעים ניתן לצבוע אותם. מישהו יודע?
אני מדברת על צבעים פשוטים, שאוכל למצוא בסניף קרביץ\ארטא הקרוב לבית, ולא דורשים מיומנויות מיוחדות כמו איירבראש..
ועוד דבר, אם אין בנמצא נעליים לבנות בלבד, האם יש אפשרות לעשות שכבה לבנה על נעליים צבעוניות, ולאחר מכן לצייר?

אשמח לעזרה בנושא

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.photobucket.com/albums/v310/shir_bm/MyPics/botan4.gif]
תודה פום (:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י LetterToElise בתאריך 02-12-2009 בשעה 17:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-12-2009, 18:10

אממ..לא. אבל אני בהחלט יכולה לעשות את זה.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "זה לא חייב להיות איירבראש,..."

מה גם שהרגע חשבתי על להפסיק לבהות לשניה בנעליים, ולשם שינוי לקרוא מה שהיוצר כתב למטה.
אחרי גיגול קצר נראה שמדובר בטושים דקים שכאלה-
Shapies, ו- Copic markers.
אולי אם אבקש בקרביץ פשוט טושים לציור על בד יתנו לי משהו דומה..?
אבל מצד שני מה אני עושה במקרה של נעל לא לבנה. אני לא יכולה לצבוע שכבה לבנה עם טושים.
אחד מהם כתב שהוא ישתמש גם באקריליק, אבל ממה שאני זוכרת מהצבעים האלה כשאחותי עבדה איתם
(למרות שזה היה לפני 10 שנים בערך ודברים אולי ישתנו מאז), זה שהם מתקשים מהר, ולא הכי נוחים לעבודה.
מה אתה אומר? אקריליק?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.photobucket.com/albums/v310/shir_bm/MyPics/botan4.gif]
תודה פום (:

ישן 06-12-2009, 09:39
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
מהניסיון שלי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי LetterToElise שמתחילה ב "ציור על נעליים"

גם אני ניסיתי לצבוע הרבה פעמים נעליים ותחילה מאוד חשוב איזה נעליים את קונה. אם הן מעור ז'מס אני יכולה לעזור לך: ראי בקישור הבא. שם יש גם מידע על מה שלא עובד.
המלצה על צבע לנעליים
בפעם האחרונה שראיתי צנצנת אחת עולה בסביבות 25 ש"ח. הצנצנת קצת גדולה (משהו בגוסב 10 ס"מ בערך). אין צנצנות יותר קטנות.
חשוב מאוד לציין שצבעתי במספר שכבות את הנעל (כדי להשיג את הצבע שרציתי), והכל בסדר. אין היסדקות.

אם מדובר בנעל מבד: צבע לבדים - לא הייתי מהמרת על זה. צריך לנסות ולבדוק, ולנסות זה כמובן יקר. ובכל זאת:
אם תרצי להשתמש בצבעים אקריליים על הבד של הנעליים, הכי חשוב שתוודאי שהם לא יורדים בכביסה (או במים לצורך העיניין - גם זה קרה לי). בואי נקרא לזה תנאי בסיסי ביותר, כי ייתכן שתרצי לכבס את הנעליים ואולי תתקעי איתן בגשם, או סתם ממטרות, או שמישהו שפך עלייך בטעות נוזל וכו'.
כאן יש שני סוגי צבעים שאני יכולה להמליץ לך עליהם בוודאות והם גם מניסיון:
תחילה לגבי צבע בסיס: את בהחלט יכולה לצבוע בצבע בסיס לבן אם הנעל צבעונית. שכבה אחת או שתיים בצבע הבא:
צבע אקרילי שבא בשפורפרת: לבן טיטניום (זה אומר שזה הלבן הכי צח שיש), המספר שלו הוא 105+++, סדרת REMBRANT, מתוכם: סדרה 1 (series 1). אני חושבת שגם סדרות אחרות של אותו צבע יעזרו, אבל לא ניסיתי. אני אומרת לך מה שבטוח וודאי.
קישור: רמברנט
אפשר למצוא אותו בפיקסליין. לא זוכרת כמה הוא עולה. אני חושבת שזה אמור לעלות בסביבות 25 ש"ח גם כן.
יש לציין שהצבע הזה לא יורד בכביסה, והוא נתפס די טוב למשטחים.
כמו כן עליו תוכלי לצייר עם צבעים אקריליים מסוגו או סוג אחר, רק לוודא שהכל עמיד במים, ולא נסדק. כאן יש סבירות גבוהה שהצבע הזה לא ייסדק, כי על בד רגיל - הרי הוא עובר כביסה וסחיטה וכו' ועד עכשיו (בשבילי) הכל היה בסדר.
טיפ לגביו ולגבי צבעים אחרים: תדאגי שהציור שאת מציירת יהיה בשכבה הדקה שיותר שאת יכולה להגיע אליה. שכבה שהיא טיפונת עבה תיסדק בקלות (פרט לצבע של הז'מס שציינתי למעלה - צבעתי 3 שכבות והכל בסדר). זה לא אומר ששכבה דקה לא תיסדק - זה תלוי בצבע, אבל את יודעת - ליתר ביטחון.
בשביל זה צריך טיפ נוסף: כדי לשמור על שכבה דקה, ובכלל בציור על צבע לבדים לא מתאים כל מכחול. מכחול עם שערות רכות רק מעצבן ולא עושה את העבודה. צריך מכחול שקשיות השערות שלו היא בינונית עד קשה - הם בדר"כ שטוחים, ואלה משיער סינטטי די מתאימים.
בקישור הבא יש פירוט על סוגי המכחולים:
מכחולים.
לא חייבים לקנות את המכחולים היקרים. יש גם ערכות של מכחולים בזול, ובנוסף את אותם מכחולים או מכחולים משיער סינטטי את יכולה למצוא אפילו במכחולים פשוטים מאוד שמייצרים לילדים ומוכרים בחנויות של דולר או 2 ש"ח. לרוב השיער הוא סינטטי, ואם הצורה לא מתאימה לך, תוכלי לעצב את הראש של המכחול כרצונך בהתאם לצרכייך בעזרת מספריים. וגם לגזור שערות שוררות שחורגות מהראש.
עוד טיפ שהוא הרבה יותר חשוב: תרחיקי את הציור מהקפלים הטבעיים שהנעל מקבלת במהלך ההליכה, כלומר שהציור לא ייכלל בכל הקו הזה שבו האצבעות מחוברות לכף הרגל .

יש עוד שני צבעים אקריליים שהייתי רוצה לומר לך עליהם, אבל השימוש בהם תלוי בבד עצמו של הנעליים: את צריכה להרגיש ביד: אם תרגישי שיש טיפונת ציפוי אז לכי לצבע רמברנט שציינתי למעלה. אם הבד ניראה לך בד רגיל ביותר, בלי ציפוי, אז תוכלי להשתמש גם בצבעים האקרלייים שלהלן. ואם את רוצה להיות בטוחה ורגועה לחלוטין עדיף שתפני מיד לרמברנט כצבע בסיס, אפילו אם הנעל לבנה.

האקרילי הראשון הוא צבע פאלמר:
קישור: פאלמר. עולה 5 ש"ח וניתן למצוא אותו בחנויות של דולר (לא בכולן, בחולון בכיכר וויצמן יש) או במאי ארט בדיזינגוף סנטר.
האקרילי השני הוא של DECOART, סדרת AMERICANA.
קישור: אמריקנה. עולה באיזור ה-10 ש"ח פלוס, תלוי איפה קונים. ניתן למצוא בחנויות מסויימות של ארט וחנויות פנאי אחרות.
לשניהם מבחר צבעים אדיר ומהמם.
על בד רגיל הם לא יורדים בכביסה, ולא יעזור כלום. הם גם לא דוהים, וזה ייתרון.
(סתם רציתי להגיד שלגבי שני הצבעים האלה, הדרך שגיליתי את כל זה היה בטעות: פשוט עבדתי איתם ובטעות התלכלכה לי הגופייה עם המכחול עקב חוסר שימת לב מה היד שלי עושה, וזה לא ירד לי בכביסה. הלכה לי גופייה, אבל יש תובנה: כל צבע שלא יורד בכביסה מתאים לציורים על בד ).

אם את מציירת איתם זכרי: תשתדלי שהשכבה תהיה דקה, כי הם סמיכים, אז השתמשי במכחול עם שערות שהקשיות שלהם היא בינונית עד קשה.

לגבי הטושים שהזכרת: Shapies, ו- Copic markers.
אני לא מכירה אותם, אבל כאן יש לי עצה לזהירות: אני חשבתי שלורדים - מעצם היותם פרמננטים, לא יורדים בכביסה, וכמובן התבדתי. Shapies הם סוג של לורדים, ואם את רוצה להיות בטוחה, קני אותם או אחד מהם (באופן יחסי הם לא עולים הרבה), צבעי על בד רגיל לחלוטין, השרי באבקת כביסה עם מים (לא במכונה, שלא ילכלך את הבגדים האחרים), אחרי כן שפשפי קצת (עם כפפות חד פעמיות לשמירה על הידיים), ותלי לייבוש. באחד השלבים את אמורה לגלות האם זה יורד בכביסה או לא. אם כל הקטע של הכביסה לא ממש חשוב לך, אז לכי על זה. זה ניראה טוב.
לגבי טושים לבדים - אין מבחר גדול של צבעים. יש לי אותם, דוהים בכביסה, האמת קצת מסורבלים וקשה לצייר איתם. באיזור 10 ש"ח לטוש. תלוי בך. יכול להיות שזה יתאים.

אם הנעל היא מעור או דמוי עור - כאן בינתיים עוד לא הצלחתי למצוא צבע מתאים שיחזיק.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

נערך לאחרונה ע"י מריאל בתאריך 06-12-2009 בשעה 09:43.
ישן 06-12-2009, 23:40

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "מהניסיון שלי"

תודה על התגובה המפורטת קודם כל!
הנחתי בהתחלה שיהיה יותר נוח לצייר דווקא עם טושים ולא עם מכחול, יותר קל ליצור איתם את הקווים הדקים והצורות הקטנות. יותר מדויקים.
אבל אולי זו רק העדפה אישית שלי, בכל זאת, אני לא עובדת הרבה עם מכחולים.
מצד שני.. אני לא בטוחה איך הם על בד. אם גם הShapies באמת דוהים בכביסה או מתקלקלים במים, כמו הטושים שהזכרת, אין טעם לעבוד איתם.
אני בדילמה קלה. אבל נו, דבר ראשון אבדוק קודם איזה סוג נעליים אני יכולה להשיג, ממה הם עשויות ומה צבע הבד.
ומשם אתקדם! מבטיחה לעדכן כשיהיו התפתחויות. באמת תודה על כל העזרה והעצות הטובות.

תודה פום (:

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר