לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה
לינקים שימושיים עידכון 23/5/2012 האביב כבר כאן, הקיץ עוד מעט מגיע, ואיתו ימים שטופי שמש - הגיע הזמן לעשות בעצמכם!
חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > עשה זאת בעצמך
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-05-2009, 07:17
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
קופסה מקלסר משרדי + 2טיפים

כאן לא רק רציתי לתת את הטיפים אלא גם לרשום את כל הסיפור מאחוריהם ואיך הגעתי אליהם. למי שאין כוח לקרוא הכל, אפשר לדלג: הטיפים נמצאים בסוף בצבע כחול.
רציתי לעשות קופסה מקלסר משרדי. לספר על זה כאן זה נשמע קצת טיפשי, כי מה, לא ברור איך עושים? את מי זה מעניין בכלל?
המטרה פה היא לאו דווקא הקופסה אלא מה שבונה את החוזק שלה - מה יוצר אותו, מה שומר עליו.
הרבה דברים נוצרים דווקא מתוך צורך, וזה אחד מהם - הרעיון, או יותר נכון הרעיון לחוזק נוצר דווקא בגלל צורך שלי. אני רוצה לסדר אצלינו את המחסן בעבודה, ורוצה לשים הכל בקופסאות. זה, כמובן ייקח כמה חודשים טובים לפחות, כי הרי יש עבודה, ולסדר מחסן אינו חלק ממנה. אבל יש לי את הצורך הזה לארגן, כי נחשו את מי שולחים למחסן לחפש פתאום דברים נחוצים? אף אחד לא רוצה לחפש שם ובצדק. הכל אמנם מסודר, אבל בקופסאות גדולות וחתומות, וכל נושא פצפון משתרע על כמה קופסאות. לא אחת. זה די מעצבן.
בכל אופן, עד השנה לקחתי קופסאות נעליים ועשיתי מהן קופסאות בגודל המתאים כאשר האיחוד בין החלקים נעשה בעזרת דבק מלחמה. לא הדבר הכי חזק בעולם, ובטח לא עומד מי יודע מה בלחות של המחסן (הדבק יוצא במשך הזמן), אבל זה מה שהיה ברשותי.
חיפשתי משהו, איזה רעיון איך לעשות קופסאות יותר חזקות ויותר עמידות.
ואז הגיעו לרשותי קלסרים משרדיים - המון מהם - שמחלקות אחרות זרקו ולא זקוקים להן, חלקם די חדשים פחות או יותר, רובם רק ניראים ישנים אבל ישרים ומתפקדים מצויין אם מתעלמים מהמראה, ורק במעט מהם אי אפשר להשתמש יותר. אמרתי לעצמי שאקח אותם ואאחסן אותם במחסן (כאילו שיש שם עוד מקום , הכל דחוס גם ככה ), ואולי אמצא מה לעשות איתם. ואכן הרעיון לא איחר להגיע.
הקרטונים מהם עשויים הקלסרים הם מאוד מאוד חזקים, עמידים יותר ולמשך יותר זמן, הרבה יותר מאשר קרטון של קופסאות נעליים. אם לומר את האמת ממש הפתיע אותי שאני בכלל יכולה לחתוך אותם בסכין חיתוך ובכזו קלות. הם פשוט הרגישו לי בלתי ניתנים לחיתוך אלא במשור . אבל במהלך העבודה הסתבר שיש משהו אחר (ולא החיתוך) שהוא ממש בחזקת בלתי אפשרי שקשור לקלסר.
הקופסאת שאני צריכה צריכות לשאת חומר כבד - משהו בסדר גודל של חבילה וחצי או 2 חבילות של ניירות צילום A4, והתחתית אמורה להחזיק ולא להיקרע ולקרוס תחת הכובד. משהו שיכול להחזיק זה משהו שמלכתחילה לא מנותק מהדפנות, שזה אומר במקרה שלי אם אקח את הקלסר ואעמיד אותו על הדופן הכי צרה שלו יהיו לי 2 דפנות גדולות מהצד, תחתית, וכל מה שאצטרך להוסיף זה 2 קרטונים מהצדדים, וכמובן להוציא משם את הברזל הזה שמחזיק את הניירות. זה יחזיק את הכובד.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אמרנו להוציא ברזל? לא ידעתי מול מה אני עומדת. לתלוש אותו לא עבד, לא משנה כמה כוח הפעלתי. אפילו אבא שלי שחזק מכולנו כאן לא הצליח. תלישה בעזרת מברג שדוחפים מתחת גם כן לא עזר. השיטה החכמה של אבא שלי של לגשת עם מקדח שמיועד לברזל ולקדוח לתוך הניטים היא קשה, והצליחה רק עבור 2 קלסרים אבל לא עבור השאר. אי אפשר להשתמש רק בדופן אחת ולקחת את הדופן השנייה של הקופסה שאני רוצה לעשות מקלסר אחר, אחרת מה עשינו? כל הרעיון הוא שהתחתית תהיה מחוברת לדפנות כך שזה לא ייפול או ייקרע תחת הכובד של הניירות. בנוסף לכך זה ניראה לי בזבוז של חומר, וחוץ מזה ממש רצינו כולנו לנסות ולמצוא דרך להכניע את הברזל הזה שייפרד מהקלסר. גררר...
השיטה הכי טובה שאני מצאתי להוציא את הברזל היא פשוט ללכת לצד החיצוני של הקלסר, לחתוך חתכים עמוקים סביב הניטים בעזרת סכין חיתוך - סביב ארבעתם, ורק אחרי זה לגשת לברזל ולתלוש אותו. זה נתלש בקלות. אז מה אם נשארו חורים. את הפונקציה שלו הקלסר עדיין ממלא ובאותו חוזק. כרגע אין לי דרך אחרת יותר קלה. אם תהיה אני אעדכן אותכם.
השתדלתי שבתמונה תוכלו לראות את החתכים סביב הניטים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
כאן זה כבר אחרי שתלשתי את הברזל. שמתי נייר כחול מתחת כדי שאפשר יהיה לראות את החורים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

טוב, אז עד שסוף סוף הוצאתי את הברזל, חתכתי לגודל הרצוי לי, צבעתי את הקרטון (אני גם רוצה שזה יהיה יפה וצבעוני, לא סתם שחור-לבן בעיניים כשאני נכנסת למחסן ), גיליתי שנגמר לי הדבק מלחמה. מה עושים? מה יכול לחבר 2 קרטונים ביחד? מה יכול לחבר? מה יכול לחבר? מה יכול לחבר? אה! חוט! חוט צמר! לאאאא... חוט? אין משהו יותר קל? איך נכניס? איך נעשה חורים? זה קרטון קשה. האם זה בכלל יחזיק? כן אם זה חוט כפול.
לא היתה לי ברירה אלא לנסות, בעיקר כי לא היתה לי סבלנות לחכות ליום אחר לקנות דבק מלחמה.
סימנתי בטוש את המקומות בהם אני רוצה לעשות חורים, וחיפשתי במה אני יכולה להיעזר. מחורר יוצא מהחשבון כי הקרטון לא נכנס לשם. אז עם מה אני יכולה לנסות?
קניתי לא מזמן מכשיר כזה שאמור לדחוק את העור של הציפורן (גם בחנויות קוסמטיקה אפשר למצוא כלי עבודה ). הוא מברזל, צורה שפיצית. בואו ננסה.
הופתעתי מהקלות שהדבר הזה חדר לקרטון. אמנם בכוח, אבל חדר. חשבתי שאני מדמיינת, אבל לא. כל החורים נוצרו באותה הקלות. מכיוון שהחור קטן מידי למעבר של מחט עבה הייתי צריכה להרחיב את החור ואת זה עשיתי בעזרת מברג שפיצי שהוא יותר עבה.
יותר מאוחר גיליתי שאפשר לעשות את אותה עבודה גם עם מסמר ופטיש.
עשיתי חורים בכל מקום שאני צריכה ותפרתי חלק לחלק.
מסתבר שחוץ מזה שזה יצא יפה, זה יצא גם חזק מאוד. זה מחזיק כובד ולא יתפרק לי במשך הזמן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
זהו.
אז הטיפים הם:
1. לתפור קרטון לקרטון זה יוצא חזק הרבה יותר מאשר אם מדביקים קרטון לקרטון בעזרת דבק מלחמה או כל סוג אחר של סלוטייפ. עושים חורים בעזרת מכשירים שפיציים (כמו מברג שפיצי, מקדח או מסמר ארוך ועוד) ותופרים עם חוט צמר כפול. מהדקים חזק חזק כשתופרים, שלא יתנדנד אחרי זה.
2. כדי להוציא את הברזל של הקלסר המשרדי בקלות יחסית חייבים לחתוך סביב הניטים בסכין חיתוך, כל ארבעתם יחד, ואז למשוך חזק מהצד השני
.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:40

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר