לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2009, 04:54
  משתמש זכר עו"ד אחד עו"ד אחד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.08
שאלה על קרינה בסלולר

יכול להיות שהשאלה טיפשית אבל אני סקרן ואקח את הסיכון.
יש לי טלפון נייד (כאילו דה) ואני משתדל לשים אותו רחוק ממני בלילה בזמן השינה - משהו כמו 2 מטר מהראש.
בצד המיטה שלי יש חלון שהמסגרת שלו כולה עשויה אלומניום. האם הנחת הטלפון על אדן החלון גורמת באיזשהו אופן לקרינה שהטלפון פולט להיות מסוכנת / מוגברת / מפוזרת בצורה מזיקה יותר או שההיפך הוא הנכון - אולי הקרינה פוגעת במתכת ואז מתפזרת כך שהיא נפלטת מכל איזורי המתכת אך ברמה נמוכה יותר (מםני שהיא מתחלקת על שטח גדול).
אולי בכלל אין לכך שום השפעה או משמעות ? ? ?

אף פעם לא השווצתי בציון הפסיכומטרי שלי אבל כיוון שאני עלול להצטייר כמטומטם עם השאלה הזו (אין לי מושג בקרינה) חייב לנקוט פעולת מנע - אני מבקש לציין שיש לי ציון מאוד גבוה ((-:
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2009, 22:09
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin מנהל marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "למעשה כן. אשמח לראות מקורות..."

ד"ר דני וולף מספק אותך?

"...האם טלפון בזמן טעינה (במטען מחובר לחשמל) פולט יותר קרינה מאשר באופן רגיל? (ליאת)

"...בהחלט כן, בזמן טעינה הפלאפון פולט הרבה יותר קרינה...".
המקור: http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3122100,00.html

ובנוסף בהמשך העמוד:
"עבודות מדעיות הוכיחו שהקרינה האלקטרומגנטית בתדרים של הטלפון משנה את גלי המוח.אם היה מדובר בילד שלי, לא הייתי נותן לו טלפון סלולרי".

ואני אחזור שוב ש
ציטוט:
כבר היו מקרים שהמכשיר פשוט התפוצץ...

אין פירושו:
ציטוט:
טלפונים נוטים להתפוצץ

הנה מצאתי עוד מקור נהדר

נערך לאחרונה ע"י marin בתאריך 07-12-2009 בשעה 22:31. סיבה: קיצוץ לא רלוונטי מהשאלה והתשובה של כותב הכתבה המקורי
ישן 07-12-2009, 22:58
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "[b]ד"ר דני וולף מספק..."

קראתי את אוסף הציטטות מהלינק, ונותרתי המום. אין ספק שלרופא ילדים אין הסמכות להתעסק בנחלתם הבלעדית של מהנדסי אלקטרוניקה. מפאת כבודו של הד"ר הנ"ל לא אומר את דעתי לכל אוסף ההבלים שגיבב. דבר אחד לא ברור לי; אם הד"ר לא מצא ולו הוכחה אחת שיש קשר כלשהו בין קרינה אלקטרמגנטית לסרטן, למה לו לעזאזל להתעסק בדבר שלא קשור למקצועו?
אילו הנ"ל היה פיסיקאי, שגם מרפא ילדים להנאתו, ומצא מקרי סרטן כתוצאה מדיבור בסלולארי, אין ספק שהייתי מקשיב לדבריו ביתר רצינות.

לעניין עצמו; אני לא מקצועי בתחום, אבל דבר אחד נשגב מבינתי; אם סלולארי לא נמצא בשימוש, ואינו פולט קרינה, למה שחיבור מטען אליו "יגדיל" את רמת הקרינה (שכזכור, אינה נפלטת כלל..)

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 07-12-2009 בשעה 23:02.
ישן 07-12-2009, 18:13
  אדרם אדרם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.07
בנוסף לתשובתו של בני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עו"ד אחד שמתחילה ב "שאלה על קרינה בסלולר"

עצמת הקרינה של טלפון תאי נמוכה מאד. נניח שכשהטלפון מונח על אזנך האנטנה מרוחקת כ 6 ס"מ מהמוח. אם אתה מניח את הטלפון במרחק של 12 ס"מ (מהמוח) עוצמת הקרינה המגיעה למוח נחלשת פי 4 ובמרחק כ 25 ס"מ נחלשת פי 16 שזאת עצמת קרינה שבודאי לא תגרום נזק. אז אין צורך להתרחק 2 מטרים. מסגרת החלון אינה משפיעה לענין זה.
ולחזור להתחלה. הנזק היחידי הידוע בודאות שנגרם מקרינת רדיו הוא כויה באברים הפנימיים (כמו בישול במיקרוגל) והאברים הראשונים שיכולים להנזק ללא תקנה הן העיניים. אבל אין צורך לדאוג. קרינה שיכולה לגרום נזק כזה עוצמתה עולה באלפי מונים על הקרינה ממכשיר הטלפון ואפילו אם תצמיד אותו לאוזן, שום דבר לא יתבשל.
ישן 07-12-2009, 22:27
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin מנהל marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
יש משהו שמאוד מפריע לי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עו"ד אחד שמתחילה ב "שאלה על קרינה בסלולר"

אני לא נגד טלפונים סלולאריים או אנטנות (כל עוד הן לא יושבות לי על הגג או על הגג של השכנים ממול).

אבל לומר שאין השפעות של קרינה סלולרית על הגוף זה קצת ללכת לקצה השני.
אני אדם ששונא קיצוניות באופן קיצוני - לא משנה איזה צד.
אז נכון שזה לא מוכח מדעית, אבל קרינה באופן כללי ובחשיפה מספקת משפיעה!

חוץ מזה שלבוא ולרמוז כאילו טלפונים סלולאריים הם כלילי השלמות ואין בהם שום פגמים וכו' זו קיצוניות.
הנה רק לפני חודש או משהו כזה אספה חברה מובילה את המטענים הסלולאריים שלה כי היה חשש שאולי יקרה להם משהו... (בום?)

אגב, בגלל שמדובר על תחום שהוא כ"כ אפור אפשר לעשות מה שנקרא - "בחר את המומחה"
בסופו של דבר, אם נחפש מספיק נמצא גם מומחה שיגיד שאין שום סכנה כמו שנמצא מומחה שיגיד שפלאפונים זה אחד המסוכנים.

אז אני חושב שצריך לא לשלול כלום - אלא לנקוט בפעולות מנע:
במקרה הטוב ביותר - מנעתם מעצמכם נזק
במקרה הגרוע ביותר - קיבלתם על עצמכם הרגל לא מזיק (בלשון המעטה לא מזיק)

אז אני באופן אישי לא מדבר בפלאפון שלי כשהוא נטען ולא מטעין אותו כשאני קרוב אליו (בטח לא ישן איתו ליד הראש),
משתדל לדבר באוזנייה כשניתן ואפשר,
ובכללי לא שם אותו גם בכיס המכנסיים או החולצה.
זה לא פוגע בזמינות או בניידות שלי וגם מונע ממני להתמכר אליו

מקווה שדעתי הובנה, אשמח לדעתכם בעניין.
marin

נערך לאחרונה ע"י marin בתאריך 07-12-2009 בשעה 22:29.
ישן 07-12-2009, 23:44
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "יש משהו שמאוד מפריע לי"

לא אמרתי שטלפונים סלולריים אינם מזיקים, אלא שאין הוכחה שהם מזיקים. זה נושא שנמצא בבחינה מאוד אינטנסיבית בעת האחרונה. בגלל שרוב ההשפעות המזיקות שיש המייחסים לטלפונים סלולריים, הן כאלו המופיעות שנים רבות לאחר תחילת השימוש (אני מדבר על גידולי ראש וצוואר סרטניים), ומשום שהטלפונים הסלולריים נכנסו לשימוש רחב רק לפני כ-15 שנים, יכול להיות שאין עדין מספיק נתונים כדי להסיק מסקנה חד משמעית.

מה זה, לכל הרוחות, 'קרינה באופן כללי'? אתה אומר שאם אני אאיר על עצמי בפנס הרבה זמן זה גם מזיק? כי הרי גם אור הוא קרינה...

ומה הקשר לפגם בייצור של מטענים? אלו היו יולים להיות מטענים של מכונת גילוח באותה המידה...

בקיצור, לא כל אמירה נחרצת, היא אמירה קיצונית. ואין שום סיבה לשלול את האפשרות שקרינה שפולטים מכשירים סלולריים אינה מזיקה בשום צורה לגוף. קח בחשבון שלפני הנסיעה הראשונה ברכבת, היו מדענים רבים שטענו שגוף האדם לא יוכל לעמוד במהירות קיצונית של 60 קמ"ש לאורך זמן... האם אלו שאמרו שאין שום נזק במהירות כזאת היו קיצוניים?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:08

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר