לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-12-2009, 06:41
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
מידע רפאל לא זכתה במכרז ענקי לאספקת טילי נ"ט לצרפת

http://www.globes.co.il/news/articl...000519273&fid=2

מסתמן יתרון לרפאל במכרז ענקי לאספקת טילי נ"ט לצרפת

טילי ספייק של רפאל וג'אוולין של לוקהיד מרטין ורייתיאון האמריקניות מועמדים להחליף את כל מערך טילי נ"ט המזדקנים של צבא צרפת ■ מקור בלוקהיד: לא נוכל לעמוד בלוח הזמנים של צרפת ■ נציג רפאל: "אנחנו נהיה מוכנים"

רן דגוני, וושינגטון

3/12/2009

גברו סיכויי רפאל לזכות בחוזה לאספקת כמויות גדולות מאוד של טילי ספייק לצרפת, בהתמודדות עם שתיים מענקיות התעשיות הביטחוניות ארה"ב, לוקהיד מרטין ורייתיאון, על החלפת כל מערך טילי הנ"ט של הצבא הצרפתי, כך מוסר השבועון דיפנס ניוז בגיליונו החדש.

עד לפני זמן קצר, נחשבו טילי ג'אוולין, מפיתוח משותף של לוקהיד ורייתיאון, לטילים המועדפים על מקבלי החלטות במינהל הרכש הביטחוני הצרפתי (DGA). ההימור היה שהם ייבחרו כטילי הדור הבא של צבא צרפת. אבל כנראה שהרוח בפריס החלה לנשב באחרונה לכיוון אחר.

לפי דיפנס ניוז, הטילים החדשים שייבחרו היו אמורים להחליף את מערך טילי הנ"ט המזדקן של צבא צרפת (טילי מילאן) ב-2015, ארבע שנים מאוחר יותר מהתאריך המקורי שנקבע לחילופין. מטרת הדחייה היתה לאפשר פיתוח טילים חדשים שיימצאו ראויים להחליף את הטילים הישנים.

עתה מתברר, כי גורמים במינהל רכש הצרפתי רוצים להקדים את תאריך היעד בשנה או שנתיים, לדברי מקורות ביטחוניים בפריס שמצוטטים בשבועון.

מנהל שמקורב למתמודדות האמריקניות אמר, כי יש הערכות שמינהל הרכש רוצה לקבוע את תאריך היעד ב-2014 או אפילו 2013, בעוד שתחילת הייצור של הגרסה המתקדמת ביתר של טילי ג'אוולין בארה"ב מתוכננת ל-2017.

"לא נוכל לעשות זאת ב-2014", אמר המנהל. לדבריו, אחת הסיבות לשינוי שיוזם מינהל הרכש בלוח הזמנים היא, שפקידים מסוימים במינהל "דוחפים עתה את ה'ספייק'" הישראלי כטיל המועדף.

בתגובה אמר לשבועון מנהל ברפאל: "אנו נהיה מוכנים". המנהל אמר, כי רפאל פתחה במגעים עם החברה הצרפתית MBDA לשיתוף פעולה בייצור הגרסה התקדמת ביותר של טילי ספייק.

בינתיים, בטווח הקרוב יותר, צריכה ועדת שרי ממשלה בצרפת להחליט על הזוכה במכרז לאספקת 400 טילי נ"ט לכוחות הצרפתים באפגניסטן. גם פה מתמודד הספייק מול הג'אוולין. ועדת השרים אמורה להתכנס ב-7 בדצמבר. בסימן שנראה מעודד מבחינת היצרניות האמריקניות, פנו פקידי ממשלה צרפתיים לפנטגון כדי לקבל מידע על מועדי אספקה ותנאים פיננסיים בעסקה פוטנציאלית לרכישת טילי ג'אוולין.

אבל על רקע הרמזים להעדפת הספייק במכרז הגדול, לא מן הנמנע שרפאל תזכה גם במכרז הקטן יותר.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-12-2009, 22:19
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
גם וגם...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי nitch שמתחילה ב "לא יודע האם המידע הזה חשוף..."

במסגרת אילוצי ה - Offset הישיר, לפעמים מסופקים מכלולים ותת-מכלולים שלמים, ולפעמים גם ידע טכנולוגי. לפעמים ובתלות ביכולות הלקוח, משרבבים אף חלק ממערכותיו שלו. בשיקולים הללו כלולים בין היתר משתנים כגון" מי הלקוח, מי המשתמש הסופי, מה הסיכונים, מה עושים המתחרים בנושא ומה הדרישות המסוימות לכך ב- RFP של המדינה לה מנסים למכור. בנוסף חשוב לציין גם כי עלויות הקמת קווי יצור חדשים ותשתיות שונות, כמו גם היבטים כלכליים תזמוניים כ"א מיומן ושיקולים אחרים , מכתיבים מסגרות Offset ישיר או עקיף שונות בכל מקרה.

הכל כמובן כפוף גם להיתרי ייצוא של משה"בט.
ישן 03-12-2009, 22:32
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

וכאן אנו חלוקים משהו...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "מה מביא אותך לחשוב ש"רצים" לזה?"

לא הייתי אומר כי דעתו של "הפוסל במומו" גורפת ונכונה לגמרי, אולם משאלותיך אני מבין כי אנו חלוקים. אין לי עניין בלהביא דוגמאות, או לערוך טבלאות ולהציג נתונים סטטיסטיים. כאן יש צורך בעלה תאנה... אולם אומר רק שבשנים האחרונות כל מדינה שמכבדת את עצמה (רבות כאלה) דורשת מידה זו או אחרת של תרומה לפרויקטים אם באופן ישיר ואם באופן עקיף, אם באמצעות שימוש בטכנולוגיות מקומיות ואם בלא שימוש שכזה.

הודו למשל, מתנה השתתפות במכרזים כאשר מגיש ההצעה חייב לפרט תוכנית Offset של עד 50%.... עד לפני מספר שנים לא עשו זאת.

תורקיה, פולין, קוריאה הדרומית, ספרד, ארה"ב איטליה, צרפת, ועוד....

אלא מה - אם מסרבים לעשות זאת, כמעט שאין סיכוי לזכות בתחרויות רבות בעולם. זהו חבל דק עליו מהלכים כולם. לא נוח ? אין אישורים ? - בהרבה מקרים " חזרה הביתה".
ישן 04-12-2009, 04:25
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

אנו כנראה חלוקים במינוחים
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אני רואה הבדל גדול"

כשהמדובר במושג הכללי "Offset" הרי שמדינות משרבבות דרישות כאלה במכרזים שלא על מנת למתן את המאזן המסחרי בין המתחרה לבין המדינה הרוכשת (למרות שבמבחן התוצאה יהיה זה פועל יוצא).
כשיוצא מכרז בינלאומי ויש בו דרישות Offset ומשתתפות בו מספר מדינות מתחרות שלכל אחת מהן מאזן מסחרי שונה, חיובי או אף שלילי עם המדינה הרוכשת, אי אפשר לקבוע מראש ואין הבחירה של הזוכה מוסטת או מושפעת בדרך כלל מהמאזנים המסחריים שבין הצדדים.

רכש גומלין שכזה אם ישיר או עקיף, מטרתו בדרך כלל כפולה:
א. ניצול הזדמנות הרכש כדי לסייע לכלכלה המקומית של המדינה הרוכשת ע"י יצירת מקומות עבודה, ביצור תשתיות וקידום יכולות תעשייתיות וחקלאיות. זאת ניתן להשיג באמצעות רכש גומלין עקיף, הווה אומר רכש שבו הזכיין מתחייב לקנות מהרוכש טובין בלא קשר ישיר לפרויקט הנדון (אני קונה ממך טילים ב- 100 מיליון דולר ובשל כך אתה תתחייב לרכוש אצלי סוכר, או מכוניות או דגנים או.... או.... וכו')

ב. ניצול הזדמנות הרכש כדי לסייע לבנות, להקים או לחזק תשתית מקומית בטכנולוגיות הדומות או הזהות למערכת בבמדינה הרוכשת. קרי, אני נותן לך הזדמנות למכור לי טילים אבל אתה חייב לבצע חלק מהעבודה כאן אצלי, במפעלים שלי, בעזרת המהנדסים שלי, ועל בסיס הידע שלך ובסיוע שלי. זהו רכש גומלין ישיר.
רכש גומלין ישיר - הינו בעייתי יותר לזכיין, שכן מדובר בכל מקרה במידה של העברה טכנולוגית והעברת ידע. כך נבנית התעשייה הצבאית התורקית למשל, וכך משפרים ההודים את יכולותיהם הטכנולוגיות-צבאיות. והדוגמאות רבות יותר. אי עמידה בדרישות רכש הגומלין ובאבני הדרך המוכתבים בחוזה יכולה לסבך את הזכיין ולעלות לו בממון רב או אף בביטול החוזה.

כשמדינה בוחרת זכיין בתחרות, אחד השיקולים בניקוד בדרך כלל הינו תוכנית אטרקטיבית ומפורטת שהגיש כדי לעמוד בדרישות רכש הגומלין. אבני דרך, לו"ז סיוע, העברת טכנולוגיות, ערך כספי ועוד.

קיימות הטיות נוספות לכל אחד משני סוגי ה- Offset שהזכרתי, והעסק הזה, הדרישות הללו, הופכות בשנים האחרונות ל"תורה בפני עצמה" .

אחת המדינות שלהן מודל דרישות Offset מעניין מאד בחוזים שכאלה הינה....איחוד האמירויות UAE.

לא כאן המקום לפרט, ומי שתוהה כאן מה הם צריכים או יודעים לעשות, מתבקש לעצור. יש שם דרישות Offset שמכוונות לשיפור הכלכלה המקומית באופן יוצא מן הכלל. לוא דוקא למכירות גומלין... (ונא לא להקיש מזה אם ישראל מוכרת או לא למדינה הזאת... הזכרתי אותה כדוגמא. את תוכנית הOFFSET הזאת בנו להם הבריטים לפני מספר שנים, בהזמנה...!)

ולהערתך האחרונה - יש ויש בין המדינות... חלק נזהר מהעברת טכנולוגיות וחלק פחות. לא אמנה אף אחת כאן, רק אומר שמערכות השיקולים המגבים העברת טכנולוגיות רגישות, שונות ממדינה למדינה, ושיטור הנושא לפעמים בעייתי גם הוא.

זה עיקר החדשות...
ישן 04-12-2009, 16:43
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
לי נראה שאנו לא חלוקים במינוחים
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "אנו כנראה חלוקים במינוחים"

ואני מעריך את ההשקעה שלך בהסבר.
אני עומד מאחורי כל מילה שלך באשר לאופסט עקיף. הייתי מעורב בענינים כאלה ואמרת דברים נכונים. לא פלא שמדינות שרוכשות מנסות לשפר את המאזן המסחרי.
מהשאלה שלמעלה, לפני כמה פוסטים עלו באוזני שתי זעקות - האחת נוגעת להעברת טכנולוגיה והשניה להעברת "שעות עבודה".
כאשר לקוח זר מציב תנאים של אופסט, כמו שאמרת, המו"מ הוא קשה ולעיתים אין ברירה, כי האופציה האחרת היא לא לקבל את העבודה כלל. לגבי העברת יכולת ייצורית ישירה בפרויקט - זה כבר תלוי במספר גורמים. שני הגורמים כבדי המשקל הם האישורים של מערכת הבטחון שלנו מצד אחד והיכולות הטכניות של הלקוח, מהצד השני.
אבל הייתי רוצה ברשותך, להציף היבט נוסף. כאשר מוכרים מערכת ב 10 מ' דולר, יש להרבה אנשים התחושה שכל הכסף מגיע ארצה ונכנס לעבודה כאן, ולא כך הוא. המערכות היום עתירות אלקטרוניקה שמרבית אבני היסוד שלה נרכשות בחו"ל. כך, אם חברת אלקטרוניקה כל שהיא מספקת מערכת מחשב, כל הרכיבים באו מחו"ל. חומרי גלם (מתכות, כימיה, חומרים מרוכבים) מגיעים מחו"ל. כך שבמרבית המקרים של מערכות "עתירות ייצור" הערך המוסף של העבודה בארץ הוא לא כה גדול כפי שנראה בתחילה.
הערך המוסף הרציני בא מהרבה עבודה הנדסית, תכן, תכנון ואינטגרציה. בדרך הטבע מרכיבים אלו לא עוברים ללקוח. היבט משנה של זה, וחשוב מאד, הוא העובדה שלרוב אנו מוכרים מערכות בטחוניות שאנו עברנו כבר דור אחד או שניים קדימה. היתרון בהכנסה ממכירת מערכת וקבלת תשלום גם על העברת יכולת ייצורית הוא בתקציב לפיתוח הדור הבא.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 04-12-2009 בשעה 16:46.
ישן 04-12-2009, 17:12
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

מבט ועוד מבט...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "לי נראה שאנו לא חלוקים במינוחים"

קראתי שוב ושוב את הערותיך ואת תגובתי. אכן נראה לי שאין בינינו מחלוקת של ממש.

בין היתר ציינת:
"...אבל הייתי רוצה ברשותך, להציף היבט נוסף. כאשר מוכרים מערכת ב 10 מ' דולר, יש להרבה אנשים התחושה שכל הכסף מגיע ארצה ונכנס לעבודה כאן, ולא כך הוא. המערכות היום עתירות אלקטרוניקה שמרבית אבני היסוד שלה נרכשות בחו"ל. כך, אם חברת אלקטרוניקה כל שהיא מספקת מערכת מחשב, כל הרכיבים באו מחו"ל. חומרי גלם (מתכות, כימיה, חומרים מרוכבים) מגיעים מחו"ל. כך שבמרבית המקרים של מערכות "עתירות ייצור" הערך המוסף של העבודה בארץ הוא לא כה גדול כפי שנראה בתחילה..."

אתה צודק לגמרי. לא התעקבתי על כך כדי שלא לגלוש לתת-נושא, אולם מכיון שהעלית את הנקודה הרי שאוסיף ואומר שלא רק "רכיבים" נרכשים בחו"ל אלא לפעמים אף תת-מערכות כאלה או אחרות יקרות יותר או יקרות פחות. ואתה גם צודק בנושא מרכיב ערך העבודה שהזכרת. במקרים רבים הוא אכן איננו מרכיב כה חשוב והוא לכשעצמו הינו במקרים רבים בעל ערך שולי לחברה ולמדינה. מדי פעם אני קורא כאן דעות פשטניות ומלאות גאווה על "עבודה עברית... תעסוקה לאלפי עובדים.... תעסוקה למשפחות אם ייצור זה או אחר ישאר במחוזותינו...." ועוד כאלה אמירות פופולריות עממיות.... בודאי שאני בעד כל אלה, אולם כפי שציינת , מה שנראה מהרחוב או אף משולחנו של מהנדס או מתכנת, הינו המאקרו ואיננו תמיד המציאות הכלכלית והתעשייתית הטובה למדינה ולחברה. ולפעמים עקרון העבודה העברית פוגע אף ביכולת הסחר עצמה (בזכיות במכרזים) עם לקוחות זרים. סחר חשוב שיכול להכניס ממון גדול למדינה ולחברה.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 04-12-2009 בשעה 17:15.
ישן 04-12-2009, 17:52
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

ומילה נוספת אם יורשה..
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "מבט ועוד מבט..."

כתבת גם:
"...הערך המוסף הרציני בא מהרבה עבודה הנדסית, תכן, תכנון ואינטגרציה. בדרך הטבע מרכיבים אלו לא עוברים ללקוח. היבט משנה של זה, וחשוב מאד, הוא העובדה שלרוב אנו מוכרים מערכות בטחוניות שאנו עברנו כבר דור אחד או שניים קדימה. היתרון בהכנסה ממכירת מערכת וקבלת תשלום גם על העברת יכולת ייצורית הוא בתקציב לפיתוח הדור הבא...."
כאן אעיר את הערכתי השונה במקצת - נכון הוא שהערך המוסף הרציני יותר בא מהחלק ה"אינטלקטואלי" שבמערכת (חיפשתי מילה פחות בומבסטית. לא עלתה במוחי...), קרי הנדסה ופיתוח ואינטגראצית מערכת. כל אלה חשובים גם לפיתוחים של שלבים מתקדמים יותר, לצבירת ידע וכיוב'. האינטגראציה עצמה במקרים רבים הינה מרכיב במשא ומתן עם הלקוח כשמגיעים לנושאי האופסט הישיר, ולאחריו לבדיקות מערכת תיקונים וכיוב'. כאן, שלא כמו בתיכנון ובהנדסה עצמה, בדרך כלל (כמובן שבתלות ברצונו של הלקוח ובאישורים מתאימים ממשרד הביטחון), ניתן לוותר ולהעביר ידע ממשקי, ידע תיפעולי וידע טכני ואף הנדסי.

נקודה חשובה אחרת להזכיר הינה הפער בין דורות הפיתוח אותם הזכרת. כאן אתה אמנם לא טועה אולם מתחייב לציין שהעסק לא פשוט גם בנקודה הזאת. המרקע התחרותי במכרזים בחו"ל איננו סטרילי וייחודי לנו (לפעמים זה כך אמנם אולם ברןב המקרים אין הדבר כך)
א. במצב תחרותי, שבו חברות זרות (או אף מקומיות !) מופיעות בתחרות ומציעות מרכולתן, קיימת תחרות טכנולוגית לא מועטה. אנו יכולים להציע טיל או מערכת אחרת שאיננה בקו הראשון אצלנו, אולם משמופיע מתחרה ומציע מערכות מבוססות טכנולוגיות מתקדמות יותר (אנו לא תמיד בראש רבותי !!), הברירה הינה לשדרג את הצעותינו מבחינה טכנולוגית או להוריד מחירים (אינני מתייחס לפעילויות שווק משניות כרגע....)ץ שני המקרים בדרך כלל קשים לביצוע ובשניהם יש "ארוזיה" ומגמות וויתור לטובת הזכייה המיוחלת.
ב. הלקוח עצמו איננו כסיל (אכן יש גם כאלה בשולי פעמון ההסתברות... ) - הוא בדרך כלל יודע מה קיים בשוק, הוא קובע מה צרכיו, הוא מבין כל אחת מההצעות שבידו, הוא יודע ממי ולמה כדאי לו לרכוש, ולכן הוא "מוביל" את ה"משחק" ודורש טכנולוגיות מתקדמות - לפי שיקולו ולפי יכולתם של המתחרים להציע לו טכנולוגיות לפי רצונו. בדרך כלל גם ידרוש אופציות (לשיקולו העתידי) לשידרוגים אם וכאשר הזכיין יפתח ויוכיח את יתרונם.
הנקודה הינה שלא בהכרח ניתן לנו להציע דורות ישנים יותר, ולשמר בכך את ייתרוננו הטכנולוגי "בדור או בשני דורות" כדברייך. ויש אף מקרים בהם אנו מציעים ללקוח טכנולוגיות מתקדמות שאינן בנמצא כאן מסיבות רבות, חלקן תקציביות ולוא דוקא מבצעיות.... בתלות בלקוח ובכוונותיו ובמובן באישורים כאן - אין בכך פסול של ממש.
סוף שבוע נעים וטוב.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 04-12-2009 בשעה 17:54.
ישן 23-02-2010, 21:55
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי הקשקשן שמתחילה ב "FMS זה לא כסף אמיריקאי"

לא מדוייק.
נכון שהצרפתים מקבלים FMS ולא FMF
FMS אינו כספי סיוע. טעות שלי.
אבל הFMS מאפשר ראש שקט בעת הרכש.
כשמדינה קונה באמצעות FMS היא קונה מצבא ארה"ב ולא מהחברה היצרנית.
הצבא האמריקאי אחראי לרכש, להצטיידות, לאספקה, לבחינות והתאמות של הציוד וכו'.

בנוסף, הFMS מוזיל עלויות: הצבא האמריקאי רוכש את האמל"ח במחיר "שלו", המחיר שהוא קיבל מהיצרנית כשהוא קנה את אותו האמל"ח בשביל עצמו = פחות ממה שהלקוח היה משלם ליצרנית. אח"כ הצבא מעביר את האמל"ח ללקוח עבור מחיר העלות בתוספת תמלוגים (עד 10%). עם התמלוגים המחיר עדיין נמוך מהמחיר שהלקוח היה משלם אם היה רוכש מהיצרנית (בטח אם לוקחים בחשבון את הלוגיסטיקה שנופלת על האמריקאים).

אם אתה פונה לחברת קוקה קולה ומבקש לרכוש 100 פחיות משקה אתה תקבל מחיר X שהוא מחיר גבוה.
אם תעשה את אותה עיסקה דרך מתווך שהוא לקוח קבוע של קוקה קולה ורוכש ממנה עשרות אלפי פחיות בחודש אתה תקבל ממנו מחיר נמוך יותר מX למרות שתשלם לו כספי תיווך כי המחיר ההתחלתי שלו נמוך יותר.
בנוסף, אם תרכוש ישירות מקוקה קולה תצטרך לטפל בהעברות הכספים, מו"מ, הובלה, אחסנה וכו'.
אם תרכוש מהמתווך הוא יעשה את כל הלוגיסטיקה עבורך.
אתה רק תצטרך להעביר לו את הכסף ולשתות.

ולעניין אחר - האמירה שלי על מכרזים ישראליים שטורפדו באמצעות "מכירה" בכספי סיוע FMF עדיין נכונה. האמריקאם מעבירים FMF למדינות שבהן טורפדו העיסקאות ובאמצעותו מתבצע הרכש.
קישור לרשימת המדינות שמקבלות FMF.

ישן 25-02-2010, 23:06
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

FMS ו - FMF
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לא מדוייק. נכון שהצרפתים..."

יוסיפון, בימים האחרונים לא היה לי זמן רב להתדיין בנושאים הללו, ועדיין חסר לי.
שתיים שלוש הערות אליהן אחזור בהרחבה בקרוב.
א. התיקון שתיקנת את עצמך בנושא ה- FMS הנוגע לצרפת היה במקום. עמדתי לחלוק עלייך ואף התפלאתי כי כך כתבת במקור תגותבך...
ב. נושא ה- FMF הינו מעניין. כתבתי עליו בעבר. כאן השטן בפרטים.
ג. ככלל האמריקאים אינם "מטרפדים" במכוון עסקאות שלנו באמצעות ה- FMF או FMS. זאת עילה שאנשינו מעלים במקרים רבים ללא צדק כתגובת תרוץ להפסדים במכרזים. אכן יש יוצאים מכלל זה !!!
אינני שש להניף דגל אחריקאי מאחורי תגובותי, אולם במקרים רבים מדי אנו לוקים בראייה מוגבלת את המצב. וכשהנחות בסיס כאלה או אחרות הופכות לאכסיומאטיות שיווקיות וניהוליות בתעשייה, אנו מאבדים את יכולת הבנת המרקע התחרותי הנכון כולו ונכנסים למגננה שבבסיסה "הם מול אנחנו" - "דוד וגלית"....

מכאן הדרך קצרה לאיבד שווקים או אף להסתבכות בפרשיות כפי שקורה במחוזותינו בתדירות הולכת וגוברת.
ישן 23-02-2010, 19:16
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "ניצחון לג'אוולין, הפסד..."

זו השיטה האמריקאית וזה קורה כל הזמן.
האמריקאים מטרפדים זכיות של אמל"ח ישראלי במכרזים עם ההצעה שאי אפשר לסרב לה: אל תקנו מישראל. אנחנו ניתן לכם מוצר דומה בחינם (כספי סיוע).
בתקופה האחרונה מכרזים עצומים שהיו בשלבי סגירה טורפדו בצורה כזו כשהאמריקאים מכרו (חילקו) ללקוחות מערכות פחות טובות (בהרבה) מהמוצר הישראלי. לפחות במקרה אחד האמריקאים מכרו מוצר שעוד לא גמר את הפיתוח כשהישראלים הציעו מוצר מדף שכבר עובד בכמה מקומות.
(מצטער אם ההודעה מעורפלת. החיסרון בפרטים מכוון מטעמים עיסקיים ולא מטעמי בטחון מידע)

ישן 23-02-2010, 19:57
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי unmanned user שמתחילה ב "כעת השאלה היא האם העסקה הזאת..."

כנראה שאין הרבה סיכויים לראות את הגיל בצבא הצרפתי.
לכאורה, על פי דברי הפקיד, יהיה מכרז חדש על הטילים לטווח בינוני.
אבל חשוב לשים לב להודעת הדובר. משמעות הודעה כזו היא לא באלף רבתי.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי pierre tran
Laurent Collet-Billion, the head of the Direction Générale pour l'Armement (DGA) procurement office.

Asked whether there would be a competition for the short term buy of medium range missiles, Collet-Billion said "Yes, there will be a competition."

A DGA spokeswoman said Collet-Billion added "perhaps," but this went largely unheard.

גם לגבי העיסקה הגדולה יותר של טילי נ"ט לכאורה ייתקיים מכרז מחודש:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי pierre tran
to buy in the medium term a new missile system which would be "developed on own funds by MBDA," Morin said. A competition would be held to select partners for the new weapon, he said.

גם לגבי העיסקה הגדולה יותר של טילי נ"ט לכאורה ייתקיים מכרז מחודש.
אבל, במכרז הזה הצרפתים רוצים טיל מתוצרת בית שיתמודד מול הספייק והג'אוולין.
מה הסיכויים לזכות במכרז שבו יש לך שני מתחרים האחד מוצר מקומי מועדף והשני מוצר שכבר עובד אצל הלקוח מזה תקופה ארוכה.

שים לב שהעיסקה האמריקאית "עלתה" לצרפתים כמעט כפול מאשר ההצעה של רפאל ככשבעצם האמריקאים מציעים טיל שאין לו יתרונות על הטיל הישראלי.
ובכל זאת, הצרפתים העדיפו אותם.

בנוסף, האמריקאים צריכים עכשיו לפתח שינמוך למערכת השיגור של הג'אוולין כדי שתתאים למילאנים.
אני לא רוצה לקפוץ עם משהו אבל אם תריץ חיפוש על מוצרי ספייק וNTD שנמכרו ע"י רפאל לצבאות בעולם תגלה שינמוכים של משגר הספייק לטובת טילים אחרים.
שוב האמריקאים מוכרים פתרון שלא גמר פיתוח ושלא ברור עד כמה יש להם נסיון בתחום בעוד שיצרן המוצר הישראלי שלא זכה במכרז כבר ביצע פיתוח לפי הדרישות.

ישן 24-02-2010, 18:08
  dror_p dror_p אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.09
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=dror_p]סיכוי גבוה?..."

בוא נעמיד דברים על דיוקם, בתחילת האשכול דיברת על ייצור ולא רק על שיווק:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
טילי "ספייק" מיוצרים בגרמניה, עבור לקוחות בעיקר מאירופה, החברה שמייצרת את הטילים ומשווקת אותם, נקראת Eurospike שהיא חברה גרמנית .

לכך עניתי כי בעסקאות גדולות הטילים מיוצרים (לפחות בחלקם) במדינה הקונה , ולכן רבים הסיכויים כי הטילים ייוצרו בצרפת, מה גם שנכתב כך בכתבה שפתחה את האשכול.
שיווק ועסקאות - על זה אין ויכוח.

בקשר ל-MBDA, אני לא יודע לאיזה פרוייקט אתה מתכוון כשאתה אומר שהיא לא עומדת בזמנים, ולפי מה. אבל אם תשים לב בכתבה האחרונה כתוב שתיערך תחרות לבחירת שותפים לפיתוח אותו טיל ש- MBDA אמורה לפתח "בכוחות עצמה", מה שלא מפתיע בהתחשב בכך שהטילים אמורים להכנס באלפיהם לשירות ב- 2015. כלומר אולי עוד לא נסגר הגולל על שותפות אפשרית רפאל-MBDA.
ישן 25-02-2010, 21:08
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "אתה מתכוון לכל התגובות או..."

גם לזאת.
בדוק בבקשה בכמה צבאות אירופים כבר משתמשים בספייק (גיל)?
באותם צבאות בחנו את הגיל מול המתחרה מתוצרת ארה"ב, הג'אוולין.
היתרון הכמעט יחיד של הגיל לעומת הג'אוולין הוא המחיר שלו.
לא "יתרון משמעותי מאד בביצועים".

כבר המלצתי לך בעבר, לפני שאתה כותב תגובה בדוק בבקשה את הנתונים ואל תעלה סברות כרס ללא ביסוס.

ישן 25-02-2010, 23:42
  romi4 romi4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.09
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "גם לזאת. בדוק בבקשה בכמה..."

שני דברים:
1. אכן יש צבאות אירופים שקונים ספייק, אבל לא גיל,
למרות שזה אותו טיל -רק מה-הספייק מיוצר ע"י ריינמטאל.לא ניתן להסתמך על היכולת המוגבלת עד לא קיימת של ישראל בייצור המוני ואת זה מבינה רפאל טוב מאד.לכן הם שמחים מאד להוציא ייצור החוצה.כך שאם אתה לא הודי או גרוזיני עדיף לך לקנות את הטכנולוגיה ולא את הייצור.
דוגמא נוספת לחולשה הזאת היא שהסינים עדיין מחכים לפלקונים שלהם.
עוד דוגמא-קסדות הטייס של אלביט שלהן יתרונות משמעותיים ולכן נמכרות ללא קשר למחיר.
עו אחת-הוצאת ייצור החץ למי שיודע לעשות זאת.

2. כשאתה אומר למישהו שאין לו מושג על מה הוא מדבר אתה "מסתכן" בכמה דברים:
למשל שיש להוא מושג בכמה דברים נניח תורת הקוואנטים או שיטות שיווק משקאות קלים באמריקה-אז,לא היית מביא את דוגמת קוקה קולה מאחר ואין שום סיכוי שתקנה ישירות במפעל-האמריקאים מקדשים את שיטת הדילרים ולעולם לא יעקפו דילרים, וזאת בניגוד לישראלי הלא פראייר שרוצה לעקוף הכל ובסוף יוצא הכי פראייר.

2. שיטת אני ואפסי עוד אינה מטיבה עם המשתמש בה

3.צא ולמד קנה מידה-מוטב שתיתן כבוד לנורתרופ ושות'-אנחנו לא בליגה שלהם בכלל.

ישן 26-02-2010, 00:28
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "שני דברים: 1. אכן יש צבאות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי romi4
שני דברים:
1. אכן יש צבאות אירופים שקונים ספייק, אבל לא גיל,
למרות שזה אותו טיל -רק מה-הספייק מיוצר ע"י ריינמטאל.לא ניתן להסתמך על היכולת המוגבלת עד לא קיימת של ישראל בייצור המוני ואת זה מבינה רפאל טוב מאד.לכן הם שמחים מאד להוציא ייצור החוצה.כך שאם אתה לא הודי או גרוזיני עדיף לך לקנות את הטכנולוגיה ולא את הייצור.
דוגמא נוספת לחולשה הזאת היא שהסינים עדיין מחכים לפלקונים שלהם.
עוד דוגמא-קסדות הטייס של אלביט שלהן יתרונות משמעותיים ולכן נמכרות ללא קשר למחיר.
עו אחת-הוצאת ייצור החץ למי שיודע לעשות זאת.

אתה כל-כך טועה שלהסביר לך ייקח לי יותר זמן ממה שאני מעוניין להשקיע.
גם אם חלק מייצור הספייק נעשה באירופה זה עדיין אותו טיל שהוצע למכירה.
חלקים מסויימים לא מיוצרים באירופה.
כשמוציאים ייצור למדינה אחרת זה יכול להעשות מכמה סיבות. את ייצור החץ הוציאו מסיבות שקשורות בתקציב וFMF. בטח לא בגלל שבבואינג "יודעים לעשות זאת".
צא ולמד למה הקימו את חברת ATC כשרצו לקנות משאיות טטרה מתוצרת צ'כיה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי romi4
2. כשאתה אומר למישהו שאין לו מושג על מה הוא מדבר אתה "מסתכן" בכמה דברים:
למשל שיש להוא מושג בכמה דברים נניח תורת הקוואנטים או שיטות שיווק משקאות קלים באמריקה-אז,לא היית מביא את דוגמת קוקה קולה מאחר ואין שום סיכוי שתקנה ישירות במפעל-האמריקאים מקדשים את שיטת הדילרים ולעולם לא יעקפו דילרים, וזאת בניגוד לישראלי הלא פראייר שרוצה לעקוף הכל ובסוף יוצא הכי פראייר.

כשאני אומר על מישהו שאין לו מושג אני מסתכן.
במקרה שלך אין סיכון. פשוט אין לך מושג.
איפה ראית שהדוגמא של קוקה קולה מדברת על ארה"ב?
את "שיטת שיווק משקאות קלים באמריקה" אכן איני מכיר. לכן גם לא נתתי דוגמא משם.
לעטמת זאת את שיטת העבודה של קוקה קולה בישראל (החברה למשקאות קלים וכו') אני "קצת" מכיר אחרי שעבדתי בחברה הזו.
"שיטת הדילרים" אין לי מושג על מה אתה מדבר.
הישראלי הפראייר מופיע בדוגמא שלי ויצא לי לפגוש אותו הרבה בשטח.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי romi4
2. שיטת אני ואפסי עוד אינה מטיבה עם המשתמש בה

נכון.
תסתכל במראה ותראה עד כמה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי romi4
3.צא ולמד קנה מידה-מוטב שתיתן כבוד לנורתרופ ושות'-אנחנו לא בליגה שלהם בכלל.

וזאת הסיבה שהם באים לכאן ללמוד...

ישן 26-02-2010, 04:57
  romi4 romi4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.09
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[QUOTE=romi4]שני דברים: 1...."

האמת אלה תשובות של אוהד כדורגל.
אתה אוהד של רפאל ולכן כל היתר אפסים.
האשכול הזה עוסק בתחרות בין ריינמטאל ורפאל נגד נורטרופ על רכישת טילי נ"ט שהיתרון היחידי שלנו הוא המחיר.אני טוען שאין לנו סיכוי בתחרות על מחירים אלא רק ביתרון באיכות.אתה טוען בעיקר שאני מפגר.כל הדיבורים על שיטת המימון ואם זה מבוצע דרך סוכנות אמריקאית כזו או אחרת או במסירה באמצעות הצבא האמריקאי פלוס ראשי תיבות למינהם זה רחש לבן. אם היה לי טיל בגודל של עט שהיה משמיד טנק בטווח של 1 AU היית לוקח את נורתרופ בהליכה.
סתם דוגמא קח את סעסע-הם טובים מאד במיגון רכב אבל לא היה להם מושג איך חודרים לשוק האמריקאי-אז הם חברו לאושקוש. בשיטה שלך הם היו אומרים "שאני ישלם לאושקוש? מה אני פראייר וגו'.
לגבי קוקה קולה כיוון שהבאת את זה כדוגמא לתמחור של נורתרופ חשבתי שאתה מתכוון לקוקה קולה אמריקה. נניח שאה הולך לקוקה קולה אמריקה עם צ'ק בנקאי של מיליארד ורוצה לקנות ישירות לישראל-הם יפנו אוך בנימוס לדילר בישראל הלא היא החברה המרכזית למשקאות.
עוד משהו- הגרשיים ששמת לאות זלזול בבואינג-כן אני בהחלט מעדיף שבואינג יעשו את זה מאשר מש"א נגיד.
ולא חשוב אם בשיטת CFM ICQ או MC^2=E

ישן 25-02-2010, 14:22
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי dror_p שמתחילה ב "בוא נעמיד דברים על דיוקם,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dror_p
בוא נעמיד דברים על דיוקם, בתחילת האשכול דיברת על ייצור ולא רק על שיווק:

לכך עניתי כי בעסקאות גדולות הטילים מיוצרים (לפחות בחלקם) במדינה הקונה , ולכן רבים הסיכויים כי הטילים ייוצרו בצרפת, מה גם שנכתב כך בכתבה שפתחה את האשכול.
שיווק ועסקאות - על זה אין ויכוח.

בקשר ל-MBDA, אני לא יודע לאיזה פרוייקט אתה מתכוון כשאתה אומר שהיא לא עומדת בזמנים, ולפי מה. אבל אם תשים לב בכתבה האחרונה כתוב שתיערך תחרות לבחירת שותפים לפיתוח אותו טיל ש- MBDA אמורה לפתח "בכוחות עצמה", מה שלא מפתיע בהתחשב בכך שהטילים אמורים להכנס באלפיהם לשירות ב- 2015. כלומר אולי עוד לא נסגר הגולל על שותפות אפשרית רפאל-MBDA.

MBDA תפתח טיל נ"ט מתקדם כדי להתחרות מול הספייק והטיל האמריקאי,כך ששותפות עם רפא"ל לא ריאלית, הרי MBDA תתחרה ברפא"ל באותו מכרז.

עכשיו לגבי המכרז היותר קטן שבו זכו האמריקאים, הדרישה של הצרפתים שהטילים יסופקו לצבא הצרפתי באפגניסטן לפני סיום השנה, כך שמדובר בלו"ז קצר שספק אם חברת MBDA הייתה עומדת בו.
ישן 11-04-2010, 13:06
  dror_p dror_p אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=dror_p]בוא נעמיד דברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dror_p
בכתבה האחרונה כתוב שתיערך תחרות לבחירת שותפים לפיתוח אותו טיל ש- MBDA אמורה לפתח "בכוחות עצמה", מה שלא מפתיע בהתחשב בכך שהטילים אמורים להכנס באלפיהם לשירות ב- 2015. כלומר אולי עוד לא נסגר הגולל על שותפות אפשרית רפאל-MBDA.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
MBDA תפתח טיל נ"ט מתקדם כדי להתחרות מול הספייק והטיל האמריקאי,כך ששותפות עם רפא"ל לא ריאלית, הרי MBDA תתחרה ברפא"ל באותו מכרז.

מסתבר ש- defense-update הבינו כמוני.

The French ministry plans to award the contract to a local prime contractor, most likely EADS/MBDA or Thales, each of these local companies will team with one of the the foreign developers, facilitating local integration, production, training and support.

מתוך:
http://www.defense-update.com/newsc...n_09042010.html

שהביא בהודעה למטה taurus84

נערך לאחרונה ע"י dror_p בתאריך 11-04-2010 בשעה 13:26.
ישן 28-01-2012, 23:55
  dror_p dror_p אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "רפאל לא זכתה במכרז ענקי לאספקת טילי נ"ט לצרפת"

MBDA To Begin Study for France’s Milan Missile Replacement

PARIS — The Direction Générale de l’Armement (DGA) on Dec. 30 awarded a contract for an undisclosed amount to MBDA for risk-reduction studies on the missile moyenne portée (MMP) program, a medium-range weapon intended to replace the Milan anti-tank system, the procurement office said in a statement.

מקור; כתבות נוספות כאן וכאן

בקצרה, ממשלת צרפת העניקה ל-MBDA סכום כסף לצורך בדיקת התכנות (?) לייצור של טיל מחליף למילאן. בכך ככה"נ נסתם הגולל על אפשרות לשיתוף פעולה עם ישראל על בסיס הספייק (ועם ארה"ב על בסיס הג'אוולין).

מעניין לראות שבין הדרישות מהטיל החדש ישנם מאפיינים הקיימים בספייק ולא בג'אוולין, למשל האפשרות לבחור בין הנחיית שגר ושכח לבין man in the loop, וכן הכוונה לפתח באותה ארכיטקטורה משפחה של טילים, כולל טילים לטווחים ארוכים יותר המיועדים לשיגור מרכב ומכלי טיס.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:17

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר