לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-12-2009, 04:12
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
ספינות העתיד של חיל הים הגרמני

חיל הים הגרמני מתכוון להזמין 6 ספינות מדגם Braunschweig K131 , הספינה החדשה מייצגת דור חדש של קורבטות, אחד התוכנות הבולטות בספינה החדשה היא החמקנות שמושגת באמצעות הצורה החיצונית של הספינה ושימוש בחומרים מיחדים לבנייתה, ככל הנראה, הספינה תצוייד במערכת RAM , תותח 76 מ"מ ,בטילי RBS-15 ומערכת IRIS-T SL(גירסה ימית) , כניסה לשירות מבצעי צפויה מתישהו בעשור הבא...

חיל הים הגרמני כבר הזמין 5 ספינות Braunschweig K130 (הדור הקודם) וביחד עם אותן 6 ספינות מהדגם החדש, מספר הקורבטות של חיל הים ימנה 11 קורבטות, מתוך 15 קורבטות שחיל הים מתכוון לרכוש (תלוי באילוצי התקציב של החיל)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://farm3.static.flickr.com/2549/4158684665_ce708f8488_o.jpg]

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 05-12-2009 בשעה 04:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-12-2009, 11:33
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=פטנק] זה לא מתאים לחיל..."

האיור מרשים (אבל זה לא חוכמה) צריך לזכור שכבר כמה שנים יש כלים די דומים בשירות במדינות סקנדינביה. זה מעניין האמת שדווקא הם חלוצים בתחום - מעניין איזה צורך מבצעי הוביל אותם לכך.

אגב 2500 טון נשמע לי דווקא בכיוון של מה שדיברנו פה בעבר אלא אם אני מתבלבל וזה היה בעצם 4000 לא? בכל מקרה אם מדובר עדיין על תמונות קונספט קשה לי לראות את חייל הים מתחייב - במקרה שלנו כנראה שהדחיפות תחייב אמצעים שייכנסו לשירות אצלנו לפני אמצע העשור הבא ואני לא בטוח שזה יקרה עם הכלים האלו אפילו בצי הגרמני...
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 05-12-2009, 11:46
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "האיור מרשים (אבל זה לא חוכמה)..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
האיור מרשים (אבל זה לא חוכמה) צריך לזכור שכבר כמה שנים יש כלים די דומים בשירות במדינות סקנדינביה. זה מעניין האמת שדווקא הם חלוצים בתחום - מעניין איזה צורך מבצעי הוביל אותם לכך.

אתה מתכוון לספינות חמקניות, יש בחיל הים השוודי ספינה עם קונצפט דומה, ויש פרויקט צרפתי לפיתוח ספינות חמקניות.

ציטוט:
אגב 2500 טון נשמע לי דווקא בכיוון של מה שדיברנו פה בעבר אלא אם אני מתבלבל וזה היה בעצם 4000 לא? בכל מקרה אם מדובר עדיין על תמונות קונספט קשה לי לראות את חייל הים מתחייב - במקרה שלנו כנראה שהדחיפות תחייב אמצעים שייכנסו לשירות אצלנו לפני אמצע העשור הבא ואני לא בטוח שזה יקרה עם הכלים האלו אפילו בצי הגרמני...

לא, אני לא חושב שספינה בדחי 2500 טון מספיקה כדי להתקין עליה מערכת נ"מ ברק 8 ,אם תשים לב בהודעות התקשורת האחרונות מוזכרת הספינה MEKO-200 שהיא בדחי 3500 טון, אבל זה עדיין לא ברור האם ישראל תקבל את MEKO-100 או MEKO-200.

בקשר לכניסה לשירות מבצעי של Braunschweig K131 , לא נראה זה ריאלי לפני שנת 2016 , אבל בהחלט מדובר בקונצפט דיי מעניין...
ישן 05-12-2009, 16:05

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]האיור מרשים..."

קודם כל יש יותר מספינה "חמקנית" אחת בציי סקנדינביה (לכן כתבתי סקנדינביה ולא שבדיה).

הספינה לה יש להניח שהתכוונת היא הויסבי השבדית. לנורבגים יש ספינת פטרול זעירה בעלת מאייפנים חמקניים בשם Skjold (בבקשה אל תבקשו ממני לנסות לבטא). גם לפינים יש ספינה בעלת מאפיינים חמקניים בשם Hamina. אגב גם הויסבי וגם הספינה הפינית קטנות למדי (ויסבי עם דחק של 600 טון והפינית עם 200 - אני לא מדבר על ספינת הפטרול בכלל).

פרויקטים גדולים יותר יש לא מעט בעולם גם בארה"ב גם בצרפת, גם לטורקים גם לדרום קוריאה יש דברים ועכשיו גם לגרמניה.

אפילו הצלחתי למצוא ספינה "חמקנית" מקולומביה.

בשורה התחתונה מאפיינים חמקניים לספינות הם לא דבר חדש. בשנים האחרונות פשוט מדגישים את זה מהיסוד והדגמים החדשים של הספינות מתוכננים באופן כזה שמצמצם את חתך המכ"ם שלהם (הויסבי מתוכננת לצימצום חתימות בספקטרומים שונים ויש להניח שהיא לא היחידה). הכל עניין של מידה. אגב בהערה אסתטית - אני מוצא שספינות דוגמת הויסבי הרבה יותר מושכות את העין מעיצובי הספינות הוותיקים (אבל על טעם וריח...).

נ.ב. סנטוריון - עימות ולא אימות.
www.MegaPixel.co.il

ישן 06-12-2009, 02:58
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "קודם כל יש יותר מספינה..."

ציטוט:
קודם כל יש יותר מספינה "חמקנית" אחת בציי סקנדינביה (לכן כתבתי סקנדינביה ולא שבדיה).

גם לא טענתי אחרת.

ציטוט:
הספינה לה יש להניח שהתכוונת היא הויסבי השבדית. לנורבגים יש ספינת פטרול זעירה בעלת מאייפנים חמקניים בשם Skjold (בבקשה אל תבקשו ממני לנסות לבטא). גם לפינים יש ספינה בעלת מאפיינים חמקניים בשם Hamina. אגב גם הויסבי וגם הספינה הפינית קטנות למדי (ויסבי עם דחק של 600 טון והפינית עם 200 - אני לא מדבר על ספינת הפטרול בכלל).

לא התכוונתי לספינה זו או אחרת של מדינה זו או אחרת אלא על הצורך המבצעי שבדבר (על זה הרי שאלת). וכיוון שלא הייתי ברור אני אפרט. למדינות הסקנדינביות השייכות לנאט"ו (שבדיה ונורבגיה) מיקום גאופוליטי קשה - הם נמצאים בקרבה לשני הציים הרוסיים (הסובייטיים לשעבר), שהם הצי הים הצפוני והצי הבלטי. בנוסף, הם חשופים לתעופה ימית של רוסיה (ושל ברה"מ לשעבר) שכוללת מפציצים יעודיים נגד ספינות - Tu-22M ו-Tu-95MS. ברור שלא שבדיה ולא נורבגיה לא יכלו להתמודד עם הרוסים בדרכים קונבנציאונליים. למעשה, כל ההגנ"א הימית של נאט"ו הייתה מבוססת על החיל הים האמריקאי, כאשר חילות הים של שער בעלות הברית היו מיועדים למשימות עזר בעיקר (נצ"ל, סילוק מוקשים וכד'). וקבוצות קרב של נושאות מטוסים (CVBG) נועדו לפעול בים פחות או אוקיינוס, הרחק מהחוף ומים רדודים. לכן, כיוון ששבדיה ונורבגיה לא יכלו להתמודד מול ברה"מ בצורה קונבנציאונלית, וגם מפני התנאים הגאוגפיים המיוחדים (מים רדודים, פיורדים), הם הלכו לכיוון ספינות חמקניות, קטנות וזריזות, שיכלו להופיע, "לעקוץ" ולהסתתר בפיורדים. זה מבחינה היסטורית. כפי שאמרתי, עכשיו העימות (תודה על התיקון) רוסיה-נאט"ו הוא פחות רלוונטי.

אז לסיכום - הצורך המבצעי במקרה ספציפי של מדינות סקנדינביות נובע, לדעתי: 1 - ממאזן הכוחות, 2 - ממאפיינים גאוגרפיים. הצורך המבצעי בספינות חמקניות בכלל, גם הוא ברור - נקטנת מרחק הגילוי והרכישה (באמצעות מכ"ם, בעיקר, למרות שהדבר נעשה במקביל להקטנת החותמת האקוסטית והטרמית) והגדלת יעילות מערכות ל"א (ECM) הגנתיות.

ישן 05-12-2009, 20:54
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]האיור מרשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
הצורך הוא להתחבא מהרוסים במקרה של מלחמת רוסיה-נאט"ו על הים, הם יהיו הראשונים לפגוש את הצי הבלטי והצפוני, ובניגוד לשאר חילות הים של נאט"ו, הם יהיו פחות מוגנים ע"י האמריקאים. למרות שעכשיו (עם סיום המלחמה הקרה, לכאורה) אימות על מקורות נפט בארקטיקה הוא הרבה יותר סביר.

נו , זה כל העניין בטכנולוגיות חמקניות , "להתחבות" כדי לא להתגלו על ידי האויב ולתקוף אותו, דבר שני, ברה"מ איננה עוד, לא בסקנדינביה ולא בשאר אירופה מפחדים מהרוסים, הצבא הרוסי נמצא במצב עקום כנ"ל גם הצי הרוסי (קישור), אז תאמין לי שהאיומים האלה והדמית של "הבריון השכונתי" לא עובדות על אף אחד, לרוסיה יש הרבה מה להפסיד בעימות כזה ואתה יודע את זה...
ישן 06-12-2009, 03:02

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]הצורך הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
נו , זה כל העניין בטכנולוגיות חמקניות , "להתחבות" כדי לא להתגלו על ידי האויב ולתקוף אותו, דבר שני, ברה"מ איננה עוד, לא בסקנדינביה ולא בשאר אירופה מפחדים מהרוסים, הצבא הרוסי נמצא במצב עקום כנ"ל גם הצי הרוסי (קישור), אז תאמין לי שהאיומים האלה והדמית של "הבריון השכונתי" לא עובדות על אף אחד, לרוסיה יש הרבה מה להפסיד בעימות כזה ואתה יודע את זה...

אז מפחדים מרוסיה או לא? כי מצד אחד אתה אומר שאף אחד לא מפחד מהרוסים, ומצד שני אחרי כל טיסת אימון של מפציץ אסטרטגי או חקר קרקעית הים בארקטיקה יש היסטריה בתקשורת מערבית. אותי זה מבלבל

ישן 06-12-2009, 18:20
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]נו , זה כל העניין..."

ציטוט:
אז מפחדים מרוסיה או לא? כי מצד אחד אתה אומר שאף אחד לא מפחד מהרוסים, ומצד שני אחרי כל טיסת אימון של מפציץ אסטרטגי או חקר קרקעית הים בארקטיקה יש היסטריה בתקשורת מערבית. אותי זה מבלבל

זה כמו זבוב, לא ממש מאיים אבל מטריד...תשמע,הצבא הרוסי נמצא במצב קשה מאוד, המלחמה כנגד גאורגיה חשפה את הבעיות הרבות בצבא הרוסי (לא שלפני זה לא היה ידוע) , ציוד מיושן מאוד, חיילים שנראים כמו מיליציות מהעולם השלישי, על שו"ב בכלל אין מה לדבר..המצב דיי קשה, וגם המצב של חיל הים הרוסי לא ממש טוב.

האמת שאם הרוסים חושבים שעל ידי הטסת מפציצים ומטוסים לעבר המרחב האווירי של מדינות נאט"ו, הם יכולים להציג את עצמם כ "כמעצמה חזקה", אז זה ממש קטנוני ופתאיטי, יש להם הרבה מאוד בעיות בתוך רוסיה מהבחינה הכלכלית והחברתית ומה לא, שיטפלו בזה , הם לא במצב לנהל מירוץ חימוש כנגד המערב, היינו כבר בסרט הזה, והרוסים הפסידו, דרך אגב, מה שקרה לברה"מ יכול לקרות לפדרציה הרוסית, דהיינו פירוק הפדרציה (תהליך שהמערב יכול להאיץ...)
ישן 06-12-2009, 19:15

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]אז מפחדים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
זה כמו זבוב, לא ממש מאיים אבל מטריד...תשמע,הצבא הרוסי נמצא במצב קשה מאוד, המלחמה כנגד גאורגיה חשפה את הבעיות הרבות בצבא הרוסי (לא שלפני זה לא היה ידוע) , ציוד מיושן מאוד, חיילים שנראים כמו מיליציות מהעולם השלישי, על שו"ב בכלל אין מה לדבר..המצב דיי קשה, וגם המצב של חיל הים הרוסי לא ממש טוב.

חיל הים הרוסי נמצא במצב קשה עם משווים אותו לחיל הים הסובייטי. כשלעצמו הוא עדיין החזק באירופה. אותו הדבר נכון גם לחיל האוויר הרוסי ולזרוע היבשה (ואני כבר לא מדבר על הזרוע האסטרטגי, שזה ברור מאליו).

ציטוט:
האמת שאם הרוסים חושבים שעל ידי הטסת מפציצים ומטוסים לעבר המרחב האווירי של מדינות נאט"ו, הם יכולים להציג את עצמם כ "כמעצמה חזקה", אז זה ממש קטנוני ופתאיטי, יש להם הרבה מאוד בעיות בתוך רוסיה מהבחינה הכלכלית והחברתית ומה לא, שיטפלו בזה , הם לא במצב לנהל מירוץ חימוש כנגד המערב, היינו כבר בסרט הזה, והרוסים הפסידו, דרך אגב, מה שקרה לברה"מ יכול לקרות לפדרציה הרוסית, דהיינו פירוק הפדרציה (תהליך שהמערב יכול להאיץ...)

זה כל העניין, שהרוסים חושבים על טיסות אימון, והאירופאים מפרשים זאת כ"הצגת עוצמה". אז לא ברור למה זה מפריע למישהו, אם אין בזה שום איום על אירופה, כפי שאתה טוען. ואפילו אם זה היה נכון - למה שדבר קטנוני ופאתטי כזה יפריע לאירופאים? יש לאירופאים התנגדות עקרונית להפגנת חולשה ע"י רוסיה?

ישן 06-12-2009, 20:23
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]זה כמו זבוב, לא..."

ציטוט:
חיל הים הרוסי נמצא במצב קשה עם משווים אותו לחיל הים הסובייטי. כשלעצמו הוא עדיין החזק באירופה. אותו הדבר נכון גם לחיל האוויר הרוסי ולזרוע היבשה (ואני כבר לא מדבר על הזרוע האסטרטגי, שזה ברור מאליו).

על סמך מה ? מספרים?, אלפי טנקים,מאות מטוסים וספינות..אבל אתה יודע שמדובר בציוד מיושן שהיה צריך להחליף אותו מזמן, אז מה הטעם להתפאר באותם מספרים שהכלים עצמם מעלים חלודה, בנאדם, תקשיב לראשי הצבא הרוסי עצמם ודעתם על הצבא שלהם , גם הנשיא הרוסי דבר על המצב של הצבא הרוסי.

אולי צבאות אירופה קטנים מבחינת כמות אבל האיכות הרבה יותר גדולה מהרוסים, וגם מבחינת מספרים, שלושת הצבאות הגדולים באירופה (גרמניה, צרפת ,בריטניה) יכולים להעמיד כוח צבאי מאוד רציני וגם זרוע אירופית אסטרטיגת רבת עוצמה כנגד הרוסים או כל אויב אחר...

ציטוט:
זה כל העניין, שהרוסים חושבים על טיסות אימון, והאירופאים מפרשים זאת כ"הצגת עוצמה". אז לא ברור למה זה מפריע למישהו, אם אין בזה שום איום על אירופה, כפי שאתה טוען. ואפילו אם זה היה נכון - למה שדבר קטנוני ופאתטי כזה יפריע לאירופאים? יש לאירופאים התנגדות עקרונית להפגנת חולשה ע"י רוסיה?

אל תהיה תמים, לרוסים יש מרחב אוויר ענק, שיתאמנו שם, ולא ליד המרחב האווירי של מדינות נאט"ו, הם פשוט עושים את זה כדי לסחוט מדינות חלשות במזרח אירופה, אבל שוב, לא נראה לי שזה עובד על אף אחד, זאת התנהגות של משפחות פשע ולא מדינה שמתיימרת להיות סוג של מעצמה, דרך אגב, כדאי לך לעשות עבודת בית בקשר ליחסים הכלכלים בין רוסיה למדינות האיחוד האירופי, לרוסים יש הרבה מה להפסיד, בכל אופן, יש להם בעיות רבות ברוסיה עצמה וכנראה גל חדש של תנועות מרד יציף את רוסיה בקרוב, אז שישברו את הראש עם זה, זה אמור להעסיק אותם ולחליש אותם עוד יותר..
ישן 06-12-2009, 21:07
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]דרך אגב, כדאי לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
להזכיר לך מה קורה כשהרוסים מחליטים לעשות שריר ולסגור את הגז לאירופה בחורף?

זה חלק מההתנהגות המאפיונרית שלהם, לסחוט מדינות חלשות, כמו שעשו עם אוקראינה, ניתקו את הגז על מדינה שהייתה חלק מברה"מ , ולא הפריע להם שהאוקראינים ימותו מקור בחורף..איזה התנהגות זאת? , בכל אופן, נראה אותם עושים את זה עם גרמניה, הייתה מאוד רוצה לראות את הרוסים מעיזים לעשות את זה עם גרמניה, למרות שממשלת גרמניה משתפת פעולה עם הרוסים (דבר שמרתיח את המזרח אירופים והבריטים) בהרבה פרויקטים וגרמניה היא השותף המסחרי הגדול ביותר עם רוסיה ויותר מ חמשת אלפים חברות גרמניות משקיעות ברוסיה, ויש גם את צינור הצפוני שמקשר באופן ישיר בין רוסיה לגרמניה (שוב, למורת רוחם של המזרח אירופים), עם גרמניה הם לא יכולים לעשות את זה, אבל עם מדינות מזרח אירופה הם בהחלט לא יהססו, ולפי דעתי ממשלת גרמניה צריכה להתערב בעניין הזה ולא לדאוג רק להספקת גז לגרמניה בלבד...

יש גם פרויקטים להספקת גז דרך טורקיה ממדינות מרכז אסיה וגם מאלג'יר, דבר שהיא מקטין מאוד את התלות האירופית בגז הרוסי, אבל לצערי ממשלת גרמניה מעדיפה לשתף פעולה עם הרוסים, לא יודע, יש לובי רוסי חזק בגרמניה ויש יחסים שהפוליטקים הגרמנים מכנים "אסטרטיגים" עם הרוסים, דרך אגב, הקנצלר גרהרד שרדר שהיא תומך גדול ביחסים בין גרמני ורוסיה והקשרים שלו עם הצמרת הרוסית מאוד ידועים, אחרי שהוא סיים את כהונתו, הרוסים נתנו לו עבודה בחברת הגז שלהם...
ישן 07-12-2009, 11:39

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]להזכיר לך מה..."

כן, כי רק מפיונרים לא ממשיכים לספק סחורה למי שלא משלם ובנוסף גם חייב כסף לספק תמורת הספקות קודמות. ורק מפיונרים ממנים מכיסם האישי את הסחורה שהולכת למי שמנהל מדיניות חוץ עויינת כלפי הספק, וסוחט תעריפים זולים הרבה יותר ממה ששאר האירופה משלמת. וכמובן רק מפיונר ימשיך למכור את הסחורה תמורת הקרדית. וכיוון ש"חופש ודמוקרטיה" הביאו את אוקראינה לפשיטת רגל כמעט, ההתנהגות המפיונרית הזאת צפויה גם להימשך, אלא אם אירופה תתרום כסף למדינה שבה המהפכה הכתומה ניצחה.

בקיצור, ראלף, אין לך מושג על מה אתה מדבר. אפילו האירופאים עצמם הבינו שאוקראינה עסקה בסחיטה כלכלית, כאשר הפסיקה להעביר גז רוסי למדינות שכן שילמו, בניגוד לכל ההתחייבויות שהיא לקחה על עצמה קודם לכן. וזאת הסיבה שאנחנו רואים השנה התקדמות בתוכניות לבנות מובילי גז לאירופה מסביב לאוקראינה מצפון ("הזרם הצפוני").

הרוסופוביה הזאת לא עושה לך טוב.

ישן 07-12-2009, 15:10
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "כן, כי רק מפיונרים לא ממשיכים..."

הרוסים מנצלים את העניין של הספקת הגז לצרכים פוליטים ומדיניים, רוסיה רצתה להעניש את ממשלת אוקראינה, ממשלה שנבחרה באופן דימוקרטי על ידי העם האוקראיני, בגלל המדיניות הפרו מערבית שלה, זה לא עניין של כסף, זה פשוט מנגנון סחיטה שבשימוש הרוסים...

ולכן, זה מאוד מסוכן לסמך רק על אספקת גז מרוסיה, הרי רוסיה יכולה להשתמש בזה כדי לסחוט מדינות שמקבלות גז רוסי, ולפי כך צריך לחפש אלטרנטיבות אחרות, ואכן יש פרויקטים שנועדו בכדי לספק גז למדינות אירופה ממרכז אסיה וגם אלג'יר, ובכך לשרוף את הקלף הרוסי הכי חזק.

האשכול הזה עוסק בחיל הים הגרמני, אז בוא לא נקח את האשכול לפינות אחרות, ובזה תם הדיון בעניין הזה. אשמח להתדיין איתך או כל מישהו אחר בנושא האשכול...
ישן 08-12-2009, 05:43

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "הרוסים מנצלים את העניין של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
הרוסים מנצלים את העניין של הספקת הגז לצרכים פוליטים ומדיניים, רוסיה רצתה להעניש את ממשלת אוקראינה, ממשלה שנבחרה באופן דימוקרטי על ידי העם האוקראיני, בגלל המדיניות הפרו מערבית שלה, זה לא עניין של כסף, זה פשוט מנגנון סחיטה שבשימוש הרוסים...

כן-כן, כי אסיאתים ואפריקאים יספקו לאוקראינה גז בחינם? הם יסכימו לגניבות הגז, מחירים מוזלים, מכירות בקרדית וכד'? לפחות תכיר את העובדות הבסיסיות לפני שאתה מתחיל לדבר על זה.

ציטוט:
ולכן, זה מאוד מסוכן לסמך רק על אספקת גז מרוסיה, הרי רוסיה יכולה להשתמש בזה כדי לסחוט מדינות שמקבלות גז רוסי, ולפי כך צריך לחפש אלטרנטיבות אחרות, ואכן יש פרויקטים שנועדו בכדי לספק גז למדינות אירופה ממרכז אסיה וגם אלג'יר, ובכך לשרוף את הקלף הרוסי הכי חזק.

בהצלחה עם זה.

ציטוט:
האשכול הזה עוסק בחיל הים הגרמני, אז בוא לא נקח את האשכול לפינות אחרות, ובזה תם הדיון בעניין הזה. אשמח להתדיין איתך או כל מישהו אחר בנושא האשכול...

לא אתה התחלת לדבר על התלות הרוסית באירופה ובכך הסתת את הדיון מהנושא???

ישן 08-12-2009, 17:16
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]הרוסים מנצלים את..."

ציטוט:
כן-כן, כי אסיאתים ואפריקאים יספקו לאוקראינה גז בחינם? הם יסכימו לגניבות הגז, מחירים מוזלים, מכירות בקרדית וכד'? לפחות תכיר את העובדות הבסיסיות לפני שאתה מתחיל לדבר על זה.

אוי באמת, מקרה קלאסי של גזר ומקל, וכל זה דרך הגז הרוסי, תעשו מה שנגיד לכם ונתן לכם גז אפילו בחינם , אם לא תעשו מה שנגיד לכם, אנחנו פשוט ננתק את הגז...סחיטה ברורה.

אבל תבין, העם האוקראיני בחר את הדרך שלו, והוא בחר את המערב ואת האיחוד האירופי, וזה רק עניין של זמן עד שהם יצטרפו לאיחוד האירופי ולנאט"ו, הם לא רוצים להיות שייכים לרוסיה ולא תחת שליטה רוסית.

העניין הוא דיי פשוט, לא צריך להיות תלוי באופן כמעט מלא בספק גז יחיד, בטח לא מדינה כמו רוסיה, ולכן צריך לגוון בספקי הגז, כדי לא להיות תחת סחיטה של אותו ספק, הרי במצב כזה, אתה משועבד לרצון של הספק או אחרת...אין גז!, וזה רלוונטי להרבה תחומים , צריך לגוון את המקורות שלך..

ודרך אגב, באופן כללי אין לי בעיה עם הרוסים, יש לי בעיה עם ההתנהגות שלהם בכמה נושאים,כולי תקווה שיום אחד רוסיה תשנה את דרכה ותהפוך למדינה דימוקרטית אמיתית ותהפוך לשותף אסטרטיגי עם האיחוד האירופי, זה לטובתה ולטובת העם הרוסי, שצריך יותר חמאה ופחות טנקים...

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 08-12-2009 בשעה 17:21.
ישן 08-12-2009, 19:15

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]כן-כן, כי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
אוי באמת, מקרה קלאסי של גזר ומקל, וכל זה דרך הגז הרוסי, תעשו מה שנגיד לכם ונתן לכם גז אפילו בחינם , אם לא תעשו מה שנגיד לכם, אנחנו פשוט ננתק את הגז...סחיטה ברורה.

אל תגיד "אוי" וחלאס עם הסיסמאות הריקות. כשאתה לא משלם לחברת גז, האם היא לא מנתקת לך אותו? כשאתה דורש מחיר מיוחד לדירה שלך, פחות מזה של כל הבניין - חברת הגז חייבת להסכים לדרישות שלך? החברה אמורה להתעלם מזה שאתה גונב גז מהדיירים האחרים בבניין? כך זה פועל בגרמניה, אולי? כי בכל העולם זה פועל אחרת, עד כמה שידוע לי.

וכיוון שאתה מסרב בתוקף ללמוד את העובדות - הנה לך עוד כמה על מגש כסף (למרות שאני לא מאמין שזה ישנה משהו במקרה שלך):
1. הרוסים ולפני זה הסבוייטים אף פעם לא ניתקו גז מסיבות פוליטיות.
2. הגז שזרם לגרוזיה לא נותק אפילו בזמן המלחמה עם רוסיה או אחריה.
3. גם המדינות הבלטיות, אשר מקיימות חגיגות לכבוד ה-SS, עם המצעדות והקמת אנדרטאות למשתפי הפעולה עם הנאצים (האירופאים והגרמנים מתעלמים, כמובן), ובאותו זמן מקיימות מדיניות פנים מפלה נגד האכלוסיה אתנית רוסית, ממשיכות לקבל את כל הגז שלהם מרוסיה בלי בעיות.

ציטוט:

אבל תבין, העם האוקראיני בחר את הדרך שלו, והוא בחר את המערב ואת האיחוד האירופי, וזה רק עניין של זמן עד שהם יצטרפו לאיחוד האירופי ולנאט"ו, הם לא רוצים להיות שייכים לרוסיה ולא תחת שליטה רוסית.

אתה חושב ש-EU משתוקק לקבל לחיקו כ-50 מיליון אוקראינים ממדינה עניה על סף קריסה כלכלית? או אולי אירופה תספק לאוקראינה גז בחינם? לא, אירופאים לא צריכים את זה, וגם נאט"ו לא צריכה, כמו זהם לא צריכים את גרוזיה. וגם זה לא סוד.

דרך אגב, העם האוקראיני אינו פרו-מערבי, למעשה הוא מחולק לשניים, למזרח המתועש והעשיר הדובר רוסית ולמערב החקלאי העני הפרו-מערבי. הנה גרף נחמד של משכורות חודשיות בחילוק גאוגרפי:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://img442.imageshack.us/img442/7052/800pxukrainiansalarymap.png]

הכיוון הפרו-מערבי ואנטי-רוסי מובל בעיקר ע"י הנשיא. והנה גרף שמציג את אחוזי התמוכה בו באכלוסיה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://img231.imageshack.us/img231/3936/yushchenkoapprovalratin.png]

האכלוסיה האתנית-רוסית מוצגת בבית מחוקקים ע"י המפלגה Party of Regions, שהיא המפלגה הגדולה בראדה:

http://img187.imageshack.us/img187/5726/800pxukrainianparliamen.png]

אני מבין שהעובדות לא עוזרות במקרה של דעות קדומות, אבל בכל זאת ניסיתי.

ציטוט:

העניין הוא דיי פשוט, לא צריך להיות תלוי באופן כמעט מלא בספק גז יחיד, בטח לא מדינה כמו רוסיה, ולכן צריך לגוון בספקי הגז, כדי לא להיות תחת סחיטה של אותו ספק, הרי במצב כזה, אתה משועבד לרצון של הספק או אחרת...אין גז!, וזה רלוונטי להרבה תחומים , צריך לגוון את המקורות שלך..

תגוון כמה שאתה רוצה - בלי גז רוסי כל הכלכלה של האירופה המזרחית תתמותת. אלא אם כן תמצא מישהו אחר שיספק חצי מצריכת הגז האירופאית ויבנה מובילי גז.

ציטוט:

ודרך אגב, באופן כללי אין לי בעיה עם הרוסים, יש לי בעיה עם ההתנהגות שלהם בכמה נושאים,כולי תקווה שיום אחד רוסיה תשנה את דרכה ותהפוך למדינה דימוקרטית אמיתית ותהפוך לשותף אסטרטיגי עם האיחוד האירופי, זה לטובתה ולטובת העם הרוסי, שצריך יותר חמאה ופחות טנקים...

זה שאינך מכיר בכלל את העובדות, אבל בא עם הצהרות בומבסתיות שנלקחו כאילו הישר מתשדירי FOX News - זה כבר אומר שכן יש לך משהו נגד הרוסים. אחרת הייתה מחפש עובדות ומפעיל את הראש.

ישן 09-12-2009, 05:37

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[font=Verdana]חח[font=Arial],..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
חח, כן, אוקיי , כל אחד הציג את הדעה שלו בעניין , ואיך הוא רואה את הדברים מהצד שלו, את כמובן תגן על האינטרסים של רוסיה, "כפטריוט רוסי", ואני דברתי על ההשלכות של הסתמכות על רוסיה כמקור עיקרי של גז לאירופה...זה הכל. בקשר לאוקראינים, תן להם להחילט מה שהם רוצים ומה האינטרס שלהם, ומיעוטים איתנים שנמצאים באוקראינה צריכים להיות נאמנים למדינתם.

עכשיו שהבהרנו את העניינים, בוא נחזור לנושא של האשכול...

לא, "דעות" זה מה שיש לך, אני מביא עובדות נקודה. אני גם לא מגן על אינטרקסים של רוסיה ואני לא פטריוט רוסי - זה אתה שבא עם אידאולוגיה מוכנה לדיון. אני גם לא מדבר בשם העם האוקראיני - אתה עשית את זה ("העם האוקראיני בחר במערב" וכד'), אני רק הצגתי את המפה הדמוגרפית והפוליטית באוקראינה בלי לתת פירושים מעמיקים. אינך חייב לקבל את העובדות, אבל אני מבקש לא ללקרוא להם "דעה", או להגיד שיש לי אג'נדה - כי אין לי.

ישן 06-12-2009, 21:02

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]חיל הים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
על סמך מה ? מספרים?, אלפי טנקים,מאות מטוסים וספינות..אבל אתה יודע שמדובר בציוד מיושן שהיה צריך להחליף אותו מזמן, אז מה הטעם להתפאר באותם מספרים שהכלים עצמם מעלים חלודה,

במקרה של טנקים במספרים, אפילו אם לחשב רק טנקים מודרניים. במקרה של כלי טייס וכלי שיט - גם במספרים ובעיקר בביצועים.

ציטוט:
אולי צבאות אירופה קטנים מבחינת כמות אבל האיכות הרבה יותר גדולה מהרוסים, וגם מבחינת מספרים, שלושת הצבאות הגדולים באירופה (גרמניה, צרפת ,בריטניה) יכולים להעמיד כוח צבאי מאוד רציני וגם זרוע אירופית אסטרטיגת רבת עוצמה כנגד הרוסים או כל אויב אחר...

אז שלושת הצבאות הגדולות והחשקות באירופה יכולות לנסות להתמודד מול "הזבוב", זה מה שאתה אומר?

בעיניין זורע אירופאית אסטרטגית - זה אפילו לא מצחיק. אולי את הסינים אפשר להפחיד בנשק גרעיני אירופאי, וגם פה יש לי ספקות.

ציטוט:
אל תהיה תמים, לרוסים יש מרחב אוויר ענק, שיתאמנו שם, ולא ליד המרחב האווירי של מדינות נאט"ו, הם פשוט עושים את זה כדי לסחוט מדינות חלשות במזרח אירופה, אבל שוב, לא נראה לי שזה עובד על אף אחד, זאת התנהגות של משפחות פשע ולא מדינה שמתיימרת להיות סוג של מעצמה,

אתה יודע, גם לאמריקאים יש מספיק מרחב אווירי כשאני חושב על זה. מעניין מה הם שכחו בשאר העולם...

ציטוט:
דרך אגב, כדאי לך לעשות עבודת בית בקשר ליחסים הכלכלים בין רוסיה למדינות האיחוד האירופי, לרוסים יש הרבה מה להפסיד,

כן. אבל גם לאירופאים. או שמצאו מקורות גז עשירים באירופה לאחרונה?

ציטוט:
בכל אופן, יש להם בעיות רבות ברוסיה עצמה וכנראה גל חדש של תנועות מרד יציף את רוסיה בקרוב, אז שישברו את הראש עם זה, זה אמור להעסיק אותם ולחליש אותם עוד יותר..

איזה תנועות מרד? לדעתי נראה התאסלמות של אירופה מערבית הרבה לפני שהפדרציה הרוסית תתחיל להתפרק, אם לזה התכוונת.

ישן 06-12-2009, 13:37
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
קורבטה מרשימה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "ספינות העתיד של חיל הים הגרמני"

זו הזדמנות טובה להזכיר שהקורבטה הזו היא חלק מתוכנית הצטיידות חדשה של הצי הגרמני עד לשנת 2025 שניקראת ZVM 2025 הכוללת את הכלים הבאים:
- 8 פריגטות חדשות מסוג Arge F-125 (דחי כ 7200 טון, 190 אנשי צוות, מסוק NH-90, טילי הרפון, RAM, תותחים מ 12.7 מ"מ עד 155 מ"מ, טורפדו, אמצעי ל"א וכוח הסתערות), ה F-125 בעלת עיצוב חמקני מתוצרת TKMS מתוכננת להחליף את ה F-122, בשנת 2007 הוזמנו 4 כמשלוח ראשון.
- 6 קורבטות K-131 כפי ש ralf ציין
- 2 צוללות U-212A נוספות
- 1 ספינת אספקה מדגם Berlin (השלישית במספר בעלת דחי של כ 20000 טון)
- 2 ספינות הובלת כוחות (JSS), אולי אחת מה LHD של TKMS שניקראות MRD150 או MHD150 או MHD200 ואולי יהיה רכש מתוצרת לא גרמנית.
- 60 מסוקי NH90
- 25 מסל"ט S-100 וכטב"מ Eurohawk
- ספינת SIGINT/ELINT נוספת (אולי גירסה משודרגת של ה Oste Type 423).
- פרויקט מעניין שהושק השנה בשם הקוד Mehrzweckeinsatzschiff (ובעברית: ספינה רב תכליתית) שזה אמור להיות ספינה גדולה המסוגלת לשאת כוחות סער עם מסוקים, אמל"ח רב ומגוון (טילים, תותחים), מטען (דלק, הספקה) ואמצעי מודיעין (ל"א, נצ"ל וכו')

מי שאישרה את התוכנית - הגב' מרקל בביקור בצי במרץ 2009
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 06-12-2009 בשעה 13:57.
ישן 06-12-2009, 20:13

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "יתירות, אני מניח."

בהחלט. ואגב כפי שכתבתי לא רק טילים אלא יש לנסות ולנייד בצורה יעילה גם את המכ"ם שהוא רכיב לא פחות חשוב מהטילים עצמם. כרגע האורן אדיר לא נראה נייד ביותר (לפחות לא מהתמונות שאני ראיתי) וגם אם ניתן במאמץ לוגיסטי של כמה שעות להזיזו מנקודה א. לנקודה ב. דרך כבישים וכו' אני מניח שקיים יתרון לא מבוטל בהימצאות מכ"ם נוסף על פלטפורמה ימית בעלת ניידות גבוהה בהרבה.

כאמור אין לי מושג מה הדחי הדרוש לפלטפורמה כזו ובכלל האם האורן אדיר מתוכנן לעבוד ולפעול בסביבה ימית על כל הכרוח בכך.
www.MegaPixel.co.il

ישן 06-12-2009, 21:17

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "בהחלט. ואגב כפי שכתבתי לא רק..."

ציטוט:
בהחלט. ואגב כפי שכתבתי לא רק טילים אלא יש לנסות ולנייד בצורה יעילה גם את המכ"ם שהוא רכיב לא פחות חשוב מהטילים עצמם. כרגע האורן אדיר לא נראה נייד ביותר (לפחות לא מהתמונות שאני ראיתי) וגם אם ניתן במאמץ לוגיסטי של כמה שעות להזיזו מנקודה א. לנקודה ב. דרך כבישים וכו' אני מניח שקיים יתרון לא מבוטל בהימצאות מכ"ם נוסף על פלטפורמה ימית בעלת ניידות גבוהה בהרבה.

כאמור אין לי מושג מה הדחי הדרוש לפלטפורמה כזו ובכלל האם האורן אדיר מתוכנן לעבוד ולפעול בסביבה ימית על כל הכרוח בכך.

אני עונה לשניכם.

יתירות - למה לא ביבשה?

לגבי הניידות - ל-"אורן ירוק\אדיר" יש בערך אותה ניידות כמו למכ"ם של THAAD, לדעתי. כלומר, הניידות שלו מספקת לתפקידו גם לדעת האמריקאים. אז למה קיים הצורך הזה לנייד מכ"ם? חוץ מזה, "אורן ירוק\אדיר" זה לא סוג מכ"ם שמתקינים בספינות, לפחות לא בספינות קרב.

http://img215.imageshack.us/img215/4163/elecradarsbxabmradarpea.jpg]

ישן 07-12-2009, 07:29

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "האורן אדיר הוא לא מכ"ם..."

ציטוט:
האורן אדיר הוא לא מכ"ם שמתקינים בספינות עבור הספינה עצמה.

לא מתקינים מכמ"ים כאלה בעלל על ספינות קרב, אלא רק על ספינות יעודיות (מודיעין, בקרה וכד').

ציטוט:
אני מציע מערכת שדומה למעשה לאגיס. האמת שאולי ראוי ללמוד טיפה על המרכיב המכ"מי של האגיס - אני מניח ששם מדובר במערכת המשולבת עם גורמים שונים בניהם גם לווינים וכו' - במקרה של האורן אדיר גם אמורה להיות אינטגרציה - הרי זה בעצם מה שתירגלו בין השאר בתרגיל האחרון.

ספינות AEGIS מצויידות במכמ"ים מסוג AN/SPY-1. המקביל הישראלי הוא MF-STAR, שההודים רוכשים בשביל המשחתות P15B שלהם שיצוידו ב- Barak-8.

ישן 07-12-2009, 11:21

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אם אני זוכר נכון טווח האורן..."

ציטוט:
אם אני זוכר נכון טווח האורן אדיר הוא כ-600 ק"מ.
הטווח של ה-AN/SPY-1 הוא 100 מייל ימי - הרבה פחות.

כפי שאמרתי, המקביל של AN/SPY-1 הוא MF-STAR, והמבקיל של "אורן ירוק\אדיר" הוא XBR. לכן לא נכון להשוות בין "אורן אדיר" ל-AN/SPY-1.

טווח גילוי של "אורן אדיר" הוא 800 ק"מ על-פי הקוריאנים. טווח גילוי של AN/SPY-1 הוא הרבה מעבר ל-100 מייל (כאן נטען שהוא עומד על 200 מייל, כלומר קרוב ל-400 ק"מ).

עם זאת, אם מדברים אל הטווח של מכ"ם זה או אחר, יש להגדיר קודם באיזה מטרות מדובר, כלומר מהו גודל השח"מ של המטרה, וזאת בנוסף להבדל בתדרים (S-band אצל SPY-1 ו-L-band אצל "אורן אדיר").

ציטוט:
אולי באמת עבור המכ"ם אפשר למצוא פיתרון אחר. בכל מקרה גם לטילים דרוש כלי עם דחי די רציני.

אני מבין למה האמריקאים והיפנים צריכים מערכת הגנה נגד טילים בליסטיים על פלטפורמה ימית - ליפנים יש ים בינם לבין צפון קוריאה וסין, ואצל אמריקאים כל האיומים באים מעבר לאוקיינוס, והם גם צריכים להגן על CVBG שלהם ולהקרין כוח (force projection). אבל ישראל לא נמתצאת באף אחד מהמצבים האלה - טילים עויינים יבוא רובם ככולם לא מעבר לים אלא מעל היבשה, אין לישראל צורך או אפשרות להקרין כוח ולהגן על בעלי ברית אחרים שנמצאים מעבר לים. לדעתי, ספינות קרב עיקריות צריכות לקבל מערכות הגנ"א כמו "ברק-8", טילים לתקיפת מטרות קרקעיות, ובשאיפה גם טילים על-קוליים נגד ספינות. טילי "חץ" ומכמ"ים מסוג "אורן ירוק" הם, במקרה הטוב, מיותרים.

ישן 07-12-2009, 11:37

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]אם אני זוכר..."

זכרתי 600 או 800 מהפרסום הקוראני או ההודי (ההודים קנו אורן ירוק ולא אדיר אני חושב).

בכל מקרה המטרות עליהן אנחנו מדברים הן טילים בליסטיים.

כתבתי את הסיבה שבגללה אני מאמין שיש צורך גם לישראל במכ"ם ובמערכת טילים נגד טילים על ספינה - יתירות/ניידות.

ישראל היא מדינה זעירה - זה לא סופר משנה מבחינת מערכת היירוט אם היירוט מבוצע מהיבשה או כמה ק"מ בים. זה כן משנה באספקט של השרידות של המערכת (אגב לא הייתי מציב את כל יכולות היירוט בים - הם חשופים לנסיונות פגיעה של כוחות קומנדו ואמצעים אחרים אבל בתור מערכת נוספת זה בהחלט רעיון טוב).

שוב השיקול פה לדעתי הוא כלכלי לפחות במידה מסויימת - אני חושב שיש בכך היגיון אם העלויות הן לא מטורפות.
www.MegaPixel.co.il

ישן 07-12-2009, 11:46

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "זכרתי 600 או 800 מהפרסום..."

ציטוט:
כתבתי את הסיבה שבגללה אני מאמין שיש צורך גם לישראל במכ"ם ובמערכת טילים נגד טילים על ספינה - יתירות/ניידות.

ישראל היא מדינה זעירה - זה לא סופר משנה מבחינת מערכת היירוט אם היירוט מבוצע מהיבשה או כמה ק"מ בים. זה כן משנה באספקט של השרידות של המערכת (אגב לא הייתי מציב את כל יכולות היירוט בים - הם חשופים לנסיונות פגיעה של כוחות קומנדו ואמצעים אחרים אבל בתור מערכת נוספת זה בהחלט רעיון טוב).

שוב השיקול פה לדעתי הוא כלכלי לפחות במידה מסויימת - אני חושב שיש בכך היגיון אם העלויות הן לא מטורפות.

על מתקנים קרקעיים, בדרך כלל, אפשר להגן טוב הרבה יותר מאשר על פלטפורמות ימיות. גם אין שום בעייה לנייד את המכמים ואת הטילים, בעיקר שהם מלחתחילה ניידים בצורה כלשהי. ודרך אגב, המטרה של ניידות היא להסתיר את האובייקט. ספינה גדולה ששטה צמוד לחוף הרבה יותר קשה להסתיר.

ישן 08-12-2009, 09:49

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]והמבקיל של "אורן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
והמבקיל של "אורן ירוק\אדיר"הוא XBR
אתה בטוח?

אתה צודק - FBX-T קרוב יותר ל"אורן ירוק"\"אורן אדיר" מאשר XBR.

ציטוט:
ה XBR והגירסה הימית שלו SBX (התמונה של המכ"מ על הספינה בהודעה שלך #30) משתמשים ב X-band עם טווח של כ 2000 ק"מ ומכ"מי האורן משתמשים ב L-band עם טווח של כ 800 מ'.
אולי צריך להשוות את ה XBR ל FBX-T שהאמריקאים הציבו בנגב (X-band עם טווח של כ 2000 ק"מ).

המכ"ם שבתמונה הוא כדי להדגים את המימדי המכ"מים של מערכות נגד טילים בליסטיים.

ציטוט:
כשמציבים את מערכות האורן על הספינות האלה (לא חייב ביחד עם הטילים) חייבים לקחת בחשבון את המערכת האמריקאית שבנגב שמגדילה את הטווח מ 800 ק"מ לכ 2000 ק"מ

וגם יש לקחת בחשבון שיתקבל משהו כזה:

http://img205.imageshack.us/img205/6436/nedelin12012262.jpg]

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 08-12-2009 בשעה 09:53.
ישן 06-12-2009, 16:25
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני מניח שה-Arge F-125 גדולה..."

ציטוט:
אני מניח שה-Arge F-125 גדולה על ישראל במידה אחת לפחות (הדחי שלה כפול מה-MEKO-200) - למרות שעל פניו אפשר והיא דווקא יותר מתאימה למה שאנחנו צריכים.

עידו, הפריגטה F-125 יכולה לעלות עד מיליארד דולר, והיא מיועדת לתקיפה קרקעית וסיוע אש קרקעי, היא גדולה על ישראל לא רק במידה אלה בכמה מידות (תאר לך את המעבר מסער 5 לספינה כזאת), חוץ מזה, חיל הים לא באמת צריך ספינה כזאת (מצריך שינוי חשיבה מהותי בצה"ל), מה רע בספינה כמו MEKO-200 שבהחלט תספיק למערכת כמו ברק 8 .

הספינה שחיל הים הגרמני משתמש בה להגנה אווירית, היא הפרגיטה Sachsen F-124 , דחי 5,600 טון וחמושה בטילי SM-2... שלושה ספינות מהסוג הזה משרתות בחיל הים .

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://farm3.static.flickr.com/2756/4163308172_57823efac9.jpg]

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 06-12-2009 בשעה 16:44.
ישן 06-12-2009, 18:05
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "קורבטה מרשימה"

תודה Fang...

ציטוט:

- 8 פריגטות חדשות מסוג Arge F-125 (דחי כ 7200 טון, 190 אנשי צוות, מסוק NH-90, טילי הרפון, RAM, תותחים מ 12.7 מ"מ עד 155 מ"מ, טורפדו, אמצעי ל"א וכוח הסתערות), ה F-125 בעלת עיצוב חמקני מתוצרת TKMS מתוכננת להחליף את ה F-122, בשנת 2007 הוזמנו 4 כמשלוח ראשון.

הפריגטות יצויידו בתותחי 127 מ"מ , הפרויקט להתקין על הספינות תותחים בקוטר 155 מ"מ (גירסה ימית לתותח PZH-2000) בוטל. הספינות יצויידו בטילי RBS 15 Mk 4 ולא בטילי הארפון.

ציטוט:

1 ספינת אספקה מדגם Berlin (השלישית במספר בעלת דחי של כ 20000 טון)

הספינה השלישית כבר הוזמנה והיא בתהליכי בנייה, נקראת "Bonn" , צפויה להיכנס לשירות מבצעי בשנת 2011. חיל הים מעוניין בארבעה ספינות מהסוג מהסוג הזה, ולכן יש אפשרות להזמנה של עוד ספינה.

ציטוט:
ספינות הובלת כוחות (JSS), אולי אחת מה LHD של TKMS שניקראות MRD150 או MHD150 או MHD200 ואולי יהיה רכש מתוצרת לא גרמנית

ככל הנראה, הם ירכשו ספינות מסוג MHD 150 (אשכול שהעליתי בעניין הספינה הזאת)

ציטוט:
2 צוללות U-212A נוספות

סך הכל, 8 צוללות U-212A

ציטוט:
60 מסוקי NH90

בינתיים יש תוכנית להזמין 30 מסוקים, כנראה שבעקבות רכישת ספינות JSS , ירכשו עוד מסוקים..

במקרה הזה הצבא הגרמני (יבשה,ים, אוויר) יפעיל 182 מסוקי NH-90 (בהחלט כמות מרשימה)

ציטוט:
מסל"ט S-100 וכטב"מ Eurohawk

המסל"טים מסוג S-100 מיועדים לקורבטות, ככל הנראה הפריגדות וספינות אחרות יפעילו מסל"טים מסוג ORKA-1200.

ציטוט:
פרויקט מעניין שהושק השנה בשם הקוד Mehrzweckeinsatzschiff (ובעברית: ספינה רב תכליתית) שזה אמור להיות ספינה גדולה המסוגלת לשאת כוחות סער עם מסוקים, אמל"ח רב ומגוון (טילים, תותחים), מטען (דלק, הספקה) ואמצעי מודיעין (ל"א, נצ"ל וכו')

אין הרבה מידע לגבי הפרויקט הזה, אבל בהחלט מדובר בפרויקט שאפתני,נחכה ונראה..
ישן 06-09-2016, 23:26
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "ספינות העתיד של חיל הים הגרמני"

F222 Baden-Wuerttemberg היא הספינה הראשונה מדגם F125.
בניתה הסתיימה, מערכותיה הותקנו והיא בשלבים מתקדמים של ניסויי ים, אם הכל ילך כשורה היא תימסר לצי הגרמני במהלך החודשים הקרובים.
ידידי Helwin Scharn קלט אותה במהלך ניסוי ים בפיורד של קיל
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
EXIF Information

סיפור קטן עם משמעות עמוקה על הספינה הזו.
הדחי שלה הוא כ 7,200 טון אבל בגרמניה היא מוגדרת פריגטה אע"פ שבכל מקום אחר בעולם היתה ניקראת משחתת.
אבל בגרמניה (ארץ האהבה, שלום ואחווה) אסור להשתמש במילה "משחתת" כי זו מילה שלילית שמייצגת הרס והשחתה, אז היא פריגטה.
אגב, מאותה סיבה המסוק טייגר לא מכונה מסק"ר ולא מסומן כ AH אלא כ כ UHT שזה ר"ת של מסוק סיוע טייגר - UnterstuetzungsHubschrauber Tiger

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:15

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר